PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش:Quiz Wizard-ساخت كوييز

Man Hunter
23-05-2006, 01:23
سلام...با اجازه اساتيد بزرگ...منم يه كار بكنم؟ميخوام يه آموزش ساخت سوالات چند گزينه اي بدم...(شدمنده ها..)

خوب...اول فرض كنيم سوال ما اين هست:Who was the first president of U.S.A?

حالا كه اينو نوشتيم..به يه Dynamic text تبديلش ميكنيم و يه اسم بهش ميديم(ندادي هم مهم نيست...!!!)
بعدش از منوي componnets (اگه فعال نيست از توي Window->componnets يا CTRL+f7 )اين منو رو باز ميكنيم.
از تويا اون سه تا (حالا اگه خواستين بيشت(به تعداد گرينه هاي مورد نظرتون)) Radio Button بر ميداريم.
بعدشم يه دكمه(Button) ميزاريم(اگه خواستين يه دكمه خودتون طراحي كنيد).بازم يه تكست باكسBy Text Tool)دايناميك ميساريم ولي...ولي توش هيچي نمينويسيم.يه اسم هم بهش بدين(من بهش answer_txt رو دادم).
بازم يه دكمه ديگه ميزاريم(من بهش continue_txt)رو دادم.
محتويات Radio Button ها رو هم ميتونين از قسمت پايين صفحه از توي Parameters تغيير بدين.Group Name شون رو همه رو يك اسم مناسب بزارين(ولي همه يك اسم داشته باشن) labeleshon رو هم مناسب با جوابتون درست كنين.
(به ترتيب Geroge Strat,George Washington,J.F Kennedy )گذاشتم.
خيلي خوب حالا يه Layer جديد ميسازيم .هر اسمي ميخواين بهش بدين(من گداشتم action).يادتون نره اين لايه رو فقل كنين!!!!!!!.
خوب...بعدش اين كد رو بزنين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خوب تقريبا‘‘ تموم شد...ولي حالا برگردين به لايه اول...يه فريم جديد بسازين.توي اين فريم يه متن كوچولو مينوسيم
(من نوشتن Your Score Is:) و بعدش يا Tetx Tool يه متن دايناميك ميسازيم..البته اين بايد خالي باشه.
حالا تو قسمت var اين متن خالي مينويسم score .
خوب...كار تموم شد.
اميدارم مفيد باشه(البته اينو فقط من واسه يه سوال ساختم!!!!شما ميتونين واسه 100000 تا سوال بسازين!)
خوش باشين.
يا حق ;)

Elfin-D
23-05-2006, 02:07
سلام
مرسي از اموزش مفيدتون
اميدوارم شاهد فعاليت بيشتر شما در اين انجمن باشيم
با اجازتون نام ناپيك روهم ويرايش كردم و مطابق با قوانين كردم
مرسي

Man Hunter
23-05-2006, 02:12
داداش من نوكرتم...تاپيك مال خودت ...ميخواي اصلا‘‘ ببندش!
آره..اگه بتونم كم كم توي فوتوشاپ هم ميرم...ولي فقط فلش...اونم با استاد الفين.
يا حق ;)

sharareh
24-05-2006, 00:39
با سلام
مي خواستم بگم مطمئنيد كه تو اين آموزشتون چيزي از قلم نيفتاده يا نه؟ چون من نزديك دو ساعت وقتم رو گذاشتم اما نتونستم
اين كوئيز رو راه بندازم(من با فلش 8 كار ميكنم) يعني هر چه رو دكمه continue كليك مي كنم هيچ چيزي تغيير نميكنه(بارها وبارها امتحان كردم) ونكته ديگه اينكه اين راديو باتن هارو ميشه همه رو باهم انتخاب كرد در صورتيكه بايد فقط بتوان يك گزينه رو انتخاب كرد.
وآخرين سئوالم هم اينه كه ميشه يك راهنمايي درباره امكان وارد كردن متن دايناميك فارسي بدين(هركدوم از اساتيد فلش كه ميتونن) چون من اين كامپوننت FlashRTL رو كه براي همين كار هست گرفتم اما نحوه كارش رو نمي دونم.وخيلي دوست دارم كوئيز هايي به فارسي تهيه كنم. اگه ميشه يه راهنمايي بكنين.ممنون

Man Hunter
24-05-2006, 21:18
سلام.....اين كد هستش.....واسه اون سوال در مورد Radio Buttons واسه من هيچ مشكلي نداره...ولي جهت
اطلاعات بيشتر...به مهندس الفين(استاد بنده) بگين....حتما‘‘ كمكتون ميكنه!
در ضمن...شايد شما درست متن رو نخوندين...چون اگر مشكلي داشت حتما‘‘ الفين جان به من ميگفت تا درستش كنم.راستي...ميشه Error تون رو هم واسم بفرستين؟ممنون ميشم.....چندتا هم عكس از محيط كار گرفتم تا
اينكه ثابت كنم كار ميكنه(اشتباه نشه...من نمگم شما دروغ ميگينها! :blush: )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به هر حال اين كد جديد هست....اميدوارم كه كار كنه

موفق باشيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sharareh
25-05-2006, 00:29
مرسي رفتم امتحان كنم

sharareh
25-05-2006, 00:30
با سلام و تشكر از جواب سريع شما

كوئيز را دوباره اجرا كردم وفهميدم اشكال كجاست شما تو توضيحات نوشته ايد يك دكمه جديد ايجاد كردم ونامش را continue_txt
گذاشتم ومن مبتدي هم همين كار رو كردم غافل از اينكه تو ي كد مربوطه دكمه continue_btn معرفي شده به همين خاطر دکمه
continue از همون اول آشكار بود در صورتيكه بعد از زدن submit بايد ظاهر شود ومن هم هرچي بر سر اين continue_txt بدبخت مي زدم انگار بر سر كافر ميزني وبه هيچ صراطي مستقيم نبود. به خاطر اينكه بفهميد اين حقير دروغ نميگه لطفا خودتون امتحان كنيد
وcontinue_btn روبه continue_txt تبديل كنيد بينيد چي ميشه

در ضمن هنوز هم همون مسئله اي كه گفتم برقراره يعني كاربر ميتونه هر سه گزينه رو انتخاب كنه وبعد submit رو بزنه وامتياز يك رو هم بگيره (اگه احتياج هست عكسش رو براتون بذارم)لطفا شما يا استاد الفين جوابشو بگه

نكته آخر اگه امكان داره در مورد سئوالهاي نوع جاخالي دار هم يك آموزش بذارين .با تشكر

Man Hunter
25-05-2006, 02:28
خوب....خدا رو شكر مشكل حل شد.
من هيچ وقت جسارت نكردم كه بگو شما دروغ ميگين.
والا در ساير موارد از استاد الفين بپرسين بيشتر كمك ميكنه

موفق باشين.
يا حق ;)

sharareh
25-05-2006, 15:45
باشه مرسي از كمكتون

Elfin-D
25-05-2006, 21:25
سلام
مرسي از لطفي كه به بنده داريد
شراره جان
سوال شما رو ديدم
ولي چون ربطي به موضوع اين تاپك نداشت خواهش ميكنم كه يك تاپيك جديد باز كنيد تا رسيدگي بشه
مرسي

majidfp
10-07-2006, 11:14
دست درد نكنه استاد عزيز