PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش: معرفي،شارژ،سرويس و نگهداري پرينترهاي جوهرافشان

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7]

amin2005
17-02-2014, 19:19
سلام.از همه دوستان بخاطر این تایپیک خوب تشکر میکنم.
میخواستم بدونم که میشه قبل از اینکه جوهر کارتریج خالی بشه،همون سره جاش با یه سورنگ یه مقدار جوهر بهش اضافه کرد و دیگه داستان هوا گیری و کثیف کاری و سوختن کارتریج و این حرفا رو نداشت؟!از دوستانی که تجربه دارن،ممنون میشم پاسخ بدن.کاریج 61HP

سلام.دلم واسه جواباتون تنگ شده

AqAqzZA
17-02-2014, 21:52
سلام. من یک پرینتر hp 1000 دارم. اما به مشکل خوردم

چطوری میتونم سیاه و سفید پرینت بگیرم؟ قبلا epson داشتم که خیلی راحت گزینه print in black and white داشت. این نداره. یه جا خوندم گفته بود کارتریج رنگی رو در بیار که خب این که نمیتونه راه حل باشه. گزینه سیاه و سفید کجاست؟
چطوری بفهمم چقدر جوهر مونده؟ تو epson خیلی راحت گرافیکی یه عکس بود که نشون میداد هر جوهر چقدرش مونده. این نداره؟

:n03::n03:

Ali Angel
28-02-2014, 20:43
کمککککککککککککککککککک

بچه ها من با پرینترم یه 2 هفته ای پرینت نگرفتم حالا کارتریج مشکی خشک شده مدل HP 2050 جوهر ریختم توش اما پرینت نمیگیره چه کنم؟

blue2012
02-03-2014, 19:41
سلام خدمت کاربران بخش پرینتر جوهری
:n02:
من الان چند روزیه پرینتر hp deskjet 1000 گرفتم
فک کنم ارزون ترین پرینتر جوهرفشان دنیاست
چیکار میشه کرد کمبود بودجه داریم
به هر حال
فعلا مشکل خاصی ندارم اما چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه جواب بدین

1- کیفیت چاپش خوب نیست ینی بعد از چاپ یه حالتی مثل pattern روی تمام قسمتای رنگی وجود داره
همه پرینترای جوهر فشان اینجوریه یا فقط پرینتر من اینجوریه
رنگهای روشن رو هم تاریک چاپ میکنه
2-این کارتریجای فسقلی که من میبینم یه هفته تمومه
خواستم ازتون بپرسم :
بهترین فروشگاه اینترنتی که میشه جوهر hp ازش خرید کدومه؟
سوال بعدی که خیلی مهمه
یه کارتریج دارم رنگش صورتی هست و مشکی هم مشکی
من نمیدونم کد رنگاش چی هست و از کجا باید پیدا کنم
یا مثلا از فروشنده بخوام که این رنگ رو با چه کدی بهم بده؟
ولی رو کاتالوگ بالای کارتریج صورتی سه رنگ ابی و قرمز و زرد زده و بالای کارتریج مشکی رنگ مشکی زده
باید فقط اسم رنگو بگم یا اینکه حتما باید کد مخصوصش باشه؟
منظور از رنگهای فوتو چی هست؟
و اگه اسم پرینترمن تو لیست پرینترهای پشتیبانی جوهر نبود میتونم از اون جوهر استفاده کنم؟
ممنون

ali1231231
04-03-2014, 09:29
سلام.
من HP5610 چند کاره دارم.
می تونم روش مخزن نصب کنم؟ چه مدلی؟

rozbeh 1371
15-03-2014, 09:36
سلام دوست عزیز
سوالی داشتم بسیار مهم العان که ایام عید نزدیکه و برای مسافرت اقدام میشود .
چکار کنیم که کارتریج خراب نشود(خشک نشود)
روش نگهداری؟

ben163s
15-03-2014, 16:43
سلام دوست عزیز
سوالی داشتم بسیار مهم العان که ایام عید نزدیکه و برای مسافرت اقدام میشود .
چکار کنیم که کارتریج خراب نشود(خشک نشود)
روش نگهداری؟

دقيقا مشكل منم همينه
ميگن كارتريج رو درآريد
توي يك نايلون بذاريد
يك دستمال(كاغذي) خيس بذاريد
در نايلون رو كيپ كنيد تا رطوبت مثل شرجي توي پلاستيك محبوس بشه و كارتريج رو خيس نگه داره
منكه يك كاسه آب ميذارم
توي نايلون مشكي هم كه نور و هم گرماي بيشاري بخود بگيره
فعلا راهي به نظرم نميرسه جز اين

libert0r
23-03-2014, 22:31
دقيقا مشكل منم همينه
ميگن كارتريج رو درآريد
توي يك نايلون بذاريد
يك دستمال(كاغذي) خيس بذاريد
در نايلون رو كيپ كنيد تا رطوبت مثل شرجي توي پلاستيك محبوس بشه و كارتريج رو خيس نگه داره
منكه يك كاسه آب ميذارم
توي نايلون مشكي هم كه نور و هم گرماي بيشاري بخود بگيره
فعلا راهي به نظرم نميرسه جز اين

هد کارتریجو بزارین تو یه ظرف هد کلینر بعد هردورو باهم درحالیکه هد تو محلوله بزارید تو کیسه زیپ دار...

Sent from my i 704 using Tapatalk

arash rashno
24-03-2014, 10:56
واسه نگهداری پرینترهای اپسون پی و تی 50 چیکار باید کرد؟
من کارتریج ارجینال رو ندارم و تانک دارم
سوپاپها رو ببندم شلنک تخلیه هم به مخزن اصلی بزنم کفایت میکنه؟
چون تا 5 روز نمیخوام ازش استفاده کنم

libert0r
24-03-2014, 14:34
واسه نگهداری پرینترهای اپسون پی و تی 50 چیکار باید کرد؟
من کارتریج ارجینال رو ندارم و تانک دارم
سوپاپها رو ببندم شلنک تخلیه هم به مخزن اصلی بزنم کفایت میکنه؟
چون تا 5 روز نمیخوام ازش استفاده کنم
به نظرم باید هد رو خارج کنید و داخل محلول بزارید و هردورو درون کیسه زیپ دار قرار بدید . اون موقع هیچ اتفاقی واسه هد نمیوفته

Sent from my i 704 using Tapatalk

1231233
16-04-2014, 11:52
سلام. برای اسکن گرفتن با پرینترهای چند کاره(جوهر افشان) حتما باید کارتریج و سبد کاغذ پر باشه؟
یا ربطی نداره؟
آخه وقتی میخوام اسکن بگیرم، چراغ کارتریج و کاغذش پرپر میزنه و اسکن نمیگیره

parmida1356
28-04-2014, 06:10
با درود فراوان.خدمت دوستان عزیز عرض کنم که همیشه در جریان باشید که قبل از اینکه کارتریچ شما به حدود 30% (به صورت نرم افزاری که در سیستم کامپیوترتون نشون میده ) برسه شما مبادرت به شارژ کارتریچ تون بفرمایید . چون اگر نرم افزار کارتریچ رو خالی نشون بده دیگه شارژ کردنش فایده نداره.تن سالم باشید .

parmida1356
28-04-2014, 06:15
با درود من فکر میکنم که برای اسکن گرفتن در صورتی که دستورش از کامپیوتر صادر بشه اسکن می گیره در بیشتر چند کاره ها.ولی یه عدشون هست که اگر کارتریچ نداشته باشن هیچ عملی انجام نمیده.تن سالم باشید .

parmida1356
28-04-2014, 06:20
آره در صورتی که برچسب روشو سوراخ نکنی اگر هم سوراخش کردی باید با چسب نواری روی سوراخو بپوشونی. در ضمن برای کارتریچ رنگی ترتیب رنگها با اونی که روی برچسبش زده متفاوته در جریان باش.تن سالم باشی

rgh2
30-04-2014, 14:33
سلام
طریقه شارژ و هواگیری کارتریج پرینتر hp 1050 رو میشه بفرمایید
ممنون

rgh2
30-04-2014, 14:33
سلام
طریقه شارژ و هواگیری کارتریج پرینتر hp 1050 رو میشه بفرمایید
ممنون

amir3852
03-05-2014, 14:28
با سلام و خسته نباشيد
من يك پرينتر اپسون T50 دارم كه 6 سال داره كار ميكنه ولي يك ماه كه رنگ سياه و احتمالا بعضي از رنگها رو ديگه درست نميگيره و چندين بار هد كلينينگ شده ولي تأثيري نداشته
بردمش نمايندگي ماد ايران كارشناسشون بهم گفت حداقل يك ميليون ميگيره تا هدش و متعلقاتشو درست كنه
به نظر شما مشكل از چيه كه كيفيت پرينت اينقدر پايينه

مرسي ممنون

amir3852
03-05-2014, 15:09
با سلام و خسته نباشيد
من يك پرينتر اپسون T50 دارم كه 6 سال داره كار ميكنه ولي يك ماه كه رنگ سياه و احتمالا بعضي از رنگها رو ديگه درست نميگيره و چندين بار هد كلينينگ شده ولي تأثيري نداشته
بردمش نمايندگي ماد ايران كارشناسشون بهم گفت حداقل يك ميليون ميگيره تا هدش و متعلقاتشو درست كنه

مرسي ممنون

saeed3192
18-05-2014, 16:32
سلام دوستان
یه تازگی یک پرینتر خریدم و رفتم چند تا کاغذ گلاسه خریدم و روش پرینت گرفتم که دیدم رنگ ها با هم قاطی شدن و کلا عکس رو نمیشد حتی نگاه کنی ، بعد از کمی تحقیق فهمیدم که باید کاغذ گلاسه مخصوص برای چاپ عکس بگیرم یک دونه از این کاغذ ها رو گرفتم و وقتی که پرینت گرفتم دیدم که کیفیت بسیار خوبی داره و ذره ای پخش شدگی رنگ رو نداره
حالا سوال من اینجاست که من میخوام از کاغذ کوتد استفاده کنم ، میخوام ببینم این کاغذ هم مثل گلاسه مدل عادی یا مخصوص داره یا نه همشون یه جور هستن و به درستی پرینت میشن (پخش شدگی رنگ رو ندارن؟)؟
ممنون میشم جوابمو بدبد چون قصد خریدن دارم موندم چیکار کنم:n16:

alipoor90
31-05-2014, 10:24
با سلام و خسته نباشيد

مرسي ممنون
نوش که 850 هست :D

lionf3
31-05-2014, 11:13
سلام دوستان من
یه پرینتر Hp P1102w حدودِ ۲ ماهی میشه خریدم.
میخواستم ببینم
چند ورق پرینت میتونه بگیره تا جوهرش تموم شه؟

alipoor90
31-05-2014, 12:15
جوهر نداره :n02: لیزر جت هست
طبق تست iso میتونه 1600 تا بزنه که البته بسته به این که چی پرینت بگیرین و چقدر پوشش داشته باشه صفحه کمتر یا بیشتر میشه

h_khozooei
17-06-2014, 17:52
سلام دوستان من
یه پرینتر Hp P1102w حدودِ ۲ ماهی میشه خریدم.
میخواستم ببینم
چند ورق پرینت میتونه بگیره تا جوهرش تموم شه؟
کارتریج اول رو اگر بر و بچه ایرانشهر دست نزده باشن به پرینتر قبل از فروش و اصل باشه. کارتریجی که ظرفیتش پایین تره
حدودا 400 تا 500 برگ
کارتریج های بعدی نهایتش 700 برگ

Sepehr SS
24-06-2014, 09:35
دوستان من یه پرینتر اپسون TX410 دارم که کارتریج های MEVA براش میگیرم که هر کدوم 15 تومنه ولی خیلی زود به زود تموم میکنه جوهر هارو و پدر ما رو در آورده. خواستم ببینم این کارتریج ها، مدلی دارن که قابلیت شارژ مجدد داشته باشه؟

iranishop.com
05-07-2014, 17:38
سلام دوستان
پرینت روی دستمال کاغذی(چسبیده به کاغذ A4) هد پرینتر را خراب میکنه به نظرتون؟

سپاس

farhadpourkarem
16-07-2014, 11:47
پرینتر های برادر چگونه هستند مثل بقیه برند ها با کیفیت هستند یا نه ممنون میشم جواب بدید

libert0r
18-07-2014, 14:37
سلام دوستان
پرینت روی دستمال کاغذی(چسبیده به کاغذ A4) هد پرینتر را خراب میکنه به نظرتون؟

سپاس

اگه به هد برخورد نکنه مشکلی پیش نمیاد

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

libert0r
18-07-2014, 14:38
پرینتر های برادر چگونه هستند مثل بقیه برند ها با کیفیت هستند یا نه ممنون میشم جواب بدید

پرینترای برادر هم کیفیت نرمالی دارن ولی قطعا به اپسون نمیرسه ...

libert0r
18-07-2014, 14:39
دوستان من یه پرینتر اپسون TX410 دارم که کارتریج های MEVA براش میگیرم که هر کدوم 15 تومنه ولی خیلی زود به زود تموم میکنه جوهر هارو و پدر ما رو در آورده. خواستم ببینم این کارتریج ها، مدلی دارن که قابلیت شارژ مجدد داشته باشه؟

مخزن واسش ممکنه گیر بیاد باید بگردید . براحتی جوهر رو توی مخزن پر میکنید وتمام ...

farhadpourkarem
18-07-2014, 17:03
در پرینتر های برادر هد روی کارتریج نصبه یا جداست.امکان شارژ کارتریج ها وجود دارد؟

h_khozooei
19-07-2014, 14:32
اینهمه پرینتر رفتی سراغ برادر
برو HP بخر راحت باش.

farhadpourkarem
19-07-2014, 18:39
یک پرینتری معرفی کنید که کیفیت چاپ رنگی بسیار بالایی داشته باشد شارژ کارتریج ان اسان و کارتریج های مجزا داشته باشد.ممنون

libert0r
19-07-2014, 19:47
یک پرینتری معرفی کنید که کیفیت چاپ رنگی بسیار بالایی داشته باشد شارژ کارتریج ان اسان و کارتریج های مجزا داشته باشد.ممنون

اپسوت ال 200

farhadpourkarem
19-07-2014, 19:54
ببخشید قیمت تقریبی ان چند است

farhadpourkarem
19-07-2014, 20:11
اینهمه پرینتر رفتی سراغ برادر
برو HP بخر راحت باش.

مگه برادر اشکالی داره.شما مدل mfc j 220 را نگاهی کن تا به کیفیتشان پی ببری

h_khozooei
20-07-2014, 16:37
مگه برادر اشکالی داره.شما مدل mfc j 220 را نگاهی کن تا به کیفیتشان پی ببری
مگه همه چی کیفیته ؟
هزینه کارتریجش هزینه تعمیر خود دستگاه چند برابریه پرینتر HP هست؟

farhadpourkarem
20-07-2014, 16:58
مگه همه چی کیفیته ؟
هزینه کارتریجش هزینه تعمیر خود دستگاه چند برابریه پرینتر HP هست؟
اونی که من گفتم جزو کم مصرف ترین هاست.کارتریج های اصلیش هم 20الی30 تومنه.

azita57
25-07-2014, 22:36
سلام
من یه پرینت اپسون ال 210 دارم . الان هر چی پرینت می گیرم صفحه سفید می ده بیرون.با اینکه چک پرینت گرفتم خوب بود وهم تایپش وهم رنگ آمیزی هاش اما خودم که پرینت می گیرم هم تو ورد هم تو ای سی دی سی و هم تو فوتو شاپ صفحه سفید میده بیرون.

azita57
26-07-2014, 02:45
سلام الان یه نازل چک گرفتم سه تا رنگ آخر رو صورتی زده و رنگ اول رو تک خط مشکی خیلی کم رنگ زده و رنگ دوم هم نداره باید اعداد مربوط به تنطیمش هر کدوم چی باشه؟

mohsen1104
26-07-2014, 10:58
روشن کردن پرینتر هر دو سه روز یکبار برای جلوگیری از خشک شدن هد کفایت می کنه ؟ یا باید چاپ هم بکنیم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

azita57
26-07-2014, 13:14
روشن کردن پرینتر هر دو سه روز یکبار برای جلوگیری از خشک شدن هد کفایت می کنه ؟ یا باید چاپ هم بکنیم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چاپ هم باید انجام بدید همرنگیو هم سیاه سیید بهترینش گرفتن یک نازل چک هست که هر دو رو داره.

farhadpourkarem
27-07-2014, 21:43
اگر کارتریج رنگی پرینتر تمام شود ولی رنگ سیاه باقی بماند میشود با ان متن چاپ کرد؟(کارتریج ها جدا هستند)

farhadpourkarem
30-07-2014, 15:42
سلام دوستان.پریینتر canon ip7240 خوبه یا نه.کارتریج هاش قابل شارژ هست یا نه؟لطفا راجبش هر چی میدونید بگید.لطفا

farhadpourkarem
03-08-2014, 23:10
سلام دوستان.پریینتر canon ip7240 خوبه یا نه.کارتریج هاش قابل شارژ هست یا نه؟لطفا راجبش هر چی میدونید بگید.لطفا بابا یکی جواب بده

awx0ne
12-08-2014, 12:29
با سلام
پرینتر اپسون چند کاره قدیمی cx5900 دارم
چهار رنگه
از رنگ اول تا سوم رو میخونه ولی همین که چهارمی رو میذارم هیچ کدوم رو نمیخونه
فرقی هم نداره آبی باشه یا قرمز یا زرد یا سیاه
فقط سه تا بذارم ، سه تا رو میخونه
چهارمی رو که میذارم هیچ کدوم رو نمیخونه
کسی میدونه از چیه؟
من خودم فکر میکنم از رامی یا فرم وری چیزی باشه
اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه

mrkh47
13-08-2014, 09:50
سلام دوستان
من چند روز پیش یه پرینتر چند کاره جوهرافشان HP Officejet 4620 eAll in one Inkjet خریدم ،چهار تا کارتریج HP 564 میخوره ،جوهر هم خریدم ، نحوه ی شارژ کارتریج رو هم بلدم ، ولی چند تا سوال اساسی دارم که اگر من رو راهنمایی کنید ممنون میشم :

1- پرینتر بر چه اساسی ارور کارتریج و جوهر میده ؟

2- اگر وقتی که 70 % از کارتریج خالی شد اون رو شارژ کنم ایا پرینتر بازهم ارور جوهر میده ؟

3- اگر بزارم پرینتر ارور جوهر بده بعد کارتریج رو شارژ کنم ایا پرینتر بازهم ارور جوهر میده ؟

4- ایا بعد از شارژ کردن کارتریج پرینتر متوجه تغییر میزان جوهر داخل کارتریج میشه ؟

5- تا چه زمانی میتونم با شارژ کارتریج هام ازشون استفاده کنم ؟

6- چیپست روی کارتریج چه کاری انجام میده ؟

7- کارتریج 564 دقیقا چند میلی لیتر ظرفیت جوهر داره ؟

ببخشید سوال ها زیاد شد :n29:

mehdisib
13-08-2014, 17:17
سلام :n16:
من پرینتر hp desk jet 2510 با دو کارتریج به شماره 61 دارم.
1- آیا برای شارژ حتما احتیاج به کیت هواگیری هست ؟ آخه خونده بودم که هواگیری به معنی پخش شدن جوهر هست و اگه کارتریج رو چند دقیقه رو دستمال کاغذی بذاری هواگیری میشه.
2- جوهر گاما چطوره؟
3- خونده بودم بعد از هر 4 یا 5 بار شارژ 15 قطره آب تو کارتریج بریزید چون جوهر خیلی غلیظ پیشه . درسته؟
4- اگه جوهر فوتو بریزم چی میشه ؟
5- بهتر نیست مخزن جوهر وصل کنم تا راحت شم ؟ فقط برای رنگ سیاه چی ؟
6- اگه کیت هواگیری لازمه (آخه یکی می گفت هواگیری نکردم کارتریج سوخت) تورو خدا یه سایت بگید سفارش بدم.
واقعا معذرت میخوام که سوالام زیاد شد.

mrkh47
13-08-2014, 20:58
سلام دوستان

من یه پرینتر hp جوهر افشان دارم ، اگر بخوام برم مسافرت برای بیش از 5 - 6 روز چه کار هایی باید انجام بدم تا جوهر روی هد و کارتریج هام خشک نشن ؟ مدل پرینترم هم اینه :
HP Officejet 4620 eAll in one Inkjet

libert0r
31-08-2014, 10:25
سلام :n16:
من پرینتر hp desk jet 2510 با دو کارتریج به شماره 61 دارم.
1- آیا برای شارژ حتما احتیاج به کیت هواگیری هست ؟ آخه خونده بودم که هواگیری به معنی پخش شدن جوهر هست و اگه کارتریج رو چند دقیقه رو دستمال کاغذی بذاری هواگیری میشه.
2- جوهر گاما چطوره؟
3- خونده بودم بعد از هر 4 یا 5 بار شارژ 15 قطره آب تو کارتریج بریزید چون جوهر خیلی غلیظ پیشه . درسته؟
4- اگه جوهر فوتو بریزم چی میشه ؟
5- بهتر نیست مخزن جوهر وصل کنم تا راحت شم ؟ فقط برای رنگ سیاه چی ؟
6- اگه کیت هواگیری لازمه (آخه یکی می گفت هواگیری نکردم کارتریج سوخت) تورو خدا یه سایت بگید سفارش بدم.
واقعا معذرت میخوام که سوالام زیاد شد.

بله بهتره ار کیت هوا گیری استفاده کنید .

اصلا سمت گاما نرید یه عالمه خریدم آبرنگ کیفیتش ازونا بهتره حتی آشغالترین جوهرای چینی ازون ارجح تره هرچی هم از خواصش میگن دروغ گفتن . تجربه شده که میگم .

نه آب خراب میکنه بهتره محلول هد باز کن پس از اتمام جوهر توش بریزید و پس از یک ساعت ساکشن کنید و کارتریج رو شارژ کنید .

جوهر فتو برای کارتریجای فتو هستش و اگه کارتریجتون فتو نیست نریزید .

واسه پرینتر شمل فکر نکنم مخزن بیافته .

کیت هواگیری به شرط اوریجینال بودن رو خودم میتونم بهتون بفرستم . توش هم جوهر داره هم کیت هواگیری و هم راهنما و ....

Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk pro

mrkh47
10-09-2014, 15:21
سلام دوستان
من یه پرینتر جوهرافشان hp 4620 دارم که کارتریج 564 میخوره ، امروز دیدم کیفیت رنگ ها اومده پایین ، هر چهار کارتریج رو با دقت شارژ کردم ، اما وقتی کارتریج ها رو داخل پرینتر گذاشتم رنگ زرد رو اصلا پرینت نمیگیره ، بقیه رنگ ها با کیفیت عالی چاپ میشن فقط زرد مشکل داره ، دومین باره که این کارتریج ها رو شارژ میکنم .
کسی تاحالا چنین مشکلی داشته ؟ حالا باید چیکار کنم ؟:n03:

sasan72
14-10-2014, 16:21
سلام من پرینتر hp2050 دارم چند وقته سایه دار پرینت میکنه میشه کمکم کنید؟؟

hellbrain666
14-10-2014, 17:09
سلام دوستان
من یه پرینتر جوهرافشان hp 4620 دارم که کارتریج 564 میخوره ، امروز دیدم کیفیت رنگ ها اومده پایین ، هر چهار کارتریج رو با دقت شارژ کردم ، اما وقتی کارتریج ها رو داخل پرینتر گذاشتم رنگ زرد رو اصلا پرینت نمیگیره ، بقیه رنگ ها با کیفیت عالی چاپ میشن فقط زرد مشکل داره ، دومین باره که این کارتریج ها رو شارژ میکنم .
کسی تاحالا چنین مشکلی داشته ؟ حالا باید چیکار کنم ؟:n03:
احتمالا قسمت نازل رنگ زرد هوا گرفته
بهتره تا رسیدن به نتیجه مطلوب چند بار هد کلین انجام بدید

سلام من پرینتر hp2050 دارم چند وقته سایه دار پرینت میکنه میشه کمکم کنید؟؟
شما دنبال گزینه Align Print Head یا چیزی مانند این بگردید

malakhak
20-10-2014, 20:36
سلام

پرینتر hp photosmart b209a وقتی پرینت میزنم ارور lnk system failure 0xc19a0013 میده. مشکلش چیه ؟

مثل اینکه باید کارتریج ها رو تعویض کنم ، درسته ؟

و با توجه به قیمت بالای کارتیج ها ، کارتریج قابل شارژ بگیرم بهتر نیست ؟

کلاً کارتریج قابل شارژ به درد میخوره؟

malakhak
20-10-2014, 20:59
اینم اضافه کنم:

ارور پرینتر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اسم این قطعه رو نمیدونم چیه ولی اینی که ازش عکس گرفتم فابریک خوده پرینترمه . این که روش باشه کلاً تا روشنش کنم همین صفحه ارور میاد و هیچ کاری نمیشه کرد

ولی یدونه شبیه همین از رو پرینتر قبلیم (که اونم hp بود فقط اون سایز A3 با کارتریج 920 بود . این پرینترم کارتریج 564 روشه.) درآوردم گذاشتم ، الان فقط موقعی که دستور پرینت و کپی بدم این ارور میاد. مثلاً اگه هد کلین کنم کاغذ میکشه و ارور نمیده فقط چیزی پرینت نمیکنه کاغذ سفید میاد . یا از فرم های خود پرینتر بخوام پرینت کنم ارور نمیده ،

ببخشید زیاد حرف زدم هاااااا

فقط میخوام بدونم با این قیمت بالای کارتریج 564 حدود 150 تومن اگه اشکال از چیزه دیگه ایه نرم الکی کارتریج بخرم

البته این کارتریج هایی هم که تا الان استفاده میکنم . با سرنگ از روی نمد توش جوهر میریزم و قدیمی و داغون هستن نزدیک 1 سال کار کردن

و همون درباره کارتریج قابل شارژ یا مخزن که خودشون چیپست دارن نطرتون رو بگید

malakhak
22-10-2014, 12:05
کسی نیست یه کمکی به من بکنه عایا ؟ :n03::n28::17:

alipoor90
22-10-2014, 12:41
اون قطعه هد هست
ارور کد رو گوگل کردی؟
هر رو هم باید سرچ کنی ببینی اصلا سازگار هستند هد های این دو پرینتر یا نه و تازه اگر سازگار باشن(یعنی از نظر فیزیکی یکسان باشن کاملا) بعضی هد ها چون چیپ و کد دارن ممکنه باز پرینتر قبول نکنه هد رو ...

malakhak
24-10-2014, 15:05
سلام ، ظاهر و باطنشون که یکیه . اینم ارور کد :

بعدش رو این بزن '0xc19a0013'

siren300
26-10-2014, 14:33
جهت باز کردن گرفتگی نازل های کارتریج های خشک شده جوهر افشان از جمله 10 ساله یا بیشتر با من تماس بگیرید..کارتریج های خشک شده خود را بیرون نریزید...
هزینه تعمیر گرفتگی کارتریج 10 هزار تومان....مثل روز اول...
هزینه شارژ مجدد کارتریج جوهر افشان 3 الی 5 هزار تومان(بسته حجم آن)
Printerjohar@yahoo.com
(فقط مشکل گرفتگی حل میشود نه مشکل سیستم در کارتریج)
در حال حاضر فقط مخزن مشکی را تعمیر می کنم...چون جوهر رنگی ندارم

siren300
26-10-2014, 14:38
جهت باز کردن گرفتگی نازل های کارتریج های خشک شده جوهر افشان از جمله 10 ساله یا بیشتر با من تماس بگیرید..کارتریج های خشک شده خود را بیرون نریزید...
Printerjohar@yahoo.com

siren300
26-10-2014, 14:48
Printerjohar@yahoo.com

malakhak
26-10-2014, 21:31
اینم اضافه کنم:

ارور پرینتر:

اسم این قطعه رو نمیدونم چیه ولی اینی که ازش عکس گرفتم فابریک خوده پرینترمه . این که روش باشه کلاً تا روشنش کنم همین صفحه ارور میاد و هیچ کاری نمیشه کرد

ولی یدونه شبیه همین از رو پرینتر قبلیم (که اونم hp بود فقط اون سایز A3 با کارتریج 920 بود . این پرینترم کارتریج 564 روشه.) درآوردم گذاشتم ، الان فقط موقعی که دستور پرینت و کپی بدم این ارور میاد. مثلاً اگه هد کلین کنم کاغذ میکشه و ارور نمیده فقط چیزی پرینت نمیکنه کاغذ سفید میاد . یا از فرم های خود پرینتر بخوام پرینت کنم ارور نمیده ،

فقط میخوام بدونم با این قیمت بالای کارتریج 564 حدود 150 تومن اگه اشکال از چیزه دیگه ایه نرم الکی کارتریج بخرم

البته این کارتریج هایی هم که تا الان استفاده میکنم . با سرنگ از روی نمد توش جوهر میریزم و قدیمی و داغون هستن نزدیک 1 سال کار کردن

این تایپیک چرا اینقدر داغون شده ؟ کسی نیست یه جواب به ما بده ؟

ehsan_met2001
28-10-2014, 11:54
سلام و خسته نباشید
یه پرینتر epson stylus cx9300f دارم
هنوز نصف کارتریجاش مصرف نشده ارور میده که تموم شده و باید عوض شه
میخواستم ببینم برنامه ای واسه ریست کردن چیپ ست هاش نیس؟
تو گوگل که سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
ممنون میشم راهنمایی کنید اگه میتونید

mosimzm
31-10-2014, 19:54
اینم اضافه کنم:

ارور پرینتر:

این اررو چی هست نمیدونم
عکس دومی مربوط به هد پرینتر 7000اچ پی هستش مشکلش چی داداش؟؟؟

mosimzm
31-10-2014, 20:02
سلام
سوالی داشتم در مورد پرینتر 7000 اچ پی اینکه بعد از مدتی راه اندازیش کردم هد تمیز کردم کارتریج ها رو هم تمیز کردم و جوهر خریدم البته جوهر ایپسون بهم داده فروشنده گفت که این جوهر بهتره از اچ پی چون ذرات جوهرش ریز تره حالا نمیدونم کلاه گذاشته یا نه بهر حال خریدم و کارتریج شارژ کردم و کلی نمونه رنگ باهاش چاپ زدم تا اینکه رنگه تنظیم شدن و در اخر هد کلینر هم انجام دادم ولی توی برنامه نقاشی 4رنگ رو کشیدم و تست زدم رنگ قرمز رو کم رنگ و متمایل به نارنجی میزنه و ابی رو هم ابی اسمانی میزنه درصورتی که من در برنامه نقاشی رنگ ابی پرنگ رو تست زدم
دلیلش چی میتونه باشه؟؟
اینم بگم عکس باهاش چاپ میکنم کیفیتش خوبه ولی رنگ بندی کم رنگ هست مثلا بلوز قرمز رنگ رو کم رنگ مییزنه یا ابی پرنگ رو کم رنگ
راهنمایی در حد تیم ملی میخوام بدین
درضمن قرار هست واسش مخزن بخرم که به صرف تر باشه حوصله شارژ کردن زود به زود ندارم به نظرتون مخزنی بهتره یا همین کاتریج رو بزارم با مدرک توضیح بدین باتشکر

mosimzm
31-10-2014, 20:47
سلام یه مورد دیگه اینکه چطور میتونم توی تنظیمات 7000با ماکزیمم dpiکه توی مشخصات فنی داده چاپ کنم 1200در 4800
هرجاش گشتم نبود فقط یه گزینه بود که رزولیشن میزد که روی 600بود و امکان تغییر نداشت
منتظر راهنمایی خوبتون هستم

malakhak
01-11-2014, 19:59
این اررو چی هست نمیدونم
عکس دومی مربوط به هد پرینتر 7000اچ پی هستش مشکلش چی داداش؟؟؟

نه این هد پرینتر b209a هستش خراب شده

16010
05-12-2014, 10:14
سلام دوستان
من یه پرینتر Epson L110 جوهر افشان رنگی از نوع تانک دارش خریدم
بعد از اینکه مخازن(تانک) رو با رنگ پر کردم رفتم سراغ نصب پرینتر و بعد از نصب نصبش با موفقیت انجام گرفت ولی الان که پرینت می زنم کاغذ سفید میاد بیرون و اصلا روش چیزی چاپ نمیشه
با یکی از دوستان مشوت کردم که گفت باید کد رنگها رو بهش تعریف کنی بعد راه می افته البته ناگفته نماند که توی کارتن جوهر ها یک راهنما هستش که بعد از نصب پرینتر یه آیکون قسمت استارتاپ سیستم اضافه میشه و بعد از باز کردن آیکون یه قسمت هستش که بعد از کلیک روی آن قسمت میشه کد رنگها رو تعرف کرد ولی دوستان در حال حاضر آیکون توی سیستم من هم هستش ولی اون قسمتی رو که در راهنما توضیح داده نیستش
الان کسی از دوستان هسشت کامل توضیح بده که چکار بایستی انجام بدم

reza1394
30-12-2014, 18:22
سلام،یه سوال داشتم از خدمت دوستان عزیز و گرامی:
پرینتر جوهر افشان Epson T50 دارم که یه مدت خیلی کوتاه حدودا 20 روز باهاش فقط پرینت تک رنگ (سیاه) زدم البته زیاد حدود 200 یا 300 برگ ولی پرینت رنگی اصلا نزدم تا حدود روز دهم ، یازدهم یکی دو تا پرینت رنگی فول کالر باهش زدم اصلا مشکل نداشت و چند تا هم نازل چک گرفتم که حرف نداشت و بعد دو باره تک رنگ سیاه زدن شروع شد حدود روز بیستم خواستم یه فول کالر دیگه بگیرم که رنگ Cyan اصطلاحا خط خط مینداخت تو چاپ بعد نازل گرفتم همه ی رنگها عالی بود و Cyan هم خوب بود فقط خطوط نازل یه کم یه حالت یکسانی نداشتن (بالا ، پایین بودند) و بعضی هاشون سایه داشتند، بعد هواگیری کردم( CISS و لوله ها و........) با زهم اون مشکل هست ؟؟؟؟؟؟؟؟ چه را هی رو پیشنهاد میکنید انجام بدم ؟؟؟؟؟
بنظرتون گرفتگی داره؟؟؟؟؟
با حلال شستشو بدم؟؟؟؟
حلال قوی بگیرم یا ضعیف؟؟؟؟؟
اگه ممکنه راهنماییم کنید چکار کنم؟؟؟؟
تشکر فراوان

navareh1
19-01-2015, 19:22
با توضیحات شما هد کارتریج من از بین رفته
از کجا بخرم؟
یا لطف کنید ادرس بدید پرینترم را بیارم برای تعمیر.البته اگر ممکنه.

ud123
05-03-2015, 16:01
سلام دوستان من
کارتریج پرینتر کنون mg5540 رو شارژ کردم
جا گذاری هم کردم. میزنه که هنوز کارتریج خالی هست چی کار کنم؟ نیازمند راهنمایتان هستم
با تشکر

h_khozooei
06-03-2015, 20:55
سلام دوستان من
کارتریج پرینتر کنون mg5540 رو شارژ کردم
جا گذاری هم کردم. میزنه که هنوز کارتریج خالی هست چی کار کنم؟ نیازمند راهنمایتان هستم
با تشکر

تو اون تاپیک گفتم . باید چیپش رو هم عوض کنی

mostafakolman
16-03-2015, 08:36
سلام و خسته نباشید ممنون از آموزشها و راهنمایی های خوبتون
تو مطالب خیلی گشتم و خوندم اما جواب مناسبی نگرفتم گفتم ÷ست بذارو
epson t50 دارم و مشکلم اینه که اولا خیلی عکسها رو شار÷ میزد و با جزییات ریز و دقیق اما الان بعد یه مدت قشنگ میشه دید متل قبل نمیزنه دوتا عکس از قبل و الان در کنار هم میذارم تفاوتش با چشم معلومه حتی بردم تعمیرگاه گفت احتمالا سنسورهاش کتیف شدن 40 تومن گرفت اما بازم مثل قبل نشد واقعا قبلا عالی میزد با ریزترین جزییات الان نمیدونم چرا یکم تار شده اینم بگم از همون اول از جوهر inktec استفاده کردمو الانم مشکل دیدی که دارم اینه که تو کل عکس یه هاله سبز رنگ میندازه هرچی هد کلین و هد الایمنت میزنم بازم درست نمیشه تا دیروز خوب بود از دیروز یهو اینجوری شده هرکارم کردم درست نشد که نشد این هاله سبز خیلی رو اعصابه گند زده به عکسا
لطفا راهنماییم کنید با تشکر

Mahdi-1993
25-03-2015, 01:25
سلام چاپگر من از این سه کاره های اچ پیه و کارتریج 121 میخوره
و قبلا هم شارژش می کردم هیچ مشکلی نداش
ولی الان راه راه میزنه هم رنگی هم سیاه
لطفا راهنایی کنین راستی یه بار هم رنگ شو کلا خالی کردم دوباره پر کردم
عکسشم گذاشتم

Mahdi-1993
25-03-2015, 01:30

Mahdi-1993
26-03-2015, 19:17
کسی نیس به ما کمک کنه
ککممممککک

Mahdi-1993
03-04-2015, 00:27
یه کمم احساس میکنم کاغد خیس چاپ میشه
حالا یا مشکل از خودِ چاپگره یا کاتریج

حسام عدالت
21-04-2015, 08:22
به احتمال قوی مشکل از کارتریج هست

moh3n.h
27-04-2015, 10:16
سلام، خسته نباشید
من یه epson 1410 با تانک دارم، که نسبتاً زیاد باهاش کار میکنم، مشکل اول اینه که جدیداً همش نیاز به هد کلین پیدا میکنه، یعنی وقتی پرینت میگیرم بعضی از رنگها بعضی جا ها چاپ نمیشه و خط می افته، بعضی وقتها با هدکلین هم درست نمیشه و بعضی وقتها هم بعد از هد کلین فقط 1 برگ پرینت خوب میگیره و حتی بعضی وقتها بعد از هد کلین نازل چک هم درسته اما وقتی پرینت میگیرم باز هم خط داره. مشکل دوم هم بعضی وقتها در حین کار، چاپ متوقف میشه و ارور میده که یکی از رنگها مشکل داره و با زدن دکمه جوهر روی پرینتر مشکل حل میشه.

یه سوال هم در مورد هدکلین کردن دارم، نظرات زیادی شنیدم و خوندم که میگن نباید پشت سر هم هد کلین کرد یه سری هم میگن باید چند بار پشت سر هم هدکلین کنی یا میگن بعد از هر هد کلین پرینتر و خاموش و روشن کنین، در این مورد هم راهنماییم کنین

مرسی

Mahdi11Najafi
01-06-2015, 12:43
سلام
پرینترم HP DeskJet D4163 هستش که نزدیک چهار ساله دارمش.
کارتریج های HP 129 مشکی و HP 134,135,136 رنگی و HP 138 فوتو بهش میخوره

1.با این روش پست اول قابل شارژ هست؟

2.یه بار بیرون مشکی دادم شارژ کرد گفت کارکردنش شانسیه
بعد گذاشتم دستگاه که ارور کارتریج داد و دکمه فلش دستگاه چشمک میزد مشکل چی بوده؟

3.یه بار کارتریج رنگی 134 گرفتم روز اول قشنگ چاپ میکرد ولی دو سه روز بعد باز همون ارور و چشمک زدنه بود این بار برای رنگی
یکم باهاش ور رفتم طبق سایتای مختلف و آب جوش و اینا یهویی! درست شد و چند تا برگه پرینت گرفتم و باز ارور و چشمک همون آش و کاسه:n37: مشکل و راه حل چیه؟

4.برای شارژ هم مشکی و هم رنگی چه مدل کیتی و چه مدل جوهری بگیرم و قیمتشون چنده و از کجا تهیه کنم؟(تهران!)

مرسی

mhaf
30-06-2015, 09:47
سلام.یه پرینتر کنون 2440 دارم.دو سه روز پیش که برای بار دوم شارژ کردم تو نازل چک یکی از نازلهای رنگ قرمز گرفته.چند بار هد کلین و دیپ کلین کردم.اما درست نشد.کارتریج رو زیر آب گرم گرفتم بازم درست نشد.چیکارش کنم؟
کلا باهاش 60 تا 70 برگ پرینت گرفتم.

Mahdi11Najafi
04-07-2015, 11:28
سلام
پرینترم HP DeskJet D4163 هستش که نزدیک چهار ساله دارمش.
کارتریج های HP 129 مشکی و HP 134,135,136 رنگی و HP 138 فوتو بهش میخوره

1.با این روش پست اول قابل شارژ هست؟

2.یه بار بیرون مشکی دادم شارژ کرد گفت کارکردنش شانسیه
بعد گذاشتم دستگاه که ارور کارتریج داد و دکمه فلش دستگاه چشمک میزد مشکل چی بوده؟

3.یه بار کارتریج رنگی 134 گرفتم روز اول قشنگ چاپ میکرد ولی دو سه روز بعد باز همون ارور و چشمک زدنه بود این بار برای رنگی
یکم باهاش ور رفتم طبق سایتای مختلف و آب جوش و اینا یهویی! درست شد و چند تا برگه پرینت گرفتم و باز ارور و چشمک همون آش و کاسه:n37: مشکل و راه حل چیه؟

4.برای شارژ هم مشکی و هم رنگی چه مدل کیتی و چه مدل جوهری بگیرم و قیمتشون چنده و از کجا تهیه کنم؟(تهران!)

مرسی
جواب بدین لطفا مرسی

mhaf
04-07-2015, 22:48
اینجا هیچ کس جواب بده نیست

amir3852
14-07-2015, 14:38
توي هيچ كدوم از قسمتهاي اين سايت كسي جوابگو نيست
البته تقصير اين سايت نيست تا زمانيكه وايبر و تلگرام و لاين و غيره و غيره هستش و همه ميتونن الكي و ..... يك مشت عكس چرت و بيخود بزارن بعدش دست جمعي به عقل خودشون بخندن ديگه جايي باسه مشاوره و ايجاد محيطي براي تبادل اطلاعات نميمونه
توي اين سايت و سايتهاي ديگه خيلي جاي خالي وجود داره كه ماهها و سالها ميگذره كسي جوابگو نيست يعني وقتشو ندارن يا تجربشو ندارن
بعد از صبح تا شب همش وقت دارن يك مشت چرت و پرت و توي شبكه هاي اجتماعي آشغال موبايل باسه همديگه شير كنن و الكي وقت بگذرونن
خدايي اون يارو زوكر موكر عجب عقلي داشته نخ سوزن كه ما ايرانيها رو شديدا گذاشته سركار
اين از اين اگر پست هم حذف شد مهم نيست
من تا اونجا كه ميدونم و تقريبا نزديك 15 سال يا بيشتر با پرينتر رنگي كار كردم هيچ وقت هيچ جزيي از پرينتر رو نميدم بيرون شارژ تعمير يا سرويس كنن
چرا اگر يادتون باشه اوايل پرينترهاي HP از مجارستان و چكسلواكي ميومد كه كيفيت واقعا عالي داشتند رنگي ولي دو كارتريجه بودند بعد از اتمام يا كارتريج ميخريدم يا سعي ميكرديم خودمون با سرنگ پرش كنيم كه البته كار اولي درست و عالي بودش
در ضمن بعد از اومدن تانك كه به نظر من قطعه خيلي بهتر و مهمتريه نسبت به شارژ كارتريجها به شخصه استفاده از تانك رو در هر صورتي پيشنهاد ميدم اونهم اگر چاپ بالا داشته باشيد
در كل چون نوع چاپ پرينترهاي جوهر افشان و همچنين نوع كيفيت ساختشون كه عموما ديگه چين شده (به احتمال زياد خودمون هم چيني هستيم خبر نداريم) به همين دليل كيفيت ساخت پايين و مصرفي كردن اين نوع پرينتر كه هم هزينه نگهداري و هم هزينه تعميرات بالايي داره نسبت به پرينتر ليزري - به همين دلايل من معتقدم از تانك استفاده كنيد
چون تانك خيلي راحت تره و بهينه تره شما جوهر چه اصل و چه با كيفيت پايين تر بگيري حداقل تا چندين سال از بابت گرفتگي نازلها و تعويض هد و غيره راحتين
خودم از ابتداي سال 87 يك پرينتر اپسون T50 ساخت سنگاپور خريدم تا الن گوش شيطون كر داره مثل تراكتور كار ميكنه و بعد از 1 سال اول كه گارانتي داشت اقدام به نصب تانك كردم و تا الن هم هر 3 ماه يكبار 100 ميل جوهر ووكس ميريزم و هميشه و تقريبا هر هفته 50 تا كار چاپ گلاسه و بعضي وقتها هم چاپ DVD دارم
در كل به غير از پرينتر ليزري سياه و سفيد هيچ كارتريجي رو براي شارژ بيرون ندين حتي ليزري رنگي رو چون خسارتي كه بعدا اين جوهر به پرينتر ميزنه شما نميدوني چيه
وقتي هم ميدي شارژ نميدوني چه جوهري ريخته اصلا ريخته يا نه يا مثلا مخزنو با يك نمونه تقلبي عوض نكرده باشه
همينجا ميتونم براحتي اعلام كنم مچ خيلي از اين متقلبها رو توي همين شهر تهران گرفتم - نمونش چند ماه پيش دنبال نمد تخليه اپسون بودم و فروشگاه .... شاپ به من گفت دارم و دونه اي 60 تومنه 2 تا فرستاد بهش گفتم جاي پيچ گوشتي روي نمد هستش و يكيش هم تقريبا تا 2 نمد از پايين جوهري شده بود فرمودند اينها رو از نمونه اصلي باز كردند خيلي راحت
جاي ديگه قطعات پرينتر ليزري بطور مثال فيوز فيلم و درام و قطعات مكانيكي سپريتر رو درميارن و جاش نمونه تقلبي و بي كيفيت چيني ميبندن از اين نوع شركتها و كارتريج شارژ كنها توي خيابان ايرانشهر و مطهري و پاكستان و شهيد بهشتي پر هستش مواظب باشيد
فقط يك مكان و ميشناسم كه از قبل سال 80 من كارتريج سياه و سفيد ميدم بهشون و شارژ ميكنن همونجا جلوي چشم خودت و مخزن پودر هم جلوي چشمت باز ميكنه و ميريزه چون نميشه اسم برد شرمنده ولي توي خيابان ايرانشهر جنوبي توي يك ساختمان و اول اسم شركتش با اسم تهران يكيه يعني طهران هستش
درخصوص تعميرات هم تا بتونه در نزد خود مشتري تعميرات و انجام ميده
يك نمونه ديگه بيشتر عزيزان ميدونند كه تمومي پودرهاي سوخته مغازه هاي خدماتي كپي و غيره رو يك عده افراد خاص جمع آوري ميكنن - حالا براي چي؟
اين پودرها دوباره الك ميشه و آسياب ميشه كمي بهش جوهر مشكي اضافه ميكنند و دوباره بسته بندي ميشه و به بازار ميفرستند
كارتريج پرينتر ليزري چه سياه و سفيد قابليت دوباره سازي داره و پرينترهاي جديد با ايجاد چيپ بر روي اونها اين قابليت رو ميتونند رديابي كنند به من كارتريج كانن اصل فروختند وقتي روي پرينتر گذاشتم زد Genuine يعني تقلبيه از اين دزديها توي بخش پرينتر توي ايران شديدا بايد ترسيد و خيلي محتاط بايد خريد كرد

amir3852
14-07-2015, 14:38
دوست عزيز mhaf
اگر چند بار هد كلين رو زدي درست نشد ك چند دقيه خاموشش كن و اگر تانك داري قسمت زيرين تانك رو كمي از قسمت زيرين هد بالاتر بيار - منظورم اينه كه طبق قضيه فشار اسمزي كمي تانك رو از سطح پرينتر كه كاغذ مياد زير هد بالاتر بيار مثلا 1 سانت بعدش 1 يا 2 بار خاموش و روشن كن ببين چجوري ميشه پرينتر من با اين روش درست شدش چون فشار باعث ميشه كه جوهر به نازل فشار بياره و سوراخ نازل باز بشه اگر نشد از هد كلينر مرغوب (دارم تأكيد ميكنم مرغوب به مقدار كم استفاده كن)
خبرشو بده

mhaf
14-07-2015, 17:12
ممنون دوست من کارتریج من خیلی وقته ترکیده

amir3852
14-07-2015, 17:26
ممنون دوست من کارتریج من خیلی وقته ترکیده
يعني كارتريج چجوري تركيده
من توي گوگل سرچ كردم عكسهاي پرينتر رو ديدم و دو تا كارتريج داره بايد كارتريج اصلش رو تهيه كني يا از كارتريجهاي جداگانه استفاده كني كه قابليت شارژ دارند
اگر كارتريج نباشه كه به هيچ وجهي شما نميتونيد از پرينتر استفاده كنيد يعني هيچ راهي براي رسوندن جوهر به نازلها و پاشش روي برگه كاغذ وجود نداره

m32h64
13-08-2015, 18:11
سلام.من یه پرینتر اپسون1410 دارم و میخوام اونو ریست نرم افزاری کنم اما خطای 21000068 میده هرکی میدونه لطفا کمکم کنه.ممنون

h_khozooei
16-08-2015, 19:48
توي هيچ كدوم از قسمتهاي اين سايت كسي جوابگو نيست
البته تقصير اين سايت نيست تا زمانيكه وايبر و تلگرام و لاين و غيره و غيره هستش و همه ميتونن الكي و ..... يك مشت عكس چرت و بيخود بزارن بعدش دست جمعي به عقل خودشون بخندن ديگه جايي باسه مشاوره و ايجاد محيطي براي تبادل اطلاعات نميمونه
توي اين سايت و سايتهاي ديگه خيلي جاي خالي وجود داره كه ماهها و سالها ميگذره كسي جوابگو نيست يعني وقتشو ندارن يا تجربشو ندارن
بعد از صبح تا شب همش وقت دارن يك مشت چرت و پرت و توي شبكه هاي اجتماعي آشغال موبايل باسه همديگه شير كنن و الكي وقت بگذرونن
خدايي اون يارو زوكر موكر عجب عقلي داشته نخ سوزن كه ما ايرانيها رو شديدا گذاشته سركار
اين از اين اگر پست هم حذف شد مهم نيست
من تا اونجا كه ميدونم و تقريبا نزديك 15 سال يا بيشتر با پرينتر رنگي كار كردم هيچ وقت هيچ جزيي از پرينتر رو نميدم بيرون شارژ تعمير يا سرويس كنن
چرا اگر يادتون باشه اوايل پرينترهاي HP از مجارستان و چكسلواكي ميومد كه كيفيت واقعا عالي داشتند رنگي ولي دو كارتريجه بودند بعد از اتمام يا كارتريج ميخريدم يا سعي ميكرديم خودمون با سرنگ پرش كنيم كه البته كار اولي درست و عالي بودش
در ضمن بعد از اومدن تانك كه به نظر من قطعه خيلي بهتر و مهمتريه نسبت به شارژ كارتريجها به شخصه استفاده از تانك رو در هر صورتي پيشنهاد ميدم اونهم اگر چاپ بالا داشته باشيد
در كل چون نوع چاپ پرينترهاي جوهر افشان و همچنين نوع كيفيت ساختشون كه عموما ديگه چين شده (به احتمال زياد خودمون هم چيني هستيم خبر نداريم) به همين دليل كيفيت ساخت پايين و مصرفي كردن اين نوع پرينتر كه هم هزينه نگهداري و هم هزينه تعميرات بالايي داره نسبت به پرينتر ليزري - به همين دلايل من معتقدم از تانك استفاده كنيد
چون تانك خيلي راحت تره و بهينه تره شما جوهر چه اصل و چه با كيفيت پايين تر بگيري حداقل تا چندين سال از بابت گرفتگي نازلها و تعويض هد و غيره راحتين
خودم از ابتداي سال 87 يك پرينتر اپسون T50 ساخت سنگاپور خريدم تا الن گوش شيطون كر داره مثل تراكتور كار ميكنه و بعد از 1 سال اول كه گارانتي داشت اقدام به نصب تانك كردم و تا الن هم هر 3 ماه يكبار 100 ميل جوهر ووكس ميريزم و هميشه و تقريبا هر هفته 50 تا كار چاپ گلاسه و بعضي وقتها هم چاپ DVD دارم
در كل به غير از پرينتر ليزري سياه و سفيد هيچ كارتريجي رو براي شارژ بيرون ندين حتي ليزري رنگي رو چون خسارتي كه بعدا اين جوهر به پرينتر ميزنه شما نميدوني چيه
وقتي هم ميدي شارژ نميدوني چه جوهري ريخته اصلا ريخته يا نه يا مثلا مخزنو با يك نمونه تقلبي عوض نكرده باشه
همينجا ميتونم براحتي اعلام كنم مچ خيلي از اين متقلبها رو توي همين شهر تهران گرفتم - نمونش چند ماه پيش دنبال نمد تخليه اپسون بودم و فروشگاه .... شاپ به من گفت دارم و دونه اي 60 تومنه 2 تا فرستاد بهش گفتم جاي پيچ گوشتي روي نمد هستش و يكيش هم تقريبا تا 2 نمد از پايين جوهري شده بود فرمودند اينها رو از نمونه اصلي باز كردند خيلي راحت
جاي ديگه قطعات پرينتر ليزري بطور مثال فيوز فيلم و درام و قطعات مكانيكي سپريتر رو درميارن و جاش نمونه تقلبي و بي كيفيت چيني ميبندن از اين نوع شركتها و كارتريج شارژ كنها توي خيابان ايرانشهر و مطهري و پاكستان و شهيد بهشتي پر هستش مواظب باشيد
فقط يك مكان و ميشناسم كه از قبل سال 80 من كارتريج سياه و سفيد ميدم بهشون و شارژ ميكنن همونجا جلوي چشم خودت و مخزن پودر هم جلوي چشمت باز ميكنه و ميريزه چون نميشه اسم برد شرمنده ولي توي خيابان ايرانشهر جنوبي توي يك ساختمان و اول اسم شركتش با اسم تهران يكيه يعني طهران هستش
درخصوص تعميرات هم تا بتونه در نزد خود مشتري تعميرات و انجام ميده
يك نمونه ديگه بيشتر عزيزان ميدونند كه تمومي پودرهاي سوخته مغازه هاي خدماتي كپي و غيره رو يك عده افراد خاص جمع آوري ميكنن - حالا براي چي؟
اين پودرها دوباره الك ميشه و آسياب ميشه كمي بهش جوهر مشكي اضافه ميكنند و دوباره بسته بندي ميشه و به بازار ميفرستند
كارتريج پرينتر ليزري چه سياه و سفيد قابليت دوباره سازي داره و پرينترهاي جديد با ايجاد چيپ بر روي اونها اين قابليت رو ميتونند رديابي كنند به من كارتريج كانن اصل فروختند وقتي روي پرينتر گذاشتم زد Genuine يعني تقلبيه از اين دزديها توي بخش پرينتر توي ايران شديدا بايد ترسيد و خيلي محتاط بايد خريد كرد
سلام عزیزم، نه وقتی می زنه geniune یعنی کارتریج اصله ولی می تونه اصل نباشه این پیغام رو بده در واقع باید کارتریج شناس باشی تا بتونی بفهمی که کارتریجت اصل هست یا نه.
تونر مصرفی رو نمی شه به این راحتی ها بازیافت کرد، بخصوص که تونر هر دستگاه خاص خودشه مثلا نمی تونی مصرفی شارپ رو تو اچ پی بریزی، اینطور نیست.
تو هر صنفی خوب هست بد هم هست، ولی متاسفانه تو این صنف شاید مقدارش یه مقدار بیشتر باشه.

ramin3303
15-12-2015, 23:39
سلام و خسته نباشيد و تشكر از مطالب مفيد و با ارزش شما
سوال من : چرا پرينتر جوهر افشان اپسون 1410 معمولاً هد مي سوزونه كه بعد منجر به سوختن برد هم مي شه؟؟ آيا راه حلي داره كه منجر به سوختگي هد نشه ؟ چون كه هد اين دستگاه خيلي هم گرانه .. ممنونم

Uraniumali
23-12-2015, 19:43
با عرض سلام و خسته نباشید .
بنده به تازگی کارتریج جوهری ۱۲۲ اچ پی برای دستگاهم خریداری کردم . هنگام خرید از فروشنده پرسیدم که برای شارژ به چه چیزهایی نیاز هست گفتش فقط جوهر میخواد و نیازی به کیت و هواگیری نداره . و من هم فقط جوهر گرفتم اما حالا می بینم شما دوستان حرف از هواگیری می زنید . میخواستم ببینم برای شارژ کردن کیت مخصوص کارتریج و انجام عمل هواگیری ضروری هست یا با Head Clean درست میشه ؟

ramin3303
24-12-2015, 23:23
سلام به دوستان عزيز و گرامي ؛
من يه سوال در مورد پرينترهاي جوهري اپسون دارم .
بعضي وقتا پيش مي ياد كه وقتي از كاغذ فتوگلاسه براق گرم بالا (البته گرم كاغذ براي دستگاه مجازه و تعريف شده ) جهت پرينت استفاده مي شه . پرينتر كاغذ را بيرون مي دهد و عمليات چاپ انجام نمي شود. در حالي كه مثلا با كاغذ فتوگلاسه مات يا كاغذ معمولي هشتاد گرمي مشكلي ندارد و چاپ انجام مي شود. با نهايت تشكر و احترام

ramin3303
24-12-2015, 23:27
با چند بار نازل چك يا هد كلين هوا گيري انجام مي شه . فقط دقت كن موقع چسبوند برچسب راههاي ورود هوا بسته نشه

iron_man63
08-01-2016, 15:59
با سلام خدمت دوستان میخواستم بدونم مشخصات پرینتر کنن i990چیه و ایا امکان نصب تانک بهش هست لطفا اهنمایی کنید

GNesh
05-02-2016, 22:31
با سلام به اساتید
بنده پرینتر جوهر افشان HP Deskjet 1510 series دارم
تا الان فقط یکبار کارتریج نو خریدم ولی از این به بعد تصمیم دارم اونو شارژ کنم
آموزش شارژ رو در پست اول دیدم ولی وسایلش مثل جوهر و سرنگ و ... رو از کجا میتونم تهیه کنم و قیمتش حدودا به چه صورته؟
اگه امکان داره دقیقا بگید چه چیزایی برای شارژ کردن باید بخرم.

ممنون

Amin.ak
29-02-2016, 09:54
سلام
دوستان و مهندس های محترم
ببخشید گروه تلگرام در باره پرینتر و دستگاه کپی برای تبادل اطلاعات و کمک گرفتن از اساتید این کار هستش
اگه باشه ممنون میشم من رو هم عضو کنیین
09357220982
یا تو خصوصی برام لینک بفرستین
با تشکر فراوان

javad1111111
30-04-2016, 14:14
با سلام خدمت اساتید محترم پرینترمن hp 4630و کارتریج ان hp 61 است وقتی انرا شارژمکنم در هر قسمت 2 ml جوهر

تزریق مکنم درقسمت ابی و قرمز تمام جوهر را تزریق مکنم ولی وقتی در قسمت زرد جوهر تزریق می کنم بعد از نیم میل

پرمی شود و جوهر سرازیر می شود علت چیست و برای خوب شدن ان چه باید کرد ؟نظزشما درمورد پرینترhp 4630
چیست ایا می شود انرا مخزنی کرد؟ لطفا اموزش مخزنی کردن انرا قرار دهید با تشکر

chubin009
15-06-2016, 05:54
سلام
مدل پرینتر : R295 اپسون
یک مشکلی برای پرینتر من پیش اومده نمیدونم علتش چیه لطفا راهنمایی نمایید :
امروز که نازل چک گرفتم رنگ مشکی را زرد چاپ کرد.منم هد کلین کردم و بعد باهاش یک متن را در حالت سیاه سفید چاپ گرفتم که باز متن را به رنگ زرد چاپ کرد درحالی که تنظیم پرینتر روی حالت سیاه سفید بود. علت این اتفاق چی میتونه باشه ؟
ممنون

daryooosh
13-07-2016, 11:31
سلام دوستان,خسته نباشید
من تازه پرینتر خریدم و اطلاعاتی در مورد پرینتر ندارم(مدل پرینترم canon mg2440)
چند تا سوال در مورد مخزن های جوهر داشتم
1.آیا همراه با مخزن رنگ کارترج مخصوص ارائه میشه یا باید با تغییر در کارترج های پرینتر به خود کارترج های پرینتر متصل کرد؟(در صورت مثبت بودن جواب آیا میشود در صورتی که مخزن مخصوص پرینتر ارائه نشده یک مخزن خالی گرفته و اون رو به کارترج های پرینتر متصل کرد؟)
2.آیا مخزن های رنگ پمپ برای فشار دادن رنگ دارند یا باید بالاتر از پرینتر قرار بگیرد با هیچکدام؟
3.اینکه مخازن جوهر برای پرینتر های مختلف فرق داره دقیقا چیش فرق داره :
الف.فقط رنگی که توشه فرق داره ؟ (اگه جواب مثبته یعنی اگه یه مخزن خالی بدون رنگ بگیریم میشه برای پرینتر های مختلف استفاده کرد و با رنگ مناسب پرش کرد؟)
ب.تکنولوژی هاشون فرق داره ؟ (اینکه بعضی پرینتر ها چهار رنگ و بعضی 6 رنگ هستند رو میدونم منظورم غیر از این ها است)

chubin009
13-07-2016, 15:46
سلام دوستان,خسته نباشید
من تازه پرینتر خریدم و اطلاعاتی در مورد پرینتر ندارم(مدل پرینترم canon mg2440)
چند تا سوال در مورد مخزن های جوهر داشتم
1.آیا همراه با مخزن رنگ کارترج مخصوص ارائه میشه یا باید با تغییر در کارترج های پرینتر به خود کارترج های پرینتر متصل کرد؟(در صورت مثبت بودن جواب آیا میشود در صورتی که مخزن مخصوص پرینتر ارائه نشده یک مخزن خالی گرفته و اون رو به کارترج های پرینتر متصل کرد؟)
2.آیا مخزن های رنگ پمپ برای فشار دادن رنگ دارند یا باید بالاتر از پرینتر قرار بگیرد با هیچکدام؟
3.اینکه مخازن جوهر برای پرینتر های مختلف فرق داره دقیقا چیش فرق داره :
الف.فقط رنگی که توشه فرق داره ؟ (اگه جواب مثبته یعنی اگه یه مخزن خالی بدون رنگ بگیریم میشه برای پرینتر های مختلف استفاده کرد و با رنگ مناسب پرش کرد؟)
ب.تکنولوژی هاشون فرق داره ؟ (اینکه بعضی پرینتر ها چهار رنگ و بعضی 6 رنگ هستند رو میدونم منظورم غیر از این ها است)

سلام
این تاپیک خیلی وقته کسی جواب نمیده . من با توجه به پرینتر خودم بعضی از جوابا رو میدم :
1- شما وقتی مخزن میگیری خودش کارتریج هم داره از داخل مخزن یکسری شلنگ بیرون اومده که به به یکسری کارتریج وصلن . جدا نیستن از هم که مثلا شما مخزن رو بگیری و کارتریج رو نگیری . بهم متصل اند.
کارتریج های خودتون رو در میارن و اون را جایگزین می کنن.
2- باید مخزن رو هم سطح پرینتر قرار بدین نه بالاتر و نه پایین تر . خود پرینتر موقع نیاز به جوهر ، جوهر رو مکش میکنه . باید شلنگ های متصل بین تانک و کارتریج هوا نداشته باشن تا جوهر ها به راحتی داخل کارتریج کشیده بشن و از داخل کارتریج به روی کاغذ منتقل بشن.
3- اینجور که من دیدم به نظر فرق داشته باشن ولی دقیقا نمیدونم.

yaghob.boss
04-09-2016, 21:29
سلام دوستان یه جوهر افشان hp دارم جی 4580 یکسالی استفاده نکردم کاتریج هاش میدونم خشک شده میخوام برم کاتریج بخرم ولی اولش میخوام بدونم دستگاه هدش سالمه یا نه ک الکی پول جوهر ندم . درضمن دستگاه موقعی ک پرینت یا کپی میزنم کاغذ رو میکشه هد قشنگ کار میکنه مشخصه داره یه چیزیو روی کاغذ چاپ میکنه ولی کاغذ ک میاد بیرون سفیده
میخواستم بدونم چطور هد رو تست کنم رنگ 901 هم میخوره

tiyam 01
01-10-2016, 18:05
سلام
این مخرن که برای پرینترای اچ پی 2130 که تو نظرات سایت دیجی کالا نوشته قیمتش چقدره و چند برگ باهاش میشه پرینت گرفت؟ با تانک که قبلا اینجا میگفتن فرق داره؟
Canon PIXMA MG2440 محرن میخوره؟ هزینه شارژ کارتریج چقدر هست؟ چند بار میشه شارژ کرد و هر بار شارژ چند برگ چاپ میکنه؟

yaghob.boss
03-10-2016, 20:45
سلام دوستان یه پرینتر جوهرافشان دارم hp j4580 که کاتریج 901 میخوره میخوام بدونم از کجا میشه میزان رنگش رو بفهمم چقدره دیگه جوهر داره

intel_\amd
24-11-2016, 05:04
سلام دوستان
خرید پرینتر دست دو قابل اعتماد؟ راه تشخیصی برای سلامت کامل دستگاه وجود؟

Переклад не
28-11-2016, 13:28
سلام
این مخرن که برای پرینترای اچ پی 2130 که تو نظرات سایت دیجی کالا نوشته قیمتش چقدره و چند برگ باهاش میشه پرینت گرفت؟ با تانک که قبلا اینجا میگفتن فرق داره؟
Canon PIXMA MG2440 محرن میخوره؟ هزینه شارژ کارتریج چقدر هست؟ چند بار میشه شارژ کرد و هر بار شارژ چند برگ چاپ میکنه؟

متاسفانه سوت و کوری شدیدی اینجا و سایر انجمن ها حاکم شده و دلیلش قطعا میتونه تلگرام باشه . یادش بخیر زمانی بود در یه ثانیه کلی بحث تخصصی و ماندگار تو این فروم انجام میشد...
به هر حال ...
در مورد این پرینتر من چیزایی رو که شنیدم میگم خدمتتون . در مورد نصب مخزن این پرینتر رو من بصورت حضوری از اکثر فروشگاهها و حتی نمایندگی های اچ پی تبریز پرسیدم و رسما همه شون یا ابراز بی اطلاعی کردن و یا نصب مخزن رو رد کردن . یعنی من واقعا تعجب کردم شهر به این بزرگی و مرکز خرید و فروش پرینتر یه نفر پیدا نشد درست و حسابی سردر بیاره از این موضوع . یعنی از نصب مخزن برروی یه پرینتر ارزون . البته راهنمایی هم کردن . یکیشون حرف جالبی گفت . گفتش روی کارترریج ها یه چیپ شمارنده هست که هر بار پرینت رو میشماره و وقتی به یه عدد خاصی رسید ، حالا نمیدونم 150 یا 4000 ، خود به خود کارتریج رو میسوزونه و این سیاست کثیف کارخانه برای جلوگیری از شارژ کارتریج هست و اینکه مشتری مجبور بشه کارتریج بخره. جالا شما به فرض مخزن رو نصب کردید و کلی هم جوهر ریختید . اگه کارتریج در وقتش قفل شد چیکار میکنید؟ البته اینو قبول نمیکرد که میشه مخزن روی این پرینترها هم بست ! بلخره من بهش گفتم که لطف کنید سرچ کنید تو خوده آپارات آموزشش هست و یوتوب هم پره از آموزش نصب مخزن برروی این پرینتر ... قرار شد یه سری بزنه و ببینه .
من خودم این پرینتر یعنی اچ پی 2130 رو تو پیشنهاد ویژه ی دیجیکالا به قیمت 120 تمن خریدم و براش جوهر هم خریدم و یه بار هم شارژ کردم . الان کارتریج رنگی ارور داده که رنگ تموم شده اما از کار نیوفتاده و فعلا که داره پرینت میکنه .یعنی با اینکه من کامل شارژش کردم ، بازم میگه جوهر نداره . چون چیپش سوخته . اما خداروشکر داره کار میکنه ببینیم کی از کار میوفته

در مورد موضوع قفل شدن کارتریج هم من کلی سرچ کردم و به موضوع ریست کردن کارتریج و یا گول زدن سیستم پرینتر با دستکاری چیپ ها رسیدم اما هیچ مطلبی در مورد کارتریج های 123 اچ پی 2130 پیدا نکردم! کمی ناامید کنندس

اما در مورد خوده این پرینتر به نظرم ارزش خرید خوبی داره . اقلا اسکنرش که بالای 150 تمن قیمتشه . در ضمن در حالت نگاه با امید شما پرینتری دارید که بصورت نامحدود میتونید شارژش کنید و ازش استفاده کنید .

hellbrain666
25-12-2016, 14:03
سلام
کسی اینجا تجربه شارژ کارتریج HP 932 & 933 رو داره؟
کیت شارژ یا قابل شارژ و هر روش دیگه ای

abdullah2
07-01-2017, 18:08
سلام

با پرینتر سه کاره canon mg 2440 نزدیک 2500 تا پرینت گرفتم

الان بشد کیفیتش پایین امده.

لطفا راهنمای کنید

abdullah2
08-01-2017, 14:12
تعداد پست هام کمه نمیشه عکس گذاشت

تو عنوان قرار دادم

لطفا یکی کمک کنه

sohrabika
14-02-2017, 17:29
سلام ، در پرینتر های جوهر افشان سوختن کارتریج یعنی چی؟ در اصل جه اتفاق براش می افته ؟ آیا هنگام شارژ جوهر سر بره ممکن بسوزه ؟ و آیا کارتریج قابل تعمیر هست؟ ممنون از سایت خوبتون.

livebot
25-04-2017, 13:01
دوستان میخواستم یه 2130 بگیرم ولی میگن هر بار که شارژ میشه فقط سه چهار تا عکس میشه باهاش پرینت گرفت که اصلا با عقل من جور در نمیاد. میخواستم ببینم شما با هر بار شارژ چند تا عکس تمام صفحه رنگی A4 میتونید پرینت بگیرید و این که شارژ چقدر زمان و هزینه میبره.

yaghob.boss
24-10-2017, 17:41
سلام دوستان یه پرینتر mg2440 دارم توی اینترنت اموزش نصب مخزن رو نشون دادد . میخواستم بپرسم ارزش نصب مخزن داره این پرینتر آیا به مشکل بر نمیخوریم بعضی ها میگفتن این دستگاه ریسیت نمیشه تا 100 میزنه دیگه تمام . لطفا راهنمایی کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2017, 00:42
سلام دوستان

تجربه بنده با پرینتر HP 1515
جوهر مشکی تمام شد . یه بطری 200CC جوهر CANNON گیر آوردم (SR 426-451)
با آمپول 10CC تزریق کردم .
تست کردم . اصلاً جوهر ازش در نمیومد
کاتریج رو درآوردم و با رعایت نکات بهداشتی فوت کردم بالاش که روزنه هوا داره . مقداری جوهر از هدش خارج شد .
دوباره تست کردم کار نکرد
یک استکان آب جوش ریختم توی یک نعلبکی و هدش رو 15 ثانیه گذاشتم توی آب داغ
با دستمال کاغذی خشکش کردم و نصبش کردم و تست کردم . راه افتاد
البته رنگش کاملاٌ مشکی نیست اما برای کار بنده خیلی خوبه
شاید بعد از مدتی بهتر هم بشه .
نکته :
غلاف آلومینیومی سر بطری رو برنداشتم بلکه سوزنِ سرنگ رو فرو کردم توی غلاف تا دربش همیشه بسته باشه .
=======================
صرفه جوئی در هزینه های زندگی:
میلیونها تومن صرفه جوئی در هزینه های خودرو

Nocturne
10-12-2017, 20:17
درود،

یه پرینتر کانن PIXMA MG2540s میخوام بگیرم (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دیجی کالا). شنیدم کارتریج هاش یک بار مصرفه و شارژ نمیشن. خواستم بپرسم حقیقت داره؟ حتما باید هر بار کارتریج نو بخرم؟
مرسی

norizadeh62
20-01-2018, 17:46
کلا خریدن پرینتر هایی که دوتا کارتریج دارن پول رو بیرون انداختن هست نخر جونم

samadgame
10-04-2018, 11:48
سلام
من یه پرینتر اچ پی 7612 دارم که رنگ پینگ منت میخوره من بیشتر بخاطر اسکنر adf خریدمش و الان دیگه اصلا پرینت ندارم ایا میشه ماده توش ریخت که رنگ های هدش و کلا از رنگ پاک بشه که در صورت استفاده نکردن هیچ مشکلی برای انکه بعد از چند ماه بخواد دوباره استفاده بشه نداشته باشه ؟

samadgame
15-04-2018, 10:26
سلام
من یه پرینتر اچ پی 7612 دارم که رنگ پینگ منت میخوره من بیشتر بخاطر اسکنر adf خریدمش و الان دیگه اصلا پرینت ندارم ایا میشه ماده توش ریخت که رنگ های هدش و کلا از رنگ پاک بشه که در صورت استفاده نکردن هیچ مشکلی برای انکه بعد از چند ماه بخواد دوباره استفاده بشه نداشته باشه ؟
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

toofan20202000
30-08-2019, 12:55
سلام
پرینتر 1410 اپسون دارم . موقع پرینت گرفتن یهو وسط دستگاه وایمیسته و دو چراغ همزمان یا همون جنرال ارور میده . چیکار کنم رفع بشه ؟
مرسی ممنون بابت کمکتون