PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا رفتن دمای cpu

madadnoki
29-01-2011, 20:46
دمای سیستم موقع کار با بعضی نرم افزار ها بالا میره تا 80
ویروسی هم نیست
چی کار کنم؟

pasargadd
29-01-2011, 21:02
cpu تون چیه؟
یکبار خمیر بزنین.دماروو از رو چه نرم افزااری میبینین.

manan-hanan
29-01-2011, 21:43
سیستم مغازه من هم همین طوریه ویروسی نیست تو حالت عادی هم همیجوریه

madadnoki
30-01-2011, 00:00
cpu تون چیه؟
یکبار خمیر بزنین.دماروو از رو چه نرم افزااری میبینین.

cpu:athlon 2 هسته ای
خمیر هم تازه زدم
دما رو HW-monitoring میبینم

Extacy
08-02-2011, 12:48
با سلام خدمت دوستان.

سیستمم مشکلی پیدا کرده که نمیدونم مشکل از کجاست و فقط میدونم مشکل از رم نیست.
مشخصات سیستم :
Main : MSI K9A2 (کا ناین ای تو)
CPU : AMD Athlon II X2 240 Processor 2.80 GHz
Ram : 2 GB (البته قبلا 1 بود که فکر کردم احتمالا مشکل از رم باشه که رمو عوض کردم ولی فرقی نکرد)
سیستم عامل هم ویندوز 7 نصب هست روی سیستم.

دو تا مشکل داره که خودم احتمال میدم مشکل از CPU باشه ولی از اونجایی که تجربه ای ندارم گفتم در خدمت اساتید مطرح کنم تا مطمئن بشم.

وقتی سیستم رو روشن میکنم و کارهای عادی (نه خیلی سنگین) مثل اینترنت گردی , اجرای برنامه های سبک و معمولی رو انجام میدم , گاهی (معمولا هر روز یکی دوبار) یه دفه برنامه هنگ میکنه و اصلا نمیشه برنامه رو بست که از حالت هنگ بیرون بیاد و در همین حین که برنامه هنگ میکنه CPU meter رو که نگاه میکنم روی 50-60% ثابت هست و اصلا هیچ تغییری نمیکنه و بعد کلا ویندوز هنگ میکنه و نمیشه با خود ونیدوز Log Off , Restart یا Shut Down کرد!
چاره ای نیست جز اینکه با دکمه روی کیس ریستارت کنی.

مشکل دوم :
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم اون و وقتی که داره ویندوز بالا میاد یه دفه خود به خود ریست میشه و وقتی دوباره بوت شد درست وارد ویندوز میشه ولی گاهی ریست شدن وسط بالا اومدن ویندوز 2-3 بار میشه و گاهی هم یکبار.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند مشکل از چی هست ؟
میخوام بدونم مشکل از کدوم یکی هست تا هنوز فرصت داره بفرستم گارانتی.

با تشکر.

Ali*Reza
08-02-2011, 19:48
با سلام خدمت دوستان.

سیستمم مشکلی پیدا کرده که نمیدونم مشکل از کجاست و فقط میدونم مشکل از رم نیست.
مشخصات سیستم :
Main : MSI K9A2 (کا ناین ای تو)
CPU : AMD Athlon II X2 240 Processor 2.80 GHz
Ram : 2 GB (البته قبلا 1 بود که فکر کردم احتمالا مشکل از رم باشه که رمو عوض کردم ولی فرقی نکرد)
سیستم عامل هم ویندوز 7 نصب هست روی سیستم.

دو تا مشکل داره که خودم احتمال میدم مشکل از CPU باشه ولی از اونجایی که تجربه ای ندارم گفتم در خدمت اساتید مطرح کنم تا مطمئن بشم.

وقتی سیستم رو روشن میکنم و کارهای عادی (نه خیلی سنگین) مثل اینترنت گردی , اجرای برنامه های سبک و معمولی رو انجام میدم , گاهی (معمولا هر روز یکی دوبار) یه دفه برنامه هنگ میکنه و اصلا نمیشه برنامه رو بست که از حالت هنگ بیرون بیاد و در همین حین که برنامه هنگ میکنه CPU meter رو که نگاه میکنم روی 50-60% ثابت هست و اصلا هیچ تغییری نمیکنه و بعد کلا ویندوز هنگ میکنه و نمیشه با خود ونیدوز Log Off , Restart یا Shut Down کرد!
چاره ای نیست جز اینکه با دکمه روی کیس ریستارت کنی.

مشکل دوم :
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم اون و وقتی که داره ویندوز بالا میاد یه دفه خود به خود ریست میشه و وقتی دوباره بوت شد درست وارد ویندوز میشه ولی گاهی ریست شدن وسط بالا اومدن ویندوز 2-3 بار میشه و گاهی هم یکبار.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند مشکل از چی هست ؟
میخوام بدونم مشکل از کدوم یکی هست تا هنوز فرصت داره بفرستم گارانتی.

با تشکر.

لطفا تاپیک جدا بزنین.

MZ_Love17
08-02-2011, 20:07
فن سی پی یو مطمئن هستین درست کار می کنه؟؟؟
ممکنه فن سی پی یو بعد از یه زمانی خاموش می شه یا دورش کم می شه
به فن سی پی یو هم یه نگاهی بندازین (موقع کار با سیستم)

alirezak4
08-02-2011, 22:38
دمای سیستم موقع کار با بعضی نرم افزار ها بالا میره تا 80
ویروسی هم نیست
چی کار کنم؟

با سلام
لطفا کامل توضیح بدید
دمای سی پی یو موقع کار با کدوم نرم افزارها بالا میره
آیا هنگامی که با این نرم افزارها کار میکنید کار خاصی مثل رندر یا امثال این کار رو انجام میدد؟
لطفا یکم توضیح بیشتر بدید

Extacy
09-02-2011, 10:58
با لسلام.

دیروز موقع کار با ویندوز هنگ کرد بعد همون موقع فن سی پی یو رو نگاه کردم که مشکلی نداشت و درست کار میکرد.
اما یه مورد دیگه که بهش برخورد کردم این بود که روی مادربرد خیلی خیلی داغ شده بود.

و یه مورد دیگه که دیروز یادم رفت توضیح بدم این بود که قبلا دو سه ماه پیش هم بعضی وقتا که ویندوز بالا میومد کیبوردم شناخته نمیشد که الان چند وقتیه دیگه این مشکل رو ندارم اما مشکل جدید هنگ کردن که بالا توضیح دادم اضافه شده.

خیلی گیج شدم و نمیدونم مشکل چیه!

----
راستی من تعداد پستهام کم هست و همین پستهایی هم که میدم با تایید مدیران بعدا ارسال میشه و برای همین فکر کردم که نمیتونم تاپیک جدید بزنم.
اگر برای مدیران امکان داره از پستی که من زدم رو توی یه تاپیک دیگه قرار بدن با همون موضوع پست اولم (مشکل هنگ و ریست.)

با تشکر.

MZ_Love17
10-02-2011, 11:30
با لسلام.
دیروز موقع کار با ویندوز هنگ کرد بعد همون موقع فن سی پی یو رو نگاه کردم که مشکلی نداشت و درست کار میکرد.
اما یه مورد دیگه که بهش برخورد کردم این بود که روی مادربرد خیلی خیلی داغ شده بود.
و یه مورد دیگه که دیروز یادم رفت توضیح بدم این بود که قبلا دو سه ماه پیش هم بعضی وقتا که ویندوز بالا میومد کیبوردم شناخته نمیشد که الان چند وقتیه دیگه این مشکل رو ندارم اما مشکل جدید هنگ کردن که بالا توضیح دادم اضافه شده.
خیلی گیج شدم و نمیدونم مشکل چیه!
----
راستی من تعداد پستهام کم هست و همین پستهایی هم که میدم با تایید مدیران بعدا ارسال میشه و برای همین فکر کردم که نمیتونم تاپیک جدید بزنم.
اگر برای مدیران امکان داره از پستی که من زدم رو توی یه تاپیک دیگه قرار بدن با همون موضوع پست اولم (مشکل هنگ و ریست.)
با تشکر.

شما فقط موقع کار با یه نرم افزار یا چند نرم افزار اینطوری می شه؟؟
یا پس از اینکه پی سی چندساعت روشن هست اینطوری می شه؟؟؟
اگه موقع کار با نرم فزار خاصی هست ، لطفا اسم نرم افزارها رو بگین
یه مورد دیگه الان به ذهنم رسید
ببینید جهت چرخش فن ها درست هست یا نه؟؟؟
شما حتما پی سی رو پیش یه متخصص سخت افزار ببر یه چک بکنه
تا مشکلی برای سی پی یو یا مادربردت پیش نیاد