PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضمیر ناخود آگاه ؟ آیا من نابغه ای هستم که در حال تلف شدنم ؟!!

Gam3r
14-01-2011, 20:02
سلام دوستان عزیز .... خیلی وقت بود میخواستم همچین تاپیکی بزنم که الان وقتش رسید ... ! والا جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم که در حظور اساتید بزرگ این بخش رفع مشکل کنیم !

ببینید ، اول بزارید یک پیش زمینه آماده کنم ... جدیدا یک گوشه ای در مغزم پیدا کردم ( ! ) که محاسبات ریاضی در اونجا با سرعت فوق العاده زیادی و به صورت کاملا ناخود آگاه انجام میشه !

مثلا : استاد ریاضی یک سوال ذهنی میپرسه ، وقتی سوال رو مطرح میکنه ، انگار من میرم در حالت اِستَند بای ! یک گوشه ای از مغزم که روش هیچ کنترلی ندارم با سرعت فوق العاده زیادی شروع به حل مسئله میکنه و اگه بخوام ذهنم رو متمرکز کنم که اون قسمت مغزم داره چیکار میکنه ، کل رشته ی افکارم پاره میشه و اون قسمت مغزم خالی میشه !!

اوندفعه استاد یه سوال پرسید ... چند ثانیه رفتم در حالت استند بای ( ! ) ، احساس کردم یک گوشه ای از مغزم در حال حل مسئله هست ، خودم رو در خلاء ول کردم و چند ثانیه بعد جواب رو به صورت کاملا صحیح و درست گفتم طوری که خودمم تعجب کردم ! یعنی انگار اصلا من این محاسبه رو انجام ندادم !

باتشکر از جواب هایی که خواهید داد ... !

caca_caca888
14-01-2011, 20:09
ما که نفهمیدیم چی شد!:دی

باتشکر از جواب هایی که خواهید داد ... !
چی رو جواب بدیم الان؟

Gam3r
14-01-2011, 20:11
ما که نفهمیدیم چی شد!:دی

چی رو جواب بدیم الان؟

تازه میپرسی گیمر زنه یا مرده ؟ :31:

عزیز من ، منظورم اینه که این حالتی که من حل محاسبات دارم عادیه یا من یک نابغه ی گمنام هستم ؟ :31:

ممنون !

man war
14-01-2011, 20:12
به منم یاد بده {جدی میگم}

طوری که تو داری میگی تو شبکه منو او نشون داد یکی بود {مثه تو} و چیز های ریاضی خود به خود تو مغزش درست میشدن اونم میکنف

caca_caca888
14-01-2011, 20:14
تو نابغه ای...:دی

خوبه تو کلت یه خلا پیدا شد.تا دیروز فکر میکردم کیپ تا کیپ پره گچه:دی

---------- Post added at 08:14 PM ---------- Previous post was at 08:14 PM ----------

تو نابغه ای...:دی

خوبه تو کلت یه خلا پیدا شد.تا دیروز فکر میکردم کیپ تا کیپ پره گچه:دی

Gilb3rt
14-01-2011, 20:21
این حالت برای همه ممکنه پیش اومده باشه
وقتی ذهن در یک کار به مرحله ی خودکفایی برسه بر اثر تکرار مفید دیگه شما احتیاجی ندارید که تمام دقت خودتون رو به اون کار بدید
یه مثال ساده مثل کارکردن با کیبورده که وقتی ذهن به مرحله ای برسه که تمام کیبورد رو بخوبی ملکه ذهن کرده باشید دیگه بدون اینکه حتی بدونید دستتون رو کدوم کلید ها میره کلمه رو درست تایپ میکنید ولی اگه همون لحظه کسی از شما بپرسه مثلا زیر انگشت دوم سمت چپتون کدوم کلید هست ممکنه نتونید جواب بدید!

amin_fixfox
14-01-2011, 20:22
درسته که کم و بیش غیر عادیه، اما کسایی که میتونن عملیات ریاضی رو ذهنی انجام بدن کم نیستن
البته من نمیدونم بقیه هم میرن رو استند بای یا نه... توصیه میکنم حتما یه اسکرین سیور برای خودت انتخاب کن، اینجوری ممکنه بعد از مدتی آسیب ببینی:31:

ولی بی شوخی تا میتونی از این نعمت استفاده کن... امیدوارم نفر سوم کنکور شی

راستی با توجه به اینکه این اتفاق نا خوآگاهه، به این سوالا جواب بده

قبلا هم این حالت رو داشتی؟ (منظورم چندین سال پیش؛ به صورت پراکنده هست)
تازگیا رعد و برق بهت نخورده؟ شوک الکتریکی چطور؟
از مواد مخدر استفاده میکنی؟
جواب هایی که میتونی بدی در حوزه آموخته هات هست یا نه؟ (نمی دونم کلاس چندی؛ اما اگه مثلا دوم دبیرستانی، امتحان کن ببین مشتق و اینا رو میتونی جواب بدی یا نه)
این حالت فقط مربوط به ریاضی و اینجور درسا هست یا مثلا ادبیات رو هم اینجور میتونی جواب بدی؟
کلا درست چطوره؟
از یکی بپرس موقع رفتن به حالت استند بای، قیافت چطور میشه
وضعت از لحاظ دین و اعتقاد به خدا چطوره؟

شاید با این سوالا بتونم کمکی کنم. شاید هم نتونم، ولی بهرخال دیگر اعضا میتونن استفاده کنن

Gam3r
14-01-2011, 20:22
به منم یاد بده {جدی میگم}

اگه خدا میخواست اینجوری باشی خودش بهت این موهبت رو میداد :31::31: ( شوخی :40: )
خودمم نمیدونم چیجوری اینجوریم ! یعنی دست خودم نیست ! خودش خودکار انجام میشه !! یعنی هیچ کنترلی ندارم ... موقعی که مسئله ای مطرح میشه ، ذهنم قفل میشه و بعد چند ثانیه یهو جواب از دهنم میپره بیرون و استاده چشاش در میاد ! چشای خودمم در میاد !!

طوری که تو داری میگی تو شبکه منو او نشون داد یکی بود {مثه تو} و چیز های ریاضی خود به خود تو مغزش درست میشدن اونم میکنف

واقعا ؟ چه جالب !
من از همون روزی که به دنیا اومدم کلا عجیب بودم ! :31: مثلا عین رستم با موهای سفید به دنیا اومدم :31: اما الان موهامو رنگ کردم کسی نفهمه ... :31:

خارج از شوخی : این آقایی که شما میگی نخبه بود ؟ مقام پقام چیزی داشت ؟ المپیاد رتبه داشت ؟
این چیزی که من میگم ، ضمیر نا خودآگاه نیست ؟ اسمی چیزی نداره ؟!

ممنون .

-----------------------------------------------------------------

تو نابغه ای...

اینو که همه دارن بهم میگن :31:

خوبه تو کلت یه خلا پیدا شد.تا دیروز فکر میکردم کیپ تا کیپ پره گچه

واییی مردم از خنده :16::16:

Pessimist
14-01-2011, 20:27
از نظر من شما یه نابغه ای که در حال تلف شدن هستی زودتر یه فکری به حال خودت بکن.:27:

man war
14-01-2011, 20:28
نمیدونم مقام اورده یا نه

ولی تونست تو 1 هقته زیان اسکاتلندی {فک کنم} یاد بگیره

piroooz
14-01-2011, 20:38
یک سری تست ها هست میگرن ...
برو آزمون بده اگه قبول شدی نابغه ای ...
اگر هم نشدی طوری نیست بزرگ میشی یادت میره ...:31:
منم بچه بودم میخواستم دکتر شم دیدم سخته بزرگ شدم یادم رفت:31:
ولی گذشته از شوخی یکسری تست هایی هست که میشه تا حدودی ضریب هوشی فرد را تشخیص داد

Gam3r
14-01-2011, 20:38
این حالت برای همه ممکنه پیش اومده باشه
وقتی ذهن در یک کار به مرحله ی خودکفایی برسه بر اثر تکرار مفید دیگه شما احتیاجی ندارید که تمام دقت خودتون رو به اون کار بدید

من اصلا هیچ دقتی نمیکنم ! اصلا دست خودم نیست این عمل ! کاملا غیر عادی هست !

البته من نمیدونم بقیه هم میرن رو استند بای یا نه... توصیه میکنم حتما یه اسکرین سیور برای خودت انتخاب کن، اینجوری ممکنه بعد از مدتی آسیب ببینی

همینجوری نقل قول کردم :31:

ولی بی شوخی تا میتونی از این نعمت استفاده کن... امیدوارم نفر سوم کنکور شی

حالا چرا سوم ؟ دعا هم میری بکنی حال میگیری ؟ :31:

قبلا هم این حالت رو داشتی؟ (منظورم چندین سال پیش؛ به صورت پراکنده هست)

نه ! بله ! یادم نیست ! اما همه میگفتن من توی فامیل خیلی از همه زرنگ ترم ! :31:
اون موقع پسر خالم آرشیو کتابهای هری پاتر رو داشت ، بزرگ هم بود ، میگفت هرکی توی 10 دقیقه نتونه کل اسم کتابهای هری پاتر رو حفظ کنه موهای سرشو آتیش میزنم :31: من توی 3-4 دقیقه حفظش کردم ، حرصش در اومد موهای گوشمو کند ! :31::31:

تازگیا رعد و برق بهت نخورده؟ شوک الکتریکی چطور؟

رعد و برق به من نخوره ! اما 7 جَد قبلم ( ! ) وقتی 23 ساله بود و داشت در یک شب سرد و بارونی توی کوچه راه میرفت ، رعد و برق خورد به کلش و وقتی اومد خونه دید همه ی موهاش ریخته ! از اون موقع تا حالا ، این 7 نسل همه توی 23 سالگی کچل شدیم :31: البته هنوز خودمو نمیدونم ، ولی امیدوارم کچل نشم :31:

جواب جدی : نه ! :31:

از مواد مخدر استفاده میکنی؟

دستت درد نکنه دیگه ! :31:
نچ !

جواب هایی که میتونی بدی در حوزه آموخته هات هست یا نه؟ (نمی دونم کلاس چندی؛ اما اگه مثلا دوم دبیرستانی، امتحان کن ببین مشتق و اینا رو میتونی جواب بدی یا نه)

در حوزه ی آموخته هاس ! البته کالا غیر عادیه ! از هر چند بار یک بار اینجوری میشم خودم کف میکنم !

این حالت فقط مربوط به ریاضی و اینجور درسا هست یا مثلا ادبیات رو هم اینجور میتونی جواب بدی؟

همه ی درساس ! ریاضی بیشتر !

کلا درست چطوره؟

خیلی خوب ! هر ترم میانگین مستمرم 20 میشه ، پایانی نمیخونم کم میشم ! ( دور و بر 19.50 :دی )

از یکی بپرس موقع رفتن به حالت استند بای، قیافت چطور میشه

شاخ در میارم ، گوشام دراز میشه ، صدای سماور در حال جوشش از دهنم در میاد ... :31:
به یه نقطه خیره میشم دیگه ! مردم وقتی به یه نقطه خیره میشن چیجوری میشن ؟ :31:
اینجوری : :18:
:31:
حالا این چشاش زیاد درشت شده ، یکم تنگ تر :31:

وضعت از لحاظ دین و اعتقاد به خدا چطوره؟

نماز میخونم ، روزه هم میگیرم

شاید با این سوالا بتونم کمکی کنم. شاید هم نتونم، ولی بهرخال دیگر اعضا میتونن استفاده کنن

حالا این سوالا چه ربطی داشت ؟ الکی پرسیدی ؟ :دی

از نظر من شما یه نابغه ای که در حال تلف شدن هستی زودتر یه فکری به حال خودت بکن.

پول میدی برم هاروارد ؟ :31:

ولی تونست تو 1 هقته زیان اسکاتلندی {فک کنم} یاد بگیره

ئه ؟ اون من هستم که ! :31:
بدون شوخی : نه دیگه ... تا این حد نیستم که یه هفته ای اسکاتلندی یاد بگیرم ! :دی
بعدشم ، زبان رسمی اسکاتلند بریتانیایی هست که شامل Scotland , Wales , Northern Ireland میشه ! :دی پس زبان بریتانیایی رو یاد گرفت !

caca_caca888
14-01-2011, 20:41
توهم برو یه زبونی یاد بگیر که ما باهات بتونیم به راحتی حرف بزنیم:دی

amin_fixfox
14-01-2011, 20:46
به هیچ وجه سوالا جنبه مسخر نداشت

---------

اون چیزی که فکر میکردم نیست؛ اما باز هم به خودت امیدوار باش... ممکنه در آینده یه ..ـهی بشی:31: (شوخی! نه جدی؟! بستگی داره از ...ـه چه برداشتی کنی!:31:)

Baltaza
14-01-2011, 20:46
ممد خدا وکیلی حالت اوکی هست؟؟
چیز میز مصرف نکردی؟
حلا این خلا توی کدوم قسمت سرت هست؟ سوراخ هم داره؟
راستی این ببینم میتونی جواب بدی؟ 2*2 = ؟

man war
14-01-2011, 20:52
یک سری تست ها هست میگرن ...
برو آزمون بده اگه قبول شدی نابغه ای ...
اگر هم نشدی طوری نیست بزرگ میشی یادت میره ...:31:
منم بچه بودم میخواستم دکتر شم دیدم سخته بزرگ شدم یادم رفت:31:
ولی گذشته از شوخی یکسری تست هایی هست که میشه تا حدودی ضریب هوشی فرد را تشخیص داد

چه جور تست هایی؟؟؟
___________ _ _ _ _ _ _
من یه تست هایی بود قبل از مهد کودک دادم اونا منظورته؟؟؟؟

eMer@lD
14-01-2011, 20:54
سلام
بعضی بحث ها، جوابش در پستهای بیشمار بدست نمیاد ؛ بلکه از طریق تست و مراجعه به مراکز علمی و تحقیق بدست میاد.

واگر دنبال این باشیم که مسئله ای رو با دوستانمون در میون بگذاریم گروه هایی اجتماعی رو باید انتخاب کنیم .

با این قانون ها به این نتیجه می رسیم که این تاپیک بسته بشه و سازنده ی محترم در مکان گرو های اجتماعی دوستان رو دعوت و به بحث و تبادل نظر بپردازند.

مرسی.:)