PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل دیوانه کننده صفحه آبی در ویندوز 7 با ASUS M4A87TD

abbasghaderi2010
09-02-2011, 00:41
با سلام
سیستم (با عمر 2 ماه) با مشخصات زیر
Mainboard : ASUS M4A87TD/USB3
Cpu : AMD Phenom II X4 955 (3.2GHz)
Vga : Geforce GTS 450 1024Mb
Ram 2 GB X2 Patriot
Power : Green
با مشکل دیوانه کننده صفحه آبی در ویندوز 7 روبرو هستم !!؟ هرگونه ویندوز 7 ، موجود در بازار و نت اکتیو شده یا اکتیو نشده ، اورجینال و ... 64 بیت را تست کردم ولی همچنان این مشکل صفحه آبی پابرجا هست !؟
قبلا وسط اجرای نرم افزارها ، نت یا بازی پیش می آمد (صفحه آبی خودش تا 100 شمارش میکرد و اتوماتیک ری استارت میشد !؟)
ولی جدیدا بعد از اولین اجرای ویندوز و گذشت 3-4 دقیقه این صفحه آبی ظاهر میشه ! که شمارش صفحه آبی تا 95 ادامه دارد و ویندوز با صفحه آبی هنگ میکند (شمارش صفحه آبی تا 100 و ری استارت اتوماتیک ادامه پیدا نمیکند) و معمولا بعد از ری استارت دستی ، یکبار ویندوز در ابتدای لود شدن هنگ میکند ! که با دومین ری استارت دستی ! همه چیز به روال عادی برمیگردد تا روشن و خاموش شدن یا هایبرانت بعدی !؟
درایورها را با Driver Genius Professional 10.0.0.712 بروز رسانی کردم ولی این صفحه آبی بیخیال نمیشه !؟ خلاصه از دوستان و اساتید p30world التماس دعا و درخواست یاری دارم .

با سپاس

asa2000
09-02-2011, 03:32
به نظر من مشکل از رم هستش . رمهای پاتریوت خرابی زیاد میدن .

IranApadana
09-02-2011, 09:22
میشه یه عکس بذاری؟

hamze60
09-02-2011, 12:18
آقا من هم همین مشکل را دارم و گریه منو هم در آورده، باید با هم همدردی کنیم!
مادر بورد من M4A88 است، دفعه قبل مادر برد M3A داشتم و اون هم کلی درد سر داشت، درس عبرت نگرفتم،
شک من به رم هاست ، رم های من A-data اند.

abbasghaderi2010
09-02-2011, 18:34
میشه یه عکس بذاری؟
سلام
عکس از صفحه آبی ویندوز 7
در ابتدای روشن کردن کامپیوتر و قبل از اجرای کامل ویندوز 7 این صفحه آبی ظاهر میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

abbasghaderi2010
09-02-2011, 18:38
به نظر من مشکل از رم هستش . رمهای پاتریوت خرابی زیاد میدن .
با سلام
خودم هم در احتمال خرابی یا مشکل دار بودن رم شک دارم !؟ درصورتی که رم ها مشکل دارند ، از چه نوع و برندی استفاده بکنم ؟ 4 تا 6 گیگ که حداکثر سقف 200 هزار تومان باشد

با سپاس

ess_1362
09-02-2011, 19:10
اوضاع دمایی پردازنده شما چطوره؟
شما یک شات از HW MONITOR در حالت عادی و یکی هم در تست فول لود PRIME95 برای من بذار
همچنین 3 تا شات هم از تب های مموری و پردازنده و SPD برنامه CPU-Z بذار

Mehran-King
09-02-2011, 20:40
سلام
عکس از صفحه آبی ویندوز 7
در ابتدای روشن کردن کامپیوتر و قبل از اجرای کامل ویندوز 7 این صفحه آبی ظاهر میشه

فکر کنم مشکل از CPU باشه ، و نمیتونه سیستم بالا بیاد ، پردازنده سیستمون ضعیفه و نمیتونه سیستمتون رو بالا بیاره ... حافظه CPU از 100/100 هست !!!!

pasargadd
09-02-2011, 20:46
بهتره بایوسو اپدیت کنین.

abbasghaderi2010
09-02-2011, 21:53
با سلام و سپاس از ابراز همدری و نظرات دوستان عزیز

اوضاع دمایی پردازنده شما چطوره؟
شما یک شات از HW MONITOR در حالت عادی و یکی هم در تست فول لود PRIME95 برای من بذار
همچنین 3 تا شات هم از تب های مموری و پردازنده و SPD برنامه CPU-Z بذار
با عرض شرمندگی ، این مورد را تاحالا انجام ندادم و نمیدونم چکاری باید انجام بدهم . لطفا راهنمایی فرمایید که باید چکاری انجام بدهم

آقا من هم همین مشکل را دارم و گریه منو هم در آورده، باید با هم همدردی کنیم!
مادر بورد من M4A88 است، دفعه قبل مادر برد M3A داشتم و اون هم کلی درد سر داشت، درس عبرت نگرفتم،
شک من به رم هاست ، رم های من A-data اند.
الان شما چکاری میخواهی انجام بدهید ؟

فکر کنم مشکل از CPU باشه ، و نمیتونه سیستم بالا بیاد ، پردازنده سیستمون ضعیفه و نمیتونه سیستمتون رو بالا بیاره ... حافظه CPU از 100/100 هست !!!!
در این صورت باید چکاری باید انجام داد !؟ لطفا راهنمایی تکمیل تری لطف کنید

بهتره بایوسو اپدیت کنین.
من در نت سرچ کردم و یک فایل با حجم 1 mb به نام M4A87TD-USB3-ASUS-1101.ROM به تاریخ 2010/12/11 دانلود کردم ، ولی نمیدونم چجوری باید بایوس را آپدیت بکنم ؟ این فایل با این اسم درسته ؟ نمیدونم ، یک نفری گفت مشکل از رم هست و دست به بایوس نزن که اگه بپره ، واویلا میشه !؟
اینقدر این وضعیت ضد حال هست که قصد فروش کیس را دارم ! بخدا گریه ام گرفته ، خواهشمندم راهنمایی فرمایید .
با سپاس

hamze60
09-02-2011, 22:53
ببین من سه هفته ای هست با این مشکل درگیرم، شکم به هارد یا رم بود، رفتم گارانتی رم ها رو با یکی مثلش عوض کردم ، ولی مشکل حل نشد! دیروز یه برند دیگه رم انداختم روی دستگاه برای تست، یکی دو روزه مشکل نداشته، یه نکته جالب اینکه ماجرارو گوگل کردم بعد متوجه شدم که blue screen اول صبح یک مشکل سابقه داره!!! توی گوگل سرچ کن BSOD morning و نتایجشو ببین. ولی غالبا مشکل را از رم دانستند.
در آوردن و دوباره جا زدن باطری سیماس باعث شد که مشکل دستگاهم خیلی کم بشه سابقا حین کار هم همین مشکل وجود داشت، کارت گرافیک را هم محض تست عوض کردم، مشکل حل نشد. حتی سرعت رم ها و delay هاشون را از setup سیستم به حالت ضعیف تر تنظیم کردم ولی مشکل حل نشد، بایاس مادر برد و همه درایورها را هم آپدیت کردم.
حدس من اینه که مسئله به دما ربط داشته باشه یعنی بعضی قطعات در دمای پایین که الان وجود داره دچار اختلال میشن، فردا صبح قبل از روشن کردن می خوام توی کامپیوتر را یه سشوار بگیرم ببینم مشکل پیش میاد یا نه! چون بعد از اولین دفعه ای که سر صبح این مشکل براش پیش میاد دیگه تا آخر شب هیچ مشکلی نداره حتی اگر چند ساعت خاموش باشه

hamze60
09-02-2011, 22:57
برای آپدیت کردن بایاس یک برنامه توی سی دی مادر برد هست که خودش آخرین بایاس را از اینترنت می گیره و آپدیت می کنه، مال من اسمش ASUSupdate است.
در ضمن یک برنامه به نام bluescreenview در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هست که تمامی دفعات BSOD شدن سیستم را بررسی می کنه و نتایجشو بهت می گه ، دیگه لازم نیست خودت هی به اون صفحه آبی زل بزنی !

hike
10-02-2011, 13:58
به کجا رسید؟

hamze60
10-02-2011, 22:12
والا الان تقریبا 3 شبانه روزه که رمDDR3 1333 Umax انداختم روی سیستم و اصلا هنگ نکرده،
رم های خودم که مشکل داشت A-data 1600 Gaming بودند. با مراجعه به گارانتیش که توی هفت تیره متوجه شدن مرجوعی بسیار زیاد دارند . برای تست رم در win7 در منوی run بنویسید mem تا برنامه تست رم اجرا شه...
رمهای A-data خودم بنظر سالمند چون از هر 10 تست بار 9 بارش بی ایراده اما سر صبح ها مشکل داره،
بهرحال با گارنتی صحبت کردم برم با یه برند دیگه عوضشون کنن

mehdioffflone
10-02-2011, 22:36
ببین من سه هفته ای هست با این مشکل درگیرم، شکم به هارد یا رم بود، رفتم گارانتی رم ها رو با یکی مثلش عوض کردم ، ولی مشکل حل نشد! دیروز یه برند دیگه رم انداختم روی دستگاه برای تست، یکی دو روزه مشکل نداشته، یه نکته جالب اینکه ماجرارو گوگل کردم بعد متوجه شدم که blue screen اول صبح یک مشکل سابقه داره!!! توی گوگل سرچ کن BSOD morning و نتایجشو ببین. ولی غالبا مشکل را از رم دانستند.
در آوردن و دوباره جا زدن باطری سیماس باعث شد که مشکل دستگاهم خیلی کم بشه سابقا حین کار هم همین مشکل وجود داشت، کارت گرافیک را هم محض تست عوض کردم، مشکل حل نشد. حتی سرعت رم ها و delay هاشون را از setup سیستم به حالت ضعیف تر تنظیم کردم ولی مشکل حل نشد، بایاس مادر برد و همه درایورها را هم آپدیت کردم.
حدس من اینه که مسئله به دما ربط داشته باشه یعنی بعضی قطعات در دمای پایین که الان وجود داره دچار اختلال میشن، فردا صبح قبل از روشن کردن می خوام توی کامپیوتر را یه سشوار بگیرم ببینم مشکل پیش میاد یا نه! چون بعد از اولین دفعه ای که سر صبح این مشکل براش پیش میاد دیگه تا آخر شب هیچ مشکلی نداره حتی اگر چند ساعت خاموش باشه

من هم این مشکل رو با رم های A-DATA داشتم رم ها رو بردم گارانتی عوض کرد ولی فایده نداشت. بعد از تعویض رمها با کینگ مکس مشکل حل شد.

abbasghaderi2010
11-02-2011, 01:44
به کجا رسید؟
با سلام
من که بجایی نرسیدم ، با آپدیت یا بی آپدیت بایوس فایده نداره !!؟ دیشب بایوس را آپدیت کردم و مشکلی نداشتم ولی امروز اوضاع افتضاح شد ، پشت سرهم صفحه آبی ظاهر میشد تا سیستم خودش System Restore شد و فعلا همینجوری اول کار با سیستم و روشن شدن کیس ، صفحه آبی و بعد یک هنگ (همون جوری که قبلا ذکر کردم هست) تا ببینم شنبه چکاری میتونم بکنم !

والا الان تقریبا 3 شبانه روزه که رمDDR3 1333 Umax انداختم روی سیستم و اصلا هنگ نکرده،
رم های خودم که مشکل داشت A-data 1600 Gaming بودند. با مراجعه به گارانتیش که توی هفت تیره متوجه شدن مرجوعی بسیار زیاد دارند . برای تست رم در win7 در منوی run بنویسید mem تا برنامه تست رم اجرا شه...
رمهای A-data خودم بنظر سالمند چون از هر 10 تست بار 9 بارش بی ایراده اما سر صبح ها مشکل داره،
بهرحال با گارنتی صحبت کردم برم با یه برند دیگه عوضشون کنن

من هم این مشکل رو با رم های A-DATA داشتم رم ها رو بردم گارانتی عوض کرد ولی فایده نداشت. بعد از تعویض رمها با کینگ مکس مشکل حل شد.
خودم هم در احتمال خرابی یا مشکل دار بودن رم شک دارم !؟ درصورتی که رم ها مشکل دارند ، از چه نوع و برندی استفاده بکنم ؟ 4 تا 6 گیگ که حداکثر سقف 200 هزار تومان باشد !؟
اگه نشد باید ببینم میتونم اینو با اینتل عوض بکنم !؟ نمیدونم ؟ امیدوارم دوستان عزیز در p30world ، یک راه حل یا راهنمایی مفیدی لطف کنند .

با سپاس فراوان

hamze60
11-02-2011, 09:59

منم بردم گارانتی عوض کردم مشکل حل نشد، گویا کلا این برند مشکل داره،
مدل رم های شما چی بود؟ مال من a-data gaming 1600 معمولی ( یک ver 2.0 هم دارند که بزرگترند) ؟
کجا بردی عوض کردی هفت تیر دیگه؟
عوض کردنش با کینگ مکس هم خودشون عوض کردن ؟ چون من توی سایتشون دیدن فقط دو برند a-data و memonex دارند.

من این رم ها را گران خریده بودم، یک جفت دو گیگ 95 تومن، ولی کینگ مکس ارزونه، پولشم برگرداندند؟

hamze60
11-02-2011, 10:08
با سلام
من که بجایی نرسیدم ، با آپدیت یا بی آپدیت بایوس فایده نداره !!؟ دیشب بایوس را آپدیت کردم و مشکلی نداشتم ولی امروز اوضاع افتضاح شد ، پشت سرهم صفحه آبی ظاهر میشد تا سیستم خودش System Restore شد و فعلا همینجوری اول کار با سیستم و روشن شدن کیس ، صفحه آبی و بعد یک هنگ (همون جوری که قبلا ذکر کردم هست) تا ببینم شنبه چکاری میتونم بکنم !

خودم هم در احتمال خرابی یا مشکل دار بودن رم شک دارم !؟ درصورتی که رم ها مشکل دارند ، از چه نوع و برندی استفاده بکنم ؟ 4 تا 6 گیگ که حداکثر سقف 200 هزار تومان باشد !؟
اگه نشد باید ببینم میتونم اینو با اینتل عوض بکنم !؟ نمیدونم ؟ امیدوارم دوستان عزیز در p30world ، یک راه حل یا راهنمایی مفیدی لطف کنند .

با سپاس فراوان

به یک رم دیگه دسترسی نداری که باهاش سیستم را تست کنی؟ من از یکی از دوستام یک رم 2 گیگ umax 1333 گرفتم و الان 3-4 روزه روی دستگاهه و اصلا مشکل نداشتم. قیمت رمش هم ارزونه 31000 تومن و کاراییش هم خوبه ( از benchmark هایی که گرفتم فهمیدم )، پول زیادی خرج نکن، من هم این رم های a-data gaming را گران خریده بودم که اینطوری شد، دونه ای 47000 تومن. رم های خودت چین؟

abbasghaderi2010
11-02-2011, 20:22
به یک رم دیگه دسترسی نداری که باهاش سیستم را تست کنی؟ من از یکی از دوستام یک رم 2 گیگ umax 1333 گرفتم و الان 3-4 روزه روی دستگاهه و اصلا مشکل نداشتم. قیمت رمش هم ارزونه 31000 تومن و کاراییش هم خوبه ( از benchmark هایی که گرفتم فهمیدم )، پول زیادی خرج نکن، من هم این رم های a-data gaming را گران خریده بودم که اینطوری شد، دونه ای 47000 تومن. رم های خودت چین؟
با سلام
یک رم 2 گیگ ژل قرض گرفتم و فعلا که مشکلی ندارم ، از نظر سرعت و ... با Ram 2 GB X2 Patriot خودم فرق خاصی نداره !!!!؟؟
رم های خودم از نظر ظاهر و پوشش حداقل شیک تر هست ولی این رم ژل که قرض گرفتم ، پوشش ظاهری نداره و یک قطعه با یکسری آی سی هست ! وقتی میخواستم جا بزنم اینقدر ضعیف بود که ترسیدم بشکنه !
قبلا یک کیس داشتم که که 2 رم 512 ژل روش بود و خیلی خوب کار میکرد ! بنظرم رم ژل ، بهترین برند باشه ؟
رم های خودم را Ram 2 GB X2 Patriot با هم 102 تومان شد ولی ژل خوب (با پوشش و ... ) باید 60- 70 تومانی باشه ؟
اگه تا فردا این صفحه آبی ظاهر نشه ، اینها را با رم ژل تعویض میکنم ، کسی نمیدونه برند رم و مدل خوب و عمری بازار چیه ؟

با تشکر

abbasghaderi2010
15-02-2011, 23:41
با سلام
مشکل از رم بود ، الان با رم 2x2 Gb DDR3 1600 CORSAIR هیچ مشکلی ندارم .

asa2000
14-03-2011, 01:33
من که همون اول گفتم مشکل از رم هستش . نتیجه اخلاقی : رمهای پاتریوت و Adata با هر مادربردی سازگار نیستن .

arminkhodaei
19-03-2011, 17:36
من که همون اول گفتم مشکل از رم هستش . نتیجه اخلاقی : رمهای پاتریوت و Adata با هر مادربردی سازگار نیستن .

من مادربوردم M4A87TD/USB3 است. یک رم Patriot 2 GB روش دارم. هیچ مشکلی هم نداشته!

یعنی اگر یک 2 گیگ رم دیگه اضافه کنم، همین مشکل پیش میاد برام ؟

abbasghaderi2010
27-08-2011, 23:42
سلام
اون زمان مشکل از رم نبود ، بعد از تعویض رم و استفاده از رم 2x2 Gb DDR3 1600 CORSAIR هم ، بعد از 2 هفته ، دوباره این صفحه آبی ظاهر شد !
رم ها بصورت تکی و 2 Gb مشکلی ندارند و با هم = صفحه آبی میشد
بخاطر همین ، جاهای رم را تغییر دادم تا به این صورت موجود در عکس زیر ، صفحه آبی ، خیلی وقت هست که ظاهر نشده

الان قصد ارتقای رم به 6 یا 8 Gb را دارم ولی نمیدونم چیکار کنم !؟ یک رم Gb 2 CORSAIR را خریداری و اضافه بشه یا ...
مشکل از چی هست ؟ مگه جاهای قرار گرفتن رم فرق داره ؟ قبلا این صفحه آبی بخاطر قرار دادن رم در قسمتهای همرنگ مادربرد بود ، و الان نمیدوم چیکار کنم
خواهشمندم ، لطف فرمایید و راهنمایی کنید .
با سپاس فراوان

jafarian
28-08-2011, 00:02
اگرالان داخل دو تا اسلات آخررم گذاشتین مورد نداره یک رم دیگه هم از برند خودتون که الان روش نصب هست بگیرین روی یک از دو اسلاتهای دیگه بزارین به نظرم نباید به مورد بخورین :20:

abbasghaderi2010
28-08-2011, 00:42
اگرالان داخل دو تا اسلات آخررم گذاشتین مورد نداره یک رم دیگه هم از برند خودتون که الان روش نصب هست بگیرین روی یک از دو اسلاتهای دیگه بزارین به نظرم نباید به مورد بخورین :20:
سلام دوست عزیز
اگه یک رم DDR3 1600 CORSAIR Gb 2 پیدا نکردم ، یک رم 2 یا Gb 4 از یک برند دیگه مثلا DDR3 1600 از برند Gel یا ... مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
با سپاس

abbasghaderi2010
28-08-2011, 02:58
ولی یه چیزه دیگه
این مشخصات سیستم هست :
Ram : 2x2 Gb DDR3 1600 CORSAIR
Power : Green 480W
Case: Green
Magnum+

پاور سیستم مناسب هست ؟

ess_1362
28-08-2011, 07:57
مشکل شما از رم نیست
مشکل تایمینگ و ولتاژ رمها هست که میزان نیست و باید دستی تنظیم بشه که ظاهرا شمااز این موضوع اطلاعی ندارین
من خودم برد am3 ایسوس دارم که باید ولتاژ و تایمینگ را براش تعریف کنی اون هم دستی در غیر اینصورت سیستم پایدار نمیشه

abbasghaderi2010
28-08-2011, 10:53
مشکل شما از رم نیست
مشکل تایمینگ و ولتاژ رمها هست که میزان نیست و باید دستی تنظیم بشه که ظاهرا شمااز این موضوع اطلاعی ندارین
من خودم برد am3 ایسوس دارم که باید ولتاژ و تایمینگ را براش تعریف کنی اون هم دستی در غیر اینصورت سیستم پایدار نمیشه
سلام دوست عزیز و شرمنده ی محبت و راهنمایی های شما
این مشکل تایمینگ و ولتاژ رمها را چیکار باید کرد ؟ کیس را ببرم خدمات کامپیوتری ها و بگویم که تایمینگ و ولتاژ رمها را تنظیم کنید یا خودم هم میتوانم انجام بدهم !؟
چه کاری باید انجام بدهم ؟
رم های اولیه ، 2GB X2 Patriot بود ولی یادم نیست DDR3 1333 بود یا DDR2
ولی این که مطمئن هستم ، رم ها بصورت تکی و 2 Gb مشکلی نداشتند ، هم Patriot و همین CORSAIR های فعلی
برای ارتقای رم باید چکاری انجام بدهم ؟ یک رم 2 یا Gb 4 از همین برند CORSAIR باید اضافه بشه یا اگه هر برند DDR3 1600 دیگری هم اضافه بشه ، مشکلی ایجاد نمیکنه و تاثیری نداره ؟ دفترچه مادربد نوشته تا DDR3 1600 ساپورت میکنه .
با سپاس

abbasghaderi2010
28-08-2011, 12:49
رنگ بندی جاهای رم چه فرقی داره ؟ در رنگ های همرنگ ، مشکل صفحه آب داشتم و فقط در وضع موجود و فقط در همین موقعیت 2 رنگ مخالف که تصویرش را در پست قبل ارسال کردم ، دچار مشکل صفحه آبی نشدم .
چرا وقتی مشکل از تایمینگ و ولتاژ رمها هست ، در همین موقعیت 2 رنگ مخالف ، دچار مشکل صفحه آبی نشدم
ظاهرا باید 2 رم Gb 2 دیگه اضافه کنم و یک رم ، امکان پذیر نیست ؟ اینجوری باز هم در سمت دیگر رنگهای مخالف ، مانند گذشته که تست کردم ، دچار صفحه آبی نمیشوم ؟
آیا میتونم از سه رم 2 gb از یک برند و مدل بصورت Triple-channel استفاده کنم یا میتوانم از 4 رم 2 gb یکجور و از یک برند بصورت 2 تا Dual-channel استفاده کنم
با سپاس فراوان

تصاویری از دفترچه مادربرد و نرم افزار CPU-Z

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ess_1362
28-08-2011, 15:57
بله مشکل از ولتاژ و تایمینگ رمها هست
برید در بایاس و گزینه dram frequency را از حالت خودکار بذارید روی 1600 یا 800
بعدش گزینه dram timing را از خودکار خارج کنید و پارامترها را بصورت زیر تنظیم کنید :
cas : 9
ras to cas : 9
ras precharge : 9
tras : 24
trc : 41
command rate : 2t
در پایان هم در سربرگ پایین بخش ai قسمت ولتاژ ها dram voltage را از حالت خودکار خارج کنید و دستی بذارید روی 1.65.مقدار پیش فرض این ولتاژ 1.5 هست

abbasghaderi2010
29-08-2011, 00:03
بله مشکل از ولتاژ و تایمینگ رمها هست
برید در بایاس و گزینه dram frequency را از حالت خودکار بذارید روی 1600 یا 800
بعدش گزینه dram timing را از خودکار خارج کنید و پارامترها را بصورت زیر تنظیم کنید :
cas : 9
ras to cas : 9
ras precharge : 9
tras : 24
trc : 41
command rate : 2t
در پایان هم در سربرگ پایین بخش ai قسمت ولتاژ ها dram voltage را از حالت خودکار خارج کنید و دستی بذارید روی 1.65.مقدار پیش فرض این ولتاژ 1.5 هست
گزینه dram frequency را از حالت خودکار روی 1600 تغییر دادم
گزینه dram timing : پارامترها به اینصورت که شما نوشتی نیست و کلامات فرق میکرد ، شاید شما مخفف نوشتی ولی با این حال ، با شباهت کلمه ها ، همه را تغییر دادم ولی پارامترهای مادربرد 3 - 4 مورد دیگه هم هست و همشون روی اتومات هست و بود
قسمت ولتاژ ها dram voltage هم روی اوتمات هست و ماکزیموم و مینیموم در توضیحاتش نوشته و از حالات اتومات خارج نمیشه !؟
رم ها را هم در قسمت همرنگ و بصورت Dual-channel گذاشتم
با تمام این موارد یه مشکل پیش اومد ، در قسمتی که ویندوز 7 ، مشخصات و نمودار رتبه را نشان میدهد ، Cpu که 3.2GHz قبلا نشان میداد ، 3.1GHz نشان میدهد !؟ چرا !؟
ولی CPU-Z ، نوشته core speed 3210.8 mhz
در مورد نحوه ارتقای رم و چگونگی برند و ... پاسخی ندادید !؟
با تشکر

ess_1362
29-08-2011, 08:20
مشکل ناپایداری سیستم شما حل شد یا نه؟
اون مواردی که من نوشتم خلاصه هست و امروز بعد از ظهر از سیستم خودم موارد را با اسم دقیق به شما میدم
ولتاژ رمها را هم در بایاس باید با گزینه های + و - روی گیبورد کم و زیاد کنید

با تمام این موارد یه مشکل پیش اومد ، در قسمتی که ویندوز 7 ، مشخصات و نمودار رتبه را نشان میدهد ، Cpu که 3.2GHz قبلا نشان میداد ، 3.1GHz نشان میدهد !؟ چرا !؟
ولی CPU-Z ، نوشته core speed 3210.8 mhz
شما ملاک را اول cpu-z قرار بده و قبلش هم بایاس مادربرد

در مورد نحوه ارتقای رم و چگونگی برند و ... پاسخی ندادید !؟

رم جدیدی که خریداری می کنی باید با همون فرکانس تایمیگ و ولتاژ باشه
اگر از همون مدلی که الان داری خریداری کنی خیلی بهتر هست

abbasghaderi2010
29-08-2011, 21:20
مشکل ناپایداری سیستم شما حل شد یا نه؟
اون مواردی که من نوشتم خلاصه هست و امروز بعد از ظهر از سیستم خودم موارد را با اسم دقیق به شما میدم
ولتاژ رمها را هم در بایاس باید با گزینه های + و - روی گیبورد کم و زیاد کنید

شما ملاک را اول cpu-z قرار بده و قبلش هم بایاس مادربرد

رم جدیدی که خریداری می کنی باید با همون فرکانس تایمیگ و ولتاژ باشه
اگر از همون مدلی که الان داری خریداری کنی خیلی بهتر هست
سلام
طبق عکس قبلی و فقط به اون شکل که اشاره کردم ، خیلی وقت هست که ناپداری نداشتم
دیروز با موارد و نکاتی که اشاره کردید و اجرا کردم (رم ها را هم در قسمت همرنگ و بصورت Dual-channel گذاشتم) ، مشکلی نداشتم
ولی امروز سیستم بالا نمی اومد یا ارور میداد F1 و تنظیم بایوس یا F2 که Load بشه !؟ که کلا سیتم قاطی کرده بود !؟ دوباره مشخصات را به حالت قبل و اتومات گذاشتم تا با شما مشورت کنم که اگه در هرصورت مشکل حل نشد
رم ها را بصورت قبل قرار بدهم تا شنبه که مشکل را حل کنم و رم جدید را خریداری و اضافه کنم
با سپاس

the God
29-08-2011, 22:19
با سلام
سیستم (با عمر 2 ماه) با مشخصات زیر
Ram 2 GB X2 Patriot
Power : Green
با مشکل دیوانه کننده صفحه آبی در ویندوز 7 روبرو هستم !!؟ هرگونه ویندوز 7 ، موجود در بازار و نت اکتیو شده یا اکتیو نشده ، اورجینال و ... 64 بیت را تست کردم ولی همچنان این مشکل صفحه آبی پابرجا هست !؟
قبلا وسط اجرای نرم افزارها ، نت یا بازی پیش می آمد (صفحه آبی خودش تا 100 شمارش میکرد و اتوماتیک ری استارت میشد !؟)
ولی جدیدا بعد از اولین اجرای ویندوز و گذشت 3-4 دقیقه این صفحه آبی ظاهر میشه ! که شمارش صفحه آبی تا 95 ادامه دارد و ویندوز با صفحه آبی هنگ میکند (شمارش صفحه آبی تا 100 و ری استارت اتوماتیک ادامه پیدا نمیکند) و معمولا بعد از ری استارت دستی ، یکبار ویندوز در ابتدای لود شدن هنگ میکند ! که با دومین ری استارت دستی ! همه چیز به روال عادی برمیگردد تا روشن و خاموش شدن یا هایبرانت بعدی !؟
درایورها را با Driver Genius Professional 10.0.0.712 بروز رسانی کردم ولی این صفحه آبی بیخیال نمیشه !؟ خلاصه از دوستان و اساتید p30world التماس دعا و درخواست یاری دارم .

با سپاس

مشکل از Hard هست و اگه همینطور ادامه پیدا کنه هاردت می سوزه باید ببری fixesh کنن:21:

abbasghaderi2010
30-08-2011, 01:35
مشکل از Hard هست و اگه همینطور ادامه پیدا کنه هاردت می سوزه باید ببری fixesh کنن:21:
فکر نمیکنم مشکل از هارد باشه ، چون وقتی سیستم را جمع کردم ، هارد 1 ترابایت گرفته بودم و دوباره با فروشنده صحبت کردم و یک هارد دیگه ( نو ) را جایگزین کردم ولی مشکل حل نشد !؟
باز هم یک هارد 500 گیگ را خریداری کردم و روی این ویندوز نصب کردم ولی همچنان مشکل پابرجا بود !؟
پاور را تعویض کردم و Green 480W را جایگزین کردم ولی باز هم مشکل صفحه آبی پابرجا بود !؟
انواع و اقسام ویندوز 7 و ایکس پی ، نرم افزار را امتحان کردم ولی باز هم مشکل صفحه آبی پابرجا بود !؟
فقط طبق عکس قبلی و فقط به اون شکل قرار گرفتن رم ها که اشاره کردم ، خیلی وقت هست که مشکل ناپایداری و صفحه آبی نداشتم !؟
با تشکر

ess_1362
30-08-2011, 11:13
شما ولتاژ رمها را دستی اعمال کردی یا نه؟
این ناپایداری از ولتاژ رمها هست
حتما بصورت دستی باید روی 1.65 قرار بگیره

ess_1362
30-08-2011, 11:14
شما ولتاژ رمها را دستی اعمال کردی یا نه؟
این ناپایداری از ولتاژ رمها هست
حتما بصورت دستی باید روی 1.65 قرار بگیره

sadegh_123
30-08-2011, 12:38
با سلام به دوستان عزیز
منم مثل بقیه دوستان این مشکل رو دارم
مشخصات سیستمم
motherboard Asrock 770DE3L
Cpu AMD Athlon (tm) II X3 440 Processor 3.00 GHz
Ram Adata 2.00 GB DDR3
VGA ATI Radeon HD 4600 2367MB
H.D.D 160 SATA
هنوز 6 ماه از خرید این سیستم نگذشته بود که با صفحه blue screen مواجه شدم اوایل در هفته یک بار بود کم کم زیاد شد تا روزی یک بار
چند جا برای تعمیر بردم که هر کی یک چیزی میگفت یکی میگفت هارد خرابه یکی میگفت رم خرابه و...
در آخر گفتن 3 قطعه میتونه خراب باشه Ram , H.D.D , Power که این 3 قطعه هم عوض کردم
یک پاور حرفه ای نصب کردم
یک رم Adata 2GB DDR3 اضافه کردم (در مجموع 4 GB )
و یک H.D.D 500 GB
و همین طور ویندوز 7 نسخه 32 بیتی (اورجینال) نصب کردم
که تا یک هفته مشکل نداشتم که باز دوباره روز از نو روزی از نو
این دفعه بدتر از قبل شده به محض اینکه سیستم بالا میاد دوباره صفحه blue screen ظاهر میشه و ری استارت میشه
(به نظر من مشکل از یک ویروس جدید و نا شناخته هست )

seyediali3
30-08-2011, 13:09
دوستان توجه توجه.
من نمیدونم چرا همتون زاویه نگاهتون به سمت مشکل از رم گشته و به فکر بقیه قطعات نیستید.خیلی اوغات بوده که مشکل از کارت گرافیک بوده.
1.شما میتوانید با مراجعه به آدرس زیر در دانلود فایل M4A87TD/USB3 Devices List قطعات سازگار و تست شده با این مادربورد بورد را ببینید ازجمله هارد وعلی اللخصوص کارت گرافیک و ..)
2-فایل دوم با نام M4A87TD/USB3 Memory QVL مربوط به رم های سازگار و تست شده با مادربورد نامبرده میباشد و ذکر مدل و تایمینگ و ولتاژ که مثلا میتونی بفهمی که باید ولتاژ فلان رم را از توی بایوس روی چند بگذاری. و حتی اینکه از چه مدل رمی روی چند DIMM باشه مثلا 2 یا4 یا 1.

the God
30-08-2011, 14:40
من خودم هم این مشکل را داشتم
بیشتر وقتها از نرم افزار هاست
بعضی وقت ها از بازی ها
گاهی هم از هارد هست

abbasghaderi2010
30-08-2011, 15:50
(به نظر من مشکل از یک ویروس جدید و نا شناخته هست )
سلام
با دوست گرامی sadegh_123 ابراز همدردی میکنم ، من در غم شما شریک هستم
مطمئن باش مشکل از ویروس ، نرم افزار ، بازی و هارد نیست
حداقل در این موارد ، مشکلی ندارم و همه را تست کردم . من حتی یا ویندوز تنها و تازه نصب شده هم با صفحه آبی روبرو شدم !؟
مشکل از همه ی تنظیمات بایوس هست و یک نفر که بتونه حضوری تنظیمات را انجام بدهد
شما ببین با تغییر جاهای رم یا به شکلی که من انجام دادم و Single-channel ، مکشلت حل میشه !؟

من با جابجا کردن رمها و بصورت Single-channel و قرار دادن رمها در قسمت غیر همرنگ ، مشکلم حل شد
حالا هم احتمالا باید برای ارتقای رم ، به همین شکل عمل کنم و 2 رم 4 گیگ را جایگزین رمهای فعلی کنم !؟
امروز همه راهنمایی های دوست گرامی ess_1362 را انجام دادم و ولتاژ رم ها را هم تغییر دادم ولی سیستم با Dual-channel قاطی کرد و یا بالا نمی اومد ، کیس روشن بود و تصویر نداشتم یا بعد از چند بار خاموش و روشن کردن کیس ، با اجرای ویندوز ، صفحه آبی ظاهر میشد !؟
تا اینکه که همون روش Single-channel و قرار دادن رمها در قسمت غیر همرنگ را دوباره انجام دادم و مشکل حل شد
من از خدمات کامپیوتری ها هم پرسیدم و همشون فقط فروش قطعه یا سرهم کردن کیس را می توانند انجام دهند و در این موارد چیزی نمیدونند !؟
دوست گرامی ess_1362 : من بایوس را توسط آخرین فایل ایسوس ، آپدیت کردم و همه تنظیمات روی اتومات (از رم ها تا سی پی یو و ...) هست ، اینجوری و بصورت مجازی مشکل من حل نمیشه .
از اطلاعات و راهنمایی شما سپاسگزارم . باید حضوری ، تنظیمات بایوس را انجام دهد .
با تشکر از دوستان

seyediali3
30-08-2011, 16:02
تغییر زاویه نگاه
دوستان توجه توجه.
من نمیدونم چرا همتون زاویه نگاهتون به سمت مشکل از رم گشته و به فکر بقیه قطعات نیستید.خیلی اوغات بوده که مشکل از کارت گرافیک بوده.
1.شما میتوانید با مراجعه به آدرس زیر در دانلود فایل M4A87TD/USB3 Devices List قطعات سازگار و تست شده با این مادربورد بورد را ببینید ازجمله هارد وعلی اللخصوص کارت گرافیک و ..)
2-فایل دوم با نام M4A87TD/USB3 Memory QVL مربوط به رم های سازگار و تست شده با مادربورد نامبرده میباشد و ذکر مدل و تایمینگ و ولتاژ که مثلا میتونی بفهمی که باید ولتاژ فلان رم را از توی بایوس روی چند بگذاری. و حتی اینکه از چه مدل رمی روی چند DIMM باشه مثلا 2 یا4 یا 1.

sadegh_123
31-08-2011, 09:57
سلام abbasghaderi
اولا که مادربرد من 2 تا اسلات رم داره مثل مادربرد شما 4 تا نداره
دوما توقع شما یکمی بالاست من خودم کاردانی کامپیوتر میخونم این سوال رو از هر کدوم از استاد هام پرسیدم نتونستن جواب بدن مثلا ادعا دارن مدرک دکترا دارن
بعد شما توقع داری خدمات کامپیوتری ها بتونن مشکل رو حل کنن؟
در ضمن اگه اشکال از نرم افزار یا ویروس نباشه پس از چی هست؟
فکر کنم گفته بودی رم شما هم Adata بوده احتمالا این رم ها به دلیل کیفیت نامرغوب و نوسانها باعث میشه اسلات رم بسوزه یا مشکل پیدا کنه که شما چون 4 تا داری با تغییر دادن رم ها به 2 اسلات دیگر مشکلت حل شده و ظاهرا دیگه مشکلی نداری ولی من چون 2 اسلات رم دارم نمیتونم تغییری ایجاد کنم !؟؟

abbasghaderi2010
31-08-2011, 11:59
سلام abbasghaderi
اولا که مادربرد من 2 تا اسلات رم داره مثل مادربرد شما 4 تا نداره
دوما توقع شما یکمی بالاست من خودم کاردانی کامپیوتر میخونم این سوال رو از هر کدوم از استاد هام پرسیدم نتونستن جواب بدن مثلا ادعا دارن مدرک دکترا دارن
بعد شما توقع داری خدمات کامپیوتری ها بتونن مشکل رو حل کنن؟
در ضمن اگه اشکال از نرم افزار یا ویروس نباشه پس از چی هست؟
فکر کنم گفته بودی رم شما هم Adata بوده احتمالا این رم ها به دلیل کیفیت نامرغوب و نوسانها باعث میشه اسلات رم بسوزه یا مشکل پیدا کنه که شما چون 4 تا داری با تغییر دادن رم ها به 2 اسلات دیگر مشکلت حل شده و ظاهرا دیگه مشکلی نداری ولی من چون 2 اسلات رم دارم نمیتونم تغییری ایجاد کنم !؟؟
sadegh_123 گرامی
من از نظر برند یا نامرغوبی رم ، مشکلی ندارم
درهر صورت تجربه نرم افزاری من اینگونه بود و فقط نظرم را بیان کردم
در مورد توقع داشتن هم عرض کنم ، سوء تعبیر نشود .
من از همه عزیزانی که راهنمایی کردند (مخصوصا ess_1362 گرامی) سپاسگزاری میکنم