PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک: گلودرد و احتقان گلو

Nocturne
21-01-2011, 23:58
سلام. من شاید یکی دو سالیه که چند بار در سال به گلودرد مبتلا میشم. (حالا یا با علائم سرماخوردگی یا چرک هم همراه یا فقط همون تورم گلو هست). این سری از دکتر پرسیدم گفت ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه. یه چند موردی رو برشمرد. بالا اومدن ترشحات معده به گلو ، سینوزیت... اما هیچ یک در مورد من صدق نمیکرد. به جز این چند باری که در سال گلودرد میگیرم، به طور کلی هم احساس احتقان دارم و با گلوم راحت نیستم. مثلا یه مواقعی که نوشابه میخورم حس میکنم گلوم میسوزه... معمولا سعی میکنم آب یخ نخورم چون بعضی اوقات گلوم رو اذیت میکنه. صدای بدی هم دارم. یعنی صدام باز نیست...

حالا این سری آخر که گلودرد گرفتم و شاید دو سه هفته ای هم طول کشید تا تموم شه، یه فکر جدید اومد تو سرم که شاید جواب مساله همین باشه! و اون حرف زدن تو خیالاته!
من تو خیالاتم زیاد حرف میزنم :31: (بر خلاف دنیای واقعی!). حتی تو خیالم آواز هم میخونم! :18: (باز هم برخلاف دنیای واقعی!) البته این اتفاق جدیدی نیستا. از قدیم بود. :27: ولی خب شاید به تازگی در یکی دو ساله ی اخیر مشکلساز شده و در واقع عوارض خودشو نشون داده. وقتی که تو خیال حرف میزنم یا آواز میخونم معمولا صدایی از حنجرم خارج نمیشه اما عضلات حنجره م و دهان و زبونم به حرکت در میان! یعنی درست مثل حرف زدن عادی فقط با این تفاوت که صدایی خارج نمیشه! (یا کم. در حد پچ پچ). خب تو حالت عادی هم اگه آدم زیاد حرف بزنه ممکنه گلودرد بگیره دیگه. مگه نه؟ پس به احتمال زیاد حدسم درسته و این مشکل برای حرف زدن تو خیالاته! نه؟!

این طوری گلودرد هنگام مریضیم هم توجیه میشه. گلودرد که به طور طبیعی معمولا یکی از عوارض سرماخوردگی هست. از اونجایی که گلوی من شاید بشه گفت به طور معمول یه احتقان کمی داره، وقتی که سرما هم میخورم طبیعتا گلودرده بیشتر از سایر عوارض سرماخوردگی نمود پیدا میکنه.

حالا تو این فکرم برای این که تو خیالاتم حرف نرنم (مگه میشه؟! :18:) چی کار کنم؟! یا مثلا حرف بزنم ولی سعی کنم حرف زدنم به صورت فیزیکی انجام نشه! بنظر شما من چی کار کنم؟
ضمناً برای بازتر شدن گلو راهی هست؟ (ماده ی خوراکی ای... یا مثلا ورزشی...)

:19:

Nocturne
22-01-2011, 00:08
یه چندتا اسماعیل (اسمایل!) هم به متنم اضافه کردم خسته کننده نشه!
اگه میدونید پاسخ بدید منتظرم...

farzin1986
22-01-2011, 00:35
درود..
من هم پارسال تقریبا ایجور بودم..
از شهریور 88 تا فروردین89 دروغ نگم 8 یا 9 بار سرما خوردم..
البته معمولا خیلی کم مریض میشم "بزنم به تخته:27:" ولی پار سال دمارم در اومد البته برای من دلیل اصلیش سینوزیت بود که حتی به چشمم هم سرایت کرده بود طوری که بشدت احساس ضعف بینایی داشتم و خدا بیامرزد پدر و مادر دکنر جلیلی "اگه اسمشو خوب یادم باشه ایشالله" ایشون متخصص بینایی بودن و بعد از مراجعه من به ایشون و معاینه گفتن نمره چشمم 3.75 شده" چشمام در حالت عادی جفتشون 2 هستن" که خودم شاخ در آوردم و بعد از معاینه و آزمایشات بیشتر گفتن که از سینوس هام هست و دلیل کل بد بختیام کشف شد:20:..
و با مراقبت و کلی چرک خشک کن های قوی سفکسیم و آمپولهای که فقط دردشون یادم هست چون یه 12 تایی بودن مشکلم خوب شد اما بدلیل ضعف سیستم ایمنی فرت و فرت سرما میخوردم که اونم با یکم تقویت بدنی حل شد..
اما تجربه هامو میخواستم بگم.."کلی فک زدم:13:"
-هرشب قبل خواب و هروز بعد از بیدار شدن این کار رو بکن واقعا معجزه میکنه..
یک لیوان آب ولرم+2قاشق چای خوری نمک حل شده رو کامل داخل گلو و دهانت بگردون"به اصطلاح قرقره کنید"

-آب جوش و نشاسته بسیار التیام بخش و باز کننده گلو و نرم کننده سینه..
-هسته های داخل بِه "عطاریها دارن میگن بِه دونه" اگر بِه تازه باشه بهتره بذار تو دهنت خیس بخوره بعد آبشو قورت بده..
-بُخور گرم با بابونه مخصوصا اگه حوله رو سرت بگیری..

-خوابیدن و کلا زندگی در محل با دمای مطلوب جوری که نه از گرما عرق کنی نه بلرزی..

انشالله که بهبودی کامل حاصل شه..:27:

Nocturne
22-01-2011, 00:51
درود..
من هم پارسال تقریبا ایجور بودم..
از شهریور 88 تا فروردین89 دروغ نگم 8 یا 9 بار سرما خوردم..
البته معمولا خیلی کم مریض میشم "بزنم به تخته:27:" ولی پار سال دمارم در اومد البته برای من دلیل اصلیش سینوزیت بود که حتی به چشمم هم سرایت کرده بود طوری که بشدت احساس ضعف بینایی داشتم و خدا بیامرزد پدر و مادر دکنر جلیلی "اگه اسمشو خوب یادم باشه ایشالله" ایشون متخصص بینایی بودن و بعد از مراجعه من به ایشون و معاینه گفتن نمره چشمم 3.75 شده" چشمام در حالت عادی جفتشون 2 هستن" که خودم شاخ در آوردم و بعد از معاینه و آزمایشات بیشتر گفتن که از سینوس هام هست و دلیل کل بد بختیام کشف شد:20:..
و با مراقبت و کلی چرک خشک کن های قوی سفکسیم و آمپولهای که فقط دردشون یادم هست چون یه 12 تایی بودن مشکلم خوب شد اما بدلیل ضعف سیستم ایمنی فرت و فرت سرما میخوردم که اونم با یکم تقویت بدنی حل شد..
[/SIZE][/SIZE]

همون طور که گفتم اتفاقا یکی از چیزهایی که دکتر پرسید همین سینوزیت بود که من ظاهرا ندارم.

اما تجربه هامو میخواستم بگم.."کلی فک زدم:13:"
-هرشب قبل خواب و هروز بعد از بیدار شدن این کار رو بکن واقعا معجزه میکنه..
یک لیوان آب ولرم+2قاشق چای خوری نمک حل شده رو کامل داخل گلو و دهانت بگردون"به اصطلاح قرقره کنید"

-آب جوش و نشاسته بسیار التیام بخش و باز کننده گلو و نرم کننده سینه..
-هسته های داخل بِه "عطاریها دارن میگن بِه دونه" اگر بِه تازه باشه بهتره بذار تو دهنت خیس بخوره بعد آبشو قورت بده..
-بُخور گرم با بابونه مخصوصا اگه حوله رو سرت بگیری..

-خوابیدن و کلا زندگی در محل با دمای مطلوب جوری که نه از گرما عرق کنی نه بلرزی..

انشالله که بهبودی کامل حاصل شه..:27:

مرسی :11: فقط این تجربیات برای گلودرد هستش یا سینوزیت؟!

هرشب قبل خواب و هروز بعد از بیدار شدن این کار رو بکن واقعا معجزه میکنه..

هر بار رفتم دکتر این قرقره کردن آب نمک رو توصیه کردن اما من اصلا نمیتونم! :41: یعنی تو عمرم تا حالا نتونستم قرقره کنم! نمیدونم چرا.

---------- Post added at 12:51 AM ---------- Previous post was at 12:48 AM ----------

راستی الان یادم افتاد سری آخر که رفتم دکتر دکتر شربت عسل (مخلوط آب و عسل) رو توصیه کرد که من به اون صورت یادم نبود که مداوم اجراش کنم. حالا الان یام افتاد! میخوام اجرا کنم ببینم چطوریه...

farzin1986
22-01-2011, 01:10
همون طور که گفتم اتفاقا یکی از چیزهایی که دکتر پرسید همین سینوزیت بود که من ظاهرا ندارم.اگه دکترتون خوب هست که حتما نیست ولی من هیچ کدوم از دکتر ها اصلا سمت سینوس هم نرفتن.. اونم خودم اگه بدلیل چشم درد و سر درد های شدید و خفن اگه پیش متخصص نمیرفتم خدا میدونس چه بلایی میومد سرم..

رسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فقط این تجربیات برای گلودرد هستش یا سینوزیت؟!
خواهش میکنم..:40:
برای گلو درد های عذاب آور که حتی غذا هم نمیتونستم بخورم فقط سوپ اونم در فرمت کاملا مایع:13:.. که بیزارم من سوپ رو سفت دوست دارم..:27:

هر بار رفتم دکتر این قرقره کردن آب نمک رو توصیه کردن اما من اصلا نمیتونم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی تو عمرم تا حالا نتونستم قرقره کنم! نمیدونم چرا.
سعی کن حداقل یه بار با حجمای کوچولو کوچولو شرو کن و زیادش کن..
من هم مثل شما بودم..
البته بی ادبی هست شاید یکوچولو اوغ بزنی دفه اول ولی اگه همونجوری که کفتم کم کم قرقره کنی، حله ..
بعد هم که معجزشو دیدی خودت روزی سه بار ایکارو میکنی..

راستی الان یادم افتاد سری آخر که رفتم دکتر دکتر شربت عسل (مخلوط آب و عسل) رو توصیه کرد که من به اون صورت یادم نبود که مداوم اجراش کنم. حالا الان یام افتاد! میخوام اجرا کنم ببینم چطوریه... آره آره اینو یادم رفت بگم..
البته اگه ابلیمو تازه هم چند قطره بچکونی توش عالی میشه..
راسی هر روز هم بینی تو با آب بشور..
دستتو آب کن بعد با بینیت زمانی که مشت آب جلوی بینیت هست نفس بکس البته آروم بعد فین کن بیرون تمرین کنی دست میاد..
اینکارو چند بار بکن خیلی خوبه..
دیگه فک کنم لیمو شیرین و اگه دوست داری شلغم:13:"که خودم متنفرم ازش ولی مجبوری پارسال مامانم یه 5-6 کیلویی داد بخوردم..