PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب مادربرد و سي پي يو براي كارهاي ويديو و رندر كردن بالا .كمك كنيد

پیمان
13-03-2005, 12:04
سلام
من يك عضو جديد هستم
ميخواهم مادربردي براي كارهاي سنگين ويديو اديتوري و رندرينگ بالا انتخاب كنم
اگر كسي پيشنهادي داشته باشد ممنون ميشم
2 مورد امتحان كرديم خوب جواب نداد
1-soltek 87cwfl with intel 3.0 ghz full & 512 ram 400
2- k8ns 939 ultra+ cpu 3000 athlon64 + 1 gb ram 400
در ضمن سيستم داراي كارت conopus sturm2 مي باشد

Navid
13-03-2005, 17:22
دوست عزیز یه کم صبر کن تا قیمت athlon fx بیاد پایین . فکر کنم این کار تو راه بندازه چون از این بالاتر ....

در ضمن یه کار دیگه هم می تونی بکنی
از مادربوردهایی استفاده کن که روش دو تا CPU و یا بیشتر قرار می گیره !!!

HamidFULL
13-03-2005, 22:32
سلام خدمت آقا پيمان بگم که اين سيستم هايی که شما تست کردی و جواب نداده برای Game هستن نه Render شما مهمترين چيزی که تو Render بايد بهش توجه کنی کارت گرافيک هست يعنی اينکه شما اين GeForce و Radeon که
ميبينی برای Game و کمتر برای Render و شما بايد از کارت گرافيک PixelView با چيپ Titanium استفاده کنی ساخت
چيپش از شرکت Asus هست با RAMDAC 500MHZ!
و چون تک هست مشخص هست تو بازار و اصل اون حدود 600.000 تومان قيمت داره
GeForce 6800 Ultra دقيقاً RAMDAC 400MHz هست!!
البته اين کارتTitanium برای Game هم مناسب هست و يا ميتونی از کارت گرافيک های فوق العاده قدرتمند سری
NVIDIA QUADRO استفاده کنی که بطور ويژه برای Maya و 3D Work و کلاً Render ساخته شده و کلاً رو دست نداشته
اينم مدل هاش با قيمت :
NVIDIA QUADRO FX1000 با قيمت حدود 750.000 تومان
NVIDIA QUADRO FX2000 با قيمت حدود 1.100.000 تومان
NVIDIA QUADRO FX3000 با قيمت حدود 1.300.000 تومان
يا اينم با قدرت کمتر :
LEADTEK NVIDIA QUADRO4 980XGL با قيمت حدود 500.000 تومان

در مورد CPU احتمالاً تا سره 2006 از اينتل Dual Core Processors رو داريم که ديگه بحثی در Video و 3D و کلاً هر چيزی باقی نميمونه ولی اگه شما الان احتياج داری بايد از Extreme Edition ها يا Intel Xeon استفاده کنی که جواب ميده :
P4 XE 3.46GHz bus 1066 512KB L2 Cache 3MB L3 Cache
Xeon 90nm 3GHz 2MB L2 Cache Bus 800MHz 64bit
هر دو هم با Hyper-Threading Technology

در مورد MotherBorad هم از Iwill يا Asus استفاده کن

من اين هارو تضمين ميکنم برای کار شما :wink:

hajHasan
13-03-2005, 23:39
من هم تا حدي با آقا حميد موافقم. تو اينكارا شما بايد يك كارت گرافيك حرفه اي داشته باشي. انويديا سري quadro و اي تي آي سري firegl را براي كارهاي سنگين داره. اكثر فيلمهاي سينمايي روز دنيا ، براي ساخت جلوه هاي ويژه و همچنين ميكس كامپيوتري ، از اين دو سري استفاده مي كنند. فكر كنم سي پي يو 3000 بد نباشه. رمت حد اقل 1 گيگ باشه كه اگر 2 گيگ بشه خيلي بهتره. گرافيك هم حداقل quadro fx 1000 بگير . گر چه fx 4000 اگر بگيري ، ميتوني باهاش كارهاي سنگين در حد جلوه هاي فيلم "من روبات" انجام بدي !
البته اين كارتها براي بازي شايد مناسب نباشند چون در اصل با استاندارد opengl سازگارند ، نه با directx

saghy
14-03-2005, 03:46
سلام
پيمان جان در ابتدا ورودت رو به جمع بچه هاي پي سي وورلد خوش آمد ميگم .
خوب
حالا اگر رفقا اجازه بدن من غير از ايني كه گفتن براي شما بگم.
كارتي رو كه شما براي تدوين انتخاب كردين يكي از بهترين كارتهاي در حد نيمه حرفه اي تدوين و مونتاژ كامپيوتري هست كه با سرعت بالا و قابليت هاي سخت افزاري بالايي كه داره براي كاربر محيطي آشنا و بدون دردسرهاي حرفه اي ارايه ميده . البته قيمتش هم خوبه !
كارت DV STORM2 احتياج زيادي به قابليت هاي كارت گرافيك نداره و خود اين كارت يك درايور اضافه براي خروجي گرافيكي و AV به ويندوز شما اضافه ميكنه كه تمام احتياجات گرافيكيش رو خودش مرتفع ميكنه . البته داشتن يك كارت گرافيكي بالا هيچ وقت ايرادي نداره ولي ربطي به رندر فيلم و صوت نداره .
حالا بهترين امكانات پردازنده اي را به جهت سرعت رندر مديا AMD با تكنولوژي 9 پردازشي خود ارايه داده است و شما در امتحانات رندر خروجي نهايي اين سرعت پردازش فريم هاي تصوير را به وضوح مشاهده ميكنيد. عدم رضايت شما از اتلون 64 با سوكت 939 به دليل عدم سازگاري كامل محيط سيستم عامل و چيپ شمالي شما با كارت تدوين شماست . به اين دليل كه كارتهاي تدوين به شدت با مادربرد درگيري ايجاد كرده . توصيه ميكنم مادربردي را انتخاب كنيد كه IO آن تا حد امكان خلوت باشد و از درگاههاي توسعه فراواني كه بردها ارايه داده اند اجتناب كنيد . چون كارت شما تمام نياز خود را همراه دارد . اعم از ورودي DV و فايرواير و نيازي نيست كه مادربرد شما تمام اين امكانات را همراه داشته باشد. سعي كنيد كه كارت را بر روي اسلات دوم PCI مادربرد قرار دهيد تا به راحتي آدرس دهي شده و مشكل خاصي ايجاد نكند .
من به شما توصيه ميكنم به دنبال پردازنده AMD 3200 BARTON بگرديد و مادربرد ASUS A7N8X . اين مشخصه به خوبي و با بي هيچ دردسري كار شما را انجام خواهد داد . و تا كامل شدن محيط 64 بيتي فعلا از تهيه اين سيستم صرف نظر كنيد . و اگر اتلون 64 ميخواهيد حتما سوكت 754 آن را تهيه كنيد .
پردازنده هاي معرفي شده توسط دوست عزيزمون حميد گران قيمت بوده و در عمل كارايي خاصي را براي اين كار نشان نداده اند . و اگر دنبال دوال كور هستيد به سراغ پردازنده هاي آپترون برويد .

Navid
14-03-2005, 05:23
saghy درست می گه . AMD برای کار شما خیلی بهتر جواب می ده !

راستی محصولات ATI برای این کار از NVIDIA بهتر هست

پیمان
14-03-2005, 11:27
از همگی ممنونم
تا حدی هم جواب گرفتم هم سردرگم شرم
من به لحاظ اینکه تو محاسبات میگن اینتل قوی تره AMD رو عوض کردم
ظاهرا میگن AMD برای گرافیک خروجی خوب جواب میده نه برای محاسبات

Navid
14-03-2005, 16:37
این برای قبلا بود . الان برای کار رندر AMD حرف نداره ( 64 بیت )

AFTABQOM
07-05-2005, 01:11
بهترين امكانات پردازنده اي را به جهت سرعت رندر مديا AMD با تكنولوژي 9 پردازشي خود ارايه داده است و شما در امتحانات رندر خروجي نهايي اين سرعت پردازش فريم هاي تصوير را به وضوح مشاهده ميكنيد. عدم رضايت شما از اتلون 64 با سوكت 939 به دليل عدم سازگاري كامل محيط سيستم عامل و چيپ شمالي شما با كارت تدوين شماست . به اين دليل كه كارتهاي تدوين به شدت با مادربرد درگيري ايجاد كرده . توصيه ميكنم مادربردي را انتخاب كنيد كه IO آن تا حد امكان خلوت باشد و از درگاههاي توسعه فراواني كه بردها ارايه داده اند اجتناب كنيد . چون كارت شما تمام نياز خود را همراه دارد . اعم از ورودي DV و فايرواير و نيازي نيست كه مادربرد شما تمام اين امكانات را همراه داشته باشد. سعي كنيد كه كارت را بر روي اسلات دوم PCI مادربرد قرار دهيد تا به راحتي آدرس دهي شده و مشكل خاصي ايجاد نكند .
من به شما توصيه ميكنم به دنبال پردازنده AMD 3200 BARTON بگرديد و مادربرد ASUS A7N8XDELUX . اين مشخصه به خوبي و با بي هيچ دردسري كار شما را انجام خواهد داد . و تا كامل شدن محيط 64 بيتي فعلا از تهيه اين سيستم صرف نظر كنيد . و اگر اتلون 64 ميخواهيد حتما سوكت 754 آن را تهيه كنيد .
پردازنده هاي معرفي شده توسط دوست عزيزمون حميد به درد كار تديون نميخورد چون اينتل بيشتر به درد محيط حسابداري و بعضي بازيها ميخورد و در عمل كارايي خاصي را براي اين كار نشان نداده اند . و اگر دنبال سيستم حرفه اي هستيد به سراغ پردازنده هاي آپترون برويد . در ضمن كارت گرافيك خيلي تاثيري ندارد جون كار رندر بيشتر به سي پي يو بستگي دارد به همين دليل سي پي يوهاي اينتل به درد اين كار نميخورد

HamidFULL
07-05-2005, 10:00
AFTABQOM شما چرا پست بالايی ساقی جان رو کپی کردی؟ :shock: :shock: :shock: :shock: :?:
البته ورود شما رو تبريک ميگم ولی به قوانين انجمن سختفزار حتماً مراجعه کنيد! :?

AFTABQOM
07-05-2005, 22:53
حميد جان من چيزي را كپي نكردم بلكه اين يك حقيقتي است كه من نوشته ام و اتفاقا با ساقي جان هم نظر هستيم :lol: اين حقيقت تلخ در مورد اينتل بايد قبول كرد

kalemati
20-05-2005, 23:25
يه چيزي بهت بگم داداش من ..من خودم تو كار ميكس و مونتاژ فيلمم..
براي اين قبيل كارا كه به سرعت و قدرت رندرينگ بالايي نياز داره فقط بايد كارت حرفه اي اين كار و داشته باشي..خيلي به كارت گرافيك هم ارتباطي نداره..بعد اگه تو كار ميكسي و با برنامه پريماير كار ميكني بايد بگم كه اولا شركت پريماير سيستم رده اينتل رو براي اين كار پيشنهاد كرده..بعد دنبال كارت ماتريكس يا پرو وان يا چيزي تو اين مايه ها باش ..باي باي :lol:

mh2002ir
01-04-2007, 13:01
سلام
انتخاب مادربرد و سي پي يو مناسب براي كار مونتاژ خيلي مهمه
كارتي مثل canopus با داشتن سيستمي مناسب حداقل 7 لايه realtime ميزنه در صورتي كه اگه سيستم كمي دوزاري باشه 2 لايه رو هم نميتونه real بزنه

Lord_theOne
02-04-2007, 03:28
اين بهترين سيستم هست
مادربردهاي MSI حرف ندارند براي اينجور كارها
NVIDIA® nForce 680i SLI SPP
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين هم خوبه
Intel® 975X Express

گرافيك هم اصلا مدلهاي غير از سري 8000 را بيخيال بشو اگر كارهاي سنگين انجام مي دهي
رم هم اگر پول داري دوئل دو گيگ بگير OCZ با باس 667
و مهمتر از هر چيزي شما يك CPU E6400 لازم داريد

Pejman3
03-04-2007, 21:01
سلام
من يك عضو جديد هستم
ميخواهم مادربردي براي كارهاي سنگين ويديو اديتوري و رندرينگ بالا انتخاب كنم
اگر كسي پيشنهادي داشته باشد ممنون ميشم
2 مورد امتحان كرديم خوب جواب نداد
1-soltek 87cwfl with intel 3.0 ghz full & 512 ram 400
2- k8ns 939 ultra+ cpu 3000 athlon64 + 1 gb ram 400
در ضمن سيستم داراي كارت conopus sturm2 مي باشد

ضمن تایید فرمایشات جناب kalemati ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باید اضافه کنم رندر در محیط های ویدیویی با محیط های 3D-Cad فرق می کنه برای محیط های انیمیشن 3D و کد سه بعدی از همون کارتهای Nvidia Quadro و ATi FireGL استفاده میشه که بهترین مدلش در حال حاضر یه مدل از Nvidia هستش به نام Quadro Plex با قیمت تقریبی 20 میلیون تومان!!!!
ولی برای نیاز شما که رندر در محیط های ویدیو و میکس و مونتاژ هست باید از کارتهای تدوین شرکت هایی مثل Pinacle - Dazzle Snazzi استفاده کنید که با پریمایر هم به خوبی کار می کنند. فقط توجه کنید که ورژن پریمایرتون رو ساپورت کنه.
کارت گرافیک برای شما موثر نیست ولی CPU و Ram خیلی مهمه
Ram حتماً حداقل 1GB و DualChannel باشه.
در مورد CPU هم سعی کنید حتماً از CPU های DualCore استفاده کنید.

توصیه من برای Main و CPU

Main Asus M2NE
CPU Athlon 64X2 3800

e_oscc
08-04-2007, 08:31
با سلام
من می خواستم یک سیستم برای کارگاه آموزشی فیلمبرداری وعکاسی جهت میکس ومونتاژ پیشنهاد بدهم که حداکثر قیمت آن 2.5 میلیون تومان دربیاد. نظرتون درباره این سیستم چی میباشد.
1- Mainboard= Epox EP-MF570 SLI
2-Cpu= AMD ATHLON 64 X2 4200
3- RAM= CORSAIR OR APACER 2*1GB 800
4- VGA= MSI ATI X1600 XT 256MB DDR 3 OR MSI GeForce NX7600 GT 256 MB DDR 3
5- HDD= MAXTOR 2*300 GB SATA 2
6- FDD= NEC
7- DVD RW= PLEXTOR
8- DVD ROM= PLEXTOR
9- CASE= GREEN WITH POWER 550 WATT
10- SPK= EDIFIER R-201
11- KB= FARASSOO 8200
11- MOUSE= FARASSOO 2400
12= MONITOR=LG LCD 19" 1980Q DVI
13- VIDEO CARD CAPTURE= Canopus - EDIUS DVX

mh2002ir
21-04-2007, 18:24
با سلام
dvx با گرافيك جيفورس مشكل داره ولي x1600 مورد تائيد است

Lord_theOne
22-04-2007, 03:13
براي كارهاي سنگين مثل ميكس و ... اينتل خوب هست E6600 با 4 مگابايت Cach كش سي پي يو خيلي بدردت مي خورد
پاور هم 670 گرين بگير

Case & Power
22-04-2007, 08:29
با سلام
من می خواستم یک سیستم برای کارگاه آموزشی فیلمبرداری وعکاسی جهت میکس ومونتاژ پیشنهاد بدهم که حداکثر قیمت آن 2.5 میلیون تومان دربیاد. نظرتون درباره این سیستم چی میباشد.
1- Mainboard= Epox EP-MF570 SLI
2-Cpu= AMD ATHLON 64 X2 4200
3- RAM= CORSAIR OR APACER 2*1GB 800
4- VGA= MSI ATI X1600 XT 256MB DDR 3 OR MSI GeForce NX7600 GT 256 MB DDR 3
5- HDD= MAXTOR 2*300 GB SATA 2
6- FDD= NEC
7- DVD RW= PLEXTOR
8- DVD ROM= PLEXTOR
9- CASE= GREEN WITH POWER 550 WATT
10- SPK= EDIFIER R-201
11- KB= FARASSOO 8200
11- MOUSE= FARASSOO 2400
12= MONITOR=LG LCD 19" 1980Q DVI
13- VIDEO CARD CAPTURE= Canopus - EDIUS DVX

به نام خدا

دوست خوب من ؛
سلام،

ضمن تایید پیشنهاد جناب Lord_theOne عزیز ، مشخصات فنی کیس GREEN مدل Silent Storm و همچنین پاور GREEN مدل GP680B را باستحضار شما می رسانم؛

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تقدیم احترام