PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست آموزش نحوه ساخت Multi Boot DVD

pcsoft
01-02-2011, 18:05
سلام دوستان خسته نباشید...
من می خوام یک دی وی دی درست کنم که وقتی بوت میشه یک منو بیاد که چند گزینه داره و کاربر می تونه انتخاب کنه..
مثلا گزینه های منوی بوت اینا باشن:
1- Install Windows XP SP2
Acronis True Image 2010 -2
من با Magic Iso Maker هر کاری کردم نتونستم.. و Easy Boot هم یکم سخته...
لطفا یه آموزش کامل به من بدین که از طریق Magic Iso Maker یا Easy Boot بتونم منو بسازم..
ممنون..

Masоud
01-02-2011, 20:46
سلام

این جا رو ببین :

انواع راه های راه اندازی سیستم و نرم افزارهای مربوطه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید :40:

pcsoft
01-02-2011, 21:03
سلام

این جا رو ببین :

انواع راه های راه اندازی سیستم و نرم افزارهای مربوطه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید :40:

سلام دوست عزیز.. ممنون.
ولی من آموزش یکی از این دو نرم افزار Magic Iso Maker و Easy Boot رو می خواستم که داخل اون تاپیک نبود.
لطفا هر کس آموزشش رو داره یا بلده باهاشون کار کنه کمک کنه..
ممنون

BEHZAD2007
01-02-2011, 22:05
سلام دوست عزیز.. ممنون.
ولی من آموزش یکی از این دو نرم افزار Magic Iso Maker و Easy Boot رو می خواستم که داخل اون تاپیک نبود.
لطفا هر کس آموزشش رو داره یا بلده باهاشون کار کنه کمک کنه..
ممنون

سلام دوست عزیز باید بگم بیخیال magic iso شو من خودم بدجوری گیر کردم توش ولی دوست عزیزم ahmad24 کمک های بزرگی به من کرد شما تاپیک رو بخون مشکلی داشتی بگو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pcsoft
01-02-2011, 22:21
سلام دوست عزیز باید بگم بیخیال magic iso شو من خودم بدجوری گیر کردم توش ولی دوست عزیزم ahmad24 کمک های بزرگی به من کرد شما تاپیک رو بخون مشکلی داشتی بگو

سلام..
من قبلا تمام صفحات شما را خوانده بودم ولی آخه من اصلا هایرن نمی خوام توی DVD باشه که ازش استفاده کنم..
این دوست عزیزمون ahmad24 هم فکر می کنم خوب و حرفه ای توضیح دادن ولی خب واسه کسی مثل من که تازه کار توی این زمینه هست درکش یکم سخته .
این Easy Boot رو شما باهاش کار کردی؟
میشه باهاش کاری کرد؟
این Magic Iso که به قول شما باید بیخیالش بشم چون دیگه جدیدا اخطار میده که Add File is too Large...

BEHZAD2007
02-02-2011, 23:45
سلام..
من قبلا تمام صفحات شما را خوانده بودم ولی آخه من اصلا هایرن نمی خوام توی DVD باشه که ازش استفاده کنم..
این دوست عزیزمون ahmad24 هم فکر می کنم خوب و حرفه ای توضیح دادن ولی خب واسه کسی مثل من که تازه کار توی این زمینه هست درکش یکم سخته .
این Easy Boot رو شما باهاش کار کردی؟
میشه باهاش کاری کرد؟
این Magic Iso که به قول شما باید بیخیالش بشم چون دیگه جدیدا اخطار میده که Add File is too Large...

دوست عزیز آکرونیس از سیستم لینوکس استفاده میکنه و دو نرم افزار بالایی نمیتونن این کارو انجام بدن در نتیجه شما باید از تاپیکی که معرفی کردم grub for dos رو دانود کنید و طبق راهنما برید جلو چیزی نداره خیلی آسونه یه کمی تلاش درست میشه

BEHZAD2007
03-02-2011, 00:51
بذار یه توضیح اساسی بهت بدم شما grub رو دانلود میکنی بعد با magic iso بازش میکنی بعد ایمیج آکرونیس رو بدون دستکاری یعنی همون فایل iso رو میریزی داخلش بعد کلیه محتویات ویندوز xp رو تو مجیک میریزی بعدش فایل متنی menu.lst رو دسکتاپ کپی کن و هر چی هست پاک کن و اینارو توش کپی کن

طبیعتا باید مسیرها و اسم هارو درست کنی فقط واسه آکرونیس واسه ویندوز رو نمیخواد
سوالی داشتی بگو

pcsoft
03-02-2011, 08:52
بذار یه توضیح اساسی بهت بدم شما grub رو دانلود میکنی بعد با magic iso بازش میکنی بعد ایمیج آکرونیس رو بدون دستکاری یعنی همون فایل iso رو میریزی داخلش بعد کلیه محتویات ویندوز xp رو تو مجیک میریزی بعدش فایل متنی menu.lst رو دسکتاپ کپی کن و هر چی هست پاک کن و اینارو توش کپی کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدطبیعتا باید مسیرها و اسم هارو درست کنی فقط واسه آکرونیس واسه ویندوز رو نمیخواد
سوالی داشتی بگو
ممنون...
آکرونیس درست شد ولی ویندوز وقتی میزنم سیستم ریستارت میشه... داخل ستاپ نمیره...
آدرس ها کامل درسته...
این دوستمون که اسمشون Ahmad24 گذاشتن توی منوی بوت. وقتی از داخل grldr عوض می کنم اصلا دیگه بوت بالا نمیاد. قابل تغییر هست؟

BEHZAD2007
03-02-2011, 10:14
ممنون...
آکرونیس درست شد ولی ویندوز وقتی میزنم سیستم ریستارت میشه... داخل ستاپ نمیره...
آدرس ها کامل درسته...
این دوستمون که اسمشون Ahmad24 گذاشتن توی منوی بوت. وقتی از داخل grldr عوض می کنم اصلا دیگه بوت بالا نمیاد. قابل تغییر هست؟

باید به بزرگی و کوچیکی حروف دقت کنید برید تو پوشه i386 ببینید فایل setupldr با حروف بزرگ نوشته شده یا کوچیک و توی menu,lst تغییر بدید
در مورد gldr با یه ادیتور باید به دنبال کلمه ahmad بگردی و جایگزین کنی فقط قبل اینکه چیزی توش بریزی این کار رو باید انجام بدی یعنی موقعی که تازه دانلود کردی یه چیز دیگه باید محتویات ویندوز رو بریزی نه فایل iso رو
موفق باشی

pcsoft
03-02-2011, 12:57
باید به بزرگی و کوچیکی حروف دقت کنید برید تو پوشه i386 ببینید فایل setupldr با حروف بزرگ نوشته شده یا کوچیک و توی menu,lst تغییر بدید
در مورد gldr با یه ادیتور باید به دنبال کلمه ahmad بگردی و جایگزین کنی فقط قبل اینکه چیزی توش بریزی این کار رو باید انجام بدی یعنی موقعی که تازه دانلود کردی یه چیز دیگه باید محتویات ویندوز رو بریزی نه فایل iso رو
موفق باشی
ارور هنوز پابرجا هستش..
عکس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته سریع این ارور رو رد می کنه و سیستم ریستارت میشه.
و وقتی هم که به اسم Ahmad24 دست می زنم و عوضش می کنم اصلا بوت بالا نمیاد..
یه توضیحی برام بدین ممنون میشم

pcsoft
04-02-2011, 13:10
ارور هنوز پابرجا هستش..
عکس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته سریع این ارور رو رد می کنه و سیستم ریستارت میشه.
و وقتی هم که به اسم Ahmad24 دست می زنم و عوضش می کنم اصلا بوت بالا نمیاد..
یه توضیحی برام بدین ممنون میشم
راه حلی نداره؟

BEHZAD2007
06-02-2011, 14:59
د.ست عزیز این دستور رو امتحان کن

pcsoft
07-02-2011, 06:42
د.ست عزیز این دستور رو امتحان کن

سلام. دقیقا همون Error رو میده..

BEHZAD2007
07-02-2011, 15:41
سلام. دقیقا همون Error رو میده..

من فکر کنم مشکل از لودر باشه اگه به هایرن دسترسی داری برو تو قسمت hbcd و فایل های gldr و menu.lst رو کپی کن تو magic iso بعد با همون کار کن مطمعن باش درست میشه
موفق باشی

ghalbehamed
06-02-2012, 20:05
سلام ممنون از پستتون و زحمت هایی که کشیدین.
اول ازتون خواهش میکنم که آموزش کامل برنامه grub for dos رو بصورت سطح پایین بذارید.
نرم افزار grub for dos رو هم لطفا آپلود کنید ممنونتون میشم.
کاری که من میخام انجام بدم به این شکل هست:

1. windows 7
2. windows xp
3. acronis
4. hirens boot15
5. linux ubunto
و.......
ولی اصلی ها همون 5 موردی هست که گفتم.
لازم به ذکره که میخام این بوت رو از فلش اجرا کنم قابلت بوت از فلش رو داشته باشه.
ازتون کمال تشکرو دارم.
منتظرم.