PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن لپتاپ

amir_ea69
21-01-2011, 16:20
سلام
من یه لپتاپ لنووو y560 دارم (داشتم؟!) که دیروز به برق وصل بود و باتری هم داخلش بود که یه دفعه موقعی که باهاش کار نمیکردم خاموش شد. بعد که دکمه پاورش رو میزدم یه لحظه چراغش روشن میشد و باز خاموش میشد.
بعدا با باتری و بدون برق روشن شد و مشکلی نداشت که باتری رو در آوردم و مستقیم به برق وصل کردم و لپتاپ تا 1 ساعت روشن بود ولی باز یه دفعه خاموش شد.
اما این دفعه با باتری یا بدون اون حتی چراغهاش واسه یه لحظه هم روشن نمیشدن! و جالب اینجاست که موقعی که فیش شارژر رو داخل لپتاپ میکنم چراغ شارژر هم خاموش میشه و باید دوباره از برق بکشمو وصل کنم تا روشن شه!

به نظرتون مشکل از چیه دوستان؟
امیدی بهش هست؟

ممنون

amir_ea69
22-01-2011, 01:38
البته این رو هم بگم که باتریش خالی نبود
80% شارژ داشت
با تشکر

Tamirat.laptop
22-01-2011, 12:11
سلام دوست عزیز....

2 تا IC به نام های IC I/O و IC Maxim وجود داره که عمل سوئیچینگ ( همان روشن شدن دستگاه ) رو به کمک چیپ جنوبی انجام میدهند پس مشخص میشه یکی از این 3 ای سی مشکل دارند که عمل سوئیچ کردن

رو انجام نمی دهند پس باید تست بشه که کار شما نیست...

موفق باشید:11:

adel999
26-01-2011, 05:46
دوست عزیز
منم یکدستگاه لپ تاپ hp tx 1000 داشتم که همین مشکل شمارو داشت . که gpu اون یه دفعه ای سوخت . و موقع روشن کردن دستگاه فن و ال ای دی های نمایشگر روشن میشدن و بلا فاصله خاموش میشدن و دستگاه بوت نمیشد.که بعلت کم یاب بودن و نایاب بودن قطعات باید بخاطر یه gpu گرافیک مادر برد دست دو میخریدم که با صرفه نبود.خلاصه 2 سال از اون گذشت که تعمیر نشد حتی دستگاه رو فرستادم کویت که اونجا هم نتونستن کاری انجام بدن.
من پیشنهاد می کنم اگه گارانتی داره که چه بهتر اونو به نمایندگی بسپار . اگه نداره هشتاد در صد نمایندگی های معتبر امکانش رو دارن که قطعه سفارش بدن .البته حتما باید عیب یابی اساسی بشه .نظر بنده که این هست.

امیدوارم که مشکل شما حل بشه .
متشکرم.:3:

majid_3ma
27-01-2011, 03:38
دوست عزیز
منم یکدستگاه لپ تاپ hp tx 1000 داشتم که همین مشکل شمارو داشت . که gpu اون یه دفعه ای سوخت . و موقع روشن کردن دستگاه فن و ال ای دی های نمایشگر روشن میشدن و بلا فاصله خاموش میشدن و دستگاه بوت نمیشد.که بعلت کم یاب بودن و نایاب بودن قطعات باید بخاطر یه gpu گرافیک مادر برد دست دو میخریدم که با صرفه نبود.خلاصه 2 سال از اون گذشت که تعمیر نشد حتی دستگاه رو فرستادم کویت که اونجا هم نتونستن کاری انجام بدن.
من پیشنهاد می کنم اگه گارانتی داره که چه بهتر اونو به نمایندگی بسپار . اگه نداره هشتاد در صد نمایندگی های معتبر امکانش رو دارن که قطعه سفارش بدن .البته حتما باید عیب یابی اساسی بشه .نظر بنده که این هست.

امیدوارم که مشکل شما حل بشه .
متشکرم.:3:
دوست من هیچ کدوم از اینها نمایندگی نیستند
به نظر من بهتر یا مادربرد پیدا کنید یا بیخیال بشید بهتره چون آفتابه خرج لحیم میشه

adel999
27-01-2011, 03:58
دوست من هیچ کدوم از اینها نمایندگی نیستند
به نظر من بهتر یا مادربرد پیدا کنید یا بیخیال بشید بهتره چون آفتابه خرج لحیم میشه

دوست عزیز من هم با شما موافقم . البته من که لپ تاپم رو انداختم دور . چون 400 یا 300 که باید خرج برد اون میکردم یه نوت بوک استوک میتونستم گیر بیارم .برد جدیدش که نبود برد دست دوم هم ارزش خرج کردن نداره.
البته لپ تاپ ایشون لپ تاپ به روزی هست که فکر کنم مشکلش از لحاظ قطعات راحت حل بشه البته از دید بنده.
متشکرم .