PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کدام موتور جستجوگر استفاده میکنید؟

Microsoft Windows
31-01-2011, 01:49
مسلما میگویید گوگل.ولی آیا واقعا همینطور است؟

در میان این همه موتور جستجو گر ما سه موتور جستجو را انتخاب کرده ایم که دو تای آن خیلی معروف و آن یکی تازه کار است.

1-گوگل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2-یاهو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3- بینگ (مایکروسافت) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من به شخسه یکی از کسانی بودم که صفحه ی خانگی مرورگرم رو گوگل تنظیم میکردم و از خدمات گوگل استفاده میکردم .البته از جستجو گر های دیگه غیر از گوگل هم استفاده میکنم ولی هیچ فرق خاصی با گوگل نمیکردند و از لحاظ فارسی بودن ,گوگل برای من اولویت داشت ولی وقتی که موتور جستجوگر مایکروسافت رو دیدم نظرم عوض شد با من همراه شوید تا براتان بگویم چرا !

اگر هر سه این موتور های جستجو را باز کنیم (مثل عکس های زیر) به این پی میبریم که گوگل و بینگ سریع تر از یاهو بارگیری میشوند ولی قضیه فقط به اینجا خطم نمیشود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر بخواهیم بکگراند بینگ را به رخ بکشیم باید گفت که گوگل هم این امکان را دارد که بتوان برای آن بکگراند های زیبا قرار داد پس این یک امتیاز تلقی نمیشود

هر کدام از این سه در صفحه اصلی خود یکسری لینک هایی دارند که برای دسترسی آسان به امکانات سایت در نظر گرفته شده مثل (تصاویر-ویدیو-نقشه ها-و...) که در این مورد یاهو بیشترین را دارد و همینطور اخبار و آب و هوا را هم نشان میدهد ولی قضیه اینجاست که کاربران سادگی را دوست دارن و کمتر کسی شلوغ بودن صفحه را ترجیح میدهند آنهایی هم که به یاهو سرمیزنند بیشتر برای چک کردن ایمیل و چت کردن می آیند نه برای جستجوی مطلبی.این مورد برای موتور جستجوگر MSN مایکروسافت هم مشهوده و عاقبتی همچون یاهو و بدتر از آن را برای آن بدنبال داشته است پس اگر بخواهیم به هر کدام در اینجا امتیازی را بدهیم بینگ و گوگل هر کدام 3 امتیاز و به یاهو 1 امتیازی میدهیم

مورد دیگری در مورد امکانات جستجوی وب هر کدام است اگر در هر کدام از آن سه, عبارتی را جستجو کنیم بعد از یافتن آن عبارت و سایت های آن (که یافته های اولیه هرسه شبیه به هم است) امکانات جستجویی گوگل و یاهو یکسان و قدیمیست ولی بینگ به شما امکانات دیگری را میدهد اگر روی یکی از اطلاعات یافته شده در بینگ برویم میبینیم که در سمت راست آن کادری با فلش به سمت راست وجود دارد که اگر روی ان کلیک کنیم میبینیم که اطلاعات اندکی از داخل سایت به نمایش در می آید که در مورد آن دو موتورجستجوگر اصلا وجود ندارد البته من به شخسه شاهد بودم که بعد از ارائه این امکان گوگل فورا این مورد را در موتور خود هم به کار برد ولی با شکایت مایکروسافت سریعا آن را حذف کرد.البته بینگ دو برتری دیگر هم نسبت به آن دو دارد یکی اینکه در اول یافته ها چند عکس رو به نمایش در می آورد و مستقیما میشود به بخش تصاویر ها رفت (در این بخش یک اسلاید شو عکس هم نهفته که با فعال شدنش عکس ها را پشت سر هم به نمایش در می آورد) که این مورد در گوگل و یاهو هم وجود دارد(به غیر از سلاید شو) و همینطور چند ویدیو که از همینجا مستقیم میشود به بخش ویدیو رفت ولی این یکی را دیگر نه گوگل دارد نه یاهو .پس در اینجا بینگ 3 امتیاز گوگل 2 امتیاز و یاهو هم 2 امتیاز کسب میکند.

مورد دیگر جستجوی تصاویر آنهاست و مهمترین بخش و جالب ترین بخش اینجاست چرا که در اینجا بینگ امکانات منحصر به فردی را ارئه میکند.همانطور که میبینید در بینگ و در بخش تصاویر عکس ها در کنار هم و یکسان تر از آن دو موتور نمایش داده میشوند با دیدن این بخش ما تعجب کردیم ولی وقتی روی یکی از عکس ها با شاره گر موس رفتیم متوجه شدیم که چرا وضعیت این گونه است قضیه از این قرار است که وقتی رو عکسی میرویم آن عکس کمی بزرگ تر میشود و همینطور در این صفحه یافته ها بصورت یکجا و کمک کم (بسته به سرعت اینترنت) لود میشود و دیگر مانند گوگل در صفحه ی ها متمادی وجود ندارد واین خیلی عالیست که همه یافته ها یکجا در یک صفحه در اختیار شماست البته این ویژگی ها از بخش تنظیمات قابل تنظیم است یک چیز جالب دیگر اینست که وقتی روی یکی از عکس ها کلیک میکنیم وارد صفحه ی دیگر ی میشو د که مانند گوگل عکسی در گوشه قرار دارد که با این تفاوت که مجموعه ای از عکس ها در بالای آن و به صورت کشویی قرار دارد و کار را آسان تر میکند.

دراینجا هم گوگل با الگو برداری از مایکروسافت سعی در مقابله با مایکروساف رو داشت ولی اینبار هم با برخورد تند مایکروسافت روبه رو شد و این ویژگی رو که دزدیده و با اندکی تغییر بکار برده بود حذف کرد و به حالت قبلی برگشت در اینجا گوگل و یاهو دقیقا مثل همدیگرند ولی بینگ نه.این بخش کاملا به نفع بینگ هست و آن دو امتیازی دریافت نکردند.

و یک بخش دیگر و کار آمد در بینگ فیلترینگ است به صورتی که مثلا گاهی اوقات پیش آمده که با افرادی پشت کامپیوتر هستید که برای آنها مطلب پیدا میکنید که در بعضی اوقات عبارتی که مینویسید شبیه به یک عبارت غیر اخلاقی است یا اصلا یک عبارت غیر اخلاقی را جستجو میکنید در اینجا بینگ به شما هشدار میدهد که یافته ها دارای نتایج غیر اخلاقی هستند آیا ادامه میدهید؟ ولی گوگل و یاهو مستقیما نتایج جسجو را نشان میدند واین اصلا خوب نیست.

بخش دیگر بخش indexing است که دراین مورد هر سه مساوی هستند حتی میتوان گفت بینگ با تازه کار بودنش یافته های دقیق تری را نمایش میدهد(البته برای سایت های فارسی ممکن اینطور نباشه)

جمع بندی کل: بینگ با دریافت بیشترن امتیاز برنده است شما چه فکر میکنید؟

آیا حاظرید به جای گوگل, بینگ را جایگزین کنید؟
منبع : وبلاگ خودم

شـیـفــو
01-02-2011, 21:01
آخه من چون از جیمیل استفاده میکنم میتونیم از اکثر امکانات گوگل هم استفاده کنم مثلا از گوگل پیج گوگل داک گوگل ریدر و مخصوصا مترجم و لینک به سایت های مورد علاقه و چند امکان دیگه الان یادم نمیاد .
البته چون سرعت انترنتم کمه فعلا از آی گوگل استفاده نمیکنم وگرنه با آیگوگل که دیگه برای چک کردن ایمیل های یاهو هم از اون استفاده میکنم و برای مواقعی که باید چند دقیقه معطل شم مثلا برای آپلود از بازی های فلشش استفاده میکنم .
کلا به نظرم گوگل قویتره .

reza3600
01-02-2011, 21:20
قابلیت سرچ کتاب توی گوگل منحصر به فرد هست. که فکر نکنم موتور جست و جوی دیگه ای همچین قابلیتی رو داشته باشه.
ولی بدی گوگل اینه که اخیرن صفحه ی اولش برای سرچ فارسی پر از سایتهای مزخرف هست.

wordist
23-02-2011, 12:26
سلام

تاپيك پاكسازي شد

دوستان خواهشا قبل از زدن هرگونه پست قوانين اين بخش رو مطالعه و رعايت كنن

قوانین بخش نظر سنجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درصورت عدم رعايت قوانين، كاربر مربوطه اخطار خواهد گرفت

eragorn
29-03-2011, 23:38
این مطالبی که در پست اول گفتید خیلی مفید بود ولی اگه همین الان برید به گوگل ( حتما باید نسخه انگلیسی رو برید )
خواهید دید که همه ی امکانات مایکروسافت در گوگل هست ! که شامل موارد زیر میشه :
درباره ی نکات غیر اخلاقی باید به تنظیمات برید و safe mode رو غیر فعال کنید این Safe mode در اصل همون هشدار داخل یاهو و مایکروسافته !
عکس ها به صورت یک مجموعه در یک صفحه میان که با نگه داشتن موس عکس بزرگ میشن
و همچنین با نگه داشتن موس رو سرچ های وب یک پیش نمایش از داخل اون صفحه ی وب نشون میده
و.... (البته احتممالا به مرورگر هم ربط داره )
همچنین گوگل علاوه بر حفظ سادگی صفحه اصلی امکان ایمیل رو هم فراهم کرده بدون کوچکترین تبلیغات و شلوغی صفحه (بر خلاف یاهو )
ولی معنیش این نیست که امکانات صفحه اصلی یاهو رو نداشته باشه :
اگه دقت کنید بالای صفحه اصلی گوگل گزینه iGoogle میبینید اگه روش کلیک کنید خواهید دید صفحه ای مثل صفحه اصلی یاهو میاد ولی با اختیارات شخصی .
علاوه بر این گوگل با مرورگر گوگل کروم سرعت بی نهایت فوق العاده ای داره در صورتی که بینگ با اینترنت اکسپلورر نداره
گوگل فعلا با ترجمه آنلاین تمامی صفحات و دارا بودن تقریبا تمام زبان های دنیا و بازم حفظ سرعتش با این همه امکانات در صدره !
بینگ هم داره پیشرفت میکنه اما گوگل هم ساکن و ساکت نمیمونه و به هر قیمتی شده نمیذاره سابقش خراب شه .

موفق باشید :40:

Mamal1l
01-09-2013, 15:02
گوگل............و دیگر هیچ

mo_sa
01-09-2013, 20:04
از مرور گر سلام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم استفاده می کنم،
ولی..... بازم به گوگل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نمی رسه! هیچی به گوگل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نمی رسه!
البته باید بگم که سرعت سلام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) واقعا بیشتره ولی شما با اینکه سلام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سایت جستجوگر فارسیه، اگه توش یه کلمه ی فارسی داشته باشه و بقیه ش انگلیسی، فقط سایت انگلیسی پیدا می کنه، چون اکثریت حروفی که سرچ کردید انگلیسی بوده در حالی که اگه توی گوگل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما یه حرف فارسی هم بنویسید تلاش می کنه که تا میشه، فارسی هم پیدا کنه!

mo_sa
01-09-2013, 20:06
این مطالبی که در پست اول گفتید خیلی مفید بود ولی اگه همین الان برید به گوگل ( حتما باید نسخه انگلیسی رو برید )
خواهید دید که همه ی امکانات مایکروسافت در گوگل هست ! که شامل موارد زیر میشه :
درباره ی نکات غیر اخلاقی باید به تنظیمات برید و safe mode رو غیر فعال کنید این Safe mode در اصل همون هشدار داخل یاهو و مایکروسافته !
عکس ها به صورت یک مجموعه در یک صفحه میان که با نگه داشتن موس عکس بزرگ میشن
و همچنین با نگه داشتن موس رو سرچ های وب یک پیش نمایش از داخل اون صفحه ی وب نشون میده
و.... (البته احتممالا به مرورگر هم ربط داره )
همچنین گوگل علاوه بر حفظ سادگی صفحه اصلی امکان ایمیل رو هم فراهم کرده بدون کوچکترین تبلیغات و شلوغی صفحه (بر خلاف یاهو )
ولی معنیش این نیست که امکانات صفحه اصلی یاهو رو نداشته باشه :
اگه دقت کنید بالای صفحه اصلی گوگل گزینه iGoogle میبینید اگه روش کلیک کنید خواهید دید صفحه ای مثل صفحه اصلی یاهو میاد ولی با اختیارات شخصی .
علاوه بر این گوگل با مرورگر گوگل کروم سرعت بی نهایت فوق العاده ای داره در صورتی که بینگ با اینترنت اکسپلورر نداره
گوگل فعلا با ترجمه آنلاین تمامی صفحات و دارا بودن تقریبا تمام زبان های دنیا و بازم حفظ سرعتش با این همه امکانات در صدره !
بینگ هم داره پیشرفت میکنه اما گوگل هم ساکن و ساکت نمیمونه و به هر قیمتی شده نمیذاره سابقش خراب شه .

موفق باشید :40:
همه ی مطالب خوب رو گفتی، یه چیزی رو یادت رفت بگی، و اونم گوگل پلاسه!