PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آلوپشی آره آتا (ریزش منطقه ای مو)

Pedram1390
29-01-2011, 14:04
سلام.
دوستان من حدود 1.5 سال هست که موهای صورتم (ریش) به صورت منطقه ای خیلی کوچیک ریخته ! و هنوز که هنوزه خیلی جاهاش خوب نشده ! البته بعضی جاها خوب شده و بعضی جاها هم تازه ریخته ! حدود 3 یا 4 جای وصرتم اینطور هست !
چندین بار به متخصص پوست و مو مراجعه کردم ، یکشون چند تا آمپول به صورتم تزریق کرد که خیلی هم درد داشت بعد حدود 1 هفته بعد تمام صورتم خوب شد ! فکر می کنم آمپول کورتون دار بود.
تازگی ها هم رفتم پیش یه دکتر دیگه ایشون هم تشخصی داد که اگزما هست و اینا ! پماد بتامتازون + 2 عدد آمپول بتامتازون و یه آمپول دیگه داد که اسمش یادم نیس ! خلاصه الان 3 ماه می گذره از آخرین باری که دکتر رفتم، هنوز صورتم خوب نشده و چند جایی به صورت منطقه ای ریزش هست ...
راستی من هر کاری کردم دکترهای محترم هیچ کدومشون لازم ندونستن که من برم آزمایش تیرویید و کبد و ... :13:

درمان خاصی سراغ ندارید برای این بیماری؟
اگه یه پماد قوی در این زمینه سراغ دارید معرفی کنید :11:
ممنون.

با تشکر
پدرام از اهواز .

***Spring***
02-02-2011, 06:55
سلام ...

قبلآ یه نفر نمونه مشابه ای تعریف میکرد شاید بدردتون بخوره ... ایشون یه منطقه از موهای صورتش بطور کامل ریخت و بعد از تحقیق پیش یه دندون پزشک رفت ... ریشه یکی از دندونهاش چرکی بود ، و با کشیدن اون دندون دوباره بمرور صورتش خوب شد ... البته شاید مورد شما مشابه ایشون نباشه ، حتمآ اول با پزشک متخصص پوست و مو مشورت بفرمایید ... موفق باشید ...

morsadr
02-02-2011, 15:15
سلام.
دوستان من حدود 1.5 سال هست که موهای صورتم (ریش) به صورت منطقه ای خیلی کوچیک ریخته ! و هنوز که هنوزه خیلی جاهاش خوب نشده ! البته بعضی جاها خوب شده و بعضی جاها هم تازه ریخته ! حدود 3 یا 4 جای وصرتم اینطور هست !
چندین بار به متخصص پوست و مو مراجعه کردم ، یکشون چند تا آمپول به صورتم تزریق کرد که خیلی هم درد داشت بعد حدود 1 هفته بعد تمام صورتم خوب شد ! فکر می کنم آمپول کورتون دار بود.
تازگی ها هم رفتم پیش یه دکتر دیگه ایشون هم تشخصی داد که اگزما هست و اینا ! پماد بتامتازون + 2 عدد آمپول بتامتازون و یه آمپول دیگه داد که اسمش یادم نیس ! خلاصه الان 3 ماه می گذره از آخرین باری که دکتر رفتم، هنوز صورتم خوب نشده و چند جایی به صورت منطقه ای ریزش هست ...
راستی من هر کاری کردم دکترهای محترم هیچ کدومشون لازم ندونستن که من برم آزمایش تیرویید و کبد و ... :13:

درمان خاصی سراغ ندارید برای این بیماری؟
اگه یه پماد قوی در این زمینه سراغ دارید معرفی کنید :11:
ممنون.

با تشکر
پدرام از اهواز .

دوست عزیز ریزش موی سکه ای یا همون آلوپسی آراتا یک بیماری با منشا و درمان ناشناخته می باشد که عمدتا سیستم ایمنی و سیستم عصبی را در ایجاد آن دخیل دانسته اند . البته بیماریهای اتو ایمون و کمبود یکسری مواد در بدن نیز محتمل می باشد .
در هر صورت در مواردی که بیماری زمیینه ای خاصی وجود نداشته باشد بهترین درمان تزریق موضعی کورتونهای خاص می باشد