PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد سرويس google كه مي شه باهاش تمام دنيا رو ديد؟

morteza_k
22-05-2006, 23:33
سلام دوستان خوبم
در مورد اين سرويس google كه مي شه باهاش تمام دنيا رو ديد كمي اطلاعات مي خوام .
اگه طرز كارش هم بگيد كه ديگه خيلي توپ مي شه.
ممنون. :happy:

hamed79
23-05-2006, 01:21
اگه منظورت googleearth كه يه نرم افزاره كه فكر ميكنم تقريبا 12 mb حجمشه و تصاويري بسيار جالب و اطلاعاتي بسيار جالب ارائه ميده
البته به اون كشور يا شهري كه شما بوسيله تصاوير ماهواره اي ميرين بستگي داره كه تا چه حد تصويره دقيق بده
من توي يه شهري رفتم تو يه چهار راه و حتي تصويري از بالا از ماشين هاي پارك شده هم بهم داد

در كل اين نرم افزار فوق العادست حتما امتحانش كنين

*NashenaS*
23-05-2006, 01:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Search

morteza_k
23-05-2006, 10:25
ممنونم دوستان خوبم فقط ميشه لينك دانلود برنامه رو برام بزارين.
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vorojax
23-05-2006, 10:27
باهاش ایرانم میشه دید؟

Behroooz
23-05-2006, 18:14
فكر نكنم در ايران جواب بده

morteza_k
23-05-2006, 23:09
ممنونم دوستان خوبم فقط ميشه لينك دانلود برنامه رو برام بزارين.
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
از دوستان كسي جواب من رو نمي ده.

*NashenaS*
23-05-2006, 23:25
سلام

Search Before You Request :evil:

Venus
25-05-2006, 11:39
نحوه كاركرد ‪ Google Earth‬چگونه است ؟ تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۲/۳۱‬
علمي. جامعه اطلاعاتي. گوگل.

شركت گوگل در سال ‪ ۲۰۰۴‬نرم افزار ‪ Google Earth‬را با خريد كمپاني معروف ‪ Keyhole‬صاحب شد و با استفاده از پلات فرم عظيم سوپر رايانه اش كيفيت عالي تصويري را ارايه داد.

به گزارش سايت ايتاليايي ‪ ،kataweb‬تكنيكي كه ‪ Google Eart‬براي زوم كردن از بالاي كره زمينه بر نقاط مختلف استفاده مي‌كند بسيار ساده است.

استفاده از چند ‪ Short Cut‬بدون هنگ كردن رايانه كاربران تنها مشكل واقعي در ايجاد تصوير سه بعدي اما انتقال داده‌ها است.

اگر قرار بود كه كاربران با مودمي با سرعت ‪ ۱۰‬مگابايت در ثانيه، تصويري يك متري از كل كره زمين مي‌گرفتند ‪ ۶۹‬سال طول مي‌كشيد و با مودمي با سرعت ‪ ۵۶‬كيلومتر حدود ‪ ۱۲‬هزار و ‪ ۴۰۰‬سال طول مي‌كشد.

بنابراين براي كاهش حجم ‪ Data Transfer‬كه براي نمايش و زوم كردن بر هر نقطه لازم است ‪ Google Earth‬ابتدا كل سطح زمين را به شكل يك چند ضلعي كه هر گوشه‌اش يك سطح صاف است در اورده است .

هرچه فاصله كاربران با آدرس دورتر باشد تعداد و وضح آن سطح‌ها نيز كمتر است.

همانطور كه به تدريج به آن نقطه بيشتر زوم شود گوگل ارت نيز ان سطوح را به زير سطح‌هاي جديد با شفافيت بيشتر تبديل مي‌كند و آن چند ضلعي كم كم به يك توپ گرد تبديل مي‌شود.

هرچه زوم بيشتر شود اين پروسه هم بيشتر تكرار مي‌شود بنابراين اين نرم افزار تنها نياز به مقدار بسيار كمي شفافيت دارد تا تصوير دلخواه را نشان بدهد.

morteza_k
25-05-2006, 13:05
سلام

07:55 PM
*NashenaS*
نقل قول:
نوشته شده توسط morteza_k
سلام

Search Before You Request

Venus نحوه كاركرد ‪ Google Earth‬چگونه است ؟ تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۲/۳۱‬
علمي. جامعه اطلاعاتي. گوگل.

شركت گوگل در سال ‪ ۲۰۰۴‬نرم افزار ‪ Google Earth‬را با خريد كمپاني معروف ‪ Keyhole‬صاحب شد و با استفاده از پلات فرم عظيم سوپر رايانه اش كيفيت عالي تصويري را ارايه داد.

به گزارش سايت ايتاليايي ‪ ،kataweb‬تكنيكي كه ‪ Google Eart‬براي زوم كردن از بالاي كره زمينه بر نقاط مختلف استفاده مي‌كند بسيار ساده است.

استفاده از چند ‪ Short Cut‬بدون هنگ كردن رايانه كاربران تنها مشكل واقعي در ايجاد تصوير سه بعدي اما انتقال داده‌ها است.

اگر قرار بود كه كاربران با مودمي با سرعت ‪ ۱۰‬مگابايت در ثانيه، تصويري يك متري از كل كره زمين مي‌گرفتند ‪ ۶۹‬سال طول مي‌كشيد و با مودمي با سرعت ‪ ۵۶‬كيلومتر حدود ‪ ۱۲‬هزار و ‪ ۴۰۰‬سال طول مي‌كشد.

بنابراين براي كاهش حجم ‪ Data Transfer‬كه براي نمايش و زوم كردن بر هر نقطه لازم است ‪ Google Earth‬ابتدا كل سطح زمين را به شكل يك چند ضلعي كه هر گوشه‌اش يك سطح صاف است در اورده است .

هرچه فاصله كاربران با آدرس دورتر باشد تعداد و وضح آن سطح‌ها نيز كمتر است.

همانطور كه به تدريج به آن نقطه بيشتر زوم شود گوگل ارت نيز ان سطوح را به زير سطح‌هاي جديد با شفافيت بيشتر تبديل مي‌كند و آن چند ضلعي كم كم به يك توپ گرد تبديل مي‌شود.

هرچه زوم بيشتر شود اين پروسه هم بيشتر تكرار مي‌شود بنابراين اين نرم افزار تنها نياز به مقدار بسيار كمي شفافيت دارد تا تصوير دلخواه را نشان بدهد.

ممنونم از لينك و توضيحات.
مرتضي

NoneForce
25-05-2006, 14:43
سلام

اين سرعتها و واحد ها چيه؟!!

با مودم معمولي يكم بايد صبر كنيد تا تصاوير به وضوح كامل برسند.
ولي با اينترنت سرعت بالا خيلي راحت تر مي شود از برنامه استفاده كرد.
نقشه ايران را هم دارد البته كليات خوب است ولي زوم خوبي ندارد. مثلا نقشه تهران واضح نيست و بايد از روي شكل حدس زد كه اينجا كجاست
ولي مثلا ساختمان گوگل را مي توانيد با زوم خوب حتي نوشته كف استخر را نيز بخوانيد
ولي با هر سرعتي كه وصل مي شويد حتما برنامه را يكبار هم كه شده امتحان بكنيد

zendegi
26-05-2006, 00:13
ميشه لطف كني يه كم يعني كامل در مورد طرز كار با اون توضيح بدي يعني دقيقا بايد چكار كنيم .....

alaodin1
26-05-2006, 01:35
اين نرم افزار روي هر سيستم جواب ميده يا گرافيك و رم بخصوصي را ميخواد

zendegi
26-05-2006, 01:43
براي من كه راحت باز شد ولي طرز كارش نميدونم كه جاي خاصي رو چطور بايد ديد..............

zendegi
26-05-2006, 12:16
من كه نفهميدم چجور كار ميكنه يكي لطفا منو به طور كامل راهنمايي كنه .........مزسي...

shahabmusic
26-05-2006, 12:47
دوستان روي هر سيستمي جواب ميده.
گوگل از طريق ماهواره از كل كره زمين عكس گرفته كه شما مي تونيد هم قسمت از كره زمينو زوم كنيد ببينيد ولي مكان هاي معروفو بهتر زوم مي كنه.
البته اين عكسا زياد قديمي نيسن و مال 2-3 ماه پيشه .
حتما دانلود كنيد ببينيد(پشيمون نمي شين)

morteza_k
26-05-2006, 16:19
سلام دوستان
يك سوال ديگه مگه نمي توني به صورت زنده همه جا رو ببيني.

NoneForce
27-05-2006, 10:03
سلام
زنده؟! بستگي داره به چي بگيد زنده. اگر انتظار داريد حركت آدمها را ببينيد، نه زنده نيست.
ولي اكثر تصاوير مكانهاي مهم به روز مي شوند.

morteza_k
27-05-2006, 16:16
سلام
زنده؟! بستگي داره به چي بگيد زنده. اگر انتظار داريد حركت آدمها را ببينيد، نه زنده نيست.
ولي اكثر تصاوير مكانهاي مهم به روز مي شوند.

سلام
پس زنده نيست و فقط عكسه اين جوري كه بدرد نمي خوره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s.a.h
28-05-2006, 02:38
خوب اينجا بحث شيرين گوگل ارث هستش
خوب بايد بگم كه يه نرم افزار عالي هستش اين نر م افزار هسته اصلي و ديتا بيسش برميگرده به سايت ناسا خود سايت ناسا يه برنامه داده بيرون به نام Nasa World Wind كه يه برنامه حرفه اي هستش يكي از كار هاش هم ديد زدن از اون بالاست فقط مشكلي كه اين برنامه ها دارن ايرانو به طور واضح نميشه ديد حالا نميدونم به خاطره چي هست به احتمال زياد تحريم ديگه
اينم بگم حجمش تقريبا 50 مگ هستش و در ورزن جديدش ميتونيد به ماه هم نگاه كنيد

shahabmusic
28-05-2006, 07:30
سلام
پس زنده نيست و فقط عكسه اين جوري كه بدرد نمي خوره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از هيچي بهتره .
جاهايي كه ديدني باشه كيفيت عكسش زياده من خودم برج ايفل ديدم حال كردم (حتي ماشين ها رو هم مي بيني)
اگه زنده بخاي بعضي از سايتها در سطح بعضي از شهر هاي دنيا دوربين كار گذاشن كه حتي اجازه حركت و تنظيم دوربينو براي چند دقيقه بهت مي ده(البته بعضي از اين دوربينا پشتشون پروژكتور هست كه مي توني خاموش روشن كني) .
من با اين سايت ها چند سال پيش موزه پاريسو به صورت زنده و متحرك ديدم البته الان سايتش يادم نيست.

morteza_k
28-05-2006, 10:09
از هيچي بهتره .
جاهايي كه ديدني باشه كيفيت عكسش زياده من خودم برج ايفل ديدم حال كردم (حتي ماشين ها رو هم مي بيني)
اگه زنده بخاي بعضي از سايتها در سطح بعضي از شهر هاي دنيا دوربين كار گذاشن كه حتي اجازه حركت و تنظيم دوربينو براي چند دقيقه بهت مي ده(البته بعضي از اين دوربينا پشتشون پروژكتور هست كه مي توني خاموش روشن كني) .
من با اين سايت ها چند سال پيش موزه پاريسو به صورت زنده و متحرك ديدم البته الان سايتش يادم نيست.

ممنون شهاب جان
اگه ادرس سايتاش يادت اومد حتما بذاري ها .
ممنون.
مرتضي. :blush: