PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید لپ تاپ/تشخیص ریفر بودن و ...

lonelinesspains
10-02-2011, 15:51
دوستان اگه ممکنه راهنمایی کنید که موقع خرید از کجا میشه تشخیص داد لپ تاپ ریفر هست یا نه؟ و اینکه هر نکته یا مساله ی مهمی که باید موقع خرید بهش توجه کرد. ممنون.

oveisi2005
10-02-2011, 21:07
من پرسیدم میگن نمیشه فهمید یه سری فرق داره اما اگه مغازه داره بخواد کلاه بزاره میتونه همه رو از بین ببره

biostar
10-02-2011, 21:45
خوب اولین راهش این هست که از فروشنده بپرسید:31:

دومین راهش این هست که پشت لپتاپ معمولا با علامت R بیان شده که رفرش هست:21:

سومین راه هم چک کردن Product code در سایت سازنده:21:

چهارم خرید از فروشنده ی معتبر و نمایندگی رسمی:27:

پنجم مبارک باشه!

mehran_286
10-02-2011, 22:04
- نشانه ای بارز آنکه هرکس متوجه می شود این است که بر روی جعبه دستگاه و در پشت دستگاه اصطلاح REFURBISH چاپ شده است. -2نوع بسته بندی بسیار مشخص می کند که دستگاه چگونه است.
-3در حال حاضر لپ تاپ های HP ریفرهای کمتری دارد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در این سایت یکی از همکارای پی سی ورلد که تو بخش لپ تاپ هم مدیره پست هایی رو زده

به جای ------- p c n e t w o r k . i r

elvin_1987
10-02-2011, 22:14
کلا نمیشه فهمید چون اینا یک برچسب میزنن مثل این ال سی دی های ریفر شده که راحت کنده میشه اکثرا قرمز رنگ هستن.
فقط از یک راه میشه فهمید.اونم اگه باشه که دوستمون اشاره کردن.
مثلا امکاناتی که سایت لپتاپ ارائه دهنده داره مثلا سریال لپتاپ رو ریجستر کنی تو سایت.
مثلا سایتم این امکان داشته باشه ریجستر کردی بگه از لیست ریفر هست یا نیست.
یعنی چنین گزینی تو سایت های اچ پی و ایسر هست؟

lonelinesspains
11-02-2011, 11:25
ممنون ظاهرا مطمئن ترین راه همین چک کردن سریاله، خب آیا سایت Acer همچین امکانی رو میده؟ یه سوال دیگه بعضی کانفیگ های لپ تاپ ها اصلا تو سایت مثلا ایسر نیست دلیلش چیه مگه این ها هم تولید همون کمپانی نیستند؟

elvin_1987
11-02-2011, 12:46
دوستان بد نیست به اینم یک نگاه بندازین توسط یکی از کاربران اید سایت گفته شده.

- شماره سریال موجود روی جعبه که توی برنامه hp suport هم موجوده رو تو سایت hp بده مدت گارانتی و ریفر و ... بهت میده- اینم قبلا گفته شده - اگه صفحات قبل رو میخوندی ناراحت نمیشدیم هیچ خوشحالم میشدیم

biostar
11-02-2011, 12:59
ممنون ظاهرا مطمئن ترین راه همین چک کردن سریاله، خب آیا سایت Acer همچین امکانی رو میده؟ یه سوال دیگه بعضی کانفیگ های لپ تاپ ها اصلا تو سایت مثلا ایسر نیست دلیلش چیه مگه این ها هم تولید همون کمپانی نیستند؟

با گارانتی سازگار بخر تا کمترین مشکل رو داشته باشی ،

معمولا نوت بوک های ریفر رو گارانتی نمی کنند

oveisi2005
11-02-2011, 13:04
من پیدا نکردم دقیقا از چه لینکی از سایت HP باید سریال نامبر رو وارد کرد
کسی پیدا کرده ؟

elvin_1987
11-02-2011, 13:29
اچ پی که گارانتی نداره گارانتی هم که میکنند همه الکی هست در حد نرم افزاری.فقط از همین راه میشه فهمید.حالا بزار لینک رو پیدا کنیم ببینیم چی میشه.

mehran_286
11-02-2011, 14:47
دوستان من از خرید اچ پی منصرف شدم

چون ریسک خیلی بزرگیه مخصوصا تو لپ تاپ که وسیله تماما الکترونیکی هستش و اگر خدای نکرده خراب بشه حالا خر بیار و باقالی بار کن نه جایی سردر میارن نه قطعاتش به راحتی پیدا میشه و نه تعمیر کار قول100% تعمیر رو نمیده

به شما هم میگم اچ پی نگیرید تا 3 ساعت پیش نظر من 100% اچ پی بود ولی یه بنده خدایی نصیحتی رو که بالا نوشتم بهم گفت و من می ترسم

میرم یه برند دیگه :11:

pooriya_hp
11-02-2011, 14:58
چون ریسک خیلی بزرگیه مخصوصا تو لپ تاپ که وسیله تماما الکترونیکی هستش و اگر خدای نکرده خراب بشه حالا خر بیار و باقالی بار کن نه جایی سردر میارن نه قطعاتش به راحتی پیدا میشه و نه تعمیر کار قول100% تعمیر رو نمیده
به همین راحتی خراب نمیشن ....

تعمیرکار هم که زیاده تمام قطعاتش هم گیر میاد ...

اما برای بعضی ها یه ریسک محسوب میشه ....

به شما هم میگم اچ پی نگیرید تا 3 ساعت پیش نظر من 100% اچ پی بود ولی یه بنده خدایی نصیحتی رو که بالا نوشتم بهم گفت و من می ترسم
من حدودا 6 ساله رو برند hp هستم از بهترین مدل هاش داشتم تا بدترین مدل هاش
وقعا کیفیت خوبی داره و با من ساخته ...

میرم یه برند دیگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
dell + asus گارانتی های خوبی دارن

oveisi2005
11-02-2011, 15:51

تایید میکنم
در هر صورت ریسکه
ام اونجوریها هم نیست قطعاتش پیدا نشه و تعمییر نشه و ...

در ضمن این هم لینک برای چک سریال

elvin_1987
11-02-2011, 16:34
برای تهرانی ها اگه هم بخرن خوبه اما باز ریسک هست.اما برای شهرستانیا نخرن بهتره.چوت گارانتی نداره پس فردا مشکلی پیش اومد چکار می خواد بکنه نه تعمیر کاری پیدا میشه تو شهرشون نه چیزی لااقل ترانی ها می تونن دستی ببرن تعمیرش کنن اما شهرستانیا نمی تونن دستشون جایی بند نیست و هزار مشکل دیگه.
من دنبال مدل ایسر هستم چون شنیدم دل ریفر فلان زیاد داره خرابیشم از ایسر بیشتر هست تو جاهایی که خوندم.
من اگه5742z گیر نیوردم می رم سراغ این مدل.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیکم ظاهرش از5742 بدتر هست اما امکاناتش یکی هست و هاردش پایین تر اونم مشکلی نیست.
بجای --------- دیجی کالا بنویسید digikala

mehran_286
11-02-2011, 18:55

من تو وسایل الکترونیکی شانس ندارم اصلا هم شانس ندارم

نمیدونم استخاره می کنم اگه خوب اومد میگیرم

elvin_1987
11-02-2011, 19:11
من از 5742 خیلی خوشم اومد از ظاهرش خوشگل هست 5740 هم خوبه اما یه جوری هست.اچ پی رو هم که بیخیال شدم.
دوستان من سیستم با مشخصات زیر می خوام سی پی یو 2 یا 3 مگ کش باشه.رم2 گیگ یا بالاتر.گرافیک انبرد.پورت HDMI داشته باشه. تا 600 هم باشه راهنمایی کنید لطفا.

imanpod
11-02-2011, 19:55
منم سوالم همینه . من اسم مدلهایی که تو سایتهای ایرانی میخونم رو فقط توی سایتهای هندی پیدا میکنم . تو خود سایت سازنده ها که اصلا هیچ مشابهی با اون کانفیگی که تو بازار ایران پیدا میشه وجود نداره . مخصوصا acer و lenovo . نمیدونم چرا به نظرم میاد تمام این مدلها ریفر هستن .

pooriya_hp
11-02-2011, 20:01
من تو وسایل الکترونیکی شانس ندارم اصلا هم شانس ندارم

نمیدونم استخاره می کنم اگه خوب اومد میگیرم
استخاره و این حرفا رو بیخیال (( خرافه پرست نباش ))

اگه از هر وسیله الکترونیکی درست استفاده کنی هیچ وقت خراب نمیشه .....

lonelinesspains
11-02-2011, 20:19
دوستان کسی نظری نداره در مورد کانفیگ هایی که تو سایت های سازنده نیست و تو بازار موجود هست؟! چه طور همچین چیزی ممکنه؟

teknosys
11-02-2011, 21:08
دوستان کسی نظری نداره در مورد کانفیگ هایی که تو سایت های سازنده نیست و تو بازار موجود هست؟! چه طور همچین چیزی ممکنه؟

سلام

بستگی به تغییرات در قطعات داره. اگه قطعه ای مثل رو یا هارد یا دی وی دی رایتر باشه که دستکاری خودشونه واسه جلب مشتری. مثلا اگه تو سای شرکت مادر یه لپ تاپ هارد 500 داشته باشه فروشندگان میتونن یه هارد 750 بزارن روش درحالی که هارد 500 رو هم که نو هست دارند و قیمت لپ تاپ رو هم بالا میبرند و میشه بازی برد برد!!

ولی اگه قطاعات غیر قابل دستکاری یا قطعاتی که تعویض یا ارتقاءشون سخته و ممکنه آسیب بزنه به دستگاه احتمالا به خاطر فروش شرکت های سازنده به صورت پارت هست . شرکت مادر سیاست فروشی داره که بر مبنای اون بعضی مدل ها رو برای یک منطقه جغرافیایی خواص تولید میکنه و با توجه به همون سیاست وبسایت های ساپورت و معرفی محصولات هم متفاوت هستند و هرکدوم برای مناطقی که اون مدلها قانونا باید اونجا باشن رو توی سایت برای بررسی و ساپورت میزارن.

موفق باشین.

mehran_286
11-02-2011, 21:19
من از 5742 خیلی خوشم اومد از ظاهرش خوشگل هست 5740 هم خوبه اما یه جوری هست.اچ پی رو هم که بیخیال شدم.
دوستان من سیستم با مشخصات زیر می خوام سی پی یو 2 یا 3 مگ کش باشه.رم2 گیگ یا بالاتر.گرافیک انبرد.پورت HDMI داشته باشه. تا 600 هم باشه راهنمایی کنید لطفا.

الوین فکر کنم 5742 یکی از نقاط ضعفش گرمای زیاد باشه (حواست باشه)

---------- Post added at 09:16 PM ---------- Previous post was at 09:12 PM ----------

استخاره و این حرفا رو بیخیال (( خرافه پرست نباش ))

اگه از هر وسیله الکترونیکی درست استفاده کنی هیچ وقت خراب نمیشه .....

تا حالا شده یک وسیله نو با بهترین برند رو بخری و وقتی تو خونه از کارتونش در میاری مشکل داشته باشه ؟

برای من خیلی اتفاق افتاده

از ریسک تو وسایل الکترونیکی به خصوص کامیپوتر - موبایل - لپ تاپ و ... میترسم

---------- Post added at 09:19 PM ---------- Previous post was at 09:16 PM ----------

خیلی ترسناکه :18:

من هم میترسم چون ایرانی جماعت کار و بارشون اعتبار نداره شاید هر چی لپ تاپ میارن ریفر باشه :18:

شاید هم مثل نرم افزار ها چند وقت یکبار یه سری اپدیت روی سخت افزار لپ تاپ ها میزنن و میدن بیرون و تو سایتشون چیزی نمی نویسند :18:

ولی همه ی این ها شاید هستش

pooriya_hp
11-02-2011, 21:20
تا حالا شده یک وسیله نو با بهترین برند رو بخری و وقتی تو خونه از کارتونش در میاری مشکل داشته باشه ؟

برای من خیلی اتفاق افتاده

از ریسک تو وسایل الکترونیکی به خصوص کامیپوتر - موبایل - لپ تاپ و ... میترسم پس با همون گارانتی بگیر که حداقل برات یه پشتوانه باشه

mehran_286
11-02-2011, 21:23
سلام

بستگی به تغییرات در قطعات داره. اگه قطعه ای مثل رو یا هارد یا دی وی دی رایتر باشه که دستکاری خودشونه واسه جلب مشتری. مثلا اگه تو سای شرکت مادر یه لپ تاپ هارد 500 داشته باشه فروشندگان میتونن یه هارد 750 بزارن روش درحالی که هارد 500 رو هم که نو هست دارند و قیمت لپ تاپ رو هم بالا میبرند و میشه بازی برد برد!!

ولی اگه قطاعات غیر قابل دستکاری یا قطعاتی که تعویض یا ارتقاءشون سخته و ممکنه آسیب بزنه به دستگاه احتمالا به خاطر فروش شرکت های سازنده به صورت پارت هست . شرکت مادر سیاست فروشی داره که بر مبنای اون بعضی مدل ها رو برای یک منطقه جغرافیایی خواص تولید میکنه و با توجه به همون سیاست وبسایت های ساپورت و معرفی محصولات هم متفاوت هستند و هرکدوم برای مناطقی که اون مدلها قانونا باید اونجا باشن رو توی سایت برای بررسی و ساپورت میزارن.

موفق باشین.

اخه چجوری عوض می کنن که جعبه پولوم هستش و هولوگرام داره ؟ (البته به این هم اعتباری نیست)

ولی دو قسمت دوم 100% موافقم

من N85 داشتم(نوکیا) اف ام ترنسمیترش کار نمی کرد برای بعضی کشور ها مجوز نداشت
و باید پروداکت کی گوشی رو به مال اروپا تغییر میدادی و فلش می کردی تا درست می شد و کار می کرد

barish_411
11-02-2011, 22:38
عزیزان لب تاپ من HP dv6 3110 se هست رفتم تو سایت لب تاپ پروداکت کد لب تاپ رو زدم مدل لب تاپ رو اورد تائید کرد . ریجستری هم کرد . لینکش رو میزارم دیگه نمیدونم به دردتون بخوره یا نه...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

elvin_1987
11-02-2011, 22:54
مرسی دوست عزیز.اما تو لینک گذاشتی میگه ریجستر کنید.میشه یک اسکرین شات بگیری بذاری.ببینیم.ممنون.

داداش گلم 5742 هم گرم میکنه؟کاربران گفتن.منبع داری بدی بخونم مهربون:10:

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:49 AM ----------

پس با همون گارانتی بگیر که حداقل برات یه پشتوانه باشه
اقا پوریا شما با g62 کار کردین؟کیفیتش چطوره؟
یکی از دوستان که تعمیر کارم هست این رو می گفت در مورد چینش قطعات و سیم هاش که بعث اتصال میشه.

اینجا رو نگاه کنید.

mehran_286
11-02-2011, 23:01
مرسی دوست عزیز.اما تو لینک گذاشتی میگه ریجستر کنید.میشه یک اسکرین شات بگیری بذاری.ببینیم.ممنون.

داداش گلم 5742 هم گرم میکنه؟کاربران گفتن.منبع داری بدی بخونم مهربون:10:

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:49 AM ----------

یکی از دوستان که تعمیر کارم هست این رو می گفت در مورد چینش قطعات و سیم هاش که بعث اتصال میشه.

اینجا رو نگاه کنید.

d i g i k a l a . com/default.aspx?Page=Compare&Products=Notebook&Compar e=Notebook-Sony-EE31FX%2cNotebook-Acer-Aspire-4738G-A%2c%2cNotebook-Acer-Aspire-5742G-A

قسمت نقاط ضعفش رو ببین

pooriya_hp
11-02-2011, 23:11

اینجا رو نگاه کنید.
دوستان داشتن راضی هستن .....

من نمیدونم دوستان چه علاقه ی دارن که برند رو زیر سوال ببرن .....
اگه ایشون یه عکس یا دلیل منطقی بیارن میشه در موردش بحث کرد !!!!

elvin_1987
11-02-2011, 23:27
عزیز این لینک دادی مشکل داشت خطا داد.
اما من رفتم تو قسمت نقاط ضعف چیزی نبود این رو نگاه کن.
در ضمن من می خوام با گرافیک انبرد بگیرم که اینطوری مشکل حرارتم نداره اخه اهل بازی اینا نیستم.گرافیک و سی پی یو بالا زیاد گرما تولید می کنه دیگه.
حالا کسی جایی سراغ نداره5742z بفروشه شدیدا دنبالش میگردما.

---------- Post added at 01:27 AM ---------- Previous post was at 01:24 AM ----------

دوستان داشتن راضی هستن .....

من نمیدونم دوستان چه علاقه ی دارن که برند رو زیر سوال ببرن .....
اگه ایشون یه عکس یا دلیل منطقی بیارن میشه در موردش بحث کرد !!!!
اینم حرفیه.اون دوستمون یکی یک پیغام خصوصی بده بهش تا مدرک بیاره.اما جی62 ظاهر سر سنگینی داره.من کلا دنبال گرافیک انبرد هستم. یا جی62 یا 5742z ایسر .

mehran_286
11-02-2011, 23:40
عزیز این لینک دادی مشکل داشت خطا داد.
اما من رفتم تو قسمت نقاط ضعف چیزی نبود این رو نگاه کن.
در ضمن من می خوام با گرافیک انبرد بگیرم که اینطوری مشکل حرارتم نداره اخه اهل بازی اینا نیستم.گرافیک و سی پی یو بالا زیاد گرما تولید می کنه دیگه.
حالا کسی جایی سراغ نداره5742z بفروشه شدیدا دنبالش میگردما.

---------- Post added at 01:27 AM ---------- Previous post was at 01:24 AM ----------

اینم حرفیه.اون دوستمون یکی یک پیغام خصوصی بده بهش تا مدرک بیاره.اما جی62 ظاهر سر سنگینی داره.من کلا دنبال گرافیک انبرد هستم. یا جی62 یا 5742z ایسر .

آقا واقعا عذر خواهی می کنم من با 5252 اشتباه گرفتم

شرمنده

elvin_1987
12-02-2011, 00:00
آقا واقعا عذر خواهی می کنم من با 5252 اشتباه گرفتم

شرمنده
دشمنت شرمنده عزیز.5742zکاش پیدا کنم دیگه راحت میشدم:13:

barish_411
12-02-2011, 08:38
elvin_1987 گفتی (مرسی دوست عزیز.اما تو لینک گذاشتی میگه ریجستر کنید.میشه یک اسکرین شات بگیری بذاری.ببینیم.ممنون.)
من اسکرین شات بزارم؟؟؟
لینکی که من دادم سالم هستااااااااا
فقط بعضی وقتا مرورگر با خطا روبه رو میشه که 2 تا سپر به رنگ سبز و قرمز میاره اگه سپر قرمز رو بزنید لینک رو باز میکنه.

elvin_1987
12-02-2011, 10:02
مرسی عزیز.لینک مشکلی نداره.اما من که ادرس رو وارد میکنم اطلاعات که شما موقع ثپت کردن سریال دادین نمیاد.و میگه سریال رو وارد کنید مدل انتخاب کنید.

barish_411
12-02-2011, 10:21
عزیز من اون لینک رو دادم دوستان هم اگه اچ پی داشتن خواستن میتونن چک کنن لب تاپشونو .
اگه واسه منو میخوای شب برات اسکرین شات میزارم .آخه الان سر کارم لب تاپ پیشم نیست.

elvin_1987
12-02-2011, 13:07
مرسی عزیز ممنون.راسی من به چاره در خواست 5742z داده بودم 2 مین پیش زنگ زدن گفتن نداریم یک مدا لنوو رو معرفعی کرد.منم گفتم این رو نمی خوام گفت 5742 10 12 روز دیگه شرکت تامین کننده گفته میاره.

barish_411
12-02-2011, 21:13
elvin عزیز بفرما ... البته بعد زدن پروداکت کد اگه کد صحیح باشه مدل لب تاپ رو درست میاره . که مال منم درسته:31:
تو این صفحه جدیدم باید سریال و غیره رو بزنی و ....

elvin_1987
12-02-2011, 21:35
sağol barış bey.
مرسی داداش گلم ممنون از لطف تون مرسی.ازش راضی هستی انشالاه فنش برات بچرخه

barish_411
13-02-2011, 08:52
نوکرم elvin عزيز.آره راضي هستم فقط چون در مورد سيستم عامل ناشي بودم بهش توجه نکردم بعده خريدن ديدم روش 7 home basic اوريجينال هست ... يکم به خاطر اين حالم گرفته شد.

pooriya_hp
13-02-2011, 16:50
7 home basic
اکثرا از همین مد هست ....

mehran_286
13-02-2011, 17:04
elvin عزیز بفرما ... البته بعد زدن پروداکت کد اگه کد صحیح باشه مدل لب تاپ رو درست میاره . که مال منم درسته:31:
تو این صفحه جدیدم باید سریال و غیره رو بزنی و ....

داد تو قسمت لوکیشن ایران رو داره یا نه ؟ :20:

barish_411
14-02-2011, 08:44
mehran عزيز ايران به کل نيست.

elvin_1987
14-02-2011, 10:08
مي خوام برم جي62 اچ پي بگيرم:31:.
اخه بدنشم از اين لپتاپ هاي جديد هست.در ضمن الان که فهميدم همه گارانتي ها کشک بوده ديگه ديگه.
فقط يک چيزي منو دو دل کرده اين مطلب رو ميگم که او دوست عزيز مون گذاشته بود

سلام

یه چند نکته درباره G62 و تعداد دور هاردها (RPM) که هم تو تایپیک های قبلی و بخصوص این چند تاپیک آخر دیدم رو میخواستم عرض کنم.

اولا که به نظر من G62 یکی از بدترین لپ تاپ های HP از نظر طراحی داخلی هستش. طراحی داخلی یعنی کنار هم گذاشتن قطعات و سیم کشی هایی مثل فلت های پاور و ال سی دی و وایرلس و ... . اینقدر فضا کم اوردن که یه فلت رو که به نازکی یه کاغذه و حدود 19 ولت برق از خودش عبور میده رو 3 یا 4 تا کردن و این تاخوردگی ها باعث اصطحلاک بالا و احتمالا اتصالی خواهد شد. این مورد به خصوص رو زیاد برخورد کردم.

و اما در مورد هارد های دور بالا (7200) و دور پایین (5400) : گذشته از اینکه مزیت های هرکدوم و نقاط ضعفشون چیه میخواستم این نکته رو بگم که متاسفانه در ایران به خاطر جلب مشتری خیلی ها یه برچسب 7200 میزنن به جای 5400 و با قیمت بالاتری میفروشن . تو لپ تاپ ها هم دستکاری و تعویض هارد خیلی تو ایران شایع هست . چون هارد یکی از انتخاب های کلیدی مصرف کننده نهایی محسوب میشه. پس خیلی به این اعدادی که مهم نیستند دل نبندیم و واقعیت رو ترجیح بدیم .
موفق باشین!

يعني واقعا اين اتصال بشه کل ال سي دي برد ميسوزه ديگه.:41:.
دوستان تا حالا به اين مشکل بر خوردن.اين دوستمون که اين مطلب نوشتن مي گن اکثرا ديدن يعني زياد شده از اين مشکلها:19:

mehran_286
14-02-2011, 12:18
مي خوام برم جي62 اچ پي بگيرم:31:.
اخه بدنشم از اين لپتاپ هاي جديد هست.در ضمن الان که فهميدم همه گارانتي ها کشک بوده ديگه ديگه.
فقط يک چيزي منو دو دل کرده اين مطلب رو ميگم که او دوست عزيز مون گذاشته بود

سلام

یه چند نکته درباره G62 و تعداد دور هاردها (RPM) که هم تو تایپیک های قبلی و بخصوص این چند تاپیک آخر دیدم رو میخواستم عرض کنم.

اولا که به نظر من G62 یکی از بدترین لپ تاپ های HP از نظر طراحی داخلی هستش. طراحی داخلی یعنی کنار هم گذاشتن قطعات و سیم کشی هایی مثل فلت های پاور و ال سی دی و وایرلس و ... . اینقدر فضا کم اوردن که یه فلت رو که به نازکی یه کاغذه و حدود 19 ولت برق از خودش عبور میده رو 3 یا 4 تا کردن و این تاخوردگی ها باعث اصطحلاک بالا و احتمالا اتصالی خواهد شد. این مورد به خصوص رو زیاد برخورد کردم.

و اما در مورد هارد های دور بالا (7200) و دور پایین (5400) : گذشته از اینکه مزیت های هرکدوم و نقاط ضعفشون چیه میخواستم این نکته رو بگم که متاسفانه در ایران به خاطر جلب مشتری خیلی ها یه برچسب 7200 میزنن به جای 5400 و با قیمت بالاتری میفروشن . تو لپ تاپ ها هم دستکاری و تعویض هارد خیلی تو ایران شایع هست . چون هارد یکی از انتخاب های کلیدی مصرف کننده نهایی محسوب میشه. پس خیلی به این اعدادی که مهم نیستند دل نبندیم و واقعیت رو ترجیح بدیم .
موفق باشین!

يعني واقعا اين اتصال بشه کل ال سي دي برد ميسوزه ديگه.:41:.
دوستان تا حالا به اين مشکل بر خوردن.اين دوستمون که اين مطلب نوشتن مي گن اکثرا ديدن يعني زياد شده از اين مشکلها:19:

الوین بی خیال این اچ پی شو

لااقل اگه خدای نکرده یه روز خراب شن میتونی بری داد وبیداد کنی ولی اچ پی رو باید بشینی حرص بخوری

من هم از فکر هارد اومدم بیرون الان هم تو خط دل وایسر هستم

به تو هم پیشنهاد میدم مثل من تفکرتو عوض کنی

هیچ ارزونی بی علت نیست (یادت باشه)

elvin_1987
14-02-2011, 12:57
:18:

لااقل اگه خدای نکرده یه روز خراب شن میتونی بری داد وبیداد کنی ولی اچ پی رو باید بشینی حرص بخوری

هیچ ارزونی بی علت نیست (یادت باشه)
ون پست بالايي رو دادم.بعد زنگ زدم به يکي از ايت تعمير کار هاي لپتاپ تو تهران که همه لوازم تعمير دارن حتي چيپ گرافيک رو عوض مي کنن در اين حد ديگه.
بعد از خانومه پرسيدم دوستم لپتاپ داره چيپ گرافيکيش خراب شده بعد داغ کردن خاموش ميشه.
اين طور جواب داد.ما مي تونيم تعمير کنيم يکي هست 50 تومن ميگيريم با سشوار صنعتي هست که اين روش رو تضمين نمي کنيم اما يک روش ديگه که چيپ رو در ميارن شستشو مي دن و قلع و چيپ سالم مي زارن اون قيمتش 150 تومن هست که 3 ماه هم تضمين ميکنن.
ازش پرسيدم مي تونم راهنمايي بخوام ازتون
خيلي مودبانه گفتن بفرماييد.گفتم مي خوام اچ پي بگيرم اونم جي 62 گفت ما مراجعه کننده خرابي اچ پي خيلي زياد داريم گفت بهتون پيشنهاد نمي کنم اصلا برين سراغ اچ پي گفتم سري جي62 مراجعه داشتين گفت در حد مدلهلي ديگه نيوده اما اچ بيشتر خراب شده و مراجعه کننده ها اکثرا اچ پي هست و اکيدا توسيع مي کنم نخريد خانومه گفت.چون اينم گفت همکاراشون که گفت اکثرا همين گارانتي کننده ها هستن بيشتر اچ پي ميفرستن براي تعمير براشون.

حالا منم بيخيال شدم.5030 دل هم خوبه کاش 2 مگ کش داشت خيلي خوشم اومد ازش ديروز ديدم.5740travelmat ايسر هم عالي هست قيمتش 540 هست
هم کانفينگ جي62 هست فقط ظاهرش دل نشين نيست البته براي من.
دوستان تو اين قيمت
لپتاپي مي خوام شبيه دل 5030 يا جي62 يا ايسر5742ز باشه.
مثلا2 مگ سي پي يو باشه انبرد باشه رم هم 2 کافيه هارد اينا هم فرقي نميکنه.

اما خدايي ميگن ايسر کيفيت ساختش پايينه قيمت پايين ميزنه من موندم گزارش خرابي کم داره تو فروم ها:18:
با اون شرکت تعمير کار که مشلوره کردم از اچ پي سرد سرد شدم اخه مي گفت اکثرا اچ پي مورد داره.
کسي نميدونه 5742z کجا دارن با گرافيک انبرد رم 2 گيگ و سي پي يو Doual cor :؟

pooriya_hp
14-02-2011, 16:58

هیچ ارزونی بی علت نیست (یادت باشه)شما از hp رفتید به dell و acer ..... ؟؟!!!! حداقل سراغ برندهای مثل : asus و sony و lenevo می رفتی ....

الان g62 با cpu i3 کمی از مدل های رقیب گرون تر هست ...

mehran_286
14-02-2011, 18:14
شما از hp رفتید به dell و acer ..... ؟؟!!!! حداقل سراغ برندهای مثل : asus و sony و lenevo می رفتی ....

چون دل و ایسر هم قیمتاشون خوبه وگارانتی هم دارن

چون پولم به سونی نمی رسید
اسوس هم مدل های متونعی نداره شاید حالا گرفتم
ولی اسوس CR420 که 4 گیگ رم داره به نظرت 810 هزار میرزه که من بگیرم ؟

لنووو هم خیلی باهاش آشنایی ندارم وگرنه سمتش می رفتم

موفق باشی :11:

elvin_1987
14-02-2011, 18:44
شما از hp رفتید به dell و acer ..... ؟؟!!!! حداقل سراغ برندهای مثل : asus و sony و lenevo می رفتی ....

من از خيلي ها شنيدم که ميگن ايسر کيفيت ساخت پاييني داره اما تو فروم ها يا جا هايي که رفتم براي خريد مشکل سخت افزاري براي اين مدل خيلي خيلي کم بوده.اما لنوو هم خوبه يک شرکت با سابقه هست.دوستان با کانفينگ کور دوال 2 مگ يا 3 مگ کش و رم 2 گيگ گرافيک انبرد چي پيشنهاد مي کنيد از لنوو دل و ايسر؟:11:من دنبال 5742 با کانفينگ بالا هستم که هر جا رفتم گفتن نيست تموم شده الان مي خوام 5740travel mate ا کانفينگ بالا بگيرم اما از ضاهرش خوشم نمياد.دوستان کمک کنيد ديگه دارم هنگ مي کنم اخه اين چه بازاري هست هر مدل مي خوايي بخري نيست ندارن:2:

duke_m96
14-02-2011, 21:00
من از خيلي ها شنيدم که ميگن ايسر کيفيت ساخت پاييني داره اما تو فروم ها يا جا هايي که رفتم براي خريد مشکل سخت افزاري براي اين مدل خيلي خيلي کم بوده.اما لنوو هم خوبه يک شرکت با سابقه هست.دوستان با کانفينگ کور دوال 2 مگ يا 3 مگ کش و رم 2 گيگ گرافيک انبرد چي پيشنهاد مي کنيد از لنوو دل و ايسر؟:11:من دنبال 5742 با کانفينگ بالا هستم که هر جا رفتم گفتن نيست تموم شده الان مي خوام 5740travel mate ا کانفينگ بالا بگيرم اما از ضاهرش خوشم نمياد.دوستان کمک کنيد ديگه دارم هنگ مي کنم اخه اين چه بازاري هست هر مدل مي خوايي بخري نيست ندارن:2:

Lenovo G560
Intel P6200 2.13GHz, 3MB
15.6" LED
3GB DDR3 1066MHz RAM
500GB HDD
Intel HD Graphics
580 ت

elvin_1987
14-02-2011, 22:01
رسي ممنون اما اين 5740تراول ميت خوشگلتر از لنوو هست ارزونتر هم هست کانفينگم بدک نيست.مرسي از راهنماييتون