PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد GPRS ایرانسل-لطفا راهنمایی کنید

mehr1362
28-01-2011, 18:55
سلام.من یک سوال دارم :

میخوام از اینترنت GPRS ایرانسل برای پی سی استفاده کنم شاید که بعد از سال ها از شر دیال آپ خلاص بشم.اما به خاطر اینکه تجربه ای در موردش ندارم یک سری ابهام دارم....

در لینک زیر :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر فرض کنیم یک اعتبار 10000 ریالی خریداری کنم....

در سایت ایرانسل یکجا نوشه محدودیت حجمی 2.5 گیگابایتی دارم...حالا در مورد محاسبه اینکه چقدر میتونم استفاده کنم سوال دارم.جای دیگه گفته به ازای هر کیلو بایت 5 ریال.

فرض کنیم در طول 30 روز من میخوام روزانه 100 صفحه وب باز کنم...اگر به صورت ریال حساب کنم :

و میانگین برای باز شدن هر صفحه رو 300 کیلو بایت در نظر بگیرم...100 صفحه وب رو دیدن در 300 کیلوبایت میشه 30000 کیلوبایت ...اگر این عدد رو ضربدر 5 ریال کنم میشه : 150000 هزار ریال....

اگر اینطوری حساب کنم با اعتبار 10 هزار تومنی نمیشه زیاد استفاده کرد....

ولی اگر دیدن صفحات رو به صورت حجمی حساب کنم 300 کلوبایت در 100 صفحه وب میشه 30000 کلوبایت و یعنی 30 مگابایت...در این حالت میتونم هر روز خیلی استفاده کنم.

اینکه اعتبار رو چه طوری حساب میکنه نمیدونم.یعنی بر حسب ریال یا حجم؟
آیا دیدن صفحات وب جز حجم دانلودی محاسبه میشه؟

یک نفر توضیح بده با یک اعتبار 10 تومنی میتونم در طول 30 روز به صورت روزانه 100 تا صفحه وب رو ببینم؟

مشکل این هست که من هیچ وقت adsl نداشتم..به همین خاطر چیزی نمیدونم در این مورد.به خاطر اینکه مخابرات منطقه ارائه نمیده و البته میدونم سوال ها بسیار آماتور هست و پیش پا افتاده...

البته شاید حساب و کتاب هایی که بالا کردم به طور کل و از پایه غلط باشه!

ولی به هر حال همه روز اول اطلاعاتمون کم هست.یک نفر از دوستان راهنمایی:10: کنه.ممنون

mehdiyas2008
28-01-2011, 20:03
اول اینکه خیلی کم پیش میاد صفحه ای 300 کیلوبایت باشه. دوم اینکه بله صفحات هم جزئ دانلود محسوب میشه و پهنای باند 3 گیگ برای استفاده معمولی کافی هست و 10 تومن واقعا ارزش داره.

jomong666
28-01-2011, 20:38
شما ابتدا برو سراغ ای دی اس ال .

من از ایرانسل استفاده کردم . اصلن حساب کتاب نداره . یه دفعه با سرعت 30 دان می کنی دو ساعت بعد سرعتت به 0.5 هم نمیرسه .
در ضمن شما که میخوای برای 2 گیگ در ماه 10 تومن بدی . خوب ای دی اس ال حجمی بگیر . از هر نظر بهتره .

nikaien
28-01-2011, 23:21
شما بعد از اينكه از جي پي آر اس استفاده كردي برميگردي به همون دايل اپ و با كلي خوشحالي به ادامه كار تو اينترنت خواهي پرداخت و 1000 مرتبه به صاحب اون اي اس پي دايل آپ صلوات ميفرستي و كلي تبليغات ميكني كه مودم EDGE رو كه خريدي به يه بنده خدايي بندازي!
من آدم منقي اي نيستم ولي فراموش نكن كه كجا داري زندگي ميكني . حداقل اينه كه خودت نميتوني تصميم بگيري از چه نوع سرويسي استفاده كني.

mehr1362
29-01-2011, 02:27
شما ابتدا برو سراغ ای دی اس ال .

من از ایرانسل استفاده کردم . اصلن حساب کتاب نداره . یه دفعه با سرعت 30 دان می کنی دو ساعت بعد سرعتت به 0.5 هم نمیرسه .
در ضمن شما که میخوای برای 2 گیگ در ماه 10 تومن بدی . خوب ای دی اس ال حجمی بگیر . از هر نظر بهتره .

عزیزم من میگم مخابرات منطقه دی اس ال نمیده تو میگی..........

من میگم کف دست مو نداره شما میگی بکن

mehr1362
29-01-2011, 02:36
شما بعد از اينكه از جي پي آر اس استفاده كردي برميگردي به همون دايل اپ و با كلي خوشحالي به ادامه كار تو اينترنت خواهي پرداخت و 1000 مرتبه به صاحب اون اي اس پي دايل آپ صلوات ميفرستي و كلي تبليغات ميكني كه مودم EDGE رو كه خريدي به يه بنده خدايي بندازي!
من آدم منقي اي نيستم ولي فراموش نكن كه كجا داري زندگي ميكني . حداقل اينه كه خودت نميتوني تصميم بگيري از چه نوع سرويسي استفاده كني.

دوست عزیز من میخوام اینترنت موبایل رو در پی سی استفاده کنم.با استفاده از nokia pc suite

شما اصلا نگرفتی چی میگم.

من هر دو ماه 30 تومن قبض تلفن میدم و فقط از ساعت 2 نصف شب تا 7 صبح اینترنت دارم...

ضمن اینکه پول کارت هم باید بدم....

ای دی اس ال هم در دسترس ندارم...

باز فکر میکنی دیال آپ بهتره؟

شما دوستان امتحان نکردید و اصلا جواب من این نبود که ای دی اس ال بهتره یا این یا دیال اپ....

اینقدر که همه میدونند کدوم بهتره....

من یکی رو میخوام که استفاده کرده باشه و بتونه جواب بده میتونم روزانه 100 صفحه وب باز کنم بدون اینکه حجم تموم نشه و بشه 1 ماه استفاده کرد یا خیر...

سرعتش اصلا برام مطرح نیست...چون 6 سال با دیال آپ بارها فایل 500 مگی 200 مگی 100 مگی دانلود کردم!!!

چیزی که برای من مهمه اینه که روز اینترنت داشته باشم و شب بگیرم بخوابم!!!!

به هر حال ظاهرا اینجا به جواب نمیرسم...

باید 10 تومن خرج کنم و ببینم چی میشه...

ممنون از جواب های سودمند دوستان!!! م:10:وفق باشین

highlight
29-01-2011, 15:30
دوست عزیز من میخوام اینترنت موبایل رو در پی سی استفاده کنم.با استفاده از nokia pc suite

شما اصلا نگرفتی چی میگم.

من هر دو ماه 30 تومن قبض تلفن میدم و فقط از ساعت 2 نصف شب تا 7 صبح اینترنت دارم...

ضمن اینکه پول کارت هم باید بدم....

ای دی اس ال هم در دسترس ندارم...

باز فکر میکنی دیال آپ بهتره؟

شما دوستان امتحان نکردید و اصلا جواب من این نبود که ای دی اس ال بهتره یا این یا دیال اپ....

اینقدر که همه میدونند کدوم بهتره....

من یکی رو میخوام که استفاده کرده باشه و بتونه جواب بده میتونم روزانه 100 صفحه وب باز کنم بدون اینکه حجم تموم نشه و بشه 1 ماه استفاده کرد یا خیر...

سرعتش اصلا برام مطرح نیست...چون 6 سال با دیال آپ بارها فایل 500 مگی 200 مگی 100 مگی دانلود کردم!!!

چیزی که برای من مهمه اینه که روز اینترنت داشته باشم و شب بگیرم بخوابم!!!!

به هر حال ظاهرا اینجا به جواب نمیرسم...

باید 10 تومن خرج کنم و ببینم چی میشه...

ممنون از جواب های سودمند دوستان!!! م:10:وفق باشین

آقا بیا جوابت پیش خودمه!!
دقیقا در شرایط مشابه شما بودم و الان با ایرانسل وصل میشم. هر چقدر صفحه فکر کنی باز می کنم و دانلود هم بعضی وقتها دارم. تموم نمیشه که هیچ اکانت اضافی هم می مونه!!!!!
اما یه نکته هم بگم سرعتش به طرز افتضاحی پایین اومده!!!!! تابستان گیگ گیگ دانلود می کردم ولی الان سرعتش اذیت می کنه نافرم! فقط بدرد کسانی در شرایط من و شما می خوره!

p30nima
29-01-2011, 15:59
دوست عزیز همه حرف زدن بذار منم دو کلمه بگم البته من خودم در حال حاضر با ایرانسل میام اینترنت 1_از نظر سرعت 100 برابر بهتر از دیال آپ هست 2_اگه از اینترنت دانلود منجر استفاده کنی که فبها البته اینم بگم که در بعضی از ساعات روز سرعتش به 20kb/s میرسه و در بعضی ساعات که البته همیشگی نیست به 2-3-4-و8kb/sمیرسه که بازم نسبت به دیال آپ بهتره این مزایاش و حالا نسبت به میزان استفاده:همونطور که گفتن 2.5gخب پس میشه به اندازه 2.5g دانلود کرد که درباره باز کردن صفحات وب به نظر من هیچ چیز قابل توجهی کم نمیکنه من در حال حاظر با اکانت 1000 تومانی نت هستم 1000 میدی اندازه 22000تومان که اگه با شارژ معمولی خودت میامدی قبلا میتونی کار کنی به نظر من که خوبه:27:

mehr1362
29-01-2011, 17:07
دوست عزیز highlight ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرامی ممنون از شما.پس من خیالم راحت باشه که با وبگردی 1 ماه رو جواب میده درسته؟صدر صد مطمئن باشم؟

بعد من شنیدم سرعت شهر به شهر و منطقه به منطقه فرق میکنه و بستگی به موبایل هم داره که EDGE داشته باشه یا نه..

ممنون از کمکت.حالا خیالم راحت باشه؟

دلا چنان معاش کن که گر بلغزد پای....................فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد

آقا اینو اضافه کنم :

اون چیزی که سایت ایرانسل نوشته در مورد هر کبلو بایت 5 ریال....

استنباط من این هست که اگر از کد استفاده نکنیم و یعنی اینکه از حالت بسته افزایشی استفاده نکنیم به اون صورت کیلوبایتی حاسبه میشه...
ولی اگر کد رو بزنیم و سفارش بدیم به صورت حجمی محاسبه میشه..درسته؟

بعد اگر وقت داری و حوصله یکم مختصر بگو چکار کنم کلا...ریز نمیخواد بشی چون قبلا تحقیق کردم فقط چون میگی تجربش رو داری میپرسم.
بازم ممنون از لطفت.

mehdi 65
29-01-2011, 18:00
اگه صفحه هایی که شما باز می کنی 300 کیلو بایت باشه شما می تونی با یه بسته 1 ماهه 2.5 گیگی تقریباً روزی 250 تا صفحه باز کنی.
سرعت gprs به عوامل زیادی بستگی داره، اول اینکه نسل آنتنی که موبایل شما بهش وصله 2.5 هست یا 2.75، اگه 2.5 باشه اینترنت شما gprs هست و سرعتش از 6-7 بالاتر نمیره، ولی اگه آنتن آپگرید شده باشه و 2.75 باشه اینترنت شما edge هست و بسته به نوع گوشی شما سرعت می تونه تا 30-40 هم برسه.
دوم اینکه گوشی شما edge رو ساپورت می کنه یا نه.
فاصله شما با آنتن، ترافیک شبکه و...
در کل به نظر من از دیال آپ بهتره
در مورد حساب کردن هم. بدون بسته کیلوبایتی حساب میشه که من الان دقیقاً نمی دونم چقدره ولی اونم روز و شب تغییر میکنه که حتی شبانش هم خیلی گرون در میاد.
اگر هم بسته فعال کنی، اون حجم رو تبدیل به پول می کنه مثلاً بسته یه روزه رو که فعال کنی تو اطلاع حساب میزنه 220000 ریال مانده.

sinasalar2007
29-01-2011, 21:52
اول این که بهت پیشنهاد میکنم به جای استفاده از موبایل از دانگل های یو اس بی که سیم کارت میخورن استفاده کنی که قیمت هاشون 70 تومن به بالاست ( استفاده از موبایل به دلیل سوختن ال سی دی ، خراب شدن باتری و تموم شدن شارژ برای استفاده طولانی مدت توصیه نمیشه )
2.5 گیگ برای وبگردی خیلی زیاده مطمئن باش از این نظر کم نمیاری ، ولی اگر بخوای دانلود هم انجام بدی :41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
درسته :27:
سرعتتون هم بسته به منطقه ای که توش زندگی میکنید فرق داره ، ولی من این تست رو توی دو سه تا شهر انجام دادم که ماکزیمم سرعت دانلود 20-22 بود ( گاها به 4-3 کیلوبایت هم میرسید )

highlight
29-01-2011, 22:09
دوست عزیز highlight ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرامی ممنون از شما.پس من خیالم راحت باشه که با وبگردی 1 ماه رو جواب میده درسته؟صدر صد مطمئن باشم؟

بعد من شنیدم سرعت شهر به شهر و منطقه به منطقه فرق میکنه و بستگی به موبایل هم داره که EDGE داشته باشه یا نه..

ممنون از کمکت.حالا خیالم راحت باشه؟

دلا چنان معاش کن که گر بلغزد پای....................فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد

آقا اینو اضافه کنم :

اون چیزی که سایت ایرانسل نوشته در مورد هر کبلو بایت 5 ریال....

استنباط من این هست که اگر از کد استفاده نکنیم و یعنی اینکه از حالت بسته افزایشی استفاده نکنیم به اون صورت کیلوبایتی حاسبه میشه...
ولی اگر کد رو بزنیم و سفارش بدیم به صورت حجمی محاسبه میشه..درسته؟

بعد اگر وقت داری و حوصله یکم مختصر بگو چکار کنم کلا...ریز نمیخواد بشی چون قبلا تحقیق کردم فقط چون میگی تجربش رو داری میپرسم.
بازم ممنون از لطفت.

ایرانسل بابت 10000 تومن شارژ معادل 2621440 ریال اکانت GPRS میده (به شرط فعال سازی تعرفه استفاده از بسته ماهانه). میزان استفاده برای روزها 5 ریال برای هر کیلو و شبها از 11 تا 6 صبح 1 ریال در هر کیلوبایت دیتا هستش.
در مورد کیفیت این بسته ها دوستان کم و بیش اشاره کردند. من خودم از گوشی N70 استفاده می کنم. سرعت دانلودم تا 24 کیلو در بهترین حالت بوده. منطقه به منطقه به شدت متفاوت هستش که براساس فاصله از دکل ایرانسله.
توصیه من به شما تست هر دو خط ایرانسل و همراه اول و مقایسه کیفیت دانلود هر دو مثلا برای دانلود یه فایل 100 کیلویی است. بنا بر ارایه و قدرت ارسال این خدمات در مناطق مختلف؛ نتیجه کار متفاوت خواهد بود.مثلا سرعت همراه اول برای من از دایل آپ پایین تره!!!!!!
اگر مورد دیگه ای هست که بتونم کمک کنم بفرمایید. موفق باشید.

mehr1362
30-01-2011, 13:56
سلام.اول از همه شما دوستان عزیز تشکر میکنم به خاطر راهنمایی ها و کمک هاتون.یک دنیا ممنون

امروز سیم کارت 5 تومنی خریدم ولی چند سوال:
فروشنده بعد از تحویل مدارک به من گفت فعال هست.داخل دفترچه هم گفته کد *140*1# رو بزنیم(ترتیب قاطی شد..همون کد فعال سازی)... الان که کد فعال سازی رو میزنم میگه : متاسفانه شبکه با اشکال مواجه است.لطفا بعدا امتحان کنید.

حالا مشکل چیه؟ آیا در حال حاظر فعال کردن سیم کارت دست من هست؟مشکل از شبکه هست؟ یا اینکه برای فعال شدن باید منتظر بمونم؟
از فروشنده پرسیدم سیم کارت فعال هست یا خیر؟گفت بله.

سوال دیگه اینکه :

آیا بسته افزایشی gprs مثلا از نوع 10 تومنی با شارژ معمولی برای برقرای تماس تفاوت داره؟

علت سوال اینکه در سایت ایرانسل به صورت 1000 و 4000 و 10000 نوشته شده ولی در بازار شارژ 2000 تومنی هم داریم..

mehr1362
30-01-2011, 15:08
با شماره 700 تماس گرفتم و بعد از اون دیگه اون پیام متاسفانه........... رو نمیزنه واعتبار رو میزنه...ولی از هر دو طرف مسدود هست.

mehr1362
30-01-2011, 16:25
لطفا راهنمایی کنییییید.

highlight
31-01-2011, 11:59
سلام.اول از همه شما دوستان عزیز تشکر میکنم به خاطر راهنمایی ها و کمک هاتون.یک دنیا ممنون

امروز سیم کارت 5 تومنی خریدم ولی چند سوال:
فروشنده بعد از تحویل مدارک به من گفت فعال هست.داخل دفترچه هم گفته کد *140*1# رو بزنیم(ترتیب قاطی شد..همون کد فعال سازی)... الان که کد فعال سازی رو میزنم میگه : متاسفانه شبکه با اشکال مواجه است.لطفا بعدا امتحان کنید.

حالا مشکل چیه؟ آیا در حال حاظر فعال کردن سیم کارت دست من هست؟مشکل از شبکه هست؟ یا اینکه برای فعال شدن باید منتظر بمونم؟
از فروشنده پرسیدم سیم کارت فعال هست یا خیر؟گفت بله.

سوال دیگه اینکه :

آیا بسته افزایشی gprs مثلا از نوع 10 تومنی با شارژ معمولی برای برقرای تماس تفاوت داره؟

علت سوال اینکه در سایت ایرانسل به صورت 1000 و 4000 و 10000 نوشته شده ولی در بازار شارژ 2000 تومنی هم داریم..

عزیز من!
شما خط ایرانسلت رو فعال که کردی یه مبلغی باید شارژ داشته باشی. این شارژ اینترنت نیست بلکه میزان اعتبار استفاده کلی از خط هستش که از بازار یا اینترنتی از هزار تومن به بالا موجوده.اما برای فعال سازی تعرفه GPRS پس از درخواست شما از طریق کد مربوطه مبلغ مورد نظر همون بسته از شارژ خط شما کم میشه. همین نه بیشتر و نه کمتر! تا پیام تایید از ایرانسل مبنی بر فعال شدن بسته شما نیاد به هیچ وجه از اینترنت استفاده نکن چون اون وقت از شارژ خط شما بابت استفاده اینترنت کسر میشه!

mehr1362
31-01-2011, 12:47
سلام.من فهمیدم فعال نیست و الان ازش هیچ استفاده ای نمیکنم....ببین من چند مشکل دارم :

اول بگین که بسته افزایشی gprs با شارژ معمولی فرق داره یا نه؟

یعنی اینکه من موقع خرید باید بگم بسته افزایشی gprs اعتبار 10000 ریالی میخوام؟

یا باید بگم شارژ 10000 ریالی میخوام؟

آیا باید شارژ 10000 ریالی بخرم و بعدا با استفاده از اون کد به gprs تبدیلش کنم؟

یا اینکه کلا شارژ ایرانسل با اون بسته افزایشی gprs دو جنس متفاوت از هم در بازار هستند؟

من از چندین جا پرسیدم...از اداره پست...فروشنگان مجاز...از کلوپ ها....مراکز فروش....

اصلا جواب سوالم رو نمیدونند و اصلا شارژ 10000 ریالی ندارند و حتی از gprs هم چیزی نمیدونند!!!

اینها فقط مغازه زدند و میفروشند و بس !!!!

تنها جایی که نرفتم نمایندگی ایرانسل بوده که از محل زندگیم خیلی دوره...الان هم اصفهان هستم....

در سایت ایرانسل برای افزایشی gprs اعتبار 1000 ریالی ....4000 و 10000 ریالی هست...
در حالی که شارژ 2000 ریالی هم داریم...قضیه چیه؟

آیا شارژ با بسته افزایشی فرق داره؟ منظور اینکه دو جنس متفاوت برای فروش هستند؟
یا اینکه من باید شارژ 10000 ریالی بخرم وبعدا با اون کد به افزایشی gprs تبدیل کنم؟

ضمن اینکه تمام جاهایی که رفتم شارژ 10000 ریالی ندارند...در مورد gprs هم که میپرسم هیچ اطلاعی ندارند...

اصلا باید از کجا بخرم؟

در مورد سیم کارت هم فهمیدم هنوز فعال نیست و الان ازش استفاده نمیکنم...

آقا لطفا راهنمایی کن....دقیق بگو بفهمم چه طوریه...ممنون

Ali_Reza_Nazari
31-01-2011, 12:55
وقتي كه حجمي نبود خيلي عالي بود
اما حالا خيلي بده
چون 1 گيگ دانلود مي كنه
2 گيگ حساب ميشه
چون رفت و برگشت رو با هم حساب مي كنه
ولي سرعتش جايي كه آنتن بده خيلي خوبه

mehr1362
31-01-2011, 13:09
عزیز من!
شما خط ایرانسلت رو فعال که کردی یه مبلغی باید شارژ داشته باشی. این شارژ اینترنت نیست بلکه میزان اعتبار استفاده کلی از خط هستش که از بازار یا اینترنتی از هزار تومن به بالا موجوده.اما برای فعال سازی تعرفه GPRS پس از درخواست شما از طریق کد مربوطه مبلغ مورد نظر همون بسته از شارژ خط شما کم میشه. همین نه بیشتر و نه کمتر! تا پیام تایید از ایرانسل مبنی بر فعال شدن بسته شما نیاد به هیچ وجه از اینترنت استفاده نکن چون اون وقت از شارژ خط شما بابت استفاده اینترنت کسر میشه!

دوست خوبم...من میدونم که این شارژ اینترنت نیست...اینقدر دیگه...

من اینو نمیدونم که :

آیا شارژ اعتباری ایرانسل با بسته افزایشی gprs دو کالای مجزا از هم برای فروش در بازار هستند؟

یا اینکه من باید شارژ 10000 ریالی بخرم و با استفاده از اون کد به افزایشی gprs تبدیل کنم.

اگه اینارو نمیدونم چون من زمانی که ایرانسل وجود خارجی نداشت و 800هزار تومن برای همراه اول ...همون موقع که باید میرفتی ثبت نام میکردی و بعد از مدت زیادی.....خط گرفتم و هیچ وقت از اعتباری استفاده نکردم.

از 20 تا جا پرسیدم...همین سوال رو...از پست...فروشنگان مجاز...از موبایل فروشی ها...کلوپ ها....

هیچ کسی جواب سوالم رو نمیدونه...

اصلا شارژ 10000 ریالی ندارند و میگند نگرند که نیست...و من هم گشتم و نبود !!!

حالا مشخص کنید دو کالای متفاوت از هم برای فروش هستند یا همون شارژ معمولی هست و با کد بسته افزایشی gprs میشه ؟؟؟

تا بعد ببینم از کدوم خراب شده ای باید بخرم !!!!

من که نداشتم هیچی...اینایی که میفروشند هم چیزی سرشون نمیشه...به خودم حق میدم ندونم !!!
طرف کارش اینه نمیدونه..خوب از من چه انتظارییه...:11:

mehr1362
31-01-2011, 13:16
وقتي كه حجمي نبود خيلي عالي بود
اما حالا خيلي بده
چون 1 گيگ دانلود مي كنه
2 گيگ حساب ميشه
چون رفت و برگشت رو با هم حساب مي كنه
ولي سرعتش جايي كه آنتن بده خيلي خوبه

چه خوب بود اگر حالا که زحمت کشیدین و پست زدین به سوالم پاسخ میدادین...حداقل به یه بنده خدا کمک میشد و ما هم دعاتون میکردیم.

اینترنت تنها جایی هست که میتونم جواب سوالام رو بگیرم...چون فروشنده فقط میفروشه...
هر کی بی کار بوده یه مغازه زده خط میفروشه ولی نه از موبایل سر در میاره نه از خط...

تو نیکی میکن و در دجله انداز......که ایزد در بیابانت دهد باز

خسته شدم.:19::19::11:

highlight
31-01-2011, 14:33
دوست خوبم...من میدونم که این شارژ اینترنت نیست...اینقدر دیگه...

من اینو نمیدونم که :

آیا شارژ اعتباری ایرانسل با بسته افزایشی gprs دو کالای مجزا از هم برای فروش در بازار هستند؟

یا اینکه من باید شارژ 10000 ریالی بخرم و با استفاده از اون کد به افزایشی gprs تبدیل کنم.

اگه اینارو نمیدونم چون من زمانی که ایرانسل وجود خارجی نداشت و 800هزار تومن برای همراه اول ...همون موقع که باید میرفتی ثبت نام میکردی و بعد از مدت زیادی.....خط گرفتم و هیچ وقت از اعتباری استفاده نکردم.

از 20 تا جا پرسیدم...همین سوال رو...از پست...فروشنگان مجاز...از موبایل فروشی ها...کلوپ ها....

هیچ کسی جواب سوالم رو نمیدونه...

اصلا شارژ 10000 ریالی ندارند و میگند نگرند که نیست...و من هم گشتم و نبود !!!

حالا مشخص کنید دو کالای متفاوت از هم برای فروش هستند یا همون شارژ معمولی هست و با کد بسته افزایشی gprs میشه ؟؟؟

تا بعد ببینم از کدوم خراب شده ای باید بخرم !!!!

من که نداشتم هیچی...اینایی که میفروشند هم چیزی سرشون نمیشه...به خودم حق میدم ندونم !!!
طرف کارش اینه نمیدونه..خوب از من چه انتظارییه...:11:

دوست عزیز ما هم منظوری نداشتیم!
چیزی بنام شارژ بسته افزایشی در بازار برای ایرانسل وجود نداره!! ببین شارژهای موجود در بازار همون اعتبار مصرف خط هستند و برای گرفتن شارژ ایرانسل با همین اعتبار خریداری شده از بازار یک تقاضای درخواست بسته GPRS رو با استفاده از کدهای موجود در سایت ایرانسل در خواست می کنی.
شما اگر می خواهید بسته ماهانه ایرانسل رو فعال کنید باید حتما 10000 تومن شارژ تو گوشی داشته باشید. الان احتمالا 2500 تومن شارژ داخل گوشی دارید بنابراین خرید 8000 تومن شارژ از بازار برای کار شما کفایت میکنه. امیدوارم پاسخ شما رو داده باشم.
موفق باشید

mehr1362
31-01-2011, 15:35
دوست عزیز ما هم منظوری نداشتیم!
چیزی بنام شارژ بسته افزایشی در بازار برای ایرانسل وجود نداره!! ببین شارژهای موجود در بازار همون اعتبار مصرف خط هستند و برای گرفتن شارژ ایرانسل با همین اعتبار خریداری شده از بازار یک تقاضای درخواست بسته GPRS رو با استفاده از کدهای موجود در سایت ایرانسل در خواست می کنی.
شما اگر می خواهید بسته ماهانه ایرانسل رو فعال کنید باید حتما 10000 تومن شارژ تو گوشی داشته باشید. الان احتمالا 2500 تومن شارژ داخل گوشی دارید بنابراین خرید 8000 تومن شارژ از بازار برای کار شما کفایت میکنه. امیدوارم پاسخ شما رو داده باشم.
موفق باشید

سلام.دوست خوبم میدونم منظوری نداشتین.من هم منظوری نداشتم.شما سرور مایی.تاج سری. آقایی:10:

خوب من الان 1870 تومن شارژ دارم...ببین میتونم این کارو بکنم یا نه :

دو تا اعتبار 5000 تومنی بخرم ...بعد 5 تومن اول رو اضافه کنم و بعد 5 تومن دوم رو....چون 10 تومنی نیست.

بعد اعتبار میشه 11870 تومن... درسته؟ میتونیم اینکارو بکنم؟

بعد که اعتبار به این اندازه رسید اگر من با استفاده از کدها درخواست رو بدم آیا تمام این مبلغ به عنوان gprs منظور میشه؟

یا بعد از درخواست توسط کد میتونم انتخاب کنم که چقدر از اعتبار به gprs تعلق بگیره؟

ببین چیزی که منو گیج کرده اون جدول سایت ایرانسله :

اگر مثلا 7000 تومن اعتبار داشته باشیم و تقاضای gprs کنیم چند مگابایت تعلق میگیره و مهمتر اینکه چند روز میشه استفاده کرد؟
اینو برای مثال زدم...چون جدول فقط برای 1000و 4000 و 10000 مشخص کرده میزان حجم و روز رو....

یا فرض کنید اگر 15000 تومن رو به اعتبار تبدیل کردیم چند روز میشه استفاده کرد؟ آیا همون 30 روز؟ یا بیشتر میشه؟

جواب سوال قبلیم رو گرفتم.ببخشید که سرت رو درد آوردم.همیشه موفق و پایدار باشین:11:

امیدوارم جواب کار نیکوی شما رو خداوند بده.ممنون:20:

mehr1362
01-02-2011, 11:48
جواب پست آخر من رو کسی نداره؟

MERLIN_BOZORG
01-02-2011, 12:29
دوست عزیز شما 2 تا کارت 5000 تومنی بگیر و شارژ کن
بعد کد رو بزن و بسته ی GPRS رو فعال کن
مثلا شما 2.5 گیگ ماهیانه رو فعال کردین
شما نمی تونید خودتون مبلغی رو برای بسته ی GPRS تعیین کنید
مبلغ ها پیش فرض هستند و شما فقط میتونید انتخاب کنید
اینم که نوشته 2.5 گیگ ماهیانه یعنی اینکه شما 1 ماه یا 30 روز وقت دارید این 2.5 گیگ رو مصرف کنید
حالا ممکنه این 2.5 گیگ توی 1 هفته هم تموم بشه

mehr1362
02-02-2011, 04:15
آخرین سوال :

من دو گوشی نوکیا N78 و 6220 رو دارم...آیا میتونم چند روز اول با N78 از gprs استفاده کنم و بعدا سیم کارت رو در 6220 بزارم و ادامه...

یعنی اینکه در طول یک ماه چندین بار گوشی رو عوض کرده و سیم کارت رو هر باز داخل یکیشون بزارم...

جایی از سایت ایرانسل گفته :

چند ثانیه بعد از درخواست پامکی میاد و من باید ذخیرش کنم...سوالم به همین خاطر هست...

حالا این کار رومیتونم بکنم و یا اینکه اصلا نباید بکنم...

این آخرین سوال بود.لطفا راهنمایی کنید ..مممنون

xmixx
02-02-2011, 08:46
آخرین سوال :

من دو گوشی نوکیا N78 و 6220 رو دارم...آیا میتونم چند روز اول با N78 از gprs استفاده کنم و بعدا سیم کارت رو در 6220 بزارم و ادامه...

یعنی اینکه در طول یک ماه چندین بار گوشی رو عوض کرده و سیم کارت رو هر باز داخل یکیشون بزارم...

جایی از سایت ایرانسل گفته :

چند ثانیه بعد از درخواست پامکی میاد و من باید ذخیرش کنم...سوالم به همین خاطر هست...

حالا این کار رومیتونم بکنم و یا اینکه اصلا نباید بکنم...

این آخرین سوال بود.لطفا راهنمایی کنید ..مممنون

سلام
آره عزیزم اصل سیمکارته نه گوشی
منم با مودم جی پی آر اس وصل میشم
سیمکارتو میزاری تووش وصل میشی
البته اینجوری سرعتش بیشتر از گوشیه

MERLIN_BOZORG
02-02-2011, 12:55

این پیامک مربوط به تنظیماته GPRS هستش
شما میتونید سیم کارتتونو توی هر گوشی که GPRS رو ساپورت میکنه بندازین و هیچ مشکلی نداره

mehr1362
02-02-2011, 13:43
ممنون از همه دوستان که کمک کردند.امیدوارم دیگه سوالی پیش نیاد.خداحافظ

Artam01
03-02-2011, 23:45
آیا برای سود بردن از این اینترنت ها در کامپیوتر باید یک کانکشن با شماره *98# ساخت؟
آیا با این اینترنت می توان بازی آنلاین هم انجام داد؟

Artam01
03-02-2011, 23:55
آیا برای سود بردن از این اینترنت ها در کامپیوتر باید یک کانکشن با شماره *98# ساخت؟

MERLIN_BOZORG
04-02-2011, 13:10

اگه گوشیتون نوکیاست باید PC Suite رو نصب کنید و یه کانکشن با همون شماره که گفتین میسازین
باید ببینین پینگش چطوریه (توی هر منطقه فرق میکنه)

arashlolos
04-02-2011, 16:40
سلام دوستم
نمیدونم منظورت از "سود بردن" چی هست؟!
ولی اگه شماره ایرانسل واسه کانکت پی سی به اینترنتو میخوای #1***99* هستش
با اینترنت همه کار میشه کرد ولی شرطش داشتن سرعت مناسبه
الان با ایرانسل نمیشه سرعتش کند شده ولی با ای دی اس ال پر سرعت میشه:46:

Artam01
05-02-2011, 12:42
ممنون رفقا.
با 99 و 98 وصل شد آیا اینا با هم فرقی دارن؟ کدومش بهتره؟ پولش متفاوت می اوفته؟

Ali_Reza_Nazari
07-02-2011, 10:17
كدي كه من توي سوني و سامسونگ مي زنم

درضمن ميشه از طريق بلوتوث هم توي سون به راحتي وصل شد

arashlolos
19-02-2011, 18:05
ممنون رفقا.
با 99 و 98 وصل شد آیا اینا با هم فرقی دارن؟ کدومش بهتره؟ پولش متفاوت می اوفته؟
هیچ فرقی نداره فقط وصل شه از اون به بعد دیگه از مرکز کنترول میشه مطمین باش دیگه ایرانسلو نمیشه گول زد
پولشم همونه که هست:46:

amirfallah3301
14-04-2011, 17:12
سلام دوستان
من یه مودم جی پی آر اس دارم و می خوام هر دفعه سیم کارتم رو در نیارم بزارم توی گوشی تا شارژ بخرم و یا اعتبارم رو ببینم
راهی هست ؟؟؟
چون فقط می شه با نرم افزاری که روش هست اس ام اس ارسال کرد

iCe m@n
14-04-2011, 17:18
نه عزیز راهی نداره متاسفانه:13:

italia88
15-04-2011, 09:05
سلام دوستان
من یه مودم جی پی آر اس دارم و می خوام هر دفعه سیم کارتم رو در نیارم بزارم توی گوشی تا شارژ بخرم و یا اعتبارم رو ببینم
راهی هست ؟؟؟
چون فقط می شه با نرم افزاری که روش هست اس ام اس ارسال کرد

توی نرم افزار مودمت قطعا جایی هست که باهاش میتونی اس ام اس بزنی برا فعالسازی بسته،
برای خریدش که از سایتش میتونی شارژ بخری