PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حتما بخوانید (راه حل مشکلات ساده)

kavian123
11-02-2011, 23:54
این تجربه رو اینجا میگم که شاید عادت کنیم اطلاعات خودمون رو مجانی در اختیار هم بذاریم تا شاید یه روزی باعث بشه پشت جعبه انتی ویروس ها ننویسند :
ONLY FOR SALE IN THE FOLLOWING COUNTRIES:
AFGHANESTAN,IRAN AND PAKISTAN!!!!!!!!!
روزی که داشتم تو مغازه ایران رهجو نوت بوکی رو میدیدم که بعنوانه تست گذاشته بود تاچ پد گیر کرده بود و فروشنده چند ضزبه محکم به نوت بوک زد ،این حرکت تو ذهنم موند
من از جایی دیگه مثل همون مدل رو خریدم
فرداش تاچ پد من گیر میکنه !!!!! اصلا موس تکون نمیخوره میبرمش پایتخت هر کی میبینه تو دلم رو خالی میکنه یکی میگه اینا ایراد داره باید ببریش نمایندگی عوضش کنن ،یکی میگه نمایندگی قبول نمیکنه ،خلاصه کم کم 2 بار سکته رو زدم اخر همو ن جا تو پایتخت نشسته بودم ناراحت نا خود اگاه
با نا امیدی گفتم ری استور کنم دیگه اخرین تیره
بعد از ری استور چشام برق زد ،
درست شد !!!
خیلی خوشحال شدم

و

ناراحت از این همه بی سوادی در کشورمون
که ممکن بود کلی وقت و هزینه من رو از بین ببره!!

MicrosoftH
27-03-2011, 11:28
ببینید دوست عزیز متاسفانه تو کشور ما اونهایی که واقعا از کامپیوتر چیزی حالیشونه سرمایه ای ندارن تا کامپیوتری و ... بزنن و کسایی که دارن الان به قول شما کار میکنن و بی سواد هستن که درست عرض میکنید فقط تجربی چیزی رو یاد گرفتن فقط تجربه از لحاظ علمی هیچی بارشون نیست یا رفتن با هزار بدبختی مدرکی چیش چا افتاده گرفتن و خلاص بهتون حق میدم

Lady parisa
27-03-2011, 11:49
توی جاهای اداری تا حالا بودید(منظورم اینه که کار کردید)
به جرئت می گم حدود 80%از روسا و معاونین چیزی از کامپیوتر نمی دونن.
همون اتوماسیون رو هم به زور فهمیدن.
کلاسهای icdlهم می رن چون مدیر و رئیسن می پیجونن تا بدبخت استادی که درس میده نمی تونه چیزی بهشون بگه
واقعا متاسفم

p30pro
10-06-2011, 12:19
من خودم یه مدت تو آموزش و پرورش مسول شبکه بودم ! اونجا کلاسهایی می زاشتند به عنوان ضمن خدمت معلاما می اومدند فقط به خاطر امتیازش ساعت 10 شب همشون خوابشون می اومد یارو داشت نحوه ی کرک کردن NETSUPPORT رو آموزش می داد :13:

hovo
10-06-2011, 14:27
ببینید دوست عزیز متاسفانه تو کشور ما اونهایی که واقعا از کامپیوتر چیزی حالیشونه سرمایه ای ندارن تا کامپیوتری و ... بزنن و کسایی که دارن الان به قول شما کار میکنن و بی سواد هستن که درست عرض میکنید فقط تجربی چیزی رو یاد گرفتن فقط تجربه از لحاظ علمی هیچی بارشون نیست یا رفتن با هزار بدبختی مدرکی چیش چا افتاده گرفتن و خلاص بهتون حق میدم

به شدت تایید میشه
:8::11::11::11::11::11::8:

من خودم شاگردی کردم چی بگم
صاب مغازه فرق بین موس اپتیک و لیزری رو هم نمیدونست
حالا که بعد از چند وقت از پیشش اومدم هنوزم که هنوزه زنگ میزنه بعد از نصب ویندوز اورجینال در مورد ریجیستر کردن ویندوز سوال می پرسه:2:

ztczt328
06-07-2011, 11:45
منم شاگرد بزرگترین فروشگاه شیراز بودم مشکل مالی داشتم فقط برای ماهی 130 میفرفتم تا شهریه ترمم جور شه بخدا این ادم فقط پول داشت فقط پول سواد که هیچی تازه اسمشم این بود که مهندس هست یه سیستم اوردن که ویروس گربه را گرفته بود میگفت ویروس بایوس هست 2 روز فقط براش توضیح میدادم که بایوس RED ONLY MEMORY هست و توسط کارخونه برنامه زیزی میشه و ویروس بایوس در عول یکی بیشتر وجود نداشته که دیگه نیست خلاصه ما سرمایه نداریم وگرنه فکرشو و تجربشو داریم لنگ 3 میلیون هستم تا بتونم مغازه راه بندازم خدا بزرگه

g.reza23
06-07-2011, 12:55
تائید میشه.

در همه شاخه های شغلی توی ایران همچین موردی هست .

فقط لازمه که یک مقدار پرو و کنه باشی و تا میتونی بی رحم باشی کارت حله تا ریاست هم میری با درآمدی عالی :13:

---------- Post added at 01:55 PM ---------- Previous post was at 01:53 PM ----------

من خودم تو شرکتی کار میکنم که فقط باید بیرحم باشی و حق بخوری تا کسی بشی منم بد کم آوردم نمیتونم تحمل کنم چون یا باید مثل بقیه باشم یا با شغلم خداحافظی کنم.

gog2000
14-07-2011, 20:08
اره خاب تو این زمینه به یک مغازه کامپیوتر بزرگ که کلی اجناس توشه همه نگاه می کنن و فکر می کنن طرف خیلی حالیشه و مهندس به تمام معناست در حالیکه طرف فقط خر پوله و برای فرقی نمیکنه کیسه برنج بخره انبار کنه یا لپ تاب اصلا مغازه کامپیوتر که سوپر مارکتی نیست که هر چی دکانتو بیشتر پر کردی یعنی خیلی مشتری پسندی؟؟؟؟؟؟

ولی اونکه واقعا مهندسه یک مغازه فکستنی داره که هیچ کس بهش نگاهم نمی کنه و همه میگه اه این یارو چیزی از کامپیوتر حالیش نیست دکانشو نگاه خالیه؟؟؟

پس مشکل اصلی از خودمونه که به معنای واقعی عقلمون تو چشمونه:13:

far2009
14-07-2011, 22:00
یکی دو روز پیش رفتم تا یک بازی بخرم از مسئولش پرسیدم حداکثر رزولوشن این بازی چقدره ؟ گفت پشتش نوشته cpu چقدر می خواهد. :18:

یا رفتم تو یک مغازه اونی که توش بود داشت تو تلویزیون مغازه اش چارخونه می دید . می خواستم یک کیبرد بی سیم بگیرم بهش گفتم این با بلوتوثه ، اینفرارده ، چیه ؟ اول که حواسش به فیلم بود بعد هم که گفت من نمی دانم :31:

در پایان هم متاسفانه باید صحبت همه دوستان را تایید کنم :41:

ztczt328
14-07-2011, 22:47
این چیزا تازگی نداره من دیروز رفتم یه تستم به این فروشنده ه ای گوشی بزنم گفتم این گوشی وایفا داره میگه اره بلوتوث داره اخه من نمیدونم چرا همش بیسوادا به درجه میرسند چرا

shahab_f
14-07-2011, 23:00
حالا جدا از بی سوادی، این سیستم ریستور یه قابلیت فوق العاده است که هیچکس ازش استفاده نمیکنه، به نظرم دلیلش اینه که یه خورده برای آدم عجیبه که با چند تا کلیک مثل ماشین زمان کامپیوتر برگرده به زمانی که سالم بوده، همه تا یه مشکل پیش میاد ویندوز میریزند.
من که زیاد استفاده میکنم، به همین ترتیب الان بیش از دوساله که ویندوز پی سی ام رو عوض نکردم، هر چند وقت یه بار یه ریستور پوینت می سازم و هروقت خراب میشه با یک ریستور مشکل حل میشه.

ztczt328
14-07-2011, 23:08
حالا جدا از بی سوادی، این سیستم ریستور یه قابلیت فوق العاده است که هیچکس ازش استفاده نمیکنه، به نظرم دلیلش اینه که یه خورده برای آدم عجیبه که با چند تا کلیک مثل ماشین زمان کامپیوتر برگرده به زمانی که سالم بوده، همه تا یه مشکل پیش میاد ویندوز میریزند.
من که زیاد استفاده میکنم، به همین ترتیب الان بیش از دوساله که ویندوز پی سی ام رو عوض نکردم، هر چند وقت یه بار یه ریستور پوینت می سازم و هروقت خراب میشه با یک ریستور مشکل حل میشه.

تو دلت خوش هستا ادمی که سیستم را میخره برای بازی چه میدونه سیستم ریستور چیه!!! فردی اومده بهم میگه پسوند RAR زیپ پیشرفته هست و میگه من دارم اشتباه میکنم اینو کجای دلم بزارم !!!برای چی من بهش گفتم RAR یک نوع فرمت فشورده شده است که با برنامه WinRAR این کارو انجا میدیم یک هفته گیر داده که نه این زیپ پیشرفته هست و تو بلد نبودی منم اخرش برای اینکه تموم بشه گفتم اره من بلد نبودم خوبه یادم دادی :31:

atall
11-08-2011, 01:00
من دیروز رفتم به فروشندهه میگم HP 6090 می خوام، با یه قیافه ی حق به جانب میگه، منظورت 6080 هستش؟؟؟ :13: گفتم نه، 6080 نمی خوام؛ 6090 می خوام، بعدش با تعجب منو نیگا میکنه میگه جدید اومده؟؟؟ :31:

Iran.pars
26-08-2011, 13:20
منم چند روز پیش رفتم یه موبایل بخرم نوع خاصی مد نظرم نبود از فروشنده (قسمت تعمیرات) پرسیدم یه گوشی به من معرفی کن که بلوتوث ورژن 3 و ... داشته باشه اونم با پوزخند بهم گفت بلوتوث که ورژن نداره حتما منظورت یو اس بیه!!:18:
آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند

love mac
02-10-2011, 16:51
منم چند روز پیش رفتم یه موبایل بخرم نوع خاصی مد نظرم نبود از فروشنده (قسمت تعمیرات) پرسیدم یه گوشی به من معرفی کن که بلوتوث ورژن 3 و ... داشته باشه اونم با پوزخند بهم گفت بلوتوث که ورژن نداره حتما منظورت یو اس بیه!!:18:
آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند

دوست عزيز اين تو ايران اينجوريه:
ان كس كه نداند و نداند كه نداند در پست رياست ابدالدهر بماند

hesam_q&q
07-11-2011, 03:11
این هایی که دوستان تعریف کردن به کنار من یه pcدارم که زیاد باهاش ور میرم این اواخر هم زدم خرابش کردم طوری که روشن میکردی فقط پیام scan system میداد صفحه سیاه بود شما هر جا که فکرشو بکنید من اینو بردم. درست نشد که نشد گذشت بعد از دو هفته با نامیدی داشتم میرفتم سیستم جدید بگیرم که پسر خالم یه جارو معرفی کرد رفتم مغازه رو پیدا کردم یه جایی خیلی کوچیکی بود کلا جایی ضایعی بود با خودم گفتم این پسر خاله ما هم جا قحطی بود که اینجارو معرفی کرد خلاصه من گفتم سیستم میخوام در حد 1تومن که همینجور صحبت میکردم بحث رسید به کامپیوتر خودم وقتی بهش گفتم که چش شده گفت بردار بیار من تا عصر برات درستش میکنم اول با خودم کلی فکر ناجور کردم که حتما میخواد قطعات این چیزا رو عوض کنه خلاصه من کیس رو تحویل دادم رفتم خونه2ساعت نگذشته بو که زنگ زد گفت بیا درست شده رفتم دیدم بله درست شده و تنها مشکلش این بوده که ایسیی بیسوس مادربورد سوخته بود جالب اینجاست یکی از تعمیر کارهای مشهور تو میدون اصلی شهر هم مغازه داشت میگفت که به ماکروسافت هم پیام داده که جواب دادن این دیگه درست نمیشه
ببخشید اگه طولانی بود

hesam_q&q
07-11-2011, 03:17
متاسفانه تو ایران شایسته سالاری نیست بلکه پول و پارتی سالاری هست کسایی که تو اداره ها کار کردن منظور حرف من رو به طور کامل درک میکنن در مورد اداره ها هم من خودم یه مدت تو اداره کار کردم بخدا خیلی خنده داران مسول فناوری اطلاعاتشون هر دیقه پیش من بود سوال های خنده دار میپرسید آدمی که بلد نیست ویندوز نصب کنه دیگه تا اخر شو بخونین

amir.sangsari
15-12-2011, 13:18
بابا اينا تازه چيزاي خوب ماهاست