PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بروز کردن بایوس ASUS

amku
10-02-2011, 04:55
درود
من می خوام بایوس مادربرد سیستمم رو بروز کنم تا قابلیت ACHI رو داشته باشم :

سه تا سوال دارم؟

ACHI اصلا چی هست و تفاوت اون با ACPI چی هستش؟
بروز کردن مادربرد روی عملکرد بقیه سخت افزار ها تاثیری نداره؟
بروز کردن مادربرد روی عملکرد سیستم عامل های ویندوز و لینوکس تاثیری نداره ؟

من یک ASUS P5KPL AM SE دارم و می خوام بروز کنم تا قابلیت ACHI رو داشته باشم. فلاپی ندارم اما فلش مموری برای بوت دارم
سپاس

EXTREME
10-02-2011, 09:32
برای بروز کردن بایوس مین های asus لازم نیست که فلاپی داشته باشین ماردبوردهای asus قابلیتی دارند به اسم ez flash
که شما اول باید فایل بایوس رو بگیرید و برید تو ستاپ و از طریق ez flash ازاونجا brows کنید و از تو هارد فایل رو پیدا کرده و بایوس رو آپدیت کنید ولی مین های گیگا نیاز به فلاپی دارند
شما میرید تو سایت asus و فایل بایوس مربوط به میننتون رو دانلود میکنید

Golbarg01
10-02-2011, 15:52
از طریق سی دی هم میشه؟

EXTREME
10-02-2011, 20:16
از طریق سی دی هم میشه؟
از طریق سی دی هم میشه با نرم افزار فکر کنم asus update که باید به اینترنتت وصل بشین و بایوس اتوماتیک
آپدیت میشه ولی من توصیه میکنم از این روش استفاده نکنید و ممکنه به مشکل بخورید از طریق ez flash
بهترین روش و مطمئن ترین روشه

mehdioffflone
10-02-2011, 22:14
برای بروز کردن بایوس مین های asus لازم نیست که فلاپی داشته باشین ماردبوردهای asus قابلیتی دارند به اسم ez flash
که شما اول باید فایل بایوس رو بگیرید و برید تو ستاپ و از طریق ez flash ازاونجا brows کنید و از تو هارد فایل رو پیدا کرده و بایوس رو آپدیت کنید ولی مین های گیگا نیاز به فلاپی دارند
گیگا هم نیازی به فلاپی نداره!

EXTREME
10-02-2011, 23:05
گیگا هم نیازی به فلاپی نداره!
من مینم گیگا هست و برای اینکه با q-flash بایوس رو آپدیت کنم بدون فلاپی نمیشه چون بخواد brows کنه از تو فلاپی باید brows کنه

mehdioffflone
10-02-2011, 23:33
من مینم گیگا هست و برای اینکه با q-flash بایوس رو آپدیت کنم بدون فلاپی نمیشه چون بخواد brows کنه از تو فلاپی باید brows کنه
شما چرا از BIOS@ استفاد نمی کنی؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

EXTREME
10-02-2011, 23:54
شما چرا از BIOS@ استفاد نمی کنی؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
من همه ی روش هارو برای آپدیت بایوسم انجام دادم از جمله bios@ ولی روش q-flash برام راحت تر بود

pasargadd
11-02-2011, 00:17
از طریف فلاپی امن تره ولی انلاین راحتره و من تا حالا مشکلی نداشتم

Golbarg01
11-02-2011, 16:26
از طریق سی دی هم میشه با نرم افزار فکر کنم asus update که باید به اینترنتت وصل بشین و بایوس اتوماتیک
آپدیت میشه ولی من توصیه میکنم از این روش استفاده نکنید و ممکنه به مشکل بخورید از طریق ez flash
بهترین روش و مطمئن ترین روشه

من منظورم شبیه فلاپی بود.چون کیسم فلاپی درایور نداره
نمی تونم از طریق سی دی بوت بشم و بایوس رو آپدیت کنم؟

EXTREME
11-02-2011, 16:52
من منظورم شبیه فلاپی بود.چون کیسم فلاپی درایور نداره
نمی تونم از طریق سی دی بوت بشم و بایوس رو آپدیت کنم؟
شما مینتون چیه اگه asus باشه نیاز به فلاپی نیست همون ez flash ولی اگه گیگا بود هم q-flash میشه که باید فلاپی باشه هم نرم افزار bios@ که داخل سی دی مادر بوردتون هست و میتنوید ازش استفاده کنید

Golbarg01
11-02-2011, 17:12
شما مینتون چیه اگه asus باشه نیاز به فلاپی نیست همون ez flash ولی اگه گیگا بود هم q-flash میشه که باید فلاپی باشه هم نرم افزار bios@ که داخل سی دی مادر بوردتون هست و میتنوید ازش استفاده کنید

asus هست ولی قدیمیه نمی دونم این ez flash رو داره یا نه.asus p5p88-vm
لطفا در مورد نحوه اپدیتش توضیح بدین

EXTREME
11-02-2011, 18:28
برید تو setup معلوم میشه داره یا نه
اگه نبود از نرم افزار update بایوس اسمش فکر کنم asus update هست استفاده کنید

amku
17-02-2011, 16:04

سپاس

فقط یه سوال دیگه من یه فایل دانلود کهردم که نسخه 0605 هستش و پسوندش ROM هست. همین فیل UPDATE هست

EXTREME
17-02-2011, 20:29
سپاس

فقط یه سوال دیگه من یه فایل دانلود کهردم که نسخه 0605 هستش و پسوندش ROM هست. همین فیل UPDATE هست
بله همون فایلی که با پسوند rom هست فایل آپدیت بایوس هست