PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه طور از سونی سری اف بک اپ بگیرم؟

x_zarbat
29-01-2011, 23:18
سلام دوستان مشکلی دارم من اف 136 گرفتم چه جوری بک اپ بگیرم ازش؟
ببینید توی برنامه وایو بک اپ رو اجرا کردم حدود 1.5 ساعت لودینگ داد نوشت بک اپ کامپلیت بعد رسیت شد اما رایت نشد روی دی وی دی باید چه کار کنم؟
یک برنامه دیگه ای هست که بتونم این کار. بکنم که ویندوز و برنامه های الانم بک اپ داشته باشم؟

x_zarbat
29-01-2011, 23:29
با R-Drive Image میشه؟

mohammadi4net
30-01-2011, 00:16
سلام دوستان مشکلی دارم من اف 136 گرفتم چه جوری بک اپ بگیرم ازش؟
ببینید توی برنامه وایو بک اپ رو اجرا کردم حدود 1.5 ساعت لودینگ داد نوشت بک اپ کامپلیت بعد رسیت شد اما رایت نشد روی دی وی دی باید چه کار کنم؟
یک برنامه دیگه ای هست که بتونم این کار. بکنم که ویندوز و برنامه های الانم بک اپ داشته باشم؟

acronios true image
norton ghost
و ....
خودتو الاف برنامه های همراه لبتاب نکن پیر میشی !

hasansoft
30-01-2011, 01:34
دکمه assistant رو بزن برنامه vaio care رو اجرا میکنه

بعد از اون create recovry disc رو از منو ریکاوری بزن

masuod D
30-01-2011, 01:57
ساخت سيدي ريکاوري براي سون

در Control Panel بر روي System and Security کليک کنيد.

در صفحه باز شده بر روي Backup and Restore کليک کنيد.

در صفحه بعدي بر روي Create a system recovery disk کليک کنيد.

حالا يک سيدي خام يا دي وي دي خام را داخل رايتر قرار داده وبر روي Create Disk کليک کنيد.

این عکس به شکل اتوماتیک کوچک شده است. برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی بر روی این نوار کلیک کنید. ابعاد اصلی عکس 700x440 و حجم آن 172 کیلوبایت میباشد.

حالا چند دقيقه منتظر باشيد تا سيدي ريکاوري ساخته بشه

این عکس به شکل اتوماتیک کوچک شده است. برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی بر روی این نوار کلیک کنید. ابعاد اصلی عکس 700x245 و حجم آن 111 کیلوبایت میباشد.

براي تعمير سيستم توسط اين ديسک

ديسک را داخل دي وي دي درايو قرار داده و سيستم را توسط آن بوت کنيد

صفحه زير ظاهر ميشه و شما بايد کليد Enter را از صفحه کليد بزنيد

این عکس به شکل اتوماتیک کوچک شده است. برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی بر روی این نوار کلیک کنید. ابعاد اصلی عکس 645x372 و حجم آن 29 کیلوبایت میباشد.

بعد از لود شدن زبان انگليسي را انتخاب کنيد و بر روي Next کليک کنيد

در کادر بعدي همانند شکل گزينه مورد نظر را انتخاب کرده و بر روي Next کليک کنيد

حالا کادر جديد همانند شکل زير ظاهر ميشه

گزينه هاي موجود

Startup Repair براي تعمير فايل بوت ويندوز به کار ميره

System Restore براي بازگشت ويندوز به موقعي که سالم بوده به کار ميره

Image Recovery System براي تعمير ويندوز بوسيله ايميجي که قبلا از ويندوز تهيه کرديم به کار ميره

Windows Memory Diagnostic بررسي سلامت حافظه رم

Command Prompt محيط کامند را براي کاربران حرفه اي در اختيار ميزاره

ساختن يک ايميج ريکاوري از ويندوز سون

اين ايميج موقعي که ويندوز سون سالم هست و بدون هيچ مشکلي کار ميکنه ساخته ميشه و مي توانيم در موقع بروز مشکل توسط آن ويندوز را تعمير کنيم.

پس شما هم همين الان که سيستمتون بدون مشکل کار ميکنه اينکار را انجام بدين تا از دردسر نصب ويندوز و نرم افزارهاي متعدد ديگر در موقع خرابي ويندوز راحت بشين.

مراحل ساخت ايميج

از منوي استارت بر روي Getting Started کليک کرده و از منوي باز شده گزينه Back up your files را انتخاب کنيد.

حالا در صفحه باز شده بر روي Create a system image کليک کنيد.

در صفحه بعدي بايد محل ذخيره ايميج را مشخص کنيم که ميتواند هارد (اينترنال و اکسترنال و فلش مموري ) يا دي وي دي يا شبکه باشد.

بنده گزينه هارد ديسک و درايو G را انتخاب ميکنم و بر روي Next کليک ميکنم.

در صفحه بعدي درايو هايي که ميخواهيم از آنها ايميج تهيه کنيم تيک ميزنيم و بر روي Next کليک ميکنيم.

نکته : اگه ويندوز سون در درايو C نصب هست فقط از همين درايو ايميج تهيه کنيد ولي اگر در درايوي غير از C هست هم از درايو ويندوز سون و هم ار درايو C تهيه کنيد.

در صفحه بعدي محل ذخيره ايميج در بالاي صفحه و درايوهايي که از آنها ايميج تهيه ميشه در کادر پايين نمايش داده ميشه بر روي Start backed up کليک ميکنيم و منتظر مي مانيم تا ايميج ساخته بشه و پيغام زير نمايش داده بشه.

حالا از شما سوال ميشه که ميخواين يک ديسک ريکاوري بسازيد؟

شما هم بر روي Yes کليک کنيد و سيدي يا دي وي دي خام را داخل رايتر قرار داده و بر روي Create Disk کليک کنيد.

حالا شما يک ديسک ريکاوري دارين و يک ايميج از ويندوز و موقعي که سيستم دچار مشکل بشه با ديسک ريکاوري سيستم را بوت کنيد و در صفحه زير که نمايش داده ميشه گزينه سوم يعني System Image Recovery را انتخاب کنيد و آدرس ايميج ساخته شده را بديد تا سيستم توسط آن تعمير بشه.

نکته : فايل ايميج تهيه شده در درايو مورد نظر داخل فولدري به نام WindowsImageBackup ذخيره ميشه پس مراقب باشيد به اشتباه حذفش نکنيد.

ساخت بک آپ از درايوهاي سيستم به صورتي که بعدا بشه باهاش فايلها را ريکاوري کرد

ابتدا وارد Control panel بشيد و بر روي Recovery کليک کنيد.

در صفحه باز شده بر روي Advanced recovery metods کليک کنيد.

در صفحه بعدي بر روي گزينه اول Use a system image … کليک کنيد.

در صفحه بعد بر روي دکمه Backup now کليک کنيد.

در صفحه بعد محل ذخيره فايل Backup را مشخص کرده و بر روي Next کليک کنيد.

در صفحه بعد دو گزينه وجود دارد

گزينه مورد نظر خود را انتخاب کنيد و و بر روي Next کليک کنيد

1- انتخاب اين گزينه فقط از پوشه هاي اصلي ويندوز (libraries ,Desktop ,… ) فايل پشتيبان تهيه ميکنه

2- انتخاب اين گزينه علاوه بر پوشه هاي اصلي ويندوز اجازه انتخاب درايوهاي ديگر را هم جهت تهيه فايل پشتيبان به شما ميده

حالا بر روي Save setting and run backup کليک کنيد

صفحه جديد باز ميشه و سيستم شروع به ساخت فايل پشتيبان ميکنه

وقتي عمليات تمام شد صفحه زير ظاهر ميشه

کار ساخت فايل Backup در اينجا به پايان ميرسه و در ادامه کار روش ريکاوري فايلها با استفاده از فايلي که تهيه کرديم بيان ميشه

حالا اگه به درايوي که براي ذخيره فايل پشتيبان مشخص کرديد بريد ميبينيد که يک فايل همنام کامپيوتر شما وجود داره

اگه بر روي اين فايل دبل کليک کنيد کادري مشابه شکل زير ظاهر ميشه

گزينه اول را انتخاب کنيد و در صفحه باز شده بر روي Browse for folder کليک کنيد.

فولدر مورد نظر خود را انتخاب کنيد و بر روي دکمه Add folder کليک کنيد.

در صفحه بعد بر روي Next کليک کنيد .

در صفحه بعدي دو گزينه وجود داره اگه ميخواهيد فايلهاي شما درست در محل اصلي خودشون کپي بشن گزينه اول يعني In the original location را انتخاب کنيد.

اگر هم ميخواهيد در محل ديگري کپي کنيد گزينه دوم را انتخاب و با کليک بر روي Browse کليک کرده و محل مورد نظر را انتخاب کنيد.

و در آخر کار هم بر روي دکمه Restore در پايين صفحه کليک کنيد.

صفحه جديد باز ميشه و سيستم شروع به کپي فايلها در محل مورد نظر شما ميکنه و اگه محل اصلي را انتخاب کرده باشين سيستم به شما اعلام ميکنه اين فايل از قبل وجود داره و شما هم بايد گزينه اول يعني Copy and replace را انتخاب کنيد.

اگر هم ميخواهيد که براي هر فايل اين عمليات را انجام ندهيد گزينه Do this for all conflicts را تيک بزنيد و سپس گزينه Copy and replace را انتخاب کنيد.

وقتي پيغام زير نمايش داده شد يعني تمام فايلهاي شما ريکاوري شده است.

تمامي مطالب از ترفندستان كپي شده
wsakson

اگه زحمتي نيست بيا تو قسمت Sony اا گفت و گو و تبادل نظر صفحه 169 چند تا سوال دارم.:11:

لينكش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

x_zarbat
30-01-2011, 08:21
من ریکاوری نمیحوام فول بک اپ از ویندوز فابریک میخوام چه کنم؟

masuod D
31-01-2011, 01:42
اول از همه زدن دكمه تشكر رو كافي نديدم مخصوصا واسه تاپيك جديدي كه واسه اين مدل زدي:31:

دمت گرم گل كاشتي:10:

من ریکاوری نمیحوام فول بک اپ از ویندوز فابریک میخوام چه کنم؟

و اما دوم :45:

باور كن بيشتر از اين نمي دونم شرمنده:23:

ولي فزدا برات به تحقق ميزنم اگه چيزي گير اوردم برات مي نويسم ولي فكر كنم با اين روش بشه ( ساخت سيدي ريکاوري براي سون) چون از كل ويندوز با بوتش بك مي گيره كه حدود 3-5 تا دي وي دي ميشه .:18:

فكر كنم شامل فول بک اپ از ویندوز فابریک بشه.

بازم ميگم فكر ميكنم نميدونم:23:. شايدم دارم شرور مي گم.:24:

piroooz
31-01-2011, 12:40
عزیز من نیازی به هیچ کدوم از این دنگ و فنگ ها نیست ...
شما با استفاده از VAIO Care براحتی میتونید از کل سیستمتون دیسک ریکاوری تهیه کنید ...
که نحوه استفاده هم بسیار آسان هست