PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه کردن وایرلسی دو لپ تاپ

Excel-VB
24-01-2011, 22:53
با سلام خدمت کلیه اساتید محترم
مدت ها در سایت های مختلف به دنبال نحوه شبکه کردن وایرلسی دو لپ تاپ با سیستم عامل های XP و 7 بودم ولی متاسفانه مطلب جالبی در این مورد ندیدم و اینک احساس می کنم در بین تاپیک های این سایت جای این تاپیک به شدت خالیست که امیدوارم با شرکت دوستان و اساتید محترم راهنمای خوبی برای کاربران فراهم آوریم ...
سوال این است: چگونه می توان دو لپ تاپ یکی با سیستم عامل XP و دیگری 7 را با یکدیگر از طریق پورت وایرلس و WiFi شبکه نمود؟؟ آیا صرفا دادن رنج یکسان IP به هر یک کافیست یا کانفیگ دیگری هم دارد؟؟ آیا باید آداپتور وایرلس هر دو را بریج کرد؟؟
آیا باید روی یکی نت وورک ساخت و از طریق AD HOC اقدام نمود و .... ؟؟؟؟
پیشاپیش از شرکت کلیه عزیزان در این بحث سپاسگزارم
با احترام
کاویان امینی

hadi.EST
26-01-2011, 11:48
خب بله باید اد هوک کنید . یکی رو سرور و یکی رو هم کلینت میکنید . قاعدتا" نباید مشکلی باشه . تنظیمات امنیتی ویندوز 7 رو هم باید یه دستکاری بکنید که مشکلی پیش نیاد. موفق باشید

Excel-VB
27-01-2011, 11:07
خب بله باید اد هوک کنید . یکی رو سرور و یکی رو هم کلینت میکنید . قاعدتا" نباید مشکلی باشه . تنظیمات امنیتی ویندوز 7 رو هم باید یه دستکاری بکنید که مشکلی پیش نیاد. موفق باشید

با سلام
ممکنه راجع به AD HOC و یکی را سرور و دیگری را کلاینت کردن بیشتر توضیح بفرمائید؟ اگر امکان دارد بحث را بیشتر باز کنیم ..
با تشکر
کاویان

amin200200
06-02-2011, 02:48
با سلام خدمت تمامی دوستان
کسی نبود جواب این دوست ما رو بده . از دوستان تمنا دارم اگه کسی اطلاعاتی در خصوص adhoc کردن داره در اختیار بنده و دوستان قرار بده ( اگه گام به گام هم باشه بهنره ) من خودم وقتی میزنم این پیامو میده :
windows could not set up (name) مشکل از کجاست ؟

Excel-VB
19-02-2011, 15:29
با سلام خدمت تمامی دوستان
کسی نبود جواب این دوست ما رو بده . از دوستان تمنا دارم اگه کسی اطلاعاتی در خصوص adhoc کردن داره در اختیار بنده و دوستان قرار بده ( اگه گام به گام هم باشه بهنره ) من خودم وقتی میزنم این پیامو میده :
windows could not set up (name) مشکل از کجاست ؟

جدا جالب است يعني هيچ كس بلد نيست؟

amin200200
01-03-2011, 04:02
:41::41:ای بابا واقعا کسی پاسخ گو نیست :41::41:

Shr776
05-03-2011, 21:26
خیلی ها بلدن ولی چیزی که من متوجه شدم اینه که خیلی ها که شبکه بلدن به کسی چیزی یاد نمیدن
و خیلی ها هم هستن چیزی بلد نیستن ولی الکی قیافه میگیرن

NS1
05-03-2011, 21:32
سلام دوستان
این کار ساده ای دوستان دیگه حتما بلدن اما کم لطفی کردن
به هر حال...
این مراحل واسه ویندوز 7 هست
1- control panel
2- Network and Sharing Center
3-Setup a new connection or network
4-Setup a wireless ad hoc(computer to Computer)Network
5-Next:31:البته یک نکته مهم در این قسمت هست که فاصله بین سیستم ها نباید بیشتر از 30پا باشد
6-Network Name که یک اسم واسه شبکتون انتخاب می کنین,همون SSID
Security Type که نوع الگوریتم Encrypt اطلاعات را در این شبکه مشخص می کند
Security Key که یک رمز عبور برای شبکه شماست
اگر میخواهید بعدا هم از این شبکه استفاده کنید تیک Save this Network را بزنید
سوالی بود در خدمتم

amin200200
09-03-2011, 13:50
با سلام
با تشکر از NS1 عزیز که بالاخره جواب رو دادند ولی یه مشکل دیگه وجود داره دوست عزیز من این مراحلو انجام دادم ولی میخوام بدونم چه جوری میشه وارد پوشه شیرشده در یک کامپیوتر دیگه شد آخه وقتی من فولدری رو شیر میکنم و وقتی می خوام از روی لپ تاپ دیگری وارد شم پیامی مبنی بر این که اجازه دسترسی وجود نداره رو میده در ضمن میخواستم بدونم با ساخت همچین کانکشنی ( adhoc ) میتونم اینترنته لپ تاپو شیر کنم و روی گوشی ازش استفاده کنم چون وقتی با گوشی نیز سرچ میکنم اسمه adhoc رو که ساختم پیدا میکنه و کانکت هم میشه اما سایت باز نمیشه . ببخشید یه کم طولانی شد ولی آخه جواب این سوالات واسم خیلی خیلی مهمه .
با تشکر فراوان .

amin200200
08-04-2011, 23:45
سلام
هووووووو چه قدر جواب ؟

Excel-VB
03-06-2013, 13:56
بخشید من می خواستم دو تا لپ تاپ رو برای انتقال اطلاعات با هم شبکه کنم از طریق وایرلس. تا اونجاش رو بلدم که بایه به hod بسازی اما ادامش رو نمیدونم چجوری بایه اطلاعات هاردمون رو در اختیار دیگری قرار بدم لطفا به طور کامل راهنمایی کنین(تنظیماتی رو که بایه توی هر دوسیستم پیاده کنیم رو هم بگین)
پاسخ : با سلام
دوست عزیز، در ویندوز 7 دقیقا مطابق مراحل زیر عمل نمایید تا بتوانید از طریق وایرلس فایلهای دو لپ تاپ را Share کنید: (از اولین مرحله ی ساخت Ad-Hoc توضیح میدهم)

- WiFi هر دو لپ تاپ را روشن نمایید.

- مطابق شکل زیر روی open Network and Sharing Center کلیک کنید:
file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- پنجره ی Network and Sharing Center ظاهر خواهد شد. روی Setup up a new connection network کلیک کنید. سپس روی Set up a wireless ad hoc network و Next کلیک کنید؛ مطابق شکل زیر:

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.gif
- اسمی برای شبکه ی ad-hoc وارد کرده و سپس Security type را مطابق با عکس زیر روی No authentication قرار داده و گزینه ی Save this network را تیک بزنید.

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image006.gif
- به این ترتیب ad-hoc connection ایجاد می شود:

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image008.gif
- در لپ تاپ دوم، مطابق با عکس زیر روی کانکشن ad-hoc ایجاد شده، کلیک کرده و Connect را بزنید.

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image010.gif
- اکنون در هر دو لپ تاپ، از قسمت Network and Sharing center می بایست network group را به HomeGroup تغییر دهید. (بسیار مهم)

- حال می بایست Password protected sharing را خاموش کنید. برای این منظور وارد Network and Sharing Center شده و از سمت چپ روی Change advance Sharing Settings کلیک کنید:

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image012.gif
سپس در پنجره ی باز شده، مطابق با عکس زیر، گزینه ی Turn Off password protected sharing را انتخاب کرده و روی Save Changes کلیک کنید:

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image014.gif

- اکنون Network and Sharing Center را باز کنید. روی network connection که آیکون وسط است (مطابق عکس زیر) دبل کلیک کنید.

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image016.jpg

در اینصورت پنجره ی Network باز شده و سیستم های متصل را نمایش خواهد داد. از این لحظه شما می توانید براحتی روی اسم هر کدام از لپ تاپ ها دبل کلیک کرده و وارد هر کدام از فولدرهای Share شده شوید. دقت کنید که برای Share کردن فولدرها می بایست روی فولدر موردنظرتان راست کلیک کرده و Properties را بزنید و به تب Sharing بروید و سپس روی Advanced Sharing کلیک کرده و تیک Share this folder را بزنید. سپس روی Permissions کلیک کرده و تیک های Allow را بزنید و چند بار OK کنید. در اینصورت آن فولدر در لپ تاپ دیگر قابل دسترسی خواهد بود

به نقل از لينك : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mamali.gh67
10-08-2013, 13:52
سلام.من دوتا لبتاب بایه مدل هست که میخوام باهم همزمان از اینترنت استفاده کنن.یکیش وصل میشه ولی یکی که وصل میشه اون یکی دیگه نمیتونه وصل بشه.

n_yaghmaei
20-08-2013, 13:24
سلام.من دوتا لبتاب بایه مدل هست که میخوام باهم همزمان از اینترنت استفاده کنن.یکیش وصل میشه ولی یکی که وصل میشه اون یکی دیگه نمیتونه وصل بشه.

با چی به اینترنت وصل میشی ؟؟ کابل یا وایرلس
نوع اتصالت چیه PPPOE یا Bridge

omidlolo
22-04-2014, 05:55
بخشید من می خواستم دو تا لپ تاپ رو برای انتقال اطلاعات با هم شبکه کنم از طریق وایرلس. تا اونجاش رو بلدم که بایه به hod بسازی اما ادامش رو نمیدونم چجوری بایه اطلاعات هاردمون رو در اختیار دیگری قرار بدم لطفا به طور کامل راهنمایی کنین(تنظیماتی رو که بایه توی هر دوسیستم پیاده کنیم رو هم بگین)
پاسخ : با سلام
دوست عزیز، در ویندوز 7 دقیقا مطابق مراحل زیر عمل نمایید تا بتوانید از طریق وایرلس فایلهای دو لپ تاپ را Share کنید: (از اولین مرحله ی ساخت Ad-Hoc توضیح میدهم)

- WiFi هر دو لپ تاپ را روشن نمایید.

- مطابق شکل زیر روی open Network and Sharing Center کلیک کنید:
file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif

- پنجره ی Network and Sharing Center ظاهر خواهد شد. روی Setup up a new connection network کلیک کنید. سپس روی Set up a wireless ad hoc network و Next کلیک کنید؛ مطابق شکل زیر:

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.gif
- اسمی برای شبکه ی ad-hoc وارد کرده و سپس Security type را مطابق با عکس زیر روی No authentication قرار داده و گزینه ی Save this network را تیک بزنید.

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image006.gif
- به این ترتیب ad-hoc connection ایجاد می شود:

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image008.gif
- در لپ تاپ دوم، مطابق با عکس زیر روی کانکشن ad-hoc ایجاد شده، کلیک کرده و Connect را بزنید.

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image010.gif
- اکنون در هر دو لپ تاپ، از قسمت Network and Sharing center می بایست network group را به HomeGroup تغییر دهید. (بسیار مهم)

- حال می بایست Password protected sharing را خاموش کنید. برای این منظور وارد Network and Sharing Center شده و از سمت چپ روی Change advance Sharing Settings کلیک کنید:

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image012.gif
سپس در پنجره ی باز شده، مطابق با عکس زیر، گزینه ی Turn Off password protected sharing را انتخاب کرده و روی Save Changes کلیک کنید:

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image014.gif

- اکنون Network and Sharing Center را باز کنید. روی network connection که آیکون وسط است (مطابق عکس زیر) دبل کلیک کنید.

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1.ADM/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image016.jpg

در اینصورت پنجره ی Network باز شده و سیستم های متصل را نمایش خواهد داد. از این لحظه شما می توانید براحتی روی اسم هر کدام از لپ تاپ ها دبل کلیک کرده و وارد هر کدام از فولدرهای Share شده شوید. دقت کنید که برای Share کردن فولدرها می بایست روی فولدر موردنظرتان راست کلیک کرده و Properties را بزنید و به تب Sharing بروید و سپس روی Advanced Sharing کلیک کرده و تیک Share this folder را بزنید. سپس روی Permissions کلیک کرده و تیک های Allow را بزنید و چند بار OK کنید. در اینصورت آن فولدر در لپ تاپ دیگر قابل دسترسی خواهد بود

به نقل از لينك : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این روش اصلا امنیت نداره
بقیه هم میتونن متصل بشن