PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای خرید لب تاپ باید به چه خصوصیاتی توجه کنیم

ham-nafas
17-01-2011, 23:38
سوال خیلی واضح هست
دو ستان عزیز لطفا هر خصوصت مهمی که از لب تاپ به نظرشون میاد برای خرید باید بررسی بشه لطفا ذکر کنند
با تشکر

Mig33
18-01-2011, 19:09
دو عامل مهم به نظر من که خیلیها یادشون میره ( چون حواسشون میره به کانقیگ )
-اندازه صفحه که 13 اینچ به نظر من عالیه
- ورن نوت بوک که خیلی مهمه ( بالای 1.8 کیلو رو بی خیال بشید )
- باتری نگه داشتن نوت بوک ( صفحه بزرگ .. کارت گرافیک آنچنانی هر چند که خوبیهائی داره ولی باتری خوری هم به ارمغان میاره )
درایو نوری رو هم بیخیال بشید که وزن نوت بوکو میبره بالا... USB3 رو هم فراموش نکنید .

این معانی بالا یعنی که شما نوت بوک میخواهید نه دسکتاپ .....
جدیدا هم تبلت ها دارن میان که چنانچه هدف شما بر مبنای اینترنت ( سرچ ) و نه ایجاد محتوا باشه میتونه گزینه مناسبی باشه

pooriya_hp
18-01-2011, 19:11
1. بودجه
2. کاربرد
-------
1. کانفیگ
2. دیزاین + استحکام و کیفیت ساخت
3. برند
---------
موفق باشید

HAMID.MCI
18-01-2011, 19:19
دو عامل مهم به نظر من که خیلیها یادشون میره ( چون حواسشون میره به کانقیگ )
-اندازه صفحه که 13 اینچ به نظر من عالیه
- ورن نوت بوک که خیلی مهمه ( بالای 1.8 کیلو رو بی خیال بشید )
- باتری نگه داشتن نوت بوک ( صفحه بزرگ .. کارت گرافیک آنچنانی هر چند که خوبیهائی داره ولی باتری خوری هم به ارمغان میاره )
درایو نوری رو هم بیخیال بشید که وزن نوت بوکو میبره بالا... USB3 رو هم فراموش نکنید .

این معانی بالا یعنی که شما نوت بوک میخواهید نه دسکتاپ .....
جدیدا هم تبلت ها دارن میان که چنانچه هدف شما بر مبنای اینترنت ( سرچ ) و نه ایجاد محتوا باشه میتونه گزینه مناسبی باشه
دوست من اینایی که شما گفتی کاملا" سلیقییه و نمیتونید در این موارد راهنمایی کاملی به فردی که میخواد لپتاپ بخره بکنید:11:

omid_egh
18-01-2011, 20:37
سوال خیلی واضح هست
دو ستان عزیز لطفا هر خصوصت مهمی که از لب تاپ به نظرشون میاد برای خرید باید بررسی بشه لطفا ذکر کنند
با تشکر

باید کارایی که میخوای باهاش بکنی مشخص کنی

اگه میخوای حملش کنی به صورت مداوم باید به وزنش توجه کنی (هر چی کوچکتر باشه سبکتره )

اگه میخوای فیلم نگاه کنی باید به مانیتور و سیستم صداش بیشتر توجه کنی

اگه میخوای کارای سنگین ( مهندسی - گرافیکی ) انجام بدی حتما باید به cpu و رم و کارت گرافیکش توجه کنی

اگه می خوای بازی کنی علاوه بر cpu و رم و گرافیک باید به سیستم خنک کننده و کی بردش هم توجه کنی

تو همه موارد بالا باید به باطری هم توجه کنی تقریبا مهمه

امیدوارم کاراتو راه بندازه

ata.royalfalcon
18-01-2011, 20:48
سلام
من حدودا روزی 5 ساعت از سیستم استفاده میکنم البته روز های تعطیل خیلی بیشتر میشه شاید 12 ساعت (من شاغل هستم)
عمده کارهام هم تماشای فیلم و اینترنت هست بعضی اوقات بازی هم میکنم یعنی کار حرفه ای نمیکنم عمدتا برای تفریحه
بعضی اوقات که مسافرت میرم آرزو میکردم کاشکی سیستم همراهم بود (البته سالی یه بار مسافرت میریم)
به نظر شما صلاحه لپ تاپ بخرم ؟؟؟
الان PC معمولی دارم

AR_SAR
20-01-2011, 22:28
اول باید نیاز-بودجه-انتظارتان رو مشخص کنید که می تواند اینها باشد:
1- وزن2- قابلیت محاسباتی و عمومی3- گرافیک و بازی4- اندازه صفحه 5- گارانتی6- دوام7- حرارت ایجاد شده 8- قابلیتهای خاص
برخی راهنماییهای کلی اینهاست:
1- برای وزن کمتر اندازه صفحه باید 14 به پایین باشد
2- برای کار محاسباتی راحت core 15 به بالا باشد.
3- گرافیک خوب ati 56xx و nvidia 330 به بالا باشد
4- برخی گارانتی های خوب و باسابقه( بدون ترتیب) رهجو- سازگار ارقام- ماتریکس( برای msi)- امرتات- بهین تکنو لوژی( فوجیتسو) - زیگورات - iranhp و.... هستند.
6- برخی برندها کیفیت ساخت بالاتری دارند مثل فوجیتسو-apple- asus-سونی - lenovo
البته برخی مدلها هم در یک برند خوب هستند برخی بد . مثل برخی مدلهای hp یا dell.
این موضوع تجربی است .acer کلا" برند ارزانی است.
7- حرارت و صدای ایجاد شده و.. مسایل دیگری است که قسمتی تجربی است و قسمتی را از مشخصات فنی می توان حدس زد.
8- برخی مدلها قابلیتهای خاص دارند مثلا" قابلیت سوئیچ دو گرافیک- قالبلیتهای امنیتی- نرم افزارهای اختصاصی- بلند گوهای خاص- پورتهای اتصال خاص و...
در هر حال برای خرید موفق باید حتما" قبل از خرید کاملا" تحقیق کرد یا از فرد مطلعی پرسید.به عنوان مثال و برای سنجش آیا شما می توانید به سوالات زیر پاسخ دهید:
فرق مدلهای مختلف core i5 چیست؟ فرق core i5-i7-i3 چیست و کدام بهتر هستند؟ core i5 بیشتر داغ می شود یا core i7؟
گرافیک ATI 550V قویتر است یا ATI 5470؟تکنولوژی OPTIMUS چیست و آیا مفید است یا خیر؟ آیا میتوان هارد لپ تاپ را بعدا" ارتقا داد؟کدام لپ تاپ صفحه نمایش بهتری دارد؟برای اجرای برنامه AUTOCAD باید لپ تاپ حداقل دارای چه مشخصاتی باشد؟

nikaien
20-01-2011, 22:48
سلام
من حدودا روزی 5 ساعت از سیستم استفاده میکنم البته روز های تعطیل خیلی بیشتر میشه شاید 12 ساعت (من شاغل هستم)
عمده کارهام هم تماشای فیلم و اینترنت هست بعضی اوقات بازی هم میکنم یعنی کار حرفه ای نمیکنم عمدتا برای تفریحه
بعضی اوقات که مسافرت میرم آرزو میکردم کاشکی سیستم همراهم بود (البته سالی یه بار مسافرت میریم)
الان PC معمولی دارم

پس شما هم كارهايي رو كه من ميكنم انجام ميدي
لپ تاپ 15 اينج به بالا بخر
سري گيم ام اس آي خوبه
چونكه سالي يك و يا چند بار مسافرت ميري و دوست داري كامپيوترت همرات باشه وزنش زياد مهم نيست. مسئله برق هم احتمالا نداري هر جا ميري برق هستش.مهم استقامت و محكمي لپ تاپه كه سري گيم و حتي سري هاي وي آر و پي آر كارت رو راه ميندازه.
ولي يه مشكل كوچيك كه دارن اينه كه اسپيكر قوي نداره كه اونم با يه هدفون مشكل برطرف ميشه.

darkzside
21-01-2011, 00:38
اول نوع کاربری تونو مشخص منید بعد با توجه به بودجه تون خرید کنید...اصل اول:خیلی خودتونو درگیر برند نکنید ...هربرندی تو محصولاتش یک عنوان خوب داره...البته من کلا با دل حال نمیکنم.....اگر از مدلی خوشتون اومد حتما راجع بهش تحقیق کنید ...برند دیزاین وطراحی دلیل نمیشه یه لب تاب خوب باشه......بقیه موارد رو هم که دوستان گفتند....

---------- Post added at 12:38 AM ---------- Previous post was at 12:35 AM ----------

سلام
الان PC معمولی دارم

این به خودتون بستگی داره که لب تاب میخواین یا نه ...ولی با این اوصاف یک لب تاب در محدوده قیمت 900 -1100 جوابگوی نیاز های شما خواهد بود...فکر میکنم HP-3150 مناسب شما باشه

ata.royalfalcon
21-01-2011, 15:29
اول نوع کاربری تونو مشخص منید بعد با توجه به بودجه تون خرید کنید...اصل اول:خیلی خودتونو درگیر برند نکنید ...هربرندی تو محصولاتش یک عنوان خوب داره...البته من کلا با دل حال نمیکنم.....اگر از مدلی خوشتون اومد حتما راجع بهش تحقیق کنید ...برند دیزاین وطراحی دلیل نمیشه یه لب تاب خوب باشه......بقیه موارد رو هم که دوستان گفتند....

---------- Post added at 12:38 AM ---------- Previous post was at 12:35 AM ----------

این به خودتون بستگی داره که لب تاب میخواین یا نه ...ولی با این اوصاف یک لب تاب در محدوده قیمت 900 -1100 جوابگوی نیاز های شما خواهد بود...فکر میکنم HP-3150 مناسب شما باشه

پس شما هم كارهايي رو كه من ميكنم انجام ميدي
لپ تاپ 15 اينج به بالا بخر
سري گيم ام اس آي خوبه
چونكه سالي يك و يا چند بار مسافرت ميري و دوست داري كامپيوترت همرات باشه وزنش زياد مهم نيست. مسئله برق هم احتمالا نداري هر جا ميري برق هستش.مهم استقامت و محكمي لپ تاپه كه سري گيم و حتي سري هاي وي آر و پي آر كارت رو راه ميندازه.
ولي يه مشكل كوچيك كه دارن اينه كه اسپيكر قوي نداره كه اونم با يه هدفون مشكل برطرف ميشه.

با تشکر از راهنمایی دوستان خردیمش
asuse n61jv که تیونر Tvهم داره هارد 500 گیگ سیگیت و cpu core i5 گرافیک هم nvidia gforce gt325m هست
16 اینج از نوع led هست با گرانتی ویستا پخش
خوبه دیگه؟؟؟

nikaien
21-01-2011, 16:33
مبارك باشه
انتخاب خوبي بود. مخصوصاً بخاطر اينكه كي پد اعداد رو هم داره

ata.royalfalcon
21-01-2011, 16:56
مبارك باشه
انتخاب خوبي بود. مخصوصاً بخاطر اينكه كي پد اعداد رو هم داره

ممنون
درست گفتی کی پد اعداد هم داره
usb3 هم داره
باز ممنون که گفتی مبارک باشه
آخه همه زده بودن تو سر ما
نزدیک بود گریه کنم

AR_SAR
21-01-2011, 20:54
مبارک باشد . لپ تاپ قدرتمندی است . فقط این قابلیت optimus رو چک کنید ببینید درست شده یا نه با درایور جدید.؟

ata.royalfalcon
21-01-2011, 22:36
مبارک باشد . لپ تاپ قدرتمندی است . فقط این قابلیت optimus رو چک کنید ببینید درست شده یا نه با درایور جدید.؟

ممنون
فعلا درایور انویدیا رو دانلود کردیم ولی درایور اینتل گرافیک رو نه هنوز
فقط ببخشید این قابلیت به چه دردی میخوره

mhadishirani
22-01-2011, 18:16
ممنون
فعلا درایور انویدیا رو دانلود کردیم ولی درایور اینتل گرافیک رو نه هنوز
فقط ببخشید این قابلیت به چه دردی میخوره
بین گرافیک آنبرد اینتل و گرافیک اصلی جیفورس سویچ میکنه تا باطری کمتری مصرف بشه

ata.royalfalcon
22-01-2011, 19:47
بین گرافیک آنبرد اینتل و گرافیک اصلی جیفورس سویچ میکنه تا باطری کمتری مصرف بشه

ممنون اینو که میدونم
فقط میخوام بدونم مگه چه مشکلی قراره داشته باشه که بعضی از دوستان شاکی هستن
اگه منظورشون اینه که اتوماتیک سوییچ نمیکنه میتونن دستی سوئیچ کنن

AR_SAR
22-01-2011, 23:10
آیا امکان این را دارد که همیشه روی nvidia باشد؟ در ضمن پورت hdmi رو هم اگر ممکن است چک کنید ببینید زمانی که سوئیچ میکند تصویر هنوز هست یانه؟

ata.royalfalcon
22-01-2011, 23:57
آیا امکان این را دارد که همیشه روی nvidia باشد؟ در ضمن پورت hdmi رو هم اگر ممکن است چک کنید ببینید زمانی که سوئیچ میکند تصویر هنوز هست یانه؟

واله فعلا جرات ندارم چک کنم بذار یه مدت بگذره اعصابم آروم بشه بعدا:31::31:
کسی میدونه چرا وقتی شارژر وصله توی اسپیکر نویز هست همچین ووووووووووووییییییییییییز زززززززززززززز میده
منظورم اینه که من از خروجی فیش صدا گوشه کنار لپ تاپم وصل کردم به ساب ووفر شارژر وصل باشه نویز داره اما شارژه وصل نباشه نویز نداره چرا!!!!!
من فکر کنم بخاطر استفاده از سه راهی برق باشه چون هم شارژ و هم ساب وفر به یه جا زدم به برق
کسی نظری نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟

AR_SAR
25-01-2011, 21:24
اگر می توانید فاصله شارژر رو از لپ تاپتون زیاد کنید.کلا" امواج الکتریکی باعث ایجاد نویز می شوند.
شارژر معمولا" دو سیم پیچ دارند که به علت تفاوت تعداد دور سیم ولتاژ را تغییر می دهند . البته شارژرهایی هم هستند که قدرت کمی دارند و از طریق مقاومت و قطعات دیگر ولتاژ را تغییر می دهند مثل موبایلها.