PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال راجع به ماینوکسیدیل

Jang Bogo
25-01-2011, 22:51
سلام.
دوستان کمی موی سرم ریزش پیدا کرده. یه کم حالت خالی بودن پیدا کرده وسط سرم. میخوام ماینوکسیدیل بزنم.
چند درصد بگیرم؟ چند وقت یکبار بزنم؟ چه مدت روی سرم بمونه؟
لطفا کمک کنید.

T I G E R
26-01-2011, 01:42
بهتره اول دلیل ریزش مشخص بشه و بعد درمان شروع بشه

(مثلا برخی ها با یک قرص مشکلشون حل میشه و برخی دیگه باید داروهای مختلف مصرف کنند)

اگه مشکل هورمونی باشه در کنار ماینوکسیدیل ، قرص فیناستراید 1 میلی گرم یا فینپشیا تجویز میشه

قرص روی یا Zinc و همچنین قرص ویتامین E بعنوان یک مکمل توصیه میشه

حداقل یک روز در میان با یک شامپوی مناسب مثل شامپو ضد ریزش فولیکا یا شامپو ضد ریزش سریتا بشورید

مانوکسیدیل بصورت محلول هستش و محلول 5% اون موی سر روچرب میکنه ولی محلول 2% اصلا تاثیری در چرب کردن مو نداره

معمولا برای شروع درمان ماینوکسیدیل 2% توصیه میشه

(حتی برخی پزشکان معتقدند در بلندمدت تاثیر 2% بیشتر از 5% هستش ولی منابع علمی چیز دیگری میگند)

بهرحال نکاتی که هنگام استعمال ماینوکسیدل باید رعایت کنید:

- هر 12 ساعت 1cc معادل 30 قطره (تقریبا یکبار صبح و یکبار شب) استفاده شود

- برای مالیدن ماینوکسیدیل موها باید خشک باشند (چون آب خواصش رو میبره)

- با قسمت نرم نوک انگشتان (نه ناخن) به آرامی پوست سر رو مالش دهید تا ماینوکسیدیل رو کامل پخش کنید

و ضمن جذب بهتر اون گردش خون زیر پوست رو جریان بدید (حداقل 3 دقیقه مالش بدید)

- چنانچه از ماینوکسیدیل ایرانی استفاده میکنید 3 تا 4 ساعت بعد از استعمال سر روی بالش نذارید یا کلاه نذارید

(حداقل 3 ساعت صبر کنید ولی بهترین حالت 4 ساعت هستش چون کل ماینوکسیدل جذب میشه)

- حداقل تا 4 ساعت بعد از استعمال ماینوکسیدیل حمام نکنید و یا سرتون رو خیس نشه

- سایر موارد در برشور داخل دارو نوشته شده و رعایت نمائید

موفق باشید

hamidras
29-01-2011, 11:56
ولی محلول 2% اصلا تاثیری در چرب کردن مو نداره

این در مورد من صدق نمیکنه:دی×

حداقل یک روز در میان با یک شامپوی مناسب مثل شامپو ضد ریزش فولیکا یا شامپو ضد ریزش سریتا بشورید

ضد ریزش سینره چطوره!؟

- چنانچه از ماینوکسیدیل ایرانی استفاده میکنید 3 تا 4 ساعت بعد از استعمال سر روی بالش نذارید یا کلاه نذارید

چرا!!؟

pooria-ir
29-01-2011, 12:46
- برای مالیدن ماینوکسیدیل موها باید خشک باشند (چون آب خواصش رو میبره)

- با قسمت نرم نوک انگشتان (نه ناخن) به آرامی پوست سر رو مالش دهید تا ماینوکسیدیل رو کامل پخش کنید

و ضمن جذب بهتر اون گردش خون زیر پوست رو جریان بدید (حداقل 3 دقیقه مالش بدید)

(حداقل 3 ساعت صبر کنید ولی بهترین حالت 4 ساعت هستش چون کل ماینوکسیدل جذب میشه)

- حداقل تا 4 ساعت بعد از استعمال ماینوکسیدیل حمام نکنید و یا سرتون رو خیس نشه

بچه ها اینا مهمترین مسائله
حتما رعایت کنین ،حتما
اینجوری بهتون بگم گه اینا رو رعایت کنین حتما از ماینوکسیدیل نتیجه میگیرین،همونطور که من دارم میگیرم
اما اگه اینا رو رعایت نکنین نتیجه که نمیگیرین هیچ،بصورت موضعی شدیدا ریزش مو پیدا میکنین

ضد ریزش سینره چطوره!؟

دوست عزیز اگه میخوای ماینوکسیدیل بزنی بهتره شامپوی ماینوکسیدیل هم بزنی،یه شامپویی هست به نام ماینوکسا که 1٪ ماینوکسیدیل داره خیلی شامپوی خوبیه من دارم استفاده میکنم

T I G E R
30-01-2011, 21:43
ضد ریزش سینره چطوره!؟
چرا!!؟
در مورد شامپو ضد ریزش سینره نتیجه رضایت بخشی ازش نگرفتم ولی شامپو پروتئینه گندم سینره خوب بود

بنظرم فولیکا و سریتا در زمینه شامپو ضد ریزش مو از سایر تولیدکنندگان ایرانی بالاترند

اما چرا تا چند ساعت بعد از مصرفا ماینوکسیدل نباید سر روی بالش گذاشت و یا کلاه بذارید ؟

چون الیاف پارچه و پشم ، ماینوکسیدیل رو سریع از روی سر پاک میکنه

ماینوکسدیل ایرانی 2 تا 4 ساعت طول میکشه که بطور کامل جذب بشه (ماینوکسدیل خارجی 1 ساعت)

اگر در طی این مدت ماینوکسیدیل بگونه ای پاک بشه ، اثر گذاری کاملی نداره

J.Naderiii
30-01-2011, 23:09
سلام
البته شامپو صرفاً یک پاک کننده هست نه بیشتر و تاثیری بر کمتر کردن ریزش نداره. و هر شامپویی که بتونه خوب کف کنه و قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشه میتونه بهترین انتخاب باشه و شامپوهایی تحت عنوان ضد ریزش مو فقط جنبه تجاری داره.
از نظر من بهتره هر چند وقت یکبار شامپو تعویض بشه.
در مورد ماینوکسیدیل اگر نمیتونید مرتب استفاده کنید بهتره که استفاده نکنید چون نتیجه ای نمیگیرید و حتی شاید باعث استرس شما بشه و نکته دیگه اینکه قبل از یکسال استفاده در مورد خوب یا بد بودن دارو قضاوت نکنید و دارو رو تعویض نکنید مگر در موارد خاص مثل حساسیت و ...:11:
* مصرف غذاهای چرب رو محدود یا حتی اگر میتونید قطع کنید.
* شیرینی و تنقلات مصرف نکنید. به جای اون میوه بیشتر مصرف کنید.
* چای سبز در کنار دارو های اصلی خاصیت خیلی خوبی داره و میتونه ریزش موهاتونو کم کنه.
* سعی کنید گوشت قرمز کمتر مصرف کنید که باعث افزایش تستسترون خواهد شد به جای آن از ماهی سفید یا ماکیان استفاده کنید.

T I G E R
31-01-2011, 12:33
سلام
البته شامپو صرفاً یک پاک کننده هست نه بیشتر و تاثیری بر کمتر کردن ریزش نداره. و هر شامپویی که بتونه خوب کف کنه و قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشه میتونه بهترین انتخاب باشه و شامپوهایی تحت عنوان ضد ریزش مو فقط جنبه تجاری داره.
من ابتدا عقیده شما رو داشتم اما بعد که دکتر گفت شامپو بعنوان یک مکمل درمانی مفید هستش ، دنبال شامپو های مختلف رفتم

بعد از اینکه شامپو ضد ریزش فولیکا رو مصرف کردم و نتیجه اش رو دیدم به سایر دوستان هم که ریزش مو داشتند ، توصیه کردم

همه راضی بودند حتی به یک دکتر هم که هم عقیده شما بود پیشنهاد کردم و پس از تست از نتیجه اش تعجب کرد

تجربه مشابهی برای شامپو ضد ریزش سریتا داشتم

پس اینکه میفرمائید شامپو ضد ریزش مو صرفا جنبه تجاری داره اصلا پذیرفته نیست چون هم از لحاظ تجربی و هم از لحاظ علمی تائید شده

بله شامپو خودش به تنهایی موثر نیست اما یک شامپوی تخصصی ضد ریزش مو در کنار درمان دارویی بهتر از یک شامپوی معمولی جواب میده

موفق باشید

J.Naderiii
31-01-2011, 17:32
من ابتدا عقیده شما رو داشتم اما بعد که دکتر گفت شامپو بعنوان یک مکمل درمانی مفید هستش ، دنبال شامپو های مختلف رفتم

بعد از اینکه شامپو ضد ریزش فولیکا رو مصرف کردم و نتیجه اش رو دیدم به سایر دوستان هم که ریزش مو داشتند ، توصیه کردم

همه راضی بودند حتی به یک دکتر هم که هم عقیده شما بود پیشنهاد کردم و پس از تست از نتیجه اش تعجب کرد

تجربه مشابهی برای شامپو ضد ریزش سریتا داشتم

پس اینکه میفرمائید شامپو ضد ریزش مو صرفا جنبه تجاری داره اصلا پذیرفته نیست چون هم از لحاظ تجربی و هم از لحاظ علمی تائید شده

بله شامپو خودش به تنهایی موثر نیست اما یک شامپوی تخصصی ضد ریزش مو در کنار درمان دارویی بهتر از یک شامپوی معمولی جواب میده

موفق باشید

سلام
بله دوست عزیز حرفتون رو قبول دارم. اما منظورم بیشتر این بود که نباید صرفا به شامپو تکیه کرد. حتما قبول دارید که بعضی ها از شامپو انتظار معجزه رو دارند.