PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجور می تونم حدود 10 کیلو اضافه وزن داشته باشم (جواب های علمی لطفا)

samadsam
21-01-2011, 14:18
سلام دوستان یه مشکل دارم لطفا راهنماییم کنید (ببخشید جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم)
من پسرم سن : 19 قدم : 180 وزنم :54 که اصلا راضی نیستم هیچ گونه بیمار ی هم ندارم کم اشتهام حالا یه سر هم پیش پزشک تغذیه می رم می خواستم از نظرات شما هم استفاده کنم.
چجور میشه :11:

gtairani
21-01-2011, 17:08
دوست عزیز یه دفعه وزنت زیاد نشه چون باعث میشه ترک های خیلی زشتی روی پوستتون ایجاد بشه

M . Sayid
21-01-2011, 17:13
برو پیش پزشک تغذیه !!!
ازین چیزای اشتها آور برات می نویسه احتمالا

hamed malekpour
21-01-2011, 18:44
زیاد استراحت کن وقبل از خواب بخور وبخواب.

cyrus_ln
21-01-2011, 19:28
اینجا سوالتو بپرس بهتر جواب میگیری

پرسش و پاسخ پزشکی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamid_diablo
21-01-2011, 19:29
سلام
اول با فرمول bmi ببین چند کیلو کمبود وزن داری بعدش برو سراغ غذاهایی که کالری زیاد دارن
میتونی لیستشون رو از اینترنت پیدا کنی(ماکارونی.سیب زمینی و...)
میتونی ورزش هم کنی ورزشی مثل بدنسازی یا اینکه از پودرهای اشتها آور مثل بومبا یا افلاطون استفاده کنی
یهئ بار امتحان کن ببین چقدر اشتهات وا میشه دوست داری دیوار رو هم گاز بزنی

enimonte
21-01-2011, 20:01
من اینطوری وزنم رو از 45 به 86 رسوندم(قدم 184)

آروم آروم شروع کن به بیشتر غذا خوردن حتی اگر گرسنه نباشی هر چی هوس کردی بخور بعد یک مدت میبینی بدنت به این مقدار غذای اضافه عادت کرده و داری چاق میشی

Grand
21-01-2011, 21:35
شما اول برو یک چک آپ که از سلامتت مطمئن شی. بعد برو سراغ یک ورزش که 3 روز در هفته تمرین داشته باشی، ورزش باعث میشه اشتهای شما باز بشه؛ با باز شدن اشتها سعی کنید از یک رژیم غذایی پر کالری پیروی کنید. زیاد روی وزنه نرید و صبر داشته باشید. انشالله به نتیجه دلخواه میرسید.

Grand
21-01-2011, 21:42
در مورد استفاده از پودهای بومبا و افلاطون هم عرض کنم این مکملها پر شدن از داروهای کورتون دار، کورتون باعث میشه آب زیر پوست شما جمع بشه و شما رو چاق نشون بده اما به محض کنار گذاشتنشون، وزنتون به روال سابق برمیگرده. در مورد عوارض کورتون هم دیگه نیاز به یادآوری نیست.

samadsam
21-01-2011, 23:41
سپاس از پستهای خوبتون :11:

دقیقا یه مدت پیش می خواستم یه معجون بگیرم به اسم 007 که دوستم استفاده کرده بود که تو عرض یک ماه 10 کیلو اضافه وزن داشته (واقعا عجیبه) و اینجور که خودش می گفت عوارضی هم براش نداشته.(افتادگی پوست خیلی مزخرفه)

حالا از راهایی که دوستان گفتن استفاده میکنم و دوست دارم به صورت طبیعی افزایش داشته باشم

Grand
22-01-2011, 13:48
سپاس از پستهای خوبتون :11:

دقیقا یه مدت پیش می خواستم یه معجون بگیرم به اسم 007 که دوستم استفاده کرده بود که تو عرض یک ماه 10 کیلو اضافه وزن داشته (واقعا عجیبه) و اینجور که خودش می گفت عوارضی هم براش نداشته.(افتادگی پوست خیلی مزخرفه)

حالا از راهایی که دوستان گفتن استفاده میکنم و دوست دارم به صورت طبیعی افزایش داشته باشم

عواض مصرف کورتون در بلند مدت خودشون رو نشون میدن. چند نمونه از عوارض کورتون:

1. پوكي استخوان: كورتون مانع فعاليت سلول هايي مي شود كه در استخوان سازي و رسوب كلسيم در استخوان ها نقش دارند. از سوي ديگر از جذب كلسيم در روده جلوگيري مي كند. در نتيجه كلسيم از استخوان ها برداشته مي شود و به درون خون راه مي يابد. اين دو فرآيند موجب پوكي استخوان مي شوند. در افرادي كه از اين داروها استفاده مي كنند لازم است براي پيشگيري از بروز عوارض، مصرف لبنيات در رژيم غذايي وجود داشته باشد و در صورت نياز از مكمل هاي كلسيم هم استفاده شود.

2. تورم: كورتون ها اغلب موجب دفع پتاسيم و جذب سديم مي شود. مصرف نمك سديم در اين بيماران مي تواند موجب ادم و تورم شديد شود. رژيم غذايي چنين فردي بايد در حد امكان بدون نمك طعام باشد.

3. مشكلات چشمي: مصرف طولاني كورتون شانس ابتلابه آب مرواريد و گلوكوم (آب سياه) را نيز زياد مي كند.

4 . اختلال حافظه: مطالعات جديد نشان داده است بامصرف كورتون فعاليت هاي مربوط به حافظه درازمدت مانند استعداد يادگيري، يادآوري سريع و يادآوري با تاخير كاهش مي يابد . بيشتر اين فعاليت ها در طول 10 روز بعد از قطع دارو به حالت اول برمي گردد . اگرچه زمان بيشتري به طول مي انجامد تا يادآوري سريع به حالت عادي برگردد .

5. يكي از عوارض استفاده زياد از كورتون ها افزايش ميزان چربي است. اين حالت به علاوه تورم بدن باعث پف كردن فرد شده و علامتي به نام صورت ماه ايجاد مي كند. البته صورت از لحاظ زيبايي مثل ماه نمي شود بلكه مثل ماه گرد مي شود.

6 . استفاده مكرر از كورتون باعث تحليل رفتن عضلات مي شود. به دليل تخريب پروتئين هاي بدن، پروتئين غذايي فرد بايد حتي الامكان بالاباشد.

7. استفاده از مقادير بالاي كورتون موجب افزايش احتمال نوع خاصي از بي نظمي ضربان قلب كه يكي از عوامل اصلي سكته مغزي است، مي شود.

8. علاوه بر اينها استفاده از كورتون مي تواند موجب سردرد، سرگيجه، عصباني شدن، افسردگي، هيجان پذيري، اختلال خواب، جوش غرور، رشد موهاي زايد، ناراحتي معده، افزايش فشار خون، تاخير در بهبودي بيماري هاي عفوني و زخم ها، درد يا ضعف عضلاني، افزايش تعريق، تشنگي شديد، كبودشدگي غيرطبيعي و اختلال در قاعدگي زنان نيز بشود.

ELHAM3000
07-03-2011, 20:42
پودرهای اشتها آور مثل افلاطون استفاده کنی

پودر افلاطون خیلی اشتها رو زیاد می کنه منم یه مدت مصرف می کردم اما بهم گفتن که برای بدن مضره (البته نه پزشک )،آیا از دوستان در این مورد که این پودر مضر هست یا نه اطلاعی داره ؟ لطفا با استدلال پزشکی جوابمو بدید
البته از یه پزشک پرسیدم اما اطلاع خاصی در این مورد نداشت