PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با اسلات رم

aamfx
19-02-2011, 03:13
سلام.اقا من مادربردمو عوض کردم دو سه روز همه چی خوب بود ولی بعد از دو سه روز وقتی سیستمو روشن کردم هی خود به خود ریستارت میشد یعنی اصلا بالا نمیومد و هی دو سه ثانیه یه بار ریستارت میشد یا هی با فاصله بوق میزد جای رمهامو عوض کردم و بر خلاف چیزی که تو دفترچه اش نوشته گذاشتم دو تای دورتر به سی پی یو بغل هم که طبیعتا دیگه DUAL نمیشد ولی بالا میومد.تا اینکه دو تا رم دیگه هم خواستم اضافه کنم دیدم با چهار تا رم هم بالا نمیاد.مادربردو فرستادم گارانتی تعویض شد اومد ولی این یکی از همون اول مثل قبلی بود و فقط با دو تا رم بغل هم تو اسلات دورتر به سی پی یو بالا میومد در ضمن رمهامم عوض کردمم.سیستمم اینه لطفا کمک کنید :41:
MB:INTEL DP55KG
CPU:I5 760
POWER:1000 SILVER STONE

RAM:1600 DOMINATOR CORSS

EXTREME
19-02-2011, 09:21
سوال من اینه که دوتا رم رو با هم dual میکنید فرکانس و تایمینگشون یکی هست یا نه
اگه یکی باشه و بازم این اتفاق بیفته این دیگه مربوط به اسلات حافظه هست یک خاک گیری بگنید اسلات حافظه رو درست نشد خرابه و مشکل داره ولی اگه فرکانس و تایمینگ رم متفاوته و در حالت dual اینطور میشه خوب علتش به خاطر همین متفاوت بودن فرکانس و تایمینگ هست که دو رم با هم سازگار نیستن و این اتفاق میفته

aamfx
19-02-2011, 11:34
هر چهار تا رم دقیقا مثل هم هستن یعنی هم باس و هم فرکانس و هم تایمینگ و مارکشون.هر دوی مادربردهایی هم که تست کردم نو بودن پس فکر نکنم مال گردوخاک باشه.