PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا برنامه Partition Magic روی ویندوز 7 لپ‌تاپ نصب میشه؟

Dariushtanha
16-01-2011, 16:08
با سلام خدمت دوستان
میخوام بدونم آیا میشه هارد لپ‌تاپ های جدید که ویندوز 7 دارند و دارای یک درایو هستند با نصب برنامه Partition Magic پارتیشن‌بندی کرد؟:13:

Dew Drop
16-01-2011, 17:36
سلام
بهتره برای این کار از نرم افزار Acronis Disk Director استفاده کنیدکهبا سون هم سازگاره...
Acronis Disk Director Suite Home 11.0.216

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Dariushtanha
16-01-2011, 18:11
سلام
بهتره برای این کار از نرم افزار Acronis Disk Director استفاده کنیدکهبا سون هم سازگاره...
Acronis Disk Director Suite Home 11.0.216

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یعنی هیچ ورژنی از Partition Magic با ویندوز 7 سازگار نیست؟!
ضمنا وقتی مقاله‌های مربوط به پارتیشن‌بندی هارد لپ‌تاپها را در این فروم مطالعه کردم دیدم برای پارتیشن‌بندی گزینه‌های دیگه‌ای (غیر از استفاده Partition Magic) را توصیه کرده.راستش دلیلش را نمیدونم اگه شما مطلع هستین لطفا بگید ایا این دلیل خاصی داره؟

Amir Varasteh
16-01-2011, 20:46
سلام.

من هم Acronis رو شدیدا توصیه میکنم.

Partition Magic رو بیخیال شین.

Dariushtanha
16-01-2011, 22:10
سلام.

من هم Acronis رو شدیدا توصیه میکنم.

Partition Magic رو بیخیال شین.
چشم ولی دلیلش؟
ضمنا لطفا سوال پست قبلم را هم جواب بدین

Amir Varasteh
16-01-2011, 22:58
چشم ولی دلیلش؟
ضمنا لطفا سوال پست قبلم را هم جواب بدین
دلیلش اینه که Partition Magic برای XP بود و ورژن ویندوز 7ش رو ندیدم تا حالا و من با Acronis همه کار کردم بدون کوچکترین مشکلی.

Help118
16-01-2011, 23:01
پارتیشن مجیک جواب نمیده! علتش رو از بخش ارتباطاط کاربری شرکت پاورکوست بپرسید. خوب سازگار با 7 نیست
میتونید از روش خیلی ساده تر و راحت تری هم مثل برنامه های خود ویندوز هم استفاده کنید
از کنترل پانل قسمت administartive toolsبخش computer management و قسمت storage و دیسک منیجمنت برای شیرینک کردن استفاده کنید که آموزشش تو بخش مربوطه هستش. ساده و راحت

Dariushtanha
16-01-2011, 23:55
پارتیشن مجیک جواب نمیده! علتش رو از بخش ارتباطاط کاربری شرکت پاورکوست بپرسید. خوب سازگار با 7 نیست
میتونید از روش خیلی ساده تر و راحت تری هم مثل برنامه های خود ویندوز هم استفاده کنید
از کنترل پانل قسمت administartive toolsبخش computer management و قسمت storage و دیسک منیجمنت برای شیرینک کردن استفاده کنید که آموزشش تو بخش مربوطه هستش. ساده و راحت
آخه در این حالت فقط پارتیشن اصلی که ویندوز روش نصبه حداکثر نصف حجمش را اجازه میده برداری و این یه ایراد بزرگیه:13:

Amir Varasteh
17-01-2011, 00:00
آخه در این حالت فقط پارتیشن اصلی که ویندوز روش نصبه حداکثر نصف حجمش را اجازه میده برداری و این یه ایراد بزرگیه:13:
عزیز من،چرا خودتو اذیت میکنی؟! Acronis استفاده کن تا این ایراد بزرگ رفع شه!:23:

Dariushtanha
17-01-2011, 00:26
عزیز من،چرا خودتو اذیت میکنی؟! Acronis استفاده کن تا این ایراد بزرگ رفع شه!:23:
ببین دوست عزیز
من فقط دنبال رفع مشکل نیستم
من کار تحقیقی هم دارم انجام میدم :13:

Dew Drop
17-01-2011, 07:39
برای اینکه پارتیشن مجیک از هاردهای با ظرفیت بالا و جدید پشتیبانی نمی کنه,علتش رو دیگه نمی دونم!!!
براهمین آکرونیس رو پیشنهاد میکنیم که مزایا و برتری هایی نسبت به پارتیشن مجیک داره...
امکانات نرم افزار آکرونیس

- سرعت بسیار بالا در هنگام ایجاد تغییرات در پارتیشنها
- بروز کمترین خطا در هنگام تغییرات در درایوها
- کمترین احتمال در از دست رفتن اطلاعات در هنگام تغییرات روی پارتیشن ها
- دارای دو حالت خودکار و دستی در کار با برنامه برای افراد حرفه ای و مبتدی
- تغییر اندازه درایو
- کپی یک پارتیشن روی پارتیشن دیگر
- جابجایی یک پارتیشن بدون از دست رفتن اطلاعات
- بهینه سازی فضای هارد با تشخیص ساختار هارد و نوع ذخیره سازی اطلاعات
- امکان ویرایش هارد در سطح سکتور به صورت دستی
- پیدا کردن و بازیابی پارتیشن های از دست رفته
– وارد شدن کمترین آسیب به اطلاعات در صورت قطع برق در هنگام پارتیشن بندی
- پشتیبانی از سیستم فایل FAT16, FAT32, NTFS, Linux Ext2, Ext3, ReiserFS, Linux SWAP
- مخفی کردن و ظاهر کردن یک پارتیشن
- پشتیبانی از هارد دیسک های بالاتر از ۱۸۰ گیگ
- پیش نمایش تغییرات پارتیشن ها قبل از اعمال تغییرات
- پشتیبانی از انواع هارد IDE, SCSI, USB, IEEE 1394
- امکان کار از طریق دیسک بوت در صورت بوت نشدن از هارد
- راه اندازی بوت چند گانه برای سیستم با استفاده از ابزار OS Selector
- شناسایی خودکار سیستم عاملهای نصب شده روی سیستم
- امکان ساخت دیسک نجات برای سیستم در صورت موفقیت آمیز نبودن عملیات تغییر پارتیشن ها
و ….

topoly77
19-01-2011, 13:40
سلام به همه دوستان

می شه آموزش کامل نرم افزار آکرونیس رو بزارین تا ما هم استفاده کنیم من تا حالا با پارتیشن مجیک کار نکرده بودم اما االان واقعاً نیاز دارم که درایو C رو افزایش بدم اگه می شه لطف کنین لینک آموزشش به همراه لینک دانلودش رو بزارین

ebicross
19-01-2011, 13:59
معمولا تمام نرم افزارهای پارتیشن بندی به یک صورت در هنگام Resize عمل میکنند.
به این صورت که شما درایوی که میخواین حجمش کم شه رو انتخاب و Resize رو میزنید. سپس حجمش رو کم میکنید و میتونید این کم شدن حجم رو به ابتدا یا انتهای پارتیشن انتقال بدین. اگر مثلا میخواین از درایو D به C بدین باید از ابتدای درایو D کم کنید و سپس C رو Resize کنید و حجم Free رو بهش اضافه کنید.
اما اگر میخواین از درایو F به C بدین باید ابتدا حجم ابتدای F رو به انتهای E و سپس از ابتدای E به انتهای D و از ابتدای D به انتهای C اضافه کنید.
توجه کنید هرچقدر اطلاعات هاردتون رو به پارتیشنهایی که قراره دست نخورده باقی بمونند انتقال بدین بهتره. چون سرعت کار خیلی بالا میره.

در کل کار آسونیه.

من خودم از اکرونیس استفاده نکردم ولی عکسهای زیر رو توی یک سایت خارجی دیدم و گذاشتم تا متوجه بشید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و اینجا از درایوی که میخواد حجم کم شه این کار رو میکنید.

متوجه شدین منظورمو از اینکه از ابتدای پارتیشن حجم کم کنید؟!

حالا درایو C رو انتخاب و resize کنید.

و این حجم که الان بین دو پارتیشن Free مونده رو به آخر درایو C اضافه میکنید.

حالا OK کن و بزن تا کارها رو نهایی کنه و بستگی به مقدار اطلاعات پارتیشنهای Edit شده زمان متغیره. گاهی چند ساعت.
در این مدت سیستم نباید خاموش شه. اگر بشه اطلاعات هم باهاش خاموش میشن... :دی احتمالا بعد از پایان کار و ریست شدن سیستم و بعد از روشن شدن سیستم و پایان کار پیام خطای پارتیشن و چک دیسک ظاهر میشه که بزارید کارش رو بکنه و دنبال خطا بگرده. معمولا رخ میده ولی خطایی پیدا نمیشه. نترسید.
توی این مدت تماشا کن و زیتون بزن...

warrior2roma
21-08-2011, 16:10
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
میدونم موضوع خیلی قدیمی هستش ولی چون دیدم بچه ها خیلی قشنگ به پارتیشن مجیک حمله کردن گفتم بهتره کمی از این نرم افزار دفاع کنم.

پارتیشن مجیک بعد از اینکه از طریق گوگل متوجه شد که اکثر کسانی که ویندوز 7 دارن نمیتونن نرم افزار پارتیشن مجیک برای این نسخه رو پیدا کنن و کلمات غلطی رو برای پیدا کردن این نرم افزار در گوگل به کار میبرند. سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو طراحی کرد.
شما میتونید نرم افزار پارتیشن مجیک نسخه ویندوز 7 رو از این سایت دانلود کرده و یا از نسخه رایگان اون استفاده کنید که در این صورت امکانات کمتری رو در اختیار شما قرار میدهد.

اما نرم افزاری که بیشترین رتبه رو در مورد پارتیشن بندی و دقیق بودن این کار به خودش اختصاص داده نرم افزار Norton Partition Magic هستش؛ این نرم افزار از شرکت Norton برای این کار نرم افزار های متعددی رو از جمله سازگار با NTFS, Fat32 &... رو با امکان نصب برای تمامی ویندوز ها با بیت های 32 و 64 ساخته و بهترین رتبه رو از آن خودش کرده.

موفق باشید
یا هـــــــو

علی.عسگری
16-08-2012, 00:18
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
میدونم موضوع خیلی قدیمی هستش ولی چون دیدم بچه ها خیلی قشنگ به پارتیشن مجیک حمله کردن گفتم بهتره کمی از این نرم افزار دفاع کنم.

پارتیشن مجیک بعد از اینکه از طریق گوگل متوجه شد که اکثر کسانی که ویندوز 7 دارن نمیتونن نرم افزار پارتیشن مجیک برای این نسخه رو پیدا کنن و کلمات غلطی رو برای پیدا کردن این نرم افزار در گوگل به کار میبرند. سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو طراحی کرد.
شما میتونید نرم افزار پارتیشن مجیک نسخه ویندوز 7 رو از این سایت دانلود کرده و یا از نسخه رایگان اون استفاده کنید که در این صورت امکانات کمتری رو در اختیار شما قرار میدهد.

اما نرم افزاری که بیشترین رتبه رو در مورد پارتیشن بندی و دقیق بودن این کار به خودش اختصاص داده نرم افزار Norton Partition Magic هستش؛ این نرم افزار از شرکت Norton برای این کار نرم افزار های متعددی رو از جمله سازگار با NTFS, Fat32 &... رو با امکان نصب برای تمامی ویندوز ها با بیت های 32 و 64 ساخته و بهترین رتبه رو از آن خودش کرده.

موفق باشید
یا هـــــــو

ُلام
ببخشید من امروز کلی با این دوتا مورد ک معرفی کردید کلنجار رفتم
نمیدونم چرا نرم فزار پارتیشن مجیک اصلا کار نمیکنه
یعنی
وقتی من تغییر پارتیشن رو اعمال میکنم و apply میزنم
ارور میده و پروسه رو ادامه نمیده ک روی گزینه procsed خاموشه
و درواقع باید حتما نرم افزارو خریداری کنیم...رایگان عملیاتو انجام نمیده!!!
برای
Acronis Disk Director هم
این مشکل هست که هیچ کجا این عملیات ک انجام میدیم دکمه ثبت نداره و تغییری اعمال نمیشه
میشه راهنمایی کنید؟؟؟

epnu
25-02-2013, 10:54
warrior2roma ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزيز خيلي ممنونم واقعا كمك كردي