PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بد روشن شدن پرايد در هواي سرد

ghoghnous55
14-01-2011, 21:53
سلام دوستان عزيز. من يه پرايد مدل 85 بنزين سوز انژكتوري دارم كه از وقتي هوا سرد شده صبح ها و يا وقتي كه يه مدت ماشين خاموشه خيلي بد روشني مي كنه. قبلا روغن بهران تكتاز مي ريختم ولي اين دفعه سوپرجم ريختم بهتر كه نشد بدتر هم شد. خيلي ممنون مي شم اگه سريعتر راهنماييم كنين. راستي از همون اول كه ماشينو خريدم (2 سال پيش) هر وقت كه مي خواستم شتاب بگيرم، يه كم ريپ مي زد كه با دياگ هم رفع نشد.

D r i v e r
14-01-2011, 23:19
وضعیت شمع ها و وایر و باطری در چه حالی هست؟
دیاگ زدین سنسور دمای آب که احیانا مشکل نداشت؟
یه سنسور دیگه هم هست که فکر کنم اسمش سنسور دریچه گاز هست

heinrich_himmler
15-01-2011, 00:19
اول از همه اگه ساژمه مدل ماشینتون کوئل رو چک کنید. ساژمها معمولا مشکل کوئل دارند.
پارامتر بعدی در این زمینه انژکتوره که در صورت زیمنس بودن ماشین این اولویت اول خواهد بود.

ghoghnous55
15-01-2011, 17:08
سلام دوستان. از هردوي شما بزرگواران ممنونم. امروز ماشينو بردم دياگ زد مشكلي نداشت. بعد شيلنگ ورودي بنزين به انژكتور رو در آورد و گفت سوئيچ رو باز كن. باز كه كردم گفت پمپ بنزينت ايراد ورداشته. گفت شايد با دياگ بشه بهترش كرد شايدم نه. خلاصه دياگ هم زد و 15 تومن گرفت ولي دريغ از كوچيكترين تغيير. حالا گفت پمپ بنزين اصلي 45 تومنه كه آلمانيه چينيش هم 12 تا 18 تومنه ولي گفت توصيه نميكنه چيني بزارم. حالا ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد كه آيا مطمئن بشم ايراد از پمپه واگه آره ، چه ماركي با چند تومن هزينه بزارم. پيشاپيش بي نهايت ممنونم. البته اين موضوع رو توي يه تاپيك جديد هم ميزارم تا راحت تر ديده بشه.

Watson
15-01-2011, 17:17
منم یه چند وقتی مشکل بد روشن شد ماشین در هوای سرد رو داشتم البته ماشینم 206 هست بعد از کلی تحقیق فهمیدم مشکل از بنزین سوپر بوده که میزدم...
حالا اگه شما هم بنزین سوپر میزننید یه باک معمولی بزنید ببینید درست میشه.مشکل من که حل شد.

heinrich_himmler
15-01-2011, 23:46
سلام دوستان. از هردوي شما بزرگواران ممنونم. امروز ماشينو بردم دياگ زد مشكلي نداشت. بعد شيلنگ ورودي بنزين به انژكتور رو در آورد و گفت سوئيچ رو باز كن. باز كه كردم گفت پمپ بنزينت ايراد ورداشته. گفت شايد با دياگ بشه بهترش كرد شايدم نه. خلاصه دياگ هم زد و 15 تومن گرفت ولي دريغ از كوچيكترين تغيير. حالا گفت پمپ بنزين اصلي 45 تومنه كه آلمانيه چينيش هم 12 تا 18 تومنه ولي گفت توصيه نميكنه چيني بزارم. حالا ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد كه آيا مطمئن بشم ايراد از پمپه واگه آره ، چه ماركي با چند تومن هزينه بزارم. پيشاپيش بي نهايت ممنونم. البته اين موضوع رو توي يه تاپيك جديد هم ميزارم تا راحت تر ديده بشه.
کلاهبرداری تو روز روشن!
دیاگ هیچ ربطی به عملکرد مستقیم پمپ بنزین نداره. پمپ ضعیف شده و خطر اول گرفتگی انژکتورها در کوتاه مدته اما:
اونی که بهت گفته مجموعه پمپ بنزینه که 45 تومنه. به دردتم نمی خوره!
برو یه پمپ خالی بوش بگیر. حدود 17 تا 21 تومنه. بده یه باتری ساز این پمپو جای اون پمپ جا بزنه. نیازی نیست مجموعه عوض بشه.
یا طرف هیچی بارش نیست یا خواسته سرتو کلاه بذاره. بعد تعویض پمپ حتما رگلاتور سوخت رو بگو شستشو بدن. دست به انژکتورها هم نزن به هیچ وجه. تا حداقل یک هفته و اگه مشکلی نداشت استفاده کن. اگه نه اطلاع بده بگم چه کنی.

armin_punisher6
16-01-2011, 10:54
بچه ها منم 405 2000 دارم.(کاربراتور) همیشه دیر استارت میخوره.تو سرما بدتر.کسی عکسی داره که ببینم شمع ماشین کجاست و چه جوری باید بفهمم سالمه یا نه؟
ممنون میشم جواب بدین.

heinrich_himmler
16-01-2011, 20:59
برو جلوی موتور. 4 تا سیم کلفت یکی یکی رفتن توی 4 تا حفره توی موتور که ما بهشون میگیم وایر. اونارو اگه بکشی بیرون زیرشون شمعها هستن.
شمع رو معمولا بعد 30000 کیلومتر باید تعویض کرد.

Ship Storm
16-01-2011, 23:02
منم دقیق با پراید دوگانه سوز زیمنس مدل 89 همین مشکل رو دارم
البته با بنزین دم صبح که خیلی سرده بد روشن میشه و وقتی میخواد بره روی گاز بصورت اتوماتیک خاموش میشه مگه اینکه ماشین کاملا گرم بشه که وقتی میره روی گاز خاموش نکنه
از وقتی هوا سرد شده دچار این مشکل شدم و صبح ها 10 دقیقه فقط وقت صرف گرم کردن ماشین میکنم تا بشه بزنی رو گاز و حرکت کرد

heinrich_himmler
17-01-2011, 00:18
منم دقیق با پراید دوگانه سوز زیمنس مدل 89 همین مشکل رو دارم
البته با بنزین دم صبح که خیلی سرده بد روشن میشه و وقتی میخواد بره روی گاز بصورت اتوماتیک خاموش میشه مگه اینکه ماشین کاملا گرم بشه که وقتی میره روی گاز خاموش نکنه
از وقتی هوا سرد شده دچار این مشکل شدم و صبح ها 10 دقیقه فقط وقت صرف گرم کردن ماشین میکنم تا بشه بزنی رو گاز و حرکت کرد

عزیز من این که راهش نیست!!
ماشین رو حداکثر 60 ثانیه در حالت درجا روشن بذار. بعد با دنده 1 یا دو و دور پایین حرکت کن تا هم موتور و هم گیربکس به صورت نرمال گرم بشن.
توجه داشته باش که تا دمای آب موتور به 76 درجه نرسه سیستم اجازه سوئیچ سوخت از بنزین به گاز رو نمیده. و اگه دما پایین این مقدار بیاد سوخت دوباره به بنزین بر میگرده. پس وقتی ماشین گرم شد دکمه سوخت رو به صورت دستی رو حالت گاز قرار بده و اجازه نده سیستم اتوماتیک این کار رو انجام بده (برای اول صبح یا هر زمان که موتور اساسا سرده).

amirr13
17-01-2011, 00:58
برادر هیملر
ما یه سمند دوگانه به اصطلاح ملی سوار میشیم ، وقتی سرده با دو سه تا استارت اول روشن نمیشه.
بعد که روشن میشه تپل کار میکنه.

18000 تا هم کار کرده ، ایموبلیزر هم نداره یه هفته پیش هم چراغ چکش روشن شد ، یه تنظیم موتور کردن تو پاچمون به سلامتی شما.

به نظرت ما چه کنیم؟

پ.ن:اوپس ، اینجا مال پراید بود؟
ببخشید فکر کردم عمومیه ، اما اگه میدونید یه هلپی بدین.

heinrich_himmler
17-01-2011, 19:24
سلام خدمت همکار گرام و استاد عزیز! امیر خان شما توش بمونی بعد از ما می خوای جواب بدیم بنده خدا؟؟!!
گیر آوردی مارو؟
آقا از بحث علمی که بگذریم (چون خودت واردتری) از نظر تجربی فقط بحث شمعه که یه کم مشکوک میزنه. البته بحث موتور آلمانیا جداست اما شمعها رو یه چکی بکن.
راستی نگفت یارو چرا چک روشن شده؟

amirr13
17-01-2011, 22:57
مرسی از نوشابه ای که باز کردی واسم ، ما هنوز باید شاگردی کنیم.
خطای افت فشار داده بود.
پاک کرد و دیگه هم روشن نشده.
خودش گفت اگه روشن بشه ، رگلاتوره
آخه شمع ها بوش آلمانه ، اونم تو 18000 تا یکم زوده واسه به .. رفتن و فقط و فقط تو روشن شدن سرد گیر داره ، تو دور بالا و پایین بی نقصه و بدون عطسه مطسه!

بیشتر حس میکنم مشکل از ecu هست که دیر دستور ساسات میده!
این وظیفه کدوم سنسوره؟

heinrich_himmler
17-01-2011, 23:30
پایه گاز سوز اگه نیست:
ماشین تحت هر شرایطی با بنزین روشن میشه. پس فشار پمپ بنزین رو چک کن. واردی که؟ شلنگ ورودی بنزین به ریل سوخت رو باز کن بعد به یکی بگو سوئیچو باز کنه. باید فشار داشته باشه!
اما احتمال انژکتور هم هست.
ولی من بازم رو شمع و کوئل شک دارم. یه دست شمع بگیر، یا نه همینو باز کن نیگا کن. میدونی شمع به .. رفته چه شکلیه که؟
اگه دیدی گهی میزنه آمارش عوضش کن یه دست شمع خوب بنداز. همون مدل. (تک زبانه یا دو زبانه منظورم بود)
فیلتر هوا رو هم چک کن. اینم خیلی موثره.
اگه پایه گاز سوزه که .....
داداش شرمنده بحث سیاسی نداریم طبق قانون سایت، :31:

Ship Storm
18-01-2011, 00:28
عزیز من این که راهش نیست!!
ماشین رو حداکثر 60 ثانیه در حالت درجا روشن بذار. بعد با دنده 1 یا دو و دور پایین حرکت کن تا هم موتور و هم گیربکس به صورت نرمال گرم بشن.
توجه داشته باش که تا دمای آب موتور به 76 درجه نرسه سیستم اجازه سوئیچ سوخت از بنزین به گاز رو نمیده. و اگه دما پایین این مقدار بیاد سوخت دوباره به بنزین بر میگرده. پس وقتی ماشین گرم شد دکمه سوخت رو به صورت دستی رو حالت گاز قرار بده و اجازه نده سیستم اتوماتیک این کار رو انجام بده (برای اول صبح یا هر زمان که موتور اساسا سرده).

ممنون از راهنمایی خوب و مفید شما
دقیقا همینکار رو چند روزه انجام میدم ولی گاها پیش میاد روی بنزین هم خاموش میکنه و این مسئله فقط و فقط بخاطر هوا سرده فکر میکنم

heinrich_himmler
18-01-2011, 19:23
ببر نمایندگی. دریچه گاز باید تست بشه.

Ship Storm
18-01-2011, 22:13
ببر نمایندگی. دریچه گاز باید تست بشه.

نمایندگی میگه از هوای سرده و عادیه ولی به نظر من عادی نیست این مشکل, البته ناگفته نمونه یه 10 دقیقه کار میکنه دیگه مشکلی نیست ولی نباید این مدت زمان دراز طول بکشه

heinrich_himmler
18-01-2011, 23:10
نمایندگی میگه از هوای سرده و عادیه ولی به نظر من عادی نیست این مشکل, البته ناگفته نمونه یه 10 دقیقه کار میکنه دیگه مشکلی نیست ولی نباید این مدت زمان دراز طول بکشه
عادی نیست. ماشین نباید خاموش بشه. علی الخصوص زیمنس.

Ship Storm
19-01-2011, 00:40
عادی نیست. ماشین نباید خاموش بشه. علی الخصوص زیمنس.

تو نمایندگی زیر دیاگ هم رفت ماشین هیچ مشکلی نشون داده نشد
هرچی هم به این نمایندگی ها میگی اینطوریه میگن بزار گرم بشه و ....(حرف تکراری)

heinrich_himmler
19-01-2011, 17:38
دیاگ قادر به عیب یابی خیلی از مشکلات نیست. باید پارامترها رو برسی کرد. گاهی اوقات اونها هم جواب نمیدن و باید رفت رو فاز تجربه. از راه دور نمی تونم نظری بدم. اینهایی که گفتم عوامل اصلین.
دریچه گاز و پمپ بنزین و شمع و ECU

DIKT
20-12-2011, 16:40
با سلام خدمت دوستان
راستش نخواستم یه تاپیک مجزا بزنم تا از تجربیات این تاپیک استفاده بشه
من یه سمند 88 دوگانه سوز( دستی ) دارم وقتی هوا سرد میشه روشن نمیشه و کلی بلاید استارت بزنم شمع ها رو عوض کردم فشار بنزین رو چک کردم استی پر رو عوض کردم اما نشد که نشد
همچین که دما ی هوا یه نمه میره بالا درست میشه اما با بازگشت سرما روز از نو و روزی از نو چند تا جا بردم کلی هزینه کردم دست اخر طرف گفت باید شب بزاری تا صبح ببینیم مشکل چیه راستش من دیگه خسته شدم هم پولم رفت هم وقت و هم اعصابم

Ship Storm
20-12-2011, 17:04
تاپیک رو مجدد دیدم گفتم اعلام کنم که مشکل ما با راه حلی برطرف شد
پراید مدل 89 دوگانه سوز داشتم که صبح های زمستون خیلی بد روشن میشد و دو دقیقه کار میکرد خاموش میشد
نمایندگی ها نتونستن مشکل رو برطرف کنن ، ماشین صبح وقتی هوا سرده با تک استارت روشن میشه اما یه کم که کار میکنه خاموش میشه
رفتم بیرون شستشو انژکتور دادم و یک فیلرگیری سوپاپ ها رو انجام داد درست شد ، 40 تومن هزینه کردم ماشین دیگه هیچ مشکلی نداشت

DIKT
21-12-2011, 07:56
اما مشکل من فقط از سرمای هواست یعنی اگه هوا گرم باشه اصلا مشکل ندارم و راحت روشن میشه

mohammad_twe
27-12-2011, 23:51
ببخشید دخالت میکنم :
در این مواقع که وقتی ماشین روشن میشه درجا خاموش میشه انژکتور کثیف جلوی سوخت پاشی رو میگیره ( امان از این بنزین ! )
1 مورد دیگه هم میتونه سنسور اکسیژن ماشین باشه که تو سرما خیلی کم شارژ میکنه .

dash_mehdi
28-12-2011, 13:45
با سلام خدمت دوستان
راستش نخواستم یه تاپیک مجزا بزنم تا از تجربیات این تاپیک استفاده بشه
من یه سمند 88 دوگانه سوز( دستی ) دارم وقتی هوا سرد میشه روشن نمیشه و کلی بلاید استارت بزنم شمع ها رو عوض کردم فشار بنزین رو چک کردم استی پر رو عوض کردم اما نشد که نشد
همچین که دما ی هوا یه نمه میره بالا درست میشه اما با بازگشت سرما روز از نو و روزی از نو چند تا جا بردم کلی هزینه کردم دست اخر طرف گفت باید شب بزاری تا صبح ببینیم مشکل چیه راستش من دیگه خسته شدم هم پولم رفت هم وقت و هم اعصابم

دوست عزیز ماشینت ترموستات داره یا بازکردین؟
احتمال زیاد برای ترموستات هست ببرش مکانیکی بگو ترموستات رو یه نگاه بندازه ببینه سالمه یا نه

---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:38 PM ----------

تاپیک رو مجدد دیدم گفتم اعلام کنم که مشکل ما با راه حلی برطرف شد
پراید مدل 89 دوگانه سوز داشتم که صبح های زمستون خیلی بد روشن میشد و دو دقیقه کار میکرد خاموش میشد
نمایندگی ها نتونستن مشکل رو برطرف کنن ، ماشین صبح وقتی هوا سرده با تک استارت روشن میشه اما یه کم که کار میکنه خاموش میشه
رفتم بیرون شستشو انژکتور دادم و یک فیلرگیری سوپاپ ها رو انجام داد درست شد ، 40 تومن هزینه کردم ماشین دیگه هیچ مشکلی نداشت

عزیزم سمند که فیلر گیری نداره من میگم مشکل ایشان از ترموستات هست

---------- Post added at 01:45 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

ببخشید دخالت میکنم :
در این مواقع که وقتی ماشین روشن میشه درجا خاموش میشه انژکتور کثیف جلوی سوخت پاشی رو میگیره ( امان از این بنزین ! )
1 مورد دیگه هم میتونه سنسور اکسیژن ماشین باشه که تو سرما خیلی کم شارژ میکنه .

اگر انژکتور کثیف باشه و جلوی سوخت پاشی رو بگیره هیچ وقت ماشین روشن نمی شه ربطی به سرما و گرما نداره

mohammad_twe
28-12-2011, 21:28
گر انژکتور کثیف باشه و جلوی سوخت پاشی رو بگیره هیچ وقت ماشین روشن نمی شه ربطی به سرما و گرما نداره
شما مطمئنی عزیز ؟ ماشین خوده بنده با یک شست و شو انژکتور از این حالت بد روشن شدن درومد
معمولا ماهی 2/3 مورد با این مشکل میان پیشه ما که با شست و شو مشکلشون رو حل میکنیم !
ماشین وقتی 12 ساعت بخوابه مطمئنن بنزین داخل سوزن ها خالی میشه ( با این بنزین مرغوب جرم میگیره ! ) تا درست بنزین داخل سوزن ها پاشیده نشه امکان درست پاشیده شدن نیست که ماشین هم خاموش میشه ..

احتمال زیاد برای ترموستات هست ببرش مکانیکی بگو ترموستات رو یه نگاه بندازه ببینه سالمه یا نه
ماشین وقتی سرده دیگه کاملا موتور سرده ! میخواد ترموستات باشه یا نباشه , ترموستات رو دمایی که براش تعریف شده باز و بسته میشه که آب داخل رو بگردونه !

بی باک بی بال
28-12-2011, 22:01
عزیز مال سیفون بنزین اشغال گرفت

majid_98
30-12-2011, 20:09
کلا اکثر ماشینایی که تو ایرانن(خودتون بهتر میدونید کدومار میگم) خیلی بد روشن میشن:41:
اما نباید فراموش کنیم که زود هم اتیش میگیرن:18:(این به اون در!!!!!!)

dash_mehdi
07-01-2012, 20:33
فهمیدم مشکلت از کجا هست
باید استپ موتور رو عوض کنی یا تمیز کنی
حتما این کارو کن که درست میشه

DIKT
17-01-2012, 16:12
باور کنید من خودم هنوز متوجه نشدم ایراد از چی هست یا بود البته اگه چش نخوره الان مدتیه که خوب شده و صبح ها راحت روشن میشه ولی منم فکر می کنم استی پرش ایراد داشته باشه چون دور موتور یه نمه دیر برگشت م یکنه روی 1000 ضمنا نم یدونم من بیشتر با گاز کار م یکنم واونم دستی گازیش کردم حالا استی پر رو عوض کنم باز دوباره به خاطر استفاده از گاز خراب نمیشه چون این استی پر هم خیلی وقت نیست که عوض شده
چه مارکی استی پر بگیرم ورنج قیمتش چنده ؟ اینو 24 تومن خریدم یه نفر داشت 27 تومن م یگفت ایران خودروئ یهست ویکی از دوستان دو ربر 50تا 60 خریده بود و میگفت اصلیه!!!!

Sha7ab
24-01-2012, 02:26
منم تازگی این مشکلو دارم. روی بنزین که روشن میکنم دور موتور روی 500 وامیسته و روی گاز هم ماشین خاموش میشه! چراق چک هم کلا روشنه !!

dash_mehdi
24-01-2012, 23:47
منم تازگی این مشکلو دارم. روی بنزین که روشن میکنم دور موتور روی 500 وامیسته و روی گاز هم ماشین خاموش میشه! چراق چک هم کلا روشنه !!

من احتمال میدم مشکل از اویل پمپ و دلکو باشه.

moz
25-01-2012, 00:21
من پراید 80 کاربرات دارم
اویل خیلی مشکل روشن شدن داشت، هر جا میبردم بدتر میشد ، بهتر نمیشد. خلاصه بردم پیش یه مکانیک ، گفت تایم موتور به هم ریخته ، 5 دقیقه ای درستش کرد ، الان چه صبح ، چه شب با نیش استارت روشن میشه و شتاب و قدرت موتور خیلی بیشتر شده .

Sha7ab
25-01-2012, 09:26
من پراید 80 کاربرات دارم
اویل خیلی مشکل روشن شدن داشت، هر جا میبردم بدتر میشد ، بهتر نمیشد. خلاصه بردم پیش یه مکانیک ، گفت تایم موتور به هم ریخته ، 5 دقیقه ای درستش کرد ، الان چه صبح ، چه شب با نیش استارت روشن میشه و شتاب و قدرت موتور خیلی بیشتر شده .
منم بعد اینکه تسمه تایم عوض کردم فکر کنم اینطور شد. :13:

dash_mehdi
25-01-2012, 16:03
منم بعد اینکه تسمه تایم عوض کردم فکر کنم اینطور شد. :13:

پس اگه تایم کردن بلد نیستی ببر یه مکانیکی برات تایم کنند
تایم گیری پراید واقعا هیچ کاری نداره من موندم چه جوری برات بد تایم کردن.

justfree
25-01-2012, 16:10
من کل تاپیک رو نخوندم
اما اگه منظور شما اینه که عد از چندین بار استارت زدن و بعضی وقتها این استارت زدن خیلی زیاد میشه و ماشین روشن نمیشه بهتره قبل از روشن کردن ماشین چند بار پدال گاز رو تا انتها فشار بدید و بعد اقدام به استارت زدن کنید .انشاء الله که با همون تک اول روشن میشه

Sha7ab
25-01-2012, 19:21
پس اگه تایم کردن بلد نیستی ببر یه مکانیکی برات تایم کنند
تایم گیری پراید واقعا هیچ کاری نداره من موندم چه جوری برات بد تایم کردن.
راحته? میشه یه توضیحی بدی شاید خودم تونستم

dash_mehdi
26-01-2012, 01:26
راحته? میشه یه توضیحی بدی شاید خودم تونستم

ببین عزیزم اگر بلد نیستی این جوری یاد نمی گیری.
درسته من گفتم راحته ولی برای یه مکانیک.

تمام در پوش های جلوی موتور رو برمی داری
تسمه تایم رو از فولی (پولی) ها خارج میکنی
در سوپاپ رو هم برمیداری
قیچی کردن می دونی چیه؟ باید سیلندر 4 رو قیچی کنی
وقتی در سوپاپ رو برمیداری سوپاپ های دود رو در یک طرف و سوپاپ های هوا رو در یک طرف دیگه میبینی. قسمتی که فولی ها قرار گرفتند جلوی موتور محسوب میشه و از این طریق اخرین سوپاپ هارو (سیلندر 4) قیچی میکنی (یعنی باید به طور دقیق به سوپاپ های سیلندر 4 نگاه کنی و میل سوپاپ رو با بوکس مخصوص بگردونی و هنگامی که سوپاپ هوا در حال بسته شدن و سوپاپ هوا در حال باز شدن بود و دو سوپاپ در یک خط قرار گرفتند اون موقع با دست دو سوپاپ رو بالا و پایین میکنی و اگر خلاصی نداشت سیلندر 4 قیچی شده)
حالا با بوکس مخصوص میل لنگ رو می چرخونی و باید قبل از این کار شمع سیلندر 1 رو دربیاری و بجای شمع یک پیچ گوشتی متوسط بکنی تو سوراخ شمع و با یک دست پیچ گوشتی رو در سوراخ نگه داری و با یک دست هم میل لنگ رو بچرخونی
وقتی میل لنگ رو چرخوندی تا جای که پیستون 1 بالا اومد و به سر پیچ گوشتی زد و پیچ گوشتی رو تا بالا ترین نقطه اورد و همون لحظه که دوباره پیچ گوشتی به سمت پایین حرکت کرد پیستون در نقطه مرگ بالا قرار داره و موتور تایم شده
حالا تسمه سفت کن رو شل می کنی تا تسمه راحت تر روی فولی ها قرار بگیره
تسمه تایم رو از پایین و از فولی میل لنگ شروع میکنی به انداختن و بعد به سمت تسمه سفت کن میاری و از بغل اون رد میکنی و بعد هم می اندازی روی فولیه میل سوپاپ.
حالا تسمه سفت کن رو هول میدی به سمت تسمه تا خوب تسمه رو سفت کنه و بعد پیچش رو سفت میکنی.
در اخر هم تمام قاب ها و در سوپاپ رو می بندی و تمام:31:

امیدوارم متوجه شده باشی ولی بهتره یه مکانیک انجام بده که بیشتر از 15 دقیقه طول نمیکشه هزینش هم فکر کنم حدود 15 الی 20 تومن باشه.

توضیحات رو برای بهتر خوانده شدن به دو رنگ نوشتم:27:

petros_q
01-02-2012, 13:11
منم یه دونه 132 SL دارم.
مدل آذر 89
از همون ابتدا وقتی صبح ها میخواستم روشنش کنم، باید چیزی در حدود 2 ثانیه استارت رو نگه میداشتم تا روشن شه.
البته وقتی میخوام با نیش استارت روشنش کنم،که اونهم روشن نمیشه(وقتی ماشین سرد هست و 1 روز خوابیده)؛وقتی برای دومین بارنیش استارت رو میزنم روشن میشه.

فکر کنم مشکل از سیستم سوخت رسانی باشه
نظر شما چیه؟
در ضمن ماشین بسیار خوب و پرشتابه و از بابت این چیزا مشکل نداره و فقط اول صبح، استارت 2 ثانیه ای رو مخه:19:

pishooo2
16-02-2012, 18:45
منم یه دونه 132 SL دارم.
مدل آذر 89
از همون ابتدا وقتی صبح ها میخواستم روشنش کنم، باید چیزی در حدود 2 ثانیه استارت رو نگه میداشتم تا روشن شه.
البته وقتی میخوام با نیش استارت روشنش کنم،که اونهم روشن نمیشه(وقتی ماشین سرد هست و 1 روز خوابیده)؛وقتی برای دومین بارنیش استارت رو میزنم روشن میشه.

نظر شما چیه؟
در ضمن ماشین بسیار خوب و پرشتابه و از بابت این چیزا مشکل نداره و فقط اول صبح، استارت 2 ثانیه ای رو مخه:19:
نمیدونم این چیه واقعا اما به نظرم استارت اول رو که میزنی روشن نمیشه واسه استارت دوم ساسات ماشین عمل میکنه نمیدونم اما صبح ها معمولا تو هوای سرد 2 تا استارت باید بزنی و این که اگه صبح ها خیلی بد روشن میشه دایی من یه پراید داشت که اگه صبح 20000 تا استارت هم میزدی روشن نمیشد اما الان حدود 1 دقیقه سوییچ رو باز میکنه بعد از 1 دقیقه تک استارت روشن میشه

FC.Barcelona
16-02-2012, 23:01
منم یه دونه 132 SL دارم.
مدل آذر 89

نظر شما چیه؟
باید سویچ را بازکنید و چند ثانیه صبر کنید بعد استارت بزنید تا تو این فاصله فشار بنزین پشت انژکتورها توسط پمپ بنزین تامین بشه

FC.Barcelona
16-02-2012, 23:02
دوبار ارسال شد
پاک شود

abolfazl12345
22-02-2012, 13:25
من پراید کاربراتوری دارم مدل 82 صبح که هوا خیلی سرده رو بنزین ماشین راحت روشن میشه ولی بعد از این که ماشین گرم شد ایراد میکنه که بعد از خاموش شدن دیگه ماشین روشن نمیشه وحالتی رو که انگار خفه کرده میشه و هرچی استارت میزنم روشن نمیشه البته وقتی میزنم روی CNG ماشین روشن میشه واصلا مشکلی نداره وفقط روی بنزین این مشکل پیش میاد

hamed855
23-03-2013, 16:37
باسلام
پراید دوگانه سوزکارخانه86انژکتوری دارم که صبح هاویاموقعی که سرده قبل از استارت بایدسوییچ راحداقل یک دقیقه بازبذارم تابا یه استارت روشن بشه(بعدازقطع صدای پمپ بنزین هم حداقل 30ثانیه دیگه باید صبرکنم که خسته کنندس)واگراین کارو نکنم با5-6تااستارت کمترروشن نمیشه،چندجا بردم ،شمع و وایرواستپروپمپ بنزین(2بار)عوض کردم درست نشده ،کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟؟؟

FARSHIDDD
05-01-2014, 11:09
سلام دوستان
بگمونم تاپیک زیرخاکی بالا اوردم
یه سوال
پراید 81 کاربراتی دارم
چند وقتیه که هوا سرد شده ماشین با اینکه با تک روشن میشه اما تا یه 5 یا 10 دقیقه ای 3 کار میکنه و دود میده سیاه
لطفا راهنمایید بفرمایید چکار باید کرد از کاربراته از شمعهاست از چیه ؟
hamidR15
05-01-2014, 13:59
عیب یابی و تعمیر خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])