PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راست مغز یا چپ

c30tehran
22-01-2011, 19:49
بعضی جاها دیدم که تصویری مثل این رو گذاشتند که خانم به کدوم طرف می چرخه

چند وقت پیش دوباره این تصویرو تو یه وبلاگی دیدم به نظرم یه ذره قدیمی اومد ولی به هر حال گذاشتم برای اونایی که تا حالا ندیدن
اگه به دیده شما این خانوم ساعتگرد میچرخه شما راست مغزید ( ریسک پذیر ، بی پروا ، قوه تخیل بالا و … ) و اگر این خانوم در دیده شما بصوت پاد ساعتگرده شما چپ مغزید وبه اینها بیشتر وابسته هستید ( منطقی ، توصیفی ، ریاضی و علوم ، واقعی و … )
البته بعضی ها هم به هر دو حالت میتونن تصویر رو ببینن .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

می خواستم بدونم جهت چرخش این عکس ربطی به راست یا چپ مغزی داره یا نه
و یا خطا دید هست؟

Gilb3rt
22-01-2011, 22:15
خب نمیشه جواب قطعی داد
بنظر من فقط با یک سری تصاویر نمیشه پی برد
خصوصیات ذکر شده برای Right Brain یا Left Brain قابل اعتماد ترن
من خودم میتونم تصویر رو در هر دو جهت ببینم
تست هایی هم که دادم همیشه گفتن توی استفاده از دو نیمکره مساوی ام
پس همخونی داره باهم
اگه یه جواب کامل میخواید باید تست هم بدید اینطوری قابل اعتماد تره

bushido
22-01-2011, 22:23
منم هر دو جهت رو دیدم
طرف چب بدنم حتی چشم سمت چپم قوی تر از سمت راستمه و تفاوتشون زیاده و در اینجا هم اول گردش به چپ رو دیدم
به هم ربطی نداره:31:

ABEL
22-01-2011, 22:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قطار به کدام سمت حرکت می کند؟(تست ذهنی)

قطار به کدام سمت حرکت می کند؟(تست ذهنی)

لطفا کمی صبر کنید تا فایل متحرک تصویری بارگذاری شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر قطار بسمت راست حرکت می کند – نیمکره چپ مغز شما فعال و توسعه یافته است. این بخش از ذهن توانایی های زبانی شما را بعهده دارد. این نیمه از مغز گفتار و توانایی خواندن و نوشتن شما را کنترل می کند. همچنین حقایق، نام ها، تاریخ و نوشته ها را به یاد شما می آورد. سمت چپ مغز مسئول منطق و تجزیه و تحلیل است. به این معنی که تمام واقعیات را بررسی می کند. اعداد و سمبل های ریاضی توسط این بخش شناخته می شوند. اطلاعات از طریق نیمکره چپ مغز بترتیب پردازش می شوند.

اگر قطار بسمت چپ حرکت می کند- نیمکره راست مغز شما فعال است. نیم کره راست متخصص پردازش اطلاعات تصویری و نمادهاست اما نه اطلاعات کلمه ای. این نیمه از مغز به ما فرصت خواب دیدن و خیالبافی را می دهد. با کمک نیمکره راست، ما می توانیم داستان های مختلف را با هم ترکیب کنیم. همچنین این نیمکره مسئول توانایی های موسیقی و هنر های تجسمی است. نیمکره راست به طور همزمان می تواند بسیاری از اطلاعات مختلف را پردازش کند. این بخش می تواند مشکلات را بعنوان یک کل حل کند و نه با استفاده از تجزیه و تحلیل.

نمودار گویا برای مغز:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shabe.saket
22-01-2011, 22:38
من اصلا نمیتونم اون خانوم رو ببینم که برخلاف ساعت بچرخه. فقط موافق ساعت و میبینم. یعنی کسی هست که هر دو حالت و ببینه؟ ولی قطار رو هر دو سمت رو میبینم.
جفتشونم خیلی جالب بودند ممنون.

far2009
23-01-2011, 16:18
شما باید یک لحظه روی تصویر طوری تمرکز کنید که کاملا دو بعدی تصویر را ببینید آنوقت می بینید که به طرف دیگه هم حرکت می کنه.

shabe.saket
23-01-2011, 17:59
اصلا نمیتونم. نکنه یکی از نیمکره های مغز من ناپدید شده؟
:31:.

Elmira 021
23-01-2011, 18:16
اون تصویر زنه یک خطای دیده. اگه شما چند لحظه به سایه پاهاش توجه کنین بعد به زنه نگاه کنین میتونین اون جهت دیگه رو هم ببینین ربطی به چپ و راست مغز هم نداره. لطفا با احساسات مردم بازی نکنین:31: