PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کارت گرافیک ناتوان!! nvidia geforce 8500

golitta
01-02-2011, 21:26
سلام!
من یه مشکل طولانی دارم و امیدوارم که کمکم کنید!
چند وقت پیش سیستم من هنگ می کنه و بعد از ریستارت کردن و نشون دادن لودینگ لوگوی ویندوز، برای کسری از ثانیه ارور صفحه آبی رو نشون میداده و بعد دوباره ریستارت میشده، من هم فکر کردم مشکلی برای ویندوز پیش اومده(چون خیلی وقت بود که عوض نشده بود) و ویندوز رو عوض کردم، اما بعد از مراحل ستاپ متوجه شدم که تصویر رو به شدت بد نشون میده ( حتی قبلش توی محیط داس، نوشته ها رو کمی مخدوش نشون میداد) و بعد از نصب هم دیدم که رزلوشن شده ۶۴۰*۴۸۰ و عمق رنگ هم همش ۴ بیته!
کارت گرافیک رو بردم تو یه سیستم دیگه چک کردم، (ویندوز اون سیستم ویستا بود ویندوز من ایکس پی) اونجا هم اول همونجوری تصویر رو نشون داد، ولی با زدن دکمه ی آپدیت درایور(بدون وجود سی دی درایور و وصل بودن به اینترنت) همه چی درست شد،
تو سیستم خودم هم به هر بدبختی که بود از روی سی دی کارتم، کارت رو به ویندوز شناسوندم و همه چیز درست شد!!
اما دوباره ۲-۳ روز پیش بعد اینکه تازه سیستم رو روشن کرده بودم تصویر شروع کرد به پریدن و بعد از ریستارت، ارور صفحه آبی اومد
اینبار رفتم تو Safe mode و از اونجا کارت رو Uninstall کردم
ویندوز بالا اومد
وقتی خواستم درایور رو نصب کنم مراحل کپی شدن فایلها تا یه جایی پیش رفت و ارور صفحه آبی اومد و ریستارت شد.
در کل الان وقتی کارت رو نصب کنم ویندوز نمیاد بالا (که اگه هم بیاد باز خرابه چون موقع لودینگ لوگو رو نقطه نقطه نشون میده)، و نصب هم که نباشه اون افتضاح رو نشون میده!!

- درایور جدید رو از اینترنت دانلود کردم، بعد از نصب اون هم ویندوز بالا نمیاد
- بایوس رو هم حتی آپدیت کردم ولی فرقی نکرد
- کارت من Nvidia geforce 8500
- ویندوز xp SP2
cpu AMD 64 Athlon x2
motherboard MSI
- مشکل اصلی ارور صفحه آبی با فایلی به اسم nv4_mini

ممنون میشم اگه کمکم کنید، خیلی بهش احتیاج دارم.
آیا سوخته؟ آبا نیمسوزه؟؟
یا اصلا مشکل از جای دیگس؟ مثل رم و پاور؟!! (آخه تو یه سیستم دیگه هم چکش کردم!!:41:)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
02-02-2011, 10:01
اگه توی یه سیستم دیگه چک کردین و دقیقا همین مشکل پرش تصویر بوده خوب معلومه گرافیکتون ایراد داره اگه گارانتی داره کع ببرینش و گرنه به فکر یه گرافیک نو باشید

golitta
02-02-2011, 12:57
ممنون آقای مهرداد:20:
فقط یه سوالی برام هست
امروز سیستم رو روشن کردم دیدم خودش خود به خود تصویر رو داره درست نشون میده،
پس اگه سوخته یا خراب شده و مشکل داره ، چرا درست میشه بعضی وقتها؟!!
یعنی این علامت نیمسوز شدنه و بهتره زیاد روش حساب نکنم و برم یه جدید بخرم؟؟

EXTREME
02-02-2011, 13:47
اگه بازی درمیاره آره گرافیک مشکل داره
من از روی اینکه شما گفتید روی سیستم دیگه هم همینطوره این نظر رو دادم که گرافیک ایراد داره

golitta
02-02-2011, 19:12
به هر حال ممنون که وقت گذاشتین و توجه کردین
:20: