PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلستر به جای آب!

rambo_1386
15-02-2011, 23:03
سلام دوستان من 3-4ماهی هست خیلی کم آب میخورم! حتی شده 2-3روز اصلا آب نخوردم بجاش همش دلستر میخورم میدونم خوب دلسترم آب داره ولی گفتم شاید تو طولانی مدت عوارض داشته باشه :13:
حالا به نظر شما این کار عوارض خاصی داره یا مشکلی نداره؟!

nikaien
15-02-2011, 23:12
صد در صد عوارض داره
آخه چرا همچين كاري ميكني؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2011, 23:25
سلام
دلستر نخورین . خود بخود مجبور میشین آب بخورین
:)

rambo_1386
15-02-2011, 23:33
صد در صد عوارض داره
آخه چرا همچين كاري ميكني؟
ببخشید میشه دلیلشو بگید؟!
این 100% عوارض شامل چی میشه؟!

دلستر نخورین . خود بخود مجبور میشین آب بخورین
خوب مشکل اینجاست دیگه دوست ندارم آب بخورم دلستر به آب ترجیح میدم!
شایدم بخاطر تغییرات آب منطقه ما باشه ولی تو خونه فقط من این مشکل دارم!
فقط میخوام مطمئن شم عوارض داره یا نه؟!

malkemid
15-02-2011, 23:39
اولا که هیچی آب نمیشه

بعدشم دلستر شکر و اینها هم بهش افزوده میشه زیادش خوب نیست

بعدشم آب جو کلا باعث میشه آدم شکم بیاره

aftab_azad20
16-02-2011, 10:32
این چیزا همش مواد نگهدارنده داره،اخه مگه میشه قید آب رو زد،نکن این کار رو،یعنی مثلا شما اگه نصف شب تشنه ات شد پا می شی دلستر باز میکنی میخوری،تازه از نظر اقتصادی هم به صرفه نیست:31:

rambo_1386
16-02-2011, 11:09
بعدشم دلستر شکر و اینها هم بهش افزوده میشه زیادش خوب نیست

بعدشم آب جو کلا باعث میشه آدم شکم بیاره
این مورد هم واسه من تقریبا مثبته!
من خیلی دوست دارم یکم شکم بیارم ولی تا الان که شکمی در کار نبوده:13:

اخه مگه میشه قید آب رو زد،نکن این کار رو،یعنی مثلا شما اگه نصف شب تشنه ات شد پا می شی دلستر باز میکنی میخوری،تازه از نظر اقتصادی هم به صرفه نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قیدشو که نزدم میخورم ولی خیلی کم ! مثلا همین موردی که شما گفتید نصفه شب بیدار شم که اصولا نصفه شب از خواب بیدار نمیشم خوب آب میخورم!
پ.ن
دوستان من بهم گفتن میخوای بن شی این سوالو پرسیدی!!!:18:
این موردی که گفتم واقعیت داره و اصلا هم پیاز داغش زیاد نکردم:46:
اگر احساس کنم یکی میخواد تاپیک به سمت حاشیه ببره خودم اولین نفری هستم که "گزارش تخلف" میزنم:20:
از دوستانی هم که به سوالات پزشکی جواب میدن تشکر میکنم:11:

morsadr
16-02-2011, 15:56
سلام دوستان من 3-4ماهی هست خیلی کم آب میخورم! حتی شده 2-3روز اصلا آب نخوردم بجاش همش دلستر میخورم میدونم خوب دلسترم آب داره ولی گفتم شاید تو طولانی مدت عوارض داشته باشه :13:
حالا به نظر شما این کار عوارض خاصی داره یا مشکلی نداره؟!

تعادل در مصرف هر ماده ای منطقی می باشد و این درست نیست که یک ماده ای را اصلا مصرف نکنیم و با چیز دیگری جایگزین کنیم . آب هم که یکی از واجب ترین ها می باشد .
البته نه فقط دلستر بلکه همه مواد غذایی درصدی آب درون خود دارند ولی جایگزین کردن آب با نوشیدنی دیگر منطقی بنظر نمی رسه

pooriya_hp
16-02-2011, 16:02
دلستر اگر به اندازه مصرف بشه هیچ ضرری نداره ....

اما هیچ وقت نمی تونید به جای آب از این نوشیدنی استفاده کنید ....

چه بسا که عواملی مثل : شکم آوردن - تنبل شدن معده - قند - اسید از عوارض این نوشیدنی هستند ...

دوستان مد نظر داشته باشن که مصرفه به اندازه هیچ ایرادی نداره و چه بسا که مفید هم واقع میشه ...

موفق باشید

Gam3r
16-02-2011, 16:11
آب ، حیاتی ترین عنصر جهان ، قابل قیاس با دلستر هست ؟

فواید :

ماءالشعیر در رفع خستگی اعصاب، مؤثر است و به دفع سنگ‌های کلیوی کمک می‌کند. ماءالشعیر در تأمین آب و الکترولیت‌های بدن مؤثر است همچنین ماءالشعیر از استحصال دانه‌های جو به دست می‌آید و علاوه بر جو از آب رازک و سایر افزودنی‌های مجاز خوراکی در آن به کار می‌رود.

معایب

زیاده‌روی در مصرف ماءالشعیر، به علت داشتن قند و گازCO2 برای سلامتی مضرّ است، زیرا قند و اسید موجود در آن باعث پوسیدگی دندان‌ها می‌شود. قند باعث ایجاد کالری اضافی و چاقی می‌شود.

ممکن است فرد دچار التهاب ها یا زخم های گوارشی شود.

پس از مدتی به دلیل هضم سریع تر غذا به کمک این اسید اضافی معده تنبل شده و در صورت نخوردن نوشابه به راحتی نمی تواند غذا را هضم کند.

بیشتر بدانید !

مزه تلخ ماءالشعیر، مربوط به رازک می باشد. رازک همچنین خاصیت آنتی‌بیوتیکی دارد که به پایداری ماءالشعیر کمک می‌کند.

khaiyam
16-02-2011, 16:41
اگر مشکل اب هست خوب اب معدنی بخورین
این که دانش پزشکی نمیخواد اگر هر ماده غذایی زیاده روی بشه ضرر داره ماالشعیر هم فرقی نمیکنه به جای نوشابه میشه ماالشعیر خورد ولی نه به جای اب

---------- Post added at 04:41 PM ---------- Previous post was at 04:38 PM ----------

من قبل از شما نوشتم ولی نمیدونم چرا اومد بعد پست شما در هر صورت اب معدنی به نظر من Nestle و دماوند خوبه نسبت به بقیه مارک ها

Gam3r
16-02-2011, 16:44
بهتره بریم سراغ آب معدنی تا از شر کلر راحت بشیم
من برم متفرقه یه تاپیک واسه بهترین آب معدنی بزنم! : دی

آب معدنی چرا ؟
یه دستگاه آب تصفیه کن بخر ( برای ما دور و بر 200 تومان بود ، 100 تومانیش هم هست ) ، وقتی از آب این دستگاه استفاده میکنی اصلا کاملا احساس میکنی که مزه ی آب فرق میکنه ! تازه مزه ی آب رو متوجه میشی !

maziarb
17-02-2011, 14:20
من اصلاً این دتسگاها رو قبول ندارم(تصفیه کن) ، بدلیل اینکه بعضی مواد معدنی عالی رو از آب حذف میکنه!