PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جا شدن بوفالو تو کیس

-reza-
02-02-2011, 20:46
سلام دوستان.
2 تا سوال دارم.
اولی اینکه این کارکتری که توی عکس زیر مشخص کردم و توی هر دو برنامه ی تست حرارت مربوط به یه قطعه هستش دقیقا مربوط به چه قطعه ای میشه که تا این حد حرارتش بالاست همیشه ؟ معمولا 5 دقیقه بعد روشن شدن سیستم دماش میشه 80 درجه !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوال دومم در مورد بوفالوست. فن بوفالو 100
من یه عکس طوری از کیسم گرفتم که اساتید عزیز متوجه عرض کیس بنده بشن ( 17.5 سانت )
یه لینک هم از بوفالو گذاشتم.میخواستم بدونم این فن تو کیسم جا میشه ؟

این هم لینک بوفالو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یه جا تو بخش ابعاد نوشته 142 میلی متر.که نمیدونم دقیقا مربوط به کدوم قسمتش میشه.ولی از مادربرد تا در کیس من 135 میلی متر بیشتر نیست.از این نظره که شک دارم.
خیلی خیلی خیلی ممنونم . چه شمایی که قصد کمک دارید و چه شمایی که کمکی از دستتون بر نمیاد.

EXTREME
02-02-2011, 21:11
اون دمایی که نوشته زیاد جدی نگیرید اون با آپدیت نرم افزار یا آپدیت بایوس حل میشه و مشکلی نداره برای فن بوفالو هم فکر نکنم
به مشکل بخورید

-reza-
03-02-2011, 00:50
ممنون.
والا ماه پیش آپدیت کردم مادربردو نمیدونم آپدیت جدید اومده یا نه. فکر نکنم اومده باشه.
ماردبردم گیگا ست. از نظر کنترل حرارت داغونه به نظرم.
بیشتر میخوام بدونم این دما مربوط به کدوم سنسوره .
به دمای چیپست شک دارم فکر میکنم مال اون باشه !

EXTREME
03-02-2011, 13:46
ممنون.
والا ماه پیش آپدیت کردم مادربردو نمیدونم آپدیت جدید اومده یا نه. فکر نکنم اومده باشه.
ماردبردم گیگا ست. از نظر کنترل حرارت داغونه به نظرم.
بیشتر میخوام بدونم این دما مربوط به کدوم سنسوره .
به دمای چیپست شک دارم فکر میکنم مال اون باشه !
شما نرم افزار hw monitor رو هم آپدیت کنید ببینید درست میشه اگه دمای ایقدر بالا بود یک جایی خودشو نشون میداد ولی شما الان با سیستمتون هیچ مشکلی ندارید پس فکر نکنم زیاد مهم باشه

ess_1362
03-02-2011, 16:35
TMPIN یکی از سنسور های حرارتی هست که بیشتر روی بردها و پاورهای حرفه ای قرار داره
چون هم مادربرد شما (فکر کنم 770T-UD3P ) و هم پاور شما فاقد پشتیبانی لازم از این سنسور هست بنابر این دما روی حداکثر مانیتور میشه مثل همون حالتی که اگر سیم سنسور دمای آب ماشین را از مهره آب جدا کنید آمپر آب دما را حداکثر نشون میده

البته نکته قابل تعمل در این شات مربوط میشه به وضعیت دمای پردازنده شما
به نظر من دو تا از هسته های پردازنده شما حالا به هر دلیلی از درون بایاس غیر فعال شدن

نکته آخر هم اینکه بوفالو 100 درون کیس شما به راحتی جا میشه

موفق باشید

-reza-
04-02-2011, 14:35
یه نگاه به مانیتورینگ سی پی یو انداختم . دیدم 2 تا هسته خیلی کم فعالیت دارن.شک کردم که همونی که شما میگید شده باشه
این عکسش که همون موقع دیدم:
بعد گفتم شاید اون 2 تای وسط غیر فعالن.رفتم تو بایوس.هسته های 1 و 2 رو غیر فعال کردم دیدم کلا شکلش عوض شد مانیتورینگ.

خلاصه متاسفانه مشکل اون هم نبود.
من که سوادم به چیزی نرسید ولی یه دور Q-Flash هم کردم اما دمای سی پی یو تغییری نکرد.
اینم یه سری عکس از صفحه های تنظیم ولتاژ بایوسم :
اگه کسی چیزی به نظرش رسید در مورد دمای سی پی یوم بگه.تازه من اینقدر روی قطعاتم حساس بودم که تا حالا فکر اور کلاک هم به سرم نخورده بود نمیدونم چش شده.
تو صفحه ی Recourse Monitor که مال خود ویندوز هستش هم یه چز غیر عادی دیدم :

-reza-
04-02-2011, 14:46
TMPIN یکی از سنسور های حرارتی هست که بیشتر روی بردها و پاورهای حرفه ای قرار داره
چون هم مادربرد شما (فکر کنم 770T-UD3P ) و هم پاور شما فاقد پشتیبانی لازم از این سنسور هست بنابر این دما روی حداکثر مانیتور میشه مثل همون حالتی که اگر سیم سنسور دمای آب ماشین را از مهره آب جدا کنید آمپر آب دما را حداکثر نشون میده

البته نکته قابل تعمل در این شات مربوط میشه به وضعیت دمای پردازنده شما
به نظر من دو تا از هسته های پردازنده شما حالا به هر دلیلی از درون بایاس غیر فعال شدن

نکته آخر هم اینکه بوفالو 100 درون کیس شما به راحتی جا میشه

موفق باشید
- بله مادربردم دقیقا اون نیست ولی همونه تقریبا770T-USB3
- والا چه عرض کنم.آخه همیشه رو 80 مانیتورینگ نمیشه.روشن میکنم روی 75 هست و. کم کم میاد بالا.
که به قول mehrdad mm عزیز عجیبه که یه قطعه دماش 80 باشه و من هنوز زنده باشم !!!
ولی به نظرم پل شمالی اونقدر داغ هست که زیر هیت سینک دماش 80 هم باشه. نمیدونم ...
- در مورد بوفالو هم ممنون. آخرش باید همونو بخرم. از شانس ما اون فن هم همیشه رو دور آخرش میچرخه و صدای رادیاتو پیکان میده مثل این فن فابریک

EXTREME
04-02-2011, 14:47
اگه سی پی یو دوتا هستش غیر فعال باشه که تو task manager دوتا thred رو باید نشون بده با نرم افزار cpu-z میتونید ببینید که چند هسته ی فیزیکی فعاله نرم افزار hw monitor رو هم از ورژن 1.17.0 استفاده کنید

-reza-
04-02-2011, 17:23
نه دیگه اون موضوع که جل شد.از تو همون task manager عکس گذاشتم دیگه اون بالا

ess_1362
04-02-2011, 19:29
فعلا تنها مورد حاد در سیستم شما دمای بالای پردازنده هست
اون شات آخر هم که گذاشتی اون سبزه میگه که پردازنده 1% استفاده میشه و اون آبی هم میگه که از 27% حداکثر فرکانس پردازنده استفاده میشه
بعبارتی اگز فرکانس پردازنده شما 2.9 باشه در اون لحظه از 780 مگاهرتز اون استفاده میشه
در مورد فن هم بگرد یک مدل دیگه بگیر
مثلا TT SONIC TOWER هم می تونه گزینه خوبی باشه و اصلا هم فن نداره

xero.1992
04-02-2011, 20:23
این بالا بودن الکی دما اصلا نرمال نیست...
کیس رو توی یه جای مناسب قرار بده، فن سی پی یو کاملا تمیز کن و اگر امکانش هست خمیر سیلیکون هم تعویض کن
من ماه پیش با 2 تا حرکت آخر دما رو تا 20 درجه کشیدم پایین !!!

EXTREME
04-02-2011, 20:31
البته بوفالو هم فن خوبیه من با این فن دمای سی پی یوم رو که همیشه رو 45 بود رسوندم به 37

-reza-
05-02-2011, 10:53
این بالا بودن الکی دما اصلا نرمال نیست...
کیس رو توی یه جای مناسب قرار بده، فن سی پی یو کاملا تمیز کن و اگر امکانش هست خمیر سیلیکون هم تعویض کن
من ماه پیش با 2 تا حرکت آخر دما رو تا 20 درجه کشیدم پایین !!!
حتی لحظات اولی که سیستم جدیدم رو روشن کردم هم از صدای زیاد فن و دمای بالای داخل کیس در امون نبودم.
چند بار هم تمیز کردم.1 بار هم به توصیه ی ess_1362 خمیر عوض کردم . بهتر شد اما همچنان طبیعی نیست.

البته بوفالو هم فن خوبیه من با این فن دمای سی پی یوم رو که همیشه رو 45 بود رسوندم به 37
شما هم الان بوفالو دارید ؟ سی پی یوتون چیه ؟
دما تو حالت لود هر 4 هسته چقدر میشه با همین فن بوفالو ؟ برای من میشه حدود 85 درجه.یکی دو بار هم به 90 رسید ( در حد یه بوق کوتاه ) توی بازی Battle Field Bad Company 2
آخر صدای بوفالو کمه یا زیاد ؟

فعلا تنها مورد حاد در سیستم شما دمای بالای پردازنده هست
اون شات آخر هم که گذاشتی اون سبزه میگه که پردازنده 1% استفاده میشه و اون آبی هم میگه که از 27% حداکثر فرکانس پردازنده استفاده میشه
بعبارتی اگز فرکانس پردازنده شما 2.9 باشه در اون لحظه از 780 مگاهرتز اون استفاده میشه
در مورد فن هم بگرد یک مدل دیگه بگیر
مثلا TT SONIC TOWER هم می تونه گزینه خوبی باشه و اصلا هم فن نداره
تو کیسم جا نمیشه.ارتفاعش 15 سانته.در کیسم بسته نمیشه چون عمق کیسم از روی سی پی یو 14.5 سانته
اگه نخوام اور کلاک کنم به نظر شما بوفالو چطوره ؟ ( چون اگه اور نخوام نمیتونم 20 تومن بیشتر بذارم )
اگه بخوام اور کنم تا بودجه ی 30 تومن چطور ؟ البته ارتفاع فن رو هم در نظر بگیرید.بعد اور کنم تا حدودای 3500 میشه راحت بالا رفت ؟ اگه به 3500 استیبل نمیرسه ارزش خرج و درد سرشو نداره.

IVAN
05-02-2011, 11:17
فن بوفالو گرین به نسبت قیمت فن بسیار خوبی هست.
من cpu AMD 445 دارم که آنلاک شده هست و 4 هسته و کش سطح سه فعاله. بعد از آنلاک برای تست پایداری سیستم؛ prime95 رو به مدت 3 ساعت و تست استرس قرار دادم و دمای پردازنده بیشتر از 45 درجه نرفت (بین 42-45)
در مورد سنسور 80 درجه؛ این سنسور غیرفعاله و دمای اشتباه نشون میده. مشکلی نه از بایوس و نه نرم افزار نیست. سیستم شما کلا ساپورت نمیکنه. مادربرد من هم 770t-ud3p اینطور نشون میده و مشکل خاصی نیست
شما مشخصات سیستم رو بفرمائید یه راهکاری بهتون بدم.

amd>intel
05-02-2011, 11:27
چرا coolermaster vortex 752 نميگيريد هم ارتفاع كمتري داره و هم پايپ مسي بهتري دارد .

EXTREME
05-02-2011, 14:22
حتی لحظات اولی که سیستم جدیدم رو روشن کردم هم از صدای زیاد فن و دمای بالای داخل کیس در امون نبودم.
چند بار هم تمیز کردم.1 بار هم به توصیه ی ess_1362 خمیر عوض کردم . بهتر شد اما همچنان طبیعی نیست.

شما هم الان بوفالو دارید ؟ سی پی یوتون چیه ؟
دما تو حالت لود هر 4 هسته چقدر میشه با همین فن بوفالو ؟ برای من میشه حدود 85 درجه.یکی دو بار هم به 90 رسید ( در حد یه بوق کوتاه ) توی بازی Battle Field Bad Company 2
آخر صدای بوفالو کمه یا زیاد ؟

تو کیسم جا نمیشه.ارتفاعش 15 سانته.در کیسم بسته نمیشه چون عمق کیسم از روی سی پی یو 14.5 سانته
اگه نخوام اور کلاک کنم به نظر شما بوفالو چطوره ؟ ( چون اگه اور نخوام نمیتونم 20 تومن بیشتر بذارم )
اگه بخوام اور کنم تا بودجه ی 30 تومن چطور ؟ البته ارتفاع فن رو هم در نظر بگیرید.بعد اور کنم تا حدودای 3500 میشه راحت بالا رفت ؟ اگه به 3500 استیبل نمیرسه ارزش خرج و درد سرشو نداره.
بله من بوفالو دارم
سی پی یوم core2duo e7500 هست تو حالت بیکاری دماش هم 34 درجه
راضیم ازش و نویزشم کمه

-reza-
06-02-2011, 18:04
فن بوفالو گرین به نسبت قیمت فن بسیار خوبی هست.
من cpu AMD 445 دارم که آنلاک شده هست و 4 هسته و کش سطح سه فعاله. بعد از آنلاک برای تست پایداری سیستم؛ prime95 رو به مدت 3 ساعت و تست استرس قرار دادم و دمای پردازنده بیشتر از 45 درجه نرفت (بین 42-45)
در مورد سنسور 80 درجه؛ این سنسور غیرفعاله و دمای اشتباه نشون میده. مشکلی نه از بایوس و نه نرم افزار نیست. سیستم شما کلا ساپورت نمیکنه. مادربرد من هم 770t-ud3p اینطور نشون میده و مشکل خاصی نیست
شما مشخصات سیستم رو بفرمائید یه راهکاری بهتون بدم.
خیلی خوبه پس.اون تست استرس که فرمودید cpu رو تو load کامل نگه میداره دیگه درسته ؟
پس دماش تو لود کامل از 45 بالاتر نرفت ؟
من سیستمم اینه :
پاور 430 گرین
مادربرد 770tusb3
Geil 1333 2BG
Athlon 635 2.9 Ghz
VTX 4730

چرا coolermaster vortex 752 نميگيريد هم ارتفاع كمتري داره و هم پايپ مسي بهتري دارد .
به خاطر اختلاف قیمت کمی که داره و توانایی بسیار پایینتری که نسبت به بوفالو گرین دارهآدم دلش نمیاد اینو بخره.
منبع مقایسه ی ورتکس و بوفالو :
بله من بوفالو دارم
سی پی یوم core2duo e7500 هست تو حالت بیکاری دماش هم 34 درجه
راضیم ازش و نویزشم کمه
تو حالت لود دما و صداش چطوره ؟ مثلا موقع یه بازی سنگین تو مایه های call of duty 7

EXTREME
07-02-2011, 00:24
خیلی خوبه پس.اون تست استرس که فرمودید cpu رو تو load کامل نگه میداره دیگه درسته ؟
پس دماش تو لود کامل از 45 بالاتر نرفت ؟
من سیستمم اینه :
پاور 430 گرین
مادربرد 770tusb3
Geil 1333 2BG
Athlon 635 2.9 Ghz
VTX 4730

به خاطر اختلاف قیمت کمی که داره و توانایی بسیار پایینتری که نسبت به بوفالو گرین دارهآدم دلش نمیاد اینو بخره.
منبع مقایسه ی ورتکس و بوفالو :
تو حالت لود دما و صداش چطوره ؟ مثلا موقع یه بازی سنگین تو مایه های call of duty 7
تو حالت لود صداش از فن استوکی که داشتم کمتر بود و دماشم حداکثر به 54 درجه رسید و بیشتر نشد
ولی بعد از بازی سریع دما رو رسوند به 38 درجه

-reza-
07-02-2011, 00:42
این ابعادش میخوره به کیسم. Cooler Master Hyper TX3
نسبت به بوفالو چظوره ؟
صدا خیلی خیلی برام مهمه.

EXTREME
07-02-2011, 00:55
این ابعادش میخوره به کیسم. Cooler Master Hyper TX3
نسبت به بوفالو چظوره ؟
صدا خیلی خیلی برام مهمه.
بله
نسبت به بوفالو که بهتر میتون باشه و شما میتونید به این کولر یک فن دیگه هم نصب کنید وزنشم از بوفالو 30 گرم کمتره
نویز این فتی که شما معرفی کردید در حالت مینیمم 17 دسی بل هست و در حالت ماکسیمم 35 دسی بل
که 2 دسی بل از حالت لود بوفالو بیشتره و این فن یعنی کولر مستر فش 2800 درو هم میتونه بچرخه
بوفالو 2تا لوله ی انتقال حرارت داره و این مدل کولر مستر 3تا لوله ی انتقال حرارت داره پس در دفع حرارت کولر مستر
بهتر عمل میکنه
برای صدا هم زیاد با هم فرق ندارند چون نویزاشون تقریبا یکیه پس کولر مستر ارزش خریدش بیشتره

alborz_k
07-02-2011, 02:43
سلام. مدل کارت گرافیکتون چیه؟
ببخشید که سوالم کمی با بحث فاصله داره:دی

-reza-
07-02-2011, 17:34
مدل گرافیکم 4730 برند VTX از این یکی گوش شیطون کرررررررر راضیم.

alborz_k
07-02-2011, 22:28
از بخش سنسور gpu-z ببین که دمای کارت ، 80 درجه نیست؟! اگه باشه که اون دمای مجهول رو پیدا کردی:دی
اون نسل از کارت های ATI پتانسیل کار در همچین دمایی رو دارند! :دی

-reza-
07-02-2011, 23:12
نه 58 درجه ست.
یه دونه هم 69 داره که هی میشه 70 باز میشه 69 :دی
سیستمیه این سیستم ما.
شبا سرد میشه میذاریمش وسط اتاق پذیرایی یه بازی اجرا میکنیم میشه بخاری.

IVAN
08-02-2011, 15:44
کیس شما تهویه بسیار بدی رو داره.باید در نصب فنها تجدید نظر کنید. این عکس رو ببینید:

ولتاژ پردازنده اتون هم بالاست.در تنظیمات بایوس مقدار ولتاژ سی پی یو رو آنقدر کاهش بدید تا به 1.225 برسه (احتمالا باید 1.42 ولت باشه پس 0.200- باید انتخاب کنید ) تست کنید اگه ناپایدار بود یک واحد ولتاژ اضافه کنید که به 1.25 برسه. رو این ولتاژ به احتمال زیاد سیستم پایدار خواهد بود

-reza-
10-02-2011, 22:46
کیس شما تهویه بسیار بدی رو داره.باید در نصب فنها تجدید نظر کنید

آقا کیس ما اصلا فن نداره.یه بار به طرق مختلف 2 تا 8 سانتی گذاشتم توش تغییر ندیدم.بی خیال شدم در آوردم که به پاور فشار نیاد.آخه پاورم کمه.430 هستش.

ولتاژ پردازنده اتون هم بالاست.در تنظیمات بایوس مقدار ولتاژ سی پی یو رو آنقدر کاهش بدید تا به 1.225 برسه (احتمالا باید 1.42 ولت باشه پس 0.200- باید انتخاب کنید ) تست کنید اگه ناپایدار بود یک واحد ولتاژ اضافه کنید که به 1.25 برسه. رو این ولتاژ به احتمال زیاد سیستم پایدار خواهد بود
اگه با محدود کردن سی پی یو دماش بیاد پایین که فایده نداره عزیز من.
-----
نمیدونم چرا فرکانس سی پی یوم بدون تغییر دادن من اینقدر متغیره :
مال همه همینجوریه ؟

IVAN
10-02-2011, 23:26
این محدودیت نیست بلکه ولتاژ اضافی هست که مادربرد به پردازنده میده. این خاطرتون باشه در زمینه کامپیوتر باید حداقل ولتاژ رو در عین ثبات سیستم باید انتخاب کرد. اگر ولتاژ کافی یا به قول شما محدودیتی ایجاد بشه؛ موقع تست گرفتن ارور خواهد داد.
پس کیسی که شما استفاده میکنید باید قدیمی باشه .الان سیستمها به جهت قدرتمند بودنشون بایستی حتما فن بر روی کیس نصب بشه. شما حداقل یک فن در بغل کیس و یک فن در پشت اون به طریقی که فن بغل دمندگی داشته باشه به سمت داخل کیس و فن پشتی هم به خارج کیس رو نصب کنید. سعی کنید فن ۱۲ سانتی انتخاب کنید که در عین صدای کمتر جریان بیشتری رو منتقل کنه.
و یکی هم اینکه شما از قبلیت Cool & Quiet استفاده نمیکنید که برای سی پی یو جهت خنک شدنش نیازه. این دو مطلب رو بخونید

ویندوز ویستا و 7 تفاوتی در چگونگی تنظیم ندارن.

-reza-
11-02-2011, 15:23
یه سوال
اگه با برنامه ی Easy Tune سرعت فن رو کاملا کاهش بدم.
بعد دمای CPU میره بالا دیگه. بعد چند دقیقه که دما به اوجش برسه آیا سیستم خاموش میشه یا سی پی یو میسوزه ؟
بعد اگه این اتفاق تو طولانی مدت به شدت کمتر اتفاق بیفته و باعث سوختن سی پی یو بر اثر گرما بشه گارانتی قبولش میکنه ؟