PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [اختصاصی کاربران] عکس های ماکرو یی که گرفتیم (سایز و اندازه عکسها رو معقول در نظر بگیرید)

alih2010
26-01-2011, 22:23
دوستان عزیز این تاپیک جدید رو ایجاد کردم تا بتونیم عکسهای ماکرو یی که گرفتیم و میگیریم در این جا قرار بدیم هم عکسها با یک موضوع خاص دسته بندی و جمع آوری میشه هم میتونیم بحث و تبادل نظر مرتبط انجام بدیم دوستان میتونن عکسهایی که قبلا توی تایپیک آخرین عکسها قرار دان اینجا هم قرار بدن تا انشاءاله عکسهای خوبتون جمع آوری بشه قبلا از تمامی دوستان گلم تشکر میکنم امید دارم استقبال بشه اولین عکس و خودم می زارم
همیشه شاد پیروز باشید

----------

---------- Post added at 10:23 PM ---------- Previous post was at 10:18 PM ----------

---------- Post added at 10:23 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

canon sx10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AliSub
27-01-2011, 00:30
هر چند که باید تاپیکها موضوعی برای عکسها زده بشه . ولی این زیر مجموعه بخاطر یکی بودن با قسمت دوربین دیجیتال بهم میریزه و شلوغ میشه.
==================================
من شدیدا به ماکرو گرافی علاقه دارم، اینا قدیمیه میزارم تا جدیداش از راه برسه.

Sony-H20

AliSub
27-01-2011, 00:41
Sony-H20

abera
27-01-2011, 01:47
سلام
ممنون از تاپیک خوبی که زدید واقعا لازم بود . مدیران محترم سایت که همکاری نکردن بخش عکاسی مستقل بشه مگه خودمون به چند بخش تقسیمش کنیم.
بازم ممنون.

esi_241
27-01-2011, 08:27
هر چند که باید تاپیکها موضوعی برای عکسها زده بشه . ولی این زیر مجموعه بخاطر یکی بودن با قسمت دوربین دیجیتال بهم میریزه و شلوغ میشه.

Sony-H20

علی آقا اینجور که به نظر میاد برای اینکه سوژه هات تکون نخورن و عکس خراب نشه اول اون بیچاره ها را می کشی بعد عکس می گیری....:37:
این اصلا انصاف نیست....چجوری دلت میاد....میازار بوری که عسل کش است....:sad::41:

AliSub
27-01-2011, 08:40
علی آقا اینجور که به نظر میاد برای اینکه سوژه هات تکون نخورن و عکس خراب نشه اول اون بیچاره ها را می کشی بعد عکس می گیری....:37:
این اصلا انصاف نیست....چجوری دلت میاد....میازار بوری که عسل کش است....:sad::41:

نه جیگر. یه روز توی خونه دانشجویی بودیم . وقتی آمدیم تو خونه دیدیم این جسد شده رو زمین. بدبخت انگار دنبال یه چیز میگشت بخوره دیدی پیدا نمیکنه خودکشی کرد!!!!!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ALI-17
27-01-2011, 09:30
sony_w220
کابل دوربین

esi_241
27-01-2011, 11:14
در قندون

alih2010
27-01-2011, 19:31

Sony-H20

علی جان اگه به فکر بخش عکاسی مستقل هستی من که فکر نمی کنم این کار صورت بگیره اگر هم بخش عکاسی مستقل شد انتقال این تاپیکها یکی از مهمات این کار است مدیران سایت ماشا اءالله حوصله شو ن زیاده من و تو باید تو فکر باشیم حالا ما خودمون از این امکاناتی که در اختیارمونه استفاده بهینه ببریم تا فردا چه پیش آید شاعر میگوید:

گر چه مستیم و خرابیم چو شبهای دگر
باز کن ساقی مجلس سر مینای دگر
امشبی را که در آ نیم غنیمت شمریم
شاید ای جان نرسیدیم به فردای دگر (دور ازجان شما عزیزان باد باخودم بودم)

راستی تایادم نرفته عکست حرف نداره سنگ تموم گذاشتی
همیشه سرافراز و خجسته باشید

AliSub
28-01-2011, 00:24
علی جان اگه به فکر بخش عکاسی مستقل هستی من که فکر نمی کنم این کار صورت بگیره اگر هم بخش عکاسی مستقل شد انتقال این تاپیکها یکی از مهمات این کار است مدیران سایت ماشا اءالله حوصله شو ن زیاده من و تو باید تو فکر باشیم حالا ما خودمون از این امکاناتی که در اختیارمونه استفاده بهینه ببریم تا فردا چه پیش آید شاعر میگوید:

گر چه مستیم و خرابیم چو شبهای دگر
باز کن ساقی مجلس سر مینای دگر
امشبی را که در آ نیم غنیمت شمریم
شاید ای جان نرسیدیم به فردای دگر (دور ازجان شما عزیزان باد باخودم بودم)

راستی تایادم نرفته عکست حرف نداره سنگ تموم گذاشتی
همیشه سرافراز و خجسته باشید

والا ماهم که زبونمون مو در آورد.
من که دیگه بیخیال شدم.
=========

AliSub
28-01-2011, 00:56

Grand
28-01-2011, 01:37
دمتون گرم فقط عکس شیر سماور رو کم داریم:34:

pm505
04-02-2011, 12:48
سلام
یه چند روزیه چندتا کرم که قراره بشن پروانه رو یکی از گلای باغچمون جا خوش کردن.امروز رفتتم سراغشون واسه عکاسی
FZ40
f2.8
iso80
sec1/80

FZ40
f2.8
iso80
sec1/125
اینم شته گرافی
FZ40
iso80
f2.8
sec1/320
دوستان نظر بدید ممنون میشم (کادر،زاویه)

abera
05-02-2011, 13:46
سلام
یه چند روزیه چندتا کرم که قراره بشن پروانه رو یکی از گلای باغچمون جا خوش کردن.امروز رفتتم سراغشون واسه عکاسی
FZ40
f2.8
iso80
sec1/80

FZ40
f2.8
iso80
sec1/125

اینم شته گرافی
FZ40
iso80
f2.8
sec1/320

دوستان نظر بدید ممنون میشم (کادر،زاویه)
سلام
دوست عزیز این وقت سال کرم پروانه:18:؟ شما کجا زندگی میکنیین؟
من عکس دوم رو بیشتر پسندیدم چون سوژه تو حالت خیلی خوبی قرار گرفته. ولی میتونستی بیشتر نزدیک بشی.

vvc
05-02-2011, 17:57
من عکس اخریتو بیشتر پسندیدم چون هم سوژه قشنگی رو انتخاب کردی هم کادر خوب گرچه یکمی بهتر
از این هم میشد باشه هم بکگراندو خوب بلوری شده :8:

gale5267
13-02-2012, 15:34
مقدمه
مارک پلونسکی یک پرفسور روانشناسی تجربی است که در زمینه حشرات و عکاسی ار آنها تحقیق می کند. در این مقاله او تجربیات خود در زمینه عکاسی ماکرو از حشرات در در اختیار علاقمندان گذارده است.
من قبلا با اسکن عکسهایی که قبل از 1989 گرفته بودم در سر کلاسهای درسم از آنها استفاده می کردم. در سال 2000 برای گرفتن عکسهای خانوادگی و مطالعه بر روی رفتار سگها یک دوربین دیجیتال خریدم. آن دوربین بخاطر فوکوس کند و سایر محدودیتهای موجود به آن خوبی که انتظار داشتم نبود. البته من عکاسی دیجیتال را بخاطر امکان تجربه و دیدن سریع نتیجه دوست دارم. حافظه این دوربین ها مانند یک حلقه فیلم پیوسته است که هیچگاه تمام نمی شود.
همان اوایل که دوربین را خریده بودم، روزی پسر 5 ساله من به دفترم آمد و از من خواست عکس یک حشره را که دیده بود برایش بگیرم و من گرفتم. آن عکس نسبت به استانداردهای امروزی من عکس بسیار بدی شد، ولی به ما این امکان را می داد جزئیات آن حشره را بادقت بیشتری ببینیم. این نقطه شروع علاقه من شد برای این که به عکاسی ماکرو بپردازم و از آن لذت ببرم. با این نوع عکاسی شما می توانید چیزهایی را ببینید که در حالت معمولی قادر به مشاهده آن نخواهید بود. من به عنوان یک محقق، در مورد طبیعت بسیار کنجکاو هستم. من به عکاسی از حشرات ادامه دادم و این یکی از تفریحات من شد. دوربین من برای این منظور خیلی خوب بود. ضمنا همانطور که مهارت من در عکاسی از حشرات بالا می رفت، مهارت من در عکاسی از سایر سوژه‌ها مثلا خانواده و سگها هم بالاتر می‌رفت! اینترنت و تالارهای گفتگو روی وب معلم عکاسی من بوده اند و آرزوی من این است که روزی عکسهایم را در کتابهای آموزشی کودکان و دیگر متون آموزشی ببینم.
من این مقاله را به این دلیل نوشتم که تعداد زیادی از کسانی که عکسهای من را در فروم ها و سایر مکانها دیده بودند در مورد روش انداختن عکسها از من سوال کرده بودند. بیاد داشته باشید که من یک عکاس آماتور خود آموخته هستم که تجربه کردن را بسیار دوست داشته و کنجکاوی سیری ناپذیری دارم. بنابر این امیدوارم این اطلاعات برای شما مفید بوده و موجب لذت بیشتر شما از گرفتن و ایجاد عکسهایی بهتر شود.

روش کار
من بیشتر حشرات را در محیط طبیعی اشان عکاسی می کنم. برای عکاسی آنها را منجمد نمی کنم یا نمی چسبانم و آنها را با سنجاق ثابت نمیکنم. (توضیح: یکی از راههای بیرحمانه عکاسی از حشرات منجمد کردن آنها با اسپری CO2 مایع است-مترجم) من برای این که عکس بهتری بگیرم گاهی اوقات شاخه های علف را جابجا میکنم و در بعضی مواقع نادر نیز حشره را به یک جای جدید منتقل می کنم. بنابر این حشرات در زمان عکاسی کاملا سالم و زنده هستند.
گاهی اوقات حشرات را روی سطوح سفید عکاسی می کنم. این کار این مزیت را دارد که براحتی می توان سطح پشتی را در کامپیوتر حذف تنمود یا تغییر داد و به عکس نمای استودیویی زیباتری بخشید. من هنگام عکاسی از حشرات آنها را در مقابل نور مثبت قرار می دهم تا جزئیات آنها بخوبی پیدا باشد. ضمنا از عکاسی از پرتره حشرات و تمام بدن آنها به همراه یک زمینه صاف و تمیز خوشم می آید.

تجهیزات عکاسی
بعضی از تجهیزات مورد استفاده من در عکاسی را می توانید در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ببینید
- دوربین Canon Powershot G1 (35-103mm zoom) 3Mp که اخیرا مدل بالاتر آن Canon Powershot G3 (35-140mm) 4Mp را خریده ام.
- آداپتور لنز برای اتصال فیلترها به دوربین
- لنزهای کلوز آپ مختلف
- مبدل تله Tiffen Megaplus 2x Zoom
- لنز نرمال سریع Pentax 50mm F1.4 به همراه رینگ کوپل ماکرو برای اتصال معکوس لنز به دوربین
- فلاش Canon 420ex به همراه چند فیلتر مات کننده، براکت پروانه ای و بازوی اتصال خارج از محور دوربین و رابط آن
- سه پایه و ریل فوکوس ماکرو

استفاده از لنزهای کلوز آپ
لنز کلوز آپ دوربین را قادر می سازد تا در فاصله نزدیکتر از حالت عادی فوکوس نماید. این بدان معنی است که تصویر در کادر بزرگتر دیده می شود، چون به آن نزدیکتر شده اید. یک لنز کلوز آپ در واقع یک ذره بین درشتنما است.
لنزهای کلوز آپ را می توان روی هم اضافه نمود. برای این کار باید لنز کلوز آپ قویتر را جلوتر بست. من خودم تا +27دیوپتر را روی هم بسته ام. یک اشکال روی هم بستن لنزها افت کیفیت است، چون درواقع عدسی های بیشتر و در نتیجه انحراف نوری و تصویری بیشتری ایجاد می شود. یک مشکل دیگر این است که هر چه ضریب بزرگنمایی بالا رود عمق میدان کم می شود. با بزرگنمایی های بالا عمق میدان به نازکی یک برگ کاغذ خواهد شد!
یک مشکل عمده دیگر در استفاده از لنزهای کلوز آپ این است که شما مجبورید تا حد زیادی به سوژه مورد عکاسی نزدیک شوید. فاصله از لنز دوربین تا حشره به نام "فاصله کاری" نامیده می شود. یکی از ترفندهایی که من برای افزایش فاصله کاری از آن استفاده میکنم این است که از یک مبدل 2xTC همراه با کلوز آپ ها استفاده می‌کنم. با این کار علاوه بر اینکه با افزایش فاصله کاری احتمال اینکه بتوان عکس را بگیرم بیشتر می شود (چون ممکن است با فاصله کم با حشره باعث فرار آن شویم)، امکان در اختیار داشتن نورپردازی بهتر را هم دارم. یک عیب استفاده از 2xTC این است که کمی بزرگنمایی را کم می کند.
من به تجربه دریافته ام که باید چه ترکیبی از اجزاء اپتیکال را برای کارم انتخاب نمایم، زیرا بعضی ترکیبها با هم خوب کار می کنند و بعضی بد. مثلا من فهمیده ام که استفاده از لنزهای کلوز آپ بعد از یک 2xTC چندان خوب عمل نمیکند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما می توانید در این قسمت عکس هایی که با قدرت ماکرو گرفته اید به نمایش بگذارید.
شکل ماکرو در دوربین ها و موبایل های پیشرفته به این صورت است ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

برای شروع من یک عکس گذاشتم که خودم گرفتم.

با تشکر...:thumbsup:

gale5267
13-02-2012, 20:13
توضیحات عکس ماکرو : ماکرو نوعی عکاسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2F%25D8%25B9%25DA%25A9%25D8%25A7%25D8%25B3%2 5DB%258C) از نمای نزدیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2F%25D9%2586%25D9%2585%25D8%25A7%25DB%258C_% 25D9%2586%25D8%25B2%25D8%25AF%25DB%258C%25DA%25A9) ، بطور معمول از سوژه‌های کوچک است. بطور کلاسیک سوژه موجود در یک تصویرماکرو بزرگ‌تر از اندازه آن در طبیعت بر روی نگاتیو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2F%25D9%2586%25DA%25AF%25D8%25A7%25D8%25AA%2 5DB%258C%25D9%2588) بوده است. به هر شکل امروزه تصویر برداری ماکرو، تهیه تصویر از سوژه در ابعاد بزرگتر و واضح‌تر از آن چیزی است که در حیات دیده می‌شود.

یک عکس دیگه رو هم می زارم:22:

Samet-22
13-02-2012, 20:35
ممنون از تاپیک مفیدت . اینم از عکس من .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] aeebb91cf4fcd15g.jpg

s.hossein45
13-06-2012, 13:09
سلام

payaaaaam
19-06-2012, 15:02
سلام
dsc-w530
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

payaaaaam
19-06-2012, 15:04
سلام
dsc-w530

payaaaaam
19-06-2012, 15:07
ادامه
dsc-w530

payaaaaam
22-06-2012, 00:07

a.g g.a
22-06-2012, 14:50
سلام

ببخشید چه طوری شد الآن عکس های ماکرومونو این جا بذاریم یا توی تایپیک آخرین عکس هایی که گرفتیم؟!

payaaaaam
23-06-2012, 02:09
نمیدونم.بچه های بالا باید تصمیم بگیرن.
من دیدم اینطور تاپیکی هست عکسامو اینجا هم گذاشتم.
ولی استارتر نوشته که مشکلی نیست عکسا از اون یکی تاپیک هم باشن
بچه های بالا منتظریم:5:

Mehran
23-06-2012, 08:02
سلام

ببخشید چه طوری شد الآن عکس های ماکرومونو این جا بذاریم یا توی تایپیک آخرین عکس هایی که گرفتیم؟!

سلام علی جان

در حال حاضر عکستون رو در هر کدوم از این تاپیک ها که میخواید، میتونید قرار بدید.
به زودی تغییراتی در بخش عکاسی بوجود میاد و تاپیک ها از این حالت تقریبا موازی در میان. :)

با تشکر مهران...

Mehran
08-07-2012, 23:51
ادامه ی تاپیک در [اختصاصی کاربران] موضوعات (اجسام بی‌جان، سیاه و سفید، تبلیغاتی، ماکرو و مد) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :)

با تشکر مهران...