PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ← آموزش: عکس های HDR

masoud glx
28-01-2011, 22:48
درود

همچین تاپیکی بشدت به نظر من نیاز هستش اینجا ... امیدوارم به کمک دوستان فعال این بخش مثل تیرداد عزیز بشه اطلاعات دوستان علاقه مند رو درمورد HDR بالا برد . خوب ... از اونجایی که من چند سالی هستش با راهنمایی یکی از دوستان عزیز HDR رو یاد گرفتم و الان شاید بیشتر از هزار عکس به این صورت خروجی گرفته باشم ، شخصا در خدمت دوستان هستم تا به سوالات و اشکالات پاسخ بدم . نمونه عکسها رو هم توی تاپیک عکسهای شما و . . . میزارم کم کم .
البته یک مقاله ای هستش که دوست بزرگوارم آقای دلباز جمع کرده که برای فروم عکاسی.کام هستش و دوست عزیز دیگه ام هم یعنی آقای شریفی از فروم پیهالز اون رو تکمیل کرده و البته من هم ویرایش نهایی رو انجام دادم که توی فروم های عکاسی و پیهالز هم منتشر کردیم ولی اینجا نیست . این رو دوستان مطالعه کنید به جواب خیلی از سوالات می رسید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توی پست های بعدی روش های ادامه ادیت توی فوتوشاپ رو هم بصورت خلاصه قرار میدم بهمراه چند نمونه و مثال . البته برای بحث های بیشتر فوتوشاپ یک تاپیک موجود هستش به آدرس :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فقط برای درک بهتر مطلب تفاوت این دو عکس رو ببینید برای قبل و بعد از اعمال تکنیک HDR .
عکسها از خودم هستش - مکان ثبت هم شیراز ارگ کریم خانی

شات اصلی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شات HDR شده :

شاد و موفق باشید . امیدوارم از مطالبی که گذاشته میشه نهایت استفاده رو بفرمایید و از همه دوستانی هم که توی این زمینه صاحب نظر هستن ، درخواست می کنم ما رو بی نصیب نزارن .

pm505
29-01-2011, 11:45
سلام
اول ممنون بابت ایجاد این تاپیک:11:
دوم من نمیتونم فایلی که گذاشتیدو دانلود کنم اگه لطف کنید یه جای دیگه آپلود کنید ممنون میشم :10:

masoud glx
29-01-2011, 16:54
درود
خواهش می کنم دوست من ...
فایل رو همین حالا چک کردم با چند ip مشکلی نداشت . دوباره تست کنید اگر نشد بفرمایید جای دیگه هم آپلود می کنم حتما .

MagicPC
03-02-2011, 20:55
سلام دوست عزیز
نمونه کارای دیگه هم بذارین از خودتون ممنون میشم

blue fire
06-02-2011, 00:05
سلام
ببخشید که تو جمع بزرگان فضولی می کنم ،می خواستم بدونم چقدر فرق بین گرفتن یک عکس با تکنیک hdr هست تا تو نرم افزارش؟

با نرم افزارشو بلدم

masoud glx
06-02-2011, 09:11
سلام
ببخشید که تو جمع بزرگان فضولی می کنم ،می خواستم بدونم چقدر فرق بین گرفتن یک عکس با تکنیک hdr هست تا تو نرم افزارش؟

با نرم افزارشو بلدم

سلام دوست عزیز
نمونه کارای دیگه هم بذارین از خودتون ممنون میشم

چند نمونه عکس بزودی میزارم ...

در مورد تفاوت تکنیک عکاسی که شما فرمودید ... ظاهرا مقاله رو کاملا مطالعه نکردید .
تکنیک HDR چند مرحله داره . به اختصار :

- ثبت حداقل 3 تا حداکثر 11 عکس با شرایط نوری متفاوت ولی اختلاف ثابت . ( یا در صورت امکان با توجه به دوربین یک ثبت RAW مناسب ) .
- میکس عکسها در فوتومتیکس بصورت نرم افزاری با تنظیمات مناسب و دلخواه
- ایمپورت خروجی فوتومتیکس به فوتوشاپ و ادیت نهایی تصویر

هر کردوم از این مراحل هم جزییات خاص خودشون رو دارند که در صورت نیاز توضیحاتش رو میدم .
موفق باشید .

masoud glx
21-02-2011, 18:41
درود دوستان .

ببخشید مدتی نبودم ... مشغله های شغلی بسیار زیاد شده .
دو نمونه امروز میزارم که شامل نمونه اصلی و نمونه نهایی هستش .
فقط خواهش میکنم دوستان عزیز اگر قراره کسی جایی استفاده یا نقل کنه لطفا منبعش رو هم ذکر کنه . من بنا به اعتمادی که به دوستان حاضر توی فروم دارم روی عکسها هیچ تگ یا واترمارکی اجرا نکردم و علاقه ای هم به اینکار ندارم .

مورد اول آبشارها و سازه های آبی تاریخی و چند هزار ساله شهرستان شوشتر هستش که در سه قسمت میزارم .

اول - شات اصلی و بدون ویرایش

دوم - شات میکس شده در فوتومتیکس

سوم - شات با ویرایش نهایی در فوتوشاپ

مورد دوم یک پرتره هستش - سوژه خودم هستم - که با همکاری دوست عزیزم کورش پرتو ثبت شد . در مورد نورپردازی و . . . هم سوالی باشه در خدمتم . البته فایل خروجی فوتومتیکس متاسفانه پاک شده .

اول - شات اصلی و بدون ویرایش

دوم - شات با ویرایش نهایی در فوتومتیکس و فوتوشاپ

دوستان حتما به موارد اختلاف نوری در عکسها دقت کنید . مثلا جاهایی که در شات اصلی کاملا آور یا آندر اکسپوز هستش ولی در شات نهایی نور عالی داره . مثلا روی نقاطی از یقه و لبه های کاپشن و یا سایه های حاصل از صخره ها و ساختمان ها در شات اول . رنگ ها هم که مشخص هستند .
موارد دیگه هم زیاد هستش در آرشیوم ولی قصدم معرفی این تکنیک برای موارد و مقاصد مختلف عکاسی هستش . عکس اول ( کریم خان ) که یک سوژه جمعی ایندور بودش در محیط بسته . عکس دوم ( آبشارها ) هم که یک منظره گرافی اوتدور و عکس سوم هم یک پرتره استودیویی . در زمینه های دیگه هم HDR هایی رو بزودی قرار میدم .

شاد ، پیروز و سلامت باشید .

masoud glx
03-05-2011, 01:17
درود دوستان .

یک نمونه کار دیگه ... به تفاوت ها در خروجی کار دقت کنید .

شات اصلی و خام

خروجی فوتومتیکس و فوتوشاپ

البته کیفیت این عکسها بدلیل کاهش حجم بسیار شدید و از دست دادن جزییات کاملا منهدم شده !!
به بزرگی خودتون ببخشید .
پیروز باشید .

Aless
03-05-2011, 16:31
سلام اقا مسعود.
همانطور که شما و بنده میدونیم عکس های HDR ابتدا به گونه ای بود که عکس غیر طبیعی به نظر میرسد(نظیر عکس هایی که شما قرار دادید) ولی هم اکنون این تکنیک عکاسی به یک باید تبدیل شده و با صرف وقت بیشتر روی پروسس عکس های فوق العاده ای میشه گرفت.
به عکس زیرتوجه کنید:

عکس از بردیا سعادت
یا نمونه های دیگه.
کلا به دوستان علاقمند خودم پیشنهاد میکنم با این تکنیک بیشتر اشنا بشوند.

masoud glx
03-05-2011, 17:37
درسته ... البته می بایست لینک رو اصلاح کنید .
بیشتر کارهای دوست عزیزم آقای سعادت رو دیدم و ایشون در استفاده از این تکنیک بسیار موفق هستن و البته با توجه به سبک کارهاشون میشه حدس زد که نتیجه به خروجی ایده آلی تبدیل بشه . قصد من در این تاپیک همونطور که بیان کردم آموزش و معرفی این تکنیک هستش که هنوز متاسفانه جا نیفتاده ... توی پست اول هم ذکر کرده بودم که این نمونه ها فقط برای بیان تکنیک و درک مطلب تفاوت خروجی خام و HDR هستش .

کلا این متد یا سایر متدها بدون پست پروسسینگ با دقت و هدفمند نتیجه ای ایده آل همگان نخواهند داشت .
شاد باشی Aless جان .

delbaz
13-12-2011, 01:31
متشکل از 12 فریم :