PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک خیلی فوری:بعد تعویض باطری بایوس سیستم بالا نمیاد

Dariushtanha
21-01-2011, 02:52
سلام
باطری بایوس را عوض کردم و سیستم را روشن کردم ولی در دومین صفحه سیاه رنگ(که زیرش نوشته دکه Del را برای وارد شدن به setup و دکمه f9 را برای...فشار دهید)جلوتر نمیره و بعد چند ثانیه بازم برمیگرده از اول به بالا اومدن...که بازم وقتی به این مرحله یعنی صفحه دوم،بازن همین قضیه تکرار میشه...
باطری قبلی را بازم انداختم روش ولی فرقی نکرد...
کامپیوتر یکی از دوستان است که باید خیلی زود تحویل بدم.لطفا هرچه سریعتر کمکم کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
21-01-2011, 13:25
بایوس رو دیفالت کنید ببینید درست میشه
باتری رو دربیارید و دوباره جا بزنید
ممکنه اون قسمت مین که باتری توش قرار میگیره مشکل پیدا کرده
یک بار سیستم رو بدون باتری روشن کنید ببینید چی میشه

Dariushtanha
21-01-2011, 22:21
باطری را جابجا کردم درست شد ولی در همون دومین پنجره سیاه رنگ ارور CMOS checksum error - Defaults loaded داد و پائین صفحه هم نوشته بود برای وارد شدن به ستاپ بایوس Del وبرای ریکاوری فلش دکمه F9 وبرای لود شدن ویندوز و ادامه F1 را فشار دهید.منم با زدن Del به قسمت تنظیمات بایوس رفتم و دستکاریهای لازم را انجام دادم و ری‌استارت که کردم همه‌چی درست شد.بعد 1 ساعت لازم بود یک رم به سیستمم اضافه کنم تا کارهامو روانتر انجام بدم،رم را در اسلت مربوطه زدم ولی با روشن کردن سیستم بازم مشکل پست اولم تکرار شد!!!:18:رم را درآوردم و از خیرش گذشتم ولی بازم همونجوری موند و بالا نمیومد!!!:18:
کیس را از برق کشیدم و 1 ساعت بعد دوباره راهش انداختم دیدم بالا اومد ولی بازم همراه با ارور
CMOS checksum error - Defaults loaded و بازم کارهای فوق‌الذکر را انجام دادم درست شد و بازم رم جدید اضافه کردم ولی اینبار مشکلی پیش نیومد!!!:18:
فعلا که داره کار میکنه...3-4 ساعتیه ...
فکر می‌کنید مشکل از کجاست؟!:13:

EXTREME
22-01-2011, 00:49
ممکنه ایراد از باتری باشه
یا ایراد از جای باتری مین باشه
شما رم جدید رو اضافه کردید باز هم
باتری رو جابه جا کنید تا درست بشه

emram120
22-01-2011, 13:32
kole hafeze simos pak shode maderborde shoma alan amade baraye nasbe windos jadid va tanzimate jadid
baus ro difalt kon bad windos avaz kona moshkel hal mishe

batri ro chek kon bebin 3v hast age nist batri ro avaz kon
:8: