PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک:برگشت ویندوز به تنظیمات اولیه و پاک شدن اطلاعات

yashgin128
24-01-2011, 22:03
سلام دوستان
یکی از بچه ها یه دونه لپتاپ سونی(وایو) داره و مدلش هم فک کنم از aw باشه.

چند روز پیش بر حسب اتفاق بعد از اجرای ویندوزش (که سون هست) یه برنامه به نام vaio care رو که در quick lunch رو اجرا میکنه و اتفاقا بر حسب قوه فضولی اجرای برنامه رو ادامه میده و بعد به قسمتی به نام recovery restore میره سپس وارد قسمت recover computer میشه.(اینایی که میگم شاید یه تیک بوده باشه یا یه گزینه خلاصه اینا رو خودش برام مسیج کرده)سپس بعد از طی این مراحل سیستم ریسیت شده بعد وارد یه برنامه جدید شده (فک کنم وارد یه تنظیماتی مث setup ابتدای کامپیوتر شده باشه)سپس در بین گزینه ها گزینه
rest ore complete system رو انتخاب میکنه.
الان تمام فایل های و اطلاعات سیستمش پاک شده فقط ویندوز و یه سری نرم افزار های کارخانه ای خود وایو مونده.یعنی احتمالا به تنظیمات کارخانه ای برگشته
نکته:کل هاردش فقط یه درایو بیشتر نداشته یعنی فقط درایو c رو داشته و من فک می کنم پاک شدن اطلاعاتش هم بخاطر همین یه درایو بودنش هست.

الان می خواد اطلاعاتشو برگردونه باید چیکار کنه؟چه راه حل هایی وجود داره؟
چون اطلاعاتش هم مهم بوده
دوستان منتظرتونم
ممنون

Pami
24-01-2011, 22:36
بهترین راه این هست که هارد لپ تاپ رو به کامپیوتر دیگری وصل کنید و با برنامه های بازیابی اطلاعات تا حدی اطلاعات پاک شده رو با الگوریتم های پیشرفته ریکاوری برگردونید .
چون یک پارتیشن بیشتر نداره روی همون سیستم نمیشه اینکارو کرد ، باید 2 پارتیشن Primary مجزا باشه ، الان هم بهتره دست به پارتیشن ها نزنه و روی هارد اطلاعاتی نریزه ، کلا تا موقع ریکاوری کردن با لپ تاپ کار نکنه ، چون به هر حال اندکی Data جدید توسط سیستم عامل روی سکتورهای پاک شده قبلی ریخته میشه و باعث خراب شدن کار میشه .
باید هارد رو توسط یه کامپیوتر دیگه ریکاوری کنید .

yashgin128
25-01-2011, 04:19
بهترین راه این هست که هارد لپ تاپ رو به کامپیوتر دیگری وصل کنید و با برنامه های بازیابی اطلاعات تا حدی اطلاعات پاک شده رو با الگوریتم های پیشرفته ریکاوری برگردونید .
چون یک پارتیشن بیشتر نداره روی همون سیستم نمیشه اینکارو کرد ، باید 2 پارتیشن Primary مجزا باشه ، الان هم بهتره دست به پارتیشن ها نزنه و روی هارد اطلاعاتی نریزه ، کلا تا موقع ریکاوری کردن با لپ تاپ کار نکنه ، چون به هر حال اندکی Data جدید توسط سیستم عامل روی سکتورهای پاک شده قبلی ریخته میشه و باعث خراب شدن کار میشه .
باید هارد رو توسط یه کامپیوتر دیگه ریکاوری کنید .

ممنون دوست خوب
فقط چند تا سوال دارم
1.یعنی هارد لپتاپ را چدا کنیم و به یه پی سی کانکت کنیم و اونو یه عنوان هارد ثانویه قرار بدیم یا با کابل های مخصوص این کارو انجام(اصلا همچین کابلی وچود داره؟)بدیم؟

2.شما چه نرم افزارهایی رو پیشنهاد می کنین؟

3حدودا تا چه اندازه (درصد) اطلاعات رو بر می گردونه؟

ممنون

siyanor
25-01-2011, 16:58
دوست عزيز اگه اطلاعات حياتى نيستن (حياااااااااااااااااااااا ااااااااااتى !!!!) پيشنهاد ميكنم راه كار دوست عزيز رو پيش بگيرى كه اون هم بسته به شانست ممكنه كار ساز باشه (magic recovery,easy reacovery ),,,,واسه نصب هارد هم اگه ساتا باشه كه همون كابل كامپيوتر رو نصب كن تو هارد ولى اگه پاتا باشه (خيلى كوچك و نقلى !!!!) بايد يك كابل converter بخرى تا رو كامپيوتر نصب كنى

تشكر

yashgin128
26-01-2011, 21:49
دوست عزيز اگه اطلاعات حياتى نيستن (حياااااااااااااااااااااا ااااااااااتى !!!!) پيشنهاد ميكنم راه كار دوست عزيز رو پيش بگيرى كه اون هم بسته به شانست ممكنه كار ساز باشه (magic recovery,easy reacovery ),,,,واسه نصب هارد هم اگه ساتا باشه كه همون كابل كامپيوتر رو نصب كن تو هارد ولى اگه پاتا باشه (خيلى كوچك و نقلى !!!!) بايد يك كابل converter بخرى تا رو كامپيوتر نصب كنى

تشكر

داداش مرسی داری
اگه میشه یکم در این باره بیشتر توضیح بدین.
یعنی هارد لپتاپ رو جدا کنم.تا حالا مطمئن نبودم که میشه هارد رو جدا کرد میشه یه عکس بزارین.
شما کدام یک از هارد ها رو منظورته ؟هارد لپتاپ یا هارد پی سی ؟

کلا اگه یه کم بیشتر توضیح بدیم ممنون میشم من اطلاعاتم در این مورد خیلی کمه.اخرینش برمیکرده به هارد به هارد آی دی ای(زمانی که هارد 40 مد بود)