PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : سیب کریستالی سطح (متوسط)

silver
22-05-2006, 02:34
اگر موافقيد با هم يك سيب كريستالي زيبا درست كنيم (برای مبتدیان ممکن است بعضی از مراحل نامفهوم باشد)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يك صفحه 500×500 باز كنيد و پس زمينه آنرا با رنگ سرمهاي مايل به مشكي و هايلايت سرمه اي درست كنيد من با استفاده از ----- لايتينگ اين كار را انجام دادم:

حالا با استفاده از ابزار pen شکلی شبیه سیب می کشیم

به قسمت pass رفته و دکمه load selection را می زنیم سپس به قسمت channel رفته و این مسیر را با نام alpha 1 ذخیره می کنیم

ctrl+u را فشار داده و saturation و lightness را کمی افزایش می دهیم من از تنظیمت زیر استفاده کردم:

حالا با استفاده از ابزار arrow محدوده ای مانند شکل زیر را مشخص می کنیم

سپس ctrl +alt+shift را فشار داده و در قسمت channel یکبار روی alpha 1 کلیک می کنیم:

در لایه جدیدی این محدوده را با رنگ سفید پر کرده و لبه های داخلی را کمی محو کاری می کنیم

اینکارا مطابق شکل در چند نقطه دیگر سیبمان انجام می دهیم:

حالا بتز به قسمت channle رفته و لایه ای با نام alpha 2 ایجاد می کنیم و با استفاده از ابزار انتخاب دایره یک بیضی رسم کرده و درون آنرا با براش خط خطی می کنیم سپس فیلتر render>zigzag را روی آن اعمال کرده تا شکلی شبیه زیر داشته باشیم:

ctrl را گرفته یکبار روی آلفا 2 کلیک می کنیم و سپس به قسمت لایه ها رفته و درون آنرا با رنگ سفید پر می کنیم

حالا می رسیم به قسمت ساقه
با استفاده از ابزار pen شکلی ماند زیر رسم می کنیم و آنرا با استفاده همان روش قبل select می کنیم سپس رایت کلیک کرده و stroke با براش سایز 1 سفید را انجام می دهیم
سپس طبق شکل زیر روی ساقه کمی سایه می زنیم

با استفاده از ابزار پن شکلی مانند زیر ایجاد کرده و با رنگ سفید و زمینه transparent رنگ می کنیم

حالا کاردیگه ای نمونده جز اینکه با استفاده از یراش ستاره ای شکل چند ستاره در کناره و ساقه سیب بگذاریم کارمون رو تموم کنیم

سئوالی بود در خدمتم

arash_irani
22-05-2006, 03:45
سلام
مرسي silver جان واقعا قشنگ شده دست و پنجه گلت درد نكنه :)

دوستان ميتونند PDF اين آموزش رو از فايل ضميمه دريافت كنند

بازم از زحمت و وقتي كه گذاشتي ممنونم عزيز ;)
موفق باشيد
يا حق

Shahin King
22-05-2006, 13:55
silver عزیز و گرامی سلام

آقا دستت درد نکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جالب بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قربان شما : شاهین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Aria it
22-05-2006, 14:04
ممنون خيلي خوب بود

Elfin-D
22-05-2006, 14:33
سلام
مرسي سيلور جان
اموزش جالبي بود

*Zahr@RT*
23-05-2006, 16:09
دست درد نكنه واسه من كه خيلي كاربرد داشت
miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisiiiiiiiiiiiiiiiii[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*Zahr@RT*
23-05-2006, 16:12
اوه هه چقدر سخت بود بابا يه فكري به حال ما بكن يه كم كمتر خلاصه مي نوشتي
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينو مي دوني چطوري مي سازن ؟ اگه مي دوني به منم بگو

silver
23-05-2006, 19:08

دوست خوب منكه نوشتم سطح متوسط... شما كجاش رو اشكال داريد؟

Elfin-D
23-05-2006, 19:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينو مي دوني چطوري مي سازن ؟ اگه مي دوني به منم بگو
بابا زرنگ
چرا عوضش كردي؟
اين پست دقيقا مثل پست بالاييش بود و اين دوستمون براي رعايت قوانين عوضش كرد!
اونعكستون هم ----- هست
يك جاي ديگه اپش كنيد

Amin
23-05-2006, 19:17
سلام
ممنون ازت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خيلي زيبا بود

*Zahr@RT*
24-05-2006, 13:47
بابا زرنگ چرا عوضش كردي؟ اين پست دقيقا مثل پست بالاييش بود و اين دوستمون براي رعايت قوانين عوضش كرد!
اونعكستون هم ----- هست
يك جاي ديگه اپش كنيد
وايي :blush: :blink: بابا واقها" مثل جن و پريم هستيا ! ا يه كم نمي شد نگي دندون رو جيگر مي ذاشتي ! ؟?؟?
من سرعتم وحشتناك بود چي كار كنم قطع شدم بعد دوباره ريفرش كردم نمي دونستم اين طوري ميشه :blush:

آقا سيلور جان من يه موضو ع ديگه رو مي خواستم شيشه اي كنم تو سايه هاش گير داشتم يه جوري ماس ماليش كردم به هر حال ممنون قربان شما :آرتي دوست عزيزخيلي آموزشتون به درد بخور بود

Behroooz
24-05-2006, 20:21
خيلي عاليست ممنون

shaparake_sahra
24-05-2006, 21:07
خيلي خوب بود حتما امتحانش ميكنم.ممنون

bb
15-06-2006, 11:11
ای ول دستت درد نکنه عزیز جون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]