PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بین این چندتا گوشی کدوم رو انتخاب میکنید؟؟(مهم)

hichkas9
26-01-2011, 20:47
سلام دوستان

شما بین این چندتا گوشی کدوم رو انتخاب میکنید؟

1_ نکسوس اس (samsung google nexus s)
2_گالکسی اس (galaxy i9000 s)
3_اچ تی سی دیزایر اچ دی (htc desir hd)

:40::11::11:

hichkas9
26-01-2011, 20:58
لطفا دلیییییییییل هم بنویسید، فقط انتخاب نکنید:19:

hichkas9
26-01-2011, 21:56
:5:منظریم....

solo8
26-01-2011, 22:07
من خودم گلکسی دارم و پیشنهاد میدم که گلکسی بگیری.
این که دیزایر رو انخاب نکردم که دیگه نیاز به توضیح نداره!
حالا بین گلکسی و نکسوس:نکسوس با داشتن یه تراشه ی بیشتر (NFC) که عملا تو ایران کاربد نداره و برتری سیستم عامل که قول میدم تا دو ماه دیگه واسه گلکسی پورت میشه با قیمتی بیشتر از 850 تومن در ایران فروخته میشه در حالی که قیمت گلکسی حدود 600 ه!!!
الآن بعلت قابلیت های بالای گلکسی بسیاری از دولوپر ها دارن روش کار میکنن و هر روز یه رام میدن بیرون.اینو میتوونی تو سایتی که پایین مینویسم چک کنی.و هیچوقت برای دیزایر HD اینطوری نبوده و نخواهد بود.
کلا با توجه به اختلاف قیمت گلکسی و نکسوس مین پیشنهاد میکنم که گلکسی بگیری.
اگه در مورد این 3 گوشی بازم سوالی داری خوشحال میشم راهنماییت کنم.
اینم فروم اصلی و تخصصی برنامه نویسان اندروئید(دولوپر ها):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hichkas9
26-01-2011, 22:14
آقا خیلی خیلی ممنون از شما!
شما الان یعنی فقط به خاطر قیمت هست که نکسوس رو انتخاب نمیکنید؟نکسوس قابلیت هایی داره که گالکسی نداشته باشه؟یعنی مثلا گلکسی بخرم بعد پشیمون بشم که چرا نکسوس نخریدم؟

از لحاظ سخت افزاری ،برنامه و بازی چی؟ زیاد با هم فرق دارن؟

solo8
26-01-2011, 22:23
از لحاظ سخت افزاری که فقط در همون مورد تراشه با هم فرق دارن.
نرم افزار ها هم که کلا برای گوشی های اندروئیدی یکیه و هیچ فرقی نداره.البته به سیستم عامل بستگی داره که بازم گلکسی از اون نظر مشکل نداره.
فقط خوبیه نکسوس اینه که تا گوگل ورژن جدید اندروئید رو ریلیز می کنه اولین بار برای نکسوس ها(Nexus S , Nexus 1) میاد.چون گوشی خود گوگل و ازش پشتیبانی شدیدی میشه!
و دلیل اصلی اتخاب گلکسی همون قیمته نه هیچ چیز دیگه!!!!
نکسوس هیچ قابلیتی نداره که گلکسی نداشته باشه!و اگه گلکسی بخری پشیمون نمیشی...

hichkas9
26-01-2011, 22:43
میشه یکم در مورد تراشه (nfc) بگی!

hichkas9
26-01-2011, 22:50
راستی میشه مثلا نسخه جدید اندروید رو روش نصب کرد؟

solo8
26-01-2011, 23:04
اون تراشه یه چیزی تو مایه های عابر بانکه که شما اطلاعات کارت بانکی و رمزتون رو به گوشی میدی و برای خرید های زیر 5 پوند دیگه نیازی نیست که عابر بانک رو در بیارید و بذارید تو دستگاه کارت خوان و موبایلو از فاصله ی 5 س م از دستگاه کارت خوان( یه چیزی تو مایه های کارت خون) عبور میدی و پول خودش میره به حساب فروشگاه!
نسخه ی جدید اندروئید هم میشه روش نصب کرد.من الان رو گوشیم آخرین نسخه ی اندروئید که واسه گلکسی اومده نصبه.نسخه ی 2.2.1 که الان اگه بری بخری نسخه ی 2.1 روشه.

hichkas9
26-01-2011, 23:12
واقعا از شما تشکر میکنم! اما در اخر اینکه: حالا میتونید بگید چرا دیزایر اچ دی رو انتخاب نکردید؟

solo8
26-01-2011, 23:22
برای من از همه چیز مهمتر کیفیت و وضوح صفحه نمایش و خوانایی اون زیر آفتاب مهمه.در مقابل صفحه ی Super AMOLED گلکسی و نکسوس دیگه دیزایر حرفی برای گفتن نداره که!
و بعلت معطوف بودن توجه بیشتر دولوپر ها به گلکسی.
به نظر من شک نکن و گلکسی بگیر.اتفاقا یکی از دوستام هم دیروز به توصیه من اومده تهران تا گلکسی بخره.

hichkas9
26-01-2011, 23:34
پس منم به توصی های شما میخرمش:18::دی

فقط میدونید قیمت دقیقش چنده؟؟ با گارانتی چنده؟؟؟؟

به من گفتن بندر نکسوس اس 650 هست، با این قیمت نکسوس اس بردارم بهتر نیست؟(اگه حقیقت داشت باشه؟)

solo8
26-01-2011, 23:46
اگه اونطوریه که نکسوس بگیر.فقط واسه این میگم که جدیدتره!!
ولی اگه قیمت دقیق گلکسی رو میخوای بذار تا فردا بهت بدم.چون دوستم امروز میخواسته بخره.باید زنگ بزنم ازش بپرسم قیمتا چجوریه؟؟؟!
ولی اول هفته که گلکسی 8 گیگ رو 600 تومن هم تو علائدین بدون گارانتی گیر میتونستی بیاری.
اگرم خواستی بخری به نظر من بیخودی پول گارانتی نده.
اما موقع خرید باید یه چیز رو چک کن.اونم اینه که مشکل 3 دکمه نداشته باشه.
خیلی بببخشد ولی الان بشدن خوابم میاد اگه میشه بقیه سوالاتو بذار واسه فردا.
اگه سوال داشتی فکر کن و تا فردا بذار تا بهشون جواب بدم.

hichkas9
27-01-2011, 00:36
ممنون از شما:11:
فرق 8گیگ با 16 گیگ چیه؟(یعنی منظور حافظه هست؟)

چرا پول گارانتی ندم؟ اگه گارانتی داشته باشه بهتر نیست؟

منظورت از مشکل 3دکمه چیه و چطوری چک کنم؟

و در اخر:چطوری بفهمم گوشی که به من دادند اصل هست و تقلبی نیست؟

solo8
27-01-2011, 06:19
8 گیگ همون حافظه است.
به این دلیل که معمولا گارانتی که واسه گوشی کاری انجام نمیده.بعد اگه شما بخوای از تمام قابلیت های گوشی استفاده کنی و همه نوع نرم افزاری بریزی و کارای دیگه بکنی باید گوشی رو روت کنی.که با این کار از گارانتی میاد بیرون!!البته انروت کردن هم کار ساده ای هست و میشه سریع انجام داد تا دوباره گوشی گارانتی بشه.
رفتن به منوی ریکاوری و دانلودینگ رو 3 دکمه میگن.با نگه داشتن ولوم پایین +هوم +پاور وقتی گوشی خاموشه میره تو حالت دانلودینگ و صفحه ای بالا میاد که اینو نوشته و اگه ولوم بالا+هوم+پاور رو بزنی میره رو حالت ریکاوری که این دو خیلی برای آپدیت گوشی استفاده میشن.البته اگه این مشکل رو داشته باشه هم قابل جله ولی بهتره که مشکل نداشته باشه.
اگه شماره سریالی که روی جعبه است با خود گوشی مطابقت کنه اصله.که شماره سریال هم از راه #06#* میاد دستت.

hichkas9
27-01-2011, 18:10
مرسی، اما متاسفانه یک مشکل بزرگ که گالکسی داره اینکه که فلش برای دوربین نداره

solo8
27-01-2011, 18:22
مرسی، اما متاسفانه یک مشکل بزرگ که گالکسی داره اینکه که فلش برای دوربین نداره
درستهولی براحتی میشه با این گزینه کنار اومد که من دارم یه موبایل میخرم نه یک دوربین عکاسی.درضمن هیچوقت هیچ گوشی ای همه ی امکانات رو کامل نداره.یعنی این سیاست یک کارخونه است!
من که از اولی که تا حالا گوشیمو گرفتم(حدود 7 ماه) 100 عکس هم باهاش نگرفتم.میگیم اگه 1/4 ش هم تو جای تاریک بوده باشه که نیست بازم می ارزه این همه برتری هاش.
در ضمن مگه شما چقدر از دوربین گوشیت استفاده میکنی؟!!!!

hichkas9
27-01-2011, 22:37
خوب منم که زیاد با گوشی کار نمیکنم پس این فلش زیاد مهم نمی تونه باشـه:5:چون اگر دوربین میخاستم N8 رو بر میداشتم!

بعضی ها هم دارن بهم میگن صبر کن تا نکسوس اس بیاد اونو بخر!

دقیقا سر در گمم که چیکار کنم

Majid-6120
27-01-2011, 22:55
سلام

حقیقتش انتخاب سختی نیست ! هر سه گوشی خیلی خوبی هستن ولی I9000 چیزه دیگست ! منم همینو پیش نهاد میدم ! البته نکسوز هم خیلی خوبه !

4870x2
27-01-2011, 22:57
چرا برای Tegra 2 ها صبر نمی کنین؟

solo8
27-01-2011, 23:37
وقتی دوستم میخواست بره که گلکسی بخره یکی دیگه از دوستای من هم گفت که چرا صبر نمیکنی که تگرا 2 ها بیان!!!
منم در شما و دوستم اینو میگم:
اولا چون تگرا 2 ها تازه معرفی شدند پس قیمت بالای باید داشته باشند چرا که الان نکسوس اس و گلکسی که با این سخت افزار هستند حدود 600- 700تومن قیمت دارند،پس اونها به مراتب قیمتشون از اینا بلالتر میره.
دلیل دیگه اینه که حتی هنوزم که 2-3 هفته از معرفی اونها میگذره اوپراتورها با همه ی شرکت ها واسه گوشی هاشون قرار داد نبستند (یعنی هنوز همه ی گوشی ها حتی به صورت شرکتی نیومده)چه برسه به این که به صورت عمومی و غیر اوپراتوری بخواد فروخته بشه.
من که فک میکنم تا این گوشی ها بیان تو دست مردم و تا به ایران برسند لا اقل 2 ماه تا 3 ماه طول میشکه.
که من اگه باشم و قصد خرید گوشی داشته باشم اینقد واسه گوشی صبر نمیکنم.
بعدشم اینا هنوز مثه اینکه مشکلاتی ندارند!! ولی وقتی عرضه بشند یکی یکی مشکل هاشون(کمبود هاشون) بیان میشه....

hichkas9
28-01-2011, 12:40

:21::18:اصلا اسمش رو هم نشندیم، اگه قرار باشه 2-3 ماه صبر کنم واسه خریدش، یو یچی دیگه میاد، میگن صبر کن این بهتره!!!! هر روز یک چیز جدید میاد ، ارزش صبر کردن نداره:5:

hichkas9
28-01-2011, 12:51
من موندم چرا اونایی که desire hd رو انتخاب کردند هیچ دلیلی نیاوردند!

راستی :

به من گفتند اگه اشنا داشته باشی انگللیس، میتونی از اونجا بگیری، میخام بدونم ارزش داره؟ یعنی خرجش زیاد میشه؟

hichkas9
28-01-2011, 18:15
معایب :

• مسیریابی رایگان GPS ندارد
• پشتیبانی Flash برای مرورگر وب ندارد
• دوربین فاقد فلش است
• کلید اختصاصی دوربین ندارد
• اثر انگشت روی قاب پلاستیکی گوشی باقی می ماند
• بلندگو کارایی لازم را ندارد

اینا معایب گوشی گالاکسی اس بود!!!

فک کنم نداشتن فلش برای مرورگر وب خیلی بد باشه،

solo8
28-01-2011, 23:16
بیخیال بابا مگه چقد تفاوت قیمت داره؟؟!!!
اگه میخوای من یه نفر رو تو نت میشناسم که پول میگیره و از خارج از کشور هر لوازم جانبی واسه گوشی و همه نوع گوشی میاره.مستقیمم میاره.
مورد اعتماد هم هست.خواستی بگو معرفیش کنم.

hichkas9
28-01-2011, 23:53
اگه هزینش بیشتر از 700 تومن میشه که هیچ!
ولی اگه ت همین حدودا میشه اره،میخام

solo8
29-01-2011, 20:05
نمیدونم.دوست من که گفتم رفته بخره،615 گرفت.فقط گوشی.8 گیگ مشکی.
اقای S.A.E.I.D توی اون انجمن.سرچ کن پیدا میکنی.