PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نداشتن تصویر در مانیتور

smahdih
09-02-2011, 23:40
درود به همه:11:

الان یه هفته اس که بعضی وقتا که سیستم رو روشن میکنم مانیتور تصویر نشون نمیده، اولش فک کردم از مانیتوره ولی وقتی که کابلش رو از کارت گرافیک جدا کردم رو مانیتور زد No Signal واسه اطمینان به یه سیستم دیگه هم وصل کردم دیدم مانیتور سالمه، کارت گرافیک رو درآوردم وارسی کردم دیدم یدونه IC که روش نوشته CH7005C یه کوچولو سوخته بنظر میومد (حجمشم زیاد شده بود) . حدس زدم اشکالش از همین IC باید باشه . شما نظرتون چیه؟

یه چیزی که هست اینه که بعضی وقتا تصویر بالا میاد و هیچ مشکلی پیش نمیاد.

اگه IC سوخته باشه چقد خرجش میشه؟

aluminum
09-02-2011, 23:48
دوست عزیز من یه همچین مشکلی داشتم
من وقته کامپیوتر رو روشن میکردم یه ربع طول میکشید تا تصویر بیاد و در طول این مدت صفحه موج میزد ولی مانیتور روشن نمیشد و و قتی تصویر میومد مانیتور خاموش روشن میشد تا پایدار میشد و دیگه مشکلی نبود.من هم مثل شما فکر کردم از کارت گرافیک باشه چون کارهایی که شما میگید رو کردم و نتیجه مثل مال شما بود(البته کارت گرافیک من انبورده )
تا اینکه دو سه روز پیش دیگه مانیتورم روشن نشد.الان بردن نمایندگی برای تعمیر و 30 هزارتومنی خرج رو دستم گذاشت
حالا باید مانیتور رو بگیرم تا دقیقا متوجه بشم مشکل از کجا بوده
ولی از من میشنوی اگه فکر میکنی مشکل از کارت گرافیکته زودتر عوض کن تا به مانیتورت آسیب نرسونده

smahdih
12-02-2011, 16:23
یه چیزی هست که میخوام بدونم ،
من مانتیورم LG FLATRON 775FT که یه دکمه دو رنگ واسه پاورش داره ، مو قعی که مانیتور خاموشه که کلا چراغش خاموشه، موقعی که سیستم رو Stand By یا Shutdown میکنم چراغش نارنجی و موقعی که سیستم بالاست چراغش سبزه . چه چیزی باعث میشه که چراغ سبز بشه؟

آخه وقتی کابل رو از کیس جدا میکنم No Signal میزنه و چراغش نارنجی ولی وقتی کابل رو میزنم No signal برداشته میشه و هنوزم چراغش نارنجیه

EXTREME
12-02-2011, 18:02
اگه مانیتور رو به یه سیستم دیگه زدید و درست یوده پس مشکل از مانیتور و کابل دیتا نیست مشکل از گرافیکه و باید تعمیر بشه

mehranx
25-02-2011, 01:07
درود
من یک سیستم با مادر برددga-k8neدارم.4ساله سالم کار می کند.دیروز درهنگام کار با پی سی ناگهان هنگ کرد وپس از ریستارت بالا نیامد(هیچ تصویر ندارد) کارت گرافیکم روی سیستم دیگر جواب می دهد ولی روی سیستم خودم نه.کارت گرافیک ذیگر روی سیستم من جواب می دهد.
لطفا راهنمایی کنید.
تیپ کارت گرافیک :گیگابایتgforce6200
ضمنا با در آوردن کارت گرافیک سیستم تک بوق ممتد می زند.با وجود کارت گرافیک بوق (بیپ سالم بودن اسپیکر داخل کیس )ندارد.