PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باطــری مرخص شده یا نه ؟؟

*Ali*
08-02-2011, 23:24
سلام
دوستان میشه راهنمایی کنید ببینم باطری لپ تاپم خلاصه یا نه ؟:41:

چند وقتی هست که هنوز وقتی نه آلارمی چیزی زده باشه یهو خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه و شارژش تموم میشه . منم برای اینکه مطمئن بشم مشکل از باطریه یا از سیستم یه بار کنترلش کردم :
زدم به شارژ و توی مدت یک ساعت و 50 دقیقه فول شارژ شد . (لپ تاپ خاموش)
در اولین استفاده ، باطری تا 77% خالی شد و مدت 34 دقیقه ازش استفاده کردم : 23%=34min
بعد Hibernate کردم و بعد یه خورده وقت روشن کردم و توی استفاده دوم تا 30% خالی شد و 1 ساعت و 7 دقیقه ازش استفاده کردم : 47%=67min
پس یعنی 101 دقیقه = 70 درصد
بعد Shut down کردم و بعد از چند ساعت که اومدم بالا سرش از همون اول که روشن کردم چراغ آلارم باطریش روشن شد و توی ویندوز هم که رفتم باطری 0% بود !! که دیگه ترسیدم و زدم به شارژ ...

حالا میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟ باطری مشکل داره یا سیستمم ؟ مدل لپ تاپ : Acer 5741G و مدت زمان استاندارد باطریش هم 3 ساعت و نیم هست .

pooriya_hp
08-02-2011, 23:38
این تست های که شما کردید نیاز به یه محاسبه ریاضی داره و از اونجای که ریاضی من ضعیفه پس با درصد ها کار نداریم ... :31:

احتمال :

1. خرابی باتری
2. ایراد در قسمت های مثل : اسلات های باتری
3. مادربورد

راه حل :

1. لپ تاپ رو بدون باتری روشن کنید و ببینید چی میشه
2. باتری دقیقا تا چند درصد فول میشه ؟؟
3. باتری رو احیا کنید (( روش خودش رو داره ))

موفق باشید

forhuonly
08-02-2011, 23:41
یک بار بذارید کاملا باطری خالی بشه، بعد اونو در بیارید و سوکت های شارژش رو تمیز کنید و دوباره تست کنید.
عمر باطریتون چقدره؟ شاید دیگه عمرش تموم شده.

*Ali*
09-02-2011, 00:09
این تست های که شما کردید نیاز به یه محاسبه ریاضی داره و از اونجای که ریاضی من ضعیفه پس با درصد ها کار نداریم ... :31:

احتمال :

1. خرابی باتری
2. ایراد در قسمت های مثل : اسلات های باتری
3. مادربورد

راه حل :

1. لپ تاپ رو بدون باتری روشن کنید و ببینید چی میشه
2. باتری دقیقا تا چند درصد فول میشه ؟؟
3. باتری رو احیا کنید (( روش خودش رو داره ))

موفق باشید
وصل برق کنم و روشن کنم ؟
تا 100% فول میشه ... میشه بیشتر توضیح بدید ، یعنی چی ؟
احیا کردن باطری چجوریه ؟ اونم یه توضیحی بدید

یک بار بذارید کاملا باطری خالی بشه، بعد اونو در بیارید و سوکت های شارژش رو تمیز کنید و دوباره تست کنید.
عمر باطریتون چقدره؟ شاید دیگه عمرش تموم شده.
هنوز 3 ماه بیشتر نیست که خریدمش
باطری Li-ion 6 cell
مگه نمیگن اگه این باطریا تا ته خالی بشن از ظرفیتشون کم میشه ؟

H@mid-Vista
09-02-2011, 17:25
خوب علی جان
احیا كردن باطری با روشهایی مثل گذاشتن در یخچال و ... عملیاتی نیستند و در واقع اصلا احیا كردن باطری معنا نداره.

اما در مورد باطری نوت بوك شما
یكبار تا جایی كه خود نوت بوك به دلیل كمبود شارژ هایبرنیت كنه بذار تخلیه بشه
بعد بدون اینكه نوت بوكو روشن كنی بزن به برق تا شارژ كامل بشه و چراغ شارژ كامل بشه و خاموش بشه

حالا نوت بوكتو از برق بكش با بباطری روشن كن ببین تا وقتی كه وارد ویندوز بشی و كاملا چراغ هارد خاموش بشه یعنی كامل ویندوز لود بشه چند درصد باطری كم میشه؟

باید باطری 100 درصدی به طور طبیعی با یك لود شدن ویندوز در حد 3 تا 5 درصد شارژ كم كنه
بیشتر باشه به خصوص اگه بره در حد 10 درصد یعنی باطری مرخصه

Pami
09-02-2011, 19:53
خب اینطور که شما میگید باتری شما عمرش تموم شده !
احتمالا هم یکی از سلول های باتری فاسد شده و چون ترتیب چیدمان سلول های داخل باتری بصورت سری هست ، خرابی یکی باعث افت ولتاژ سریع و ناگهانی میشه . ( 6 سل )
کاریش هم نمیشه کرد ، بعضی جاها سلولهای باتری رو عوض میکنن ، اگر هم نشه باید باتری جدید بخرید .

*Ali*
09-02-2011, 23:29
خوب علی جان
احیا كردن باطری با روشهایی مثل گذاشتن در یخچال و ... عملیاتی نیستند و در واقع اصلا احیا كردن باطری معنا نداره.

اما در مورد باطری نوت بوك شما
یكبار تا جایی كه خود نوت بوك به دلیل كمبود شارژ هایبرنیت كنه بذار تخلیه بشه
بعد بدون اینكه نوت بوكو روشن كنی بزن به برق تا شارژ كامل بشه و چراغ شارژ كامل بشه و خاموش بشه

حالا نوت بوكتو از برق بكش با بباطری روشن كن ببین تا وقتی كه وارد ویندوز بشی و كاملا چراغ هارد خاموش بشه یعنی كامل ویندوز لود بشه چند درصد باطری كم میشه؟

باید باطری 100 درصدی به طور طبیعی با یك لود شدن ویندوز در حد 3 تا 5 درصد شارژ كم كنه
بیشتر باشه به خصوص اگه بره در حد 10 درصد یعنی باطری مرخصه
این آزمایش اخیر دقیقا شرایطش همینجوری بود که نوشتی
نه تنها الان که مثلا اوضاعش خرابه ، بقیه وقتا هم بعد از فول شارژ شدن و روشن کردن توی ویندوز که میره و کامل لود میشه شارژ 99% هست
من خیلی مشکوک شدم چرا قبل از اینکه برای بار دوم خاموشش کنم هیچی نگفت و گذاشت تا برای بار سوم روشن کنم و شروع کرد به پیغام اتمام شارژ ؟!!

خب اینطور که شما میگید باتری شما عمرش تموم شده !
احتمالا هم یکی از سلول های باتری فاسد شده و چون ترتیب چیدمان سلول های داخل باتری بصورت سری هست ، خرابی یکی باعث افت ولتاژ سریع و ناگهانی میشه . ( 6 سل )
کاریش هم نمیشه کرد ، بعضی جاها سلولهای باتری رو عوض میکنن ، اگر هم نشه باید باتری جدید بخرید .
قیمت این نوع باطری حدودا چند هست و گارانتی سازگار قبول میکندش ؟

H@mid-Vista
10-02-2011, 17:39
باطری شامل گارانتی نیست علی جان!
جزء لوازم مصرفی محسوب میشه
سازگار میتونی بری یكی نو بخری
حالا باز هم تماس بگیر ببین چی میگن چون 3 ماه خیلی زوده
این باطری از همون كارخونه مشكل داشته و اومده دست شما

teknosys
10-02-2011, 19:14
سلام
من یه نرم افزار دیدم که نمی دونم قدیمیه یا جدید. این نرم افزار ادعا میکنه که باتر رو چک می کنه.

من تست نکردم . دوستان تست کنن و نتیجه رو بگن.

موفق باشین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*Ali*
10-02-2011, 23:43
امروز که یه بار تا 30% رفتم و خاموشیدم ... بعدش که روشنیدم تا 10% رفت و بعدش چراغ شارژش روشن شد !!
ما که نفهمیدیم چش شد و چجوری درست شد

pooriya_hp
11-02-2011, 20:05
احیا باطری : باطری رو به مدت 15-30 دقیقه در داخل فیریزر قرار بده بعدش باطری رو بزن دستگاه و بزار فول شارژ بشه
باطریت رو کاملا درست نمی کنه اما سلول هاش رو تا حدودی زنده می کنه ....

این روش توسط خودم تست شده و جواب هم داده ....

من باطری رو قبل از اینکه فریز کنم روی 30% گذاشته بودم

موفق باشی