PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در راه اندازی کارت TV لپتاپ اسوس

amin-se
20-01-2011, 05:04
با سلام خدمت دوستان
من یه لپتاپ اسوس مدل NX90JQ دارم
که این مدل مجهز به TV Tuner داخلی هست، مدل این Tuner هم هست: yuan mc770a
یعنی مارکش yuan و مدلش mc770a
درایور این مدل Tuner در DVD همراه لپتاپ موجوده که به راحتی قابل نصب هست که البته از ابتدا روی ویندوز 7 نسخه Home Premium که بصورت اوریجینال روی دستگاه نصب هست، این درایور نصب شده
با رفتن به Control Panel و قسمت Device Manager مشاهده میشه که درایور به درستی نصب شده
ولی نرم افزاری برای استفاده از کارت TV و مشاهده تلویزیون روی DVD همراه دستگاه و البته روی ویندوز دستگاه و همینطور هارد دستگاه موجود نیست یا نصب نیست
از نرم افزارهای زیادی که برای مشاهده تلویزیون بکار میروند استفاده کردم ولی موفق نشدم تصاویر تلویزیون رو روی دستگاه مشاهده کنم
این نرم افزارها عبارت بودند از:
WatchTV Professional Ex v1.5
Easy HDTV v1.5.5
ChrisTV PVR Professional 5.61
CyberLink.PowerCinema 6.0
WinDVR3
Blaze DTV
TiVme
honestech TVR 2.0
corel
nero
که همگی ناموفق بودند، البته ناگفته نماند نرم افزار Power Cinema میتوانست کانالی را دریافت کند ولی فقط صدا داشت ولی فقط یک کانال رو دریافت میکرد و در کل عملکرد مطلوبی نداشت این نرم افزار
درایور Tv Tuner آخرین نسخه روی سیستم نصب هست، از تبدیل آنتن که به همراه دستگاه ارایه شده و اتصال آن به آنتن تلویزیون منزل برای دریافت سیگنال استفاده میکنم
میخواستم بدانم با چه نرم افزاری و با چه تنظیماتی میتوانم از کارت TV دستگاه استفاده کنم
سیستم دریافت و ارسال سیگنال هم جایی که من هستم بصورت Analog هست
پیشاپیش از همکاری شما متشکرم دوستان

H@mid-Vista
22-01-2011, 16:45
این كارتها فقط برای دیجیتال جواب میدن
یعنی باید پوشش دیجیتال در منطقه شما باشه
ضمنا با آنتین دیواری از نوع بدون تقویت كننده (آنتن برقی نباشه) استفاده كنید.

درایور هم داره:

Asus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amin-se
22-01-2011, 18:29
این كارتها فقط برای دیجیتال جواب میدن
یعنی باید پوشش دیجیتال در منطقه شما باشه
ضمنا با آنتین دیواری از نوع بدون تقویت كننده (آنتن برقی نباشه) استفاده كنید.

درایور هم داره:

Asus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fdownload%2Fdownload.aspx)

ممنون از پاسخ شما
این کارت TV، آنالوگ رو هم پشتیبانی میکنه، توی User Manual که به همراه لپتاپ ارایه شده توضیحش هست
بوسیله ی آنتن همراه لپتاپ میشه فقط تلویزیون دیجیتال و رادیو رو گرفت ولی برای گرفتن تلویزیون آنالوگ و رادیو باید از کابل (همون آنتن دیواری) استفاده کرد، اگه خواستی توضیحاتش رو به زبان لاتین میزارم
و یه چیز دیگه اینکه این کارت TV مارک اسوس نیست، مارک Yuan هست و درایورش هم به همراه لپتاپ ارایه شده و به راحتی و به درستی نصب میشه
فقط نرم افزاری نیست که پشتیبانی کنه این کارت رو، اشاره هم به نرم افزاری نشده در دفترچه راهنما
اگه کسی نرم افزاری سراغ داره ممنون میشم راهنمایی کنه

ata.royalfalcon
25-01-2011, 10:56
ممنون از پاسخ شما
این کارت TV، آنالوگ رو هم پشتیبانی میکنه، توی User Manual که به همراه لپتاپ ارایه شده توضیحش هست
بوسیله ی آنتن همراه لپتاپ میشه فقط تلویزیون دیجیتال و رادیو رو گرفت ولی برای گرفتن تلویزیون آنالوگ و رادیو باید از کابل (همون آنتن دیواری) استفاده کرد، اگه خواستی توضیحاتش رو به زبان لاتین میزارم
و یه چیز دیگه اینکه این کارت TV مارک اسوس نیست، مارک Yuan هست و درایورش هم به همراه لپتاپ ارایه شده و به راحتی و به درستی نصب میشه
فقط نرم افزاری نیست که پشتیبانی کنه این کارت رو، اشاره هم به نرم افزاری نشده در دفترچه راهنما
اگه کسی نرم افزاری سراغ داره ممنون میشم راهنمایی کنه

سلام راستش من امتحان نکردم فرصت شو هم ندارم
ولی احیانا با Windows Media Center بشه یه قسمتی بنام TV داره
اگر میشه خبرشو به من بده

amin-se
26-01-2011, 04:16
اتفاقا با Media Center کار کردم ولی با قسمت Play Ready به مشکل برخوردم، فکر کنم برای شروع با Media Cnter نیاز به Play Ready و اینتزنت پرسرعت هست که من فعلا به نت پرسرعت دسترسی ندارم، اگه دسترسی داری سعیتو کن، شاید جواب گرفتیم

ata.royalfalcon
26-01-2011, 12:30
يه نرم افزار هست بنام Intervideo WinDVR 3.0

دانلود از اينجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amin-se
26-01-2011, 21:53
يه نرم افزار هست بنام Intervideo WinDVR 3.0

دانلود از اينجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ورژن قبلی این برنامه که کار نداد، دارم دانلود میکنم امیدوارم این یکی کار کنه

majid_3ma
27-01-2011, 02:37
ورژن قبلی این برنامه که کار نداد، دارم دانلود میکنم امیدوارم این یکی کار کنه
دوست عزیز همیشه اینو یادت باشه که ما تو ایران داریم زندگی می کنیم
و تکنولوژی های ما معمولا با کشور های دیگه فرق میکنه پس سعی زیاد نکن
به این نکته توجه کن که Tv Tuner multi system هست یا نه
منظورم اینه که NTSC , PAL , secam رو کدوم و ساپورت میکنه و آیا مولتی ساپپورت هست ؟

amin-se
09-02-2011, 13:12
نرم افزار windvr که معرفی شد جواب نداد، کارت tv هم multi system هست، هم pal و هم ntsc رو ساپورت میکنه.
هنوز هیچ نرم افزاری پیدا نکردم!!