PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل تصویر با کارت گرافیک ati hd4850 HIS

imanpod
13-02-2011, 20:03
دوستان من یه مشکلی پیدا کردم نمیدونم سخت افزاریه یا مربوط به درایور کارت گرافیکمه . لطفا کمکم کنید .
تصویر ویندوزم مثل عکسی که پایین گذاشتم دون دون شده . موقع بال اومدن سیستم هم همینجوریه . آرم
مادربوردم که میاد صفحه دون دونه . مدل کارت گرافیکم هم HIS ICQ4 ATI HD4850 هست و مشکل حرارتی
نداره . دماش همیشه زیر 75 هست .(حتی تو بار زیاد) . به نظر شما مشکل از چیه ؟ (بایوس کارت گرافیک ،
یا درایور یا سخت افزاریه ) درایورشو عوض کردم درست نشد . تو بازیها هم تصویز رو غیر قابل دیدن نشون میده .
عکس زیر رو ببینید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
13-02-2011, 20:16
ویندوز رو عوض کنید درایور جدید رو نصب کنید و فرکانس ماینتور رو هم کم کنید اگه درست نشد به احتمال خیلی زیاد گرافیکتون ایراد داره چون تو بازی تصویر هم ندارین احتمالا گرافیکتون نیم سوز شده با یه ماینتور دیگه تست کنید سیستم رو

imanpod
13-02-2011, 20:25
این گارانتیش هم تموم شده . اگه تعمیرکاری که بلد باشه اینو تعمیر کنه یا شرکتی جایی تو تهران
سراغ دارید لطفا بگید . ممنون میشم .

TREASURES
13-02-2011, 20:25
سلام
فرکانس مانیتور رو بذار رو 60 هرتز !

imanpod
13-02-2011, 20:36
سلام
فرکانس مانیتور رو بذار رو 60 هرتز !
همیشه رو 60 هرتز هست . اصلا از اولش بالاتر نمیرفت .:37:

TREASURES
13-02-2011, 20:40
کاتالیست رو دیفالت کن ببین درست میشه!.......

EXTREME
13-02-2011, 20:42
این گارانتیش هم تموم شده . اگه تعمیرکاری که بلد باشه اینو تعمیر کنه یا شرکتی جایی تو تهران
سراغ دارید لطفا بگید . ممنون میشم .
احتمال زیاد که گرافیکتون ایراد داره حالا شما گرافیکتون رو روی یه سیستم دیگه حتما چک کنید تا معلوم بشه گرافیک ایراد داره یا pci express مین
والا من مشهد هستم و از تعمیرگاه های تهران خبر ندارم

Erfan.B
13-02-2011, 20:49
دوستان من یه مشکلی پیدا کردم نمیدونم سخت افزاریه یا مربوط به درایور کارت گرافیکمه . لطفا کمکم کنید .
تصویر ویندوزم مثل عکسی که پایین گذاشتم دون دون شده . موقع بال اومدن سیستم هم همینجوریه . آرم
مادربوردم که میاد صفحه دون دونه . مدل کارت گرافیکم هم HIS ICQ4 ATI HD4850 هست و مشکل حرارتی
نداره . دماش همیشه زیر 75 هست .(حتی تو بار زیاد) . به نظر شما مشکل از چیه ؟ (بایوس کارت گرافیک ،
ی

دوست عزیز با توجه به این که صفحه آرم اول بوت مادربرد هم دون دون هست یا از کارت گرافیکه یا pCI E یا مانیتور.
اگه می تونی با پاک کن مدار کارت گرافیکت رو که می ره تو PCI E تمیز کن و با دمنده هوا داخل PCI E رو تمیز کن اگه درست نشد کابل مانیتور رو هم چک کن به احتمال زیاد کارت گرافیکت هست.
موفق باشی.

imanpod
19-02-2011, 18:55
با تشکر از تمام دوستانی که کمک کردن . مشکلم حل شد .:31: برای اطمینان یه مانیتور دیگه به سیستمم وصل
کردم (مانیتور خودم 1931bw+ سامسونگ بود . مانیتوری که روش تست کردم 20 اینچ lg بود . مدلش یادم نیست)
در کمال تعجب تصویرم درست شد . بعد از این روی مانیتور تستی lg بازی fallout 3 رو باز کردم . چند دقیقه ای درست
بود که یهو تصویر مانیتور lg هم همونطوری شد . این جا بود که فهمیدم مشکل از بازی هست . در مرحله ی بعدی
بازی fallout 3 رو uninstall کردم و دوباره مانیتور سامسونگ خودم رو وصل کردم . با اینکه بازی رو پاک کرده بودم ،
باز هم مشکل پا بر جا بود . در اینجا درایور نرم افزاری مانیتورم رو هم از device manager uninstall کردم و سیستم
رو ریستارت کردم و مشکلم حل شد . گفتم گزارش بدم شاید اندکی هم به تجربیات دوستان اضافه بشه . باز هم
از همه تشکر میکنم .:31:

imanpod
22-02-2011, 05:10
باز هم مشکل قبلی بدون هیچ دلیلی اومد . دیگه دارم دیوونه میشم . :18:

EXTREME
22-02-2011, 11:24
باز هم مشکل قبلی بدون هیچ دلیلی اومد . دیگه دارم دیوونه میشم . :18:
اگه اون دفعه با درایور مانیتور مشکلتون حل شده هرچی هست مربوط به همون مانیتورتونه
حالا دوباره با یه ماینتور دیگه تست کنید اگه با یه ماینتور دیگه هم بازم همینطور بود دیگه نمیشه گفت که مشکل از مانیتوره یا گرافیک ایراد داره یا اسلات pci express
شما بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که گرافیکتون رو روی یه سیستم دیگه چک کنید که همه چی معلوم بشه

imanpod
25-02-2011, 01:38
یا درایور یا سخت افزاریه ) درایورشو عوض کردم درست نشد . تو بازیها هم تصویز رو غیر قابل دیدن نشون میده .
عکس زیر رو ببینید :
پیرو مشکلات قبلی که از اساتید پرسیده بودم ، امروز آخرین تستهام رو انجام دادم :
با یک مانیتور 15 اینچ CRT قدیمی hansol تست کردم . بازم تصویر نقطه چین بود .
برای اینکه از مشکل نرم افزاری هم مطمئن بشم به جای xp یه ویندوز 7 نصب کردم که تا مرحله ی آخر هم رفت ولی موقع بالا اومدن ویندوز سیستم چند دفعه ریستارت شد و خلاصه ویندوز 7 رو نتونست بالا بیاره . حتی تو حالت safe mode هم eror داد و بالا نیومد . بعد همون xp رو دوباره نصب کردم و باز هم تصویر حتی صفحه ی بوت و لوگوی مادربورد هم دون دون بود .
حالا پس فردا شنبه میخوام ببرم تعمیر ، به نظر شما مشکل از گرافیکه یا رم هم میتونه باشه ؟ (با توجه به بالا نیومدن ویندوز 7)
روی هیت سینک کارت گرافیک یه پوشش پلاستیکی هست که میترسم یهش دست بزنم . اگه
راهنمایی کنین میتونم هیت سینک رو بردارم و زیرش رو ببینم به موقع نشتی خازنی چیزی نباشه؟

Microsoft Windows
25-02-2011, 04:07
دوست عزیز با توجه به این که صفحه آرم اول بوت مادربرد هم دون دون هست یا از کارت گرافیکه یا pCI E یا مانیتور.

اگه می تونی با پاک کن مدار کارت گرافیکت رو که می ره تو PCI E تمیز کن و با دمنده هوا داخل PCI E رو تمیز کن اگه درست نشد کابل مانیتور رو هم چک کن به احتمال زیاد کارت گرافیکت هست.

موفق باشی.

شما کار هایی که این دوستمون گفتن انجام دادی؟ ممکن هست کثیف شده باشه کارت گرافیک رو در بیار پایه هاشو با پارچه ی الکلی خیلی اروم تمیز کن اسلات رو هم تمیز کن جا بزن مطمعا درست میشه اگه نشد ممکن نیم سوز شده باشه

یه لگد هم بزن اگه درست نشد :31:(شوخی میکنم)

imanpod
25-02-2011, 04:24
شما کار هایی که این دوستمون گفتن انجام دادی؟ ممکن هست کثیف شده باشه کارت گرافیک رو در بیار پایه هاشو با پارچه ی الکلی خیلی اروم تمیز کن اسلات رو هم تمیز کن جا بزن مطمعا درست میشه اگه نشد ممکن نیم سوز شده باشه

یه لگد هم بزن اگه درست نشد :31:(شوخی میکنم)
4 صبح جواب دادی . دمت گرم . اهل نمازی یا چیزهای دیگه ... (شوخی کردم) .:31: . من با پاک کن و الکل تمیز نکردم ولی با پمپ باد توی کیس رو از خاکگیری کردم . من شنبه حتما میرم برا تعمیر . فقط میخوام مطمئن بشم مشکل از کجاست که کل کیس رو با خودم نبرم . آخه تو یه تاپیک تو همین p30world خودمون یه نفر یه مشکلی شبیه من داشت ، آخرش نوشته بود با عوض کردن رم درست شده .

EXTREME
25-02-2011, 14:32
4 صبح جواب دادی . دمت گرم . اهل نمازی یا چیزهای دیگه ... (شوخی کردم) .:31: . من با پاک کن و الکل تمیز نکردم ولی با پمپ باد توی کیس رو از خاکگیری کردم . من شنبه حتما میرم برا تعمیر . فقط میخوام مطمئن بشم مشکل از کجاست که کل کیس رو با خودم نبرم . آخه تو یه تاپیک تو همین p30world خودمون یه نفر یه مشکلی شبیه من داشت ، آخرش نوشته بود با عوض کردن رم درست شده .
شما خرابی تو تصویر داشتین و موقع اجرای بازی تصویر نبوده فکر نکنم از رم باشه اگه با مانیتور دیگه ای مشکل دارین یا گرافیک ایراد داره یا ایراد از اسلات pci express مین هست بهنظر من کل کیس رو ببرین بهتره

imanpod
01-03-2011, 17:55
این دفعه دیگه واقعا درست شد . بردمش طبقه -1 پاساژ ایران با 17 هزار تومن تعمیر شد . به من گفت یه بافر عوض کرده . یکی دو جای قبلی هم گفتن ریبال میکنیم .

oj2008pc
06-03-2011, 11:18
این دفعه دیگه واقعا درست شد . بردمش طبقه -1 پاساژ ایران با 17 هزار تومن تعمیر شد . به من گفت یه بافر عوض کرده . یکی دو جای قبلی هم گفتن ریبال میکنیم .

من هم همین مشکل با کارت 8400gs دارم.
اول فکر کردم مشکل حرارتی داره که یک فن خریدم و نصب کردم
یه مدت درست بود ولی دوباره تصویر خراب شده
17 هزار تومن ارزش نداره که این کارت تعمیر کنم
این بافر نمیتونم خودم تعویض کنم ؟

imanpod
06-03-2011, 13:22
من هم همین مشکل با کارت 8400gs دارم.
اول فکر کردم مشکل حرارتی داره که یک فن خریدم و نصب کردم
یه مدت درست بود ولی دوباره تصویر خراب شده
17 هزار تومن ارزش نداره که این کارت تعمیر کنم
این بافر نمیتونم خودم تعویض کنم ؟
تعمیر کاره به من با حالت شوخی گفت که بهت نمیگم چی کار کردم درست شده . دو ساعت رو مخش راه رفتم ، آخر گفت بافر عوض کردم . نمیخوام خدای ناکرده بهش تهمت بزنم ولی شاید خالی بسته باشه و فقط ریبال کرده باشه . حالا به نظر من شما یه سرچ کوچیک تو اینترنت بزن در مورد "ری بال" کردن آیسی و چیپ یه تحقیق بکن ، شاید خودت تونستی درستش کنی (تا اونجایی که من میدونم ریبال به برداشتن آیسی از روی برد و حرارت دادن اون و دوباره جا زدن ایسی روی برد رو میگن) . فوقش اینه که کارتت خراب میشه دیگه (که الان هم خرابه) ، اگه خراب شد برو طبقه ی زیرزمین پاشاژ ایران یه کارت دسته 2 ی ارزون یا یه 8400gs نو (اگه هنوز باشه تو بازار ، که فکر کنم هست و ارزونه) بخر .
من تاپیکی که زده بودی رو دیدم ، مشکلت عین مشکل مال منه ، فقط مال من اینقدر پیکسلهاش زیاد نبود . تعمیر کارا بهش میگن مشکل پیکسل (اگه خواستی سرچ بزنی) . رو صفحه ی لوگوی مادربورد هم پیکسل داری ؟ یا فقط تو ویندوز اینجوریه ؟

oj2008pc
06-03-2011, 22:34
تعمیر کاره به من با حالت شوخی گفت که بهت نمیگم چی کار کردم درست شده . دو ساعت رو مخش راه رفتم ، آخر گفت بافر عوض کردم . نمیخوام خدای ناکرده بهش تهمت بزنم ولی شاید خالی بسته باشه و فقط ریبال کرده باشه . حالا به نظر من شما یه سرچ کوچیک تو اینترنت بزن در مورد "ری بال" کردن آیسی و چیپ یه تحقیق بکن ، شاید خودت تونستی درستش کنی (تا اونجایی که من میدونم ریبال به برداشتن آیسی از روی برد و حرارت دادن اون و دوباره جا زدن ایسی روی برد رو میگن) . فوقش اینه که کارتت خراب میشه دیگه (که الان هم خرابه) ، اگه خراب شد برو طبقه ی زیرزمین پاشاژ ایران یه کارت دسته 2 ی ارزون یا یه 8400gs نو (اگه هنوز باشه تو بازار ، که فکر کنم هست و ارزونه) بخر .
من تاپیکی که زده بودی رو دیدم ، مشکلت عین مشکل مال منه ، فقط مال من اینقدر پیکسلهاش زیاد نبود . تعمیر کارا بهش میگن مشکل پیکسل (اگه خواستی سرچ بزنی) . رو صفحه ی لوگوی مادربورد هم پیکسل داری ؟ یا فقط تو ویندوز اینجوریه ؟

آره از همون اول مشکل داره
بعضی وقت ها که درست میشه بعد از یکم کار کردن هنگ میکنه و بعد از ریست کردن دوباره خراب میشه