PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رفع استرس حین کنفرانس

singleguy
14-02-2011, 16:35
سلام
من در یکی دو ماه آینده قراره یک کنفرانس علمی مهم بدم
ولی متاسفانه تاحالا تجربه ی پای تخته رفتن را هم نداشتم، چه برسه به کنفرانس علمی به این مهمی...!!!
گه گاهی که موقعیت پیش اومده که سر کلاس هام برم پای تابلو، قدری استرسم زیاد میبوده که حتی عضلات سر و گردنم هم در حالت لرزش قرار میگرفتن. ولی خوشبختانه کارم به پای تابلو کشیده نشده (به دلیل انصراف یا هرچی) اگه میرفتم نمیدونم چه اتفاقی میفتاد.... احتمالا چیزی که میخواستم بگم از یادم میرفت یا شاید هم غش میکردم...
از این صحبت هایی که برای مقابله با استرس شده خیلی شنیدم، مثلا آرامش خود را حفظ کنید، نقس عمیق بکشید، از استرس خود برای انرژی دادن به کنفرانستون استفاده کنید، سعی کنید شیء کوچکی را در دست خودتان نگه دارید و فلان و بمان.. گوشم از این چیزها پر هست، ولی وقتی در موقعیت قرار میگیرم هیچ کدوم جواب نمیده ... اصلا کنترل خودم را از دست میدم

خواهش میکنم کمکم کنید! این کنفرانس خیلی برام مهمه، و چون علمی هست، باید با تمام تمرکزم روی موضوع، اون را ارائه بدم

اگه میخواید دارو توصیه کنید، باید بگم اصلا اهل دارو نیستم و ازش متنفرم! پس توصیه نکنید

Macushla
14-02-2011, 21:35
گوشم از این چیزها پر هست، ولی وقتی در موقعیت قرار میگیرم هیچ کدوم جواب نمیده ... اصلا کنترل خودم را از دست میدم خوب به هر حال این موقعیت یه موقعیت استرس زا به حساب میاد ، هر قدر هم این مواردی که گفتی رو انجام بدی باز هم نمیشه استرس رو کامل کنترلش کرد ، وقتی سیستم سمپاتیک فعال بشه دیگه این کار هایی که گفتی به راحتی نمیتونه متوقفش کنه ، راهی که واقعا از ریشه جلوی ایجاد این شرایط رو میگیره چیزی نیست جز همین دارو که شما ازش متنفری !!!

یه دونه قرص پروپرانولول در صورتی که با مشورت پزشک استفاده بشه ( حتما با مشورت پزشک ) ، میتونه کمک کننده باشه . شرمنده اگه توصیه کردم ، قصد کمک داشتم ! :31:

توصیه دیگه هم که دارم ، اینه که مطالب کنفرانس رو به خوبی یاد بگیر و با تسلط کامل برو ، وقتی کارت رو بلدی نصف ترس از بین میره ، استرس واسه کسیه که نمیدونه چی میخواد بگه و همش از این میترسه که مطالب رو فراموش کنه !

قرار گرفتن تو شرایط مشابه میتونه کمک کنه ترس از ارتفاع ( ببخشید ، ترس از کنفرانس :)) از بین بره ، سعی کنید وقتی مطالبتون حاضر شد ، برای چند تا از دوستاتون کنفرانس آزمایشی بدین ، ولی چون معمولا آدم با دوستاش خیلی راحته ، ازشون بخواه که چند نفر رو که نمیشناسی و قبلا ندیدیشون با خودشون بیارن ، تا شرایط به کنفرانس اصلی نزدیک تر بشه !

منم یه زمانی از کنفرانس می ترسیدم ، ولی الان از بس بچه ها تو برگزاری ژورنال کلاب های دانشگاه منو دیدن ، دیگه حالشون از دیدن قیافم به هم میخوره :31: ، خلاصه این که تو میتونی ، فقط باید یه کمی روش کار کنی !
:11:

Saeed System
14-02-2011, 21:53
اگر دارو دوست ندارید....یک قاشق عسل قبلش بخورید....یه مقدار آرامش بگیرید از کافئین اصلا و مطلقا و به هیچ وجه استفاده

نکنید...

بعدش فقط به قوه تخیل و تلقین خودتون همه چیز معطوف میشه.....شما باید همه حضار رو بچه فرض کنید تا نترسید ...

وقتی دارید کنفرانس میدید فکر کنید برای چند نفر بچه کنفرانس میدید آرامش خودتون رو حفظ کنید.

اینو از خودم نمیگم نمیدونم کجا خودنم تو همین فروم بود خوندم..از یه بزرگی که خیلی جلسات سخنرانی برگزار می کرد پرسیدند جناب شما چه طور اینقدر با قدرت و تمرکز و اعتماد به نفس بالاجلوی این همه آدم سخنرانی می کنید..

گفتش : من فکر می کنم و تلقین می کنم که دارم برای چنتا گاو سخنرانی می کنم....بنابراین اصلا نمیترسم و هل نمیشم

خودمم امتحان کردم خیلی خوب جواب میده فقط باید قوه تخیلتون بر استرستون بچربه وگرنه استرس نمی زاره

اینطوری فکر کنید.:11:

V E S T A
14-02-2011, 22:21
مطمئن باش فقط 5 دقیقه اولش استرسش زیاده تو همین 5 دقیقه هم به کسی زل نزن یا به صورت کسایی نگاه کن که بهت آرامش

میدن مثل دوستای نزدیکت یا کلا نگاهت رو به ته کلاس یه جایی که کسی ننشسته متمرکز کن تا استرست کم شه بعدش تمام

تمرکزت رو بذار رو کنفراست و به چیزی جز کنفراست فک نکن این کمک میکنه استرست کمتر شه..

من خودم زمان کنفرانس دادم همین کارو میکردم و بعد از اون 5 دقیقه یا 10 دقیقه بعد کم کم به خودم مسلط میشدم ..

یه پیشنهاد دیگه هم دارم که هم تجربه خودمه هم تجربه خیلی از کسایی که تونستن استرسشون رو کنترل کنن..با عرض معذرت

فکر کن برای تعدادی آدم بی عقل و به درد نخور باید کنفرانس بدی یا کسایی که درکشون از تو خیلی پایین تره ..ممکنه یه جور

اعتماد به نفس کاذب باشه ولی به کم کردن استرس کمک میکنه ..

barooni2
11-12-2012, 09:30
آره راس میگه فک کن برا چندتا گاو و گوسفند کنفرانس گذاشتی من همیشه اینو امتحان میکنم و واقعا جواب داده :))

EngineeR EhsaN
11-12-2012, 11:11
الان دو سال از کنفرانس ایشون گذشته و ارائش دادن، لازم نبود زیر خاکی در بیارید!!

r-b
11-12-2015, 16:48
منم همینطور بودم یه مدت شروع کردم چیزی رو که میخواستم ارائه بدم روزی دو یا سه بار جلو اینه واسه خودم تمرین میکردم و یکسره هم تلقین میکردم که ارائه ام بهترین ارائه خواهد شد . نیم ساعت قبل از ارائه هم پروپرانولول هم میخوردم البته با مشورت دکتر این کارو کردم قبلا قرص رو تست کردم - ببین من ترم گذشته درسی رو که 20 میشدم رو به خاطر ندادن ارائه شدم 17. اصلا از فک کردن بهش میترسیدم اما با کمک خدا تو ترمی که گذشت 3 تا ارائه موفق داشتم که اولیش برام قبل از شروع با استرس بود و به محض شروع شدن ریلکس شدم.

hamid3369
11-12-2015, 17:24
دوست گرامی میدونید چیکار کنید....خودتون رو یک شخصیت بزرگ جلوه بدین تو ذهنتون مثلا با خودت بگو من رییس جمهور یه مملکتم و قراره این کنفراس علمی جهان رو از بحران نجات بده.....سعی کن اول اعضاء خانواده رو جمع کنی جلوشون یه خورده کنفرانس بده چون من خودم حاضرم جلو 2 میلیون نفر کنفرانس بدم نه خانواده ... :n31: بعد از خانواده دوستان اشنایان ... سعی کن نفستو موقع کنفرانس 20 ثانیه بده بیرون بعد که احساس تنگی نفس کردی عمیق نفس بکش من خودم وقتی تپش قلب دارم اینکارو میکنم کلا از بین میره.....خودتو تو موقعیت های اجتماعی بیشتر قرار بده ... ما خودمون یه فامیل داشتیم وانت نون خشک داشت نشستم توش با بلند گو که حرف زدم دیگه کلا روم باز شد ..درکل خودتو با این بحران رو برو کن ولی سعی کن چند بار جلو دوستان کنفرانس بدی

laxer
12-12-2015, 04:49
پروپرانولول سیستم سمپاتیک-آدرنرژیک رو به مقدار ناچیزی بلاک میکنه که باعث کاهش اضطراب میشه.
اگر مشکل قلبی عروقی ندارید مصرف این دارو رو برای کنفرانس های مهم زیر نظر پزشک توصیه میکنم.
در کل ماده ی بی ضرری هست و هر دکتری اون رو برای اضطراب تجویز میکنه.
شروع اثرش هم زیر یک ساعت.

partoav
28-05-2016, 16:03
برای انتقال، تقویت و تبدیل سیگنال های صداو تصویر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بین دستگاه های ضبط و پخش نیاز به تجهیزات ارتباطی صوت و تصویر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می باشد .ازجمله switcher ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])،splitt er(پخش کننده) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، converter(مبدل) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، amplifier (تقویت کننده) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، extender (انتقال دهنده) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و غیره
از تجهیزات ارتباطی صوت وتصویر بیشتر در سالن های کنفرانس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، آمفی تئاتر، همایش ، سینما، اتاق های مانیتورینگ، اتاق های کنترل مرکزی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده می گردد.

sarinaj
28-05-2016, 19:10
وای دقیقا منم همین مشکل دارم انقدر استرس می گیرم که دوستام خودشون واسه از حال رفتن من می کنند و تموم اطلاعاتی که توی ذهنمه از بین میره
حتی فکر کردن بهش یک فاجعه است برام