PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : mvm 530 چجور ماشینیه ؟؟

dydh
05-02-2011, 22:48
mvm 530 چجور ماشینیه ؟؟ ارزش خریدن داره ؟
امکانات و ظاهر خوبی داره. ولی چینی بودنش چی ؟؟ قابل اطمینانه ؟
مصرفش با موتور 2000 چقدره ؟

mehrdad1921
22-02-2011, 14:17
با سلام
به نظر من نسبت به قیمتش و رقباش ماشین خوبی هست از هر لحاظ.
از نظر کیفیت از خودروهایی نظیر پارس 405 و سمند بهتره.
مصرفش هم واسه 100 تا حدود8 لیتره که اینم بهتره.
ظاهرا اکثرا مشکل کمک فنر دارن که تو سرعت های بالا گیچ میزنه اونم با مراجعه به نمایندگی حل میشه البته میگن اونایی که تازه اومدند دیگه این مشکل رو ندارن.

MoHaMaD ZaNd
22-02-2011, 19:01
ظاهرا اکثرا مشکل کمک فنر دارن که تو سرعت های بالا گیچ میزنه اونم با مراجعه به نمایندگی حل میشه البته میگن اونایی که تازه اومدند دیگه این مشکل رو ندارن.
دوست من مشکل گیج زدن ماشین توی سرعت های 80 به بالا کلا یکی از معایب این ماشینه و قابل رفع نیستش ! ( به دلیل سیستم تعلیق نرمش )

mehrdad1921
23-02-2011, 12:04
دوست من مشکل گیج زدن ماشین توی سرعت های 80 به بالا کلا یکی از معایب این ماشینه و قابل رفع نیستش ! ( به دلیل سیستم تعلیق نرمش )

همسایه ی ما حدود یک ماهه که گرفته اولش تو سرعت های بالا گیج می زد بعد بامراجعه به نمایندگی رفع شد حالا دیگه اصلا گیج نمیزنه من خودم از نمایندگیش پرسیدم خودشون گفتند که مشکل از نرمی نیست کمکاشون مشکل دارن که قراره اگه چین موافقت کنه فراخوان بدن تا این مشکل رو حل کنن .
البته این همسایمون به پیشنهاد من سایز لاستیکو از 195 به 205 و دیواره ی لاستیکو از55 به 60 ارتقا داد که اینم تا حدودی مشکل رو رفع کرد

farshad bugatti
23-02-2011, 22:47
همسایه ی ما حدود یک ماهه که گرفته اولش تو سرعت های بالا گیج می زد بعد بامراجعه به نمایندگی رفع شد حالا دیگه اصلا گیج نمیزنه من خودم از نمایندگیش پرسیدم خودشون گفتند که مشکل از نرمی نیست کمکاشون مشکل دارن که قراره اگه چین موافقت کنه فراخوان بدن تا این مشکل رو حل کنن .
البته این همسایمون به پیشنهاد من سایز لاستیکو از 195 به 205 و دیواره ی لاستیکو از55 به 60 ارتقا داد که اینم تا حدودی مشکل رو رفع کرد
اینی که شما میگی هم مصرفشو بالا میبره و هم بخصوص رو شتابش خیلی تاثیر داره!!
به خاطره این که علاوه بر پهن شدن لاستیک قطرش هم افزایش پیدا کرده که رو شتاب ماشین کندی مثل MVM خیلی تاثیر داره!

mehrdad1921
24-02-2011, 11:11
اینی که شما میگی هم مصرفشو بالا میبره و هم بخصوص رو شتابش خیلی تاثیر داره!!
به خاطره این که علاوه بر پهن شدن لاستیک قطرش هم افزایش پیدا کرده که رو شتاب ماشین کندی مثل MVM خیلی تاثیر داره!

خوب ما این کار را معمولا انجام میدیم مثلا ریو خودش لاستیکش 13 با پهنای 175 بود که الان من رینگ 14 با پهنای 185 کردمش که هم ترمزگیریش خوب شده هم تعادلش تو مصرف سوخت هم زیاد تاثیر نذاشته.

sinaxex
24-02-2011, 13:01
خوب ما این کار را معمولا انجام میدیم مثلا ریو خودش لاستیکش 13 با پهنای 175 بود که الان من رینگ 14 با پهنای 185 کردمش که هم ترمزگیریش خوب شده هم تعادلش تو مصرف سوخت هم زیاد تاثیر نذاشته.
در مورد ریو به دلیل گشتاور نسبتا خوب اش این موضوع صادق نیست و موضوع اصلی این هست که از رینگ و لاستیکی استفاده میکنید که استوک ریو هست برای همین موضوع کاملا فرق میکنید شما در واقع در ریو با این کار خودرو را استاندارد تر میکنید اما در خودرویی همچون ام وی ام 530 به دلیل گشتاور پایین در مقابل حجم موتور بالاتر نسبت به ریو فکر نمیکنم این موضوع صادق باشد و من هم نظر دوست قبلی رو دارم. البته مصرف کننده های ام وی ام 530 بیشتر از دو مورد گلایه داشتند یکی اینکه مصرف سوخت این خوردو با چیزی که در کاتالوک نوشته کاملا فرق دارد و تا صدی 12 هم میسوزاند(البته ممکنه به دلیل بنزین غیر استاندارد هم باشه) و همین طور کوبش کمر فنر عقب که در دست انداز ها شربه را به طور کامل به بدنه وارد میکند و صدا داخل کابین میپیچد والا از نظر کمک فنر جلو کاملا نرم هست
من این خودرو رو به این شکل تفسیر میکنم:
-دنده و کلاچ گیری بسیار نرم(لیمیت امتیاز)
-ترمز ها قابل قبول (امتیاز کامل نمیدم )
-نرمی خودرو اگر مشکل کمک عقب واقعا حل شود قابل قبول
-طراحی عقب خودرو بسیار خشک و کاملا مشهود هست که برای کم کردن هزینه سریع جمع بندی شده اما در نمای جلو به نظرم خوب هست
-عمکلرد موتور به نظرم راضی کننده نیست! حجم موتور 2 لیتر و 139 اسب بخار! که به نظرم واقعا 139 اسب بخار پوشالی هست. این خودرو 139 اسب را در دور موتور پایین ایی ایجاد میکند یعنی 4000 الی 4500 پس باید در نظر تئوری شرایط بد نباشد اما این خودرو با این قدرت شتابی معادل با 13 ثانیه صفر تا 100 کیلومتر را طی میکند که خیلی جای تامل داره!
خدمات پس از فروش مدیران خودرو هم به تازگی داره خوب میشه

mehrdad1921
27-02-2011, 12:06
البته مصرف کننده های ام وی ام 530 بیشتر از دو مورد گلایه داشتند یکی اینکه مصرف سوخت این خوردو با چیزی که در کاتالوک نوشته کاملا فرق دارد و تا صدی 12 هم میسوزاند(البته ممکنه به دلیل بنزین غیر استاندارد هم باشه) و همین طور کوبش کمر فنر عقب که در دست انداز ها شربه را به طور کامل به بدنه وارد میکند و صدا داخل کابین میپیچد والا از نظر کمک فنر جلو کاملا نرم هست
-عمکلرد موتور به نظرم راضی کننده نیست! حجم موتور 2 لیتر و 139 اسب بخار! که به نظرم واقعا 139 اسب بخار پوشالی هست. این خودرو 139 اسب را در دور موتور پایین ایی ایجاد میکند یعنی 4000 الی 4500 پس باید در نظر تئوری شرایط بد نباشد اما این خودرو با این قدرت شتابی معادل با 13 ثانیه صفر تا 100 کیلومتر را طی میکند که خیلی جای تامل داره

دوست عزیز اینکه موتور این ماشین نسبت به خودش عملکرد خوبی نداره رو قبول دارم و مثل ماشینای 2000 نظیر اوانته عمل نمیکنه.والی در کل بد نیست.
شتاب صفر تا صد این ماشین 12 ثانیه هست که ظاهرا در جایی نوشته نشده و به صورت تجربی یعنی در ایران وتوسط دارندگان این ماشین بدست امده که با این حساب بد نیست چون تمام ماشینایی که شتاب صفر تا صدشونو توکاتولوگ می نویسن در عمل 1.5 تا 2 ثانیه فرق میکنه مثلا ماشینی که تو کاتولوگ شتابشو 10 ثانیه زده در عمل 11.5 تا 12 ثانیه هست چون اونا تو شرایط خاص ازمایش مشن یکیش اینکه اونا با بنزین یورو 5 ازمایش میشن والی ما اینجا بنزین یورو2 با اکتان 85 میزنیم.
مصرف سوختشم 12 نیست تو جاده8الی9و تو شهر 9 الی10 هست.که نسبت به رقباش معمولی هست.

AmiRreZA_RAcEr
06-03-2011, 03:10
قسمت شد و پشت این ماشین نشستم و تستش کردم ، افتضااااااااااااااااااااا ح .... لطفا خرده نگیرید که دلیل و سند و مدرکت کو ، من اصلا دلم نمیگیره بخوام بیام کامل بگم چی بود ماجرا ، اما قبل از انجام تست قصدم این بود که بیام یه ریویو واسه بچها بنویسم که ... بیخیال

MoHaMaD ZaNd
06-03-2011, 23:48
قسمت شد و پشت این ماشین نشستم و تستش کردم ، افتضااااااااااااااااااااا ح .... لطفا خرده نگیرید که دلیل و سند و مدرکت کو ، من اصلا دلم نمیگیره بخوام بیام کامل بگم چی بود ماجرا ، اما قبل از انجام تست قصدم این بود که بیام یه ریویو واسه بچها بنویسم که ... بیخیال
دوست عزیز میشه بگین نسبت به چه ماشینی افتضاح هست ؟

AmiRreZA_RAcEr
07-03-2011, 00:20
کلا نسبت به ماشین افتضاحه محمد ، آخه این دیگه چی بود ؟!؟!
البته قابل ذکر باشه اونایی که فقط از ماشین واسه رفت و امد استفاده میکنن و اصلا توجهی به ماشینشون ندارن و 2 سال بعد هم میفروشن و یه صفر میخرن و ..... میتونن با این ام وی ام 530 بسازند ولی اگه مثل من باشید که نصف روز نشده از خریدتون پشیمون میشید ....

mohamad skystar
07-03-2011, 00:38
من کلان با خودروی چینی در کشور مخالفم چون به طور اضطراری جایگزین خودروهای خوبی مثل دوو سیلو یا ماتیز و فولکس گل شدن.
شرکت اصلی این محصولات که تو چین هست کمتر از 10 سال قدمت داره و این یعنی کم تجربگی.
این نظر من بود.
متاسفانه به جای اینکه سرمایه گذاران با شرکت های معتبر قرارداد ببندن میرن سمته چین.......
موفق باشید

mehrdad1921
10-03-2011, 21:21

دوست عزیز لطفا با دلیل و مدرک بگید تا ما هم از تجربه ی شما استفاده کنیم نمیشه که همینطوری بگین فلان ماشین بد هست یا خوب مثلا نگات ضعفشو بگین
در ضمن شما باید این ماشینو با رقباش مقایسه کنید مثل پارس سمند و ورنا.

sina davis
31-03-2011, 16:50
دوستان با اين قيمت مي توني يک هيوندا اوانته بگيري که شتاب و سرعتش خيلي بيشتره و کره اي هم هست نه چيني:2:

nj2174
24-12-2014, 08:35
دوستانی که ام وی ام 530 دارن و هنوز نتونستن راه حلی برای کمک فنراش پیدا کنن:
چند وفت پیش تو سایت هواداران ام وی ام یکی شماره تلفن تعمیرکاری رو داده بود که با روش خاص خودش کمک فنرهای اصل

KYB ژاپنی ماکسیما رو روی MVM 530 مینداخت و مشکل کامل حل میشد.

دیروز بالاخره دلمو به دریا زدم و ماشینو بردم پیشش البته روز قبلش هماهنگ کرده بودم

از ساعت 8.5 صبح تا ظهر کنارش بودم و خودم دیدم با چه مهارت و خلاقیتی کمکهای جلو و مخصوصا عقب رو که با روش ابداعی

خودش روی ماشین نصب کرد

و برام خیلی جالب بود که با اطلاعات دقیق و فنی خودش در مورد مسائلی مثل هندلیگ و بقیه چیزا این کارو انجام داد.

از شهرآرا که تعمیرگاه ایشون هست تا کرج با ماشین رفتم و امروز هم که با خانومم اومدیم تهران اونم میگفت چقدر ماشین تغییر

کرده.

به هر حال چون میدونم خیلیا این مشکلو دارن هرکی میخاد یه بار برای همیشه از این مشکل خلاص بشه میتونه به آقای شیری

مراجعه کنه

بنده خدا اول شماره تلفن کسایی رو که قبلا این کارو براشون انجام داده میده تا هرکی شک داره ازشون بپرسه و مطمئن بشه

شماره تلفن تعمیرگاه و همراه آقای شیری رو براتون میزارم 88269866 ، 09124198257

امیدوارم با راه حل های ناآگاهانه مثل ارتفاع زدن و بوش گذاشتن و بقیه کارایی که خیلی جاها گفتن وقت خودتونو تلف نکنید.

دوس دارم به همه کساییکه تصمیم دارن با مبلغ حدود 40 تومن یه ماشین برای خودشون بگیرن بگم بدون توجه به تبلیغات منفی

که مافیای ایران خودرو و سایپا تو سایتا راه انداختن خودتون شخصا پشت فرمون این ماشین بشینید و با بقیه محصولات تو این رنج

قیمت حتی بالاتر مقایسه کنید و بعد تصمیم به خرید بگیرید.