PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : GPRS همراه اول بهتره يا ايرانسل ؟

Alireza SM
12-02-2011, 18:00
من ميخوام از اين GPRS هايي كه 10 تومن ميدي و يه ماه نامحدود استفاده ميكني فعال كنم .
ايرانسل رو كه بلدم چجوري فعال ميشه . همراه اول ( سيمكارت دائمي ) رو چطور ميشه فعال كرد ؟

كيفيت كدومشون بهتره ؟ ايرانسل سرعتش در حدود ديال آپ ( كمي بيشتر ) بود و بعضي وقت ها قطعي داشت . همراه اول چطوره دقيقا ؟

Pessimist
12-02-2011, 18:38
نمیدونم چطوری واسه همراه اول فعال میشه ولی کیفیت ایرانسل خیلی بهتره!
من الان دارم استفاده میکنم سرعت دانلود من به طور میانگین 20 کیلوبایت هست که نسبتا خوبه البته بعضی وقتها به 30 کیلوبایت هم میرسه البته بدون ایراد هم نیست.مثلا بیشتر وقتها با مسنجر نمیتونم لاگین کنم اگه یه وقت لاگین هم بشه نمیتونم مخاطبی رو اد کنم در کل بد نیست من که راضیم.

Pessimist
12-02-2011, 18:43
یه نگاه به این بنداز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Pessimist
12-02-2011, 18:44
یه نگاه به این بنداز

Hadi King
14-02-2011, 03:59
من ميخوام از اين GPRS هايي كه 10 تومن ميدي و يه ماه نامحدود استفاده ميكني فعال كنم .
ايرانسل رو كه بلدم چجوري فعال ميشه . همراه اول ( سيمكارت دائمي ) رو چطور ميشه فعال كرد ؟

كيفيت كدومشون بهتره ؟ ايرانسل سرعتش در حدود ديال آپ ( كمي بيشتر ) بود و بعضي وقت ها قطعي داشت . همراه اول چطوره دقيقا ؟ سلام دوســت عزیز ایرانسل فعال کنی خیلی بهتـــره منم خطــ دائـم دارم و بعضی موقع که اشتراک ADSL نداشته باشم باهاش آنلاین میشــم خیلی سرعت باز کردن سایت ( هر سایتی ) از ایرانسل کمتـــره . :46: برای فعال کردن اینترنت همراه اول به سایتش برید قسمت فعالسازی Gprs شماره و مشخصات میدی تنظیماتش ارسال میشــه ...
موفق باشید!:40:

maryam0424
14-05-2011, 00:03
من خیلی وقته از ایرانسل استفاده میکنم ولی قبلا عالی بود الان خیلی پیش میاد که بزور سایت باز میکنه این دفعیه آخرم نه ایمیل یاهو نه مسنجرش هیچی باز نمیکنه البته میدونم سرعتش خیلی بستگی به گوشیی داره که باهاش کانکت میشیم ولی من قبلا هم از همین گوشی استفاده میکردم. بهرحال بهتر از هیچیه. همراه اولم امتحان نکردم. بسته هاشو هم توی خدمات یا سرویس ها توی سایت خودش میشه فعال کرد.mci.ir

FOURTH RETURN
15-05-2011, 22:20
ایرانسل هم ارزونتره هم سریعتر هم فعال کردنش راحته

Havbb
26-05-2011, 01:13
من خودم هم همراه اول دارم هم ایرانسل ، از همین بسته ماهیانه ایرانسل استفاده میکنم که خیلی هم راضیم هم سرعت دانلودش خوبه (میانگین 25 کیلوبایت بر ثانیه) فقط بعضی وقتها دیسکانکت میشه دوباره باید وصل بشی

900913
04-06-2011, 12:27
شارژ شگفت انگیز سر موعد خورده میشه توسط ایرانسل.
gprs ایرانسل 1 روزش سه روز اعتبار داره و بقیه هم اینطور . شما میتونید کد زیر رو بگیرید تا تاریخ انقضا رو بگه:
*140*3*7*3*1#

اعتبار ماهیانه رو گرفتی همینجا بگید تا چند روز بیشتر کار میده؟

gprs ایرانسل محدودیت حجمی داره برای یک ماه ولی همراه اول میگن نامحدوده برای یک ماه.

البته اینم بگم توی سرویسهای ایرانسل خیلی معذرت میخوام دزدی میشه و علکی از حساب کاربر پول کم میشه.

مثلا همین gprs وقتی به آخرای اعتبارش میرسی و در حالی که هنوز اعتبار بسته تمام نشده شروع میکنه از حساب اصلیت پول کم میکنه. یه هو دیدی به جای اینکه 200 ریال از بسته gprs کسر کنه 2000 تومان از شارژ اصلیت کم میکنه بی دلیل و اینجوری سرت کلاه میره!!!!!!!!!

اعتبار هدیه با خرید شارژهای رمز دار رو هم دیگه به کاربرا نمیده در صورتی که توی سایتش نوشته با هر دو هزار تومان اینقدر هدیه میده (200 تومان ظاهرا)

کاراش معلوم نیست یه موقع من بسته افزایشی خریدم و شارژ کردم ولی نزاشت از این اعتبار برای ثبت gprs استفاده کنم! بعد از مدتش هم بالاکشید مبلغش رو بدون اینکه سرویسی به ما بده. چند روز پیش گزارش اعتبار گرفتم دیدم نوشته 100 تومان اعتبار شگفت انگیز دارید و تا دو ماه دیگه باطل میشه!!!!!!!!! جالبه که دیگه ثبت نکرده بودم!

با پشتیبانیش هم تماس میگیری باید کلی شارژت بسوزه پشت خط بمونی و اخرش هم قطع بشه!!!!!!!

از همه مهم تر وقتی از gprs اون برای کامپیوتر استفاده میکنی و درخواستهات زیاد باشه یه هو هنگ میکنه! یا بدون دلیل چند بار در ساعت قطع میشه در صورتی که هیچ مشکلی نیست از نظر سخت افزار. از نظر آنتن . همون لحظه دوباره میتونی کانکت بشی. این خیلی بده برای وقتی که دانلودهات رو زمانبندی کردی و اتواتیک میخواد دانلود بشه.

بعضی از سایتهای مهم رو هم باز نمیکنه! مثلا سایت فایر فاکس و افزونه هاش رو باز نمیکنه نمیشه به روز رسانی کرد. همین ماه پیش هم تست کردم یاهو و یمیل رو باز میکرد ولی نیمشد ایمیل چک کرد!

معلوم هم نیست همون محدودیت حجمی رو که گفته اعتبار میده یا نه! یه موقع نصفش رو میده یه موقع همش رو! کارش معلوم نیست!

gprs سیمکارت همراه اول رو چک نکردم هنوز نمیدونم چه جوریه!

البته من سرعت تا 20 کیلو بایت در ثانیه برای ایرانسل رو تایید میکنم. روزها شانس بیاری به 7 یا 8 میرسه ولی سحر و اول صبح سرعت 20 رو میتونی بگیری. بعضی وقتها ساعت 3 نصف شب سرعت به 25 هم ممکنه برسه ولی از این بالاتر نمیره!

از نظر صرفه هم خیلی بهتر از adsl هست که 24 تومان میگیرین ماهیانه با سرعت 128 کیلو بیت که در واقع میشه 16 کیلو بایت در ثانیه و محدودیت حجمی یک گیگابایت و تازه برای شبها هم نصف قیمت پول میگیرن(شبها باید رایگان باشه)

ازین مودم 3G ها هم هنوز اپراتور سوم کار نکرده دارن کلی سود میکنن مفت میخرن و 900 تا 140 هزار تومان میفروشن! تازه گارانتیش هم میکنن و فرم پر میکنن میگن میفرتیم واسه تهران وقتی تحقیق میکنیم میبینیم که بله اینا رو همه قاچاقی میارن و گارانتی و ضمانت هم نداره و چندین برابر گرونتر میفروشن!

واقعا متاسفم به حال خودمون که اینجوری میخواهیم پیشرفت کنیم و از جهان سومی چهارمی در بیاییم!!!!!!!!!!!

VAHID
07-06-2011, 11:27
دوست عزیز همراه اول اشغاله اصلا طرفش هم نرو
صد رحمت به همین ایرانسل

سرعت دانلود همراه اول به 2 کیلو بایت هم نمیرسه
ولی ایرانسل تا 30 کیلو بایت هم میره............

Amirrezaajalli
07-06-2011, 11:33
من از تایم ایرانسل اطلاعی ندارم که چقد بیشتر از زمان اسمی میشه استفاده کرد.ولی هر بار که بسته ایرانسل گرفتم یا حجمم تموم شده یا سرعتش خیلی پایین بوده.
همراه اول زمانش دقیق دقیقه....!
نمیذاره حتی 1دقیقه بیشتر استفاده کنی.ولی سرعتش خوبه.من سرعت دانلودم متوسط 30ایناس.خیلی پایین بودنی به 24-25میرسه.بالا رفتنی هم به 40-45میرسه.نمیدونم چرا این دوستمون از همراه اول انقد بد میگه.
من همینجوری حدود 12-13گیگ با همراه اول استفاده کردم..........![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بخاطر همین همراه اول رو ترجیح میدم....!

tanha.2011
10-06-2011, 11:04
من با همراه اول سرعت دانلودم حداکثر10 هستش و باایرانسل سرعت دانلودم بین18 تا23متغیره.سرعتش بهتره،اما زیاد قطع میشه

900913
10-06-2011, 14:06
من روی بسته 200 مگا بایتی تست کردم متوجه شدم بیشتر از 150 نمیده! قطعی هم به کنار. سرعت بعضی وقتها خوبه ولی نمیشه بهش اطمینان کرد مثلد یک فایل 50 مگابایتی رو گذاشت روی زمانبندی دانلود بشه چون وسط کار قطع میشه یا هنگ میکنه.

SAMCRO
10-06-2011, 14:22
ایران سل بهتره ...
من اصلا تو خونمون نمی تونم با همراه اوول کانکت شم ...
بیشتر جاها هم Edge نداره ...
ایرانسل من پارسال با سرعت میانگین 25 تو روز دانلود می کردم شبا که خیلی می رفت بالا تا 33 می رفت ثابت ...پارسال حدود 10 گیگ ( شایدم بیشتر ) با ایرانسل دانلود کردم...اگه می خواستم دانلود کنم روزی 1 گیگ دانلود می کردم ..

من روی بسته 200 مگا بایتی تست کردم متوجه شدم بیشتر از 150 نمیده! قطعی هم به کنار. سرعت بعضی وقتها خوبه ولی نمیشه بهش اطمینان کرد مثلد یک فایل 50 مگابایتی رو گذاشت روی زمانبندی دانلود بشه چون وسط کار قطع میشه یا هنگ میکنه.
چه حرفیه ؟ وقتی 200 مگی می خری یه پولی می ریزه به حسابت برای اینترنت ... دیگه یه تقسیم کن ببین دیگه ...
در مورد قطع شدن اره... صب خیلی بده ...

===
راستی برای همراه اوول من وقتی وصل می کنم به کامپیوتر کار نمی کنه ولی وقتی با گوشی می رم کار می کنه ...چرا ؟البته با مینی اپرا هم کار نمی کنه باید با خود اپرا برم یا با IE

Amirrezaajalli
10-06-2011, 14:30
ایران سل بهتره ...
من اصلا تو خونمون نمی تونم با همراه اوول کانکت شم ...
بیشتر جاها هم Edge نداره ...
ایرانسل من پارسال با سرعت میانگین 25 تو روز دانلود می کردم شبا که خیلی می رفت بالا تا 33 می رفت ثابت ...پارسال حدود 10 گیگ ( شایدم بیشتر ) با ایرانسل دانلود کردم...اگه می خواستم دانلود کنم روزی 1 گیگ دانلود می کردم ..

چه حرفیه ؟ وقتی 200 مگی می خری یه پولی می ریزه به حسابت برای اینترنت ... دیگه یه تقسیم کن ببین دیگه ...

===
راستی برای همراه اوول من وقتی وصل می کنم به کامپیوتر کار نمی کنه ولی وقتی با گوشی می رم کار می کنه ...چرا ؟البته با مینی اپرا هم کار نمی کنه باید با خود اپرا برم یا با IE

من که تا حالا 13-14 گیگ با همراه اول کار کردم خیلی هم راضی بودم!!
این که نمیتونید کانکت شید شاید به تنظیماتتون بستگی داشته باشه!

jojonice
10-06-2011, 14:45
سلام
لطفا راهنمائی کنید برای فعال کردن اینترنت ایرانسل کد مخصوص که برای سیم کارت اعتباری بود را وارد کردم برای اعتبار هفتگی و قیمتش هم 4 هزارتومان بود و بعد که خواستم چک کنم چقدر اعتبار دارم نوشت هشتاد هزارتومان اعتبار دارید خوب لطفا بگید جریانش چیه آیا هدیه داده یا اشتباه کرده و آیا میشود اعتبارش را بفروشم ؟ :31:
ممنون
خداحافظ

900913
10-06-2011, 15:36
ایران سل بهتره ...

===

ایرانسل سر هم نه ایران سل

نخیر دانشمند من متوجه هستم چی میگم. ایرانسل نوشته 200 مگ با هزار تومان ولی 150 مگ میده تازه بعضی وقتها کمتر. من روی بسته یک روزه تست کردم. سایر بسته‌ها هم اینطوره.
راه حل شما مثل اینه که اشتباه مردم رو با کار خودمون توجیه کنیم! تقسیم کردن هم نداره چون بسته 200 مگی باید باشه.

در مورد قطع شدن هم اتفاقا صبح‌ها خیلی بهتره و قطعی کمتر داره.

---------- Post added at 03:36 PM ---------- Previous post was at 03:34 PM ----------

لطفا راهنمائی کنید برای فعال کردن اینترنت ایرانسل کد مخصوص که برای سیم کارت اعتباری بود را وارد کردم برای اعتبار هفتگی و قیمتش هم 4 هزارتومان بود و بعد که خواستم چک کنم چقدر اعتبار دارم نوشت هشتاد هزارتومان اعتبار دارید خوب لطفا بگید جریانش چیه آیا هدیه داده یا اشتباه کرده و آیا میشود اعتبارش را بفروشم ؟

برید سایت ایرانسل صفحه بسته های افزایشی GPRS
در ضمن اون اعتبار رو فقط برای GPRS میتونید استفاده کنید منتها به مقدار بیشتر یعنی نه میتونید منتقل کنید و نه باهاش صحبت کنید.

hiwas
10-06-2011, 15:40
من يه طرح محدود هراه اول زدم بعد ساعت 11 شب اصلا نميتونم از اينترنت استفاده كنم از 8 صبح به بعد هم ميتونم كاركنم!!!
به نظر من ايرانسل از نظر سرعت هم بهتره.

VAHID
10-06-2011, 20:54
بابا ایرانسل فعلا بهتره ولی همونم داره مسخره میشه با این قعطی هاش و ........

ehsan_iace
24-06-2011, 09:28
من برای اتصال به کامپیوتر و وب‌گردی می خواهم

ایرانسل کفایت می‌کند یا نه ؟

900913
24-06-2011, 14:10
باید خدمت دوستان عرض کنم بسته‌های افزایشی ایرانسل کاهش یافت. یک روزه 125 مگابایت و 7 روزه 600 مگابایت
با اون بسته 200 مگی فقط میشد 150 مگ گرفت حالا حتما با این 125 مگ فقط میشه چت کرد! معلوم نیست مثل قبله زمان انقضاش یا اینم 1 روز شده!
اخیرا قطعی هم زیاد داره.
بی انصافها نیامدن برنامشون رو طوری تنظیم کنن وقتی اعتبار بسته تموم شد از حساب اصلی کم نکنه. ما همیشه تا ته بسته رو نمیتونستیم استفاده کنیم. به 1000 ریال که میرسید میرفت از حساب اصلی با نرخ گرون بر میداشت و دیگه اعتبار بسته کم نمیشد تا اکسپایر بشه! همینجوری 10 20 تومان ضرر کردذم. به اپراتور هم زنگ میزنم میگه تاریخ و ساعت دقیقش رو بگید تازه بررسی کنن!!!!! خوبه همه چیز توی سیستمشون ثبت شده یه لوگ gprs بگیرن کاملا مشخصه چه اتفاق افتاده!

ما همه چیز رو امتحان کردیم دیالاپ IN وایرلس adsl و... هیچ کدام از این سرویسها خوب نیستن فقط یوزر کلی پیاده میشه و ضرر میکنه در مقابل خدماتی که نگرفته است.
کلا اینجا همه میخوان اینترنت رو زهر مارمون کنن.
تو افغانستان که مردمش هنوز با الاغ میرن مسافرت ، هم سرعتش بیشتره هم ارزونتر هم مشترک گرامی کمتر.
ربط و بی ربط ماشینی که اینجا میفروشن 15 میلیون به افغانی ها میدن 5 میلیون! چرا در مقابلش از افغانستان اینترنت ارزون وارد نمیکنن!!!!

راستی یه چیز دیگه ایرانسل مگه با شارژ رمز دار نباید 2 درصد اعتبار هدیه بده!؟؟ پس چرا به منم نمیده! از هر 10 تا هم یه پیامک میفرسته مشترک گرامی به زودی 2000 ریال به حساب شما ریخته خواهد شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟ ولی خبری نشده هنوز!!!!!![COLOR="Silver"]

tondar1
24-06-2011, 19:06
سلام
اینم از داستان اینترنت که قرار به جای پیشرفت پسرفت داشته باشیم
همه جا به مرور زمان سرویس ها رقابتی می شه و قیمت ها کاهش پیدا می کنه اینجا برعکسه
شده مثل قیمت بنزین

VAHID
25-06-2011, 11:39
من خودم با شارژ 1000 تومان 200 مگابایت کامل می گرفتم و هیچ وقت کم نبوده

alborz1356
27-06-2011, 10:39
با سلام
لطفا کسانی که از سرویس gprs همراه اول و ایرانسل استفاده می کنند ، این سرویس را از نظر پوشش، سرعت، قیمت و پاسخگویی به مشترکین ارزیابی کنند تا دیگران بهتر انتخاب کنند.
متشکرم

Havbb
28-06-2011, 22:06
دوستانی که گفتن همراه اول بهتره جواب بدن: شما میدونید قیمت اینترنت همراه اول چند برابر ایرانسله؟

Hadi King
28-06-2011, 23:19
دوستانی که گفتن همراه اول بهتره جواب بدن: شما میدونید قیمت اینترنت همراه اول چند برابر ایرانسله؟
سلام ، چند برابر نمیدونـــم : :31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید!:40:

Havbb
29-06-2011, 14:08
خوب شما ساعت یازده شب به بعد اگه استفاده کنی که ایرانسل یک ریال و همراه اول دو ریاله. روز هم اگه اشتباه نکنم ایرانسل باید دو ریال باشه همراه اول هشت ریال.
حداقلش اینه که اگه شب استفاده کنی همراه اول دو برابر ایرانسل پول میوفته.
در ضمن به نظر من سرعتش بستگی داره به نزدیک بودن به آنتن bts و ربطی به اپراتور نداره

alborz1356
02-07-2011, 11:57
خوب شما ساعت یازده شب به بعد اگه استفاده کنی که ایرانسل یک ریال و همراه اول دو ریاله. روز هم اگه اشتباه نکنم ایرانسل باید دو ریال باشه همراه اول هشت ریال.
در ضمن به نظر من سرعتش بستگی داره به نزدیک بودن به آنتن bts و ربطی به اپراتور نداره

با سلام ،
دوستان من تحقیق کردم :
1- فعال سازی سرویس gprs در همراه اول به آسانی فقط با ارسال عدد 1 به شماره 8088 می باشد
2- در یافت تنظیمات گوشی بلافاصله با روشن/ خاموش یا ارسال مدل گوشی بصورت پیامک به شماره 8008 می باشد
3- لیست بسته های نامحدود با ارسال پیامک بدون متن به شماره 8080 می آید و با ارسال عدد مورد انتخاب فعال می شود و زمان اعتبار ( استفاده) آن تا صدم ثانیه دقیق است ضمن اینکه سه بار ( 24 ساعت قبل از پایان اعتبار بسته همچنین 1 ساعت قبل و دقیقا زمان پایان اعتبار بسته موضوع به اطلاع مشترک می رسد تا مشترک بصورت عادی شارژ نشود) همچنین در صورت فراموش کردن زمان پایان اعتبار بسته می تولن عدد صفر را به 8080 ار سال کرد تا زمان پایان اعتبار اعلام شود.
4- مشترکین دائمی بر روی قبض خود مبلغ واقعی استفاده از gprs و میزان تخفیف را می توانند ببینند ( یکی از دوستان من در دو ماه تنها با پرداخت 20000 تومان حدود 38G استفاده کرد و مبلغ واقعی روی قبضش 25 میلیون و 300 هزار تومان آمده است!!!!! که همگی بصورت تخفیف لحاظ شده است.
5- هزینه ارسال mms همرا اول به ازای فایل زیر 50k برابر 50 تومان و از 50K تا 300K برابر 100 تومان است البته یک بسته موسوم به آوا و نما هم دارند که هر mms 30 تومان می شود. شماره فعال سازی بسته هم 8081 است. خود سرویس mms را هم میتوان در دفاتر امور مشترکین (یا در منزل با تماس با 1868 ) با پر کردن فرم مربوطه فعال نمود.

6-در مجموع سرعت به مکان جغرافیایی ربط داره بعضی اوقات ایرانسل و بعضی اوقات همراه اول بهتره ولی کلا سرعت ایرانسل بهتره ولی از 3 ماه پیش به این طرف داره بد میشه.
7-در مورد شفافیت نحوه محاسبه شارزینگ همراه اول بهتره
8-در مورد پاسخگویی، ایرانسل حتی برای اعلام خرابی به شماره 700 که به نوعی کمک به این شرکت است مشترک را شارژ می کند ولی شماره 09990 همراه اول رایگان است. ولی پاسخگویی هر دو ضعیف است.
9-از نظر پوشش در کشور همراه اول بهتر است.
10-شرکت ما تولید کننده یک نوع دیوایس است که موقعیت جغرافیایی خودرو را از ماهواره (GPS) میگیرد و از طریق gprs به سرور مربوطه می فرستد. با تستی که ما برای خودروهایمان در کل کشور انجام داده ایم پوشش جاده ای همراه اول بهتر است حتی در جزایر جنوب!!!!
ولی وضعیت اینترنت در کل کشور خوب نیست زیرا مشترکین از استفاده از آن لذت نمی برند!!!!!!!!!!
آیا شما موافق نیستید؟؟:41:

alborz1356
02-07-2011, 12:50
:18:

با سلام،
تعرفه هر کیلو بایت gprs شرکت ایرانسل چه شب و چه روز و چه ایام تعطیل 5 ریال است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مگر آنکه شما تعرفه های رنگی را برای خود فعال کنید!!!
حالا به نظر شما کدام اپراتور از نظر قیمت بصرفه است؟
بسته های نامحدود همراه اول و تعرفه عادی gprs همراه اول به مراتب بصرفه تر است.
متاسفانه شرکت ایرانسل در تبلیغات خود به لزوم فعال شدن تعرفه های رنگی اشاره ای نمی کند. مثلا در شارژ شگفت انگیز می گوید باید در زمان محدود آن را استفاده کنید، چرا دقیقا نمی گوید 10 روز؟ :18:

Havbb
04-07-2011, 00:57
2- در یافت تنظیمات گوشی بلافاصله با روشن/ خاموش یا ارسال مدل گوشی بصورت پیامک به شماره 8008 می باشد
کی میگه؟ من خودم همراه اول دارم کل خونواده هم همراه اول دارن هزار بارم اگه خاموش روشن بکنی تنظیمات که نمیاد هیچ دکمه گوشیت هم خراب میشه: دی میشه شما منبع تحقیقاتتون رو بگید؟

یکی از دوستان من در دو ماه تنها با پرداخت 20000 تومان حدود 38G استفاده کرد و مبلغ واقعی روی قبضش 25 میلیون و 300 هزار تومان آمده است!!!!! که همگی بصورت تخفیف لحاظ شده است
چرا قیاس میکنی ، آقا فارسی نوشته ایرانسل کیلوبایتی یک ریال ، همراه اول کیلو بایتی دوریال . فکر نکنم از این واضح تر و ساده تر بشه

10-شرکت ما تولید کننده یک نوع دیوایس است که موقعیت جغرافیایی خودرو را از ماهواره (GPS) میگیرد و از طریق gprs به سرور مربوطه می فرستد
اتفاقا من همین الان میخواستم بپرسم شما کارمند همراه اول نیستی؟ اینو که دیدم دیگه کامل دوزاریم افتاد....

چرا دقیقا نمی گوید 10 روز؟
چرا من خودم شنیدم تو تلویزیون گفت ده روز. البته اون اوایل میگفت.

مگر آنکه شما تعرفه های رنگی را برای خود فعال کنید!!!
خوب تعرفه رنگی فعال میکنیم. حالا کدوم به صرفه ست؟؟

hadi1258
04-07-2011, 01:03
من که میگم جی پی ار اس ایرانسل خیلی بهتر هست ....
:5:

900913
04-07-2011, 02:29
من شهید شدم از بس حرص خوردم. این دیگه انشااله بار آخره وقت میزارم واسه این چیزا. دوستانی که میخوان بدونن اوضاع gprs رو بخونن.

من همراه اول هنوز توفیق استاده نداشتم فقط اوایل تماس صوتی داشتم به شدت ناراضی بودم ازش و انداختم دور حالا هم پوکه های سیمکارتش گم شده و پین کد و این حرفهاش رو ندارم.
ایرانسل هم که بهش افتخار دادیم استفاده کردیم یا شبکش گیج پیجه یا حسابی خر تو خره و توش دزدی میشه!

ما هر باری از بسته های gprs استفاده کردیم دو تومان هم شارژ عادی ازمون کم شد و کسی هم جوابگو نبود.

اخیرا هم جایزه شارژهای رمزدار را نمیده ولی از هر 10 هزار تومان یک پیام میفرسته به زودی اینقدر (حدود 1800 ریال) شارژ به حساب شما ریخته می‌شود ولی تا هفته خبری نمیشه یک هو بی اطلاع چک که میکنیم مینوسه 1500 ریال شارژ شگفت انگیز تا تاریخ یک ماه دیگه دارید.

بعد فردا دوباره چک میکنیم بدون اینکه استفاده ای کرده باشیم معلوم میشه نصف شارژ شگفت انگیز خود به خود پریده!!!!!
یک روز بعدش چک میکنیم بدون استفاده قبلی از سیمکارت اینبار به موجودی حساب اصلی ما حمله کرده و مثلا کلش یا 2 هزار تومان واسه خودش کم کرده.

شانس بیاریم 1 ریال ته حساب باقی میزاره!!!!!!!!!!!؟؟ زنگ میزنیم اپراتور میگه نه اصلا شما شارژ نکردی!!!!!!!! بهم میگه تایم و تاریخ دقیق رو بگید برای مشکلاتتون ولی زور نمیزنه یه سرچ بکنه و 67 تومان هم به گفته خودشان واسه این چند کلمه حرف بی فایده کسر میکنه اگه بیشتر کم نشه!!!

ما از وایرلش و adsl هم خیری ندیدم. دایالاپ هم مخابرات ارژ باباش هم یه طور ماهرانه به هزینش روی قبض اضاف میکنه 150 قبض تلفن میده!!

هر وقت مجبور باشیم از gprs‌استفاده
کنیم به ناچار 10 تا شارژ رمز دار 1000 تومانی از اینترنت میگیریم و هر بار یکی رو شارژ میکنیم به اندازه یک بسته یک روزه تا مبادا خنگ بازی در بیاره بیشتر کم کنه.

بیشتر تماسهای شهری و بین شهری رو هم با کارت تلفن و امثال اون راه میندازیم.

alborz1356
04-07-2011, 07:56
با سلام،
عدم در یافت اتوماتیک تنظیمات گوشی پس از خاموش و روشن کردن ممکن است به سه دلیل باشد :
1- عدم ثبت نام سرویس gprs
2- وجود تنظیمات قبلی در تلفن همراه
3- برخی از مدل های گوشی ( بخصوص نوکیا) در هنگام روشن شدن پیام attach request را به شبکه gprs ارسال نمی کنند در این مدلهای گوشی بجای خاموش و روشن کرده می بایست یک صفحه اینترنت را باز کرد که در مرحله اول ارتباط با اینترنت امکان پذیر نبوده و پس از حدود 5 دقیقه شبکه مدل گوشی شما را تشخیص و تنظیمات مر بوطه را برای شما ارسال می کند

همچنین اینجانب کارمند شرکت ایران رادار هستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در صورت نیاز به تجهیزات avl خودرو آمادگی خدمت به شما را دارم
با تشکر البرز:40::40:

mehr1362
05-07-2011, 15:03
من از اینترنت همراه اول و ایرانسل همزمان استفاده میکنم.اگر دوست دارید مقایسه کنید توجه کنید :

همراه اول :

با 10 تومن میشه اکانت یک ماهه بدون محدودیت حجمی گرفت :

سرعت دانلود بیشتر اوقات : 30 کیلوبایت( البته بستگی داره به نزدیکی شما به دکل و اینکه موبایل شما EDGE رو داشته باشه)
اگر به دکل نزدیک تر باشید سرعت بیشتر هم خواهد شد .

اما در باز کردن صفحات و ورود به یاهو مسنجر بسیار زیاد اذیت میکنه.به طوری که روزها با بدبختی بتونید وارید یاهو مسنجر بشید یا وبگردی کنید !

بعضی روزها هم ارتباط gprs قطع میشه و تا 1 روز بعد هم وصل نمیشه !

خلاصش میشه اینه : فقط دانلود کن ! فکر وبگردی رو از سرت بیرون کن !

ایرانسل :
اخیرا همون 2.5 گیگ رو کرده 2 گیگ تا وایمکس هاش فروش بره !

به خاطر حجمی بودن قید دانلود رو باید بزنی. اما در ورود با یاهو مسنجر و باز کردن صفحات وب بسیار سریع و قابل قبول هست !

اگر میخوای راحت بری چت بازی یا وبگردی ایرانسل بهتره !

اگر هم در سیم کارت شارژ داشته باشی و از اینترنتش استفاده کنی به محض اینکه اعتبار اینترنت تموم بشه تمام شارژ شما رو میدزده !
یکبار 16000 تومن شارژ بنده رو دزدید.

پس یا باید شارژ رو استفاده کنی که حروم نشه یا قبل از پایان اعتبارت دوباره gprs رو تمدید کنی !

در کل جفتشون بیخود هستن . بیشتر به درد کسانی میخوره که دسترسی به adsl ندارند.

alborz1356
06-07-2011, 09:13
با سلام
من از یک چیز همراه اول خوشم می یاد، خیلی دزد نیست چون در خصوص بسته ها و زمان پایان اعتبار اونها بسیار دقیق است و اطلاع رسانی دقیقی انجام می دهد
البرز

meshkiposh2200
06-07-2011, 23:34
من 1 ماه ی همر اه اخر ا فعال کردم 25 روز اول کلا 100 مگ دانلود نداشتم همش دی سی میشد واگه وصل هم میشد نهایت 5 کیلو بیات سرعت میداد ولی پنج روز اخر چنان سرعتی داشت که تونستم باهاش یه فیلم 800 مگی بگیرم و پی به سیاست کثیفش بردم سیاستی که روزهای اخر سرویس مشتری را میخاد جزء احشام فرض کنه که سرعت عالی شده که دوباره فعال کنم

Taha_u
02-08-2011, 10:56
با سلام،
عدم در یافت اتوماتیک تنظیمات گوشی پس از خاموش و روشن کردن ممکن است به سه دلیل باشد :
1- عدم ثبت نام سرویس gprs
2- وجود تنظیمات قبلی در تلفن همراه
3- برخی از مدل های گوشی ( بخصوص نوکیا) در هنگام روشن شدن پیام attach request را به شبکه gprs ارسال نمی کنند در این مدلهای گوشی بجای خاموش و روشن کرده می بایست یک صفحه اینترنت را باز کرد که در مرحله اول ارتباط با اینترنت امکان پذیر نبوده و پس از حدود 5 دقیقه شبکه مدل گوشی شما را تشخیص و تنظیمات مر بوطه را برای شما ارسال می کند

همچنین اینجانب کارمند شرکت ایران رادار هستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در صورت نیاز به تجهیزات avl خودرو آمادگی خدمت به شما را دارم
با تشکر البرز:40::40:

با سلام
من از یک چیز همراه اول خوشم می یاد، خیلی دزد نیست چون در خصوص بسته ها و زمان پایان اعتبار اونها بسیار دقیق است و اطلاع رسانی دقیقی انجام می دهد
البرز

با سلام
به نظر من این بحث یکی از اون مواردی هست که بنا به کاربرد ممکنه تغییر کنه
من توی مورد استفاده ای که دارم (طراحی سیستم های AVL هستم) تا حالا اصلاً با ایرانسل به مشکل نخوردم! نه SMS نه GPRS!!! حتی در بسیاری از موارد (که همه تجربه های کم و بیشی دارند) سرویس های ایرانسل ارزونتر و با کیفیت تر بوده.
من کیفیت رو میگم چون 24/7 دارم ازم برای این سیستم ها استفاده میکنم.
سرویس های دائمی همراه اول با اعتباری فرق نمیکنه اما محدودیت های اعتباری واقعاً آدم رو بدبخت میکنه. مثلاً من برای سیستم هایی که میفروشیم اصولاً پیشنهاد ایرانسل رو میدم نه اعتباری همراه اول رو. چون سرویس GPRS کلاً کم هزینه هست(برای ارسال های کم، نه دانلود)، اعتباری همراه اول رو دائم باید شارژش کنی! (شارژش تموم نمیشه بلکه زمان اعتبارش سر میرسه). اما یه ایرانسل رو شما اگه توی هر سیستم که بندازی اگه ماهی 1 ریال هم از اعتبارش کم کنی تو طول یک سال حتی یک بار هم لنگ نمیذارتت. برای مثال من بارها شده دیدم سیستم کار نمکرده و در نهایت متوجه شدم که یا سرویس GPRS همراه اول مشکلات فنی پیدا کرده و یا اینکه مهلت استفاده از شارژ تموم شده و سیم یک طرفه شده و بدتر از اون گاهاً به علت استفاده نشدن سیم کارت معلق شده!!
و اینکه تا حالا یک ریال از هیچ کدوم از سیم کارتهای ایرانسل من بطور تصادفی و اضافه وغیر معمول کم نشده!
اگه بخواهیم با انصاف باشیم تنها مشکلی که من با ایرانسل داشتم پوشش جاده ای اون هست و گاهاً نقاط کور شهری! که البته تمام این موارد در مورد همراه اول هم هست اما کمتر. که البته برای کار من چون ماشین در حال حرکت هست مشکلی ایجاد نمیکنه. چون بالاخره اگه خودرو اینجا جهت ارسال به مشکل بخوره چند دقیقه بعد یه جایی میره و میتونه ارسال موقعیت رو انجام بده.

این مقایسه رو توی شرایطی که عرض کردم که هیچ بسته افزایشی و رنگی ای بکار برده نشده باشه وگرنه که اختلاف بیش از این حرفهاست.
و برای مثال مورد دیگه اینکه کل سیستم های ایرانسل توی شبکه GPRS میتونند به هم وصل بشند (مثلاً ping کنند)
اما توی همراه اول اینطور نیست و توی بیش از چند شهر این امکان وجود نداره و مثل ایرانسل سراسری نیست.

Taha_u
02-08-2011, 18:16
با سلام
البرز

اگه شما بخاطر نداری من خوب خاطرم هست که اویلی که بسته هاش اومد اصل موضوع همراه اول داشت زیر سوال میرفت!!

به این رای گیری که خیلی هم توش شرکت نکردند دقتی کنید:

در حدود 20% رضایت!!

delta7
02-09-2011, 12:58
سلام دوستان

من یه سوال داشتم
EDGE ایرانسل همه نقاط کشور رو پوشش میده؟؟؟؟
مرسی