PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید 2 تا باکس کنار هم برای صندوق 141

PeZooZo
13-02-2011, 01:17
سلام دوستان.
چند روز پیش سر چهار راه بود,یک پراید اومد کنارم واستاد.صدای بیس آهنگش داشت زیر پای منو تو ماشین میلرزوند....
خیلی حال کردم و تصمیم گرفتم برم صندوق عقب 2 تا بوم باک (ساب داخل باکس ) بندازم...
حال سوال اینجاست که 2 تا بوم باکس کنار هم صدای همدیگر را خراب نمی کنند؟
چه نو باکسی بندازم که صدای بیس و قدرت بیس بیشتر باشه؟استوانه ای؟مکعبی؟
اصلا 2 تا بوم باکس اون صوای بیسی رو که من می خوام میدن بهم؟
ممنون

hamidR15
16-02-2011, 12:14
سلام دوستان.
چند روز پیش سر چهار راه بود,یک پراید اومد کنارم واستاد.صدای بیس آهنگش داشت زیر پای منو تو ماشین میلرزوند....
خیلی حال کردم و تصمیم گرفتم برم صندوق عقب 2 تا بوم باک (ساب داخل باکس ) بندازم...
حال سوال اینجاست که 2 تا بوم باکس کنار هم صدای همدیگر را خراب نمی کنند؟
چه نو باکسی بندازم که صدای بیس و قدرت بیس بیشتر باشه؟استوانه ای؟مکعبی؟
اصلا 2 تا بوم باکس اون صوای بیسی رو که من می خوام میدن بهم؟
ممنون
سلام دوست من
براي داشتن همچين صدائي بايد از باكسهاي پورتد استفاده نمائيد كه رو فركانس بالا تيون شده باشه،منتها به هيچ عنوان توصيه نميكنم بهتون،چرا اينكه اين گونه باكسها فقط براي مدت كوتاهي ميتونه شما رو راضي نگهداره،سردرد و نداشتن كيفيت بزرگترين مشكل اينگونه باكسسها ميباشد.
به نظر بهتره سيستمي انتخاب نمائيد كه هم كيفيت مناسب داشته باشه و هم قدرت كافي.
البته يه نكته بسيار مهم رو هم خدمتت عرض كنم،براي داشتن صداي پر قدرت و SPL بالا بايد زيرساختهاي ماشينتون:31:رو هم ارتقاع داده باشيد. مهمترين عامل برق خودرو و تامين ولتاژ كافي براي آمپليفايرها ميباشد. استفاده از كابل
با گيج مناسب و....كه قبلا خيلي بابتش تاكيد داشتم.

PeZooZo
20-02-2011, 02:50
سلام دوست عزیز.
ممنون که جواب دادی.
میشه در مورد باکس پورتد بیشتر توضیح بدی؟
عکس داری ازش؟
فقط باکس منظورتون هست یا ساب هم باید مدل خاصی باشه؟
ممنون

hamidR15
25-02-2011, 00:02
سلام دوست عزیز.
ممنون که جواب دادی.
میشه در مورد باکس پورتد بیشتر توضیح بدی؟
عکس داری ازش؟
فقط باکس منظورتون هست یا ساب هم باید مدل خاصی باشه؟
ممنون
سلام
باكسهاي پورتد باكسهائي هستند كه معمولاداراي يك سوراخ براي حركت هوا ميباشند.اين باكسها داراي كارائي بيشتر و عملا SPL بالاتري هستند نسبت به باكسهاي ديگر مثل باكس سيلد.پورت به كار رفته در اين باكسها روي فركانسي خاص تيون شده كه روي اون تيون ميتونيم بيشتر صدا رو از باكسمون در يافت كنيم.ديگه چيز خاصي نداره.
انجا ميتونيد عكسهاي اينگونه باكسها رو ملاحظه بفرمائيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
از هر ساب ووفري اگر تو باكس مناسب استفاده بشه ميشه هم قدرت و هم كيفيت معقول در حد اون برند رو بدست اورد.