PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا بی حوصلگی درمان داره ؟

dragon-fly
03-02-2011, 16:33
سلام
اگه کسی راهی برای درمان بی حوصلگی داره لطفا بگه.
با تشکر از جواب های شما.

shabe.saket
03-02-2011, 22:56
سلام
اگه کسی راهی برای درمان بی حوصلگی داره لطفا بگه.
میدونی درمانش چیه؟
توی امضات نوشته.

dragon-fly
03-02-2011, 23:03
ورزش هم میکنی؟
به نظر خودت افسردگی هم داری؟
ورزش نه.چون هم مثل شما تالاسمی مینور دارم.هم زانم رو باید عمل کنم که نمیکنم.
فکر نمیکنم.راستش رو بخوای من تعریف درستی از افسردگی ندارم.

dragon-fly
03-02-2011, 23:08
میدونی درمانش چیه؟
توی امضات نوشته.
واقعا چطوری میتونه حوصلمو برگردونه.(مطلب امضامو میگم)

---------- Post added at 11:08 PM ---------- Previous post was at 11:05 PM ----------

احیانا کم خونی نداری؟
فقر اهن نه ولی تالاسمی هستم.

Life24
03-02-2011, 23:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همه افراد بعضی مواقع احساس غم و اندوه را تجربه می کنند، اما گاهی این احساسات زندگی روزانه ما را ....
افسردگی چیست؟
همه ما در طول زندگی در دوره های کوتاه و بلند احساس داشتن غم و اندوه را خصوصاً در هنگام از دست دادن همسر و یا نزدیکان، هنگام کار و یا از دست دادن آن، تجربه کرده ایم و همه ما قادر به مقابله با این حوادث هستیم. اما زمانی که این اندوه، بیش از اندازه و پایدار و عمیق باشد ممکن است منجر به بیماری افسردگی گردد.
امروزه علم شناخت فعل و انفعالات بیو شیمیایی مغز یا تغییرات شیمیایی در مسیرهای عصبی که اصطلاحاً نروترانسمیتر نامیده می‌شوند در ایجاد آثار بیماری افسردگی نشان داده است که این تغییرات شیمیایی خودرا بصورت علائمی‌همچون تغییر خلق، کاهش اشتهاء، تحریک پذیری، خستگی مفرط و بی علاقگی نمایان می‌سازد.البته دانشمندان علم ژنتیک یک ژن خاصی را مسئول این بیماری معرفی نمی‌کنند بلکه ترکیبی از ژنهای مختلف، شخص را مستعد به بیماری مذکور می‌نماید.
در واقع زمینه ژنیتیکی و همچنین مجموعه ای از رویدادهای پر از استرس و آسیب زای زندگی، همچون از دست دادن نزدیکان، همسر و یا ویژگیهای شخصیتی مانند بدبین بودن و تمایل به تنهایی می‌تواند فرد را به سمت ابتلاء به بیماری افسردگی هدایت نماید.
در هر لحظه از زمان حداقل 15 تا 20 درصد افراد بزرگسال جامعه ممکن است عوارض و نشانه های افسردگی شدید را از خود نشان بدهند و میلیونها نفر در هر لحظه در جهان تحت درمان افسردگی قرار گیرند.
خوشبختانه، امروزه به دلیل تحقیقات گسترده علمی‌و جدید درمان این بیماری بسیار راحتتر شده است .تشخیص زود هنگام افسردگی و داروهای جدیدتر، مثل داروهایی که مستقیماً تغییرات شیمیایی مغز را مورد هدف قرار می‌دهد می‌توانند عوارض و یا دوره های سخت بیماری را تحت کنترل در آورند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درمان به موقع می‌تواند نورامید بخش زندگی را به بیمار برگرداند.

انواع افسردگی
همانند هر بیماری دیگری مثل انواع بیماریهای قلبی یا پوستی بیماری افسردگی نیز فرمهای مختلفی دارد. که با این تقسیم بندی تشخیص و درمان آن راحتتر است البته قابل ذکر است که همچنان تحقیقات علمی‌ادامه دارد و ممکن است فرمهای دیگری نیز در آینده ارائه گردد.
در حال حاضر سه دسته عمده افسردگی عبارتند از :
1. افسردگی شدید(عمده)Major Depression
2. افسردگی پایدار ولی خفیفDysthmia
3. اختلال دو قطبی
البته بیماران ممکن است انواع متفاوت از علائم و نشانه‌ها را داشته‌باشند که با همپوشانی گروههای مختلف همراه باشد.

Life24
03-02-2011, 23:14
ورزش نه.چون هم مثل شما تالاسمی مینور دارم.هم زانم رو باید عمل کنم که نمیکنم.
فکر نمیکنم.راستش رو بخوای من تعریف درستی از افسردگی ندارم.
مفيد است
مسئولان بايد نوع مرغوب و مطابق با استانداردهاي بين‌المللي داروي آهن زدا را در اختيار بيماران تالاسمي قرار دهد تا آنان مجبور به استفاده از داروهاي ناشناخته نشوند.

سلامت نیوز: يك فوق تخصص خون گفت: ورزش براي جلوگيري از پيشرفت پوكي استخوان در مبتلايان به تالاسمي بسيار مفيد است و وضعيت روحي آنان را ارتقا مي‌دهد.

دكتر مينا ايزديار در گفت وگو با ايسنا افزود: چند نفر از مبتلايان به اين بيماري در ايران كه توجه كافي به وضعيت جسماني خود كرده‌اند به صورت حرفه‌اي ورزش مي‌كنند و حتي در سطح استاني به مقام دست يافته‌اند.

وي با بيان اينكه پدران و مادران كودكان سالم از ورزش كردن فرزندان خود مي‌ترسند، گفت: آنان سعي مي‌كنند به هر بهانه‌اي از پزشك گواهي مبني بر ممنوعيت فرزندشان از ورزش بگيرند اما اين كار كاملا اشتباه است چون نه تنها پدران و مادران كودكان سالم بايد فرزندانشان را به ورزش كردن تشويق كنند بلكه بيماران هم بايد بر حسب شرايط جسماني خود به اين كار ترغيب شوند چرا كه ورزش اثرات مفيدي بر بدن دارد.

رييس بخش خون و اطفال مركز طبي كودكان ابراز اميدواري كرد: مسئولان بايد نوع مرغوب و مطابق با استانداردهاي بين‌المللي داروي آهن زدا را در اختيار بيماران تالاسمي قرار دهد تا آنان مجبور به استفاده از داروهاي ناشناخته نشوند. بيماران نيز دستورات پزشك را به طور مرتب در منزل اجرا كنند تا آهن بدن آنها بيش از حد مجاز افزايش نيابد و اين ماده در قلب آنان رسوب نكند و بيمار دچار مشكل قلبي نشود چون بيماران در صورت مبتلا نشدن به بيماري قلبي مي‌توانند ورزش كنند.

وي درباره ورزش مبتلايان به تالاسمي مينور گفت: مينورها هم مشكلي براي ورزش كردن ندارند و نفس نفس زدن آنها در روزهاي اول انجام حركات ورزشي طبيعي است چون حتي نفس يك ورزشكارهم پس از يك هفته كم تحركي، هنگام ورزش به شماره مي‌افتد بنابراين بدن بايد به ورزش كردن عادت داشته باشد تا مشكل تپش قلب پيدا نكند.

ايزدياردر پايان اظهار كرد: حياط اغلب مدارس كوچك است و از دانش آموزان خواسته مي‌شود زياد فعاليت نكنند تا دچار آسيب ديدگي‌هايي مانند شكستگي دست و پا نشوند. همچنين آنان معمولا حد فاصل خانه تا مدرسه را با خودرو طي مي‌كنند در اين شرايط كودكان كم تحرك شده و چاق مي‌شوند.

squall12
03-02-2011, 23:19
فقر اهن نه ولی تالاسمی هستم.[/QUOTE]

من کاملا درکت می کنم.
تنها راهش درمان بیماریته به نظر من.تالاسمی هم بالاخره یه ربطهایی به کم خونی داره دیگه.
علت بی حوصلگیت هم اینه که اکسیژن کافی به خونت نمی رسه و حوصله انجام کاری نداری یعنی دلت میخواد اون کارها رو انجام بدی ولی تواناییش رو نداری

Alireza SM
03-02-2011, 23:22
ورزش و فيلم هاي خنده دار قاتل بي حوصلگي هستن :20:

dragon-fly
03-02-2011, 23:34
Life24 عزیز در مورد اون مطلب اول باید بگم من فقط زود خسته میشم و البته تمایل به تنهایی ندارم و از جاهای خلوت متنفرم.اما حوصله اینکه جایی باشم که کسی هی بخواد بام حرف بزنه یا خیلی شلوغ باشه ندارم.
در مورد این قرص اهن زدا و درمان تالاسمی هم بیشتر توضیح میدید ؟

---------------------------------------------------------------------
squall12 عزیز اگه شما هم در مورد درمان تالاسمی بیشتر میدونی توضیح بدید ؟
در مورد رسیدن اکسیژن به خون هم به نظرت میشه کاریش کرد ؟

---------- Post added at 11:34 PM ---------- Previous post was at 11:30 PM ----------

ورزش و فيلم هاي خنده دار قاتل بي حوصلگي هستن :20:
فیلم خنده دار که خوراکه اساسی.
به نظر شما (یا دوستان) چه ورزشی مناسبه ؟

farzin1986
04-02-2011, 00:08
درود..
واقعا دوستان نظرات عالی دادن من هم استفاده کردم..

ولی میدونی دوست من.. من هم در یک دوره ی 6 ساله افسرده بودم و در فصل بهار هر سال بشدت افسرده تر میشدم البته به دلایل نه صرفا روحی بلکه جمعی از عوامل ..
-به نظر من هدف حالا چه هدف هایی که در کوتاه مدت محقق میشن و چه هدف هایی که در بلند مدت میسر میشوند، باعث دمیده شدن طراوت به زندگی آدم میشه.. من حتی به توصیه یک شخص عزیز برای خودم لیست هدف داشتم..
- با خدای خودت هر جور بهتر میتونی ارتباط بگیر و سعی کن بیشتر بخواهی ازش خیلی بیشتر ما همه مستحق بهترینها هستیم.. و خداست که به اندازه خواسته بندش بهش نیرو میده..
-موزیک، نیمیدونم تا چه حد علاقه داری ولی من میشد بعضی روز ها 20 ساعت موزیک گوش میکردم..
مخصوصا سبک های ترنس و موزیک های ATB - Tiesto - ERA - ASURA - enigma - و ... بسته به حسم ولی من خیلی لذت میبردم.. و واقعا کمکم میکرد..
-به چه کاری علاقه مندی؟ همونو دنبال کن تا تهش..
من عاشق کارهای الکترونیکی و کلا برقی بودم، هستم و خواهم بود.. از جارو برقی بگیر تا تلویزیون و رادیو دل و روده همشونو میریختم بیرون شاید باورت نشه ولی یکی از بهترین تفریحاتم همین بود..
طوری که حتی رشته تحصیلیم هم برق انتخاب کردم..
و الان که 25 سال دارم خدا رو شکر میکنم که بهم قدرتی داد تا در سخت ترین شرایطی رو که میتونستم متصور شم، امیدم رو از دست ندم و کم نیارم .. و خدارو شکر که بخیر گذشته تا حالا و انشالله که باقی مسیر رو هم خودش یاریم میکنه.. :40:
-

x935
04-02-2011, 00:36
دوستاني كه اينجوري هستن بهتره حتما يه چكاپ كامل بدن گاهي وثتا كمبود يه ويتامين يا ماده معدني ميتونه باعث افسردگي و بي حوصلگي بشه

dragon-fly
04-02-2011, 00:46
درود..
واقعا دوستان نظرات عالی دادن من هم استفاده کردم..

ولی میدونی دوست من.. من هم در یک دوره ی 6 ساله افسرده بودم و در فصل بهار هر سال بشدت افسرده تر میشدم البته به دلایل نه صرفا روحی بلکه جمعی از عوامل ..
-به نظر من هدف حالا چه هدف هایی که در کوتاه مدت محقق میشن و چه هدف هایی که در بلند مدت میسر میشوند، باعث دمیده شدن طراوت به زندگی آدم میشه.. من حتی به توصیه یک شخص عزیز برای خودم لیست هدف داشتم..
- با خدای خودت هر جور بهتر میتونی ارتباط بگیر و سعی کن بیشتر بخواهی ازش خیلی بیشتر ما همه مستحق بهترینها هستیم.. و خداست که به اندازه خواسته بندش بهش نیرو میده..
-موزیک، نیمیدونم تا چه حد علاقه داری ولی من میشد بعضی روز ها 20 ساعت موزیک گوش میکردم..
مخصوصا سبک های ترنس و موزیک های ATB - Tiesto - ERA - ASURA - enigma - و ... بسته به حسم ولی من خیلی لذت میبردم.. و واقعا کمکم میکرد..
-به چه کاری علاقه مندی؟ همونو دنبال کن تا تهش..
من عاشق کارهای الکترونیکی و کلا برقی بودم، هستم و خواهم بود.. از جارو برقی بگیر تا تلویزیون و رادیو دل و روده همشونو میریختم بیرون شاید باورت نشه ولی یکی از بهترین تفریحاتم همین بود..
طوری که حتی رشته تحصیلیم هم برق انتخاب کردم..
و الان که 25 سال دارم خدا رو شکر میکنم که بهم قدرتی داد تا در سخت ترین شرایطی رو که میتونستم متصور شم، امیدم رو از دست ندم و کم نیارم .. و خدارو شکر که بخیر گذشته تا حالا و انشالله که باقی مسیر رو هم خودش یاریم میکنه.. :40:
-
من زیاد اهل موزیک نیستم.بخش های اصلی زندگی من : خدا-خانواده-کامپیوتر-فیلم-کتاب و چندتا چیز دیگس.
اینکه شما میگی " به چه کاری علاقه مندی؟" من از دبیرستان عاشق کامپیوتر بودم.اما مشکل همون حوصلس که نمیزاره حتی من در مورد کامپیوتر یاد بگیرم.که راهی براش پیدا نکردم.
این جملاتی که شما گفتی خیلی قشنگ و درسته اما هیچ وقت با این چیزا نتونستم راهی برای حل این مشکل پیدا کنم.نمیدونم شاید من.......

farzin1986
04-02-2011, 01:46
من زیاد اهل موزیک نیستم.بخش های اصلی زندگی من : خدا-خانواده-کامپیوتر-فیلم-کتاب و چندتا چیز دیگس.
اینکه شما میگی " به چه کاری علاقه مندی؟" من از دبیرستان عاشق کامپیوتر بودم.اما مشکل همون حوصلس که نمیزاره حتی من در مورد کامپیوتر یاد بگیرم.که راهی براش پیدا نکردم.
این جملاتی که شما گفتی خیلی قشنگ و درسته اما هیچ وقت با این چیزا نتونستم راهی برای حل این مشکل پیدا کنم.نمیدونم شاید من.......

دوست عزیز اینا که خیلی خوبن.. هیچ چیزی مثل برنامه نویسی آدم رو به فکر نمیندازه و خلاقیت آدم رو قلقلک نمیده..
شاید شما چی دوست من....
مطمئن باش اگه خودت بگی نه نمیتونم، حال ندارمو و... کاری که پیش نمیبری هیچ تازه به ضمیر ناخودآگاهت گفتی من هیچم! من ناتوانم! و ...
درمان بیماری و یک چکاب کامل هم بد نیست سلامتی بزرگترین ثروت آدمی هست ولی متاسفانه آدمای سالم کمتر قدر این نعمت رو میدونن..

doyar83
07-03-2011, 20:45
بی حوصلگی فقط با خوردن عسل بر طرف میشه در ضمن حتما باید ورزش گروهی رو مد نظر خودتون بذارید .

Saeed System
07-03-2011, 21:47
به نظر من به خودتون استرس وارد کنید. که هیجانتون بره بالا.

از چایی .. نسکافه . قهوه . شکلات داغ . نوشیدنی انرژی زا استفاده کنید .. هیجان و استرستون بره بالا شاید بی حوصلگی از

بین بره..... :11:

golabi2
07-03-2011, 22:09
میگم مشاوره تاثیری داره؟!؟؟!؟

siamakdadashi
07-03-2011, 22:26
مثلا چی ؟
من از بچگی بی حوصله بودم اما الان تقریبا 6 ساله خیلی شدید شده.
چند سال پیش دکترم رفتم یه سری بم قرص داد که بی حوصله ترم کرد.یادم نیست قرصا چی بود.
سلام دوست عزیز.آخه برای بی حوصلگی که نمیرن پزشک.شما باید بری روانشناس.
در ضمن دوستان هی نگن متعصبانه پست میدم.من فقط به تاپیکهایی که مربوط به روانشناسی هست پاسخ میدم.
با روان درمانی مشکل شما حل میشه.
شغل پدر،وضعیت مالی،تعداد فرزندان خانواده و رشته تحصیلی و سنتان را برام پیام خصوصی کنید تا کمکتون کنم.

---------- Post added at 12:26 AM ---------- Previous post was at 12:25 AM ----------

میگم مشاوره تاثیری داره؟!؟؟!؟
روانشناس بهتره.مشاور برای ازدواج و مشکلات تحصیلی و اینجور چیزا مناسبتره.
ولی اگه اسم درمان رو میگید مشاوره اون روان درمانی هست.

x935
07-03-2011, 23:02
بي حوصله گي ميتونه نشونه اي از افسردگي باشه؟

eMer@lD
08-03-2011, 19:52
سلام دوستان گرامی
لطفا پست هایی که به اهمیت تاپیک نمی افزاید قرار ندهید و برای یاری به دوستان عزیزتون با تحقیق وارد بحث شوید
ممنون

از قدیم گفته اند عجله کار شیطان است. نمی دانم شما هم این حرفها را شنیده اید یا اینکه با افراد عجول برخورد داشته اید یا نه. با این حال فکر می کنم خواندن این مطلب برایتان خالی از فایده نباشد.

شاید برایتان جای سوال باشد که چه چیزی باعث عجله می شود. پاسخ ساده است. معمولا وقتی مسئولیتمان زیاد است شکیبایی خود را از دست می دهیم. در چنین شرایطی بهتر است وظایف را تا آنجا که ممکن است تقسیم کنیم و تنها یک کار را در یک زمان انجام دهیم.

چرا بی حوصله؟

بی صبری و کم حوصلگی اصولا به طور پنهانی در آدمی رخنه می کند. در صورتی که شما احساس نگرانی، اضطراب و ناراحتی می کنید، مطمئن باشید علت زیر بنایی این احساسات منفی بی‌صبری است. به منظور تقویت صبر و حوصله در وجود خود لازم است آگاه باشید چه حوادثی باعث می شوند آرامش خود را از دست بدهید؟ لیستی از انها تهیه کنید.آن وقت خواهید فهمید که در اکثر مسائل سخت و دشوار لحظه ای برای تحمل کردن وجود دارد.

غلبه بر بی حوصلگی

برای ایجاد و تقویت صبر و شکیبایی باید نگرش خود درباره زندگی را به کلی تغییر دهید. هر گاه احساس بی صبری برشما غلبه کرد، چند نفس عمیق بکشید و سعی کنید ذهنتان را ارام کنید. اگر می بینید که راهی برای غلبه بر بی صبریتان ندارید آن را رها کنید. ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد اما به تدریج این مهارت در شما تقویت می شود. برای این کار سعی کنید سر خود را با مسائلی که دوست دارید گرم کنید تا کمتر به موضوعی که باعث بی صبریتان شده فکر کنید.

زمان حلال مشکلات است

افرادی که عجول هستند برای به دست آوردن فوری و سریع هر چیزی پافشاری می کنند. گذشت زمان بسیار دردناک است اما به هر حال برای رسیدن به هر هدفی باید قبول کرد لازم است تا زمانی بگذرد. به خاطر داشته باشید رسیدن به هر چیز خوبی به گذر زمان نیاز دارد.

منتظر غیرمنتظره باشید

همیشه کارها آن طور که ما برنامه ریزی کرده ایم پیش نمی رود و باید با کمال آرامش، تغییر و تحولات را در زندگی پذیرفت. اگر آدمی هستید که بر اثر ریختن اتفاقی نوشابه روی روزنامه تان عصبانی می شوید و طاقت خود را از دست می دهید، بدانید که نمی توان در مقابل اتفاقات ناخواسته ایستادگی کرد و با بی‌صبری هم کاری درست نخواهد شد.

وقت چیه ؟ زنگ تفریح زنگ تفریح

چند دقیقه ای آرام بنشینید و هیچ کاری انجام ندهید، تلویزیون تماشا نکنید. حتی کتاب یا روزنامه ای نخوانید در ابتدا شاید برایتان کمی سخت باشد و احساس بی صبری و کلافگی کنید اما کمی بعد حس خواهید کرد ضرباهنگ زندگی شما کمی آهسته تر شده و این کاری مهم است که کمک می‌کند میزان صبر خود را بالا ببرید. دیگر اینکه فکر کردن به خودتان و دنیای پیرامون را متوقف کنید مطمئنا شما صبورتر خواهید بود اگر کودکی گریه نکند، ظرفی نشکند، کامپیوتری هنگ نکند، کسی اشتباه نکند و …. اما این آرمان هرگز به طور کامل تحقق نمی یابد.
از غیر مهم بپرهیز
هرگز روی انچه برایتان ارزشمند نیست تمرکز نکنید. دنیا به سمت آرامش، مهربانی، بخشنده بودن ، سپاسگزاری و … در حال حرکت است و چیزهای کم اهمیت و ناراحت کننده فقط کم صبری و کم حوصلگی را تشدید می کند. پس زمانی را به چیزها و کارهایی اختصاص دهید که می تواند شما را از آنچه انگیزه های تلاش را در شما کاهش می دهد، رها کند.
خسته نباشید
خستگی علت مهمی برای کم حوصلگی است. زمانی که شما درمطب دکتر انتظار می کشید، می توانید کتاب و مجله بخوانید یا جدول حل کنید و مطمئن باشید در این صورت زمان به سرعت سپری خواهد شد. درصورتی که هیچ کاری برای انجام دادن در آن لحظات ندارید، بسیار سپاسگزار باشید. چون در دنیای پرسرعت امروز داشتن فرصت و نداشتن کار، امری است که به ندرت اتفاق می افتد.

بسیاری از مردم دریافته اند وابستگی دینی و مذهبی به آنان کمک می کند تا تحمل و صبر انها زیاد شود. از آنجا که مذهب مردم را به صبر داشتن فرا می خواند پناه بردن به آغوش معنویت می تواند به آدمی کمک کند تا به راحتی از خیلی چیزها بگذرد و خود را آرام کند. وقتی که شما منتظر کسی یا چیزی هستید، با گفتن جملات مثبت، می توانید به شکیبایی و بردباری برسید. چون این فعالیت شما را از دنیای پرتکاپو و پر استرس رها می کند. صبور بودن با دیگران شکلی از ادب و احترام است. درصورتی که شما می خواهید همسر، رئیس ، همکار ، کارمند، شریک یا دوستی خوب باشید، مهم است که یادبگیرید چطور صبور باشید. صبر می تواند سطح فشارهای روانی را کاهش دهد و سلامتی را بهبود بخشد. صبر می تواند شما را شادتر و راضی تر کند. صبور باشید و شاد زندگی کنید.

هروقت حوصله ات سربرود، بی قرار می شوی. بی قراری، نشانی بدنی است: بدن می گوید: ” از اینجا دور شو.هرجا که خواستی برو،فقط اینجا نباش! “
امتحان کن! اگر کسی حوصله ات را سر برده است، شروع کن به پریدن و دویدن به اطراف. ببین: بی قراری ناپدید می شود، زیرا بی قراری فقط نشان می دهد که انرژی نمی خواهد در اینجا باشد. انرژی پیشاپیش به حرکت درآمده است، انرژی پیشاپیش این مکان را ترک کرده است. حالا، تو انرژی را دنبال کن و به جایی تازه تر برو!
بنابراین، نکته ی اصلی، فهمیدن بی حوصلگی است نه بی قراری. بی حوصلگی پدیده ای بسیار بسیار بااهمیت است. فقط انسان است که احساس بی حوصلگی می کند، نه هیچ حیوان دیگری. غیرممکن است!
مسلما بوفالو ها بی حوصله نمی شوند ؛ آنها شاد و خوشحال به نظر می رسند!
مردم احمق هم بی حوصله نیستند . آنها کاملاً با شغلشان شاد اند ، پول کسب می کنند ، حساب بانکی شان را بالا می برند ، بچه دار می شوند ، می خورند ، می نشینند و فیلم نگاه می کنند ، به هتل می روند ، با این و آن شریک می شوند . آنها لذت می برند ! آنها بی حوصله نیستند . آنها گونه های پایینی هستند ؛ آنها واقعاً به جهان بوفالو ها تعلق دارند .
هرچه بیشتر حساس باشی، هرچه بیشتر آگاه باشی، هرچه معرفت بیشتری داشته باشی،
بیشتر حوصله ات سر می رود. در موقعیت های بیشتری احساس بی حوصلگی می کنی.
هرچه هشیارتر بشوی، بیشتر احساس خواهی کرد که برخی از موقعیت ها فقط یک تکرار هستند.
درخواهید یافت که روشنفکرها، کسانی که زیاد فکر می کنند، بیشتر بی حوصله می شوند، زیرا فکر می کنند. و به سبب همین فکرکردن است که می توانند ببینند که چیزهایی فقط تکرار است. زندگی شما یک تکرار است: هر روز صبح تقریباً همانطور از خواب برمی خیزید که همیشه در عمرتان برخاسته اید. همیشه یک جور صبحانه می خورید. سپس به اداره می روید- همان اداره، همان مردم، همان کار. آنوقت به خانه می آیید -همان همسر! اگر حوصله تان سربرود، طبیعی است!
برایتان بسیار دشوار است که چیزی جدید ببینید، همه چیز کهنه و گرد گرفته است.
مردم را در خیابان تماشا کن ! خواهی دید که کاملاً بی حوصله هستند همه بی حوصله هستند، تا سرحد مرگ بی حوصله هستند. به صورت هایشان نگاه کن- هیچ هاله ای از خوشی در آن نیست.
به چشم هایشان نگاه کن – گردگرفته است، هیچ نوری از شادی درون در آن نیست. از اداره به خانه می روند و از خانه به اداره، یک تکرار مدام. و یک روز می میرند… مردم تقریباً همیشه بدون اینکه زندگی کرده باشند می میرند.
تعویض خانه، تعویض شریک زندگی، تعویض افراد و روابط هیچ کاری از پیش نخواهند برد. و هرگاه جامعه ای بسیار کسل شود، مردم از شهری به شهر دیگر می روند، از شغلی به شغل دیگر، از همسری به همسر دیگر، ولی دیر یا زود درمی یابند که همان چیزها بار دیگر با همین زن، با همین مرد و با همین خانه و اتومبیل تکرار می شود.
آنوقت چه باید کرد؟
هشیار تر بشو. مسئله تغییردادن موقعیت ها نیست، خودت را دگرگون کن، هشیارتر باش. اگر هشیارتر باشی قادر خواهی بود که ببینی هرلحظه تازه است، ولی برای این، به یک انرژی بسیارعظیم، به انرژی آگاهی نیاز است.
آن زن همان زن نیست – به یاد بسپار. این تو هستی که در توهم به سر می بری.
به خانه برو و باردیگر به زنت نگاه کن – او همان زن قبلی نیست. هیچکس نمی تواند یکسان بماند. فقط ظاهر است که فریب می دهد. این درختان همان درختان دیروز نیستند. چگونه می توانند باشند؟ برگ های زیادی افتاده اند، برگ های تازه روییده است. به آن درخت بادام نگاه کنید. چند برگ تازه در آمده است؟ هر روز برگ های کهنه می ریزند و برگ های تازه می رویند.
یا که هیچ هشیاری نداشته باش – آنوقت احساس تکرار نخواهی کرد – یا اینکه چنان هشیار باش که در هر تکرار چیزی تازه ببینی. این ها دو راه برای بیرون زدن از بی حوصلگی هستند.
تغییردادن چیزهای بیرونی کمکی نخواهد کرد درست مانند عوض کردن همان اثاث است در درون اتاق، بارها و بارها. هرکاری که بکنی، هر طور هم که آن ها را بچینی- همان اثاث است.
می دانم، گاهی دشوار خواهد بود، ولی ارزشش را دارد! برای فرار از بی حوصلگی صادق باش ! فقط همین!!!
اگر می خواهی با زنت معاشقه کنی، معاشقه کن، درغیر اینصورت، بگو که احساسش را نداری!
چیزی که اینک اتفاق می افتد این است که شوهر با زنش معاشقه می کند ولی در فکر یک هنرپیشه ی زن است. در تخیلاتش با این زن عشقبازی نمی کند، در تخیلاتش با زنی دیگر عشقبازی می کند.
زن و شوهر همواره از طرف مقابلشان انتظار بروز رفتاری ثابت و مشخص را دارند! آنوقت چیزها کسل کننده می شوند، زیرا دیگر زنده نیستند و آن شدت و حرارت ازبین رفته است.
آنان نقش های خودشان را خوب بازی می کنند! ما زندگی نمی کنیم، فقط نقش بازی می کنیم. شوهر به خانه می آید و آن نقش را برخودش تحمیل می کند. تا وقتی که وارد خانه شده، او دیگر انسانی زنده نیست – فقط یک شوهر است!
شوهر یعنی نوعی خاص از رفتاری مشخص. زنی که آنجا وجود دارد، یک همسر است و آن مرد، یک شوهر است.
اصیل تر زندگی کن.
تمام دروغ ها را دور بینداز.
خودت باید نوری فراراه خویش باشی.
نقاب ها را دور بینداز. این نقاب ها روی قلبت سنگینی می کنند.
سعی کن تا با دیدی تازه به خود و همه چیز بنگری ! با هر دیدی که خودت بهتر از من
می دانی !!!
البته دردسر خواهد آمد ولی آن دردسر ارزشش را دارد زیرا تو فقط پس از آن دردسر است که رشد می کنی و بالغ می شوی.
تو واقعاً چهره ی اصیل خودت را از یاد برده ای. حتی اگر در حمام تنها باشی و در آینه به صورت خودت نگاه کنی، آن چهره اصیل خودت را در آینه نمی بینی. در آنجا نیز به فریب ادامه می دهی.
جهان هستی برای کسانی در دسترس است که در دسترس جهان هستی باشند.
و آنوقت من به شما می گویم که بی حوصلگی در کار نخواهد بود.

* زندگی سروری بی نهایت است! *

Sayam
11-03-2011, 14:33
به نظر شما (یا دوستان) چه ورزشی مناسبه ؟
ورزش های گروهی (تیمی) به همراه دوستان

Sayam
11-03-2011, 14:40
منشا بی حوصلگی، افسردگی و موارد مشابه ناکامی است.
آدم وقتی توی یه کاری ناکام میمونه و از خودش احساس ناخرسندی داره دچار بی حوصلگی میشه.

بي حوصله گي ميتونه نشونه اي از افسردگي باشه؟
یقینا بله... اصلا بارزترین نشانه ی افسرگی همین بی حوصله بودنه.

زدی تو خال...
منم اون موقع ها که دچار افسردگی و بی حوصلگی شده بودم؛ تنها چیزی که ازش لذت می بردم گوش دادن به موزیک بود.