PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشان دادن 3گیگا از 4 گیگا رم در ویندوز 64 !

alijigari
15-01-2011, 13:04
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من 4تا رم یک گیگا دارم و ویندوز هم 64 بیتی هست اما 3 گیگا بیشتر ساپورت نمیکنه من باید چه کار کنم ؟

Microsoft Windows
15-01-2011, 14:49
حتما یکی از اون رمها مشکل داره یا مادربوردت یکی از اسلات هاش خرابه ویا یکی از رم ها خوب جا نخورده .کیس رو باز کن و رم ها رو بکن جابه جا کن دو باره بزن ببین مشکل همچنان باقی هست.

Dew Drop
15-01-2011, 14:51
سلام
تو search بنویسید msconfig بعد برین به تب boot بعد advanced option تو اون قسمت اگه Number of processors
تیک داشت تیکش رو بردارید و ok کنید.

Microsoft Windows
15-01-2011, 15:10
سلام
تو search بنویسید msconfig بعد برین به تب boot بعد advanced option تو اون قسمت اگه Number of processors

فکر کنم منظور شما گذینه کناریش بود .فکر نکنم مشکل از اینجا باشه کمتر کسی اینجا ها رو دستکاری میکنه.

alijigari
15-01-2011, 15:44
سلام

فکر کنم منظور شما گذینه کناریش بود .فکر نکنم مشکل از اینجا باشه کمتر کسی اینجا ها رو دستکاری میکنه.

من اصلا به این دست نزدم و تیک نداره و ماکسیم مموری تیک نداره

اما وقتی کامپیوتر بوت میشه 4 گیگا نشون میده و اینم عکسش -حالا باید چه کار کنم ؟

Microsoft Windows
15-01-2011, 16:10
یکبار تنظیمان بایوس رو به دیفالت برگردونید ببینید حل میشه اگه نشد ممکن هست از ویندوز باشه یه ویندوز 64 بیتی دیگخ بخرید و نصب کنید ببینید مشکل همچنان پابرجاست.

alijigari
15-01-2011, 17:22
یکبار تنظیمان بایوس رو به دیفالت برگردونید ببینید حل میشه اگه نشد ممکن هست از ویندوز باشه یه ویندوز 64 بیتی دیگخ بخرید و نصب کنید ببینید مشکل همچنان پابرجاست.

دوست عزیز تنظیمات بایوس را به حالت دیفالت برگردوندم اما باز اتفاقی نیافتاد

دوباره ویندوز جدید نصب کردم و اینم مشخصات جدید هست

اما من چند روز پیش که ویندوز اولی را نصب کردم مثل مشخصات اولی بود اما بعد این جوری شد -ممکنه مربوط به کارت گرافیک باشه ؟؟؟؟؟؟

Microsoft Windows
15-01-2011, 20:34
اما من چند روز پیش که ویندوز اولی را نصب کردم مثل مشخصات اولی (یا دومی)بود اما بعد این جوری شد -ممکنه مربوط به کارت گرافیک باشه ؟؟؟؟؟؟

بعد از اینکه درایور کارت گرافیک نصب میکنی اینطوری میشه؟
در کل نباید اینطوری بشه حتی زمانی که بعضی از کارت گرافیک ها مقداری از رم رو استفاده میکنن هم میزان کل رم در ویندوز سون رو باید 4 گیگ بزنه ولی احتمالش هم هست.
ببینم این دی وی دی ویندوز همون قبلیه بود که نصب کردی؟

alijigari
15-01-2011, 20:48
بعد از اینکه درایور کارت گرافیک نصب میکنی اینطوری میشه؟
در کل نباید اینطوری بشه حتی زمانی که بعضی از کارت گرافیک ها مقداری از رم رو استفاده میکنن هم میزان کل رم در ویندوز سون رو باید 4 گیگ بزنه ولی احتمالش هم هست.
ببینم این دی وی دی ویندوز همون قبلیه بود که نصب کردی؟

بله -هر دو ویندوز سون پرند هست -جالب اینجا هست وقتی رم ها را تکی تکی اضافه میکردم تا وقتی که به 3 گیگا رسید ردیف اول و دوم هر دو عدد 3 گیگا را نشان میدادن اما وقتی که رم به 4 گیگا افزایش یافت ردیف دوم به 3 گیگا کاهش یافت - من موندم چرا تا 3 گیگا هر دو ردیف با هم برابر هستند اما وقتی 4 گیگا میشه کاهش پیدا میکنه

Microsoft Windows
15-01-2011, 20:58
بله -هر دو ویندوز سون پرند هست -جالب اینجا هست وقتی رم ها را تکی تکی اضافه میکردم تا وقتی که به 3 گیگا رسید ردیف اول و دوم هر دو عدد 3 گیگا را نشان میدادن اما وقتی که رم به 4 گیگا افزایش یافت ردیف دوم به 3 گیگا کاهش یافت - من موندم چرا تا 3 گیگا هر دو ردیف با هم برابر هستند اما وقتی 4 گیگا میشه کاهش پیدا میکنه

پس میشه گفت این خطای ویندوز بوده من به شما یک ویندوز untouch پیشنهاد میکنم که خودتون کرکش کنید. ویندوز های سزمین و رویال و new tech بد نیستند.

alijigari
17-01-2011, 01:39
پس میشه گفت این خطای ویندوز بوده من به شما یک ویندوز untouch پیشنهاد میکنم که خودتون کرکش کنید. ویندوز های سزمین و رویال و new tech بد نیستند.

ویندوز جدید که نصب کردم این مشکل بر طرف شد:31: