PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش: معرفي،شارژ،سرويس و نگهداري پرينترهاي جوهرافشان

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7

aaeiria
01-07-2012, 00:46
البته قبل از این اعمال مطمئن بشید که تو کارتریج ها جوهر هست!
اول اینکه خیلی خیلی ممنون. تقریبا اطلاعات کاملی رو بوسیله شما بدست آوردم. اما اینکه چطوری متوجه بشم تو کارتریج ها جوهر هست؟

m_2t_ab
01-07-2012, 02:43
اول اینکه خیلی خیلی ممنون. تقریبا اطلاعات کاملی رو بوسیله شما بدست آوردم. اما اینکه چطوری متوجه بشم تو کارتریج ها جوهر هست؟

خواهش می کنم دوست من.
کار ساده ای نیست اما می تونید اول شارژ کنید و بعد اون کارایی رو که گفتم بکنید.
البته خیلی امیدوار نباشید، معمولا بعد یک سال هد خشک میشه!
موفق باشید

m_2t_ab
01-07-2012, 02:44

خواهش می کنم دوست من.
موفق باشید

bandary
01-07-2012, 08:45
من پرينتر 4283 اچ پي دارم
ديروز رفتم براش كارتريج بخرم
شماره كارتريج هاش 140 مشكي و 141 رنگي هست
140 خريدم و به جاي 141 رنگي 138 كه كارتريج فتو هست و تو دفترچه پرينتر گفته كه جاي 141 ميشه از 138 استفاده كرد رو جعبه 138 هم نوشته كه به پرينتر 4283 ميخوره
140 و 138 رو كه ميزنم خطاي cartridges in wrong slot ميده
و يك مشكل دگيه هم دارم اينه كه هد كارتريج 138 رو كه رو دستمال كاغذي ميكشم قشنگ 3 خط رنگ ميده ولي 141 اصلا رو دستمال رنگ مشكي نميده
كارتريج ها اصل و ايرلندي هست
واقعا اين خطاي cartridges in wrong slot اعصابمو بهم ريخته كسي هست كمك كنه
نميتونم از دستگاه استفاده كنم
كمك

aaeiria
01-07-2012, 10:35
خواهش می کنم دوست من.
موفق باشید
بازم ممنون
وقتی همون کاری که گفتی رو انجام دادم اول رنگ آبی باز شد و بعدش قرمز و زرد ولی قرمز به خوبی باز نشده و همینطور مشکی که اصلا تفاوتی نکرده.
به نظرت حالا چیکار کنم؟ بازم بذارم تو آب جوش؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m_2t_ab
01-07-2012, 12:18
رنگ دادن رو دستمال کاغذی گرچه می تونه نویدی باشه برای سالم بودن هد اما کافی نیست،‌ باید نازل چک بگیرید تا مشخص بشه قضیه.
عکس نازل چک تون رو اینجا بذارید لطفا
ممنونم

mohammad.t
01-07-2012, 16:59
من پرينتر 4283 اچ پي دارم
ديروز رفتم براش كارتريج بخرم
شماره كارتريج هاش 140 مشكي و 141 رنگي هست
140 خريدم و به جاي 141 رنگي 138 كه كارتريج فتو هست و تو دفترچه پرينتر گفته كه جاي 141 ميشه از 138 استفاده كرد رو جعبه 138 هم نوشته كه به پرينتر 4283 ميخوره
140 و 138 رو كه ميزنم خطاي cartridges in wrong slot ميده
و يك مشكل دگيه هم دارم اينه كه هد كارتريج 138 رو كه رو دستمال كاغذي ميكشم قشنگ 3 خط رنگ ميده ولي 141 اصلا رو دستمال رنگ مشكي نميده
كارتريج ها اصل و ايرلندي هست
واقعا اين خطاي cartridges in wrong slot اعصابمو بهم ريخته كسي هست كمك كنه
نميتونم از دستگاه استفاده كنم
كمك

دوست عزيز كارتريج فوتو به جاي كاتريج مشكي استفاده ميشه يعني 138 به جاي 140.
141 كه سه رنگ خودش رو داره 138 هم علاوه بر مشكي آبي و قرمز روشن داره ميشه 6 رنگ!
اگه روي دستمال رنگ نميده ممكنه مدت زيادي استفاده نكرديد خشك شده. اولين كاري كه انجام مي ديد كارتريج رو شارژ كنيد بعد هم تست كنيد اگه خوب نبود با كيت شارژ و يه سرنگ قوي هواگيري انجام بديد و تا جايي كه ممكن هست جوهر خارج كنيد بعد بريد مرحله بعد كه ميشه گرفتن هد در معرض بخار آب و تزريق محلول هد بازكن رقيق در كارتريج و ... رو اشاره كرد.

bandary
01-07-2012, 21:15
دوست عزيز كارتريج فوتو به جاي كاتريج مشكي استفاده ميشه يعني 138 به جاي 140.
141 كه سه رنگ خودش رو داره 138 هم علاوه بر مشكي آبي و قرمز روشن داره ميشه 6 رنگ!
اگه روي دستمال رنگ نميده ممكنه مدت زيادي استفاده نكرديد خشك شده. اولين كاري كه انجام مي ديد كارتريج رو شارژ كنيد بعد هم تست كنيد اگه خوب نبود با كيت شارژ و يه سرنگ قوي هواگيري انجام بديد و تا جايي كه ممكن هست جوهر خارج كنيد بعد بريد مرحله بعد كه ميشه گرفتن هد در معرض بخار آب و تزريق محلول هد بازكن رقيق در كارتريج و ... رو اشاره كرد.
خدا خیرت بده دوست عزیز من همش فکر میکردن 138 به جای 141 باید باشه
کارتریج 140 هم که رنگ نمیداد پس دادم به فروشنده و قراره یکی دیگه بگیرم دیشب خریدمش... ولی خشک بود تاریخ تولیدشم 2011 بود.. و اصل بود

wirahbar
01-07-2012, 23:16
با سلام
کسی از قیمت کاغذ مخصوص کنن خبر داره چنده؟
برای چاپ عکس پرسنلی میخوام.
مدل پرینترم جوهر افشار canon ip1200

m_2t_ab
01-07-2012, 23:45
با سلام
کسی از قیمت کاغذ مخصوص کنن خبر داره چنده؟
برای چاپ عکس پرسنلی میخوام.
مدل پرینترم جوهر افشار canon ip1200
سلام دوست من
من کاغذ BiTone گرفتم و ازش خیلی راضی ام. مدلای مختلفی داره که من ابریشمی اش رو گرفتم. گلاسه هم داره.
موفق باشید

aaeiria
02-07-2012, 09:58
رنگ دادن رو دستمال کاغذی گرچه می تونه نویدی باشه برای سالم بودن هد اما کافی نیست،‌ باید نازل چک بگیرید تا مشخص بشه قضیه.
عکس نازل چک تون رو اینجا بذارید لطفا
ممنونم
سلام
متاسفانه برگ پرینت رو سفید سفید تحویل میده!!!!!!!!! مرحله بعدی رو لطفا توضیح بدید!!!!!!
کاتریج 21 و 22 رو پرسیدم میگن اصلیش 30 و 40 تومنه و غیر اصلیش فکر کنم 22 و 30
لطفا بفرمائید چه خاکی باید به سر بریزم!!!!!!!

aaeiria
02-07-2012, 14:39
و یه سوال اینکه کسی تو اصفهان هست که بدونه کیت شارژ و جوهرهش رو از کجا تهیه کنم؟

m_2t_ab
02-07-2012, 18:49
سلام
متاسفانه برگ پرینت رو سفید سفید تحویل میده!!!!!!!!! مرحله بعدی رو لطفا توضیح بدید!!!!!!
کاتریج 21 و 22 رو پرسیدم میگن اصلیش 30 و 40 تومنه و غیر اصلیش فکر کنم 22 و 30
لطفا بفرمائید چه خاکی باید به سر بریزم!!!!!!!

سلام دوباره دوست من
این چه حرفیه؟!! نفرمایید
هد رو تو آبجوش گذاشتید؟
نازل چک هم می گیرید سفید میده بیرون؟

wirahbar
04-07-2012, 03:15
سلام خدمت اساتید
میخواستم بدونم این پرینتر های کوچیک مخصوص عکس جوهر افشانه یا لیزری و کاتریجشون چطوریه؟

m_2t_ab
04-07-2012, 14:43
سلام خدمت اساتید
میخواستم بدونم این پرینتر های کوچیک مخصوص عکس جوهر افشانه یا لیزری و کاتریجشون چطوریه؟
سلام دوست من
جوهر افشان هست اما با این پرینتر های جوهر افشان معمولی تفاوت داره (خودمم دقیقا نمی دونم چجوریه!)
اما توی مشخصاتش نوشته از سیستم چاپ Dye-sublimation thermal transfer printing system استفاده می کنه که نوعی از جوهر افشانه. (من دیدم که جوهر سابلیمیشن بفروشن)
این لینک رو ببینید:
معمولا هم اینا رو کسی شارژ نمی کنه و کارتریجاش همراه با کاغذ مخصوصش فروخته میشه که دقیقا به همون تعداد چاپ می کنه.
یکی از خوبیای این پرینترا اینه که عکسایی که چاپ میشن نسبت به اب مقاوت خوبی دارن. اما قطعا بیشتر از اون سایز نمی تونن چاپ کنن.
موفق باشید

aaeiria
04-07-2012, 22:53
سلام
در حالی که m_2t_ab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کمک زیادی بهم کرد و در عین نامیدی سراغ یه فروشگاه پرینتر رفتم و کاتریج هام رو شارژ کرد و الان هم دارم بی هیچ عیبی استفاده می کنم. خدا رو شکر
اما توی برنامه hp جائی که میزان جوهر کاتریج ها رو نشون میده با قبل از شارژ هیچ فرقی نمی کنه. میشه دلیلش رو بهم بگید؟

jouyandeh
04-07-2012, 23:23
سلام
من پرینتر جوهر افشان hp photosmart دارم . دیروز فروشنده جوهر پرینتر کنون رو اشتباهی به جای hp به من داد منم متوجه نشدم وقتی کارتریجمو شارژ کردم دیدم که پرینت نمی گیره و کاغذو سفید می ده بیرون. می خواستم بدونم کارتریج خراب شده ؟ یا دوباره اگه با جوهر hp شارژش کنم درست می شه ؟

m_2t_ab
05-07-2012, 00:20
سلام
در حالی که m_2t_ab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کمک زیادی بهم کرد و در عین نامیدی سراغ یه فروشگاه پرینتر رفتم و کاتریج هام رو شارژ کرد و الان هم دارم بی هیچ عیبی استفاده می کنم. خدا رو شکر
اما توی برنامه hp جائی که میزان جوهر کاتریج ها رو نشون میده با قبل از شارژ هیچ فرقی نمی کنه. میشه دلیلش رو بهم بگید؟
سلام دوست من
خیلی خوشحال شدم که پرینتر تون درست شد. می تونید بگید مشکلش چی بود و چجوری حل شد تا من و بقیه دوستان هم استفاده کنیم؟
اما در باره اون نشانگر جوهر:
این کاملا طبیعیه، چون در داخل اون کارتریج شمارنده ای وجود داره که بعد از مقدار خاصی از چاپ صفر میشه و نشون میده که کاتریج خالی شده و باید عوض بشه. طبیعیه که با پرکردن جوهر اتفاقی برای اون شمارنده نمی افته و بنابراین بازهم کارتریج رو خالی نشون میده. تازه خوبیش اینه که با وجود این بازهم چاپ می کنه.
درواقع این مسئله مشکل حادی نیست، مشکل عمده اش اینه که شما متوجه نمی شید که کی جوهر تموم شد و ممکنه وسط چاپ دیگه نزنه. بنابراین دو راه دارید:
اول اینکه مدام چشمتون به اون چیزی که چاپ میشه بشه تا هروقت کمرنگ و غیر عادی اومد بیرون متوجه تموم شدن جوهر بشید و شارژ کنید کارتریجتون رو.
دوم اینکه با توجه به ظرفیت کارتریج و اون چیزی که سازنده اعلام کرده قبل از اینکه جوهر تموم بشه دوباره شارژ کنید.
موفق باشید

سلام
من پرینتر جوهر افشان hp photosmart دارم . دیروز فروشنده جوهر پرینتر کنون رو اشتباهی به جای hp به من داد منم متوجه نشدم وقتی کارتریجمو شارژ کردم دیدم که پرینت نمی گیره و کاغذو سفید می ده بیرون. می خواستم بدونم کارتریج خراب شده ؟ یا دوباره اگه با جوهر hp شارژش کنم درست می شه ؟
سلام دوست من
معمولا جوهر کانن و اچ پی به هم می خورن چون سیستم چاپشون یکی هست. در این جور موارد ممکنه مشکل از جای دیگه ای باشه، مثلا اینکه قبل از شارژ مدت زیادی پرینتر خوابیده بوده و هدش خشک شده.
لطفا راجع به شرایط کاری پرینتر تون بیشتر توضیح بدید.
موفق باشید

jouyandeh
05-07-2012, 13:46
من تا روز قبلش باهاش پرینت می گرفتم ولی وقتی شارژش کردم نگرفت ولی الان می گیره ولی خیلی کمرنگه.فکر می کنم مشکل از جوهر باشه

jouyandeh
05-07-2012, 22:03
دوستان می خواستم بدونم حلالی هست که بتونه کارتریج 178 hp که رسوب کرده رو باز کنه یا باید یه کارتریج نو بگیرم؟ کارتریج من خوب کار می کرد ولی اشتباهی جوهر کنون ریختم توش کلا مسدود شد.

m_2t_ab
06-07-2012, 00:16
من تا روز قبلش باهاش پرینت می گرفتم ولی وقتی شارژش کردم نگرفت ولی الان می گیره ولی خیلی کمرنگه.فکر می کنم مشکل از جوهر باشه
از اون روز قبلش تا الان چند وقته؟
اگه کمرنگ می گیره شاید بعضی از نازل ها بسته هستن

دوستان می خواستم بدونم حلالی هست که بتونه کارتریج 178 hp که رسوب کرده رو باز کنه یا باید یه کارتریج نو بگیرم؟ کارتریج من خوب کار می کرد ولی اشتباهی جوهر کنون ریختم توش کلا مسدود شد.

من بازم گمان نمی کنم مشکل از جوهر باشه.
شما چند بار هد کلین کنید و نازل چک بگیرید انشاءالله درست میشه.
موفق باشید

raico
07-07-2012, 00:31
با توجه به اینکه در جریان تولید جوهر برای پرینترهای مختلف هستم...یک نکته رو متذکر میشم:
از یک جوهر برای پرینترهای برندهای مختلف استفاده نکنید.
یعنی جوهر کنون فقط برای کنون
جوهر اچ پی فقط برای پرینترهای اچ پی
جوهر اپسون هم فقط برای پرینترهای اپسون.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییراتی که سازندگان پرینتر میدن ممکنه که جوهری که شما الان دارید استفاده میکنید برای مدلی که یکماه بعد وارد باز میشه جواب نده و به مشکل بخوره.
ولی در اکثر مواقع جوهر جدید برای پرینترهای قدیمی جواب میده.

aaeiria
07-07-2012, 16:36
سلام دوست من
خیلی خوشحال شدم که پرینتر تون درست شد. می تونید بگید مشکلش چی بود و چجوری حل شد تا من و بقیه دوستان هم استفاده کنیم؟
اما در باره اون نشانگر جوهر:
این کاملا طبیعیه، چون در داخل اون کارتریج شمارنده ای وجود داره که بعد از مقدار خاصی از چاپ صفر میشه و نشون میده که کاتریج خالی شده و باید عوض بشه. طبیعیه که با پرکردن جوهر اتفاقی برای اون شمارنده نمی افته و بنابراین بازهم کارتریج رو خالی نشون میده. تازه خوبیش اینه که با وجود این بازهم چاپ می کنه.
درواقع این مسئله مشکل حادی نیست، مشکل عمده اش اینه که شما متوجه نمی شید که کی جوهر تموم شد و ممکنه وسط چاپ دیگه نزنه. بنابراین دو راه دارید:
اول اینکه مدام چشمتون به اون چیزی که چاپ میشه بشه تا هروقت کمرنگ و غیر عادی اومد بیرون متوجه تموم شدن جوهر بشید و شارژ کنید کارتریجتون رو.
دوم اینکه با توجه به ظرفیت کارتریج و اون چیزی که سازنده اعلام کرده قبل از اینکه جوهر تموم بشه دوباره شارژ کنید.
موفق باشید

اتفاق خاص ی نیفتاد و من کار خاصی نکردم. چون اونجائی که کارتریج رو برئم آشنا نبود اینطوری بهش گفتم که کارتریج حدود 1 سالی میشه خالی شده و داخل چرینتر بوده. قابل شارژ هست یا نه اونم قبول کرد شارژ کنه و حدود 10 دقیقه طول کشید تا تحویلم بده و خب تو این زمان فقط می تونست شارژ کنه (البته من ندیدم چکار کرد). وقتی که بهم داد گفتم اگر پرینت نگرفت و کار نداد چی؟ که گفت نازل هاش رو بخار آب گرم بگیرید باز میشه و مشکلی پیش نمیاد. در ضمن گفت کارتریج اگه تو پرینتر باشه مشکلی براش پیش نمیاد. در ضمن هر کارتریج هم 5 تومن گرفت!!!!!
بازم دستتون درد نکنه
به نظر شما اولین پست آموزش خوبی برای شارژ هست یانه؟ اگه نیست اگه میشه لینک بدید.

bandary
07-07-2012, 23:16
دوستان کسی مشکل هاله زرد روی پرینت رنگی هاش نداشته؟
پرینتر 4283 اچ پی هست
کارتریج هاشو تازه 2 روزه خریدم و نو هست
کارترج هاش 140 مشکی و 141 رنگی هست که 138 فتو هم براش خریدم
فقط یک مشکی داره با 140 و 141 که پرینت رنگی میگیرم این شکلی میشه
یه هاله زرد تو عکس می ندازه فرقی نمیکنه که عکس باشه یا متن همشو یه هاله زرد میندازه
ولی وقتی کارتریج فتو رو جای 140(مشکی) میزرارم رنگ ها رو درست میزنه و عکس اینطوری درست هست
کسی میتونه کمک کنه کارتریج ها نو هستن
هد کلین هم کردم ولی باز همونطوری با 140 و 141 با هاله میزنه
جای خط چین ها وطن دانلود

m_2t_ab
07-07-2012, 23:39
دوستان کسی مشکل هاله زرد روی پرینت رنگی هاش نداشته؟
پرینتر 4283 اچ پی هست
کارتریج هاشو تازه 2 روزه خریدم و نو هست
کارترج هاش 140 مشکی و 141 رنگی هست که 138 فتو هم براش خریدم
فقط یک مشکی داره با 140 و 141 که پرینت رنگی میگیرم این شکلی میشه
یه هاله زرد تو عکس می ندازه فرقی نمیکنه که عکس باشه یا متن همشو یه هاله زرد میندازه
ولی وقتی کارتریج فتو رو جای 140(مشکی) میزرارم رنگ ها رو درست میزنه و عکس اینطوری درست هست
کسی میتونه کمک کنه کارتریج ها نو هستن
هد کلین هم کردم ولی باز همونطوری با 140 و 141 با هاله میزنه
جای خط چین ها وطن دانلود

سلام دوست من
تو عکس اول به نظر می رسه فقط رنگ زرد و مشکی دارید
سایر رنگ هاتون مشکلی نداره؟ نازل چک که می گیرید کامل می زنه؟
Head Align کردید؟
موفق باشید

m_2t_ab
07-07-2012, 23:40
اتفاق خاص ی نیفتاد و من کار خاصی نکردم. چون اونجائی که کارتریج رو برئم آشنا نبود اینطوری بهش گفتم که کارتریج حدود 1 سالی میشه خالی شده و داخل چرینتر بوده. قابل شارژ هست یا نه اونم قبول کرد شارژ کنه و حدود 10 دقیقه طول کشید تا تحویلم بده و خب تو این زمان فقط می تونست شارژ کنه (البته من ندیدم چکار کرد). وقتی که بهم داد گفتم اگر پرینت نگرفت و کار نداد چی؟ که گفت نازل هاش رو بخار آب گرم بگیرید باز میشه و مشکلی پیش نمیاد. در ضمن گفت کارتریج اگه تو پرینتر باشه مشکلی براش پیش نمیاد. در ضمن هر کارتریج هم 5 تومن گرفت!!!!!
بازم دستتون درد نکنه
به نظر شما اولین پست آموزش خوبی برای شارژ هست یانه؟ اگه نیست اگه میشه لینک بدید.
به سلامتی انشاءالله
مگر قبلش خودتون شارژش نکرده بودید؟
درمورد آموز شارژ هم روش این تاپیک خوبه و اگر قسمت بشه بنده هم در آینده تاپیک مشابهی ایجاد خواهم کرد.
موفق باشید

bandary
08-07-2012, 08:35
سلام دوست من
تو عکس اول به نظر می رسه فقط رنگ زرد و مشکی دارید
سایر رنگ هاتون مشکلی نداره؟ نازل چک که می گیرید کامل می زنه؟
Head Align کردید؟
موفق باشید
وقتي كارتريج 140 و 141 رو ميزارم اينطوري هاله زرد رنگ داره
ولي وقتي كارتريج 138 رو به جاي 140 ميزارم رنگ ها رو درست ميزنه و خبري از هاله نيست توي عكس دومي معلوم هست
چطوري نازل چك انجام بدم؟ اگر منظورتون تست هست نازل چك هم با 140 و 141 هاله زرد داره واي با 138 و 141 رنگ ها رو درست ميزنه
head align انجام ندادم كاربردش چيه؟

m_2t_ab
08-07-2012, 14:48
وقتي كارتريج 140 و 141 رو ميزارم اينطوري هاله زرد رنگ داره
ولي وقتي كارتريج 138 رو به جاي 140 ميزارم رنگ ها رو درست ميزنه و خبري از هاله نيست توي عكس دومي معلوم هست
چطوري نازل چك انجام بدم؟ اگر منظورتون تست هست نازل چك هم با 140 و 141 هاله زرد داره واي با 138 و 141 رنگ ها رو درست ميزنه
head align انجام ندادم كاربردش چيه؟

با توجه به عکسی که گذاشتید، در حالت اول تنها رنگ زرد و مشکی وجود داره
این سه تا دلیل می تونه داشته باشه:
1- اینکه تو تنظیمات پرینترتون کاری کرده باشید که رنگ آبی و قرمز نزنه
اما با توجه به اینکه اعلام نکردید این قضیه رو و اینکه با کارتریج 138 درست میزنه احتمال این دلیل ضعیفه
2- اینکه هد شما خشک شده باشه
اما با توجه به اینکه رنگ زرد رو می زنه و معمولا اگر خشک بشن به یه مقدار خشک میشن احتمال این دلیل هم کمه
3- به نظر من جوهر نیلی و سرخابی تون تموم شده و نیاز به شارژ داره
ببینید،
سیستم جوهر افشان CMYK هست یعنی بر اساس 4 رنگ اصلی Cyan نیلی Magenta سرخابی Yellow زرد و Black مشکی کار می کنه.
کارتریج 141 سه رنگ اصلی یعنی CMY رو داره که ظاهرا سرخابی و نیلی اون تموم شده
کارتریج 140 رنگ مشکی مخصوص متن داره که مقدارش بیشتر از هرکدوم از رنگ های دیگه هست و علاوه بر این ساختار Pigment داره و به همین دلیل برای متن به کار میره
کارتریج 138 که به جای 140 می ذارید LCLMK هست یعنی Light Cyan نیلی روشن Light Magenta سرخابی روشن و Photo Black مشکی با ساختار Dye داره.
استفاده از کارتریج 138 باعث میشه کیفیت چاپ عکس بالاتر بره چون هم مشکی اون مخصوص عکس هست و هم دو رنگ اضافه داره.
به نظر می رسه رنگ سرخابی و نیلی کارتریج 141 شما تموم شده و به همین دلیل با ترکیب 140 و 141 تنها رنگ مشکی و زرد دارید
اما وقتی 138 و 140 رو میذارید، از رنگ های نیلی روشن و سرخابی روشن 138 هم استفاده میشه و به نظر میرسه که عکس به درستی چاپ شده در صورتی که اگر نیلی و سرخابی 141 سالم می بودن، عکس پررنگ تر می افتاد.
این نظر منه البته و ممکنه اشتباه باشه.
برای اینکه نازل چک بگیرید، کافیه برید تو تنظیمات پرینتر تون و در یکی از سربرگ ها گزینه Nozzle Check رو پیدا کنید. این کار رو وقتی 140 و 141 نصب هست انجام بدید و نتیجه رو بگید. (طرحی مشبک چاپ میشه که سلامت نازل ها و رنگدار بودن اونها رو نشون میده) می تونید این کار رو برای ترکیب 138 و 141 هم انجام بدید.
تو همون صفحه گزینه ای به نام Head Align هم وجود داره که تطابق رنگ ها رو تنظیم می کنه (یعنی اگر مثلا رنگ سبز می خواهید پرینت کنید، رنگ نیلی و زرد دقیقا روی هم چاپ بشن و نه با فاصه که ایجاد هاله کنه.)
بازم می گم که به نظر من رنگ نیلی و سرخابی 141 تموم شده و نیاز به شارژ داره.
هرچه زودتر شارژ کنید بهتره.
موفق باشید

bandary
08-07-2012, 19:54
با توجه به عکسی که گذاشتید، در حالت اول تنها رنگ زرد و مشکی وجود داره
این سه تا دلیل می تونه داشته باشه:
1- اینکه تو تنظیمات پرینترتون کاری کرده باشید که رنگ آبی و قرمز نزنه
اما با توجه به اینکه اعلام نکردید این قضیه رو و اینکه با کارتریج 138 درست میزنه احتمال این دلیل ضعیفه
2- اینکه هد شما خشک شده باشه
اما با توجه به اینکه رنگ زرد رو می زنه و معمولا اگر خشک بشن به یه مقدار خشک میشن احتمال این دلیل هم کمه
3- به نظر من جوهر نیلی و سرخابی تون تموم شده و نیاز به شارژ داره
ببینید،
سیستم جوهر افشان CMYK هست یعنی بر اساس 4 رنگ اصلی Cyan نیلی Magenta سرخابی Yellow زرد و Black مشکی کار می کنه.
کارتریج 141 سه رنگ اصلی یعنی CMY رو داره که ظاهرا سرخابی و نیلی اون تموم شده
کارتریج 140 رنگ مشکی مخصوص متن داره که مقدارش بیشتر از هرکدوم از رنگ های دیگه هست و علاوه بر این ساختار Pigment داره و به همین دلیل برای متن به کار میره
کارتریج 138 که به جای 140 می ذارید LCLMK هست یعنی Light Cyan نیلی روشن Light Magenta سرخابی روشن و Photo Black مشکی با ساختار Dye داره.
استفاده از کارتریج 138 باعث میشه کیفیت چاپ عکس بالاتر بره چون هم مشکی اون مخصوص عکس هست و هم دو رنگ اضافه داره.
به نظر می رسه رنگ سرخابی و نیلی کارتریج 141 شما تموم شده و به همین دلیل با ترکیب 140 و 141 تنها رنگ مشکی و زرد دارید
اما وقتی 138 و 140 رو میذارید، از رنگ های نیلی روشن و سرخابی روشن 138 هم استفاده میشه و به نظر میرسه که عکس به درستی چاپ شده در صورتی که اگر نیلی و سرخابی 141 سالم می بودن، عکس پررنگ تر می افتاد.
این نظر منه البته و ممکنه اشتباه باشه.
برای اینکه نازل چک بگیرید، کافیه برید تو تنظیمات پرینتر تون و در یکی از سربرگ ها گزینه Nozzle Check رو پیدا کنید. این کار رو وقتی 140 و 141 نصب هست انجام بدید و نتیجه رو بگید. (طرحی مشبک چاپ میشه که سلامت نازل ها و رنگدار بودن اونها رو نشون میده) می تونید این کار رو برای ترکیب 138 و 141 هم انجام بدید.
تو همون صفحه گزینه ای به نام Head Align هم وجود داره که تطابق رنگ ها رو تنظیم می کنه (یعنی اگر مثلا رنگ سبز می خواهید پرینت کنید، رنگ نیلی و زرد دقیقا روی هم چاپ بشن و نه با فاصه که ایجاد هاله کنه.)
بازم می گم که به نظر من رنگ نیلی و سرخابی 141 تموم شده و نیاز به شارژ داره.
هرچه زودتر شارژ کنید بهتره.
موفق باشید
بله حرف شما درست بود و رنگ آبی و قرمز رو نمیزد که با گذاشتن کارتریج به مدت 10 دقیقه توی آب جوش و یک هد کلین مشکل برطرف شد چون کارتریج نو بود و مطمدن بودم توش رنگ داره با آب جوش و یک هد کلین درستش کردم
ممنون از راهنمائیتون

m_2t_ab
08-07-2012, 22:09
بله حرف شما درست بود و رنگ آبی و قرمز رو نمیزد که با گذاشتن کارتریج به مدت 10 دقیقه توی آب جوش و یک هد کلین مشکل برطرف شد چون کارتریج نو بود و مطمدن بودم توش رنگ داره با آب جوش و یک هد کلین درستش کردم
ممنون از راهنمائیتون
الحمد لله که مشکل تون رفع شد.
موفق باشید

majidgolizadeh
10-07-2012, 22:58
1- تفاوت جوهر فوتو با جوهر متن در نوع اون هست،‌جوهر مشکی فوتو Dye Base هست و جوهر مشکی متن Pigment هست که به خاطر ساختار این دو جوهر دو کاربرد متفاوت عکس و متن داره.
طبیعتا وقتی با پرینتر تون عکس چاپ می کنید بطور خودکار از مشکی عکس و وقتی متن چاپ می کنید از مشکی متن استفاده می کنه.
این مقاله خیلی خوبه، حتما بخونیدش:

انواع جوهر پرینترهای جوهر افشان کوچک (Dye Base و Pigment Base) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- نوع هد پرینتر های کانن و اچ پی یکی هست و ترمال یا گرمایی هست و به این دلیل اغلب جوهر های ایندو به هم می خورن. (البته در Pigment و Dye بودنشون باید دقت کنید) برخلاف اپسون که هد پیزوالکتریک داره و جوهر هاش با ایندو تفاوت داره.
گرچه اگر جوهر مخصوص پرینتر خودتون گیر بیارید بهتره اما گمان نمی کنم استفاده از جوهر مشکی فوتو کانن در اچ پی مشکلی ایجاد کنه.
در مورد رنگ کاتریج هم گمان می کنم اشتباه می کنید چون در سیستم چاپ 5 رنگه اصلا قهوه ای نداریم و رنگ هایی که داریم نیلی، سرخابی، زرد، مشکی عکس و مشکی متن هست و مشکی هاش هم کاملا مشکی باید باشن و نه قهوه ای.
موفق باشید.

جواب بالا رو دوستمون m_2t_ab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تو تاپیک 986 برای من نوشت من هم کارتریج 5 که PhotoBlack هست رو با جوهر مشکی مارک WWM مدل C11/B که گوشه اش Dye-Based نوشته شده شارژ کردم.
ولی...................................ولی
الان بجای رنگ قرمز قهوه ای پرینت میزنه.
بابا یکی بگه جوهر PhotoBlack رو من چجوری تهیه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟
پرینتر من HP Photosmart Premium C310a که 5کارتریج داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m_2t_ab
10-07-2012, 23:21
1- تفاوت جوهر فوتو با جوهر متن در نوع اون هست،‌جوهر مشکی فوتو Dye Base هست و جوهر مشکی متن Pigment هست که به خاطر ساختار این دو جوهر دو کاربرد متفاوت عکس و متن داره.
طبیعتا وقتی با پرینتر تون عکس چاپ می کنید بطور خودکار از مشکی عکس و وقتی متن چاپ می کنید از مشکی متن استفاده می کنه.
این مقاله خیلی خوبه، حتما بخونیدش:

انواع جوهر پرینترهای جوهر افشان کوچک (Dye Base و Pigment Base) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- نوع هد پرینتر های کانن و اچ پی یکی هست و ترمال یا گرمایی هست و به این دلیل اغلب جوهر های ایندو به هم می خورن. (البته در Pigment و Dye بودنشون باید دقت کنید) برخلاف اپسون که هد پیزوالکتریک داره و جوهر هاش با ایندو تفاوت داره.
گرچه اگر جوهر مخصوص پرینتر خودتون گیر بیارید بهتره اما گمان نمی کنم استفاده از جوهر مشکی فوتو کانن در اچ پی مشکلی ایجاد کنه.
در مورد رنگ کاتریج هم گمان می کنم اشتباه می کنید چون در سیستم چاپ 5 رنگه اصلا قهوه ای نداریم و رنگ هایی که داریم نیلی، سرخابی، زرد، مشکی عکس و مشکی متن هست و مشکی هاش هم کاملا مشکی باید باشن و نه قهوه ای.
موفق باشید.

جواب بالا رو دوستمون m_2t_ab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تو تاپیک 986 برای من نوشت من هم کارتریج 5 که PhotoBlack هست رو با جوهر مشکی مارک WWM مدل C11/B که گوشه اش Dye-Based نوشته شده شارژ کردم.
ولی...................................ولی
الان بجای رنگ قرمز قهوه ای پرینت میزنه.
بابا یکی بگه جوهر PhotoBlack رو من چجوری تهیه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟
پرینتر من HP Photosmart Premium C310a که 5کارتریج داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام دوست من
ظاهرا جوهر درستی انتخاب کردید (جوهرتون مال کانن هست یا اچ پی؟) این جوهر رو هم احتمال زیاد تو کارتریج درست ریختید، اما گاهی کثیف بود هد باعث میشه رنگ ها قاطی بشن.
ضمنا شما از کجا فهمیدید که رنگ قرمز رو قهوه ای پرینت می گیره؟ آخه بسیار پیش میاد که به دلیل کالیبره (هماهنگ) نبودن مانیتور با پرینتر، حتی در صورت سلامت کامل هردو، اون چیزی که پرینت میشه، دقیقا با اون چیزی که تو مانیتور دیده میشه یکی نیست.
بهترین راهی که میشه از طریق اون سلامت هد و رنگ ها رو فهمید نازل چک هست.
شما نازل چک بگیرید و اگر نتیجه مطلوب نبود هد کلین کنید و باز هم نازل چک بگیرید. اگر باز هم مطلوب نبود این کار رو چند بار تکرار کنید و نتیجه رو بگید.
البته گاهی اوقات جوهر ها یک مقدار کمی با جوهر اصلی تفاوت دارن اما خیلی زیاد نیست که بخواد اذیت کنه، به عنوان مثال خوندن مقاله زیر رو به شما پیشنهاد می کنم:

نتایج آزمایش جوهرهای موجود در بازار ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

Cna_1
11-07-2012, 11:05
سلام من پرینتر hp photosmart 7510e دارم
جوهر های شرکتیش تموم شد
و من چون چاپ زیاد دارم نمی تونم برم 20 تومن پول هر جوهر (100 ت هر 5 تاش) بدم هر دفعه
به این پرینتر مخزن میشه زد ؟
---
ازین جوهر های قابل شارژم خریدم پشیمون شدم
این گزینه رو پیشنهاد ندید

ممنون میشم سریع تر جواب بدید کارم لنگه

m_2t_ab
11-07-2012, 11:45
سلام من پرینتر hp photosmart 7510e دارم
جوهر های شرکتیش تموم شد
و من چون چاپ زیاد دارم نمی تونم برم 20 تومن پول هر جوهر (100 ت هر 5 تاش) بدم هر دفعه
به این پرینتر مخزن میشه زد ؟
---
ازین جوهر های قابل شارژم خریدم پشیمون شدم
این گزینه رو پیشنهاد ندید

ممنون میشم سریع تر جواب بدید کارم لنگه
سلام دوست من
منظور شما از جوهر های قابل شارژ چیه؟
آخه مخزن هم کاری مشابه کارتیج قابل شارژ انجام میده با این تفاوت که جوهر رو به جای اینکه با سرنگ تو کارتریج بریزید با لوله از مخزن کشیده میشه.
البته برای پرینتر های اچ پی من خیلی مخزن رو پیشنهاد نمی کنم و بهتره همون کارتریح قابل شارژ تهیه کنید (نمی دونم که کارتریج های خودش شارژ میشه یا نه)
مخزن هم هست براش تو دنیا!
اما اینکه تو ایران باشه، بازم نمی دونم.
موفق باشید

majidgolizadeh
11-07-2012, 16:48
سلام دوست من
ظاهرا جوهر درستی انتخاب کردید (جوهرتون مال کانن هست یا اچ پی؟) این جوهر رو هم احتمال زیاد تو کارتریج درست ریختید، اما گاهی کثیف بود هد باعث میشه رنگ ها قاطی بشن.
ضمنا شما از کجا فهمیدید که رنگ قرمز رو قهوه ای پرینت می گیره؟ آخه بسیار پیش میاد که به دلیل کالیبره (هماهنگ) نبودن مانیتور با پرینتر، حتی در صورت سلامت کامل هردو، اون چیزی که پرینت میشه، دقیقا با اون چیزی که تو مانیتور دیده میشه یکی نیست.
بهترین راهی که میشه از طریق اون سلامت هد و رنگ ها رو فهمید نازل چک هست.
شما نازل چک بگیرید و اگر نتیجه مطلوب نبود هد کلین کنید و باز هم نازل چک بگیرید. اگر باز هم مطلوب نبود این کار رو چند بار تکرار کنید و نتیجه رو بگید.
البته گاهی اوقات جوهر ها یک مقدار کمی با جوهر اصلی تفاوت دارن اما خیلی زیاد نیست که بخواد اذیت کنه، به عنوان مثال خوندن مقاله زیر رو به شما پیشنهاد می کنم:

نتایج آزمایش جوهرهای موجود در بازار ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید
بله جوهر من برای انواع کانن روش نوشته شده.د ر ضمن تازه داشت PhotoBlackتموم میشد که من این جوهر رو توش ریختم
من فکر کنم نازل چک گرفتم(Algin Printer) ولی فقط رنگ ابی و مشکی تو رنگها است ولی وقتی Print Quality گرفتم تمام رنگها بود اما بازم قرمز رو بین قهوه ای و البالویی میزنه.
من چند بار کلین هد هم زدم و کارتریجهام خیلی نوند وبای اولین بار که شارژ میشند
من فکر کنم ته مانده رنگ PhotoBlackبا این مشکی که گفتم قاطی شده و این مشکل رو ایجا د کرده باید منتظر باشم کاملا" تخلیه بشه و مجددا" شارژ کنم شاید و اونم شاید رنگ قرمز بده
ایا راه بهتر ی داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m_2t_ab
11-07-2012, 20:33
ببینید، من دقیق متوجه مشکل شما نشدم!
الان شما با رنگ قرمز مشکل دارید یا با مشکی؟
نکته اول:
شما بر چه اساسی می گید رنگ چاپ شده اشتباهه؟ آخه ممکنه رنگ درستی باشه. درواقع نکته اینجاست که سیستم پرینتر CMYK هست و Magenta یا همون سرخابی داره برخلاف سیستم RGB که Red یا قرمز داره.
بهترین راه برای اینکه بفهمید رنگ ها رو درست میزنه اینه که یک نمونه عکس یا سند که قبلا پرینت گرفتید رو الان دوباره پرینت بگیرید و مقایسه کنید. البته صد در صد نباید مشابه باشند که تو مقاله بالایی اشاره شده به دلیلش.
نکته دوم:
شما Algin Printer گرفتید و نه نازل چک و طبیعیه که بعضی از رنگ ها چاپ نشن، درواقع کار این دوتا تفاوت داره (خواستید بگید تا توضیح بدم)
این عکس رو می تونید پرینت بگیرید تا رنگ رو جداگانه ببینید:
این مقاله در مورد سیستم CMYK توضیحات خوبی داده، خوندش رو پیشنهاد می کنم:
CMYK color model ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشید

majidgolizadeh
12-07-2012, 07:21
من با رنگ قرمز مشکل دارم
در ضمن نازل چک تو اپسون داره ولی تو تنظیمات hpمن ندیدم
دیشب من یک سری کار پرینت داشتم که توش رنگ قرمز هم بود اول قهوه ای میزد تا اینکه در وسطهای کار تبدیل به قرمز شد .من فکر کنم جوهر ته مانده تو فتوبلک مشکل بوده من کارتریجهامو مجددا" شارژ کردم تقریبا" الان مشکلی نیست.
عکسی ر و که دادید من پرینت گرفتم و تناژ رنگها دقیقا" پرینت شده الان راحت قرمز هم پرینت میشه ولی در مورد اچ پی توضیح بدین من کجا برم و نازل چک بگیرم و چه فرمانی به پرینتر بدم.
در ضمن Algin Printe پس چیه؟مدل HP Photosmart Premium C310a
اگر اطلاعاتی در موردجوهر MIR-AUS داری برام بذار من از اون استفاده میکنم(البته به جز برای فتو بلک) و راضی هستم نمایندگی اون هم طبقه سوم بازار کامپیوتر ایرانه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون از راهنمایی

m_2t_ab
12-07-2012, 14:28
من با رنگ قرمز مشکل دارم
در ضمن نازل چک تو اپسون داره ولی تو تنظیمات hpمن ندیدم
دیشب من یک سری کار پرینت داشتم که توش رنگ قرمز هم بود اول قهوه ای میزد تا اینکه در وسطهای کار تبدیل به قرمز شد .من فکر کنم جوهر ته مانده تو فتوبلک مشکل بوده من کارتریجهامو مجددا" شارژ کردم تقریبا" الان مشکلی نیست.
عکسی ر و که دادید من پرینت گرفتم و تناژ رنگها دقیقا" پرینت شده الان راحت قرمز هم پرینت میشه ولی در مورد اچ پی توضیح بدین من کجا برم و نازل چک بگیرم و چه فرمانی به پرینتر بدم.
در ضمن Algin Printe پس چیه؟مدل HP Photosmart Premium C310a
اگر اطلاعاتی در موردجوهر MIR-AUS داری برام بذار من از اون استفاده میکنم(البته به جز برای فتو بلک) و راضی هستم نمایندگی اون هم طبقه سوم بازار کامپیوتر ایرانه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون از راهنمایی
خوب، الحمد لله، ظاهرا هد تون خیلی کثیف بوده و باید بیشتر هد کلین می کردید تا جوهر بیشتری خارج بشه، اما در عوض با چاپ این مشکل رفع شده.
من یا اچ پی خیلی کار نکردم اما اگر تو تنظیمات پرینتر تون نیست، تو نرم افزار هایی که باهش نصب شده دنبالش بگردید، مثل HP Solution Center یا بقیه اش.
Align کردن هد به این معناست که اگر یک نقطه قرار مثلا سبز بشه، باید سه زرد و نیلی و احتمالا مشکی باهم رو یه نقطه چاپ بشن و نه جا به جا و با فاصله، این عمل همین تنظیم رو انجام میده.
من تا به حال از جوهری که گفتید استفاده نکردم ولی از جوهر پارت تکنیک استفاده کردم و خیلی راضی بودم.
موفق باشید

majidgolizadeh
12-07-2012, 15:24
متشکر از راهنماییتون

m_2t_ab
12-07-2012, 18:27
متشکر از راهنماییتون
خواهش می کنم دوست من
موفق باشید

jan cristof
29-07-2012, 08:37
سلام دوستان
پرینتر اپسون sx 130 بعد از جایگزین کارتریج با نو ع شارژری و جوهر InkTek ، به هم ریخته و هر سه رنگ رو نمیزنه. یعنی فقط مشکی عمل میکنه، دو سه بار هد کلین شده 24 ساعت هم به حال خودش رها بوده ، ولی نتیجه هیچ.. مشکل کجاست جای بخصوصی هوا گرفته.
از نوع جوهر میتونه باشه.. جوهر مخصوص اپسون هست ولی مدل رو اپسون T50 و C79 اعلام کرده.. فروشنده میگفت فرقی نمیکنه ولی من به جوهر و غلظتش شک دارم.. ممنون میشم که راهنمایم کنید.. بد جور اعصاب زده :13:

m_2t_ab
29-07-2012, 13:15
سلام دوستان
پرینتر اپسون sx 130 بعد از جایگزین کارتریج با نو ع شارژری و جوهر InkTek ، به هم ریخته و هر سه رنگ رو نمیزنه. یعنی فقط مشکی عمل میکنه، دو سه بار هد کلین شده 24 ساعت هم به حال خودش رها بوده ، ولی نتیجه هیچ.. مشکل کجاست جای بخصوصی هوا گرفته.
از نوع جوهر میتونه باشه.. جوهر مخصوص اپسون هست ولی مدل رو اپسون T50 و C79 اعلام کرده.. فروشنده میگفت فرقی نمیکنه ولی من به جوهر و غلظتش شک دارم.. ممنون میشم که راهنمایم کنید.. بد جور اعصاب زده :13:

سلام
دستگاهتون تانک داره؟
اگه داره هواگیری کردین؟

jan cristof
29-07-2012, 14:25
سلام
دستگاهتون تانک داره؟
اگه داره هواگیری کردین؟

سلام ممنون
نه تانک نداشته تقریبا بعد از کارتریج اصلی خودش تصمیم به گذاشتن کارتریج قابل شارژ گرفتم از همین چینی های بازار با همان جوهر نامبرده، ولی امروز یه کاری کردم کارتریج هارو در آوردم با یک پیچ گوشتی باریک اون سوزن های کارتریج رو کمی فشار دادم بغیر از مشکی و کمی سایان هیچ کدام از سوزنهاش رنگی نمیآمد. بعد از کمی تکان وحرکت آرام سوزن ها باز شدند بغییر از رنگ زرد.. عجیب بود سوزن رو تا ته میدادم داخل ولی دریغ از کمی نم رنگ. بالاخره بستم گفتم شاید بعد کلین باز بشه.. ولی کلین و چک نازل هم انجام شد سایان آمد ولی مجنتا بهتر بود همراه با چند نازل گرفته ولی زرد فقط در حد چند نقطه محو.. حالا بعد از این حکایت دو سوال
1. چگونه راه کارتریج زرد رو باز کنم؟؟؟
2. باتوجه به چک نازل آیا گرفتگی نازل در مجنتا دارم؟؟ چون راه رنگ خوب بود ( هرچند که دستگاه فقط 3 روز با کارتریج قبلی که دستگاه اعلام تعویض داد سر کرد و این زمان برای گرفتگی نازل منطقی بنظر نمیآد)
یکی دوسوال دیگه هم دارم ولی ترجیحا برای رفع سر درد برای شما بعدا میپرسم
از راهنمایی شما سپاسگذارم

m_2t_ab
30-07-2012, 00:55
سلام ممنون
نه تانک نداشته تقریبا بعد از کارتریج اصلی خودش تصمیم به گذاشتن کارتریج قابل شارژ گرفتم از همین چینی های بازار با همان جوهر نامبرده، ولی امروز یه کاری کردم کارتریج هارو در آوردم با یک پیچ گوشتی باریک اون سوزن های کارتریج رو کمی فشار دادم بغیر از مشکی و کمی سایان هیچ کدام از سوزنهاش رنگی نمیآمد. بعد از کمی تکان وحرکت آرام سوزن ها باز شدند بغییر از رنگ زرد.. عجیب بود سوزن رو تا ته میدادم داخل ولی دریغ از کمی نم رنگ. بالاخره بستم گفتم شاید بعد کلین باز بشه.. ولی کلین و چک نازل هم انجام شد سایان آمد ولی مجنتا بهتر بود همراه با چند نازل گرفته ولی زرد فقط در حد چند نقطه محو.. حالا بعد از این حکایت دو سوال
1. چگونه راه کارتریج زرد رو باز کنم؟؟؟
2. باتوجه به چک نازل آیا گرفتگی نازل در مجنتا دارم؟؟ چون راه رنگ خوب بود ( هرچند که دستگاه فقط 3 روز با کارتریج قبلی که دستگاه اعلام تعویض داد سر کرد و این زمان برای گرفتگی نازل منطقی بنظر نمیآد)
یکی دوسوال دیگه هم دارم ولی ترجیحا برای رفع سر درد برای شما بعدا میپرسم
از راهنمایی شما سپاسگذارم

منظورتون از سوزن کارتریج چیه؟ می تونید ازش عکس بذارید؟ نکنه کانکتور های چیپ کارتریج رو می گید که رو نگهدانده هد هست؟ اونا نباید هم رنگ بدن!
اما یه نکته اینکه جوهر خوبی انتخاب نکردید، من بهتون پارت تکنیک رو توصیه می کنم.
لطفا از اونجایی که توش پیچ گوشتی کردن عکس بذارید ببینم کجا بوده!
ضمنا بی زحمت عمساتون رو کم حجم کنید که اینترنتمون نپکه!
ممنونم

روح اله1990
30-07-2012, 01:46
سلام. اقا محمد.چندتا سوال دارم که جواباشو ندیدم.
1.از کجا بفهمیم که کارتریج سالمه یا نه؟
2.فرق کارتریج اصله یا غیر اصل؟
3.جای خاصی واسه خرید در نظر داین که بشه این کارتریج(ایشاله که نسوخته باشه) و رنگ و این ور چیزا رو خرید؟
مدل پرینتر من :hp officej3680

jan cristof
30-07-2012, 14:08

دوست عزیز منظور همون خروجی و محل تزریق کارتریج به هده . یه قطعه باریک متحرک است که با فشار دادن بهش حرکت میکنه یعنی همون کاری که وقتی کارتریج جا میوفته فرو میره و مثل شیر باز میشه. البته این کارتریج مستعمل بود که تونستم عکس بندازم

جوهر خریداری شده هم اینها هستند، که دو نوع بود که به گفته فروشنده این یکی کره ای اصل بودند و دیگیری هم همین مارک و چینی
در حرکت بعدی پرینتر که امروز تجربه شد سایان که دیروز باز و آن دورنگ مجنتا و زرد قطع بود امروز بر عکس شده یعنی این دورنگ کاملا صحیح چک نازل شده ولی سایان اصلا نمیزند.. این هم اندر عجایب این حکایت
ولی در نوشته ای که یکی از یوزرهای چاپگرهای اپسون خواندم نکته جالبی که یواش یواش دارم بهش میرسم این بود که چاپگرهای اپسون به حرکت و جا بجایی حساس هستند و در صورت جابجایی باید چند ساعتی رو درجا و بیکار رها کرد. در غیر اینصورت رفتارهای شبیه همین مشکل بنده هویدا میشه. از اینکه یهو آن دورنگ بعد از مدتی راه افتاد و این یکی از کار افتاد با گفته های ایشون شباهتهای زیادی داره. حالا پرینتر در حال استراحته.. نتیجه رو بعدا اعلام میکنم.. امیدوارم که همین باشه وتجربه ای خوب برای دیگر دوستان داشته باشیم

jan cristof
30-07-2012, 14:23
مشکل حل نشده، :sad:

softkadeh
30-07-2012, 23:40
سلام

پرینتر با درایوی که ویندوز میشناسه پرینت میکرد دیروز بعد درایورشو دانلود کردم نصب کردم دیگه برگه سفید میده بیرون وقتی دستور چاپ میزنی . اون progress چاپ رو هم نشون میده کامل . یعنی اینکه انگاه جوهر نمیرسه .
هد کلین هم کردم . نازل چک هم میگیرم همینه .
مشکل از کجاست ؟

البته با درایور ویندوز هم خوب چاپ نمیکرد . رنگها قاتی پاتی بود .

تاپیک زدم کسی جواب نداد

softkadeh
30-07-2012, 23:41
سلام

پرینتر با درایوی که ویندوز میشناسه پرینت میکرد دیروز بعد درایورشو دانلود کردم نصب کردم دیگه برگه سفید میده بیرون وقتی دستور چاپ میزنی . اون progress چاپ رو هم نشون میده کامل . یعنی اینکه انگاه جوهر نمیرسه .
مشکل از کجاست ؟

تاپیک زدم کسی جواب نداد

m_2t_ab
31-07-2012, 05:13
سلام. اقا محمد.چندتا سوال دارم که جواباشو ندیدم.
1.از کجا بفهمیم که کارتریج سالمه یا نه؟
2.فرق کارتریج اصله یا غیر اصل؟
3.جای خاصی واسه خرید در نظر داین که بشه این کارتریج(ایشاله که نسوخته باشه) و رنگ و این ور چیزا رو خرید؟
مدل پرینتر من :hp officej3680
سلام دوست من (الان من جواب بدم، مشکلی داره؟!!! محمد آقا سرشون شلوغه و کم تشریف میارن اینجا)
اگر کارتریج به طور صحیح رو پرینتر کار کنه یعنی سالمه و اگر غیر از این هست مشکلش رو بفرمایید تا شاید بشه حلش کرد.
کارتریج های کانن که اصل ژاپن هستن و جای دیگه هم نمی زنه چون تکنولوژی اش رو نداره در مورد اچ پی نمی دونم اما کارتریح هایی که هد رو ی کارتریج هست معمولا فقط اصل هستن و کارتریج هایی که از هد جدا هستن مدل های تقلبی هم دارن.
موفق باشید

دوست عزیز منظور همون خروجی و محل تزریق کارتریج به هده . یه قطعه باریک متحرک است که با فشار دادن بهش حرکت میکنه یعنی همون کاری که وقتی کارتریج جا میوفته فرو میره و مثل شیر باز میشه. البته این کارتریج مستعمل بود که تونستم عکس بندازم

جوهر خریداری شده هم اینها هستند، که دو نوع بود که به گفته فروشنده این یکی کره ای اصل بودند و دیگیری هم همین مارک و چینی
در حرکت بعدی پرینتر که امروز تجربه شد سایان که دیروز باز و آن دورنگ مجنتا و زرد قطع بود امروز بر عکس شده یعنی این دورنگ کاملا صحیح چک نازل شده ولی سایان اصلا نمیزند.. این هم اندر عجایب این حکایت
ولی در نوشته ای که یکی از یوزرهای چاپگرهای اپسون خواندم نکته جالبی که یواش یواش دارم بهش میرسم این بود که چاپگرهای اپسون به حرکت و جا بجایی حساس هستند و در صورت جابجایی باید چند ساعتی رو درجا و بیکار رها کرد. در غیر اینصورت رفتارهای شبیه همین مشکل بنده هویدا میشه. از اینکه یهو آن دورنگ بعد از مدتی راه افتاد و این یکی از کار افتاد با گفته های ایشون شباهتهای زیادی داره. حالا پرینتر در حال استراحته.. نتیجه رو بعدا اعلام میکنم.. امیدوارم که همین باشه وتجربه ای خوب برای دیگر دوستان داشته باشیم
بله، عجیبه!
اما کلا اپسون اینطوریه! اذیت زیاد داره. البته جوهر بد هم قضیه رو تشدید می کنه و در مورد شما اتفاق افتاده.
من هم برای پرینتر کانن و هم اپسون از جوهر پارت تکنیم استفاده مردم و صد و بیست درصد راضی بودم، اصلا کارتریج کاننم خراب شده بود از جوهر گاما که پارت که توش ریختم بعد یه مدت درست شد. جوهر واقعا عالی ای هست.
یه تاپیک زدم، می تونید اونجا نظرتون رو راجع به جوهرا بگید:
راهنمای خرید جوهر برای انواع پرینترهای جوهرافشان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من پیشنهاد می کنم با استفاده از آموزش زیر کارتریج هاتون رو دوباره شارژ کنید و بعد دوباره هد کلین کنید و نتیجه رو اعلام کنید:

آموزش پر کردن کارتریج قابل شارژ (Refillable Cartridge) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

سلام

مشکل از کجاست ؟

تاپیک زدم کسی جواب نداد
سلام دوست من
دستگاهتون رو روی یه سیستم دیگه امتحان کنید تا مطمئن بشید که مشکل از دستگاه هست یا از کامپیوتر.
موفق باشید

makmakf
31-07-2012, 09:40
سلام دوستان
من دنبال راهنمای باز کردن پرینتر HP Deskjet F2400 هستم
هرچی گشتم پیدا نکردم
میشه رانمایی کنید
مرسی

aaeiria
31-07-2012, 10:26
سلام دوستان
پرینتر من hp f2280 جوهرافشانه
می خواستم کاتریج هاش رو شارژ کنم. به نظرتون از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خرید کنم یا نه؟

m_2t_ab
31-07-2012, 23:00
سلام دوستان
پرینتر من hp f2280 جوهرافشانه
می خواستم کاتریج هاش رو شارژ کنم. به نظرتون از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خرید کنم یا نه؟

سلام دوست من
من یک بار از جوهر مشکی گاما استفاده کردم و کارتریجم سوخت.
به شما پیشنهاد می کنم جوهر پارت تکنیک بگیرید.
ممنونم

aaeiria
01-08-2012, 00:04
سلام
فروشگاه اینترنتی معتبر سراغ دارید که تهیه کنم؟

m_2t_ab
01-08-2012, 00:18
سلام
فروشگاه اینترنتی معتبر سراغ دارید که تهیه کنم؟

من فقط همون گاما رو از طریق اینترنت خریدم که الان پشیمونم.
پیشنهاد می کنم حضوری خرید کنید و یا یکی از آشناهاتون بخره و براتون بفرسته.
پارت تکنیک یادتون نره.
موفق باشید

makmakf
01-08-2012, 22:00
سلام دوستان
کارتریج hp 920 xl قایل شارژ هست؟
بهترین رنگ چی برای شارژ این کارتریج البته اگه میش شارژ کزد؟
مرسی

jan cristof
01-08-2012, 23:03
دوستان پرینترم درست شد، چندین عکس رو هم پرینت گرفتم که همگی کیفیت خیلی خوبی دارن. ظاهرا همان تجربه صبر و حوصله برای جا افتادن رنگ و کارتریج در اینجا هم صدق میکرد، البته خب مشکل گرفتگی رنگ از مجرای کارتریج هم بود که درستش کردم، ولی برای اپسون دارها این هم تجربه دیگه کوچکیست، دوستانی که پرینتر اپسون دارن با کمی صبر و حوصله ، مشابه این مشکلات رو ندارند
ممنون

m_2t_ab
02-08-2012, 00:09
سلام دوستان
کارتریج hp 920 xl قایل شارژ هست؟
بهترین رنگ چی برای شارژ این کارتریج البته اگه میش شارژ کزد؟
مرسی

سلام دوست من
بله شارژ میشه.
این هم آموزش شارژ:
اینا هم خوبن:
جوهر هم من پارت تکنیک رو پیشنهاد می کنم.
اگر پیدا نشد WOX و WWM هم خوبن.
من از مارک گاما و اینک تک راضی نبودم.
موفق باشید

دوستان پرینترم درست شد، چندین عکس رو هم پرینت گرفتم که همگی کیفیت خیلی خوبی دارن. ظاهرا همان تجربه صبر و حوصله برای جا افتادن رنگ و کارتریج در اینجا هم صدق میکرد، البته خب مشکل گرفتگی رنگ از مجرای کارتریج هم بود که درستش کردم، ولی برای اپسون دارها این هم تجربه دیگه کوچکیست، دوستانی که پرینتر اپسون دارن با کمی صبر و حوصله ، مشابه این مشکلات رو ندارند
ممنون
به سلامتی
موفق باشید

softkadeh
02-08-2012, 23:48
سلام دوست من
دستگاهتون رو روی یه سیستم دیگه امتحان کنید تا مطمئن بشید که مشکل از دستگاه هست یا از کامپیوتر.
موفق باشید
تست کردم دوست من . حل نشده .

yeganeh6702277
04-08-2012, 10:10
سلام.از آموزشتون ممنون.
من 2 تا کارتریج با شماره های 78و45دارم که تو شارزش به مشکل خوردم.
اگه اطلاعاتی در این باره دارید ممنون میشم در اختیارم بزارید.
با تشکر

m_2t_ab
04-08-2012, 11:39
سلام.از آموزشتون ممنون.
من 2 تا کارتریج با شماره های 78و45دارم که تو شارزش به مشکل خوردم.
اگه اطلاعاتی در این باره دارید ممنون میشم در اختیارم بزارید.
با تشکر

سلام دوست من
بیشتر راجع به مشکل تون توضیح بدید.
ممنونم

KOTLAS888
05-08-2012, 04:47
این کیتو ازکجا خریدی من شهرستانم چطورسفارش بدم

alpha_cafe
06-08-2012, 16:20
یه سوال دارم
من یدونه hp مدل mp250 دارم ولی وقتی شارژش کردم درش روباز کردم منظور درروی کارتریجه و لیقه هاشو درآوردم و اونو توی محلول شیشه شور انداختم و دوباره جوهر توش ریختم آیا مشکلی داره ؟ ولی دیگه هواگیری نکردم و اینکه چطوری موقع چاپ مقدار جوهر باقی مونده رو سیستم نشون نمی ده انگاراینکه میدونه کارتریج رو دستکاری کردیم /

m_2t_ab
06-08-2012, 23:56
یه سوال دارم
من یدونه hp مدل mp250 دارم ولی وقتی شارژش کردم درش روباز کردم منظور درروی کارتریجه و لیقه هاشو درآوردم و اونو توی محلول شیشه شور انداختم و دوباره جوهر توش ریختم آیا مشکلی داره ؟ ولی دیگه هواگیری نکردم و اینکه چطوری موقع چاپ مقدار جوهر باقی مونده رو سیستم نشون نمی ده انگاراینکه میدونه کارتریج رو دستکاری کردیم /

عجب کاری!!!
دستگاهتون احتمالا کانن نیست؟ (آخه کانن هم یه مدل با همین نام داره)
نیازی به این کار نبود و درواقع نباید این کار رو می کردید، اما نیاز به هواگیری هم نیست.
این کارتریجا چون برای یه بار مصرف طراحی شدن، دیگه مقدار جوهر رو بعد از شارژ نشون نمی دن و باید خودتون حواستون به تموم شدن جوهر باشه.
موفق باشید

Cna_1
07-08-2012, 08:34
اين مدل 4 تا كارتريج داره مشكي-زرد-آبي-قرمز
قيمت 4 تا كارتريج دستگاه بيش از 60 هزار تومان ميشه پس بايد شارژ كنيد. قابل شارژ هست اما شارژش مثل آموزش اين تاپيك نيست و نيازي به كيت شارژ هم نداره خيلي راحت با سرنگ رنگ مي ريزيد داخلش.
عيب بزرگش براي كاربر خانگي اينه كه اگه هدش خشك بشه ديگه مثل اون كارتريج ها نيست كه اگه خشك بشه با دستمال و آب داغ و كيت شارژ بشه راهش انداخت در مواردي ممكنه حتي نياز باشه براش هد خريد كه به اندازه كل قيمت پرينتر هست و به صرفه نيست.
پس اگه نميذاريد هيچ وقت مدت طولاني بدون پرينت بمونه بگيريد.

سلام
میشه منو راهنمایی کنین نم یکم گیج شدم
یعنی پرینترهای جوهر افشان دو دسته اند ؟ اینهایی که با کیت شارژ مشکل خشک شدن رنگ و هدشون حل میشه و اونهایی که اگه خشک شه نمی شه کاریش کرد باید هد رو عوض کرد ؟
از کجا میشه فهمید فلان پرینتر کدوم ازین 2 حالت بالاست ؟

Cna_1
07-08-2012, 08:54
سوال بالا رو اگه کسی سر در میاره جواب بده خواهشا

Cna_1
07-08-2012, 09:47
از اب جوش استفاده نکن.اگه هد رو کارتریج است.
زیر هد رو با حلال بیرونی هد 1میل تا 2 میل روش بریز بزار به خورد جوهر بره.بعد با دستمال زیرشو بکش.
و با کیت مخصوص هواگیری کن.
اگذ امکانات نداری از الکل 70 درصد استفاده کن.
کیت مخصوص چیه ؟
پرینتر من اچ پی فتو اسمارت هست هدش رو کارتریجشه ؟

mohsenmas
09-08-2012, 12:14
سلام.جوهر پرینتر دیروز خشک شده گذاشتمش تو آب جوش تقریبا 90 درصد راه افتاد.دوباره امروز جوهر خشک شد سفید میزنه.تازه شارژ کردم.راهنمایی کنید؟

realty
11-08-2012, 15:24
سلام می خواستم لطف کنید به این سؤال من پاسخ بدید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و این که این اتصال های پشت هید آیا برق به کارتریج می رساند یا دیتا؟

mohsenmas
16-08-2012, 19:30
سلام.جوهر پرینتر دیروز خشک شده گذاشتمش تو آب جوش تقریبا 90 درصد راه افتاد.دوباره امروز جوهر خشک شد سفید میزنه.تازه شارژ کردم.راهنمایی کنید؟

هر روز خشک میشه.راهی هست درستش کنم.

on1404
18-08-2012, 23:54
سلام دوستان عزیز
اول از همه باید بگم انجمن خوب مفیدی
من یه پرنتر canon 6540 دارم که رنگش تموم شده و میخام کارتریج قابل شارژ براش بگیرم حالا سوالی که داشتم اینه که مشکلات این کارتریج چیه و از همه مهمتر چجوری باید با هاش کارکنم و کارتریج را شارژ کنم
ممنون میشم اگه کسی من را راهنمایی کنه چون واقعا هزینه خریدش واسم سخت بود و میترسم براش مشکلی پیش بیاد ولی از طرف دیگه توانایی خرید کارتریچ اصلی را هم ندارم.
لطفا راهنمایی کنید.

Remix62
19-08-2012, 17:39
با سلام به همه دوستان من یک HP PhotoSmart Premiume c309g دارم میخواستم بدونم کارتریجش دقیقا چطوری شارژ میشه یک جا خوندم باید سوزن سرنگ رو داخل قسمت ابری کارتریج فرو کرد ولی فروشنده بهم گفته بود فقط باید جوهر رو رو قسمت ابری بچکونم .سوال دیگه اینه که فروشنده بهم جوهر InkTek داد گفت بهترین جوهر بازاره آیا این صحت داره؟

mehran gorji
19-08-2012, 18:09
با سلام به همه دوستان من یک HP PhotoSmart Premiume c309g دارم میخواستم بدونم کارتریجش دقیقا چطوری شارژ میشه یک جا خوندم باید سوزن سرنگ رو داخل قسمت ابری کارتریج فرو کرد ولی فروشنده بهم گفته بود فقط باید جوهر رو رو قسمت ابری بچکونم .سوال دیگه اینه که فروشنده بهم جوهر InkTek داد گفت بهترین جوهر بازاره آیا این صحت داره؟

inktec جوهر کره ای مرغوبی است برای این دستگاه اما بهتر هم وجود دارد.

با همین شارژ کن.

metallmetaller
21-08-2012, 16:41
برای پر کردن کارتریج حتما باید کیت باشه یعنی نمیشه همین طور مستقیم جوهرو با سرنگ ریخت داخلش وی ه چیز دیگه این کیتها برای کارتریجهای مختلف فرق داره؟؟یعنی اگر بخوام یدونه بخرم کارتریجمم ببرم؟کیت مناسب برایhp60 مشکی کدوم کیته؟؟

metallmetaller
21-08-2012, 23:03
یه جوون مرد پیدا نمیشه جواب مارو بده؟؟دیگه خسته شدم از بس کارتریجمو بردم دست این دزدها که بدم پر کنن یا نصفه برات پر میکنن یا توش اب میبندن!!!تازگیها طاقچه بالا هم میذارن میگن این کارتریج کوچیکها رو پر نمیکنیم امروز با خوندن صفحه اول این تاپیک و دیدن اینکه چقدر شارژ کارتریج راحته احساس حماقت کردم که دو سال عین احمق ها کارتریجمو میبردم میدادم برام پر میکردن تازه من فقط از رنگ مشکی استفاده میکنم که پر کردن مشکی واقعا راحته

mohammad.t
22-08-2012, 07:17
یه جوون مرد پیدا نمیشه جواب مارو بده؟؟دیگه خسته شدم از بس کارتریجمو بردم دست این دزدها که بدم پر کنن یا نصفه برات پر میکنن یا توش اب میبندن!!!تازگیها طاقچه بالا هم میذارن میگن این کارتریج کوچیکها رو پر نمیکنیم امروز با خوندن صفحه اول این تاپیک و دیدن اینکه چقدر شارژ کارتریج راحته احساس حماقت کردم که دو سال عین احمق ها کارتریجمو میبردم میدادم برام پر میکردن تازه من فقط از رنگ مشکی استفاده میکنم که پر کردن مشکی واقعا راحته

همون صفحه اول و دوم تقريبا همه چيز توضيح داده شده. بله بدون كيت نميشه شارژ كرد. البته منظور از شارژ كه فقط پر كردن نيست منظور اينه كه كيفيت خوبي ارائه بده و تا هواگيري نشه خوب پرينت نمي كنه.
شما شماره كارتريجتون رو بگيد خود فروشنده مي دونه. كيت ها برحسب اندازه قسمت هد كه روي كيت سوار ميشه فرق ميكنن.

amir6m
24-08-2012, 23:05
سلام
واسه چی من که شارژ کردم میتونم پرینت بگیرم ولی تویه برنامه پرینتر که میرم میخوام ببینم که خونه هاش چقدر جوهر داره روی خونه ها علامت سوال میده؟؟
hp photosmart d5363
متشکرم

dashakol67
26-08-2012, 13:26
درخواست کمک جهت شارژ پرینتر جوهر افشان canon ip 3600

با سلام و خسته نباشید فراوان خدمت دوستان و مدیران و متخصصان این سایت بزرگ[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif
مدتی هست جوهر پرینترم تمام شده که شامل 4 رنگ هست.
جوهرش رو تهیه کردم ولی میخواستم بدونم بدون خرید مخزن این نوع پرینتر مستقیما قابل اضافه کردن جوهر هست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](31).gif
متاسفانه مخزن این پرینتر در شیراز نایاب شده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
از دوستان که در این مورد تخصص دارن کمال تشکر را خواهم داشت که در این مورد من رو راهنمایی کنند و اگر فایل آموزشی و ترفندی هست لطف کنن بیان کنند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](8).gif

erfanasheg
26-08-2012, 15:21
سلام
اگه میشه کمکم کنید
من یه پرینتر میخوام که بتونم روی سی دی لیبل بزنم برای همین یه hp c5283 گیر آوردم که کارتریج نداره.یعنی باید یه کارتریج نو بخرم براش
میشه بگید این ستگاه اصلا چطوریه ؟خوب کار میکنه نمی کنه؟
و اینکه مارتریج رو از چه مارکی بگیرم؟
ممنون

arash rashno
26-08-2012, 17:04
درخواست کمک جهت شارژ پرینتر جوهر افشان canon ip 3600

با سلام و خسته نباشید فراوان خدمت دوستان و مدیران و متخصصان این سایت بزرگ[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مدتی هست جوهر پرینترم تمام شده که شامل 4 رنگ هست.
جوهرش رو تهیه کردم ولی میخواستم بدونم بدون خرید مخزن این نوع پرینتر مستقیما قابل اضافه کردن جوهر هست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
متاسفانه مخزن این پرینتر در شیراز نایاب شده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از دوستان که در این مورد تخصص دارن کمال تشکر را خواهم داشت که در این مورد من رو راهنمایی کنند و اگر فایل آموزشی و ترفندی هست لطف کنن بیان کنند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای شارژ کردن کارتریج رو باید یه سوراخ کوچیک کنید
یه سرچی توی گوگل کنید به طور دقیق توضیح داده شده
چون من چند ماه پیش داخل یک فروم عکاسی دیدم توضیح داده بود

erfanasheg
26-08-2012, 20:15
درخواست کمک در مورد پرینتر hp c5283
میخوام بدونم کاتریج رو از چه مارکی بگیرم برای این دستگاه؟

onehellsing
28-08-2012, 22:22
سوالی داشتم خدمت استادان عزیز
من یه پرینتر اچ پی 4500 افیس جت دارم که جوهر سیاهش کمرنگ شد (بعد از پرینت تقریبا 200 کاغذ A5 پشت رو) و من بلافاصله 4 الی 5 سی سی جوهر سیاه با سرنگ از سوراخ اولش از طرف سمت مسی (سوراخ سمت راست) ریختم طوری که نوک سرنگ فقط 2 میلی متر توی اسفنج سفید رنگ فرو رفت به نا به گفته دوستی اگر سوزن رو تا آخر فرو کنم موقع بیرون کشیدن اون اسفنج بالا حرکت میکنه و امکان جداشدن از هد هست هیچ جوهری از سوراخ بالا در نیومد و حتی اسفنج های سفید که از هر 5 سوراخ دیده میشد همونطور سفید موندن دوست متخصصم گفت نباید بیشتر از 4 سی سی پرکنم .... خلاصش بعد شارژ بدون کیت و پاک کردن هد که یه قطره ازش جوهر می چکید پاک کردم گذاشتم سر جاش و خیلی خوب شروع به پرینت کرد تا تقریبا 100 صفحه A5 پشت رو نشده بود که ناگهان هیچی چاپ نکرد و خیلی خیلی کمرنگ شد شاید بشه گفت فقط چند حرف از یه صفحه دیده میشد.... منم در اوردم و نزدیک به 8 سی سی جوهر ریختم همونطور سوزن رو بیشتر از 2 میلی فرو نکردم و این بار جوهر یکم توی سوراخها دیده شد و یکی هم اینکه من تقریبا از هر سوراخ 1 الی 2 سیسی ریختم با اینکه فکر کنم میشد 1 سیسی دیگه ریخت من همون 8 سیسی ایست کردم موضوع اینه که از هد اینبار حتی 1 قطره هم نچکید و با اینکه رو دستمال خط انداخت فقط 2 صفحه پرینت کرد و یهو دیگه بازم چیزی پرینت نکرد.... موضوع چیه وقتی کارتریج رو میگیرم دستم و به دستمال خیس شده با اب مقطر میکشم یکم بعد بخوبی خط میندازه ولی تو پرینتر هیجی به هیچی و مدونم توش حداقل 7 سی سی رو داره

efanr
30-08-2012, 23:00
سلام.
قول داده بودم آموزش شارژ و سرويس پرينترهاي جوهر افشان hp رو براتون بذارم.
اين آموزش مختص اين برند نبوده بلكه پرينترهاي مشابه از ساير برندها و نيز اصول كلي پرينترهاي جوهر افشان رو شامل ميشه.
چون هدف آموزشي بوده كپي برداري هم با ذكر نام انجمن و نويسنده مجاز مي باشد.
اين آموزش با علم به اينكه در سطح ابتدايي بوده و قطعا خالي از اشكالات علمي نيست ارائه مي شود.
پيشاپيش دوستان قصور ناشي از ضعف علمي و بياني رو بر بنده خواهند بخشيد.
خب برويم سر اصل مطلب:
سعي ميكنم آموزش كوتاه و بيشتر با تصوير باشه هر جا نياز به توضيح بود بعدا اضافه ميشه.
اول نماي كلي يك پرينتر جوهر افشان اچ پي رو ببينيد(يك سري از موارد اضافي در اين عكس برداشته شده است بديهي است دستگاه شما كمي بسته تر است ! البته فرقي بين تك كاره يا چند كاره بودن دستگاه نيست)

تصوير اول نماي كلي:

لينك آلترناتيو تصوير :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیديك نوار شيشه اي در تمام پرينترهاي جوهرافشان وجود دارد كه به نوار انكودر مشهور است.
وظيفه آن اعلام موقعيت هد دستگاه به برد اصلي است.
قسمتي كه در وسط تصوير اول مي بينيد حمل كننده كارتريج ها و هد است.
تصوير دوم : نوار انكودر(فلش قرمز رو ببين!)

لينك آلترناتيو تصوير :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقسمت بعدي كه محل جمع آوري رنگهاي اضافي و تميز كردن هد هست كه طبيعتا خودش از همه جا كثيف تر هست!
تصوير: محل جمع آوري رنگ اضافي(رنگ اضافي حاصل از عمل هدكلين(clean( اينجا درون اسفنج هاي فشرده قرار ميگيره.

لينك تصوير:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقسمت بعدي پاركينگ هست!
بله تعجب نكنيد كارتريج ها بعد از اينكه كارشون رو انجام دادند به اينجا منتقل ميشن.
اين قسمت 2 تا جاي پارك داره كه باعث ميشه از تماس هوا با هد جلوگيري بشه.
تصوير: پاركينگ خصوصي!

لينك جايگزين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتصوير: كارتريج ها در حال پارك كردن هستند(دوبل!) (البته عكاس مهارت كافي براي گرفتن عكس در حركت نداشته است!!!)

لينك تصوير:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتصوير حمل كننده بدون كارتريج ها:(به اتصالات فلزي توجه كنيد)

لينك:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتصوير خود كارتريج:

لينك:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسمت ديگر كارتريج كه هد مي باشد.
اين سري از پرينتر ها هد و مخزن رنگ يكجا هستند.
اين تنها عيب گران بودن كارتريج را دارد ولي در عوض مزاياي بي نظيري ايجاد مي كند.
اين همان ترسناك ترين قسمت يعني هد استhead!
همانطور كه روي شكل نيز نمي بينيد! بله اين نازل(سوراخ ها ) آنقدر ريز هستند كه به سختي ديده ميشوند !
سطح هد پر از نازل است كه رنگ از آنها بر روي كاغذ جاري مي شود.
اين قسمت را نبايد لمس يا به وسيله هيچ شيئي به آن ضربه وارد شود.
تصوير : هد

لينك:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقسمت پشت و محل اتصال : اين قسمت همواره بايد تميز و خشك باشد.
به گفته سايت اچ پي لمس هم نشود(عمرا!)

لينك جايگزين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتست رنگ دهي هد:
يك دستمال كاغذي چند لايه كنيد روي انگشت بذاريد و كارتريج رو روي دستمال كاغذي بكشيد.
فشار بيش از اندازه وارد نكنيد فقط بكشيد خيلي آروم و پيوسته!
ببينيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیديكنواخت و پيوسته بودن رنگ نشونه عالي بودن هد هست و قطعا چاپ خوبي خواهيد داشت.
در صورتي كه مدتي از دستگاه استفاده نكرده باشيد و هد خشك شده باشه ممكنه اين خطوط رو كم يا اصلا مشاهده نكنيد.
اين 3 رنگ نشون دهنده سه رنگ داخل كارتريج هست.
مثلا بالا به ترتيب آبي و قرمز و زرد هستند(بعدا مي بينيد موقع شارژ!)
اينم چند تا تست خوب:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبريم سراغ شارژ.
براي شارژ به يه كيت شارژ نياز هست كه از بيرون مي خريد.
هم كيت هست هم رنگ توش داره.
ببينيم كيت شارژ چي هست:

لينك:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمثل يه صندلي هست!
در پايين يه محل داره كه سرنگ داخلش قرار ميگيره و با كشيدن به سمت پايين سرنگ رنگ با استفاده از خلا ايجاد شده از قسمت هد خارج ميشه.
جاي سرنگ مشخص شده.

لينك:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدكارتريج روش ميشينه!

لينك عكس:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو سرنگ از پايين ميتونه وارد بشه:

لينك عكس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستي هي ميگم سرنگ حواستون باشه منظور كارهاي خطرناك نيست پس:31::

لينك تصوير:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا بريم شارژ كنيم.
بر چسب روي كارتريج رو برداريد نترسيد كمي محكم هست ولي خرابش نكنيد تا دوباره به چسبه سرجاش كه كسي نفهمه شارژ شده!
سوراخ هر رنگ مشخصه 5 تا سوراخ هست 2 تا 2 تايي و يه تكي.

تصوير:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدكاري نداره ديگه يه سرنگ با حدود 4 ميلي جوهر بر مي داريم و وارد سوراخ ها مي كنيم و آرام آرام تزريق مي كنيم. تا احساس كنيم مي خواد رنگ خارج بشه و ديه ادامه نمي ديم.
هشدار : اگه سريع رنگ رو وارد كنيد رنگ سريع خارج ميشه و پر نميشه.
هشدار 2 : سوزن رو تا انتها فرو نكنيد.
هشدار 3 : رنگ اشتباهي اگه بريزيد كارتون استاد ميشه و كلي فيلم هندي ميشه.
هشدار 4: با سرنگ آغشته به رنگ ديگه رنگ ديگه رو شارژ نكنيد.
بعد كه تمام شارژ شدند.
كارتريج رو روي كيت بذاريد و حدود 1 سي سي از رنگ رو بكشيد.
در اين حالت بايد كارتريج رو محكم نگه داريد و مواظب باشيد رنگ به داخل برگشت نكند.
اگر كارتريج شما مدتي بدون استفاده بوده مقدار بيشتري از رنگ خارج كنيد تا زماني كه تست روي دستمال كاغذي دلخواه باشه.
به سوالات از اين بخش پاسخ داده خواهد شد!
عكس دست جمعي بچه ها!:
در اين زمينه حواستان به والدين گرامي باشد چرا كه ريختن جوهر يك فصل كتك مفصل به عمل خواهد آورد!:31:

عكس:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبريم كارتريج ها رو بذاريم سر جاش.
بلديد كه ديگه؟
تصوير:

تصوير:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخب همه چيز اوكي هست!
كارتريج ها آماده سواري هستند!
پرينتر روشن شده و آماده چاپ هست.
فقط بايد كاغذ داد و اندازه كاغذ رو فيكس كرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تصوير:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمي ريم براي چاپ و تنظيمات چاپ رو به شما نشون مي ديم!
عكس:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنوع كاغذ رو تنظيم كنيد (روي بسته كاغذ عكس معمولا مي نويسه)
مثلا گلاسه داريد معمولا hp photo paper و مشابه جواب مي ده.
كيفيت روي best باشه (براي كاغذ معمولي normal هم خوبه؛بسته به نوع كاربرد داره ولي روي گلاسه حتما روي بالا بذاريد.)
سايز كاغذ رو تعيين كنيد.

مي تونيد تنظيماتي رو بگيد خودش اعمال كنه:

و سرانجام انتخاب اندازه و چاپ:

در آخر هم توجه شما رو به يك كليپ كه چاپ همين تصوير روي كاغذ مخصوص عكس هست جلب مي كنم.
كليپ جالبي شده من كه خودم شخص عاشق فرآيند چاپ هستم هميشه دوست دارم پرينتر بدون در و پيكر چاپ كنه منم ببينم!

دانلود كليپ:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا اين كليپ 5 مگي رو مي بينيد يا نه به انتخاب خودتون ولي تصويري از عكس چاپ شده ميذارم.
بدليل نداشتن اسكنر ازش عكس گرفتم و به شما اطمينان ميدهم كه روي عكس تغييري جز تغيير سايز داده نشده است.
ولي كليپ رو حتما ببينيد.

لينك تصاوير آخر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنكات باقي مانده:
رنگ به صورت كيلويي! اگه تهيه كنيد خيلي به صرف هست هر بار حدود 200 تومن هزينه ميشه.
چون اين پست خيلي سنگين شده ادامه بحث در پست هاي آينده.
موفق باشيد.

كليپ تصويري آموزش شارژ اضافه شد+لينك جديد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحجم كليپ 8 مگابايت.

لينك جديد از 4shared

سلام داداش کارت درسته ایوال......

یه خواهش دارم....

میشه لطف کنی این آموزشو بصورت یه فایل PDF دربایری بزاری واسه دانلود ؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا ممنون میشم !!!!!!!!

faded
02-09-2012, 18:52
من یک پرینتر جوهرافشان کانن 4600 دارم تا حالا براش جوهر اوریجینال می گرفتم اما چون الان خیلی گرون شده میخوام بدم شارژ کنن ایا این نوع جوهر ها قابلیت شارژ دارد؟ ایا به هد پرینتر اسیب نمی رساند؟ تا چند بار میشه شارژش کرد؟

m_2t_ab
03-09-2012, 00:11
من یک پرینتر جوهرافشان کانن 4600 دارم تا حالا براش جوهر اوریجینال می گرفتم اما چون الان خیلی گرون شده میخوام بدم شارژ کنن ایا این نوع جوهر ها قابلیت شارژ دارد؟ ایا به هد پرینتر اسیب نمی رساند؟ تا چند بار میشه شارژش کرد؟

سلام دوست من
بله دستگاه شما قابل شارژ هست
اما برای شارژ باید چیپست های روی کارتریح ها رو با نوع قابل شارژ (اتوریست) عوض کنید.
پیشنهاد می کنم یک سری کارتریج قابل شارژ بخرید.
برای جوهر پیشنهاد می کنم از جوهر پارت تکنیک یا وکس استفاده کنید.
موفق باشید

mohammad.t
03-09-2012, 19:10
سلام داداش کارت درسته ایوال......

یه خواهش دارم....

میشه لطف کنی این آموزشو بصورت یه فایل PDF دربایری بزاری واسه دانلود ؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا ممنون میشم !!!!!!!!

به چند تا از دوستان هم قول دادم يه pdf بسازم و لينك هاي خراب رو اصلاح كنم ولي هنوز تكميل نشده كارش!
يه پي دي اف هم بود كه كه اونم لينكش خراب شد. فعلا با همين بسازيد خوشبختانه لينك هاي پرشين گيگ سالم هستند.

faded
05-09-2012, 13:02
سلام دوست من
بله دستگاه شما قابل شارژ هست
اما برای شارژ باید چیپست های روی کارتریح ها رو با نوع قابل شارژ (اتوریست) عوض کنید.
پیشنهاد می کنم یک سری کارتریج قابل شارژ بخرید.
برای جوهر پیشنهاد می کنم از جوهر پارت تکنیک یا وکس استفاده کنید.
موفق باشید
من در حال حاضر از کجا بفهمم این جوهر هایی که دارم قابل شارژ هستند یا نه؟

m_2t_ab
05-09-2012, 13:26
من در حال حاضر از کجا بفهمم این جوهر هایی که دارم قابل شارژ هستند یا نه؟

اگر کارتریج های اصلی رو دارید که به احتمال 99 درصد چیپ هاشون اتو ریست نیست.
اگر تهران باشید در خیابان ایرانشهر می تونید هم مخزن و هم کارتریج قابل شارژ و هم احتمالا چیپ اتو ریست گیر بیارید.
اگر مشهد باشید بگید تا راهنمایی تون کنم.
موفق باشید

faded
06-09-2012, 13:37
اگر کارتریج های اصلی رو دارید که به احتمال 99 درصد چیپ هاشون اتو ریست نیست.
اگر تهران باشید در خیابان ایرانشهر می تونید هم مخزن و هم کارتریج قابل شارژ و هم احتمالا چیپ اتو ریست گیر بیارید.
اگر مشهد باشید بگید تا راهنمایی تون کنم.
موفق باشید

من کرمان هستم اینجا هم خدمات پس از فروش خوبی نداره چون مراکز محدود هستند خیلی گرون میدن نمیشه جوهر رو با سرنگ بریزم توش؟

m_2t_ab
06-09-2012, 20:03
من کرمان هستم اینجا هم خدمات پس از فروش خوبی نداره چون مراکز محدود هستند خیلی گرون میدن نمیشه جوهر رو با سرنگ بریزم توش؟

از لحاظ ریختن رنگ که مشکلی نیست (البته اونم باید به درستی انجام بدید)
مشکل اینه که بعد از مدتی دیگه با اون کارتریج نمی تونید چاپ کنید، حتی اگر پر رنگ باشه. چون چیپست روی کارتریج یکبار مصرف هست.

bahmannn
16-09-2012, 18:15
با سلام
من کارتریج hp 135 رنگی دارم بعد از اتمام رنگ اولیه کارتریج دو سه بار خودم شارژ کردم خوب بود ولی جند وقتیه كه رنگي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می زنم رنگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])آبي كم مياره و تقريبا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بعد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از سه چهار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سانت از عكس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو كه ميزنه رنگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آبي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نمي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زنه و بعضي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از اوقات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم اين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بلا سر رنگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قرمز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مياد و همچنين بعضي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اوقات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رنگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زرد.
برچسب سوراخ ها را هم می زنم - یک سرنگ کامل هم هوا گیری می کنم - دو سه بار هد کلین نیز می زنم ولی باز خرابه
یواش یواش به این نتیجه رسیدم که جوهر روان بودن خوبی نداره - مارک جوهر هم mir-aus هست
لطفاً دوستان یک راهنمائی کنید
متشکرم

m_2t_ab
16-09-2012, 21:42
با سلام
من کارتریج hp 135 رنگی دارم بعد از اتمام رنگ اولیه کارتریج دو سه بار خودم شارژ کردم خوب بود ولی جند وقتیه كه رنگي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می زنم رنگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])آبي كم مياره و تقريبا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بعد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از سه چهار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سانت از عكس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو كه ميزنه رنگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آبي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نمي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زنه و بعضي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از اوقات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم اين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بلا سر رنگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قرمز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مياد و همچنين بعضي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اوقات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رنگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زرد.
برچسب سوراخ ها را هم می زنم - یک سرنگ کامل هم هوا گیری می کنم - دو سه بار هد کلین نیز می زنم ولی باز خرابه
یواش یواش به این نتیجه رسیدم که جوهر روان بودن خوبی نداره - مارک جوهر هم mir-aus هست
متشکرم

من این مشکل رو با پرینتر کانن و کارتریج PG-510 داشتم و از جوهر گاما استفاده می کردم.
کارتریج رو باز کردم و فیلتر هد رو شستم (ظاهرا جرم زیادی گرفته بود) و مشکل حل شد.
بعد از اون از جوهر پارت تکنیک استفاده می کنم.
موفق باشید

bahmannn
17-09-2012, 16:49
با سلام
متشکرم

با سلام
حدثم در مورد روان نبودن جوهر درست بود با ساکشن کل رنگ کارتریج و خالی کردم و با رنگ vox شارژ کردم پرینت خوب شد فقط آخر های کار یکم کم می یاره اونم میشه نادیده گرفت
با تشکر از همه دوستان

m_2t_ab
18-09-2012, 17:31
با سلام
حدثم در مورد روان نبودن جوهر درست بود با ساکشن کل رنگ کارتریج و خالی کردم و با رنگ vox شارژ کردم پرینت خوب شد فقط آخر های کار یکم کم می یاره اونم میشه نادیده گرفت
با تشکر از همه دوستان

احتمال زیاد همون فیلتر های هد تون کثیف شده.
قبلش چه جوهری داشتید؟

MOSI1234
22-09-2012, 15:54
سلام دوستان
پرینتر من HP4580 All-in-one هستش.من با استفاده از آموزشهای این تایپیک و خرید جوهر گاما تا پنج بار کارتریجم رو که مدل 901 هستش شارژ کردم.اما الان یه کمی سخت شده. وبدون کیت مخصوص هواگیری خیلی سخت به کیفیت ایده ال میرسه.از دوستان تقاضا دارم اگر کسی کیت شارژ ( مخصوصن کیت هواگیری ) مدل کارتریج 901 را سراغ داره با بنده تماس بگیرد.من در یکی از شهرهای استان مرکزی ساکنم ودر این استان این کیتو پیدا نکردم.لطفا دوستان کمک کنند. ممنونم.E-MAIL : H_BODY2000@YAHOO.COM

m_2t_ab
22-09-2012, 16:02
سلام دوستان
پرینتر من HP4580 All-in-one هستش.من با استفاده از آموزشهای این تایپیک و خرید جوهر گاما تا پنج بار کارتریجم رو که مدل 901 هستش شارژ کردم.اما الان یه کمی سخت شده. وبدون کیت مخصوص هواگیری خیلی سخت به کیفیت ایده ال میرسه.از دوستان تقاضا دارم اگر کسی کیت شارژ ( مخصوصن کیت هواگیری ) مدل کارتریج 901 را سراغ داره با بنده تماس بگیرد.من در یکی از شهرهای استان مرکزی ساکنم ودر این استان این کیتو پیدا نکردم.لطفا دوستان کمک کنند. ممنونم.E-MAIL : H_BODY2000@YAHOO.COM

سلام دوست عزیز
(جناب raico شرمنده اما باید اینو بگم دیگه!)
من هم از جوهر مشکی پیگمنت گاما استفاده کردم و بعد از چندبار شارژ کارتریجم قاطی کرده بود و مشکلات عجیبی براش درست شد. بعد با جوهر پارت تکنیک شارژ کردم و مشکلات تا حد بسیار زیادی حل شد. البته سوخت کارتریجم!
توصیه می کنم جوهر تون رو عوض کنید، من با جوهر پارت تکنیک که شارژ می کنم بدون هواگیری عالی کارمی کنه.
موفق باشید

MOSI1234
22-09-2012, 17:02
سلام دوست عزیز ممنونم از راهنماییتان.من چطوری میتونم جوهر پارت تکنیک رو تهیه کنم.آیا فروش اینترنتی داره ؟

m_2t_ab
22-09-2012, 17:45
سلام دوست عزیز ممنونم از راهنماییتان.من چطوری میتونم جوهر پارت تکنیک رو تهیه کنم.آیا فروش اینترنتی داره ؟

نمی دونم، من که ندیدم. اما جوهرای دیگه ای هم هستن که خوب اند، مثل وکس.
از فروشگاه های شهرتون بپرسید حتما گزینه های مناسبی پیدا میکنید.
موفق باشید

libert0r
26-09-2012, 22:48
دوستان یه توصیه از من به همه شما.

همیشه قبل از خرید چیزی(از سیر تا پیاز) >>>یه سرچ کوچولو<<< روی گوگل بزنید. بیش از 10 دقیقه وقتتون رو نمیگیره....و در عوض هم مثل من اشتباه نمیکنید....
مثلا من بدون تحقیق رفتم 4 لیتر جوهر گاما از اینترنت سفارش دادم و گول حرف های چرب و نرم و دروغین و قیمت جوهر گاما رو خوردم.حالا 1 ماهه جوهر گاما خریدم 2 بار کارتریج رنگی نو خریدم.1 بار هم کارتریج مشکی.اصلا از کیفیتش هم راضی نیستم.یعنی 80 تومن خرج جوهر کردم و باخودم گفتم که مثلا صرفه جویی کردم.....ولی واقعیت امر اینه که 120 هزار خرچ کارتریج کردم.....

آی فروشنده گاما ببین انصافه!!!!!!!!!!!!!!!اصلا هرچی میگم بهشون اشتباهشونو قبول نمیکنن!!!!!!!!
یعنی جوهر آشغالیه..... گاما=مرگ کارتریج

اصلا اصلا اصلا به این جوهر پول ندید.از مارک هایی که مرغوبند استفاده کنید.

از شما میخوام به هیچ وجه گول ارزونی یا تبلیغات چیزیو نخورید دوستان.

chubin009
28-09-2012, 00:13
سلام
مدتی که پرینترم رنگ سیاه رو نمیزنه . هر چی هد کلین میکنم هم فایده ای نداره . نازل چک هم میگیرم همه رنگها را میزنه ولی مشکی رو یا نمیزنه یا خیلی کم میزنه . داخلش البته جوهر داره . توی خود تانک هم جوهر هست . یه محلولی هست که میگن هد گرفته رو باز میکنه .به نظرتون استفاده کنم ؟ بعد برای همه پرینترها محلول یکسانی استفاده میشه؟ یا با توجه به اسم و مدل پرینتر محلولش متفاوته ؟ بعد برای استفاده باید فقط جوهر مشکی رو تخلیه کنم یا همه رنگها باید تخلیه شوند ؟ ؟با تشکر
پرینتر اپسون جوهر افشان R295

mohammad.t
28-09-2012, 01:41
سلام
مدتی که پرینترم رنگ سیاه رو نمیزنه . هر چی هد کلین میکنم هم فایده ای نداره . نازل چک هم میگیرم همه رنگها را میزنه ولی مشکی رو یا نمیزنه یا خیلی کم میزنه . داخلش البته جوهر داره . توی خود تانک هم جوهر هست . یه محلولی هست که میگن هد گرفته رو باز میکنه .به نظرتون استفاده کنم ؟ بعد برای همه پرینترها محلول یکسانی استفاده میشه؟ یا با توجه به اسم و مدل پرینتر محلولش متفاوته ؟ بعد برای استفاده باید فقط جوهر مشکی رو تخلیه کنم یا همه رنگها باید تخلیه شوند ؟ ؟با تشکر
پرینتر اپسون جوهر افشان R295

معمولا اگه يه رنگ رو پرينت نكنه اول بايد احتمال رو از كارتريج و تانك و ... بديد بعد بريد سراغ گرفتگي.
سلام!
خود كارتريج تانك يا لوله هاي ارتباطي و ... ممكنه مشكل پيدا كرده باشه كه بايد تست بشه.
هد كلين هم تا حدود 20-30 تا بايد بزنيد و ببينيد تغييري حاصل ميشه يا نه.
بعد بريد به سراغ محلول و ...

MOSI1234
29-09-2012, 12:37
من هم به مشکل شما دچار شدم .ولی راضیم چون قبل از اینکه کاریجم بسوزه کلی عکس پرینت گرفتم که برام با ارزشه.یعنی اندازه 4 تا کارتریج نو کار ازش کشیدم .البته من پکیج جوهر گاما رو خریدم اونم با 16هزار تومن هزینه ولی دیگه ازش استفاده نمی کنم.

MOSI1234
29-09-2012, 12:44
دوستان یه توصیه از من به همه شما.

همیشه قبل از خرید چیزی(از سیر تا پیاز) >>>یه سرچ کوچولو<<< روی گوگل بزنید. بیش از 10 دقیقه وقتتون رو نمیگیره....و در عوض هم مثل من اشتباه نمیکنید....
مثلا من بدون تحقیق رفتم 4 لیتر جوهر گاما از اینترنت سفارش دادم و گول حرف های چرب و نرم و دروغین و قیمت جوهر گاما رو خوردم.حالا 1 ماهه جوهر گاما خریدم 2 بار کارتریج رنگی نو خریدم.1 بار هم کارتریج مشکی.اصلا از کیفیتش هم راضی نیستم.یعنی 80 تومن خرج جوهر کردم و باخودم گفتم که مثلا صرفه جویی کردم.....ولی واقعیت امر اینه که 120 هزار خرچ کارتریج کردم.....

آی فروشنده گاما ببین انصافه!!!!!!!!!!!!!!!اصلا هرچی میگم بهشون اشتباهشونو قبول نمیکنن!!!!!!!!
یعنی جوهر آشغالیه..... گاما=مرگ کارتریج

اصلا اصلا اصلا به این جوهر پول ندید.از مارک هایی که مرغوبند استفاده کنید.

از شما میخوام به هیچ وجه گول ارزونی یا تبلیغات چیزیو نخورید دوستان.

من هم به مشکل شما دچار شدم .ولی راضیم چون قبل از اینکه کاریجم بسوزه کلی عکس پرینت گرفتم که برام با ارزشه.یعنی اندازه 4 تا کارتریج نو کار ازش کشیدم .البته من پکیج جوهر گاما رو خریدم اونم با 16هزار تومن هزینه ولی دیگه ازش استفاده نمی کنم.

tiar
02-10-2012, 21:44
سلام

برای پرینتر hp مدل 3680 با
کارتریچ 21 و 22 په کیت شارژی بگیرم ؟

Amin.ak
05-10-2012, 10:50
سلامی به استادان
من یه پرینتر اپسون tx117 دارم روش تانک پیاده کردم ولی بعد از تموم شدن کارتریج ها ارور تمام کارتریج ها رو میده
روی کارتریج ها بالای چیپ ها یه دگمه هست میگن با اون باید ریست کنی چطوری یه توضیح کلی میدین
ممنون میشم

mohammad.t
05-10-2012, 13:09
سلامی به استادان
من یه پرینتر اپسون tx117 دارم روش تانک پیاده کردم ولی بعد از تموم شدن کارتریج ها ارور تمام کارتریج ها رو میده
روی کارتریج ها بالای چیپ ها یه دگمه هست میگن با اون باید ریست کنی چطوری یه توضیح کلی میدین
ممنون میشم

سلام(البته من استاد نيستم!)
وقتي كارتريج ها تموم ميشه چراغ جوهر روشن ميشه. شما كليد قطره رو مي زنيد بعد كارتريج هايي كه ارور داره روبروي علامت روي دستگاه مي مونه چندين بار كليد رو مي زنيد تا كارتريج ها حركت كنن و در مكان تعويض قرار بگيرند. بعد نيازي به تعويض نيست! كليد روي چيپ رو بگيريد براي چند ثانيه! بعد رهاش كنيد و دوباره كليد قطره رو بزنيد.

Amin.ak
06-10-2012, 08:26
سلام(البته من استاد نيستم!)
وقتي كارتريج ها تموم ميشه چراغ جوهر روشن ميشه. شما كليد قطره رو مي زنيد بعد كارتريج هايي كه ارور داره روبروي علامت روي دستگاه مي مونه چندين بار كليد رو مي زنيد تا كارتريج ها حركت كنن و در مكان تعويض قرار بگيرند. بعد نيازي به تعويض نيست! كليد روي چيپ رو بگيريد براي چند ثانيه! بعد رهاش كنيد و دوباره كليد قطره رو بزنيد.

ممنون از جواب تون
من همین کاری رو که میگین رو انجام دادم اما نمیشه
(باید کارتریج رو دربیاری این کارو کنی - روش دیگه ی نداره - باید چند ثانیه نگه داری)
ممنون میشم مفصل تر توضیح بدید

m_2t_ab
06-10-2012, 09:07
من همین کاری رو که میگین رو انجام دادم اما نمیشه
(باید کارتریج رو دربیاری این کارو کنی - روش دیگه ی نداره - باید چند ثانیه نگه داری)
ممنون میشم مفصل تر توضیح بدید

سلام دوست عزیز
برخی کارتریج ها اون دکمه کوچیک بالاشون نیست و برای ریست بعد از چند بار زدن کلید قطره و توقف کارتریج ها در محل تعویض،‌ باید کارتریج هایی که ارور تموم شدن میده رو دربیارید و دوباره جابزنید.
(البته توجه داشته باشید که این روش ها در صورتی جواب میده که کارتریج شما قابلیت ریست داشته باشه، کارتیج هایی که همراه مخزن هست ریست میشن اما کارریج های اصلی پرینت رریست نمیشن.)
موفق باشید

Delusive1
10-10-2012, 12:13
آقا من الان این p50 رو دارم! اپسون!
هر 30 تا که پرینت میگیرم چوهر مشکی خط دار میزنه! 20 30 تا هم هد کلین میزنم ولی مشکی رو درست نمیندازه از اون اول مشکی رو خوب نمیزد! به نظر واسه هد هست یا تانک؟ جوهر هم از این خروس نشان ها هستش! اسمش پنگوئن هست!
ضمن اینکه میخواستم ببینم الان جوهر استرانگ با این اوضاع هست؟ بعد اگه مشکل هد هست! هد چنده؟! دستگاه رو دوبار هم ریست کردم! فکر کنم 2 3 هزارتا پرینت گرفته :)

برسید به داد این ناتوان:)

m_2t_ab
10-10-2012, 22:09
آقا من الان این p50 رو دارم! اپسون!
هر 30 تا که پرینت میگیرم چوهر مشکی خط دار میزنه! 20 30 تا هم هد کلین میزنم ولی مشکی رو درست نمیندازه از اون اول مشکی رو خوب نمیزد! به نظر واسه هد هست یا تانک؟ جوهر هم از این خروس نشان ها هستش! اسمش پنگوئن هست!
ضمن اینکه میخواستم ببینم الان جوهر استرانگ با این اوضاع هست؟ بعد اگه مشکل هد هست! هد چنده؟! دستگاه رو دوبار هم ریست کردم! فکر کنم 2 3 هزارتا پرینت گرفته :)

برسید به داد این ناتوان:)

سلام دوست عزیز
یعنی کلا هیچ وقت نازل چک کامل نمیشه؟ اون خطوط ناقص ثابت هستن و جابجا نمیشن؟
هم ممکنه از هد باشه هم از جوهر و هم ازتانک.
مطمئن بشید که هواگیری شده باشه کارتریج هاتون (اگر بلد نیستید، بگید تا آموزشش رو بذارم)
هدش گمونم بالای 150 یا حتی 200 باشه (من قیمت ندارم، تقریبی گفتم)
جوهر هم به نظر بنده پارت تکنیک بگیرید.
موفق باشید

Delusive1
11-10-2012, 10:47
سلام دوست عزیز

*** واسه ی رنگ مشکی نه جز یک یا دو بار که دیدم هیچ وقت کامل نمیشه! خطوط هم ثابت هستن!

مطمئن بشید که هواگیری شده باشه کارتریج هاتون (اگر بلد نیستید، بگید تا آموزشش رو بذارم)

*** آموزش رو اگه میشه بذارین.

*** آدرسی چیزی شماره ای اگه میشه برام ایمیل کنین بگیرم Delusive1@Gmail.com

ضمنا الان هر چی کلید ریست تانک رو میزنم ریست نمی کنه اشک من و در آورده!

موفق باشید

همچنین شما

m_2t_ab
11-10-2012, 11:19
سلام دوست عزیز

*** واسه ی رنگ مشکی نه جز یک یا دو بار که دیدم هیچ وقت کامل نمیشه! خطوط هم ثابت هستن!

*** آموزش رو اگه میشه بذارین.

*** آدرسی چیزی شماره ای اگه میشه برام ایمیل کنین بگیرم Delusive1@Gmail.com

ضمنا الان هر چی کلید ریست تانک رو میزنم ریست نمی کنه اشک من و در آورده!

موفق باشید

همچنین شما

احتمال داره اون نازل ها دچار گرفتکی شده باشن، بنابراین اول مطمئن بشید که حداقل کارتریج مشکی هواگیری شده باشه،
آموزش:

آموزش پر کردن و هواگیری مخزن جوهر (CISS) برای بار اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آموزش نصب کردن مخزن جوهر (CISS) برای پرینتر Epson R290 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر بعد از هواگیری و چندین هد کلین باز هم مشکل پابرجا بود و خطوط خاصی ناقص بودن (مهمه که اون خطوط ثابت باشن و جاشون عوض نشه)،‌ نیاز هست تا به وسیله محلول هدبازکن هد تمیز بشه:

پیشرفته: آموزش نحوه باز کردن هد مسدود شده پرینتر Head Cleaning ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جوهر هم احتمال داره جوهر خوبی نباشه، توصیه می کنم عوض کنید. (من از پارت تکنیک راضی بودم)

اگر چراغ جوهر (قطره) روشن شده،‌همون دکمه رو چند بار بزنید و وقتی کارتریج های به قسمت تعویض کارتریج اومدن،‌ اون وقت اون کلید روی کارتریجا رو چند ثانیه نگهدارید و بعد دویاره کلید قطره رو بزنید تا کارتریجا برن سر جاشون.
اگر اینطور نیست،‌ دقیقا بگید کدوم چراغا روشن شدن.
موفق باشید

makmakf
14-10-2012, 00:20
سلام دوستان
من کارتیریج60 داشتم جوهر که خریدبودم دارم هنوز میشه این جوهر بریزم برای کارتریج920 یا فرق داره با هم
مرسی

m_2t_ab
14-10-2012, 02:35
سلام دوستان
من کارتیریج60 داشتم جوهر که خریدبودم دارم هنوز میشه این جوهر بریزم برای کارتریج920 یا فرق داره با هم
مرسی

سلام دوست عزیز
درست و اصولی اینه که برای هر کارتریج از جوهر مخصوصی که شمار ه کارتریج روش ذکر شده استفاده کنید. اما اگر نوع جوهر هر دو کارتریج یکسان باشه (Pigment/Dye Base) و کارخونه هم یکی باشه با کمی اغماض میشه گفت جوهراشون یکی هست.
نوع جوهر رو با سرچ دراینترنت و کاتالوگ دستگاه می تونید بدست بیارید.
موفق باشید

makmakf
14-10-2012, 16:12
برای شارژ کارتریج 920 باید کیت داشت من یه ویدیو دیدم کیفیتش پایین بود انگار گزشت روی کیت و از پایین جوهر وارد کاتریج کرد
قیمت کیت چنده حدودی؟
مرسی

m_2t_ab
14-10-2012, 18:45
برای شارژ کارتریج 920 باید کیت داشت من یه ویدیو دیدم کیفیتش پایین بود انگار گزشت روی کیت و از پایین جوهر وارد کاتریج کرد
قیمت کیت چنده حدودی؟
مرسی

سلام دوست من
متاسفانه من در مورد قیمت کیت اطلاعی ندارم.
موفق باشید

spartaqus
14-10-2012, 19:23
رای شارژ کارتریج 920 باید کیت داشت من یه ویدیو دیدم کیفیتش پایین بود انگار گزشت روی کیت و از پایین جوهر وارد کاتریج کرد
قیمت کیت چنده حدودی؟
مرسی
من کیت شارژ hp خریدم با 2تا جوهر سیاه داخلش بود 15 تومن
مارک کانن رو هرچی گشتم نداشتن

ahmad_ebrahimian
14-10-2012, 22:56
سلام بر اساتید عزیز

یه دستگاه c3183 دارم که چراغ کاتریج رنگیش چشمک میزنه و روی صفحه ارور زده ((( هیچ عملیاتی نمیشه با دستگاه انجام داد)))

کاتریج را عوض کردم ولی فایده ای نداشت ... قسمت نقطه های اتصالات را هم تمیز کردم ولی نشد که نشد

درضمن دستگاهو شب خاموش کردم صبح که روشن کردم دیدم اینجوری شده

لطفا راهنمایی بفرمایید

با تشکر

tiar
15-10-2012, 12:36
سلام

برای خرید جوهر تو مشهد ادرس دارید؟

با تشکر

m_2t_ab
15-10-2012, 18:28
سلام

برای خرید جوهر تو مشهد ادرس دارید؟

با تشکر

سلام دوست عزیز
کیت شارژ رو می تونید از خیابون سجادی (روبروی آموزش و پرورش کل،‌پشت میدون شهدا) و از فروشگاه حسن پور بگیرید.
اما جوهر رو من پیشنهاد می کنم جوهر پارت تکنیک و از فروشگاه سپهر واقع در طبقه -1 مجتمع تابان در خیابان شهید صادقی (سازمان آب) بخرید. (و یا فروشگاه کلیک)
موفق باشید

tiar
15-10-2012, 20:05
سلام دوست عزیز
کیت شارژ رو می تونید از خیابون سجادی (روبروی آموزش و پرورش کل،‌پشت میدون شهدا) و از فروشگاه حسن پور بگیرید.
اما جوهر رو من پیشنهاد می کنم جوهر پارت تکنیک و از فروشگاه سپهر واقع در طبقه -1 مجتمع تابان در خیابان شهید صادقی (سازمان آب) بخرید. (و یا فروشگاه کلیک)
موفق باشید

ممنون از پاسختون

JVC
15-10-2012, 20:09
سلام...من از کجا میتونم اینترنتی خرید کنم این محلول رو ؟
جوهر خوب اینترنتی از کجا تهیه کنم ؟ به این این raico که پیغام زدیم جواب نداد..یه جای خوب رو وعرفی کنید ..ممنون.

m_2t_ab
15-10-2012, 22:28
سلام...من از کجا میتونم اینترنتی خرید کنم این محلول رو ؟
جوهر خوب اینترنتی از کجا تهیه کنم ؟ به این این raico که پیغام زدیم جواب نداد..یه جای خوب رو وعرفی کنید ..ممنون.

اینجا داشت که ظاهرا تموم شده، می تونید تماس بگیرید:

شرکت پارت تکنیک هم محلول های خوبی داره،‌البته فکر نمی کنم فروش اینترنتی داشته باشه. می تونید با خود شرکت تماس بگیرید:

mohammadreza_F
16-10-2012, 15:57
سلام دوستان.
من یه 4 کاره hp دارم .
officejet j3680
مطلب زیاد خوندم اما نتونستم مشکلم رو حل کنم.
کارتریج رنگیم خشک شده بود. راش انداختم.ولی حالا به صورت کرکره ای چاپ می کنه.
یعنی در هر با چاپ ، یعنی رفت و برگشت کاتریج ، یک پیکسلش سفیده که به صورت خط در طول تصویر تکرار میشه.
میشه کمکم کنید اساتید؟
باید کاتریج رو عوض کنم؟
یا میشه درستش کرد؟

MOSI1234
16-10-2012, 18:48
سلام دوستان. از اساتید خواهشمندم در مورد کارتریج های طرح ( چینی) که قیمت مناسبی داره و فروشندگان آنها کاملن اونها را تایید می کنند توضیحاتی بدن . ممنون می شوم .

m_2t_ab
16-10-2012, 20:21
سلام دوستان.
من یه 4 کاره hp دارم .
officejet j3680
مطلب زیاد خوندم اما نتونستم مشکلم رو حل کنم.
کارتریج رنگیم خشک شده بود. راش انداختم.ولی حالا به صورت کرکره ای چاپ می کنه.
یعنی در هر با چاپ ، یعنی رفت و برگشت کاتریج ، یک پیکسلش سفیده که به صورت خط در طول تصویر تکرار میشه.
میشه کمکم کنید اساتید؟
باید کاتریج رو عوض کنم؟
یا میشه درستش کرد؟

سلام دوست عزیز
تعدادی از نازل هاتون گرفته،‌ابتدا هد کلین کنید و اگر بعد از چندبار هدکلین درست نشد،‌ قسمت زیرین کارتریج (هد)‌ رو به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت داخل آبجوش قرار بدید و دوباره امتحان کنید.
ضمنا مطمئن بشید که کارتریج تون جوهر داره.
موفق باشید

mohammadreza_F
16-10-2012, 21:39
سلام دوست عزیز
تعدادی از نازل هاتون گرفته،‌ابتدا هد کلین کنید و اگر بعد از چندبار هدکلین درست نشد،‌ قسمت زیرین کارتریج (هد)‌ رو به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت داخل آبجوش قرار بدید و دوباره امتحان کنید.
ضمنا مطمئن بشید که کارتریج تون جوهر داره.
موفق باشید

lممنون از جوابتون .
بله کاتریج ها رنگ دارند
من نمی دونم هد کلین چی هست؟؟اگه میشه راهنمایی کنید.

آب جوش رو برای 5 دقیقه امتحان کرده ام ولی 20 تا نیم ساعت رو خیر.یعنی ظرفی رو بزارم رو گاز و کاتریج رو بزارم توش و گاز رو روشن کنم!!!
یا اینکه آب که جوش اومد بریزم تو ظرفی که کاتریج توشه هست و واسه اینکه سرد نشه هر چند دقیه به اون آب اضافه کنم؟
مرسی از راهنمایی تون.
:sq_9:

m_2t_ab
16-10-2012, 23:27
lممنون از جوابتون .
بله کاتریج ها رنگ دارند
من نمی دونم هد کلین چی هست؟؟اگه میشه راهنمایی کنید.

آب جوش رو برای 5 دقیقه امتحان کرده ام ولی 20 تا نیم ساعت رو خیر.یعنی ظرفی رو بزارم رو گاز و کاتریج رو بزارم توش و گاز رو روشن کنم!!!
یا اینکه آب که جوش اومد بریزم تو ظرفی که کاتریج توشه هست و واسه اینکه سرد نشه هر چند دقیه به اون آب اضافه کنم؟
مرسی از راهنمایی تون.
:sq_9:

البته این راه صد در صد ممکنه جواب نده اما فعلا راحت ترین راه هست.
هدکلین دستوری هست که در تنظیمات پرینتر و در قسمت Maintenance وجود داره و معنیش تمیز کردن هد هست که اگر مشکل حاد نباشه رفع میشه.
آب جوش فلسفه اش اینه که چون ساختار هد و نازل ها فلزی هست کمی منبسط بشه و در اون مدت رنگ خشک شده توش با آب مخلوط و حل بشه تا بتونه جوهر رد بشه. بنابراین اگر بتونه دمای آب رو مقدار تقریبا حداکثر بمونه بهتره.
معمولا یک کاسه آب جوش درست می کنن و کارتریج رو توش می گیرن.
توجه داشته باشید که کل کارتریج رو داخل آب نندازید،‌فقط به مقدار جداکثر 3 تا 5 میلی متر از زیر اون رو داخل آب جوش بذارید. به قسمت اتصالات کارتریج هم آب نرسه.
در مرحله بعد اگر مشکل پابرجا بود باید از محلول های هدبازکن استفاده کنید.
موفق باشید

MOSI1234
17-10-2012, 13:05
سلام دوستان. از اساتید خواهشمندم در مورد کارتریج های طرح ( چینی) که قیمت مناسبی داره و فروشندگان آنها کاملن اونها را تایید می کنند توضیحاتی بدن . ممنون می شوم .
دوستان لطفن راهنمایی کنند . ممنون می شوم

mohammad.t
18-10-2012, 01:21
دوستان لطفن راهنمایی کنند . ممنون می شوم

به خيلي موارد ربط داره. اينكه مهلت تست اوليه داشته باشه(چون خيلي هاشون همون اول ارور ميدن يا خوب پرينت نمي كنن)
چي مي خوايد بزنيد اگه كيفيت مهم باشه خب نميشه ريسك كرد ولي اگه در حد متن و ... ميشه طرح استفاده كرد.
عمرش چقدر براتون مهمه يه كارتريج اصل رو ميشه چندين بار شارژ كرد ولي به تجربه طرح ها تعداد كمتري شارژ ميشن.حتي مدلهايي ديدم كه شارژ نميشدن!
من طبق تجربه ام اگه اصليش 2 برابر طرح قيمت داشته باشه اصل رو ترجيح ميدم.

kiiiiiid
20-10-2012, 00:00
با سلام.
من دو سال پیش یه پرینتر اپسون R290 داشتم که تقریبا ازش راضی بودم. ولی خوب به نویه خودش یه ایراداتی داشت.
الان میخوام یه پرینتر جوهر افشان بگیرم که باهاش بتونم روی کارت (کارت ضحیم مثل کارت تلفن) هم چاپ کنم یعنی کاغذ رول نشه تو پرینتر. بعد اون پرینتری که داشتم مخزن جوهر داشت که خیلی کار رو ساده میکرد اما اشکال بزرگش این بود که تو هر مثلا ۱۰ تا پرینتی که میگرفت قاط میزد و یکی از رنگها رو دیگه نمیگرفت و مجبور میشدم چند باری هد کلین انجام بدم که کلا خیلی اذیت میکرد.
از دوستان خواهش میکنم یه پرینتری به من معرفی کنن که این خصوصیات رو داشته باشه. اگه چند کاره باشه خوب خیلی بهتر.
ممنون.

m_2t_ab
20-10-2012, 00:20
با سلام.
من دو سال پیش یه پرینتر اپسون R290 داشتم که تقریبا ازش راضی بودم. ولی خوب به نویه خودش یه ایراداتی داشت.
الان میخوام یه پرینتر جوهر افشان بگیرم که باهاش بتونم روی کارت (کارت ضحیم مثل کارت تلفن) هم چاپ کنم یعنی کاغذ رول نشه تو پرینتر. بعد اون پرینتری که داشتم مخزن جوهر داشت که خیلی کار رو ساده میکرد اما اشکال بزرگش این بود که تو هر مثلا ۱۰ تا پرینتی که میگرفت قاط میزد و یکی از رنگها رو دیگه نمیگرفت و مجبور میشدم چند باری هد کلین انجام بدم که کلا خیلی اذیت میکرد.
از دوستان خواهش میکنم یه پرینتری به من معرفی کنن که این خصوصیات رو داشته باشه. اگه چند کاره باشه خوب خیلی بهتر.
ممنون.

سلام دوست عزیز
پرینتر های جوهرافشان خانگی من ندیدم که بتونن روی کارت هایی به ضخامت و سفتی کارت تلفن چاپ کنن اما با کمی ابداع و ابتکار می تونید از قابلیت چاپ روی دیسک پرینتر هایی مثل Epson T50 & P50 و Canon iP4840 & iP4940 و یا مدل های دیگری که این قابلیت رو دارن برای اون منظور استفاده کنید.
موفق باشید

kiiiiiid
20-10-2012, 01:37
سلام دوست عزیز
پرینتر های جوهرافشان خانگی من ندیدم که بتونن روی کارت هایی به ضخامت و سفتی کارت تلفن چاپ کنن اما با کمی ابداع و ابتکار می تونید از قابلیت چاپ روی دیسک پرینتر هایی مثل Epson T50 & P50 و Canon iP4840 & iP4940 و یا مدل های دیگری که این قابلیت رو دارن برای اون منظور استفاده کنید.
موفق باشید
ممنون من فکر میکردم این کارو میکنن که اشتباه میکردم.
اگه قضیه چاپ روی کارت رو در نظر نگیریم، پرینتری که بتونم خودم مخزن رو بهش وصل کنم و مشکلات جزئیش رو خودم برطرف کنم چی بهم معرفی میکنید؟
این چند مدلی که گفتید یکمی قدیمی هست. به نظرتون مدل های جدید بهتر نیست؟

m_2t_ab
20-10-2012, 18:13
ممنون من فکر میکردم این کارو میکنن که اشتباه میکردم.
اگه قضیه چاپ روی کارت رو در نظر نگیریم، پرینتری که بتونم خودم مخزن رو بهش وصل کنم و مشکلات جزئیش رو خودم برطرف کنم چی بهم معرفی میکنید؟
این چند مدلی که گفتید یکمی قدیمی هست. به نظرتون مدل های جدید بهتر نیست؟

دوست عزیز p50 و ip4940 مدل های جدید هستن (البته تو بازار ایران!)
درکار جدید بودن باید به موجود بودن قطعات و لوازم مصرفی و یدکی هم توجه داشته باشید.
مدل اپسون با مخزن سازگار تره اما دورریز جوهرش بیشتره و 6 رنگه و گرون تره.
مدل کانن کیفیتش بهتره (به نظر من) دوریز جوهرش کمتره اما مثل اپسون با مخزن سازگار نیست و ارزون تره.
موفق باشید

arash rashno
20-10-2012, 21:42
دوست عزیز p50 و ip4940 مدل های جدید هستن (البته تو بازار ایران!)
درکار جدید بودن باید به موجود بودن قطعات و لوازم مصرفی و یدکی هم توجه داشته باشید.
مدل اپسون با مخزن سازگار تره اما دورریز جوهرش بیشتره و 6 رنگه و گرون تره.
مدل کانن کیفیتش بهتره (به نظر من) دوریز جوهرش کمتره اما مثل اپسون با مخزن سازگار نیست و ارزون تره.
موفق باشید

الان یک مدل جدید اپسون اومده خودش تانک داره
l800 هست و قیمتش توی یک سایت دیدم یک میلیون تومن هست
دقیقا همون پی 50 هست ولی خوبیش اینه که دیگه نیاز به ریست کارتریج نداره
احتمالا هم اپسون جوهر لیتری به زودی بده واسه این پرینترش و این باعث میشه این مشکلات خراب شدن هدها براساس کیفیت بد جوهرها کم بشه

m_2t_ab
20-10-2012, 23:16
الان یک مدل جدید اپسون اومده خودش تانک داره
l800 هست و قیمتش توی یک سایت دیدم یک میلیون تومن هست
دقیقا همون پی 50 هست ولی خوبیش اینه که دیگه نیاز به ریست کارتریج نداره
احتمالا هم اپسون جوهر لیتری به زودی بده واسه این پرینترش و این باعث میشه این مشکلات خراب شدن هدها براساس کیفیت بد جوهرها کم بشه

سلام دوست عزیز
درمورد Epson Photo Inkjet L800 :
این مدل خیلی جدیده. الان 29 مهره و این مدل 15 مهر معرفی شده تو ایران یعنی حدود دو هفته پیش.

اما به نظرم در خریدش یه مقدار احتیاط باید کرد.

اولاً فعلا دارید قیمت یک Epson 1410 رو برای یه پرینتر هم رده Epson p50 میدید و درواقع مقرون به صرفه نیست. مگر اینکه قیمتش مناسب تر بشه که احتمالش هست با رایج شدن در بازار قیمتش مقداری افت کنه. مدل Epson l100 که مشابه Epson s22 هست داره با قیمت حدود 600 فروش میره که به نسبت خیلی زیاده.
ثانیاً قطعات و لوازم یدکیش هست که من مطمئن نیستم با Epson p50 یکی باشه و باید دیده بشه. الان یکی از مزایای مهم Epson p50 اینه که لوازم یدکیش رو بقالی سر کوچه تون داره (اغراق!) باید دید که آیا در مرود این مدل ها هم وضع مشابه خواهد بود یا نه.

از طرف دیگه به نظر میاد ساختار همون ساختار هست و یه سری تغییرات خیلی جزئی نرم افزاری و سخت افزاری داده شده و بنابراین شاید انتظار اینکه این مدل ها اصلا مشکلا پرینتر های موجود مخزن دار رو نداشته باشن کمی نابجا باشه اما بهرحال وقتی کارخونه سازنده یه چیزی رو تولید می کنه و رو دستگاهش می ذاره قطعا بهتر از تولیدات چینی هست.

درمورد جوهر ها،

به فرض ورود و توزیع گسترده جوهر های این پرینتر گمان نمی کنم قیمتش به اندازه جوهر های لیتری موجود پایین بیاد چون اصطلاحاً جوهر اصلی هست. البته نمیشه پیش داوری کرد اما معمولا روال همین هست.
درثانی، جوهر های این مدل حتما به دستگاه های دیگه هم می خوره چون ساختار همون ساختاره.

نکته ای که کمی قضیه رو قابل تامل می کنه متولی واردات و گارانتی این مدل ها هست. تا کنون شرکت اصلی برای این کار مادیران بوده که نمایندگی ها و مراکز فروش زیادی تو کشور داره و در این زمینه سابقه زیادی داره اما این چند مدل جدید ظاهرا از طرف آواژنگ گارانتی و عرضه میشه و بنابراین شاهد رویه ای تازه در فروش و گارانتی این محصول خواهیم بود.

در پایان باید بگم که هیچ پیش داوری نمیشه کرد در مورد خود این محصولات و یا نحوه فروش و گارانتی و لوازم و قطعات یدکی و مصرفی شون. باید منتظر موند تا ببینیم با وضعیت فعلی ایران اوضاع بازار چگونه پیش خواهد رفت.

دعوت می کنم ای مطالب رو بخونید:

از شما بابت اطلاع رسانی در مورد این مدل متشکرم.

موفق باشید

regbyte
21-10-2012, 01:45
سلام
من چندین بار کارتریج HP 61 رنگی را شارژ کردم و بدون مشکل اما بار آخر با اینکه هر سه رنگ وقتی روی دستمال می کشم سالم اند
اما هی پیغام داد که کارتریج مشکل داره و باید عوض بشه، من کارتریج را در می آوردم و دوباره جا می زدم و خیلی خوب پرینت می گرفت
اما حالا دیگه جواب نمی ده با اینکه می دونم هدش کاملا سالمه و خوب پرینت می گیره، آیا این هم چیپ داره؟ یا کار خواصی باید انجام بدم؟

متشکر می شم راهنماییم کنید.

mohammad.t
21-10-2012, 13:57
سلام
من چندین بار کارتریج HP 61 رنگی را شارژ کردم و بدون مشکل اما بار آخر با اینکه هر سه رنگ وقتی روی دستمال می کشم سالم اند
اما هی پیغام داد که کارتریج مشکل داره و باید عوض بشه، من کارتریج را در می آوردم و دوباره جا می زدم و خیلی خوب پرینت می گرفت
اما حالا دیگه جواب نمی ده با اینکه می دونم هدش کاملا سالمه و خوب پرینت می گیره، آیا این هم چیپ داره؟ یا کار خواصی باید انجام بدم؟

متشکر می شم راهنماییم کنید.

همونطور كه قبلا هم عرض شده در مورد اين كارتريج ها بايد از زدن تاپيك جديد خودداري كرد:31:
شوخي كردم!
مي گفتم كه... در مورد اين كارتريج ها هر زماني كه ارور بدهند اگه مشكل از اتصالاتشون نباشه و اونها رو تميز كنيد و باز هم ارور بدهند نميشه براي كارتريج ها كاري كرد و بايد كارتريج نو تهيه كنيد هر چند هد سالم باشه!

monemi64
29-10-2012, 01:48
سلام. به گفته یکی از اساتید، برای باز کردن گرفتگی نازل کارتریج اچ پی از آب گرم استفاده کردم. ولی باز نشد!!! اما از الکل که استفاده کردم باز شد ولی با شارژ کارتریج بهم کیفیت چاپ نمی ده. چرا؟؟؟

mohammad.t
29-10-2012, 19:03
سلام. به گفته یکی از اساتید، برای باز کردن گرفتگی نازل کارتریج اچ پی از آب گرم استفاده کردم. ولی باز نشد!!! اما از الکل که استفاده کردم باز شد ولی با شارژ کارتریج بهم کیفیت چاپ نمی ده. چرا؟؟؟

آب گرم يا گرفتن در معرض بخار آب در مراحلي كه گرفتگي خيلي شديد نباشه توصيه ميشه بعد از اون بايد سراغ محلول ها و حلال ها ... رفت. وقتي محلول مي زنيد در ظاهر باز ميشه ولي خب جوهر و الكل كه مثل هم نيستند هم از نظر غلظت و حلال بودن و ... الكل راحت خارج ميشه ولي جوهر نه. بعد شما با فشار جوهر رو خارج ميكنيد در حاليكه موقع پرينت اين فشار وجود نداره.
در هر حال وقتي كارتريج دچار گرفتگي بشه احتمال اينكه مثل روز اولش بشه كم هست. اما گاهي استفاده مداوم ازش و شارژ مجدد و ... تا حدودي اون رو مثل سابق كنه.

hellbrain666
16-11-2012, 22:03
سلام
برای hp 6500 کاتریج قابل شارژ بگیرم یا مخزن؟

m_2t_ab
17-11-2012, 00:58
سلام
برای hp 6500 کاتریج قابل شارژ بگیرم یا مخزن؟

کارتریج قابل شارژ

starred192
26-11-2012, 11:30
سلام مي دونم سوالم تكراريه اما گشتن 115 صفحه هم وقت مي گيره من يه پرينتر hpمدل officeje 6000 دارم كه كه كارتريج 920 مي خوره
سوال اول اين كارتريج قابل شارژ شدن هست يا نه
سوال دوم روش شارژ اين كارنريج تو كدوم صفحه هست
ممنون

barbodghanbari
03-12-2012, 18:54
با سلام
من چهارکاره کانون جوهرافشان mx320 دارم کارتریج را شارژ کردم اما به محض روشن کردن دستگاه چراغ نارنجی اخطار روشن می شود و می نویسد کارتریج مشکی خالی است. در صورتی که شارژ شده و پرینتر هیچ کاری انجام نمی دهد
طلفا راهنمایی گنید

m_2t_ab
03-12-2012, 23:18
با سلام
من چهارکاره کانون جوهرافشان mx320 دارم کارتریج را شارژ کردم اما به محض روشن کردن دستگاه چراغ نارنجی اخطار روشن می شود و می نویسد کارتریج مشکی خالی است. در صورتی که شارژ شده و پرینتر هیچ کاری انجام نمی دهد
طلفا راهنمایی گنید

سلام
وقتی این ارور رو میده دکمه کنسل که علامت مثلث نارنجی رنگ داره رو بری چند ثانیه نگهدارید. بعد از این خودتون باید حواستون به تموم شدن جوهر باشه چون دیگه دستگاه تشخیص نمیده چقدر جوهر مونده. بهتره قبل از اینگخ کامل تموم بشه دوباره شارژ کنید.
موفق باشید

LordMMD
04-12-2012, 12:25
سرنگ بزرگ (10 میل به بالا) برای شارژ اپسون از کجا بگیرم؟ داروخونه نداشت

m_2t_ab
04-12-2012, 16:02
همون 10 میل هم خوبه ها!
اما فکر کنم اگر داروخانه دامپزشکی پیدا کنید داشته باشن.
موفق باشید

LordMMD
06-12-2012, 14:29
این کارتریج های قابل شارژ خیلی چیز خوبی هستن
توصیه میکنم.

pb0261
07-12-2012, 15:31
آغایون خانوما سالام
یه سوال داشتم نمیدونم تو این بحث گفتین یا نه ولی سرچ دادن نبود
من Hp desk jet 1050 دارم .... پرینتش خیلی پرنگه راهی هست کمرنگتر کرد پرینتشو

m_2t_ab
07-12-2012, 16:14
آغایون خانوما سالام
یه سوال داشتم نمیدونم تو این بحث گفتین یا نه ولی سرچ دادن نبود
من Hp desk jet 1050 دارم .... پرینتش خیلی پرنگه راهی هست کمرنگتر کرد پرینتشو

اگر لیزری هست با کم کردن مقدار دنسیتی در تنظیمات پرینتر کمرنگ تر میشه و اگر جوهر افشان هست باید بصورت دستی مقدار رنگ ها رو در تنظیمات پرینتر تغییر بدید.
کلا تنظیمات پرینتر رو باید دستکاری کنید.

pb0261
07-12-2012, 20:35
یعنی باید برم خوده دستگارو دستکاری کنم ؟؟؟ از طریق ستینگ نمیشه ؟

m_2t_ab
08-12-2012, 00:50
یعنی باید برم خوده دستگارو دستکاری کنم ؟؟؟ از طریق ستینگ نمیشه ؟

منظور من هم همون Prefrences پرینتر از کنترل پنل هست.

aliarya
08-12-2012, 11:26
سلام

من یه پرینتر epson tx510fn دارم . ولی تازگی یه مشکل پیدا کرده که وقتی روشنش میکنم میگه برگه ای در داخلش گیر کرده ولی هیچ برگی داخلش نیس و مطمئنم که نیست الان باید چکار کنم دوست عزیز ؟ یه برگه هم به زور از بین قسمتی که برگه میکشه رد کردم ولی چیزی نبود . ممنون میشم راهنمایی کنید

pb0261
08-12-2012, 19:39
منظور من هم همون Prefrences پرینتر از کنترل پنل هست.
اقا ما که هرچی گشتیم این دکمه تشکرو پیدا نکردیم بکوبیم روش
این عکس و ببین من حالت درفت مد بزارم یعنی مصرفش پایینتر میادیا گزینه های دیگه بهترن یه نگا بندازی ممنون میشم
<a href=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]>Untitled.png - 229.5 Kb</a>

neoanderson
08-12-2012, 21:18
دوستان سلام
من یه hp laserjet p2014 اخیرا مفتی دست دوم گرفتم. :دی
چاپش کم رنگه . درش را باز کردم دیدم کارتریجش برچسب روش چسبیده و بر همین اساس فکر کنم شارژ شده.
من چشمام صعیفه و میخام پر رنگتر باشه . تو setting دنسیتی را بردم بالا و لی فرقی نکرد
به نظر شما اگه بدم شارژ خوب میشه ؟ یا یه خرید کارتریج رفت تو خرجامون :دی
قیمت کارتریجش الان چنده و الان برای شارژ چند میگیرند ؟

ممنون

m_2t_ab
09-12-2012, 01:43
اقا ما که هرچی گشتیم این دکمه تشکرو پیدا نکردیم بکوبیم روش
این عکس و ببین من حالت درفت مد بزارم یعنی مصرفش پایینتر میادیا گزینه های دیگه بهترن یه نگا بندازی ممنون میشم
<a href=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]>Untitled.png - 229.5 Kb</a>

خواهش می کنم، وظیفه س.
زیر قسمت نام کاربری و آواتار دکمه تشکر هست.
ظاهرا شما درایور اصلی اچ پی رو نصب نکردید و دارید از درایور پیش فرض ویندوز استفاده می کنید. در این صورت باید با آزمون و خطا بهترین حالت رو پیدا کنید.
من پیشنهاد می کنم درایور اصلی رو از سایت خود اچ پی دانلود کنید و استفاده کنید.
ممنونم

aliarya
09-12-2012, 11:12
سلام

من یه پرینتر epson tx510fn دارم . ولی تازگی یه مشکل پیدا کرده که وقتی روشنش میکنم میگه برگه ای در داخلش گیر کرده ولی هیچ برگی داخلش نیس و مطمئنم که نیست الان باید چکار کنم دوست عزیز ؟ یه برگه هم به زور از بین قسمتی که برگه میکشه رد کردم ولی چیزی نبود . ممنون میشم راهنمایی کنید

کسی نیست راهنمایی کنه؟

mohammad.t
09-12-2012, 16:16
کسی نیست راهنمایی کنه؟

پرينتر از روي سنسورهايي كه داره موقعيت برگه رو تشخيص ميده . مثلا يكي براي قسمت تغذيه كاغذها كه بدونه كاغذ سفيد توي دستگاه هست. يكي در قسمت هد و سنسورهايي در قسمت خروجي كاغذ پرينت شده.
وقتي كاغذ شما در دستگاه گير ميكنه و دستگاه ارور paper jam ميده از روي سنسورهاش ميگه كه يه كاغذ گير كرده در حاليكه ممكنه اصلا كاغذي هم در دستگاه نباشه. پس چه اتفاقي افتاده؟ يكي از سنسورها گير كرده و دستگاه فكر ميكنه كه هنوز كاغذ داخل هست. يه نكته هست اينجا و اون اينكه اغلب افراد تا مشاهده كردند كاغذي توي دستگاه گير كرده با زور زياد ميخوان اون رو بيرون بكشن كه دراينجا صبر و حوصله و درصورت امكان بيرون كشيدن كاغذ در مسير حركت كاغذ(نه در خلاف جهت) ضروريه.
به هرحال با دقت بيشتر بررسي كنيد حتي يك تكه كوچك هم داخل نمانده باشد. در صورت ادامه مشكل به مراكز سرويس يا داشتن ضمانت به نمايندگي مراجعه كنيد.

aliarya
09-12-2012, 16:31
پرينتر از روي سنسورهايي كه داره موقعيت برگه رو تشخيص ميده . مثلا يكي براي قسمت تغذيه كاغذها كه بدونه كاغذ سفيد توي دستگاه هست. يكي در قسمت هد و سنسورهايي در قسمت خروجي كاغذ پرينت شده.
وقتي كاغذ شما در دستگاه گير ميكنه و دستگاه ارور paper jam ميده از روي سنسورهاش ميگه كه يه كاغذ گير كرده در حاليكه ممكنه اصلا كاغذي هم در دستگاه نباشه. پس چه اتفاقي افتاده؟ يكي از سنسورها گير كرده و دستگاه فكر ميكنه كه هنوز كاغذ داخل هست. يه نكته هست اينجا و اون اينكه اغلب افراد تا مشاهده كردند كاغذي توي دستگاه گير كرده با زور زياد ميخوان اون رو بيرون بكشن كه دراينجا صبر و حوصله و درصورت امكان بيرون كشيدن كاغذ در مسير حركت كاغذ(نه در خلاف جهت) ضروريه.
به هرحال با دقت بيشتر بررسي كنيد حتي يك تكه كوچك هم داخل نمانده باشد. در صورت ادامه مشكل به مراكز سرويس يا داشتن ضمانت به نمايندگي مراجعه كنيد.

بسیار ممنون دوست عزیز سعی میکنم باز چک کنم . و با فشار هوا تمیزش کنم .

pb0261
09-12-2012, 18:01
اقا من فک کنم چون من تازه شروع کردم فعالیتمو اینجا تشکر نداره واسه من ...فقط گزارش تخلف داره
فک کنم فقط بتونم تو گزارش تخلف کمک کسی کنم نه تشکر :(
باشه ممن میرم از سایتش دانلود کنم مرسی

ari67
14-12-2012, 12:14
سلام دوستان
دوستان یه چنت مدل پرینتر جوهری به من معرفی کنید بی زحمت که ویژگی های زیر رو داشته باشه
1-قیمت مناسب باشه تا حدود 250 60
2-مدل جا افتاده باشه تو بازار که آزمایش پس داده باشه و کیفیت خوبی ارائه بده
3-شارژ کردنش راحت باشه طوری که خودمم از پسش بر بیام و شارژش کم هزینه باشه
4-لوازمش راحت گیر بیاد
5-نگهداری و سرویسشم راحت و بی دردسر باشه
برند هم مهم نیست

mahdinejad
15-12-2012, 17:30
سلام
نطرتون رو راجع به این چند مدل می خواستم بدونم و اینکه کدومشون رو بگیرم:
HP آفیس جت 4500- HP photo smart premium- HP officc jet 6500
کلا من یه دونه چاپگر 4کاره می خوام بخرم که خیلی هزینه جانبی نداشته باشم و با شارژ توی خونه بتونم کارهامو انجام بدم. اگه ممکنه راهنماییم کنید.

فقط زودتر بهم جواب بدید. با تشکر

emanta
15-12-2012, 21:32
خسته نباشید ممنون از راهنمایی خوبتون
من تازه یه پرینتر hp 2050 خریدم می خواستم ببینم شارژ کردنش مثل همیناس که گفتی
یه سوال دیگه هم دارم الان یه ماهه که پرینترو خریدم اما بعد از یه هفته منوی پرینترش از کار افتاده و کارایی مثل پاک کردن هد و تخمین جوهرشو دیگه نشون نمیده تو اینترنت خیلی دنبال علتش گشتم اما پیدا نکردم اگه راه حلشو میدونی لطفا راهنایی کنید:23:

mohammad.t
16-12-2012, 07:41
خسته نباشید ممنون از راهنمایی خوبتون
من تازه یه پرینتر hp 2050 خریدم می خواستم ببینم شارژ کردنش مثل همیناس که گفتی
یه سوال دیگه هم دارم الان یه ماهه که پرینترو خریدم اما بعد از یه هفته منوی پرینترش از کار افتاده و کارایی مثل پاک کردن هد و تخمین جوهرشو دیگه نشون نمیده تو اینترنت خیلی دنبال علتش گشتم اما پیدا نکردم اگه راه حلشو میدونی لطفا راهنایی کنید:23:

بله همين طوره.
توي كامپيوتر منظورتونه؟! مشكلات نرم افزاري خيلي به اين بخش ارتباط پيدا نمي كنه و فقط توصيه عمومي نصب مجدد درايور، تعويض ويندوز و...!

aria_electric_fars
17-12-2012, 08:35
سلام دوستان عزیز

گویا اینجا بحث سرویس پرینترهای رنگی هست و من سوالی داشتم و لطفا راهنمایی بفرمائید

1- اگر چند روز با پرینتر epson 1410 پرینت نکنیم و استفاده نشه آیا خشک می شه و باید هد عوض بشه یا نه و مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
2- اگر چند روز با پرینتر hp 7000 مخزن دار پرینت نکنیم و خشک بشه آیا راهی داره برای تعمییر ارزان قیمت و هزینه های این دستگاه چقدره؟؟؟
3- آیا راه یا روشی وجود داره که مثلا اگر پرینتر hp 7000 رو داریم و چند روز استفاده نکنیم مشکلی پیش نیاد؟؟؟

با تشکر

m_2t_ab
18-12-2012, 02:32
سلام دوستان عزیز

گویا اینجا بحث سرویس پرینترهای رنگی هست و من سوالی داشتم و لطفا راهنمایی بفرمائید

1- اگر چند روز با پرینتر epson 1410 پرینت نکنیم و استفاده نشه آیا خشک می شه و باید هد عوض بشه یا نه و مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
2- اگر چند روز با پرینتر hp 7000 مخزن دار پرینت نکنیم و خشک بشه آیا راهی داره برای تعمییر ارزان قیمت و هزینه های این دستگاه چقدره؟؟؟
3- آیا راه یا روشی وجود داره که مثلا اگر پرینتر hp 7000 رو داریم و چند روز استفاده نکنیم مشکلی پیش نیاد؟؟؟

با تشکر

سلام بر شما:
در مورد خشک شدن هد یک نکته رو خدمتتون عرض کنم:
ساختار هد به گونه ای هست که از لوله های بسیار ریزی به نام Nozzle تشکیل شده. در دستگاه های مختلف بوسیله سازو کار های متفاوتی جوهر از درون این لوله ها پاشیده میشه و در واقع چاپ انجام میشه.
قطر این نازل ها حدود 20 الی 25 میکرون هست که در بزرگترین ذرات محلول (جوهر های پیگمنت) قطر ذرات جوهر کمتر از 0.1 میکرون هست و این یعنی نازل حدود 200 تا 250 بار بزرگتر از ذرات جوهر هست.
اما چرا اگر از پرینتر های جوهر افشان استفاده نشه خراب میشن.
اولا عرض کنم این خرابی نسبی هست یعنی ممکنه کیفیتش پایین بیاد و نه کاملا کار نکنه.
وقتی جوهر برای مدتی درون نازل ساکن باشه،‌ به مرور به دیواره های اون رسوب می کنه. بنابراین به مرور زمان و به مرور استفاده نکردن های طولانی قطر این رسوبات زیاد میشه و در نهایت نازل گرفته میشه. این مسأله خصوصا در استفاده از جوهر های نامرغوب بسیار محتمل تر هست.
بنابراین در پاسخ به سوال شما در مورد اینکه چقدر استفاده نکردن باعث خرابی میشه باید بگم که ممکنه شما یک ماه و یا حتی ماه ها از پرینتر استفاده نکنید و بعد ببینید که هنوز سالمه،‌ دلیلش اینه که نازل ها کاملا گرفته نشدن بلکه کمی مسدود شدن. این مسئله اگر به کررات رخ بده و یا از جوهر های نامرغوب استفاده بشه باعث گرفتگی برخی نازل ها و ایجاد خطوط افقی روی تصویر های چاپ شده میشه.
این مسئله در مورد تمام دستگاه های جوهر افشان صادقه اما بین دو مدل ذکر شده 1410 به دلیل کیفیت بالاتر ساخت و تفاوت کارکرد، مقاومت بیشتری داره.
در مراحل اولیه انسداد نازل های هد میشه با تزریق محلول هد بازکن که درواقع حلال رسوب های جوهر هست تا حد زیادی گرفتگی رو رفع کرد اما اگر گرفتگی زیاد باشه ممکنه دیه درست نشه.
بنابراین این که میگن هر هفته یا هر 5 روز ب دستگاهتون چاپ کنید، دلیلش این نیست که لزوما بعد از اون مدت دستگاه خراب میشه،‌دلیلش اینه که از خرابی جلوگیری بشه. (مثل مسواک زدن، اگر شما یک هفته هم مسواک نزنید اتفاقی برای دندان هاتون نمی افته اما اگر این مدت طولانی بشه خطر بیشتر میشه)
و اما در مورد نگهداری بدون استفاده، اولا سعی کنید حدالمقدور این اتفاق نیوفته ولی اگر ناگزیر بودید، بهتره پرینتر رو در داخل کارتنی قرار بدید که جریان هوا نداشته باشه تا کمتر باعث خشک شدن جوهر بشه.
با توجه به علاقه ای که در این موضوعات دارید، خوندن مقالات سایت پارس کپی رو پیشنهاد می کنم:
براتون آرزوی موفقیت دارم

aria_electric_fars
18-12-2012, 08:54
سلام بر شما:
در مورد خشک شدن هد یک نکته رو خدمتتون عرض کنم:
ساختار هد به گونه ای هست که از لوله های بسیار ریزی به نام Nozzle تشکیل شده. در دستگاه های مختلف بوسیله سازو کار های متفاوتی جوهر از درون این لوله ها پاشیده میشه و در واقع چاپ انجام میشه.
قطر این نازل ها حدود 20 الی 25 میکرون هست که در بزرگترین ذرات محلول (جوهر های پیگمنت) قطر ذرات جوهر کمتر از 0.1 میکرون هست و این یعنی نازل حدود 200 تا 250 بار بزرگتر از ذرات جوهر هست.
اما چرا اگر از پرینتر های جوهر افشان استفاده نشه خراب میشن.
اولا عرض کنم این خرابی نسبی هست یعنی ممکنه کیفیتش پایین بیاد و نه کاملا کار نکنه.
وقتی جوهر برای مدتی درون نازل ساکن باشه،‌ به مرور به دیواره های اون رسوب می کنه. بنابراین به مرور زمان و به مرور استفاده نکردن های طولانی قطر این رسوبات زیاد میشه و در نهایت نازل گرفته میشه. این مسأله خصوصا در استفاده از جوهر های نامرغوب بسیار محتمل تر هست.
بنابراین در پاسخ به سوال شما در مورد اینکه چقدر استفاده نکردن باعث خرابی میشه باید بگم که ممکنه شما یک ماه و یا حتی ماه ها از پرینتر استفاده نکنید و بعد ببینید که هنوز سالمه،‌ دلیلش اینه که نازل ها کاملا گرفته نشدن بلکه کمی مسدود شدن. این مسئله اگر به کررات رخ بده و یا از جوهر های نامرغوب استفاده بشه باعث گرفتگی برخی نازل ها و ایجاد خطوط افقی روی تصویر های چاپ شده میشه.
این مسئله در مورد تمام دستگاه های جوهر افشان صادقه اما بین دو مدل ذکر شده 1410 به دلیل کیفیت بالاتر ساخت و تفاوت کارکرد، مقاومت بیشتری داره.
در مراحل اولیه انسداد نازل های هد میشه با تزریق محلول هد بازکن که درواقع حلال رسوب های جوهر هست تا حد زیادی گرفتگی رو رفع کرد اما اگر گرفتگی زیاد باشه ممکنه دیه درست نشه.
بنابراین این که میگن هر هفته یا هر 5 روز ب دستگاهتون چاپ کنید، دلیلش این نیست که لزوما بعد از اون مدت دستگاه خراب میشه،‌دلیلش اینه که از خرابی جلوگیری بشه. (مثل مسواک زدن، اگر شما یک هفته هم مسواک نزنید اتفاقی برای دندان هاتون نمی افته اما اگر این مدت طولانی بشه خطر بیشتر میشه)
و اما در مورد نگهداری بدون استفاده، اولا سعی کنید حدالمقدور این اتفاق نیوفته ولی اگر ناگزیر بودید، بهتره پرینتر رو در داخل کارتنی قرار بدید که جریان هوا نداشته باشه تا کمتر باعث خشک شدن جوهر بشه.
با توجه به علاقه ای که در این موضوعات دارید، خوندن مقالات سایت پارس کپی رو پیشنهاد می کنم:
براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام دوست عزیز

خیلی خیلی خیلی ممنون که کامل و شفاف توضیح دادی و به قولا آب پاکی روی دستم ریختی و کامل برام روشن شد که نحوه کار کردن و ایراد کار کجاست

فقط سوال آخر اینکه به دلیل اینکه احتمال داره زیاد نخوام از دستگاه استفاده کنم ولی ممکنه در یک یا دو روز بخوام 500 برگ a3 چاپ کنم به نظرتون چی بگیرم؟؟؟ در مورد دستگاه Bizhub c450 بیشتر توضیح بدید که سیستمش به چه صورت هست و اگر استفاده ازش نشه خراب می شه یا نه؟؟؟

با تشکر

m_2t_ab
18-12-2012, 18:57
سلام دوست عزیز

خیلی خیلی خیلی ممنون که کامل و شفاف توضیح دادی و به قولا آب پاکی روی دستم ریختی و کامل برام روشن شد که نحوه کار کردن و ایراد کار کجاست

فقط سوال آخر اینکه به دلیل اینکه احتمال داره زیاد نخوام از دستگاه استفاده کنم ولی ممکنه در یک یا دو روز بخوام 500 برگ a3 چاپ کنم به نظرتون چی بگیرم؟؟؟ در مورد دستگاه Bizhub c450 بیشتر توضیح بدید که سیستمش به چه صورت هست و اگر استفاده ازش نشه خراب می شه یا نه؟؟؟

با تشکر
خواهش می کنم، وظیفه بود.
این عرایض من در مقابل استادانی همچون محمد آقا و آقا مهران گرجی (که چند وقتی هست کم پیدا شدن) درس پس دادن هست، امیدوارم این بزرگواران جسارت منو ببخشن.

اما یه نکته دیگه رو هم عض کنم:
با توجه به مطالعاتی که داشتم، متوجه شدم که ساختار هد دستگاه های مختلف، متفاوت هست.
بدین صورت که ساختار هد دستگاه های اپسون پیزو الکتریک هست (پیزو الکتریک موادی هستن که اگر بصورت الکتریکی تحریک بشن، ارتعاش مکانیکی می کنن و اگر بصورت مکانیکی تحریک بشن، بصورت الکتریکی پاسخ میدن) و ساختاد هد دستگاه های کانن و اچ پی ترمال (گرمایی هست. (در این دستگاه ها برای چاپ، در انتهای نازل با مقداری گرم کردن اون ناحیه مقداری بخار تولید میشه که باعث هل دادن قطره جوهر به بیرون میشه. این عمل Bubble Jet (چاپ از طریق ایجاد حباب) هم نامیده میشه)
تصور من بر این هست که منشاء تفاوت این دو گروه دستگاه ها هم همینه.
دستگاه های با هد پیزو الکتریک، به دلیل ساختار مکانیکی نازل ها از حدی دیگه کوچکتر نمی تونن باشن (تا امروزه تکنولوژی به این حد رسیده) و بنابراین DPI و کیفیت این نوع دستگاه ها عموما از دستگاه هم رده ترمال کمتر هست. اما به دلیل اینکه برای چاپ از گرما استفاده نمیشه، علاوه بر احتمال کمتر ایجاد رسوب (مثل رسوب گرفتگی کتری که در اثر گرم کردن آب و جداشدن سختی های آب هست) قابلیت استفاده از جوهر های متفاوت مثل دای بیس، پیگمنت و حتی سابلیمیشن رو هم دارن.
اما دستگاه های با هد ترمال تونستن به کیفیت بالاتری دست پیدا کنن ولی ساختار هد اونا باعث شده که مقداری حساس تر باشن. (و تا اونجایی که من می دونم فقط جوهر های دای بیس و پیگمنت دارن و سابلیمیشن ندارن)
همین تفاوت و همچنین تفاوت در سایر قسمت های دستگاه باعث شده تا دستگاه ها اپسون بهتر با مخزن سازگار باشن.

لازم به ذکره که عمده مشکلات دستگاه های جوهر افشان در اثر استفاده از جوهر نامرغوب هست. چراکه اگر جوهر کیفیتو خلوص بالایی داشته باشه اصلا رسوب نمی کنه (یا خیلی کم) که بخواد مشکل ایجاد کنه.
از طرفی ایجاد مخزن توسط شرکت های ثالث که بعضا به درستی طراحی و استفاده نمیشن هم مزید بر علت شده.
و این باعث شده اخیرا شرکت اپسون دستگاه هایی رو با مخزن از پیش نصب شده (و مورد تأیید کارخونه) به بازار معرفی کنه. این دستگاه ها اخیرا وارد بازار ایران شدن با گارنتی آواژنگ.
مقاله زیر در این زمینه هست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چاپگرهای جوهرافشان، بدون دردسرهای قدیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
(البته در بعضی جاها مقداری جانب دارانه صحبت کرده، گولشو نخورید!!!)

خلاصه اینکه به نظر من برای کار زیاد و مداوم (حتی بیشتر از 500 برگ در روز) دستگاه 1410 قیمت و کیفیت مناسبی داره. اما حتما از جوهر مرغوب استفاده کنید و توصیه های ایمنی رو جدی بگیرید!!!

و مورد دیگه اینکه علاقه،‌ تخصص و تجربه من در مورد دستگاه های جوهر افشان هست، در زمینه سایر دستگاه ها اساتید می تونن راهنمایی تون کنن. (دستگاه کونیکا مینولتا تا اونجایی که من می دونم جوهر افشان نیست)

موفق باشید

aria_electric_fars
18-12-2012, 22:54
سلام m_2t_ab

ممنون بابت راهنمایی خوبتون و متشکرم

دوستان کسی اطلاعی از کارکرد و شارژ و خشک شدن یا نشدن دستگاه کونیکا مینولتا مدل bizhub c450 توضیح بده که آیا خشک می شه یا نه؟؟؟
کیفیت این دستگاه برای من کفایت می کنه

با تشکر

m_2t_ab
18-12-2012, 23:55
خواهش می کنم دوست عزیز
تو فروم بغلی از یکی از فرشندگان که کارش این دستگاه ها بود براتون سوالاتی پرسیدم و ایشون جواب دادن.
می تونید مطالعه بفرمایید.
فروش دستگاه چاپ دیجیتال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و ظاهرا تونرش خشک هست و بنابراین خشک نمیشه.
موفق باشید

aria_electric_fars
19-12-2012, 11:05
خواهش می کنم دوست عزیز
تو فروم بغلی از یکی از فرشندگان که کارش این دستگاه ها بود براتون سوالاتی پرسیدم و ایشون جواب دادن.
می تونید مطالعه بفرمایید.
فروش دستگاه چاپ دیجیتال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و ظاهرا تونرش خشک هست و بنابراین خشک نمیشه.
موفق باشید

سلام دوست عزیزم

ممنون بابت پیگیریتون

کیفیت چاپش حدود 600*600 هست به پای جوهرافشان نمی رسه ولی اینکه می گید خشک نمی شه یک مزیت بزرگه

سال قبل دستگاه sharp آوردم بدون اطلاع ولی قطعاتش موجود نبود حدود 1200000 تومان فروختمش ولی حالا می دونم چه دستگاهی بیشتر تو بورس هست مثل bizhub c450 یا bizhub c350 خلاصه حساب کار دستم اومده و این بار رفتم شارجه یه خوبش رو می گیرم

با تشکر

m_2t_ab
20-12-2012, 11:31
سلام دوست عزیزم

ممنون بابت پیگیریتون

کیفیت چاپش حدود 600*600 هست به پای جوهرافشان نمی رسه ولی اینکه می گید خشک نمی شه یک مزیت بزرگه

سال قبل دستگاه sharp آوردم بدون اطلاع ولی قطعاتش موجود نبود حدود 1200000 تومان فروختمش ولی حالا می دونم چه دستگاهی بیشتر تو بورس هست مثل bizhub c450 یا bizhub c350 خلاصه حساب کار دستم اومده و این بار رفتم شارجه یه خوبش رو می گیرم

با تشکر

خواهش می کنم
اون دوستمون نمونه چاپ هم قرار دادن، می تونید ببینید.
ضمنا با تمام این اوصاف من هنوز 1410 رو توصیه می کنم. چون هم نوش رو می خرید،‌هم کیفیتش وحشتناک بالاتره و هم هزینه های مصرفیش پایین تره.
(ضمن اینکه مطمئن نیستم اون جامد باشه مواد مصرفیش، عرض کردم ظاهرا پودری هست، در ثانی 1410 اونقدر هم حساس نیست، موردی بوده که طرف 5 تا 8 ماه دستگاه رو خوابوند ولی مشکلی به وجود نیومده.)
موفق باشید

aria_electric_fars
20-12-2012, 12:02
ضمنا با تمام این اوصاف من هنوز 1410 رو توصیه می کنم. چون هم نوش رو می خرید،‌هم کیفیتش وحشتناک بالاتره و هم هزینه های مصرفیش پایین تره.
(ضمن اینکه مطمئن نیستم اون جامد باشه مواد مصرفیش، عرض کردم ظاهرا پودری هست، در ثانی 1410 اونقدر هم حساس نیست، موردی بوده که طرف 5 تا 8 ماه دستگاه رو خوابوند ولی مشکلی به وجود نیومده.)
موفق باشید

سلام دوست عزیز

کیفیت 1410 بالاتر هست حرفی توش نیست ولی هزینه مصرفی نسبت به c450 چطور کمتره؟؟؟
من خودم دستگاه c450 رو از نزدیک بررسی کردم که به صورت کشویی 4 تا مخزن بزرگ داره و توی بیشتر مغازه هایی که کار چاپ انجام می دن استفاده می شه و اگر هزینه های چاپ بالا بود که اینقدر ازش استفاده نمی شد
بدر مورد خشک شدن بعد از چند ماه باید بگم بازم احتمالش هست که خشک بشه ولی وقتی احتمال صفر باشه خیالم راحت تره من تو این چیزا شانس ندارم

با تشکر

m_2t_ab
20-12-2012, 17:06
سلام دوست عزیز

کیفیت 1410 بالاتر هست حرفی توش نیست ولی هزینه مصرفی نسبت به c450 چطور کمتره؟؟؟
من خودم دستگاه c450 رو از نزدیک بررسی کردم که به صورت کشویی 4 تا مخزن بزرگ داره و توی بیشتر مغازه هایی که کار چاپ انجام می دن استفاده می شه و اگر هزینه های چاپ بالا بود که اینقدر ازش استفاده نمی شد
بدر مورد خشک شدن بعد از چند ماه باید بگم بازم احتمالش هست که خشک بشه ولی وقتی احتمال صفر باشه خیالم راحت تره من تو این چیزا شانس ندارم

با تشکر

هزینه چاپ با اون دستگاه طبق گفته اون دوستمون تو فروم بقلی برای هر صفحه 80 تا 100 تومن هست.
اما هزینه چاپ با 1410 بسته به نوع کار از 5 تا 50 تومن میشه. (هردو هزینه جوهر و تونر)
اون دستگاه چند کاره هست و قطعا کارایی بالاتری داره قیمت نوش هم بسیار بالاتر از اون قیمته (بالای 10 میلیون) سرعتشم بیشتره
اما 1410 تک کاره هست و کاربری خاص داره.
با کونیکا مینولتا نمی تونید عکس چاپ کنید (عکس با کیفیت آتلیه) ولی 1410 در این زمینه حرف نداره.
بهرحال خود دانید، من جای شما بودم یه کارکرده 1410 رو می گرفتم.
موفق باشید

aria_electric_fars
21-12-2012, 10:49
هزینه چاپ با اون دستگاه طبق گفته اون دوستمون تو فروم بقلی برای هر صفحه 80 تا 100 تومن هست.
اما هزینه چاپ با 1410 بسته به نوع کار از 5 تا 50 تومن میشه. (هردو هزینه جوهر و تونر)
اون دستگاه چند کاره هست و قطعا کارایی بالاتری داره قیمت نوش هم بسیار بالاتر از اون قیمته (بالای 10 میلیون) سرعتشم بیشتره
اما 1410 تک کاره هست و کاربری خاص داره.
با کونیکا مینولتا نمی تونید عکس چاپ کنید (عکس با کیفیت آتلیه) ولی 1410 در این زمینه حرف نداره.
بهرحال خود دانید، من جای شما بودم یه کارکرده 1410 رو می گرفتم.
موفق باشید

سلام دوست عزيز

ممنون بابت راهنماييتون

راستش من نمي خوام عكس چاپ كنم و اگر خواستم مي دم بيرون چاپ مي كنم

سرعت چاپ و خشك نشدن مهم هست برام كه فكر كنم كونيكا مناسب باشه

در ضمن 1410 دست دوم چند جا سوال كردم گيرم نيومد و مي گن دست دوم نخر چون بوده كه دست دوم خريدن بعد از يك يا دو ماه هدش خراب شده و به اندازه نصف يك دستگاه دادن هد خريدن

با تشكر

dany_3p4u
21-12-2012, 20:00
سلام
آقا این لینکت پریده آیا لینک جدیدی ازش دارید؟

در آخر هم توجه شما رو به يك كليپ كه چاپ همين تصوير روي كاغذ مخصوص عكس هست جلب مي كنم.
كليپ جالبي شده من كه خودم شخص عاشق فرآيند چاپ هستم هميشه دوست دارم پرينتر بدون در و پيكر چاپ كنه منم ببينم!
دانلود كليپ:

برای پرینترهای اچ پی رنگ خاصی الآن توی بازار هست که بگیرم؟ رنگ مشکی با کپی 50 برگ تموم شد :دی

یه سوالم اینکه رنگ ها بعد از چه مدت می تونن فاسد شن؟ این رنگ حدود یک سال پیش خریداری شده الآن استفاده کنم موردی پیش نیاره؟!

m_2t_ab
21-12-2012, 22:32
برای پرینترهای اچ پی رنگ خاصی الآن توی بازار هست که بگیرم؟ رنگ مشکی با کپی 50 برگ تموم شد :دی

یه سوالم اینکه رنگ ها بعد از چه مدت می تونن فاسد شن؟ این رنگ حدود یک سال پیش خریداری شده الآن استفاده کنم موردی پیش نیاره؟!

سلام دوست عزیز
رنگ مارک های متفاوتی هست.
پیشنهاد من:
1- پارت تکنیک
2- وکس
3- دبلیو دبلیو ام

توصیه می کنم از این رنگ ها نخرید: گاما و اینک تک (من از مشکلی پیگمنت گاما راضی نبودم)

جوهر ها اگر در معرض نور شدید و یا گرمای زیاد قرار نگیرن ماندگاری بالایی دارن،‌غالبا تاریخ انقضا روی بسته شون درج میشه.
موفق باشید

m_2t_ab
21-12-2012, 22:35
سلام دوست عزيز

ممنون بابت راهنماييتون

راستش من نمي خوام عكس چاپ كنم و اگر خواستم مي دم بيرون چاپ مي كنم

سرعت چاپ و خشك نشدن مهم هست برام كه فكر كنم كونيكا مناسب باشه

در ضمن 1410 دست دوم چند جا سوال كردم گيرم نيومد و مي گن دست دوم نخر چون بوده كه دست دوم خريدن بعد از يك يا دو ماه هدش خراب شده و به اندازه نصف يك دستگاه دادن هد خريدن

با تشكر

آقا این سی 450 نظر شما رو گرفته ول هم نمی کنه!!!
1410 نو هم بخرید و بد استفاده کنید دوماه بعد خراب میشه.
اگر دستگاه سالم باشه و درست استفاده بشه عمرش بسیار بالاست.
موفق باشید

Xx Hossein xX
21-12-2012, 23:15
سلام.

دوستان من پرینتر Ip4940 رو با کارتریج قابل شارژ خریداری کردم حالا چنتا سوال در مورد پر کردن کار تریج ها دارم.

اول اینکه کارتریج ها این شکلین. عکس:

1 - بهتره که کارتریج ها در چه حالتی پر بشن؟ داخل دستگاه باشن با سرنج توش جوهر بریزم یا خارج کنمش توشون جوهر بریزم؟
2 - یکی از کارتریج ها جوهرش کم شد و بعد از اون شروع کرد به چشمک زدن، حالا هرچی هم پرش میکنم باز چشمک میزنه چطوری باید به پرینتر فهموند که توی این جدید جوهر ریختم؟ تا درست بشه؟

ممنون میشم کمکم کنید. :n16:

mohammad.t
22-12-2012, 02:01
سلام
آقا این لینکت پریده آیا لینک جدیدی ازش دارید؟

لينك جدبد:

aria_electric_fars
22-12-2012, 09:34
آقا این سی 450 نظر شما رو گرفته ول هم نمی کنه!!!
1410 نو هم بخرید و بد استفاده کنید دوماه بعد خراب میشه.
اگر دستگاه سالم باشه و درست استفاده بشه عمرش بسیار بالاست.
موفق باشید

سلام دوست عزيز

نمي خواد بزنيمون ، تسليم

ممنون بابت راهنماييتون

m_2t_ab
22-12-2012, 12:42
سلام دوست عزيز

نمي خواد بزنيمون ، تسليم

ممنون بابت راهنماييتون

نه بابا! این چه حرفیه!
خواهش می کنم.
موفق باشید

Xx Hossein xX
23-12-2012, 09:46
سلام.

دوستان من پرینتر Ip4940 رو با کارتریج قابل شارژ خریداری کردم حالا چنتا سوال در مورد پر کردن کار تریج ها دارم.

اول اینکه کارتریج ها این شکلین. عکس:

1 - بهتره که کارتریج ها در چه حالتی پر بشن؟ داخل دستگاه باشن با سرنج توش جوهر بریزم یا خارج کنمش توشون جوهر بریزم؟
2 - یکی از کارتریج ها جوهرش کم شد و بعد از اون شروع کرد به چشمک زدن، حالا هرچی هم پرش میکنم باز چشمک میزنه چطوری باید به پرینتر فهموند که توی این جدید جوهر ریختم؟ تا درست بشه؟

ممنون میشم کمکم کنید. :n16:

سلام.
دوستان منتظرم کسی نبود؟

ممنون

TousanRayan
23-12-2012, 19:36
عرش ادب و خسته نباشید به تمامی اساتید گل : یگ پرینتر کانن MP280 ایرو 16 میده کسی میدونه چطوری رفعش کنم

m_2t_ab
23-12-2012, 22:14
سلام.
دوستان منتظرم کسی نبود؟

ممنون
دوست عزیز
اگر پایه های نارنجی نگهدارنده کارتریج ها رو دارید،‌ ابتدا دربیارید کارتریج ها رو و بعد پایه ها رو بهشون وصل کنید و بعد توش جوهر بریزید و در انتها دوباره داخل بگذارید.
اما اگر پایه ها رو ندارید چاره ای نیست جز اینکه هنگامی که داخل دستگاه هستن جوهر بریزید چون اگر بیرون باشن و پایه نداشته باشن و سرواخ جوهر باز بشه،‌از زیرشون جوهر نشت می کنه.
اون چشمک مهم نیست، اگر اتوریست باشه (که هست) خودش وقتی لازم شد ریست میشه. توجه نکنید!!
موفق باشید

عرش ادب و خسته نباشید به تمامی اساتید گل : یگ پرینتر کانن MP280 ایرو 16 میده کسی میدونه چطوری رفعش کنم

خدمت شما:

(ظاهرا با نگهداشتن دکمه کنسل حل میشه)

dany_3p4u
25-12-2012, 16:26
آقا یه سوال فنی :دی
کاتریج مشکی 60 اچ پی ، برای شارژ برچسب روش رو برداشتم
5 تا سوراخ داره! ادوتای بالایی و اون یکی وسطی انگار چیزی زیرشونه! دوتای آخر خالیه انگار!
توی کدومش رنگ رو باید بریزم؟!
++++++++++++++++++
یه فیلم از یوتیوب دیدم که داخل وسطی تزریق می کرد!
منم همونجا رنگ رو ریختم! مشکل اینه الآن هواگیری نمی شه!
الآن دو تا سوراخ بالایی رنگ که می خوام بریزم می بینم رنگ می خواد خارج شه - فکر کنم پر شده اما وقتی هوا گیری می کنم انگار اونورش هیچی نیس و فقط هوای خالی وارد سرنگ می شه! مشکل چیه؟!
++++++++++++++++
با توکل به خدا توی پرینتر قرار دادیمش :دی
توی پنل نشون می داد باز جوهرش کمه! موقع پرینت 3 صفحه بیشتر خوب پرینت نگرفت! از صفحه چهار باز مشکیش کم رنگ شد!

من فقط داخل وسطی ریختم! الآن سوال اینه توی کدوم یکی ها از این پنج قسمت رنگ رو تزریق کنم و به چه مقدار (چند میلیلیتر)؟! (کارتریج مشکی)

_____ برای آینده این مقدار رنگ (میلیلیتر) و مکانش (توی آموزش دیدم یکی برای قرمز هست و برای دو رنگه بعدی هر کدوم دو تا - توی هر 5 تا تزریق کنم یا 3 تا رنگ می کنه؟!)برای کارتریج رنگی رو هم بفرمایید ممنون می شم :دی

m_2t_ab
25-12-2012, 17:58
آقا یه سوال فنی :دی
کاتریج مشکی 60 اچ پی ، برای شارژ برچسب روش رو برداشتم
5 تا سوراخ داره! ادوتای بالایی و اون یکی وسطی انگار چیزی زیرشونه! دوتای آخر خالیه انگار!
توی کدومش رنگ رو باید بریزم؟!
++++++++++++++++++
یه فیلم از یوتیوب دیدم که داخل وسطی تزریق می کرد!
منم همونجا رنگ رو ریختم! مشکل اینه الآن هواگیری نمی شه!
الآن دو تا سوراخ بالایی رنگ که می خوام بریزم می بینم رنگ می خواد خارج شه - فکر کنم پر شده اما وقتی هوا گیری می کنم انگار اونورش هیچی نیس و فقط هوای خالی وارد سرنگ می شه! مشکل چیه؟!
++++++++++++++++
با توکل به خدا توی پرینتر قرار دادیمش :دی
توی پنل نشون می داد باز جوهرش کمه! موقع پرینت 3 صفحه بیشتر خوب پرینت نگرفت! از صفحه چهار باز مشکیش کم رنگ شد!

من فقط داخل وسطی ریختم! الآن سوال اینه توی کدوم یکی ها از این پنج قسمت رنگ رو تزریق کنم و به چه مقدار (چند میلیلیتر)؟! (کارتریج مشکی)

_____ برای آینده این مقدار رنگ (میلیلیتر) و مکانش (توی آموزش دیدم یکی برای قرمز هست و برای دو رنگه بعدی هر کدوم دو تا - توی هر 5 تا تزریق کنم یا 3 تا رنگ می کنه؟!)برای کارتریج رنگی رو هم بفرمایید ممنون می شم :دی

این آموزش شارژ:
برای کارتریج مشکی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و برای کارتریج رنگی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای تشخیص ترتیب رنگ ها به آرومی هد کارتریج رو روی دستمال کاغذی نرمی بکشید. ترتیب خروج جوهر ها همون ترتیب سوراخ هاست. سوراخ تکی رنگ زرد هست.

برای هواگیری مطمئن بشید که پایه به خوبی به سطح هد چسبیده و راه نفوذ هوا نداره. در این صورت باید جوهر وارد سرنگ بشه.

بعد از شارژ دستگاه کارتریج ها رو پر نمی کنه! و باید خودتون مواظب تموم شدن جوهر باشید. (قبل از تموم شدن جوهر مجدد شارژ کنید)

موفق باشید

dany_3p4u
25-12-2012, 20:37
آقا من توی اون وسطی و اون دوتای بالایی که حالت اسفنجی داشتن(1و2و3) ریختم اما فکر کنم زیاده روی کردم!
چون رنگ توی اون دوتای پایینی (4و5) هم اومد و یه لحظه دستم کج شد ورنگ از توی کاتریج به خارج سرازیر شد! توی دستگاه بزارم ممکنه توش بریزه! چه باید کرد؟

عکس : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

+++ کارتریج صاف دستم بود که یه دفعه مقدار زیادی رنگ از زیرش خارج شد! منم یک سرنگ کامل پر از رنگش رو برداشتم! داستان چیه؟
و آیا قسمت 4 و 5 باید رنگ داشته باشه یا نه کاملا خالیش کنم؟؟؟

مشکل هواگیری رو همچنان دارم! شاید از پایه ای هست که خریدم! چون سوزن زیرش قرار نمی گیره کنارش هست! لینک عکس بالاس

بعد از شارژ دستگاه کارتریج ها رو پر نمی کنه! و باید خودتون مواظب تموم شدن جوهر باشید. (قبل از تموم شدن جوهر مجدد شارژ کنید)
اگه جوهر تموم شه و بعدا اقدام کنم چی؟ مشکلی پیش می یاد؟

m_2t_ab
25-12-2012, 23:07
آقا من توی اون وسطی و اون دوتای بالایی که حالت اسفنجی داشتن(1و2و3) ریختم اما فکر کنم زیاده روی کردم!
چون رنگ توی اون دوتای پایینی (4و5) هم اومد و یه لحظه دستم کج شد ورنگ از توی کاتریج به خارج سرازیر شد! توی دستگاه بزارم ممکنه توش بریزه! چه باید کرد؟

عکس : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

+++ کارتریج صاف دستم بود که یه دفعه مقدار زیادی رنگ از زیرش خارج شد! منم یک سرنگ کامل پر از رنگش رو برداشتم! داستان چیه؟
و آیا قسمت 4 و 5 باید رنگ داشته باشه یا نه کاملا خالیش کنم؟؟؟

مشکل هواگیری رو همچنان دارم! شاید از پایه ای هست که خریدم! چون سوزن زیرش قرار نمی گیره کنارش هست! لینک عکس بالاس

اگه جوهر تموم شه و بعدا اقدام کنم چی؟ مشکلی پیش می یاد؟

سرازیر شدن رنگ مشکلی نیست. بعد از پر شدن کارتریج یک سی سی با سرنگ از توش بکشید، خوبه.
اگر خیلی پر کنید ممکنه از زیرش نشت کنه، یه مقدار با سرنگ از توش جوهر بکشد تا دیگه نشت نکنه. (به خاطر فشار جوهر)
سرنگ رو تا انتها فرو نکنید،‌ممکنه فیلتر هد رو سوراخ کنه
هواگیری اگر نمیشه، هدکلین کنید.
قبل از اتمام جوهر اقدام کنید تا3 عمر کارتریج بالابره وخطر سوختن کم بشه
موفق باشید

dany_3p4u
25-12-2012, 23:33
سرنگ رو تا انتها فرو نکنید،‌ممکنه فیلتر هد رو سوراخ کنه
چندین باز تا انتها طوری که به تهش بخوره سوزن رو فرو بردم بعد کمی آوردم بالا و تزریق کردم!
قضیه اینه که بطور ثابت و صاف کارتریج رو جایی می زارم اما بعد از مدتی رنگ جمع می شه اطراف هد، آیا خراب شده؟!

هدکلین کنید.
می شه کمی توضیح بدین؟

یه مشکل جدید !!! می گه کارتریج شناخته نشده یا قرار داده نشده! چی کارش باید کرد؟

+++ بعضی موقه کارتریج ها سمت راست پرینتر گیر می کنن!!! هی ضربه می زنه تکونشون بده، بعضی موقع می تونه بعضی موقع نه! در نهایت می بره همون سمت راست نگهشون می داره اگه بتونه جابجا کنه! مجبورم دستی وقتی وسط اومدن از برق بکشم و کارتریج رو خارج کنم !

m_2t_ab
26-12-2012, 00:43
چندین باز تا انتها طوری که به تهش بخوره سوزن رو فرو بردم بعد کمی آوردم بالا و تزریق کردم!
قضیه اینه که بطور ثابت و صاف کارتریج رو جایی می زارم اما بعد از مدتی رنگ جمع می شه اطراف هد، آیا خراب شده؟!

می شه کمی توضیح بدین؟

یه مشکل جدید !!! می گه کارتریج شناخته نشده یا قرار داده نشده! چی کارش باید کرد؟

+++ بعضی موقه کارتریج ها سمت راست پرینتر گیر می کنن!!! هی ضربه می زنه تکونشون بده، بعضی موقع می تونه بعضی موقع نه! در نهایت می بره همون سمت راست نگهشون می داره اگه بتونه جابجا کنه! مجبورم دستی وقتی وسط اومدن از برق بکشم و کارتریج رو خارج کنم !

خسته نباشید!
دیگه کار دیگه ای نکردید؟!!!!
اتصالات فلزی پشت کارتریج رو با پنبه الکلی تمیز کنید
اکر بازم نشناخت یعنی الفاتحه!!
اون مشکل گیر کردن هم باید دستگاه دیده بشه.
هدکلین هم تو تنظیمات پرینتر هست.

dany_3p4u
26-12-2012, 01:53
ممنون :دی
آقا نشد! فقط یه مورد دیگه! اون فنری که توی دستگاه هست برای کاتریج مشکی گویا کمی کج شده! (نسبت به رنگی می گم چون مشکی کمی هم سخت جا می رفت!)
یکمی هم تراز نیستن دو تا کارتریج!
خودم می تونم کاری کنم یا ببرم بیرن؟ فنر رو دستی جابجا کنم یا چی؟

m_2t_ab
26-12-2012, 08:38
ممنون :دی
آقا نشد! فقط یه مورد دیگه! اون فنری که توی دستگاه هست برای کاتریج مشکی گویا کمی کج شده! (نسبت به رنگی می گم چون مشکی کمی هم سخت جا می رفت!)
یکمی هم تراز نیستن دو تا کارتریج!
خودم می تونم کاری کنم یا ببرم بیرن؟ فنر رو دستی جابجا کنم یا چی؟

نمی دونم دقیقا چه اتفاقی افتاده که اونطوری شده، از طرفی درک درستی از مشکل ندارم.
اگر خودتون دست به کار بشید ریسک داره و ممکنه کلا دستگاه از کار بیوفته. (چنانکه افتاده!!!)
اما اگر بیرون ببرید ممکنه هزینه زیادی نسبت به قیمت دستگاه بگیرن. مثلا ممکنه 20 و یا 30 بگیرن که در مقابل قیمت دستگاه زیاده. البته بسته به کَرَم تعمیرکار داره.
من جای شما بودم خودم دست به کار می شدم و فرضاً خوب که خراب کاری کردم و دیگه کاملا خراب شد،‌ میدادمش دست تعمیرکار!!!
باید ببینید با فنر دیگه چه تفاوتی داره وچه چیز باعث ایجاد اون تفاوت شده و اونو درست کنید.
احتمالا همین قضیه باعث شده کارتریج درست سرجاش قرار نگیره و دستگاه نشناسدش، بنابراین ممکنه با رفع این مشکل، قضیه کارتریج هم حل بشه.
خلاصه تصمیم با شماست.
موفق باشید

dany_3p4u
26-12-2012, 19:01
یه کاتریج نو خریدم! اما همچنان می گه کارتریج پروبلم! برای کاتریج مشکی که تازه گرفتم

m_2t_ab
26-12-2012, 19:23
پس همونطور که قبلا گفتم به اختمال قوی مشکل همون فنر هست!

dany_3p4u
26-12-2012, 19:27
فکر نکنم، بررسی کردم دیدم فنره کاره خاصی جز اینکه کاتریج رو سره جاش محکم نگه می داره نمی کنه!
بنظرم خازن های خود دستگاه که روشون خازنه کارتریج می شینه مشکل داره!
می شه تعمیر کرد یا نه یه بار مصرفن؟

m_2t_ab
26-12-2012, 19:49
من تصور می کنم مشکل از جا نخوردن صحیح کارتریج هست. چون بعضی وقتا گیر می کنه. کاری کنید که کارتریج درست سر جاش قرار بگیره ببینید مشکل حل میشه؟
و دیگه اینکه منظورتون رو از خازن نفهمیدم.
موفق باشید

dany_3p4u
26-12-2012, 20:24
درست نحوه قرار گیریش شبیه کارتریج رنگی هست، رنگی رو سیستم می شناسه اما مشکی رو نه، نمی دون چی کار باید بکنم که درسه قرار بگیره؟

منظورم از خازن همون قسمت های طلایی و برجسته هست که روی کارتریج و هم روی جایی توی دستگاه که کارتریج جا می خوره هست

m_2t_ab
26-12-2012, 21:36
هرچی هست مشکل از همونجاست، چون حتی کارتریج نو رو هم نمی خونه.
دیگه باید روش کار کنید،‌روش روتینی نداره

mpx1386
28-12-2012, 14:55
با سلام خدمت دوستان حرفه ای در زمینه پرینتر:n16:
یک سوال مهم خدمتون داشتم ممنون می شم اگه من رو راهنمایی کنید
:n13:
من می خوام یک پرینتر جوهر افشان بگیرم و بین epson L100و p50 موندم:n27: هرکی یه چیزی میگه ، با توجه به اینکه L100مدل کاملا جدیدی هستش و تقریبا کسی تجربه انچنانی کار باهش رو نداره و چهار رنگه است ولی p50 رو که اکثرا ازش تعریف می کنن و کاملا شناخته شده است و 6رنگه ست کدوم بهتره
:n15:
در ضمن من برای مغازه می خوام به نظر شما L100 که تانک استاندارد خود اپسون رو داره بگیرم یا p50 که باید جداگانه تانک بهش وصل کرد؟من زیاد شنیدم که تانک که وصل می کنی چون یه حرکت غیر استاندارده عمر دستگاه و کیفیت چاپ رو بعد از مدتی خیلی کاهش میده!!!!
:n14:
حالا به نظر شما کار درست خرید کدوم از این هاست؟
اگه لطف کنید قیمت هر کدوم رو هم بگیم ممنون میشم (L100 و P50با نصب تانک)
قربان شما:n12:

m_2t_ab
28-12-2012, 18:01
من از سری جدید اپسون استفاده نکردم اما تعریفش رو شنیدم.
دقت داشته باشید که ال 100 معادل اس 22 اپسون هست و قیمت پی 50 رو داره!
مدل ال 800 معادل پی 50 هست و قیمت 1410 رو داره!!!
قیمتش یه مقدار غیر طبیعی هست اما شاید بهتر باشه.
من بودم بی خیال خوبیش می شدم و همون پی 50 رو می خریدم!
اگر از مخزن خوب + جوهر خوب استفاده کنید و درست و خوب استفاده کنید، مدت ها براتون کار می کنه.
موفق باشید

internet
29-12-2012, 14:34
با سلام خدمت دوستان حرفه ای در زمینه پرینتر:n16:
یک سوال مهم خدمتون داشتم ممنون می شم اگه من رو راهنمایی کنید
من می خوام یک پرینتر جوهر افشان بگیرم و بین epson L100و p50 موندم:n27: هرکی یه چیزی میگه ، با توجه به اینکه L100مدل کاملا جدیدی هستش و تقریبا کسی تجربه انچنانی کار باهش رو نداره و چهار رنگه است ولی p50 رو که اکثرا ازش تعریف می کنن و کاملا شناخته شده است و 6رنگه ست کدوم بهتره
:n15:
در ضمن من برای مغازه می خوام به نظر شما L100 که تانک استاندارد خود اپسون رو داره بگیرم یا p50 که باید جداگانه تانک بهش وصل کرد؟من زیاد شنیدم که تانک که وصل می کنی چون یه حرکت غیر استاندارده عمر دستگاه و کیفیت چاپ رو بعد از مدتی خیلی کاهش میده!!!!
:n14:
حالا به نظر شما کار درست خرید کدوم از این هاست؟
اگه لطف کنید قیمت هر کدوم رو هم بگیم ممنون میشم (L100 و P50با نصب تانک)
قربان شما:n12:

سلام
اگه بودجه ات می رسه همین سری جدید اپسون رو بگیر که خوب حتما پشتبیانی خوبی داره ولی چیزی که هست باید ببینی چقدر جوهر برای هر بار میشه داخلش ریخت
و شما باید تست کنی دیگران خبر دار بشند چون تا بیاد وارد بازار بشه و قیمت درستی پیدا کنه زمان بر هست
ولی با توجه به قیمت گرونش شما همین P5 رو بگیر با مخزن و جوهر خوب و احتمالا بهتر هم از کار در بیاد چون به احتمال قوی مقدار جوهری که مخزن های متفرقه جا م یگیرند بیشتر هست
من یک سالی هست P50 گرفتم و خیلی راحت باهاش کار کردم جوهر هم WWM اکراینی استفاده می کنم

mpx1386
29-12-2012, 21:08
سلام یک سوال داشتم:n01:

یه سایتی پیداکردم که توی اصفهانه:n05: به نام ترنج پرینتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قیمت پرینتر هاش مثلا p50 به طور عجیبی پایینه!!!!!!!!!!کسی می دونه چرا ؟ به
نظرتون سایت معتبری هست با توجه به چندسال فعالیتش و چندین شماره تماس و ادرس فروشگاه به همراه کروکی و....که در سایتش وجود داره و میشه بهش اعتماد کرد و ازون خرید اینترنتی داشت؟
ممنون می شم راهنماییم کنید:n06:

karbar200
29-12-2012, 21:47
سلام یک سوال داشتم:n01:

یه سایتی پیداکردم که توی اصفهانه:n05: به نام ترنج پرینتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قیمت پرینتر هاش مثلا p50 به طور عجیبی پایینه!!!!!!!!!!کسی می دونه چرا ؟ به
نظرتون سایت معتبری هست با توجه به چندسال فعالیتش و چندین شماره تماس و ادرس فروشگاه به همراه کروکی و....که در سایتش وجود داره و میشه بهش اعتماد کرد و ازون خرید اینترنتی داشت؟
ممنون می شم راهنماییم کنید:n06:

سلام

100% این سایت آپدیت قیمت نداشته می تونی زنگ بزنی بهشون قیمت بهت میدن که بالا 500 هست من خودم 20 روز پیش p50 رو با مخزن 565 خریدم

Xx Hossein xX
29-12-2012, 21:50
سلام دوستان.

وقتی یه پرینتری که کارتریج قابل شارژ داره چنتا رنگ رو اشتباه میزنه اولین کاری که باید بکنیم برای حل مشکل چیه؟

من الان برای چاپ رنگ آبی سبز خاکستری مشکل دارم.
کارتریج آبی هم پره، همشون پرن.

در کل اصلا پرینترم در وضعیت پایداری نیست هر روز یه رنگی برای خودش پرینت میکنه! :n28:

ممنون میشم کمک کنید.

babak2111
30-12-2012, 10:19
سلام به همه دوستان
اقا من یک مشکلی با R295 دارم اونم اینکه یک مدته نازل که می گیرم اون خط اول زرد تقریبا ازنصف به بعدش نمی زنه وبقیه خطوط ورنگ ها تقریبا بدون مشکلن یک مدت توجه نکردم چون زیاد تاثیررو کیفیت چاپ نداشت گفتم خودش خوب می شه اما الان مثلا دیروزیک هد کلین بعد مدت ها زدم بعد چند ساعت نازل گرفتم اما بازدوباره دقیقا همون خط اول رنگ زرد مشکل داره البته نصف خط حالا به نظرتون چه کنم هد کلین بزنم دوباره یا نه اخه هد کلین زیاد هم غیرازخرابی چیزی نداره
ممنون می شم راهنمایی کنید

msa d820
30-12-2012, 14:52
سلام دوستان کریمس مبارک بنده یه چاپگر HP Photosmart C4480 جوهر افشان دارم بنده 5 سالی میشد که خریده بدم و حدود 3 سالی چاپگرم کار نمیکرد بردم واسم کراتریجشو عوض کردن قبلا یادم میومد کهکنار ساعت ویندوز میزان رنگ چاپگر رو نشون میداد چون اون تعمیر کار میگفت تا رنگ کامل تمون نشده بیاری میتونم دوباره با 10000تومن شارژش کنم اگر کامل رنگشو تموم کنه باید یه کارتریج بگیری حالا از اساتیم میخوام بپرسم چطوری میتونم اون نمایشگر میزان رنگ چاپگرو نشون بدم تا ببینم چقدر رنگ داره البته من فقط میخوام TEXTچاپ کنم نا PHOTOچاپ کنم مرسی

m_2t_ab
30-12-2012, 18:31
سلام دوستان.

وقتی یه پرینتری که کارتریج قابل شارژ داره چنتا رنگ رو اشتباه میزنه اولین کاری که باید بکنیم برای حل مشکل چیه؟

من الان برای چاپ رنگ آبی سبز خاکستری مشکل دارم.
کارتریج آبی هم پره، همشون پرن.

در کل اصلا پرینترم در وضعیت پایداری نیست هر روز یه رنگی برای خودش پرینت میکنه! :n28:

ممنون میشم کمک کنید.
سلام دوست عزیز
دقیق توضیح ندادید اما حالات زیر ممکنه رخ داده باشه:
1- هد کثیف شده باشه ==» هد کلین کنید
2- رنگ ها رو اشتباع قرار داده باشید و یا اشتباه شارژ کرده باشید ==» /کارتریج ها رو از داخل بشویید (تخصصی) / رنگ ها رو درست شارژ کنید / از محلول هد بازکن داخل جوهر استفاده کنید / مقدار زیادی پرینت کنید.
3- با وجود تمیز بودن هد و همچنین صحیح بودن رنگ ها، ترکیب رنگ صحیح نیست،‌مثلا خاکستری مایل به سبز چاپ میشه ==» پرینتر رو کالیبره کنید (تخصصی) / تنظیمات رنگ ها رو در تنظیمات پرینتر تا رسیدن به نتیجه مطلوب تغییر بدید / کلا رنگ ها رو عوض کنید و مارک بهتری تهینه کنید. (توصیه من: پارت تکنیک)
موفق باشید

سلام به همه دوستان
اقا من یک مشکلی با R295 دارم اونم اینکه یک مدته نازل که می گیرم اون خط اول زرد تقریبا ازنصف به بعدش نمی زنه وبقیه خطوط ورنگ ها تقریبا بدون مشکلن یک مدت توجه نکردم چون زیاد تاثیررو کیفیت چاپ نداشت گفتم خودش خوب می شه اما الان مثلا دیروزیک هد کلین بعد مدت ها زدم بعد چند ساعت نازل گرفتم اما بازدوباره دقیقا همون خط اول رنگ زرد مشکل داره البته نصف خط حالا به نظرتون چه کنم هد کلین بزنم دوباره یا نه اخه هد کلین زیاد هم غیرازخرابی چیزی نداره
ممنون می شم راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز
1- هواگیری کنید.
2- هدکیلن کنید. (هدکلین خرابی نداره، مصرف جوهر داره،‌ مخزن ضایعات نصب کنید)
3- محلول هدبازکن داخل جوهر استفاده کنید.
موفق باشید

سلام دوستان کریمس مبارک بنده یه چاپگر HP Photosmart C4480 جوهر افشان دارم بنده 5 سالی میشد که خریده بدم و حدود 3 سالی چاپگرم کار نمیکرد بردم واسم کراتریجشو عوض کردن قبلا یادم میومد کهکنار ساعت ویندوز میزان رنگ چاپگر رو نشون میداد چون اون تعمیر کار میگفت تا رنگ کامل تمون نشده بیاری میتونم دوباره با 10000تومن شارژش کنم اگر کامل رنگشو تموم کنه باید یه کارتریج بگیری حالا از اساتیم میخوام بپرسم چطوری میتونم اون نمایشگر میزان رنگ چاپگرو نشون بدم تا ببینم چقدر رنگ داره البته من فقط میخوام TEXTچاپ کنم نا PHOTOچاپ کنم مرسی
در مرود اینکه اون آیکون نشون داده بشه دقیقا اطلاع ندارم، در حالت کلی نرم افزار پرینتر رو مجددا نصب کنید.
اما بعد از شارژ کارترج ها با وجود اینکه جوهر دارن اما خالی نشون داده میشن، خودتون باید حواستون به تموم شدن جوهر باشه.
موفق باشید

mpx1386
30-12-2012, 20:10
سلام

100% این سایت آپدیت قیمت نداشته می تونی زنگ بزنی بهشون قیمت بهت میدن که بالا 500 هست من خودم 20 روز پیش p50 رو با مخزن 565 خریدم

سلام خدمت دوست عزیز میشه لطف کنید ادرس بدید که از کجا با این قیمت گرفتید من هم باید یکی بخرم خیلی ممنون

karbar200
30-12-2012, 20:13
سلام خدمت دوست عزیز میشه لطف کنید ادرس بدید که از کجا با این قیمت گرفتید من هم باید یکی بخرم خیلی ممنون

پيام خصوصي كردم

a222
01-01-2013, 20:46
با سلام خدمت اساتید محترم.
حدود 2 هفته میشه که پرینتر hp مدل 3050a رو خریداری کردم وبه دلیل مصرف زیاد کارتریج ود تموم شد و خودم اقدام به شارژ با کیت هاگیری کردم .همه چیز رو دقیق انام دادم و از جوهر inktec استغاده کردم.اما در چاپ خط های بصورت افقی میقته ..چندین بار از هد کلین استفاده کردم اما فایده نداشت.چندین بار دوباره شارژ کردم و دوباره هواگیری کردم اما بازم فایده ای نداشت..و این خط بیشتر در رنگه آب دیده میشه.فقط دو هفته از خرید پرینتر میگذره که از ناراضی شم.لطفا" راهنمایی کنید که مشکل از کجاست..مونه تست هم اینجا گذاشتم دوستان
لطفا" راهنمایی کنید.ممنون

m_2t_ab
01-01-2013, 21:23
با سلام خدمت اساتید محترم.
حدود 2 هفته میشه که پرینتر hp مدل 3050a رو خریداری کردم وبه دلیل مصرف زیاد کارتریج ود تموم شد و خودم اقدام به شارژ با کیت هاگیری کردم .همه چیز رو دقیق انام دادم و از جوهر inktec استغاده کردم.اما در چاپ خط های بصورت افقی میقته ..چندین بار از هد کلین استفاده کردم اما فایده نداشت.چندین بار دوباره شارژ کردم و دوباره هواگیری کردم اما بازم فایده ای نداشت..و این خط بیشتر در رنگه آب دیده میشه.فقط دو هفته از خرید پرینتر میگذره که از ناراضی شم.لطفا" راهنمایی کنید که مشکل از کجاست..مونه تست هم اینجا گذاشتم دوستان
لطفا" راهنمایی کنید.ممنون

سلام دوست عزیز
متاسفانه جوهر خوبی استفاده نکردید. احتمالا همون باعث خرابی شده.
کارتریج رو دربیارید و یک سانت انتهایی اون رو به مدت 15 تا 30 دقیقه تو آب جوش قرار بدید و مجددا هد کلین و هد الاین کنید تا خطوط رفع بشن.
اگر نشدن در مرحله بعد باید از محلول هدبازکن استفاده کنید.
و اگر نشدن باید کارتریج رو عوض کنید.
شدیدا توصیه میشه از جوهر دیگری استفاده کنید. (من پارت تکنیک، وکس و WWM رو توصیه می کنم)
موفق باشید

karbar200
01-01-2013, 21:39
سلام دوست عزیز
متاسفانه جوهر خوبی استفاده نکردید. احتمالا همون باعث خرابی شده.
کارتریج رو دربیارید و یک سانت انتهایی اون رو به مدت 15 تا 30 دقیقه تو آب جوش قرار بدید و مجددا هد کلین و هد الاین کنید تا خطوط رفع بشن.
اگر نشدن در مرحله بعد باید از محلول هدبازکن استفاده کنید.
و اگر نشدن باید کارتریج رو عوض کنید.
شدیدا توصیه میشه از جوهر دیگری استفاده کنید. (من پارت تکنیک، وکس و WWM رو توصیه می کنم)
موفق باشید

سلام شما هميشه ميگيد توصيه من جوهر پارت تكنيك ولي تهران زير پا گذاشتم ولي حتي تو نت هم نبود حتي سايت خودشونم خيلي وقته كه فعاليت نمي كنند

m_2t_ab
01-01-2013, 22:41
سلام شما هميشه ميگيد توصيه من جوهر پارت تكنيك ولي تهران زير پا گذاشتم ولي حتي تو نت هم نبود حتي سايت خودشونم خيلي وقته كه فعاليت نمي كنند

من بعد از استفاده از چندین جوهر به پارت تکنیک رسیدم و برای همین توصیه می کنم اما عرض کردم، بعد از اون وکس و WWM رو توصیه می کنم.
بهرحال سایتش اینه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مکان شرکت هم خیابان کریمخان هست.
با شماره های داخل سایت هماهنگ کنید تا آدرس فروشگاه رو بهتون بدن.
البته من جدیدا ازشون خبری نگرفتم.
موفق باشید

a222
01-01-2013, 23:01
خیلی ممنون دوست عزیز..میرم امتحان کنم تا ببینم جواب میده یا نه..همش دو هفته نمیشه که این پرینترو خریدم کارتریجو خراب کردم ..
یه چند تا سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون:
برای اینکه از چاپ عکس بهترین کیفیت و داشته باشم به نظرتون و تجربه شخصیتون کدم یکی از جوهر هایی که فرمودین بهتر جواب میده؟
آیا کاتریج فوتو برای این مدل وجود داره یا کارتریج مدل xl چی ?
راهی برای ریست کردن این نوع پرینتر وجود نداره؟
ببخشید که تعداد سوالم زیاد بود..بازم از پاسختون به سوال قبلیم ممنونم

m_2t_ab
02-01-2013, 00:06
خیلی ممنون دوست عزیز..میرم امتحان کنم تا ببینم جواب میده یا نه..همش دو هفته نمیشه که این پرینترو خریدم کارتریجو خراب کردم ..
یه چند تا سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون:
برای اینکه از چاپ عکس بهترین کیفیت و داشته باشم به نظرتون و تجربه شخصیتون کدم یکی از جوهر هایی که فرمودین بهتر جواب میده؟
آیا کاتریج فوتو برای این مدل وجود داره یا کارتریج مدل xl چی ?
راهی برای ریست کردن این نوع پرینتر وجود نداره؟
ببخشید که تعداد سوالم زیاد بود..بازم از پاسختون به سوال قبلیم ممنونم

سلام
خواهش می کنم.
من برای پرینتر های کانن و اپسون از جوهر پارت استفاده کردم و راضی بودم،‌برای اچ پی از جوهر دیگه استفاده کردم که خاطرم نیست،‌ چون متعلق به خودم نبود.
بعد ازاون وکس و دبلیو دبلیو ام خوب هستن.
اما میشه گفت کیفیت هیچ جوهری به کیفیت جوهر اصلی که داخل کارتریج از ابتدا وجود داره نمیرسه.
اگر می خواهید شارژ کنید،‌مدل های معمولی و ایکس ال تفاوتی ندارن. ایکس اث فقط ظرفیتش جوهرش بالاتره یعنی با هربار شارژ تعداد بیشتری چاپ می کنه که اگر خودتون شارژ کنید،‌خیلی مهم نیست.
نیاز به ریست ندارن این دستگاه ها، اگر ارورری داد کنسل کنید. فقط بعد از شارژ دیگه مقدار جوهر نشون داده نمیشه و خودتون باید حواستون به تموم شدن جوهر باشه.
موفق باشید

a222
02-01-2013, 10:45
سلام
خواهش می کنم.
من برای پرینتر های کانن و اپسون از جوهر پارت استفاده کردم و راضی بودم،‌برای اچ پی از جوهر دیگه استفاده کردم که خاطرم نیست،‌ چون متعلق به خودم نبود.
بعد ازاون وکس و دبلیو دبلیو ام خوب هستن.
اما میشه گفت کیفیت هیچ جوهری به کیفیت جوهر اصلی که داخل کارتریج از ابتدا وجود داره نمیرسه.
اگر می خواهید شارژ کنید،‌مدل های معمولی و ایکس ال تفاوتی ندارن. ایکس اث فقط ظرفیتش جوهرش بالاتره یعنی با هربار شارژ تعداد بیشتری چاپ می کنه که اگر خودتون شارژ کنید،‌خیلی مهم نیست.
نیاز به ریست ندارن این دستگاه ها، اگر ارورری داد کنسل کنید. فقط بعد از شارژ دیگه مقدار جوهر نشون داده نمیشه و خودتون باید حواستون به تموم شدن جوهر باشه.
موفق باشید
خیلی خیلی ممنونم...

shermanpop
06-01-2013, 00:13
سلام به اساتید محترم
یه پرینتر جوهر افشان HP دارم مدل 5550 دارم در حد آکه چون کلا 10 تا پرینت باش نگرفتم ولی چون استفاده نکردم کاتریج هاش خشک شدن الان هم فکر نمیکنم بدرد بخورن.
پرینتر رو سال 82 خریدم و به سال نکشید بدلیل مصرف کم جوهرش خشک شد. الان کسی میدونه قیمت کاتریجش چنده؟ اصلا ارزش داره دوباره راه بندارم
کیفیت عکسش چطوریاست خوب هست؟ یا دیگه قدیمی شده؟ لطفاً راهنمایی کنید

اینم عکس پرینتر

اینم عکس کاتریجاش البته دوتا میخوره یه رنگی و یه مشکی

m_2t_ab
06-01-2013, 09:58
سلام به اساتید محترم
یه پرینتر جوهر افشان HP دارم مدل 5550 دارم در حد آکه چون کلا 10 تا پرینت باش نگرفتم ولی چون استفاده نکردم کاتریج هاش خشک شدن الان هم فکر نمیکنم بدرد بخورن.
پرینتر رو سال 82 خریدم و به سال نکشید بدلیل مصرف کم جوهرش خشک شد. الان کسی میدونه قیمت کاتریجش چنده؟ اصلا ارزش داره دوباره راه بندارم
کیفیت عکسش چطوریاست خوب هست؟ یا دیگه قدیمی شده؟ لطفاً راهنمایی کنید

اینم عکس پرینتر

اینم عکس کاتریجاش البته دوتا میخوره یه رنگی و یه مشکی

سلام دوست عزیز
نیم سانت قسمت زیرین کارتریج کارتریج ها رو داخل آب جوش به مدت یک ربع تا نیم ساعت قرار بدید و بعد با دستمال کاغذی تست کنید که جوهرش باز شده باشه و داخل پرینتر بذارید و هد کلین کنید و تست کنید که درست شدن یا خیر. این کار رو چندین بار انجام بدید.
البته قبلش حتما کارتریج رو شارژ کنید که جوهر داشته باشه.
به نظر من اگر با این کار مشکل حل شد که هیچ وگرنه دستگاه رو به نزدیک ترین ایستگاه بازیافت تحویل بدید !!!
قیمت کارتریج ها:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86-%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%DB%8C-HP
موفق باشید

shermanpop
06-01-2013, 21:29
سلام دوست عزیز
نیم سانت قسمت زیرین کارتریج کارتریج ها رو داخل آب جوش به مدت یک ربع تا نیم ساعت قرار بدید و بعد با دستمال کاغذی تست کنید که جوهرش باز شده باشه و داخل پرینتر بذارید و هد کلین کنید و تست کنید که درست شدن یا خیر. این کار رو چندین بار انجام بدید.
البته قبلش حتما کارتریج رو شارژ کنید که جوهر داشته باشه.
به نظر من اگر با این کار مشکل حل شد که هیچ وگرنه دستگاه رو به نزدیک ترین ایستگاه بازیافت تحویل بدید !!!
قیمت کارتریج ها:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86-%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%DB%8C-HP
موفق باشید

حتماً این کار رو میکنم. حالا که دیدم روی کاتریج ها تاریخ 28/01/2005 زده بنظرتون این کار فایده داره؟
میتونم بجای کاتریج سیاه شماره 56 از کاتریج شماره 58 استفاده کنم. یعنی فقط 57 و 58 رو بزارم؟
چرا بدم بازیافت مگه ارزش خرید کاتریج نداره؟
دوست عزیز این سایت از همه ارزونتر میده بنظرتون چطوره؟ کیفیتشون خوبه؟ میشه به جنساش اطمینان کرد؟

m_2t_ab
06-01-2013, 22:01
حتماً این کار رو میکنم. حالا که دیدم روی کاتریج ها تاریخ 28/01/2005 زده بنظرتون این کار فایده داره؟
میتونم بجای کاتریج سیاه شماره 56 از کاتریج شماره 58 استفاده کنم. یعنی فقط 57 و 58 رو بزارم؟
چرا بدم بازیافت مگه ارزش خرید کاتریج نداره؟
دوست عزیز این سایت از همه ارزونتر میده بنظرتون چطوره؟ کیفیتشون خوبه؟ میشه به جنساش اطمینان کرد؟

بالاخره امتحانش ضرر ناره،‌ فوقش نمیشه!
تا اونجایی که من میدونم میشه، یعنی به جای کارتریج مشکی، کارتریج فوتو رو بذارید.
به نظر من ارزش خرید کارتریج نداره،‌با همون پول کارتریج ها می تونید دستگاه بهتری بخرید.
قیمت های اینترنتی خیلی هاشون آپدیت نیستن و وقتی خرید می کنید می گن که نداریم یا قیمت عوض شدن، حتما قبل زا خرید تماس بگیرید و اگر به اون قیمت میداد 10-20 تا بخرید!!!

shermanpop
06-01-2013, 22:10
آپدیت قیمت ها رو که توی میهن مارکت گذاشته بود واسه 5 ساعت گذشته فردا صبح تماس میگیرم.
ممنون از راهنماییتون.
فعلا کاتریج ها رو تو آب جوش میزارم نتیجشو اعلام میکنم

dany_3p4u
07-01-2013, 20:07
سلام
موقع پرینت رنگی سایه توی رنگ سیاه نوشته می افته
سه بار هم الای منت کردم اما فایده نداشت!
تست کردم اگه فقط متن باشه حالا چه رنگی یا مشکی بدون هیچ مشکلی پرینت می کنه
دیگه باید چه کرد؟

m_2t_ab
08-01-2013, 01:26
سلام
موقع پرینت رنگی سایه توی رنگ سیاه نوشته می افته
سه بار هم الای منت کردم اما فایده نداشت!
تست کردم اگه فقط متن باشه حالا چه رنگی یا مشکی بدون هیچ مشکلی پرینت می کنه
دیگه باید چه کرد؟

دستگاهتون چه مدلی هست؟

dany_3p4u
08-01-2013, 01:30
hp c4680
یک بار هم کلین انجام دادم اما نشد !

m_2t_ab
08-01-2013, 01:47
hp c4680
یک بار هم کلین انجام دادم اما نشد !

تست پرینت خود دستگاه چطوره؟
نازل چک کامل هست؟
روی سیستم دیگری مشکل پابرجاست؟
از چه جوهری استفاده می کنید؟

dany_3p4u
08-01-2013, 01:58
تست پرینت خود دستگاه چطوره؟
اسکنش رو قرار می دم

نازل چک کامل هست؟ ببخشید متوجه نشدم سوالتون رو؟

روی سیستم دیگری مشکل پابرجاست؟ راستش چک نکردم

از چه جوهری استفاده می کنید؟ کارتریج اصل هست تا حالا شارژ نشده - کریج مشکل پیدا کرده بود دادم برای تعمیر از اون موقع اینطوری شده

mohammad.t
08-01-2013, 14:10
اسکنش رو قرار می دم
ببخشید متوجه نشدم سوالتون رو؟
راستش چک نکردم
کارتریج اصل هست تا حالا شارژ نشده - کریج مشکل پیدا کرده بود دادم برای تعمیر از اون موقع اینطوری شده

با اجازه اساتيد.
شما كار به سيستم نداريد و كپي بگيريد كه احتمال اشكال از سمت سيستم حل بشه. اگه الايمنت هم كرديد و حل نشده اين مشكل از نوار انكودر هست كه صفحه اول تاپيك عكسش هست:

اين نوار بايد سرويس يا در صورت نياز تعويض بشه. هنگام سرويس يا تعويض كريج آسيب ديده.

m_2t_ab
08-01-2013, 17:29
کارتریج اصل هست تا حالا شارژ نشده - کریج مشکل پیدا کرده بود دادم برای تعمیر از اون موقع اینطوری شده

ممنونم از محمد آقای عزیز.
کریج چه مشکلی داشت؟ احتمال قوی مشکل از همون هست،‌مثلا یه مقدار لق شده که در حرکت رفت و برگشت یک جا پرینت نمی کنه.

dany_3p4u
08-01-2013, 17:30
با اجازه اساتيد.
شما كار به سيستم نداريد و كپي بگيريد كه احتمال اشكال از سمت سيستم حل بشه. اگه الايمنت هم كرديد و حل نشده اين مشكل از نوار انكودر هست كه صفحه اول تاپيك عكسش هست:

اين نوار بايد سرويس يا در صورت نياز تعويض بشه. هنگام سرويس يا تعويض كريج آسيب ديده.

خیلی ممنون از راهنماییتون
بله من کپی متن که می گرفتم بدون مشکل و عالی بود، اما موقع کپی رنگی اگه عکس بود باز رنگ مشکیش مشکل دار می شد
خیلی تست کردم توی سیستم متن رو بدون مشکل پرینت می گیره اما اگه عکس یا پی دی اف باشه رنگ مشکی رو مثله عکسی که دادم می کنه

با کسی که تعمیر کرده بود تماس گرفتم و گفت اگه مشکل از سمت ما باشه تعمیرش می کنیم، اما وقتی بردم اونجا گویا قانع نشد و گفت شاید از برد باشه و به تعمیر ما ربطی نداره، فعلا دستگاه اونجاس و قرار شد نرم افزارش رو روی سیستمش بریزه و تست از ویندوز بگیره

به خودش هم گفتم اگه تستی که می گیرن متن باشه مشکلی نداره اما اگه تصویر باشه مشکل دار می شه! اما حرفم رو متوجه نشد!

در کل تعمیرکار کریج رو تعمیر کردش این مشکلی که شما می گین ربط به اون داره یا نه مشکلش جداست؟
اگه بخواد این مشکل رو تعمیر کنه هزینش حدودا چقدر می شه؟

dany_3p4u
08-01-2013, 17:34
ممنونم از محمد آقای عزیز.
کریج چه مشکلی داشت؟ احتمال قوی مشکل از همون هست،‌مثلا یه مقدار لق شده که در حرکت رفت و برگشت یک جا پرینت نمی کنه.
نه مشکل از کریح فکر نکنم باشه! پرسیدم گفت کریج رو تعمیر کردیم حالا چه تعمیری نمی دونم! اما من که نگا کرده بودم بنظرم کریج کلا چیزه دیگه گذاشته بود یا تاگه قبلی ها بودش تمیزشون کرده بود!
مشکل این بود که کاتریج توش درست قرا نمی گرفت و نمی تونست کاتریج رو بشناسه! جالب اینجاس به من زنگ زد و گفت مشکل از کاتریحت هست هر چی بهش گفتم قبول نکرد و گفت من یه کاتریج نو می ندازم اگه مشکل حل نشد هزینه کاتریج پای خودم که دیقیقا هم یه کاتریج ضرر کردش!

m_2t_ab
08-01-2013, 18:22
نه مشکل از کریح فکر نکنم باشه! پرسیدم گفت کریج رو تعمیر کردیم حالا چه تعمیری نمی دونم! اما من که نگا کرده بودم بنظرم کریج کلا چیزه دیگه گذاشته بود یا تاگه قبلی ها بودش تمیزشون کرده بود!
مشکل این بود که کاتریج توش درست قرا نمی گرفت و نمی تونست کاتریج رو بشناسه! جالب اینجاس به من زنگ زد و گفت مشکل از کاتریحت هست هر چی بهش گفتم قبول نکرد و گفت من یه کاتریج نو می ندازم اگه مشکل حل نشد هزینه کاتریج پای خودم که دیقیقا هم یه کاتریج ضرر کردش!

بله من کپی متن که می گرفتم بدون مشکل و عالی بود، اما موقع کپی رنگی اگه عکس بود باز رنگ مشکیش مشکل دار می شد
خیلی تست کردم توی سیستم متن رو بدون مشکل پرینت می گیره اما اگه عکس یا پی دی اف باشه رنگ مشکی رو مثله عکسی که دادم می کنه

با کسی که تعمیر کرده بود تماس گرفتم و گفت اگه مشکل از سمت ما باشه تعمیرش می کنیم، اما وقتی بردم اونجا گویا قانع نشد و گفت شاید از برد باشه و به تعمیر ما ربطی نداره، فعلا دستگاه اونجاس و قرار شد نرم افزارش رو روی سیستمش بریزه و تست از ویندوز بگیره

به خودش هم گفتم اگه تستی که می گیرن متن باشه مشکلی نداره اما اگه تصویر باشه مشکل دار می شه! اما حرفم رو متوجه نشد!

در کل تعمیرکار کریج رو تعمیر کردش این مشکلی که شما می گین ربط به اون داره یا نه مشکلش جداست؟

البته دستگاه باید دیده بشه و ایطور غیر حضوری و با توضیح نمیشه دقیقا مشکل رو تشخیص داد.
اما یه نکته که می تونه روی چاپ متن و عکس تفاوت بذاره اینه که در چاپ متن، با هربار رفتن کارتریج،‌یک مقدار پرینت میشه و بعد کاغذ جلو میره و مجدد ردیف بعدی چاپ میشه، به عبارت دیگه،‌برای چاپ هر ردیف،‌فقط یک بار کارتریج میره و میاد و بنابراین فقط یک جا پرینت میشه و دوگانگی دیده نمیشه. البته در رفت یک ردیف چاپ میشه و در برگشت هم ردیف دیگر که شکستگی موارد چاپ شده در تست پرینت این مشکل رو نشون میده.
اما در هنگام چاپ عکس، برای چاپ هر ردیف،‌ کریج چندبار میره و میاد و این باعث ایجاد دوگانگی میشه. (سرعت چاپ هم در این حالت بسیار کمتره)
البته این فقط حدس هست!
موفق باشید

mohammad.t
08-01-2013, 21:56

بله هر چند طبق نظر دوستمون بايد دستگاه رو از نزديك ديد ولي شايع ترين اشكال همين نوار هست. بله به كريج ربط داره كريج با كمك اين نوار تشخيص ميده كه الان در چه موقعيتي قرار داره. و يا حتي تعويض كريج اگه مشكلي اين وسط پيش اومده باشه.
هزينه اش كه فكر كنم 25-30 تومن ميشه.

خارج از سوالتون:
وقتي اين نوار انكودر رو خارج كني از دستگاه، كريج دستگاه گيج ميشه با سرعت تمام مي ره و به ديواره دستگاه ميخوره. چون نمي فهمه كه به آخر مسير رسيده همينطوره مي ره و ميخوره به در و ديوار .
مزه مي ده:n02:

dany_3p4u
08-01-2013, 22:22
هزينه اش كه فكر كنم 25-30 تومن ميشه.
یعنی این هزینه رو من باید بپردازم؟! با توجه به اینکه 38 تومن برای تعمیر کریج گرفته! می شه ثابت کرد خطا از خودش بوده یا نه؟!

mohammad.t
09-01-2013, 11:41
یعنی این هزینه رو من باید بپردازم؟! با توجه به اینکه 38 تومن برای تعمیر کریج گرفته! می شه ثابت کرد خطا از خودش بوده یا نه؟!

ديگه اينجاش مسئوليتش براي من سنگينه كه بخوام نظر بدم پس اجازه بده چيزي نگم.
شما مي خواي دستگاهت درست بشه نمي خواي كه مچ گيري كني!
بگو اصلا كار نداريم كه كريج پيش شما عوض شده شما مشكل رو حل كن بعد كه درست كرد يه جوري با هم كنار بيايد.
من به طور كلي مخالف اينجور هزينه ها روي دستگاههاي جوهر افشان هستم. شما 38 تومن دادي براي كريج ، اينقدر هست دستگاه هم مدل دستگاه شما كه كارتريجش خشك شده و به قيمت 40-50 تومن مي فروشن كارتريج خودتون رو مي زديد روش.
ديدم يه نفر داده كريج رو عوض كردن براش كلي پول داده كارتريج هاش خشك شده بود عوض كرده اندازه پول يه دستگاه نو هزينه كرده.

hellbrain666
10-01-2013, 16:34
سلام
اگه از جوهر مشکی از نوع dye به جای pigment استفاده کنم مشکلی پیش میاد یا بهتر هم هست؟
مارک جوهر :mgp
پرینتر : ho 6500

این عکس چیزیه که خود سایت اچ پی گفته ولی اگر با مشکی dye هم همخونی داشته باشه فکر کنم بهتر باشه از این نوع استفاده کنم

maryam74114
10-01-2013, 22:46
سلام آقا محمدو m_2t_abو آقای گرجی که فکر کنم سربازیش تموم نشده
خسته نباشید می خواستم بپرسم بهترین مدل hpکه برا پرینت 500 تومان قیمت داشته باشه و کارتریج قابل شارژبخوره چیه
یه سوال دیگه هم اینکه عزیزان این همه مطلب مفید رو چجوری بدست آوردن با تجربه یا کتاب و جزوه یا سایتهای خارجی داخلی اگه کتابی سراغ دارین معرفی کنید اگه تعمیرات دیگه هم باشه خوبه ؟
راستی یادم رفت تموم فیلمهای آقا محمد پریده برامون آپ نمی کنی :n06:

mpx1386
11-01-2013, 16:32
سلام به همه دوستان :n01:
نمی دونم اینجا جای مطرح کردن این سوال هست یا نه من که تاپیک مناسب تری پیدا نکردم :n13:
می خواستم از روستانی که تجربه دارند بپسرم من یه پرینتر p 50 به تازگی خریدم حالا برای چاپ عکس مثلا موردی برای خودم یا مشتری ها چه کاغذ عکسی خوبه و باید چی بگیریم
ثانیا برای چاپ کاور بازی ها چه کاغذی باید بگیرم
ممنون میشم اگه قیمت هم لطف کنید.:n11:

m_2t_ab
12-01-2013, 02:54
سلام
اگه از جوهر مشکی از نوع dye به جای pigment استفاده کنم مشکلی پیش میاد یا بهتر هم هست؟
مارک جوهر :mgp
پرینتر : ho 6500

این عکس چیزیه که خود سایت اچ پی گفته ولی اگر با مشکی dye هم همخونی داشته باشه فکر کنم بهتر باشه از این نوع استفاده کنم
سلام دوست عزیز
بله، می تونید جوهر دای به جای پیگمنت استفاده کنید اما برعکسش مجاز نیست.
دقیق نمیشه گفت بهتره یا نه، بستگی به نوع جوهر و کارکرد داره،‌ اما چون جوهر پیگمنت باید کیفیت خوبی داشته باشه تا مشکلی ایجاد نکنه،‌ و با توجه به جوهر های موجود در بازار، پیشنهاد می کنم از دای استفاده کنید.
خوندن این مقاله هم مفیده:

موفق باشید

سلام آقا محمدو m_2t_abو آقای گرجی که فکر کنم سربازیش تموم نشده
خسته نباشید می خواستم بپرسم بهترین مدل hpکه برا پرینت 500 تومان قیمت داشته باشه و کارتریج قابل شارژبخوره چیه
یه سوال دیگه هم اینکه عزیزان این همه مطلب مفید رو چجوری بدست آوردن با تجربه یا کتاب و جزوه یا سایتهای خارجی داخلی اگه کتابی سراغ دارین معرفی کنید اگه تعمیرات دیگه هم باشه خوبه ؟
راستی یادم رفت تموم فیلمهای آقا محمد پریده برامون آپ نمی کنی :n06:
سلام دوست محترم.
اگر تا اون مقدار می خواهید هزینه کنید،‌من توصیه می کنم اپسون بخرید، پی پنجاه گزینه مناسبی هست که هم مخزن می خوره و هم کارتریج قابل شارژ.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86-%D8%A7%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%86-EPSON-Stylus-Photo-P50
محمد آقا و آقا مهران که اساتید بنده هستند، اما من چون به این نوع دستگاه ها علاقه دارم،‌ مطالب و مقالات بسیاری رو در اینترنت مطالعه کردم و چندین دستگاه هم تعمیر و عیب یابی کردم، البته چیز زیادی یاد نگرفتم اینایی هم که دارم اینجا می گم،‌در واقع نوعی درس پس دادن به این دوستان بزرگوار هست.
اگر علاقه مند هستید،‌ یه پرینتر خراب پیدا کنید و دل و روده اش رو بریزید بیرون،‌ کلی چیز یاد می گیرید!
موفق باشید

سلام به همه دوستان :n01:
نمی دونم اینجا جای مطرح کردن این سوال هست یا نه من که تاپیک مناسب تری پیدا نکردم :n13:
می خواستم از روستانی که تجربه دارند بپسرم من یه پرینتر p 50 به تازگی خریدم حالا برای چاپ عکس مثلا موردی برای خودم یا مشتری ها چه کاغذ عکسی خوبه و باید چی بگیریم
ثانیا برای چاپ کاور بازی ها چه کاغذی باید بگیرم
ممنون میشم اگه قیمت هم لطف کنید.:n11:
سلام دوست عزیز
الان چون بازار مشوش هست،‌ نمی شه خیلی در مورد اجناسش اظهار نظر کرد. اما در حالت کلی کاغذ های اصلی مثل اپسون،‌ کانن،‌ فوجی و ... کیفیت بسیار مناسبی دارند اما کم یاب و گران هستند.
در رده متوسط از کاغذ های پیکسل و بایتون استفاده کردم و راضی بودم.
برای چاپ کاور می تونید از کاغذ کوتد استفاده کنید که مشابه کاغذ تحریر هست اما گرماژ های بلاتر و کیفیت بهتری داره،‌ از گلاسه های گرم پایین هم میشه استفاده کرد، کلا بستگی به هزینه‌ای هست که می خواید بکنید، روی کاغذ تحریر هم بدک نمیشه!
موفق باشید

hellbrain666
12-01-2013, 13:36
سلام دوست عزیز
بله، می تونید جوهر دای به جای پیگمنت استفاده کنید اما برعکسش مجاز نیست.
دقیق نمیشه گفت بهتره یا نه، بستگی به نوع جوهر و کارکرد داره،‌ اما چون جوهر پیگمنت باید کیفیت خوبی داشته باشه تا مشکلی ایجاد نکنه،‌ و با توجه به جوهر های موجود در بازار، پیشنهاد می کنم از دای استفاده کنید.
خوندن این مقاله هم مفیده:

موفق باشید

بله بسیار ممنون
به نظر خودم هم در عمل بهتر بشه چون تا به حال هر رنگ مشکی که استفاده کردم (پرینتر های متعدد و جوهر با مارک های مختلف) از نوع پیگمنت بوده و هیچ وقت به خوبی سایر رنگ ها که از نوع دای بودند کارایی نداشته و همیشه کمی اذیت کرده!!!
راستی در مورد مارک جوهری که گفتم چه نظری دارید؟
به نظر این مارک کاتریج های مشابه اصلی تولید می کنه باید بد نباشه:n13:

maryam74114
12-01-2013, 15:07
بچه ها برا تشکر دکمه نیست باید چیکار کنیم:n27:

m_2t_ab
12-01-2013, 17:26
بله بسیار ممنون
به نظر خودم هم در عمل بهتر بشه چون تا به حال هر رنگ مشکی که استفاده کردم (پرینتر های متعدد و جوهر با مارک های مختلف) از نوع پیگمنت بوده و هیچ وقت به خوبی سایر رنگ ها که از نوع دای بودند کارایی نداشته و همیشه کمی اذیت کرده!!!
راستی در مورد مارک جوهری که گفتم چه نظری دارید؟
به نظر این مارک کاتریج های مشابه اصلی تولید می کنه باید بد نباشه:n13:

خواهش می کنم.
من در مورد اون مارک اطلاعاتی ندارم،
پیشنهاد من اول پارت تکنیک، بعد وکس و بعد دبلیو دبلیو ام هست.
موفق باشید

m_2t_ab
12-01-2013, 17:27
بچه ها برا تشکر دکمه نیست باید چیکار کنیم:n27:

برای من که هست!
شاید از مرورگرتون باشه و شاید برای کاربرای جدید و با تعداد پست کم محدودیتی گذاشتن.
موفق باشید

maryam74114
12-01-2013, 22:43
برا منم شده خخخخخخخخخخخخخخ
ببخشید در مورد دستگاهی که فکر کنم پرتقالی باشه و براحتی با چند دکمه می توان کاتریج ها را شارژکرد چیزی شنیده اید اگه بله قیمتشو می خواستم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] TriColor - Maquina de recarga de cartucho
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m_2t_ab
13-01-2013, 04:05
برا منم شده خخخخخخخخخخخخخخ
ببخشید در مورد دستگاهی که فکر کنم پرتقالی باشه و براحتی با چند دکمه می توان کاتریج ها را شارژکرد چیزی شنیده اید اگه بله قیمتشو می خواستم

10:52[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] TriColor - Maquina de recarga de cartucho
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا نام برند + مدل رو بفرمایید.
ممنونم

maryam74114
13-01-2013, 15:16
اسمش اینه TF TriColor تو گوگل بزنید میاد بالا
تو یوتوب فیلمش هست :n13:

m_2t_ab
13-01-2013, 15:39
نمی دونم تو ایران پیدا میشه یا خیر اما برای کسانی به در می خوره که تعدادبالایی شارژ می خوان در طول روز انجام بدن.
وگرنه به نظر من روش معمولی بهتر و مطمئن تر هست.
موفق باشید

maryam74114
14-01-2013, 12:32
سلام کسی لینک دانلود

فيلم، تعمير پرينتر ليزري رنگي 3600 HP توسط متخصص ارشد كارخانه هيولت پاكارد (HP) خانم سيندي كايل آموزش داده مي‎شود
نداره؟؟؟/:n13:

maryam74114
14-01-2013, 23:42
سلام یه سوال داشتم آیا پرینتر لیزری رنگی هم داریم ؟یا همه سیاه سفیدند
بچه ها تایپیکی در مورد دستگاه کپی داریم من گشتم نبود:n03:

/

m_2t_ab
15-01-2013, 00:26
سلام یه سوال داشتم آیا پرینتر لیزری رنگی هم داریم ؟یا همه سیاه سفیدند
بچه ها تایپیکی در مورد دستگاه کپی داریم من گشتم نبود:n03:

/

بله لیزری رنگی هم داریم و شرکت های اچ پی، کانن و سامسونگ مدل هایی در بازار ایران دارن.
اما مشکل عمده این دستگاه ها:
* هزینه های بسیار شارژ و مواد مصرفی
* محدودیت در نوع کاغذ (به خاطر تکنولوژی چاپ)
* کیفیت پایین تر از همتای جوهر افشان
* قیمت بالاتر (در اغلب موارد)
اما مزایای اونا که گاهی اوقات باعث توجیه دار شدن خریدشون میشه شامل:
* عدم خشک شدن و خراب شدن در صورت استفاده نکردن طولانی مدت (برخلاف جوهر افشان)
* در بعضی موارد سرعت بالاتر
* و عدم حساسیت موارد چاپ شده نسبت به آب.
موفق باشید