PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا میشه درحین تحصیل در دانشگاه کنکور داد؟

bahador2009
18-01-2011, 11:12
آیا میشه درحین تحصیل در دانشگاه کنکور داد؟
چه دانشگاه سراسری و چه غیر انتفاعی و چه آزاد.

Reza31001
18-01-2011, 13:53
اگه سال قبل تو سراسری قبول شده باشی ( چه تو دانشگاه ثبت نام کرده باشی و درس بخونی و چه این کار رو نکرده باشی) حق شرکت تو کنکور امسال رو نداری ولی اگه آزاد می خونی چرا میشه

bahador2009
18-01-2011, 14:18
اگه سال قبل تو سراسری قبول شده باشی ( چه تو دانشگاه ثبت نام کرده باشی و درس بخونی و چه این کار رو نکرده باشی) حق شرکت تو کنکور امسال رو نداری ولی اگه آزاد می خونی چرا میشه
غیرانتفاعی چی ؟
منظورتون از ثبت نام یا عدم ثبت نام ، توی روزانه است ؟ یا شبانه هم منظورتون بود ؟

Alireza SM
19-01-2011, 13:16
بچه ها اگه سال بعد ( سال 90 )‌ بهمن ماه من برم دانشگاه آزاد درس بخونم و سال بعد از اون هم ( سال 91 ) كنكور سراسري روزانه پزشكي قبول بشم ميتونم از دانشگاه آزاد انصراف بدم و برم دانشگاه پزشكي ؟

hamidras
19-01-2011, 13:31
غیرانتفاعی چی ؟
منظورتون از ثبت نام یا عدم ثبت نام ، توی روزانه است ؟ یا شبانه هم منظورتون بود ؟ فقط روزانه اگه قبول شده باشی نمیتونی سراسریو بدی.
اینم بگم که اگه سربازی:دی تا 4 ترم مهلت داری که کنکور بدی .

---------- Post added at 01:31 PM ---------- Previous post was at 01:28 PM ----------

بچه ها اگه سال بعد ( سال 90 )‌ بهمن ماه من برم دانشگاه آزاد درس بخونم و سال بعد از اون هم ( سال 91 ) كنكور سراسري روزانه پزشكي قبول بشم ميتونم از دانشگاه آزاد انصراف بدم و برم دانشگاه پزشكي ؟

بله میتونید:دی

Alireza SM
21-01-2011, 15:42
hamidras جان شرايطش چجوريه ؟ كي بايد انصراف بديم از تحصيل ؟

hamidras
21-01-2011, 16:07
hamidras جان شرايطش چجوريه ؟ كي بايد انصراف بديم از تحصيل ؟

شرایطش ایناست:

وي افزود: شركت دانشجويان در آزمون مجدد در مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد ناپيوسته حداكثر در طي دو نيم سال از شروع تحصيل(دوترم تحصيلي )، و در مقاطع تحصيلي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتراي پيوسته و همچنين دكتراي تخصصي ،‌حداكثر در طي چهار نيم سال از شروع تحصيل(چهار ترم تحصيلي) امكان پذير مي باشد.

وي تصريح كرد: تغيير رشته و شركت مجدد دانشجويان در آزمون دانشگاه‌ها در هر مقطع تحصيلي ، با رعايت شرايط فوق حداكثر يك نوبت مجاز بوده و در صورت قبولي دانشجويان در آزمون مجدد، فاصله بين انصراف از دانشگاه اوليه و اشتغال به تحصيل در دانشگاه ثانويه نبايد بيشتر از يكماه باشد.

سرهنگ حلوايي اعلام كرد: از جمله تسهيلاتي كه براي دانشجويان مشمول در نظر گرفته شده اينست كه مدت تحصيل آنها در سال احضار و حداكثر تا مهرماه سال اعزام، جزو سنوات تحصيلي محاسبه نمي شود.

سرهنگ حلوايي يادآور شد: بر اساس مصوبات اين كميته،دانشجويان، مجاز به تحصيل در مقاطع پايين تر از مقطعي كه داراي معافيت تحصيلي هستند نمي‌باشند و همچنين دانشجوياني كه پس از سال اعزام، از دانشگاه اخراج مي شوند مجاز به شركت مجدد در آزمون دانشگاه ها نخواهند بود.

وي با اشاره به ديگر مصوبات اين كميته گفت: در صورت قبولي دانشجو در مقطع بالاتر، معافيت تحصيلي وي از سوي دانشگاه اوليه به دانشگاه جديد ارسال شده و دانشگاه جديد ضمن اعاده معافيت تحصيلي دانشجو به معاونت وظيفه عمومي، براي دانشجو در مقطع تحصيلي جديد درخواست معافيت تحصيلي خواهد كرد كه در اينصورت مدت زمان سپري شده در مقطع اوليه ، در سنوات مقطع جديد لحاظ خواهد شد.

شما درستو بخون کنکورتو بده:دی هر موقع قبولیت قطعی شد میری انصراف میدی. هیچ مشکلیم نداری:دی

sativash
24-01-2011, 17:49
با سلام خدمت دوستان

من دانشگاه آزاد در خوزستان مهندسی شیمی میخونم ورودی 89 الان ترم 1 رو تموم کردم ولی میخوام تغییر رشته بدم برم مهندسی صنایع دانشگاه قم.میخواستم بپرسم اگه توی کنکور 90 شرکت کنم و اگر قبول شدم میشه ایکارو بکنم؟اگه میشه بگید برای تطبیق واحد باید برم دانشگاه جدید یا جای خاصی برم؟(آخه این دو رشته دروس مشترک زیادی دارند)

hamidras
25-01-2011, 17:13
من دانشگاه آزاد در خوزستان مهندسی شیمی میخونم ورودی 89 الان ترم 1 رو تموم کردم ولی میخوام تغییر رشته بدم برم مهندسی صنایع دانشگاه قم.میخواستم بپرسم اگه توی کنکور 90 شرکت کنم و اگر قبول شدم میشه ایکارو بکنم؟اگه میشه بگید برای تطبیق واحد باید برم دانشگاه جدید یا جای خاصی برم؟(آخه این دو رشته دروس مشترک زیادی دارند)

بله میتونید.

تو دانشگاه جدید خودشون کارای تطبیقو انجام میدن:دی

alirecoba2
26-01-2011, 22:34
سلام
داداش من دانشگاه علوم پزشکی روزانه پرستاری میخونه امسال سال اولی هست
میتونه واسه پزشکی آزاد شرکت کنه و اگه قبول بشه بره پزشکی آزاد و اگه نشه همین پرستاری رو ادامه بده؟
ممنون

AB
27-01-2011, 12:06
سلام
داداش من دانشگاه علوم پزشکی روزانه پرستاری میخونه امسال سال اولی هست
میتونه واسه پزشکی آزاد شرکت کنه و اگه قبول بشه بره پزشکی آزاد و اگه نشه همین پرستاری رو ادامه بده؟
ممنون

آره میشه.:46:

ملاکش قبول شدن در رشته یا دانشگاه بهتر یا مقطع بالاتره.

alirecoba2
27-01-2011, 19:44
آره میشه.:46:

ملاکش قبول شدن در رشته یا دانشگاه بهتر یا مقطع بالاتره.
بذارید سوالم رو کامل بپرسم تا مطمئن شم
ببینید داداش متولد 68 هست
از سربازی معاف شده(دائم)
پرستاری ملی روزانه قبول شده
الان ترم اول هست
بعد میخواد ترم دوم رو مرخصی بگیره و بخونه و کنکور پزشکی آزاد بده
اگه قبول شد بره پزشکی آزاد و اگه نشد همین پرستاری رو ادامه بده
میشه توضیح کامل بدید؟
یه دنیا ممنون:40:

AB
27-01-2011, 21:39
بذارید سوالم رو کامل بپرسم تا مطمئن شم
ببینید داداش متولد 68 هست
از سربازی معاف شده(دائم)
پرستاری ملی روزانه قبول شده
الان ترم اول هست
بعد میخواد ترم دوم رو مرخصی بگیره و بخونه و کنکور پزشکی آزاد بده
اگه قبول شد بره پزشکی آزاد و اگه نشد همین پرستاری رو ادامه بده
میشه توضیح کامل بدید؟
یه دنیا ممنون:40:
بله میشه.

فقط اینو مطمئن نیستم که قانون دوره روزانه برای ثبت نام در دانشگاه آزاد مشکلی ایجاد میکنه یا نه.

چون هر کی روزانه ثبت نام کرده دیگه مجاز به شرکت در آزمون سراسری (دولتی) سال بعد نیست ولی فکر نکنم برای دانشگاه آزاد مشکلی ایجاد کنه.چون اصلا به دانشگاه های دولتی مربوط نمیشه.ولی بازم میگم مطمئن نیستم.بهتره خودتون از دانشگاه بپرسین.:11:

hamidras
27-01-2011, 22:10
قانون دوره روزانه برای ثبت نام در دانشگاه آزاد مشکلی ایجاد میکنه یا نه.

نه مشکلی نداره!:دی

timsar jackson
26-02-2011, 01:42
این سوالم رو چند جا پرسیدم جوابای مختلف گرفتم...اینجا هم میپرسم.

متولد نیمه ی اول 70 هستم.الان دانشگاه آزادم..من میتونم کنکور 90 شرکت کنم(سراسری) بعد اگر قبول شدم همون شهریور ماه

انصراف بدم از آزاد و برم سراسری؟

hamidras
26-02-2011, 19:11
این سوالم رو چند جا پرسیدم جوابای مختلف گرفتم...اینجا هم میپرسم.

متولد نیمه ی اول 70 هستم.الان دانشگاه آزادم..من میتونم کنکور 90 شرکت کنم(سراسری) بعد اگر قبول شدم همون شهریور ماه

انصراف بدم از آزاد و برم سراسری؟

اگه تو سال 89 روزانه قبول نشده باشی هیچ مشکلی نداری:دی

بعد قبولی میری انصراف میدی جای جدید ثبت نام میکنی.

timsar jackson
26-02-2011, 19:17
اگه تو سال 89 روزانه قبول نشده باشی هیچ مشکلی نداری:دی

بعد قبولی میری انصراف میدی جای جدید ثبت نام میکنی.

89 غیر انتفاعی قبول شدم.

ممنون

tanbure_hag
02-03-2011, 11:03
سلام دوستان...!
اوضاع خیلی سختی برام پیش اومده که خب ازش میگذرم...!
متولد نیمه ی اول 70 هستم
در حال حاضر دانشجوی ترم 2 کاردانی معماری روزانه ورودی 89 دانشگاه سراسری
امسال(کنکور آزاد89) در دانشگاه آزاد از رشته ی مهندسی نفت علوم تحقیقات تهران قبول شده بودم که خب در نهایت رفتم سراسری.
حالا سوالم اینه
آیا من میتونم امسال از این رشته ی مزخرف اعصاب خرد کن و زجر اور(معماری) انصراف بدم و برم همون دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟؟؟(یعنی ثبت نام با یک سال تاخیر)
از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداره؟!!!
و یک سوال دیگه
چجوری میتونم تو کنکور سراسری شرکت کنم...!
تا اونجایی که من میدونم چون روزانه هستم از کنکور سال 90 محرومم ولی میتونم 91 شرکت کنم؟؟؟
حالا اگه بشه 91 شرکت کرد تکلیف رشتهی حال حاضرم چی میشه؟؟؟
یعنی باید هم برم دانشگاه تا اخر 4 و هم برای کنکور درس بخونم یا نه مرخصی چیزی میدن؟؟؟
اصلا به نظر شما ارزششو داره...!
ممنون میشم اگه کمکم کنید...!

omid137198
10-10-2011, 19:07
سلام دوستان من متولد 71هستم امسال سال دوم بود كه كنكور دادم دانشگاه ازاد ثبت نام كردم ميخوام بدونم مي تونم سال بعد تو كنكور سراسري شركت كنم اگر قبول شدم از ازاد انصراف بدم از سازمان سنجش پرسيدم گفتند نمي توني چون معافيت تحصيلي يكبار صادر ميشه ولي ال نظام وظيفه پرسيدم گفتند اگر كمتر از 4ترم خونده باشي مي توني بعد از قبولي از ازاد انصراف بدي حالا موندم چيكار كنم چون از دانشگاهم مرخصي گرفتم تو رو خدا كمك ﻛﻨﻴﺪ

Reza31001
10-10-2011, 20:00
از لحاظ تحصیلی و آموزشی اگه در سال 89 و 90 تو یه دانشگاه دولتی و روزانه قبول نشده باشین مشکلی به وجود نمیاد از لحاظ سربازی هم که خودشون گفتن تا چهار ترم راه داره پس مشکلی نیست
برای کارشناسی پیوسته 6 سال معافیت میدن حالا شما یه سالش رو این طوری پشت کنکور بگذرونی مشکلی پیش نمیاد

gavollah
19-06-2012, 17:40
با سلام من دانشجوی ترم 8 کارشناسی صنایع دانشگاه آزاد کرج هستم من از ابتدا علاقه وشغلم مربوط به برق بود می خواستم بدونم راهی هست که من بتونم انتقالی بگیرم می تونم کنکور بدم ؟ (در ضمن مثل اینکه تا درسم تموم نشه نمی تونم برم سراغ معافیت که البته اگه بتونم )یعنی سربازم هستم
ممنون می شم کمکم کنید

Ebrahim.Javan
23-06-2012, 12:03
با سلام خدمت بچه های گل سایت . شرمنده من یه سوال دارم ؟ اول شرح حالم رو بگم و بعد سوالم رو خدمتتون عرض و اگه تونستید منو از سردرگمی بیرون بیارید
من تو دانشگاه آزاد و رشته کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر درس میخونم و الان هم ترم سوم هستم بنا به مشکلاتی دیگه نمتونم تو اون دانشگاه ادامه تحصیل بدم و قصد دارم از نو تو کنکور آزاد کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم و درسهای بالای 12 ام رو که تو اون دانشگاه که پاس کردم رو در دانشگاه بعدی تطبیق بدم حالا اگه من کنکور دادم و تو انتخاب اولم هم قبول شدم اما بعد پشیمون شدم که برم آیا مشکلی برای ادامه تحصیل تو دانشگاه اولم پیش نمیاد
اینم بگم که چرا من دارم با شک و تردید تو کنکور شرکت میکنم بخاطر اینه که من همزمان هم دنبال کارهای مهمانی و یا انتقالیم هم هست که زیاد امیدی نیست که بهم بدن با این وجود گفتم کنکور هم بدم اگه احیانا با مهمانی موافقت نکردن با کنکور به اون دانشگاه برم . شرمنده سوالم اینقدر طولانی شد

rooyaa91
01-07-2012, 11:41
میشه همزمان ازاد خوند و دولتی؟

omidkh007
11-10-2012, 20:26
سلام خسته نباشید من کاردانی ناپیوسته علمی کاربردی (تجهیزات پزشکی) هستم کارشناسی عمران غیر انتفاعی قبول شدم یه هفته است کلاسام شروع شده میخوام انصراف بدم شرایطش چطوریه میتونم سال دیگه توی کنکور سراسری شرکت کنم(کاردانی به کارشناسی ناپیوسته)؟
ممنون

hossein019940
09-03-2013, 19:44
سلام
من یه سوال دارم/
من الان از آموزشگاه مدرک دیپلم کامپیوتر بگیرم میتونم تو کنکور شرکت کنم

Neginxabihi
04-07-2014, 14:14
دوستان من دانشجوی شیمی دانشگاه سراسری تهرانم .. ایا با تحصیل می تونم دوباره کنکور بدم و پذیرفته بشم تو دانشگاه سراسری برای گروه های پزشکی ؟ ( دندانپزشکی ؛ داروسازی) مثلا بعد که رتبه ام اومد 2 یا 3 رقمی انصراف بدم ؟ اصلا این رشته ها تو سراسری شبانه یا با شهریه هست ؟

esmat0291
09-02-2017, 01:32
سلام ببخشید من اینجارو اتفاقی پیداکردم ممنون میشم تو یه موضوع کمکم کنید.. من امسال پشت کنکوریم. بخاطر ی سری مشکلات قصددارم سال بعد دانشگاه برم باخابگاه.و تو این مدت(طی تحصیل)برا کنکورسال بعد ینی97شرکت کنم ولی نمیخام تازمان قبولیم تورشته مدنظرم ازدانشگاه قبلیم انصراف بدم..فک میکنم ک امسال رشته مدنظرمو قبول نمیشم وحتما هم باید دانشگاه برم براهمین میخام طی تحصیلم بازم تلاشموبکنم.لطفا بم بگیدبایدچیکارکنم..کامل لطفن

esmat0291
09-02-2017, 01:34
:n27::sq_3:

esmat0291
11-02-2017, 11:46
چراا کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

gavollah
12-02-2017, 23:51
با سلام من دوستانی داشتم که ارشد یک ترم در دانشگاه ازاد تجصیل می کردن و همون ترم اول کنکور میدادند برای سراسری واگر قبول می شدند سراسری از آزاد انصراف میدادن میرفتن سراسری
البته امسال که اومدن تجمیع کردن کنکور سراسری و ازاد رو اگر شما یه بار سراسری روزانه الان دارید می خونید دیگه نمی تونید دوباره تو کنکور دولتی شرکت کنید چون تو شرایط ثبت نام نوشته باید اول از دانشگاه انصراف بدی بعد بیای برا ازمون جدید ثبت نام کنی
حتی همون رشته رو نوشته نمی تونی بخونی اما اگر یه رشته ی دیگه بخوای تو دولتی بخونی می تونی پول شبانه رو بدی و بخونی
اما اینجا چیز دیگه ای که هست اینه که اگه الان شما دانشجوی دانشگاه ازاد هستی چون از امکانات دولتی استفاده نمی کنی و روزانه نمی خونی فک کنم اگر کنکور هم بدی و قبول بشی دولتی بهت کاری نداشته باشند و بشه انصراف بدی از آزاد و بری دولتی بخونی چون یادمه 2 سال پیش که کنکور ها جدا بود سازمان سنجش میگفت ما به آزاد اصلا کاری نداریم البته همون رشته رو نمی دونم بزارند بخونی یا نه ؟
اما خب اگه پسر باشی تو موارد نظام وظیفه چی رو می خوای بزنی؟ خودت دیگه می دونی! البته نظام وظیفه میگه اگه انصراف بدی ما کاری بهت نداریم تا یه سال اگه دانشگاه جدید قبول بشی
ولی به دانشگاه جدید که می خوای براش معافیت تحصیلی ببری می خوای چی بگی که این چند ساله رو کجا بودی که بهت معافیت تحصیلی دادن ؟ البته فک نکنم بفهمن و گیر بدن .
باز خواستی می تونی از خود قسمت پرسش و پاسخ سایت سنجش بپرسی ولی اون ها هم من پرسیدم متن دفترچه رو برات کپی میکنند که شرکت دانشجویان در کنکور ممنوع می باشد ولی اگه بخوای دقیق اش رو بفهمی باید بری خود سازمان قسمت ارتباطات مردمی اش تو خیابان نجات الهی اونجا حضوری بهت جواب میدن بهتون .

زهرا،زهرا
05-08-2017, 21:16
سلام خسته نباشید،
من سال ۹۴ کنکور دادم،،دانشگاه دولتی روزانه میرم،رشته تحصیلیم ریاضی بود،رشته دانشگاهیمم کارشناسی علوم مهندسیه،،حالامیخوام کنکور ریاضی سال ۹۷ شرکت کنم،نمیخوام از دانشگاه فعلیم انصراف بدم ،ینی میخوام ابتدا در کنکور سال۹۷ شرکت کنم و بعد از اومدن رتبه یا انتخاب رشته ،،در صورت خوب بودن از دانشگاه فعلیم انصراف بدم،میخوام بدونم امکانش هست؟!
اگر کنکور تجربی بخوام بدم چطور؟!

محمد7966
05-08-2017, 21:20
سلام خسته نباشید،
من سال ۹۴ کنکور دادم،،دانشگاه دولتی روزانه میرم،رشته تحصیلیم ریاضی بود،رشته دانشگاهیمم کارشناسی علوم مهندسیه،،حالامیخوام کنکور ریاضی سال ۹۷ شرکت کنم،نمیخوام از دانشگاه فعلیم انصراف بدم ،ینی میخوام ابتدا در کنکور سال۹۷ شرکت کنم و بعد از اومدن رتبه یا انتخاب رشته ،،در صورت خوب بودن از دانشگاه فعلیم انصراف بدم،میخوام بدونم امکانش هست؟!

سلام

خیر حتما باید انصراف بدید و دانشگاه انصراف شما رو تا قبل از اسفند 96 ثبت کنه و گرنه حق شرکت در کنکور رو ندارید

تو دفترچه کنکور سراسری بخونید قوانین رو نوشته

Alireza SM
19-08-2017, 11:46
سلام خسته نباشید،

دانشجوی روزانه هرگز نمیتونه کنکور بده حتما باید قبلش انصراف داده باشه. قبل از ثبت نام قطعی در کنکور باید انصراف قطعی از دانشگاه داده باشین.