PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با Core Temp دمای واقعی CPU را اندازه بگیرید

Memonex
08-02-2011, 12:17
با سلام خدمت دوستان و کاربران عزیز.

خب همون‌طور که از نام تاپیک مشخص هست شما دوستان عزیز می‌بایست با استفاده از نرم افزار Core Temp دمای CPU خودتون رو اندازه‌گیری کرده و سپس نتیجه رو به عنوان تصویر در اینجا قرار بدین. به نظر من این می‌تونه یه مشخصه مهم برای یافتن دمای متعادل CPU باشه و آمارهایی که دوستان ارائه می‌دهند سبب میشه تا به یک معیار نسبتا دقیق در مورد حدود نسبی دمای CPUهای مختلف برسیم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اکنون به معرفی نرم افزار به نقل از وبسایت سازنده می‌پردازیم:

Core Temp برنامه‌ای است فوق‌العاده کم حجم، بدون سر و صدا و هیچ‌گونه تاثیر بر روی سیستم که می‌تواند دمای CPU شما را بطور دقیق نمایش دهد. مزیتی که این نرم افزار دارد این است که می‌تواند دمای هریک از هسته‌های CPU را بطور جداگانه و همراه با میزان بارگذاری پردازش‌های آن در طول عملیات ویندوز نمایش دهد. به وضوح می‌توانید ببینید که چگونه درگیری CPU منجر به افزایش دمای آن خواهد شد. البته نوع مادربرد نیز در این امر دخیل است.

اخیرا دو شرکت Intel و AMD اطلاعات جامعی را در مورد حسگر حرارتی/دیجیتالی خود منتشر نمودند. این حسگر در مقایسه با حسگرهای دیودی از دقت و انعطاف بسیار بالاتری در خواندن دمای واقعی CPU برخوردار است. این ویژگی از تمامی مدل‌های تک هسته‌ای و دو هسته‌ای Intel و همچنین سری Athlon64 شرکت AMD پشتیبانی می‌کند. برای مشاهده لیست کاملی از CPUهای پشتیبانی شده به اینجا مراجعه نمایید.

Core Temp همچنین از قابیت گزارشگیری نیز بهره می‌برد که به کاربر اجازه داده تا دمای CPU خود را طی یک بازه زمانی ثبت کند و داده‌های ذخیره شده به آسانی قابل انتقال به نرم افزارهایی نظیر Excel و یا سایر نرم افزارهای نموداری خواهد بود. این برنامه به راحتی با آخرین نسخه ویندوز Seven نیز براحتی اجرا می‌شود.

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

-----------------------------------------------------------------------

خب دوستان من به عنوان شروع توسط این نرم افزار اولین تصویر رو از CPU کامپیوتر خودم قرار میدم. امیدوارم بقیه دوستان و کاربران هم استقبال کنند و این روند ادامه داشته باشه.

دانلود نسخه Portable نرم افزار و بدون نیاز به نصب (مخصوص ویندوزهای 32 بیتی):

دانلود نسخه Portable نرم افزار و بدون نیاز به نصب (مخصوص ویندوزهای 64 بیتی):

saeed774
08-02-2011, 14:31
مرسي دوست عزيز اميدوارم تاپيک خوبي بشه.
اينم از دماي هسته هاي من : البته فنم مشکل داره و برنامه EPU ايسوس رو سيستم نصبه که در حالت بيکاري فرکانس و دور فن رو کاهش ميده به همين خاطر دماها يه مقدار بالا هستند.

shermanpop
25-08-2011, 09:20
مرسي دوست عزيز اميدوارم تاپيک خوبي بشه.
اينم از دماي هسته هاي من : البته فنم مشکل داره و برنامه EPU ايسوس رو سيستم نصبه که در حالت بيکاري فرکانس و دور فن رو کاهش ميده به همين خاطر دماها يه مقدار بالا هستند.

این گزینه Tj. MAX که 98% یعنی چی؟
emadd69
08-09-2011, 14:35
سلام دوستان . اینم از بنده . چطوره ؟ خوبه ؟

jafarian
09-09-2011, 13:08
سلام دوستان . اینم از بنده . چطوره ؟ خوبه ؟

دمای cpu شما نرمال خوبه :20:

علی 254
22-07-2014, 21:30
تاپیک قدیمی هست...
ولی خب منم دانلود و تست کردم

به نظر شما خوبه؟

Mehdi Tamimi
25-09-2014, 16:07
سلام لبتاب MSI GE60 2OE بعد از 10 دقیقه بازی کالاف دیوتی وتوربو روشن ویک کولپد هم با چهار فن زیرش :n28:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

امید رض
25-09-2014, 16:19
سلام لبتاب MSI GE60 2OE بعد از 10 دقیقه بازی کالاف دیوتی وتوربو روشن ویک کولپد هم با چهار فن زیرش :n28:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خیلی این دما خطرناکه دما یه پردازنده نباید از 68درجه بزنه بالا چه برسه که برایه شما 90درجه و87درجه هست

Mehdi Tamimi
25-09-2014, 16:32
خیلی این دما خطرناکه دما یه پردازنده نباید از 68درجه بزنه بالا چه برسه که برایه شما 90درجه و87درجه هست

سلام آقا امید
این لبتاب سری گیمینگ هست حالا چرا این سیستم اینقدر گرم میشه نمیدونم واینکه من برای بازی وکارهای سنگین خریدم حالا با این دماچطور با یه سیستم
چهار میلیونی کار کنم نمیدونم :n03:

امید رض
25-09-2014, 16:41
سلام آقا امید
این لبتاب سری گیمینگ هست حالا چرا این سیستم اینقدر گرم میشه نمیدونم واینکه من برای بازی وکارهای سنگین خریدم حالا با این دماچطور با یه سیستم
چهار میلیونی کار کنم نمیدونم :n03:
سلام بازی کالف گوست زیاد بازی نسبتا سنگینی نیست که
چه برسه به نرم افزار هاوکارهایه سنگین که فکرنکنم بااین دما کاری بشه کرد مگر این که کلی خرج کولپدکنید مگرنه سیپیو میسوزه زیر این دما واونوقت کاری نمیتونید بکنید
خوب برایه این که اسپم نشه منم میزارم تو10دقیقه دما وبالاترین فشار 53درجه وبابرنامه occtهم 65درجس که اونوپیدانکردم

Mehdi Tamimi
25-09-2014, 16:58
سلام بازی کالف گوست زیاد بازی نسبتا سنگینی نیست که
چه برسه به نرم افزار هاوکارهایه سنگین که فکرنکنم بااین دما کاری بشه کرد مگر این که کلی خرج کولپدکنید مگرنه سیپیو میسوزه زیر این دما واونوقت کاری نمیتونید بکنید
خوب برایه این که اسپم نشه منم میزارم تو10دقیقه دما وبالاترین فشار 53درجه وبابرنامه occtهم 65درجس که اونوپیدانکردم
دیگه بهتر از این کول پد چیزی پیدا نکردم cpu من درحالت عادی حرارت cpu شما رحالت 100% رو داره من تا 100 درچه هم ازش گرما دیدم به شکلی که نمیشه 30 ثانیه
انگشت رو جلوی خروجی هدسینگ روگرفت ولی یه سوال حتما یه استانداردی برای رعایت گارانتی این لبتاب ورسیدن به حالت 100% باید اعمال بشه ممکنه cpu وgpu
این لبتاب با سیستم های دیگه متفاوت باشه ودر چنین حالتی کاملا طبیعی باشه چون حتی با حرارت 100 درجه هم هیچ مشکلی در اجرا و... نداره

امید رض
25-09-2014, 17:17
دیگه بهتر از این کول پد چیزی پیدا نکردم cpu من درحالت عادی حرارت cpu شما رحالت 100% رو داره من تا 100 درچه هم ازش گرما دیدم به شکلی که نمیشه 30 ثانیه
انگشت رو جلوی خروجی هدسینگ روگرفت ولی یه سوال حتما یه استانداردی برای رعایت گارانتی این لبتاب ورسیدن به حالت 100% باید اعمال بشه ممکنه cpu وgpu
این لبتاب با سیستم های دیگه متفاوت باشه ودر چنین حالتی کاملا طبیعی باشه چون حتی با حرارت 100 درجه هم هیچ مشکلی در اجرا و... نداره
والا روکامپیوتر نباید بالاتر 68درجه باشه
ورو لپتاپ رونمیدونم توچه درجه ای باشه ولی در هرصورت خیلی خطر ناکه کار تو درجه 100و88 اونم لپتاپ به اون نازکی
حرفتونو متوجه نشدم درباره گارانتی ولی استانداردی داشته باشه تودفترچه خوده لپتاپ یاتو سایت سازنده گفته شده که باید چه درجه ای باشه گارانتی اصلا اونم ایران استانداردنداره الکیه

SAEED 120
25-09-2014, 17:20
لبتاب قدرت تحملش بالاتر از دکستاب

mmf66
25-09-2014, 17:24
اینم برای من

SETIZEN
25-09-2014, 17:27

بهتره به نمایندگی نشون بدید. این دما عادی نیست.

petozherver
26-11-2014, 12:48
............

petozherver
26-11-2014, 12:49
تاپیک قدیمی هست...
ولی خب منم دانلود و تست کردم

به نظر شما خوبه؟
یس پی یوی منم همین مدله.
سوالم اینجاست چرا اینقدر فرکانس من فرق میکنه با ایشون؟
البته دما هم فرق داره که علتش اینه که فن من استوک نیست.
ولی فرکانسمون چرا فرق داره؟من که اور نکردم تا به حال؟

alone32
11-04-2015, 13:39
سلام دوستان
سی پی یوی من هم اینطوریه!چطوره؟؟
راستی این ک میگند سی پی یو های کشور کاستاریکا دمای پایین تری داره و low ولتاژه صحت داره؟؟؟

مرسی