PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : غده لنفاوی پشت گردن

siamakdadashi
16-02-2011, 18:50
سلام.من از بچگی غدد لنفاوی گلوم حس میشدند.تو آزمایش هم لنف رو 41 درصد نشون داده.یه غده لنفاوی بدون درد و متحرک هم حدود 1 سانتی متر نزدیک پشت گردنم در سمت راست حس میشه.البته پزشک کاملا غددمو معاینه کرد گفت طبیعیه ولی میخوام بدونم غدد لنفاوی پشت گردن چرا حس میشن؟تا حالا غدد زیر بغلمو نتونستم پیدا کنم ولی از بچگی غدد گلوم حس میشه.درد هم نداره.متحرک هم هستند.
در ضمن حدود سه چهار روزی میشد که اون غده پشت گردنم حس میشد امروز کوچکتر شده و به سختی حس میشه.
عفونت دندان میتونه باعث بشه؟و جوشهای چرکی؟

x935
17-02-2011, 17:58
وارد شدن یه ویروس هم میتونه غدد لنفاوی رو متورم کنه؟
و آیا این متورم شدنشون با درد همراهه؟

maalih
17-02-2011, 18:50
اين قسمتي كه شما ميگين هم براي من پيش اومد .. حدود دو سال پيش .. دقيقاً سمت راست ...
براي من خيلي خيلي بزرگ شده بود و ديگه نمي تونستم سرم رو روي بالشت بزارم .. به اون مرحله كه برسه كه توام با درد خيلي خيلي شديد هم هستش عكس برداري ميشه و سريع عمل ميكنن و در ميارن ..
من هم خيلي بزرگ شد و درد زيادي داشتم كه عمل كردن و درآوردن ..
علت رو هم هيچ وقت دقيق متوجه نشدم .. عفونت دندان يا سرماخوردگي ...

Samad_GH
17-02-2011, 23:11
دندون درد میتونه باعث تورم غدد لنفاوی بشه
تو افراد بالغ فقط غدد لنفاوی کشاله ران ممکنه بطور طبیعی قابل لمس باشه
WHO: اگر غده لنفاوی به اندازه 1 سانتی متر و بیش از 1 ماه بطول بکشه = حتما باید بیوپسی و پیگیری های بعدی انجام بشه

siamakdadashi
18-02-2011, 09:38
الان دیگه به اندازه طبیعی برگشته.آخه من این دندونهای آسیام وضعشون خرابه کیست هم دارن.الان یه ساله میرم دندونپزشک ولی چون فک پایینم بی حس نمیشه نمیتونه کارو تموم کنه!

morsadr
18-02-2011, 10:46
شایعترین علت بزرگی غدد لنفاوی عفونتهای ناحیه می باشد . عفونتهای دندان نیز می تواند علت بزرگی غدد لنفاوی باشد . البته غده لنفاوی پشت گردن شاید ارتباطی با عفونت دندان نداشته باشد .
در هر صورت اگر غده کوچک شده و حساس و دردناک نیست کاری به آن نداشته باشید و اینقدر روی آن حساس نباشید .