PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خوش گوشت چیه؟خوردنش ضرر داره؟

malkemid
26-01-2011, 22:07
سلام

اگه اهل جیگرکی رفتن باشین یه چیزی هست به اسم خوش گوشت یا خواگ یا یه همچین اسمی...آخرش نفهمیدیم اسم درستش چیه...ولی مزش عالیه!!

اینو یارو می گفت لوزالمعده گاوه...نمی دونم...خوردنش ضرر داره؟مثلا هفته ای 1 بار...

کلا دل و جیگر و اینها غذای سالمیه؟

mortezaon
26-01-2011, 22:21
من از یه دکتر شنیدم که تو جگر یه انگلی هست
که تز طریق خون وارد بدن انسان میشه
البته با چشم هم دیدنی نیست

.

ata.royalfalcon
26-01-2011, 22:36
من از یه دکتر شنیدم که تو جگر یه انگلی هست
که تز طریق خون وارد بدن انسان میشه
البته با چشم هم دیدنی نیست

.

به نظر من وقتی خوب کباب بشه و پخته بشه نباید مشکلی داشته باشه
یه هشدار راجع به خوردن جگر خام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Saeed System
26-01-2011, 23:57
دانشگاه علوم پزشكي ايلام در خصوص استفاده از "خوش گوشت" هشدار داد

در اين اطلاعيه پزشكي كه نسخه‌اي از آن در اختيار ايرنا قرار گرفت آمده است: براساس آزمايشهاي پزشكي،استفاده از خوش گوشت باعث بروز برخي بيماريهاي خطرناك در مصرف‌كنندگان مي‌شود. استفاده از خوش گوشت به عنوان غذاي مورد علاقه بسياري از مردم ايلام در كبابيها رواج دارد. دانشگاه علوم پزشكي استان ايلام از شهروندان خواسته است كه با توجه به بيماري زا بودن خوش‌گوشت از آن استفاده نكنند. در اطلاعيه دانشگاه علوم پزشكي به نوع بيماري‌هايي كه ممكن است بر اثر مصرف آن ، افراد به آن مبتلا شوند ، اشاره نشده است.

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dr_sohrab
27-01-2011, 15:58
آق من که میخورم خشمزس. ضمنا" روده هستش ربطی هم به جیگر و لوزامعده نداره. اونایی که تحرکشون کمه چاقن یا چربیشون بالاست خوب باید کمتر بخورن..خوب از جای مطمئن بگیرین . و خوب شسته شده باشه(متاسفانه من زیاد فکر این چیزا نیستم و هر جا هوس کردم میخورم)

shabe.saket
27-01-2011, 19:27
خوش گوشت:31:.
اسمش چه باحاله...
جزو خوشمزه ترین کباب هاست. به شرطی که درست شسته بشه و خوب کباب بشه.
همون روده گوسفنده فکر کنم.

AB
27-01-2011, 19:34
متاسفانه اکثرا جگرو خوب نمیپزن و به صورت آبدار میخورن که احتمال آلودگی انگلی هست.

Feminist
27-01-2011, 20:22
با پختن کامل هم از بین نمیره

x935
27-01-2011, 20:26
متاسفانه اکثرا جگرو خوب نمیپزن و به صورت آبدار میخورن که احتمال آلودگی انگلی هست.

يعني اسيد معده نميتونه اون انگل ها رو نابود كنه؟

Feminist
27-01-2011, 20:38
اکثر تخم انگل ها بوسیله اسید معده فقط لایه سختشون از بین میره تا تو روده ها به آسونی بتونن از تخم بیان بیرون

*mhm*
04-02-2011, 19:03
سلام

اگه اهل جیگرکی رفتن باشین یه چیزی هست به اسم خوش گوشت یا خواگ یا یه همچین اسمی...آخرش نفهمیدیم اسم درستش چیه...ولی مزش عالیه!!

اینو یارو می گفت لوزالمعده گاوه...نمی دونم...خوردنش ضرر داره؟مثلا هفته ای 1 بار...

کلا دل و جیگر و اینها غذای سالمیه؟

خوش گوشت قسمتی از روده ی گوسفند هست .(اولین قسمت آن)
خوئک هم حالتی شبیه به جگر سفید داره و در کنار جگر قرار دارد. و طعمی همانند جگر سیاه دارد.و فکر کنم حرف همون یارو که می گی درست باشه.البته حدس می زنم.

نتیجه می گیریم که خوش گوشت با خوئک از زمین تا آسمون فرق دارند و یکی نیستند.

به نظر من دل و جگر هیچ ضرری که ندارند از بهترین خوراکی ها هم هستند.البته همیشه سعی کن از جای مطمئن این خوراک ها رو تهیه کنی .

پیشنهاد من اینه که خام بگیر خودت کباب کن و بخور.ابنجوری ضریب اطمینان هم بالاتر میره.

esteky
03-03-2011, 18:07
سلام دوستان
خوش گوشت چيز بدي نيست گوشت مانند است و در اطراف جگر و كليه ها وجود دارد
قديم ها ورزشكاران عصر ها خوش گوشت و جگر و دنبلان مي خوردند خيلي هم سر حال بودند
رعايت بهداشت خصوصا در اين دوره زمانه براي ها امري الزامي است. حتي نفس كشيدن هم اين روزا بهداشت خاص خود را دارد
چه رسد به خوش گوشت خوردن
esteky

m-asadabadi
21-03-2011, 05:16
خوش گوشت همون لوزالمعده ی گاو و گوسفنند هست که ضررهای زیادی میتونه داشته باشه از بیماری های شایعی که در پانکراس وجود داره تا امکان وجود شیره صفرا و یا وجود محتویات سبز رنگ و سمی گال بلیندر همچنین چربی بالا و با مولکولهای درشتش

خوئک هم یک سری غدد چربی با حالت ارتجایی اطراف کبد(جگر) هست که دمای کبد رو متعادل میکنه که از جنس گره های لنفی هست و اصلا در پزشکی ترجمه اسم انگلیسیش میشه "گره های لنفاوی پشت کبد" که در عکس با شماره 6 مشخص شده و غیر از چربی و پروتئین بالاش مشکل خاص دیگه فکر نکنم داشته باشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دنبلان هم که همان بیضه ی گاو و گوشفند است بر خلاف صرفا شایعاتی که درباره زیاد کردن صفات ثانویه مردانه یا بر طرف کردن مشکلات جنسی در مردان و ازین مذخرفات وجود داره نه تنها اصلا و ابدا چنین خواصی نداره بلکه ضررهای زیادی هم داره

در کل در گوسفند بغیر از گوشت/سیراب شیردون/جگر سفید و سیاه /و مصرف بسیار کم قلوه و خوئک
سایر اندام های گوسفند مثل چشم ، روده ، دنبلان ،... رو نخورید بهتره .

malkemid
21-03-2011, 11:43
چه حیف...خیلی خوشمزش!!:41:

علیرضا
10-05-2013, 19:17
با همه این تفاسیری (تفاصیر؟) که دوستان ارائه دادن ... اگه به یک سیخ خوش گوشت کباب شده دقت کنید می بینید شکل تکه هاش لوله ایه پس به احتمال زیاد خوش گوشت روده کوچیک گوسفنده نه لوزالمعده اش !
خوئک رو نمیدونم ولی یه بار از یه جای نامطمئن گرفتم و خوردم و مسموم شدم به شدت. پس مواظب خوئک خوردن بیشتر باشید

خیلی حیف شد که دنبلان خوردن ضرر داره
البته امیدوارم همه این حرفها علمی باشه و فقط از دهن مردم شنیده نشده باشه
چون اگه صددرصد خوئک ها یا خوش گوشت ها یا دنبلان ها انگل داشتن من هم الان باید مرده باشم و یا حداقل پر از انگل باشم چون هفته ای حداقل حداقل دو بار اینا رو میخورم
البته شکی نیست که اگه نیم پز باشن یا خوب کباب نشده باشن میتونن حامل انگل باشن
ولی من نشنیدم که حتی کامل کباب شدش هم انگل داشته باشه

حفظ تعادل تو هر کاری از ضررش جلوگیری میکنه (قابل توجه خودم :) )

علیرضا
10-05-2013, 19:20
آقا پیشنهاد میکنم چنجه+دمبه بخورین ! مخلوط میزنن به سیخ ... یکی درمیون ! خیلی محشره !!
یا جوجه کباب اصن
به اینا اطمینان بیشتری میشه کرد
:)
نوش جون همه تون

amir_dvb
13-05-2013, 08:53
من تو عمرم لب به کله پاچه و سیرابی نزدم چه برسه یه دنبلان وخوئک و خوش گوشت تازه هر گوشتی رو هم نمی تونم بخورم و بدم میاد کلا تو کار انواع مرغ و ماهی هستم از طرفی یه مدت زدم تو کار گیاه خواری با اونم حال نکردم خودم موندم چه جو نوری هستم :n08: ولی خیلی با لبنیات مخصوصا شیر حال میکنم باورتون نمیشه هر وقت ورزش شدید میکنم و استخونی یا عضله ام اسیب می بینه شیر درمانی میکنم انگار کلسیم وامینه اسید شیر معجزه میکنه ولی کلا معتقدم انسان باید همه چیز های خوب رو مصرف کنه

rafaelmehraban
14-05-2013, 01:18
سلام.
من عاشق دل و جیگر و قلوه و خوش گوشت و ...... این چیزها هستم.
معمولا هفته ای 3 تا 4 بار رو 2 سال پیش حتما می خوردم.مخصوصا که دوستم جیگرکی داشت و خب منم بهش اطمینان کامل تازه بعضی وقتام خودم می گرفتم و می شستم می دادم برام کباب کنه.:n09:

یه آقای دکتری رو همون 2 سال پیش ملاقات کردم در یک سفر که ایشون شدیدا در مورد مصرف جیگر و دل .. .. . .. به من هشدار داد.از انواع انگل هایی که در ریه و بدن گوسفند رشد و تکثیر میشه تا انواع باکتری ها و متاسفانه هورمون هایی که در این قسمت ها هست و باعث فعال شدن رادیکال های آزاد میشه.علت این که تو خارج هم مصرف نمیشه همینه.
از موقعی که این قضایا رو به من توضیح داد و خودم هم مطالعه کردم تا به امروز من دیگه مصرف نکردم.به شما هم توصیه می کنم مصرف نکنید خطرش بسیار بالاست.کمی توی ویکی تحقیق کنید و مطمئن باشید عشقتون به دل و جیگر به اندازه من نیست اگر من تونستم 2 سال نخورم شما هم می تونید.
راستی میگن جیگر خون سازه و..... این حرفا این درست نیست و کذبه.
خیلی پست طولانی شد ببخشید.وظیفه خودم می دونستم که این مطالب رو بگم.

malkemid
14-05-2013, 01:21
در مورد دل چی؟ میگن دل چون عضله خالص هست ضرری نداره...آیا دل مرغ که می فروشن بیرون هم ضرر داره؟

rafaelmehraban
14-05-2013, 09:31
در مورد دل چی؟ میگن دل چون عضله خالص هست ضرری نداره...آیا دل مرغ که می فروشن بیرون هم ضرر داره؟

سلام.
متاسفانه بله.سرشار از هورمون هست.منتها همه میگن هورمون باعث افزایش نمی دونم هورمون مردانگی میشه و..... (می تونی تو همین صفحه مشابه این چیز ها رو ببینی) ولی اصلا بحث مردانگی و هورمون اون نیست. مشکل اصلی این هورمون ها آزاد سازی یا فعال سازی رادیکال های آزاده.
رادیکال آزاد چیست؟به زبون ساده و چیزی که من خودم فهمیدم اینه که فرض کن در بدن شما استعداد شکوفایی سرطان یا دیابت یا غده یا هر بیماری دیگه ای که ممکنه باشه به اون استعداد میگن رادیکال آزاد حالا فرض کن شما تا آخر عمر سالم زندگی کنی و مثلا از مصرف الکل و دخانیات دوری کنی و سرطان نگیری یعنی استعدادش در بدنت بوده ولی به خاطر این که سالم زندگی کردی سرطان نگرفتی.ولی اگر سیگار بکشی چون رادیکال آزاد سرطان دهان رو داری اون فعال میشه و سرطان رشد میکنه.یا مثلا فشارخون یا هر چیز دیگه.این هورمون ها هم مثل الکل و دخانیات و .. . . اون رادیکال ها رو enable می کنه.
متاسفانه جیگر مرغ سنگدون و هر چیزی به جز گوشت شامل این قضایا هست.(البته جیگر طلا استثناس:n12:)
امیدوارم که سالم و شاد باشی.

saibo
15-11-2018, 18:15
خوش گوشت چیست ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خوش-گوشت)

خوش گوشت با خوئیک و ... فرق داره