PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین صبحانه چیست؟

ehsan_92
28-01-2011, 18:43
سلام

من هر موقع صبح پنیر میخورم تا یکی دو ساعت مغزم هنگ میکنه شاید بفرمایید این حرف ها خرافات است اما خوب این طور هستم.:19:

هر روز صبح هم که نمیشود تخم مرغ خورد :13:

پس بهترین صبحانه چیست که هم مغز را اذیت نکند و هم موجب کسالت(مثل آش و کله پاچه) نشود؟

با تشکر از شما

Elmira 021
28-01-2011, 18:45
کره و عسل بخور حال میده:31:

شـیـفــو
28-01-2011, 18:46
به نظر من غذاهای پلویی مثل قرمه سبزی و قیمه و .... یا ماکارونی و این چیزا .
شاید باورت نشه ولی من خودم در ماه فقط یکبار صبحانه نون پنیر می خورم تازه اونم به خاطر عجله و ....
ف***

Mahdi/s
28-01-2011, 18:50
بستگی به ذائقه شما داره..........
نون پنیر گردو........کره عسل...کره حلورده.....خامه (تابستونا نخوری بهتره)......کره پنیر....نوشیدنی هم..آب میوه...شیر....شیرکاکائو.......چا ی../////این چیزا دیگه....اما اگه وقت صبحانه خوردت رو ندارید....یا زیاد دوست ندارید.....حتما حتما یه قاشق عسل بخور.....

m.behnam
28-01-2011, 18:58
به نظر من صبح اول باید یک استکان چای تازه دم خورد!!
بعدش دهن آدم باز میشه هرچی رو میز هست میخواد بخوره :31:
اما به نظر من نون سوخاری با کره خیلی چیزه خوبی در میاد تا ظهر آدم سیره!

MusicManiac
28-01-2011, 19:00
من که اصلاً نمیتونم صبحونه نون پنیر و از این جور چیزا بخورم. من بیشتر کیک یا بیسکویت با چای میخورم. بعضی وقتا هم میوه هایی مثل موز یا سیب میخورم.

Alireza SM
28-01-2011, 19:03
بعد از يك ليوان چاي داغ من 2 تا تخم مرغ سرخ شده تو كره و يكي دو تا سوسيس كباب شده تو فر ميزنم تو رگ
البته اگه آدم معولي هر روز اينا رو بخوره براي صبحانه حتما چاق ميشه ول من فعاليتم زياده

Ghaioom
28-01-2011, 19:03
با سلام
من صبحا گاهی وقتا که شبا فک کنم زیاد بخورم صبح زود ساعت 7 اشتها ندارم 8 به بعد اشتها داشته میشوم :31:
گاهی وقتا هم شبا زیاد نخورم هم فک کنم صبحا اشتهام نیست کلا نمیره میخوام بخورم نمیتونم !! D:
قبلنا اینجوری نبودم چند وقتیه اینجوری شدم !!

piroooz
28-01-2011, 19:18
به نظرم یه نوشیدنی مناسب (بسته به سلیقه طرف ) در کنار یک وعده غذایی لایت ( نان و پنیر و کیک و ...) میتونه خیلی در طول روز اثر گذار باشه ...
من خودم روزی که صبحانه نخورم توی وعده نهار یا بعد از اون باید جبران کنم ...

DJ POLESTAR
28-01-2011, 19:29
به نظر من غذاهای پلویی مثل قرمه سبزی و قیمه و .... این چیزا .
شاید باورت نشه ولی من خودم در ماه فقط یکبار صبحانه نون پنیر می خورم تازه اونم به خاطر عجله و ....
اصلا این کار درست نیست به شمام توصیه میکنم این غذاهارو به عنوان صبحانه نخورید!
صبح چون چند ساعت معده آدم خالیه یه دفعه اینجور غذاهای سنگین رو نمیریزن رو معده بیچاره (فشار زیاد داره) جوونی نیمدونی مسن که بشی میفهمی:31:
بعنوانن وعده صبحانه باید از غذاهای سبک مثل همین نون و پنیر، تخم مرگ و شیر و عسل و خامه و.... خورد نه اینجور چیزا!

بعد از يك ليوان چاي داغ من 2 تا تخم مرغ سرخ شده تو كره و يكي دو تا سوسيس كباب شده تو فر ميزنم تو رگ
البته اگه آدم معولي هر روز اينا رو بخوره براي صبحانه حتما چاق ميشه ول من فعاليتم زياده
خوردن زیاد دلیل بر چاق شدن نیست!!! البته هست اما برا اونی که استعداد چاقی داره
من خودم دوبرابر اینایی که گفتین رو میخورم تحرک آنچنانی هم ندارم (یعنی کارم یه جوره که تحرک کم داره!) اما اندام مانکنه:31:

ehsan_92
28-01-2011, 19:29
چند سالی هست که هر صبح دارم پنیر گردو میخورم و هفته ای دو بار تخم مرغ و ماهی یک بار اش و سالی یک بار کله پاچه

دیگر از این غذاها خسته شدم

moza
28-01-2011, 19:33
برنج یکی از اجزای سالم رژیم غذایی می باشد و به هیچ عنوان نباید این غذا را از رژیم حذف نمود. برنج منبع غنی کربوهیدرات های پیچیده و فاقد سدیم و کلسترول می باشد. برنج کالری کمی دارد و فاقد چربی می باشد. سه چهارم لیوان برنج، حدود 160 کالری انرژی دارد.
برنج غذایی است که در تمام دنیا شناخته شده است. به طور میانگین، مردم آسیا سالانه 90800 تا 181600 گرم برنج مصرف می کنند. آمریکایی ها سالانه 90800 گرم برنج مصرف می کنند.
مردم آسیا به دلیل مصرف زیاد برنج، غذاهایشان دارای چربی اشباع کمتری می باشد، زیرا افزایش مقدار برنج و کاهش مصرف گوشت، به کم مصرف کردن چربی های اشباع کمک می کند.

فواید مصرف برنج

6 بار در هفته، مصرف غلات و یا دانه های سبوس دار( مانند برنج قهوه ای) برای خانم های یائسه ای که دارای کلسترول بالا، فشار خون بالا و دیگر نشانه های بیماری قلبی هستند، بسیار مهم و مفید می باشد.
برنج برای افرادی که دچار سوء تغذیه شدید می باشند، بسیار مفید است.
مصرف برنج موجب کاهش تری گلیسیرید خون و کاهش فشار خون می گردد.
برنج موجب افزایش مقاومت نسبت به انسولین می شود و برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.
تفاوت بین برنج قهوه ای و سفید تنها در رنگ آنها نیست. دانه کامل برنج دارای چندین لایه می باشد. اگر فقط یک لایه خارجی آن را برداریم، آنچه نامیده می شود، برنج قهوه ای است. در اثر این فرایند کمترین تخریب در مواد مغذی برنج حاصل می شود.
برنج یکی از منابع اصلی "ویتامین "B1 یا "تیامین" می باشد. این ویتامین در سبوس برنج وجود دارد. پس می توان گفت، برنج سفید فاقد این ویتامین است. ولی برنج قهوه ای دارای این ویتامین است. هنگامی که این ویتامین در بدن کم شود، بیماری "بری بری" به وجود می آید. این بیماری بر قلب و اعصاب اثر می گذارد. کمبود ویتامین B1 دارای علائم دیگری از جمله ضعف، ادم، خستگی، کاهش اشتها و تهوع نیز می باشد. افرادی نیز در اثر این بیماری از دنیا رفته اند.
برای جبران کمبود ویتامین B1 می توان از منابع دیگر این ویتامین از قبیل: سبوس برنج، آجیل، نخود فرنگی، لوبیا، نان، جوانه گندم ، پرتقال و غلات سبوس دار استفاده کرد.
کاهش وزن با برنج
بر اساس مطالعات به دست آمده، افرادی که غلات را به شکل سبوس دار(یا بدون اینکه فرایندی روی آنها صورت گرفته شده باشد) مصرف کنند، کاهش وزن در این افراد مشهود می باشد. پس برای لاغر شدن به خود زحمت ندهید، بلکه برنج قهوه ای مصرف کنید.
تحقیقات نشان داده است که غذاهایی که دارای "شاخص گلیسمی" کمی هستند، نسبت به غذاهایی که دارای چربی کمی می باشند، موجب کاهش وزن بیشتری می شوند. همچنین احساس گرسنگی در افرادی که از غذاهای گروه اول مصرف می کنند، نسبت به کسانی که از غذاهای گروه دوم مصرف می کنند، بسیار کمتر است.
غذاهایی که دارای شاخص گلیسمی کمی می باشند، شامل کربوهیدرات هایی می باشند که به سرعت جذب نمی شوند، از قبیل: برنج، نان گندم سیاه و دیگر غلات و دانه ها.
برای کاهش وزن بهتر است برنج را با مقدار کمی نمک بپزید. نمک باعث افزایش اشتها می شود، اما نباید حذف شود .
کاهش مصرف نمک در غذاها باعث کاهش بسیاری از بیماری ها می گردد. از جمله کاهش: کلسترول، فشار خون، اندازه قلب و وزن. همچنین نمک کم در غذا باعث کاهش استفاده از دارو درمانی می گردد.
برای کاهش وزن با برنج، فعالیت بدنی و ورزش را فراموش نکنید .
بیایید به همگان آموزش دهیم که برای کاهش وزن نباید برنج را کنار گذاشت.
منم فکر کنم با این همه خاصیت برنج ، بهتره اونو در موقع صبح استفاده کرد چونکه در اون ساعات بیشترین انرژی رو آدم لازم داره مخصوصا برای بچه مدرسه ای ها .

سر صبح فقط رشتیا پلو میخورن
منظورت از فقط چیه ؟؟؟
من اهل اصفهان هستم و اکثر روزهای هفته روزم رو با چلوکباب و مرغ پلو و این چیزا شروع می کنم . اونوقت چطور شما این حرف رو میزنید ؟
مگر اینکه خودتون اهل اونجا باشید و این چیزا رو بدونید .

DAVOOD24
28-01-2011, 19:41
دو قاشق عسل توی چاییت حل کن که شیرین هم بشه با کره یا پنیر بزن به بدن .به هیچ وجه از سوسیس کالباس و برنج در وعده صبحانه استفاده نکن . مهمترین وعده در روز صبحانه است .:46:

shabe.saket
28-01-2011, 19:43
صبحانه ای که ترکیبی از کربوهیدرات ها و چربی باشد بهترین نوع صبحانه است.
به عنوان مثال 1 لیوان شیر و تخم مرغ با کمی کره و چای و نان بهترین ترکیب صبحانه است.

x935
28-01-2011, 19:46
من روزي 100 گرم بادم هندي با صبحانه ام ميخورم خيلي بهم انرژي ميده البته يه تيكه شكلات خالص هم ميخورم

Life24
28-01-2011, 19:56
نون و پنیر سبزی
نون و پنیز و گردو
نون و پنیز گوجه
نون و عسل
تخم مرغ ساده
املت
حلیم
آش
همین چیزا
کره و خامه و ... چربی آدم رو میبره بالا و نمیشه مصرف کرد

شاد Ali
28-01-2011, 20:03
منم فکر کنم با این همه خاصیت برنج ، بهتره اونو در موقع صبح استفاده کرد چونکه در اون ساعات بیشترین انرژی رو آدم لازم داره مخصوصا برای بچه مدرسه ای ها .
آره اتفاقا منم يه مدت بود هرروز صبح برنج ميخوردم چون بايد از خونمون تا كرج رو ميرفتم و اونجا تا ساعت 2 بعدازظهر از غذا خبري نبود و همش فقط بايد كار ميكردم .
خوردن مثلا همين مرغ و پلويي كه شما گفتين منو تا اون موقع سير نگه ميداشت .
اما منم فكر نكنم خوردن غذاي سنگين در اول صبح كار درستي باشه

moza
28-01-2011, 23:19
من در اصل صبحا یک قاشق عسل داخل لیوان شیر حل می کنم و یک نون و پنیر و پیاز و کوجه رو درست می کنم و یه تخمه مرغ هم با کره محلی تبریز درست می کنم و می ندازم و نوشه جان می کنم اگه بعضی وقت ها هم حالی باشه میرم کله پاچه ای یه مغز و زبون و یه اب گوشت می زنم به تن حالی ببریم

maziarb
28-01-2011, 23:20
صبحها نهار قوی بخورید واسه شامتون! کره پنیر گردو عسل بسکوییت ساقه طلایی، گوگل ، شیر چای شیر کاکایو شیر موز شیر خرما شیر موکا شیر طالبی شیرتوت فرنگی شیر خرما، و... اما به شخصه پیشنهاد میکنم چای و پنیر و گردو بخورید

سرور همتون
28-01-2011, 23:35
بچه ها من یه قاشق روغن کرمانشاه رو میریزم رو کلوچه با پیاز و کمی جوهرلیمو به جای نمک با یه لیوان آبقوره میخورم تا آخر روز شارژم
به شما هم توصیه میکنم برنج و سوسیس و از اینجور چیزا نخورید .

dragon-fly
28-01-2011, 23:44
سلام
من کلا غذام کمه ولی صبح فقط تو یک لیوان بزرگ اب 3 قاشق عسل حل میکنم با لیموی تازه و یک تکه یخ میزنم به بدن.
فلسفه اون یخم به خاطر اینه که تا لیوان تموم شه یخ کوچیک شده و من زیر دندونام خوردش میکنم که خیلی اعصابم راحت تر میشه.
اگه حوصله خوردن هم ندارید چندتا بادام خیلی مفیده.

Saeed System
29-01-2011, 00:31
صبحانه خوب و مغذی

مصرف یک روز در هفته به میزان کم، کره مربا یا حلوا ارده یا خامه عسل اشکالی ندارد، خیلی نگران نباشید.
غلات آماده صبحانه نیز پیشنهاد خوبی است.
یک تخم مرغ آب پز برای صبحانه خیلی مناسب است.
یک لیوان شیرموز، یا اگر تمایل داشته باشید یک لیوان آبمیوه تازه انتخاب های دیگری هستند.
املت گوجه فرنگی یک صبحانه گرم است که خیلی ها آن را دوست دارند.
شیر و خرما هم خیلی خوب است.
چه کسی گفته که چون نان نشاسته دارد نمی توانید آن را بخورید. ما هیچ ماده غذایی را نباید خذف کنیم. فقط باید به مقدار مصرف و چگونگی آن دقت کنیم.
مثلا برای شما مصرف سه کف دست نان، البته به جز انگشتان، در صبحانه مجاز است.
نان و پنیر و گردو هم که بهترین صبحانه است که متاسفانه شما به آن علاقه ندارید.
اگر به غذاهای سنتی علاقه دارید، می توانید فرآورده های شیری مانند فرنی و شیربرنج را به صبحانه خود بیافزایید.
لوبیا چیتی، عدسی و حلیم هم گاهی اوقات خالی از لطف نیست.
یک سیب زمینی آب پز با کمی کره و نمک یک صبحانه سالم و خوشمزه است.
گاهی وقت ها هم می توانید کمی دقت کنید کمی از غذای شام را برای صبحانه در یخچال کنار گذارید. انواع غذاهایی مثل کتلت٬ کوکو و ماکارانی هم اگر خوب گرم شوند و خیلی هم چرب نباشند برای صبحانه مناسب هستند.
پس می بینید که اگر کمی زودتر از خواب بیدار شوید، می توانید صبحانه های خوشمزه ای را برای خودتان آماده نمایید.
موفق باشید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MusicManiac
29-01-2011, 13:22
اینا هم برای تنوع بد نیستن:

ser adam
29-01-2011, 14:18
مصرف یک روز در هفته به میزان کم، کره مربا یا حلوا ارده یا خامه عسل اشکالی ندارد، خیلی نگران نباشید.
یه نوع حلوا اره هست مخصوص تبریز که من خودم شخصا خالی خالی میخورمش....برای صبحانه فوق العاده است:20:

ELHAM3000
29-01-2011, 16:38
من اصلا نمی تونم درست صبحانه بخورم اما حتما باید چای بخورم ،از هر چی هم امتحان کردم کره عسل ،خامه ،مربا،... اما

نمی تونم خیلی بخورم و مواقعی هم که صبحا امتحان دارم یا کلاس خیلی اذیت میشم چون چیز خاصی نخوردم و به خاطر اینکه

نمی تونم چیزی درست بخورم تا ظهر گرسنه ام و کارامو نمی تونم درست انجام بدم تا اینکه ناهار بخورم و این موضوع برام عذاب

آور شده ، نمی دونم چی کار کنم از دوستان کسی پیشنهادی داره؟